NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев
4626
Тонът на времето

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух. Това каза д-р Вихрен Митев от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“ по време на откриването на фотоизложбата „Гласове на природата“ днес. Експозицията бе представена в столичната градина „Кристал“ и показва истории на най-засегнатите територии от климатичните промени. По думите на д-р Вихрен Митев, изложбата „Гласовете на природата“ е озаглавена по този начин, защото тя „говори през хора, които са силно уязвими от промените в природата“

| 19 Август 2024, 20:02 ч.
С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза  Вихрен Митев
С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев
Снимка © Владимир Шоков / БТА

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух.

Нашата памет е машина на времето с умението да ни пренася в различни години и периоди от живота ни, понякога с помощта само на някой предмет, аромат или мелодия. Това заяви в интервю художникът Стефан Георгиев в Бургас. Той откри в Дружеството на бургаските художници юбилейната си изложба, озаглавена Time Machine, броени дни преди отбелязването на своята 70-годишнина. 

Идеята да озаглави изложбата си "Машина на времето" идва от една от картините, включени в експозицията, която носи същото заглавие и изобразява един грамофон. "Нашата памет може да ни пренесе в детството и когато правих точно тази картина с грамофона, добавих един чадър, а на закачалката зад него изобразих ключ. За мен ключът е голям символ и тогава ми дойде идеята, че всъщност моята памет, моето съзнание е машина на времето, защото може едновременно да ме върне назад или да отиде напред докъдето реша", ком

В Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас бе открита фотоизложбата „Родопско-морски срещи с природата“. Тя е дело на родения в Кърджали, но живеещ в Бургас фотограф Тенчо Петков. Експозицията, включваща общо 30 фотографии, представя красотата и разнообразието на природата в Източните Родопи и бреговете на Черно море през творческата призма на автора.

Фотоизложбата обединява Бургаския регион и Източните Родопи, и по-точно област Кърджали, каза авторът на експозицията Тенчо Петков, който вече 20 години живее край морето. По думите му кадрите показват познати и не толкова известни за широката общественост места. Надявам се да предизвикам интереса у хората да посетят тези локации, сподели фотографът.

Идеята на фотоизложбата е да стимулира хората да опазват и да се грижат за околната среда, посочи Петков. Той сподели, че голяма част от местата, които е посетил и е з

В Самоков, в хотел „Гранд“, ще бъде изигран премиерно спектакълът „Театър на сенките за социална промяна“, съобщиха организаторите. 

Събитието, което е с вход свободен, ще се състои на 3 септември. 

Организаторите посочиха, че от 28 август до 5 септември Самоков е домакин на обучение на младежки работници по програма „Еразъм+“.

Тридесет участници от осем организации от седем европейски държави – България, Румъния, Хърватия, Гърция, Турция, Унгария и Испания – овладяват изразните средства на театъра на сенките, за да могат чрез тях да отправят публични послания по актуални за обществото теми. 

Заниманията са по проект „Театър на сенките за социална промяна“ на софийската фондация „Ценности, добродетели, интегритет“, която не за първи път избира Самоков като място за ре

Плевенската художничка Румяна Живкова представя девета самостоятелна изложба с живописни картини и икони. Тя е подредена в камерна зала на Художествена галерия "Илия Бешков".

Част от творбите, които показва Живкова, са рисувани през тази година, други са от предходните година-две, но повечето се представят за първи път пред публика. 

"При подготовката на една сватба се казва, че булката трябва да има нещо ново, нещо старо и нещо назаем. И аз може да се каже, че сега спазвам този принцип – показвам нови картини, имам и по-стари, взела съм някои икони, вече откупени от мен, назаем само за изложбата. Надявам се това поверие да ми донесе успех", разказа художничката. 

Представените творби са общо 43 на брой. Част от тях са миниатюри, които Живкова създава, вдъхновена от изложба на Володя Кенаров, организатор на биенале в Русе. 

"Основните те

Портретите на холандския майстор Франс Халс са световно известни. Много от тях се усмихват, това не беше често срещано на снимките на врата. По -късно стилът му се възприема като "помия".

Днес собственият им образ може да бъде поставен с филтри като селфи в социалните медии - през 17 -ти век хората все още обичат да поръчват сложна картина. Разбира се, поради липса на фотографски алтернативи, но клиентите успяха да изберат стила на портрета с определен бюджет.

