NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
5604
Тонът на времето

Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център

Около сто огнеборци от петнадесет пожарни гасят пожар, разразил се на покрива на културния център "Съмърсет хаус" в сърцето на Лондон, предадоха Франс прес и Ройтерс, като се позоваха на публикация на противопожарната служба на британската столица в социалната платформа "Екс". "Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари. "Екипите се борят с пламъците, които са локализирани в част от покрива", се допълва там. Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс

| 17 Август 2024, 16:38 ч.
Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
Снимка © DFA

Около сто огнеборци от петнадесет пожарни гасят пожар, разразил се на покрива на културния център "Съмърсет хаус" в сърцето на Лондон, предадоха Франс прес и Ройтерс, като се позоваха на публикация на противопожарната служба на британската столица в социалната платформа "Екс".

Рядко копие на Конституцията на САЩ, отпечатано преди 237 години, ще бъде продадено на търг в четвъртък вечерта в Северна Каролина, предаде Асошиейтед прес.

Аукционната къща „Брънк Окшънс“ (Brunk Auctions) продава копието - единственото от този тип, за което се смята, че е принадлежало на частно лице. Минималната цена от 1 млн. щатски долара вече е предложена.  

Копието е отпечатано, след като през 1787 г. Конституционният конвент на САЩ завършва изготвянето на предложена рамка за управление на страната и го изпраща на Конгреса на първо американско правителство с молба да го разпрати на щатите, за да бъде ратифицирано от народа. Това е едно от около 100-те копия, отпечатани от секретаря на Конгреса Чарлз Томсън. Известно е, че само осем от тях все още съществуват, а останалите седем са публична собственост. 

От аукционната къща не са

Десетият ден на тазгодишното издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ започва с формата „Цената на успеха“, в който режисьорът Павел Веснаков ще разкаже за новия си сериал „Всичко за сина ми“. По-късно днес в Лятното кино в Созопол ще бъде прожектиран и игралният филм „Безветрие“, също режисиран от Веснаков.

Романът „Минало несвършено“ за сериала „Отдел Издирване“ ще има премиера в Художествената галерия в крамойрския град. В събитието ще вземат участие Станислава Айви и Владимир Полеганов.

Книгата на Владимир Тодоров „Холивудобългарин“ ще бъде презентирана пред созополската публика. В събитието ще вземат участие Любен Дилов-син и Ицко Финци.

Актрисите Мария Стефанова и Радина Боршош излизат тази вечер на сцената в читалище „Отец Паисий“ с постановката „О

“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата”, каза американският барабанист Майк Терана, който представя новия си мизукален проект „Класиката среща Майк Терана“ заедно с маестро Левон Манукян и Разградската филхармония „ Проф. Димитър Ненов“ в Органова зала в град Добрич.

Терана сподели, че много пъти е бил в България, но това е първото му посещение в Добрич. “Свирил съм с рок банди във Варна, в София. Първото ми участие с оркестъра беше в Античния театър в Пловдив”, спомня си той.

Барабанистът каза, че много обича класическата музика и разказа за един от най-предизвикателните му проекти. “Направих преди години един албум, наречен Sinfonica, с всякакви интерпретации на класически парчета. Вси

Скулптури на Стефан Лютаков ще бъдат изложени в галерия „Арте“. Серията е озаглавена „Усмивки в жълто“ и може да бъде разгледана от 10 до 26 октомври, съобщават организаторите.

„Бронз, неръждаема стомана, ръчна хартия, дърво и преобладаващо керамика са материалите, с които работя в изложбата. Оставих се на керамиката, на глината - материал, който е бил винаги с мен, който изпълнява нуждата ми от директност и пластичност, предоставя ми и символиката, и психологическото въздействие на цвета“, разказва авторът.

