NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Под прожектора Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян
4804
Под прожектора

Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян

Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян от 23 до 25 август, съобщи Цветемира Минкова от фондация „Колективът“. Артистичните прояви са част от програмата на фестивала „Горе – Долу“, в чиято организация си партнират Община Троян, сдружение „Резиденция Белиш“ и фондация „Колективът“, стояща зад инициативата „Реките на града“. Идеята на фестивала е да подчертае връзката на града с река Бели Осъм и чрез ръчните занаяти и арт работилници, които са част от културната програма, да представи смесица от традиционни и съвременни форми на изкуство, каза Минкова. Както подсказва името му, събитието се организира в две различни локации

| 20 Август 2024, 13:18 ч.
Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян
Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян
Снимка © БТА

Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян от 23 до 25 август, съобщи Цветемира Минкова от фондация „Колективът“.

Френски съд ще трябва да реши в петък дали „Болеро“ на френския композитор Морис Равел е дело на един автор, или на няколко съавтори, предаде АФП. 

Ако „Обществото на музикалните автори, композитори и издатели“ (Société des auteurs, compositeurs et éditeurs de musique - Sacem), организацията, която е отговорна за авторските права във Франция, признае руския художник и сценограф Александър Беноа за съавтор, „Болеро“ ще бъде защитен от свободно ползване до 1 май 2039 г., тъй като Беноа е починал през 1960 г.

Във Франция авторското право върху музикална композиция е валидно за целия живот на нейния автор и за следващите 70 години, след което то става обществено достояние и може да се използва свободно.

Досега композицията „Болеро“ бе защитена в продължение на 78 години и четири месеца, тъй като законът предвижда удължаване на срока, за да се ко

Това е един успешен фестивал. Фестивал, който толкова дълго и сериозно подготвяхме, защото тези години са наистина един много сериозен период, един силен период, откакто съществува нашият фестивал. Това каза Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“ по повод 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“, които се проведоха от 28 август до 7 септември.

Тя разказва, че от първия до последния ден на фестивала е забелязала невероятен ентусиазъм от публиката. „Няма зала, която да не е препълнена - дали ще бъде на литературните ни представяния, дали ще бъде на класическите концерти, дали ще бъде в киното, дали ще бъде в галерията. Наистина беше невероятно“, разказва тя. По думите й тази публика, за която се прави фестивалът, показа, че тази година наистина фестивалът е много силен и много посещаван.

Театралната сцена дава сила, тя ни зарежда. Смятам, че това става, когато изпълнявам нещо стойностно. 

Думите са на актьора Коста Цонев, днес се навършват 95 години от рождението му.

Той завършва актьорско майсторство през 1952 г. при Стефан Сърчаджиев, в Държавното висше театрално училище (днес НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов”). В същия клас са Георги Калоянчев, Иван Тонев, Луна Давидова, Катя Зехирева, Катя Динева, Жани Божинова, Ани Дамянова, Васил Мирчовски, Георги Костов, режисьорите Вили Цанков, Рангел Вълчанов, Николай Люцканов, Никола Корабов.

През 1952 г. актьорът дебютира в ролята на Антон, в „Младостта на бащите” от Б. Л. Горбатов в Народния театър за младежта (днес Младежки театър „Николай Бинев“). Там работи в продължение на 14 години. Успоредно с това, трупа опит и от естрадата, която го учи да пее и т

„Ловци на бисери“ на Старозагорската опера е днешното заглавие в афиша на „Сцена на вековете“, съобщиха организаторите. Държавна опера - Стара Загора ще представи тази вечер операта от Жорж Бизе на откритата сцена на крепостта „Царевец“. 

Режисьор е Славчо Николов, който залага на приказна визия и драматичен разказ със сложни човешки взаимоотношения. Сюжетът е за съперничеството  между двама приятели, ловци на бисери Зурга и Надир, които са влюбени в красивата Лейла. Развива се на фона на екзотичните пейзажи на остров Цейлон /Шри Ланка/. И Лейла ще трябва да направи много по-труден избор - между дълга и любовта. Както в повечето романтични истории, любовта побеждава.

В ролята на Лейла на Царевец зрителите ще видят Емилия Терзиева. Румънският тенор Андрей Фермешану ще се превъплъти в Надир, Валери Турманов ще е Зурга, а Нурабад ще бъде Евгений Арабаджиев.