Всеки, който реши вратата на Фран, оцени своя оживен и понякога нетрадиционен стил на рисуване, който му обръщаше внимание отвъд границите на родния му град Хаарлем. Работата му обаче е много по -малко известна в сравнение със съвременници като Рубенс или Вермеер в тази страна. Добра причина да представи работата си по -подробно в тази първа голяма самостоятелна изложба в Германия, в Берлинската Gemäldegaler

Това каза д-р Вихрен Митев от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“ по време на откриването на фотоизложбата „Гласове на природата“ днес.

Експозицията бе представена в столичната градина „Кристал“ и показва истории на най-засегнатите територии от климатичните промени.

По думите на д-р Вихрен Митев, изложбата „Гласовете на природата“ е озаглавена по този начин, защото тя „говори през хора, които са силно уязвими от промените в природата“.

Идеята на проекта е темата за екологията и промените в климата да влезе в по-широката общественост, каза още той.

Д-р Вихрен Митев обясни, че изложбата проследява сюжетна линия – от величието и уникалността на природата към използването от човека и вредите, които той нанася. В експозицията са подредени снимки, истории и проекти от участници от цял свят, добави той. За първи път е била представена пред 2019 година, а към момента пълните права се държат от фондацията, каза още той.

Певецът Джъстин Тимбърлейк е бил арестуван и обвинен в шофиране в нетрезво състояние на остров Лонг Айлънд, щата Ню Йорк, съобщи АП.

Очаква се Тимбърлейк да бъде обвинен в съда в Саг Харбър, в източния край на Лонг Айлънд, се казва в изявление на окръжната прокуратура на окръг Съфолк.

Представителите на Тимбърлейк не отговориха веднага на исканията за коментар от Асошиейтед прес.

Саг Харбър е крайбрежно селище на около 160 км от Ню Йорк. През лятото то е любимо място за богати туристи.

Джъстин Тимбърлейк е носител на десет награди „Грами“ и четири „Еми“. Предстоят му два концерта в Чикаго в петък и събота, след което във вторник и сряда идната седмица са планирани две негови изяви в зала „Медисън Скуеър Гардън“ в Ню Йорк.

Филмът "Седемте самураи" на Акира Куросава празнува 70-ата си годишнина тази година, съобщи Асошиейтед прес. Независимо от възрастта си, епосът на Куросава все още спира дъха с виталността си.

Да го гледаш пак означава да бъдеш увлечен, отново и отново, от действието и дълбочината на визията. "Седемте самураи" се разгръща бързо и решително, с темпото на ронина Камбей Шимада, с което той се впуска в битка. Филмът прелита над оризови полета и по горски пътеки. Камерата на Куросава не се опитва да предугади къде се развива действието, а го следва стремглаво.

За повечето от почитателите си "Седемте самураи" също е вид преследване. И не защото филмът на Куросава е изплъзващ се, всъщност той е сравнително ясна приказка, разказана и заявяваща ясно посланието си. Мистерията в него е по-скоро като тази, запазената за велик монумент, чието съществуване е колкото необозримо, толк

Съюзът на българските художници представя фотографския цикъл на Теодора Нишков „100 запечатани от времето“ (Строители на съвременна България). Изложбата ще бъде подредена в СБХ на ул. „Шипка“ 6 от 1 до 13 юли, съобщават организаторите.

„Фотографският цикъл „100 запечатани от времето“ (Строители на съвременна България) има за цел създаването на визуална памет за хората, които полагат достойни усилия за нас и са едно от богатствата в културния и обществен живот на България; този цикъл цели регистрирането на образите на времето и тяхното естетизиране чрез визуалното изкуство на фотографията“, отбелязват домакините на събитието.

„Фотографските сесии протичат в лично професионално студио при абсолютна коректност,конфиденциалност, деликатно отношение и грижа. Този фотографски цикъл е с некомерсиална цел и е провокиран от ус

Филмът „Татенце“ и Дакота Джонсън са изиграли повратна роля в живота на Шон Пен след дълъг период на неудовлетвореност от правенето на кино, разказва кинематографистът в интервю за Асошиейтед прес.

В интервюто Пен си спомня за момент от живота си, в който осъзнал, че от 15 години не е изпитвал радост от снимането на филм. Разочарованието му от киното било толкова голямо, че той дори се примирил с мисълта, че любовта му към занаята може би никога няма да се върне.

„Чувствах неудовлетвореност от правенето на филми“, спомня си двукратният носител на „Оскар“ и продължава: „Отначало си казваш - е, този сценарий е кофти, този режисьор не става…“ Но след това няколко пъти се улавях, че работя по велики неща, с велики хора, и съм също толкова нещастен“.