„Не ми е достатъчно скулптурата само да бъде съзерцавана. Галерия „Арте” дава възможност чрез екстериорното си пространство - вътрешен двор, да покажа това. В инсталация от неръждаема стомана смесвам функция и скулптура, предоставям възможност да се седне, да се остави съвсем легално кафето или друго, да се доко

Държавната опера в Бургас ще бъде домакин на първия концерт от поредицата „Български баси за Борис Христов“ на 11 октомври под диригентската палка на Деян Павлов, съобщават от културната институция в морския град.

Солисти на концерта в Бургас ще бъдат някои от изтъкнатите български баси: Деян Вачков, Делян Славов, Момчил Миланов, Петър Бучков, Пламен Кумпиков и Юлиян Константинов. 

Идеята, сценарият и режисурата на спектакъла са на Пламен Бейков, директор на операта в Русе. Събитието е посветено на 110-годишнината от рождението на световноизвестния български бас.

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Министерство на културата и ще премине през общо пет български града - Бургас, Русе, Пловдив, Варна, Стара Загора. В него участват оркестри, диригенти и солисти от някои от най-изявените български оперни театри. Негова основна движеща с

"Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари. "Екипите се борят с пламъците, които са локализирани в част от покрива", се допълва там.

Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс. Галерията "Кортоулд", където са изложени едни от най-великите колекции в световното изкуство, се намира в северното му крило.

Според информация на телевизионния канал "Скай Нюз" днес в "Съмърсет хаус" трябва да се проведе фестивал по брейк танци.

За най-новата си самостоятелна изложба бургаската художничка Мария Алексиева избира заглавието "Приливи и отливи", защото много от картините в нея напомнят на морски пейзажи. Това разказа тя преди откриването на експозицията в галерия "Неси". 

"Възприемам приливите и отливите като нещо, което идва и си отива, което се обръща в цикличност на пристигането и заминаването като един кръговрат на живота", коментира авторката. По думите й  морското усещане, което носят картините, идва по-скоро от зрителите, докато за нея пейзажите са символични. "Морето е набелязано и прилича, но не е реалистичен пейзаж."

За Мария Алексиева е трудно сама да определи как образованието по "Иконопис" е втъкано в творчеството .

"Може би за това е необходим страничен поглед, тъй като техниките са напълно различни", допълва тя и обяснява, че възприема всяка една картина, независим

Юндер Ремзи ще открие първата си самостоятелна изложба в сградата на Радио Шумен на 30 октомври, съобщи  Деница Мичева, организатор в Центара за подкрепа за личностно развитие (ЦПЛР) - Обединен детски комплекс (ОДК) "Анастас Стоянов".

Ремзи е дългогодишен възпитаник на "Арт" школата с ръководител Теменуга Христова. Шестокласникът е носител на редица престижни национални и международни отличия в областта на изобразителното изкуство.

От 2020 г. всяка година до сега е част от Клуб "Успелите деца на България" на Фондация "Димитър Бербатов", допълни Мичева.

През изминалата учебна година Юндер Ремзи участва в представителна изложба на ЦПЛР - ОДК "Анастас Стоянов" в Министерството на образованието в София, в пленерите с Международно участие  "Мостове на приятелството" в Шумен и "Силата на природата" в Синая, Румъния. Рисунки на Юндер са селектирани за участи

Постерната изложба „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена във фоайето на Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“. Тя е посветена на 110 години от Първата световна война и участието на България в нея, разказа уредникът в Регионален исторически музей – Русе Десислава Тихолова. 

Експозицията се представя в рамките на цар-Шишмановите дни, които продължават до утре в Самоков. 

Тихолова разказа, че по времето на Първата световна война е имало девет такива изложби. По думите й „тренч арт“ в превод означава „изкуство от окопите“.