Българинът Владимир Величков, който свири на кавал, е отличен от Global Music Awards (Глобалните музикални награди) за авторския си албум "Пробуждане", съобщи той в профила си във Фейсбук.

Той получава втора награда, сребърен медал за инструментална солова музика в "Пробуждане". Продукцията, издадена през 2023 г., съчетава традиционни и съвременни техники при свиренето на кавал.

Артистичните прояви са част от програмата на фестивала „Горе – Долу“, в чиято организация си партнират Община Троян, сдружение „Резиденция Белиш“ и фондация „Колективът“, стояща зад инициативата „Реките на града“.

Идеята на фестивала е да подчертае връзката на града с река Бели Осъм и чрез ръчните занаяти и арт работилници, които са част от културната програма, да представи смесица от традиционни и съвременни форми на изкуство, каза Минкова.

Както подсказва името му, събитието се организира в две различни локации. „Горе“ се случва   в рамките на „Резиденция Белиш“ в  Марковска махала - местност, намираща се малко след село Патрешко. Там предварително записани участници работят в различни творчески работилници, свързани с дизайн, архитектура, изкуство, стари и нови занаяти. В рамките на фестивалната програма те ще представят създадените там мебели, арт инсталации и текстилни творби.

„Долу“ е крайречното пространство до р. Бели Осъм, в централната градска част на Троян. Преобразеният парк ще предложи разнообразна културна програма за малки и големи, разказа Минкова.

Предвидени са различни демонстрации, сред които обработка на стъкло, приготвяне на домашен хляб с квас и пленер по рисуване. Гостите на фестивала ще могат да се включат в работилници по грънчарство, дърворезба, металообработка и калиграфия или да участват в изработка на стенопис.

Шестнайсет портрета на жени, променили хода на историята и оказали огромно влияние върху българското общество, ще бъдат представени в изложбата „Будителките“.

Експозицията е изложена в столично кафене и ще остане там до 15 септември. 

Събитието е част от деветото издание на фестивала „КвАРТал“ и ще продължи до 15 септември. Темата е „Духът на стара София”. 

Фокус на фестивала ще бъде периодът на създаване на квартала в началото на ХХ век, докъдето е стигала емблематичната улица „Търговска“. Районът е известен като търговския и бохемски квартал с множество сгради-паметници на културата, построени от видни българи за домовете на писатели и поети, лекари, книжари, фотографи, търговци и царски гости между булевардите „Дондуков“, „Мария Луиза“, „Сливница и „Васил Левски

Откриваме новия театрален сезон с премиерата на спектакъла „Албена“, съобщиха от Родопски драматичен театър (РДТ) „Николай Хайтов“ – Смолян. Постановката на Йордан Йовков ще бъде изиграна за първи път пред публика на 20 септември.

„Албена“ е емблематично заглавие и по него Смолянският театър започна репетиции през януари тази година, но още в началото се наложи да се търси нова актриса за ролята на загиналата Емилия Ованесян, каза директорът на РДТ Румен Бечев. 

Режисьор е Делян Илиев, музиката е на Мира Искърова.  В ролите участват актьорите Божана Мановска, Асен Левов, Борис Хаджийски, Преслава Георгиева, Васил Читанов, Димитър Димитров, Искра Йосифова, Мариан Бозуков, Никола Орешков, Боряна Иванова, Миряна Найденова, Стефка Барбудова, Румен Митев. Костюмите са дело на Елена Иванова и Стефана Илиева. 

Документалният филм „Ваклуш“ на режисьора Николай Василев е отличен от световния филмов фестивал в Кан Remember the future със статуетка „Златна светулка“ в категорията „Най-добър филм за социална справедливост” (Best Social Justice feature film).

Целта на фестивала Remember the future е да открие, отличи и осигури повече видимост и признание в цял свят на ново поколение талантливи режисьори, разказва Николай Василев .

Филмите, избрани от журито, за селекцията „Най-доброто от бъдещето“, се представят на публиката на месечни прожекции в Cineum Cannes. Зрителите гласуват за любимите си филми, които най-добре представят бъдещата вълна на киното и новите идеи. През годините във фестивала Remember the future са участвали световноизвестни знаменитости като Робърт Кен

Третият игрален филм на режисьора Милко Лазаров – „Стадото“, ще има своята световна премиера в рамките на официалната селекция на един от най-големите и стари кинофестивали в света – BFI Лондон. Само месец по-късно, на 13 ноември, филмът ще открие 38-ото издание на „Киномания“ в зала 1 на НДК, съобщават от НДК. 