Така е до момента, в който съседката му Дакота Джонсън почуква на вратата му със сценарий и покана да бъде неин съква

Изложбата „България – страната на маслодайната роза“ на Националния земеделски музей в София гостува в сградата на Класното училище в Брезник. Това съобщи Станислава Малинова, уредник към Общинския исторически музей (ОИМ) в града.

Експозицията представя предмети и инструменти, свързани с розобера и производството на розово масло. Място в изложбата е отделено и на историята на създадения в края на 60-те години на миналия век Институт по маслодайната роза, етеричномаслените и лечебните култури в Казанлък, работещ по създаването на нови сортове. 

Посетителите ще могат да разгледат още множество архивни фотографии, предмети и сувенири (мускали) с изобразени върху тях рози и народни мотиви.

Експозицията ще остане в Брезник до края на октомври.

Малинова поясни, че през следващия месец ОИМ в Брезник ще проведе и традиционните си летни заним

На въпроса по какъв начин инициативата подпомага обществото на хората с увреден слух той посочи, че в тази общност не се говори в дълбочина по темата за климатичните промени, затова тяхната общност има затруднение в комуникирането с останалите общности. Информацията стига до тях по определени канали като силно синтезирана и профилирана, допълни той. Д-р Митев отбеляза, че ще се радва, ако и самата общност работи с фондацията в дългосрочен план и сама изяви свои желания за следващи дейности.

„Благодарение на Столична община и хората, които ни насочиха да направим този проект, ние имаме шанс да работим сега за първи път с тази общност. Това е възможност за нас наистина да ги опознаем и да разберем какво мислят по темата, както и какво можем ние да подобрим при преподаването на материали и знания по темата“, посочи д-р Вихрен Митев.

Той каза още, че мисията на фондацията е по креативни начини да предаде научното познание за състоянието на климата и на глобалното затопляне до възможно най-широк кръг от хора.

Според данните, предоставени от изложените презентации от проекта „Гласовете на природата“, през април тази година е била отчетeна единадесетата поредна година с рекордно горещи месеци.

Според данните, посочени в докладите на експертите и учени от ООН и Парижкото споразумение, 2024 година може да бъде първата, в която затоплянето ще надмине границата от 1.5 градуса по Целзий.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
4626
Тонът на времето

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев

Експозицията бе представена в столичната градина „Кристал“ и показва истории на най-засегнатите територии от климатичните промени.По думите на д-р Вихрен Митев, изложбата „Гласовете на природата“ е озаглавена по този начин, защото тя „говори през хора, които са силно уязвими от промените в природата“.

| 19 Август 2024, 20:02 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза  Вихрен Митев
С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух, каза Вихрен Митев
Снимка © Владимир Шоков / БТА

С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух.

Това каза д-р Вихрен Митев от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“ по време на откриването на фотоизложбата „Гласове на природата“ днес.

Нашата памет е машина на времето с умението да ни пренася в различни години и периоди от живота ни, понякога с помощта само на някой предмет, аромат или мелодия. Това заяви в интервю художникът Стефан Георгиев в Бургас. Той откри в Дружеството на бургаските художници юбилейната си изложба, озаглавена Time Machine, броени дни преди отбелязването на своята 70-годишнина. 

Идеята да озаглави изложбата си "Машина на времето" идва от една от картините, включени в експозицията, която носи същото заглавие и изобразява един грамофон. "Нашата памет може да ни пренесе в детството и когато правих точно тази картина с грамофона, добавих един чадър, а на закачалката зад него изобразих ключ. За мен ключът е голям символ и тогава ми дойде идеята, че всъщност моята памет, моето съзнание е машина на времето, защото може едновременно да ме върне назад или да отиде напред докъдето реша", ком

В Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас бе открита фотоизложбата „Родопско-морски срещи с природата“. Тя е дело на родения в Кърджали, но живеещ в Бургас фотограф Тенчо Петков. Експозицията, включваща общо 30 фотографии, представя красотата и разнообразието на природата в Източните Родопи и бреговете на Черно море през творческата призма на автора.

Фотоизложбата обединява Бургаския регион и Източните Родопи, и по-точно област Кърджали, каза авторът на експозицията Тенчо Петков, който вече 20 години живее край морето. По думите му кадрите показват познати и не толкова известни за широката общественост места. Надявам се да предизвикам интереса у хората да посетят тези локации, сподели фотографът.