Уредникът в Русенския музей разказа, че особеното за окопно изкуство е, че то възниква като инициатива от страна на войниците. „Самите войници инициират изложби, а също правене и продажба на предмети, набиране на средства, които се предоставят на фондове

Огромен екран с неясни същества и хипнотични картини, гоблени, скулптури и плетеници са сред акцентите в инсталацията на Франция на тазгодишното издание на Венецианското биенале. Тя е дело на карибско-френския скулптор Жулиен Крьозе.

АВТОРЪТ

Роден в Парижкото предградие Льо Блан Менил (Le Blanc Mesnil), Крьозе е израснал на френския остров Мартиника и описва работата си като опит да се бори със сложността на своята френско-карибска идентичност. Никога досега френският павилион не е бил представляван от френско-карибски художник, отбелязва изданието Artnews.

Авторът на материала отбелязва, че Жулиен Крьозе е млад скулптор, който често създава плетеници от метал, пластмаса и въжета, които са съчетани с дълги заглавия, загатващи за миграциите, които са се случвали в Карибите. Той често намира материалите, които използва, а те напомнят на отпадъци,

На 17 януари 2025 г. е българската премиера на „Човекът-вълк“, съобщават от „Форум филм“.

След „Невидимият“, продуцентът Джейсън Блум и косъздателят на поредицата „Убийствен пъзел“ – режисьорът Лий Уанел, отново обединяват сили, за да възкресят на големия екран едно от класическите чудовища на „Юнивърсъл“ – човекът-вълк. Вдъхновен от едноименната класика от 1941 г. и множеството продължения и интерпретации през годините, „Човекът-вълк“ разказва оригинална самостоятелна история, която разглежда темата за съзряването, двойствената природа и неконтролируемата агресия на първичните инстинкти.  

„Човекът-вълк“ разказва историята на Блейк (Кристофър Абът) – съпруг и бащ

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса” в Морското казино във Варна. Това е дебют за Лилия Кунева и Крис Николов, които са се запознали на студентски плен ...
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ на Йордан Радичков
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ ще могат да гледат зрителите в Троян на 26 ноември, съобщи Станка Марешка, секретар на Народно читалище „Наука &ndas ...
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Скарлет Йохансон е една от най-разпознаваемите актриси в света. През 2018 и 2019 г. става най-високоплатената актриса и е включвана многократно в списъка на „Форбс“. П ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“ за 2024 година. Тя получи паричен чек в размер на хиляда ...
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два концерта в Шумен и София. На 27 ноември в зала „Проф. Венета Вичева“ ще има тържествен конц ...
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят. Той и Пловдивското читалище „Иван Вазов“ ще представят П ...
Започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Тикер в 23:00 ч.
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско и ...
Начало Тонът на времето
5604
Тонът на времето

Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център

"Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари.Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс.

| 17 Август 2024, 16:38 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
Снимка © DFA

Около сто огнеборци от петнадесет пожарни гасят пожар, разразил се на покрива на културния център "Съмърсет хаус" в сърцето на Лондон, предадоха Франс прес и Ройтерс, като се позоваха на публикация на противопожарната служба на британската столица в социалната платформа "Екс".

"Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари. "Екипите се борят с пламъците, които са локализирани в част от покрива", се допълва там.

Рядко копие на Конституцията на САЩ, отпечатано преди 237 години, ще бъде продадено на търг в четвъртък вечерта в Северна Каролина, предаде Асошиейтед прес.

Аукционната къща „Брънк Окшънс“ (Brunk Auctions) продава копието - единственото от този тип, за което се смята, че е принадлежало на частно лице. Минималната цена от 1 млн. щатски долара вече е предложена.  

Копието е отпечатано, след като през 1787 г. Конституционният конвент на САЩ завършва изготвянето на предложена рамка за управление на страната и го изпраща на Конгреса на първо американско правителство с молба да го разпрати на щатите, за да бъде ратифицирано от народа. Това е едно от около 100-те копия, отпечатани от секретаря на Конгреса Чарлз Томсън. Известно е, че само осем от тях все още съществуват, а останалите седем са публична собственост. 