„Стадото“ разказва за Али и дъщеря му Тарика, които живеят мирно, но изолирано от общността си в българско село. Тарика е започнала да развива „крила на пеперуда“ – костно заболяване, което е наследила от майка си и което дълго време е будило суеверия в селото. Али подкрепя дъщеря си и е готов да направи всичко, за да я защити, когато нетърпимостта на малкото им населено място се превръща в  заплаха. 

„От години се интересува

Съдия в щата Ню Мексико сне днес обвиненията в непредумишлено убийство срещу актьора Алек Болдуин, след като адвокатите му се позоваха на процесуална грешка, тъй като полицията и прокуратурата не са им предоставили достъп до доказателства по делото, предаде Ройтерс.

Съдия Мери Марлоу Съмър прекрати процеса заради укриване на доказателства, като осъди поведението на прокуратурата като "граничещо с недобросъвестност", посочва Франс прес.

"Подобно поведение е изключително вредно за обвиняемия", каза съдията пред 66-годишния актьор, който веднага се разплака и прегърна съпругата си Хилария.

Алек Болдуин беше заплашен от до 18 месеца затвор заради трагедията, която се случи през октомври 2021 г. в щата Ню Мексико.

На снимачната площадка на филма "Ръжда" звездата размахваше пистолет, който трябваше да съдържа само халосни патрони, но изстреля боен куршум. Изс

Вечерите на фестивала са посветени на музика. Ще се изявят DJ Smyah, Kein, Mirain, Иван Шопов и флейтистката Мариета Куцарова.

Екипът на галерия „Серякова къща“ ще помогне на изкуството да излезе от залите на галерията, като подреди експозиция с картини и керамика в шатра край реката.

За децата са предвидени йога занимания, декориране на пано от естествени и арт материали и куклено представление „Дядо вади ряпа“.

Всички дами, посетили фестивала, ще имат възможност за безплатна професионална грим сесия.

По пешеходните мостове на града ще бъдат разположени арт инсталации, а крайречната зона ще бъде украсена с необходимия фестивален реквизит – мебели, декорация и осветление, допълват организаторите.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Изложба на художника Румен Саздов "Крехки същества и металургия на любовта" беше открита в Прага
Ателиерният салон на българския художник Румен Саздов със заглавие: "Крехки същества и металургия на любовта" беше открит тази седмица в галерията на Българския културен институт в ...
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“, съобщават от театралната работилница. Първото представление ще се играе на 30 септември. Ко ...
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Под прожектора
4804
Под прожектора

Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян

Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян от 23 до 25 август, съобщи Цветемира Минкова от фондация „Колективът“.Артистичните прояви са част от програмата на фестивала „Горе – Долу“, в чиято организация си партнират Община Троян, сдружение „Резиденция Белиш“ и фондация „Колективът“, стояща зад инициативата „Реките на града“.

| 20 Август 2024, 13:18 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян
Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян
Снимка © БТА

Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян от 23 до 25 август, съобщи Цветемира Минкова от фондация „Колективът“.

Артистичните прояви са част от програмата на фестивала „Горе – Долу“, в чиято организация си партнират Община Троян, сдружение „Резиденция Белиш“ и фондация „Колективът“, стояща зад инициативата „Реките на града“.

Френски съд ще трябва да реши в петък дали „Болеро“ на френския композитор Морис Равел е дело на един автор, или на няколко съавтори, предаде АФП. 

Ако „Обществото на музикалните автори, композитори и издатели“ (Société des auteurs, compositeurs et éditeurs de musique - Sacem), организацията, която е отговорна за авторските права във Франция, признае руския художник и сценограф Александър Беноа за съавтор, „Болеро“ ще бъде защитен от свободно ползване до 1 май 2039 г., тъй като Беноа е починал през 1960 г.

Във Франция авторското право върху музикална композиция е валидно за целия живот на нейния автор и за следващите 70 години, след което то става обществено достояние и може да се използва свободно.

Досега композицията „Болеро“ бе защитена в продължение на 78 години и четири месеца, тъй като законът предвижда удължаване на срока, за да се ко

Това е един успешен фестивал. Фестивал, който толкова дълго и сериозно подготвяхме, защото тези години са наистина един много сериозен период, един силен период, откакто съществува нашият фестивал. Това каза Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“ по повод 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“, които се проведоха от 28 август до 7 септември.