Идеята на фотоизложбата е да стимулира хората да опазват и да се грижат за околната среда, посочи Петков. Той сподели, че голяма част от местата, които е посетил и е з

В Самоков, в хотел „Гранд“, ще бъде изигран премиерно спектакълът „Театър на сенките за социална промяна“, съобщиха организаторите. 

Събитието, което е с вход свободен, ще се състои на 3 септември. 

Организаторите посочиха, че от 28 август до 5 септември Самоков е домакин на обучение на младежки работници по програма „Еразъм+“.

Тридесет участници от осем организации от седем европейски държави – България, Румъния, Хърватия, Гърция, Турция, Унгария и Испания – овладяват изразните средства на театъра на сенките, за да могат чрез тях да отправят публични послания по актуални за обществото теми. 

Заниманията са по проект „Театър на сенките за социална промяна“ на софийската фондация „Ценности, добродетели, интегритет“, която не за първи път избира Самоков като място за ре

Плевенската художничка Румяна Живкова представя девета самостоятелна изложба с живописни картини и икони. Тя е подредена в камерна зала на Художествена галерия "Илия Бешков".

Част от творбите, които показва Живкова, са рисувани през тази година, други са от предходните година-две, но повечето се представят за първи път пред публика. 

"При подготовката на една сватба се казва, че булката трябва да има нещо ново, нещо старо и нещо назаем. И аз може да се каже, че сега спазвам този принцип – показвам нови картини, имам и по-стари, взела съм някои икони, вече откупени от мен, назаем само за изложбата. Надявам се това поверие да ми донесе успех", разказа художничката. 

Представените творби са общо 43 на брой. Част от тях са миниатюри, които Живкова създава, вдъхновена от изложба на Володя Кенаров, организатор на биенале в Русе. 

"Основните те

Портретите на холандския майстор Франс Халс са световно известни. Много от тях се усмихват, това не беше често срещано на снимките на врата. По -късно стилът му се възприема като "помия".

Днес собственият им образ може да бъде поставен с филтри като селфи в социалните медии - през 17 -ти век хората все още обичат да поръчват сложна картина. Разбира се, поради липса на фотографски алтернативи, но клиентите успяха да изберат стила на портрета с определен бюджет.

Всеки, който реши вратата на Фран, оцени своя оживен и понякога нетрадиционен стил на рисуване, който му обръщаше внимание отвъд границите на родния му град Хаарлем. Работата му обаче е много по -малко известна в сравнение със съвременници като Рубенс или Вермеер в тази страна. Добра причина да представи работата си по -подробно в тази първа голяма самостоятелна изложба в Германия, в Берлинската Gemäldegaler

Експозицията бе представена в столичната градина „Кристал“ и показва истории на най-засегнатите територии от климатичните промени.

По думите на д-р Вихрен Митев, изложбата „Гласовете на природата“ е озаглавена по този начин, защото тя „говори през хора, които са силно уязвими от промените в природата“.

Певецът Джъстин Тимбърлейк е бил арестуван и обвинен в шофиране в нетрезво състояние на остров Лонг Айлънд, щата Ню Йорк, съобщи АП.

Очаква се Тимбърлейк да бъде обвинен в съда в Саг Харбър, в източния край на Лонг Айлънд, се казва в изявление на окръжната прокуратура на окръг Съфолк.

Представителите на Тимбърлейк не отговориха веднага на исканията за коментар от Асошиейтед прес.

Саг Харбър е крайбрежно селище на около 160 км от Ню Йорк. През лятото то е любимо място за богати туристи.

Джъстин Тимбърлейк е носител на десет награди „Грами“ и четири „Еми“. Предстоят му два концерта в Чикаго в петък и събота, след което във вторник и сряда идната седмица са планирани две негови изяви в зала „Медисън Скуеър Гардън“ в Ню Йорк.

Филмът "Седемте самураи" на Акира Куросава празнува 70-ата си годишнина тази година, съобщи Асошиейтед прес. Независимо от възрастта си, епосът на Куросава все още спира дъха с виталността си.

Да го гледаш пак означава да бъдеш увлечен, отново и отново, от действието и дълбочината на визията. "Седемте самураи" се разгръща бързо и решително, с темпото на ронина Камбей Шимада, с което той се впуска в битка. Филмът прелита над оризови полета и по горски пътеки. Камерата на Куросава не се опитва да предугади къде се развива действието, а го следва стремглаво.