От аукционната къща не са

Десетият ден на тазгодишното издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ започва с формата „Цената на успеха“, в който режисьорът Павел Веснаков ще разкаже за новия си сериал „Всичко за сина ми“. По-късно днес в Лятното кино в Созопол ще бъде прожектиран и игралният филм „Безветрие“, също режисиран от Веснаков.

Романът „Минало несвършено“ за сериала „Отдел Издирване“ ще има премиера в Художествената галерия в крамойрския град. В събитието ще вземат участие Станислава Айви и Владимир Полеганов.

Книгата на Владимир Тодоров „Холивудобългарин“ ще бъде презентирана пред созополската публика. В събитието ще вземат участие Любен Дилов-син и Ицко Финци.

Актрисите Мария Стефанова и Радина Боршош излизат тази вечер на сцената в читалище „Отец Паисий“ с постановката „О

“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата”, каза американският барабанист Майк Терана, който представя новия си мизукален проект „Класиката среща Майк Терана“ заедно с маестро Левон Манукян и Разградската филхармония „ Проф. Димитър Ненов“ в Органова зала в град Добрич.

Терана сподели, че много пъти е бил в България, но това е първото му посещение в Добрич. “Свирил съм с рок банди във Варна, в София. Първото ми участие с оркестъра беше в Античния театър в Пловдив”, спомня си той.

Барабанистът каза, че много обича класическата музика и разказа за един от най-предизвикателните му проекти. “Направих преди години един албум, наречен Sinfonica, с всякакви интерпретации на класически парчета. Вси

Скулптури на Стефан Лютаков ще бъдат изложени в галерия „Арте“. Серията е озаглавена „Усмивки в жълто“ и може да бъде разгледана от 10 до 26 октомври, съобщават организаторите.

„Бронз, неръждаема стомана, ръчна хартия, дърво и преобладаващо керамика са материалите, с които работя в изложбата. Оставих се на керамиката, на глината - материал, който е бил винаги с мен, който изпълнява нуждата ми от директност и пластичност, предоставя ми и символиката, и психологическото въздействие на цвета“, разказва авторът.

„Не ми е достатъчно скулптурата само да бъде съзерцавана. Галерия „Арте” дава възможност чрез екстериорното си пространство - вътрешен двор, да покажа това. В инсталация от неръждаема стомана смесвам функция и скулптура, предоставям възможност да се седне, да се остави съвсем легално кафето или друго, да се доко

Държавната опера в Бургас ще бъде домакин на първия концерт от поредицата „Български баси за Борис Христов“ на 11 октомври под диригентската палка на Деян Павлов, съобщават от културната институция в морския град.

Солисти на концерта в Бургас ще бъдат някои от изтъкнатите български баси: Деян Вачков, Делян Славов, Момчил Миланов, Петър Бучков, Пламен Кумпиков и Юлиян Константинов. 

Идеята, сценарият и режисурата на спектакъла са на Пламен Бейков, директор на операта в Русе. Събитието е посветено на 110-годишнината от рождението на световноизвестния български бас.

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Министерство на културата и ще премине през общо пет български града - Бургас, Русе, Пловдив, Варна, Стара Загора. В него участват оркестри, диригенти и солисти от някои от най-изявените български оперни театри. Негова основна движеща с

Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс. Галерията "Кортоулд", където са изложени едни от най-великите колекции в световното изкуство, се намира в северното му крило.

Според информация на телевизионния канал "Скай Нюз" днес в "Съмърсет хаус" трябва да се проведе фестивал по брейк танци.

За най-новата си самостоятелна изложба бургаската художничка Мария Алексиева избира заглавието "Приливи и отливи", защото много от картините в нея напомнят на морски пейзажи. Това разказа тя преди откриването на експозицията в галерия "Неси". 