Тя разказва, че от първия до последния ден на фестивала е забелязала невероятен ентусиазъм от публиката. „Няма зала, която да не е препълнена - дали ще бъде на литературните ни представяния, дали ще бъде на класическите концерти, дали ще бъде в киното, дали ще бъде в галерията. Наистина беше невероятно“, разказва тя. По думите й тази публика, за която се прави фестивалът, показа, че тази година наистина фестивалът е много силен и много посещаван.

Театралната сцена дава сила, тя ни зарежда. Смятам, че това става, когато изпълнявам нещо стойностно. 

Думите са на актьора Коста Цонев, днес се навършват 95 години от рождението му.

Той завършва актьорско майсторство през 1952 г. при Стефан Сърчаджиев, в Държавното висше театрално училище (днес НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов”). В същия клас са Георги Калоянчев, Иван Тонев, Луна Давидова, Катя Зехирева, Катя Динева, Жани Божинова, Ани Дамянова, Васил Мирчовски, Георги Костов, режисьорите Вили Цанков, Рангел Вълчанов, Николай Люцканов, Никола Корабов.

През 1952 г. актьорът дебютира в ролята на Антон, в „Младостта на бащите” от Б. Л. Горбатов в Народния театър за младежта (днес Младежки театър „Николай Бинев“). Там работи в продължение на 14 години. Успоредно с това, трупа опит и от естрадата, която го учи да пее и т

„Ловци на бисери“ на Старозагорската опера е днешното заглавие в афиша на „Сцена на вековете“, съобщиха организаторите. Държавна опера - Стара Загора ще представи тази вечер операта от Жорж Бизе на откритата сцена на крепостта „Царевец“. 

Режисьор е Славчо Николов, който залага на приказна визия и драматичен разказ със сложни човешки взаимоотношения. Сюжетът е за съперничеството  между двама приятели, ловци на бисери Зурга и Надир, които са влюбени в красивата Лейла. Развива се на фона на екзотичните пейзажи на остров Цейлон /Шри Ланка/. И Лейла ще трябва да направи много по-труден избор - между дълга и любовта. Както в повечето романтични истории, любовта побеждава.

В ролята на Лейла на Царевец зрителите ще видят Емилия Терзиева. Румънският тенор Андрей Фермешану ще се превъплъти в Надир, Валери Турманов ще е Зурга, а Нурабад ще бъде Евгений Арабаджиев.

Българинът Владимир Величков, който свири на кавал, е отличен от Global Music Awards (Глобалните музикални награди) за авторския си албум "Пробуждане", съобщи той в профила си във Фейсбук.

Той получава втора награда, сребърен медал за инструментална солова музика в "Пробуждане". Продукцията, издадена през 2023 г., съчетава традиционни и съвременни техники при свиренето на кавал.

Идеята на фестивала е да подчертае връзката на града с река Бели Осъм и чрез ръчните занаяти и арт работилници, които са част от културната програма, да представи смесица от традиционни и съвременни форми на изкуство, каза Минкова.

Както подсказва името му, събитието се организира в две различни локации. „Горе“ се случва   в рамките на „Резиденция Белиш“ в  Марковска махала - местност, намираща се малко след село Патрешко. Там предварително записани участници работят в различни творчески работилници, свързани с дизайн, архитектура, изкуство, стари и нови занаяти. В рамките на фестивалната програма те ще представят създадените там мебели, арт инсталации и текстилни творби.

Шестнайсет портрета на жени, променили хода на историята и оказали огромно влияние върху българското общество, ще бъдат представени в изложбата „Будителките“.

Експозицията е изложена в столично кафене и ще остане там до 15 септември. 

Събитието е част от деветото издание на фестивала „КвАРТал“ и ще продължи до 15 септември. Темата е „Духът на стара София”. 

Фокус на фестивала ще бъде периодът на създаване на квартала в началото на ХХ век, докъдето е стигала емблематичната улица „Търговска“. Районът е известен като търговския и бохемски квартал с множество сгради-паметници на културата, построени от видни българи за домовете на писатели и поети, лекари, книжари, фотографи, търговци и царски гости между булевардите „Дондуков“, „Мария Луиза“, „Сливница и „Васил Левски

Откриваме новия театрален сезон с премиерата на спектакъла „Албена“, съобщиха от Родопски драматичен театър (РДТ) „Николай Хайтов“ – Смолян. Постановката на Йордан Йовков ще бъде изиграна за първи път пред публика на 20 септември.