За повечето от почитателите си "Седемте самураи" също е вид преследване. И не защото филмът на Куросава е изплъзващ се, всъщност той е сравнително ясна приказка, разказана и заявяваща ясно посланието си. Мистерията в него е по-скоро като тази, запазената за велик монумент, чието съществуване е колкото необозримо, толк

Съюзът на българските художници представя фотографския цикъл на Теодора Нишков „100 запечатани от времето“ (Строители на съвременна България). Изложбата ще бъде подредена в СБХ на ул. „Шипка“ 6 от 1 до 13 юли, съобщават организаторите.

„Фотографският цикъл „100 запечатани от времето“ (Строители на съвременна България) има за цел създаването на визуална памет за хората, които полагат достойни усилия за нас и са едно от богатствата в културния и обществен живот на България; този цикъл цели регистрирането на образите на времето и тяхното естетизиране чрез визуалното изкуство на фотографията“, отбелязват домакините на събитието.

„Фотографските сесии протичат в лично професионално студио при абсолютна коректност,конфиденциалност, деликатно отношение и грижа. Този фотографски цикъл е с некомерсиална цел и е провокиран от ус

Филмът „Татенце“ и Дакота Джонсън са изиграли повратна роля в живота на Шон Пен след дълъг период на неудовлетвореност от правенето на кино, разказва кинематографистът в интервю за Асошиейтед прес.

В интервюто Пен си спомня за момент от живота си, в който осъзнал, че от 15 години не е изпитвал радост от снимането на филм. Разочарованието му от киното било толкова голямо, че той дори се примирил с мисълта, че любовта му към занаята може би никога няма да се върне.

„Чувствах неудовлетвореност от правенето на филми“, спомня си двукратният носител на „Оскар“ и продължава: „Отначало си казваш - е, този сценарий е кофти, този режисьор не става…“ Но след това няколко пъти се улавях, че работя по велики неща, с велики хора, и съм също толкова нещастен“.

Така е до момента, в който съседката му Дакота Джонсън почуква на вратата му със сценарий и покана да бъде неин съква

Изложбата „България – страната на маслодайната роза“ на Националния земеделски музей в София гостува в сградата на Класното училище в Брезник. Това съобщи Станислава Малинова, уредник към Общинския исторически музей (ОИМ) в града.

Експозицията представя предмети и инструменти, свързани с розобера и производството на розово масло. Място в изложбата е отделено и на историята на създадения в края на 60-те години на миналия век Институт по маслодайната роза, етеричномаслените и лечебните култури в Казанлък, работещ по създаването на нови сортове. 

Посетителите ще могат да разгледат още множество архивни фотографии, предмети и сувенири (мускали) с изобразени върху тях рози и народни мотиви.

Експозицията ще остане в Брезник до края на октомври.

Малинова поясни, че през следващия месец ОИМ в Брезник ще проведе и традиционните си летни заним

Идеята на проекта е темата за екологията и промените в климата да влезе в по-широката общественост, каза още той.

Д-р Вихрен Митев обясни, че изложбата проследява сюжетна линия – от величието и уникалността на природата към използването от човека и вредите, които той нанася. В експозицията са подредени снимки, истории и проекти от участници от цял свят, добави той. За първи път е била представена пред 2019 година, а към момента пълните права се държат от фондацията, каза още той.

На въпроса по какъв начин инициативата подпомага обществото на хората с увреден слух той посочи, че в тази общност не се говори в дълбочина по темата за климатичните промени, затова тяхната общност има затруднение в комуникирането с останалите общности. Информацията стига до тях по определени канали като силно синтезирана и профилирана, допълни той. Д-р Митев отбеляза, че ще се радва, ако и самата общност работи с фондацията в дългосрочен план и сама изяви свои желания за следващи дейности.

„Благодарение на Столична община и хората, които ни насочиха да направим този проект, ние имаме шанс да работим сега за първи път с тази общност. Това е възможност за нас наистина да ги опознаем и да разберем какво мислят по темата, както и какво можем ние да подобрим при преподаването на материали и знания по темата“, посочи д-р Вихрен Митев.

Той каза още, че мисията на фондацията е по креативни начини да предаде научното познание за състоянието на климата и на глобалното затопляне до възможно най-широк кръг от хора.

Според данните, предоставени от изложените презентации от проекта „Гласовете на природата“, през април тази година е била отчетeна единадесетата поредна година с рекордно горещи месеци.

Според данните, посочени в докладите на експертите и учени от ООН и Парижкото споразумение, 2024 година може да бъде първата, в която затоплянето ще надмине границата от 1.5 градуса по Целзий.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.