"Възприемам приливите и отливите като нещо, което идва и си отива, което се обръща в цикличност на пристигането и заминаването като един кръговрат на живота", коментира авторката. По думите й  морското усещане, което носят картините, идва по-скоро от зрителите, докато за нея пейзажите са символични. "Морето е набелязано и прилича, но не е реалистичен пейзаж."

За Мария Алексиева е трудно сама да определи как образованието по "Иконопис" е втъкано в творчеството .

"Може би за това е необходим страничен поглед, тъй като техниките са напълно различни", допълва тя и обяснява, че възприема всяка една картина, независим

Юндер Ремзи ще открие първата си самостоятелна изложба в сградата на Радио Шумен на 30 октомври, съобщи  Деница Мичева, организатор в Центара за подкрепа за личностно развитие (ЦПЛР) - Обединен детски комплекс (ОДК) "Анастас Стоянов".

Ремзи е дългогодишен възпитаник на "Арт" школата с ръководител Теменуга Христова. Шестокласникът е носител на редица престижни национални и международни отличия в областта на изобразителното изкуство.

От 2020 г. всяка година до сега е част от Клуб "Успелите деца на България" на Фондация "Димитър Бербатов", допълни Мичева.

През изминалата учебна година Юндер Ремзи участва в представителна изложба на ЦПЛР - ОДК "Анастас Стоянов" в Министерството на образованието в София, в пленерите с Международно участие  "Мостове на приятелството" в Шумен и "Силата на природата" в Синая, Румъния. Рисунки на Юндер са селектирани за участи

Постерната изложба „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена във фоайето на Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“. Тя е посветена на 110 години от Първата световна война и участието на България в нея, разказа уредникът в Регионален исторически музей – Русе Десислава Тихолова. 

Експозицията се представя в рамките на цар-Шишмановите дни, които продължават до утре в Самоков. 

Тихолова разказа, че по времето на Първата световна война е имало девет такива изложби. По думите й „тренч арт“ в превод означава „изкуство от окопите“.

Уредникът в Русенския музей разказа, че особеното за окопно изкуство е, че то възниква като инициатива от страна на войниците. „Самите войници инициират изложби, а също правене и продажба на предмети, набиране на средства, които се предоставят на фондове

Огромен екран с неясни същества и хипнотични картини, гоблени, скулптури и плетеници са сред акцентите в инсталацията на Франция на тазгодишното издание на Венецианското биенале. Тя е дело на карибско-френския скулптор Жулиен Крьозе.

АВТОРЪТ

Роден в Парижкото предградие Льо Блан Менил (Le Blanc Mesnil), Крьозе е израснал на френския остров Мартиника и описва работата си като опит да се бори със сложността на своята френско-карибска идентичност. Никога досега френският павилион не е бил представляван от френско-карибски художник, отбелязва изданието Artnews.

Авторът на материала отбелязва, че Жулиен Крьозе е млад скулптор, който често създава плетеници от метал, пластмаса и въжета, които са съчетани с дълги заглавия, загатващи за миграциите, които са се случвали в Карибите. Той често намира материалите, които използва, а те напомнят на отпадъци,

На 17 януари 2025 г. е българската премиера на „Човекът-вълк“, съобщават от „Форум филм“.

След „Невидимият“, продуцентът Джейсън Блум и косъздателят на поредицата „Убийствен пъзел“ – режисьорът Лий Уанел, отново обединяват сили, за да възкресят на големия екран едно от класическите чудовища на „Юнивърсъл“ – човекът-вълк. Вдъхновен от едноименната класика от 1941 г. и множеството продължения и интерпретации през годините, „Човекът-вълк“ разказва оригинална самостоятелна история, която разглежда темата за съзряването, двойствената природа и неконтролируемата агресия на първичните инстинкти.  

„Човекът-вълк“ разказва историята на Блейк (Кристофър Абът) – съпруг и бащ

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ на Йордан Радичков
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Тонът на времето
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Творчески отражения
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.