„Албена“ е емблематично заглавие и по него Смолянският театър започна репетиции през януари тази година, но още в началото се наложи да се търси нова актриса за ролята на загиналата Емилия Ованесян, каза директорът на РДТ Румен Бечев. 

Режисьор е Делян Илиев, музиката е на Мира Искърова.  В ролите участват актьорите Божана Мановска, Асен Левов, Борис Хаджийски, Преслава Георгиева, Васил Читанов, Димитър Димитров, Искра Йосифова, Мариан Бозуков, Никола Орешков, Боряна Иванова, Миряна Найденова, Стефка Барбудова, Румен Митев. Костюмите са дело на Елена Иванова и Стефана Илиева. 

Документалният филм „Ваклуш“ на режисьора Николай Василев е отличен от световния филмов фестивал в Кан Remember the future със статуетка „Златна светулка“ в категорията „Най-добър филм за социална справедливост” (Best Social Justice feature film).

Целта на фестивала Remember the future е да открие, отличи и осигури повече видимост и признание в цял свят на ново поколение талантливи режисьори, разказва Николай Василев .

Филмите, избрани от журито, за селекцията „Най-доброто от бъдещето“, се представят на публиката на месечни прожекции в Cineum Cannes. Зрителите гласуват за любимите си филми, които най-добре представят бъдещата вълна на киното и новите идеи. През годините във фестивала Remember the future са участвали световноизвестни знаменитости като Робърт Кен

Третият игрален филм на режисьора Милко Лазаров – „Стадото“, ще има своята световна премиера в рамките на официалната селекция на един от най-големите и стари кинофестивали в света – BFI Лондон. Само месец по-късно, на 13 ноември, филмът ще открие 38-ото издание на „Киномания“ в зала 1 на НДК, съобщават от НДК. 

„Стадото“ разказва за Али и дъщеря му Тарика, които живеят мирно, но изолирано от общността си в българско село. Тарика е започнала да развива „крила на пеперуда“ – костно заболяване, което е наследила от майка си и което дълго време е будило суеверия в селото. Али подкрепя дъщеря си и е готов да направи всичко, за да я защити, когато нетърпимостта на малкото им населено място се превръща в  заплаха. 

„От години се интересува

Съдия в щата Ню Мексико сне днес обвиненията в непредумишлено убийство срещу актьора Алек Болдуин, след като адвокатите му се позоваха на процесуална грешка, тъй като полицията и прокуратурата не са им предоставили достъп до доказателства по делото, предаде Ройтерс.

Съдия Мери Марлоу Съмър прекрати процеса заради укриване на доказателства, като осъди поведението на прокуратурата като "граничещо с недобросъвестност", посочва Франс прес.

"Подобно поведение е изключително вредно за обвиняемия", каза съдията пред 66-годишния актьор, който веднага се разплака и прегърна съпругата си Хилария.

Алек Болдуин беше заплашен от до 18 месеца затвор заради трагедията, която се случи през октомври 2021 г. в щата Ню Мексико.

На снимачната площадка на филма "Ръжда" звездата размахваше пистолет, който трябваше да съдържа само халосни патрони, но изстреля боен куршум. Изс

„Долу“ е крайречното пространство до р. Бели Осъм, в централната градска част на Троян. Преобразеният парк ще предложи разнообразна културна програма за малки и големи, разказа Минкова.

Предвидени са различни демонстрации, сред които обработка на стъкло, приготвяне на домашен хляб с квас и пленер по рисуване. Гостите на фестивала ще могат да се включат в работилници по грънчарство, дърворезба, металообработка и калиграфия или да участват в изработка на стенопис.

Вечерите на фестивала са посветени на музика. Ще се изявят DJ Smyah, Kein, Mirain, Иван Шопов и флейтистката Мариета Куцарова.

Екипът на галерия „Серякова къща“ ще помогне на изкуството да излезе от залите на галерията, като подреди експозиция с картини и керамика в шатра край реката.

За децата са предвидени йога занимания, декориране на пано от естествени и арт материали и куклено представление „Дядо вади ряпа“.

Всички дами, посетили фестивала, ще имат възможност за безплатна професионална грим сесия.

По пешеходните мостове на града ще бъдат разположени арт инсталации, а крайречната зона ще бъде украсена с необходимия фестивален реквизит – мебели, декорация и осветление, допълват организаторите.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.