NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
5609
Тонът на времето

Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център

Около сто огнеборци от петнадесет пожарни гасят пожар, разразил се на покрива на културния център "Съмърсет хаус" в сърцето на Лондон, предадоха Франс прес и Ройтерс, като се позоваха на публикация на противопожарната служба на британската столица в социалната платформа "Екс". "Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари. "Екипите се борят с пламъците, които са локализирани в част от покрива", се допълва там. Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс

| 17 Август 2024, 16:38 ч.
Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
Снимка © DFA

Около сто огнеборци от петнадесет пожарни гасят пожар, разразил се на покрива на културния център "Съмърсет хаус" в сърцето на Лондон, предадоха Франс прес и Ройтерс, като се позоваха на публикация на противопожарната служба на британската столица в социалната платформа "Екс".

Светлинно дрон шоу озари небето над Археологическия резерват "Абритус". Аудио-визуалният спектакъл със сто дрона беше кулминацията на фестивала на материалното и нематериално наследство „Белите нощи на Разград”.

Небето над древноримския град блесна във феерия от цветове и форми. Фигурите с различни символи и надписи, характерни за Разград, заблестяха над Археологическия резерват и бяха аплодирани от посетителите на фестивала. Hа фона на песента Ameno на Era и друга популярна класическа и рок музика дpoнoвeтe изобразиха мечове, наподобяващи тези, с които римляните са се били по нашите земи, Златния Пегас, колоните на Абритус. В небето се появи и надписът "Абритус", а като финал бе изписано посланието "Aз oбичaм Разград" с голямо сърце.

Десетминутното светлинно дрон шоу „Абритус” е създадено по поръчка на Община Разград специално за фестивала &bdquo

Носителят на наградата „Опус класик“ Готие Капюсон ще открие есенния полусезон на Софийската филхармония на 19 септември. Компания на сцената ще му прави носителят на „Грами“ Аугустин Хаделих и маестро Найден Тодоров, съобщават от Софийската филхармония.

Програмата включва Концерт за цигулка и виолончело от Брамс, а също обреден танц из „Саламбо“ на Веселин Стоянов и органовата симфония на Камий Сен-Санс.

Австрийската цигуларка Лидия Байч гостува на 25 септември, а на 28 септември българската публика ще чуе за първи път у нас тенорът Йонас Кауфман и американското сопрано Рейчъл Уилис-Сьоренсен.

Един от най-известните съвременни австрийски музиканти – пианистът и диригент Щефан Владар, зас

Постерната изложба „Невидимите следи на Мурфатлар“ ще бъде представена в Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките (НАИМ при БАН).

Експозицията показва новите открития за едноименния скален манастир в Северна Добруджа и ще бъде открита на 1 юли, информират организаторите.

От екипа уточняват, че изложбата се организира под патронажа на вицепрезидента на Република България Илияна Йотова. Експозицията съдържа 12 постера с информация на български и английски език. Разположени са в Централна зала на НАИМ и могат да бъдат видени до 22 септември, съобщават от екипа.

„Невидимите следи на Мурфатлар“ обобщава резултатите от проведените през 2021 – 2023 г. от НАИМ-БАН детайлни проучвания на скалния манастир при с. Мурфатлар, обл. Констанца, Румъния, инициирани заради реалната опасност от разрушаване и унищожаване на обекта в резултат на

Община Чирпан закри официално Международния пленер "Лавандулово лято". 

Събитието съвпадна с празника на с. Изворово и бе съпътствано от много радостни емоции и срещи с изкуството, съобщиха от Общината на официалната си страница във фейсбук.

Гостите с интерес разгледаха изложбата от картини на участниците в международния пленер. Общината изрази благодарности към куратора Теменужка Димова, както и към художниците от Германия, Турция, Йордания, Латвия, Украйна, Азербайджан и България, участвали в събитието.

Припомняме, че Международният фестивал на лавандулата се състоя в Чирпан на 21, 22 и 23 юни, като в програмата бяха включени разнообразни дейности. 

Събитието се осъществи под патронажа на Министерството на туризма и на Министерството на културата. 

С филма „Раят може да почака“ от Германия на режисьора на Свен Халфар бе открито тази вечер четвъртото издание на Международния документален „Родопи филм фест“ (RIFE) в Смолян. Фестивалът ще продължи до 14 юли. В програмата са включени 36 заглавия от България и света, а входът е свободен.

Откриването се състоя в амфитеатъра между Регионална библиотека „Николай Вранчев“ и Регионален исторически музей „Стою Шишков“. Стартът бе даден от заместник-кмета на Смолян Марин Захариев. Той благодари на Фондация RIFE за поредния фестивал, както и на всички читалища в града и на Родопски драматичен театър "Николай Хайтов“, които са се включили в инициативата.

„Фестивалът се провежда за четвърта година и вече го превръщаме в традиция. Много е важно за нашия културен календар, има интерес към гледането на по-различни филми, защото комерсиалните са достъпни в киното и вкъщи“, каза Мар

"Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари. "Екипите се борят с пламъците, които са локализирани в част от покрива", се допълва там.

Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс. Галерията "Кортоулд", където са изложени едни от най-великите колекции в световното изкуство, се намира в северното му крило.

Според информация на телевизионния канал "Скай Нюз" днес в "Съмърсет хаус" трябва да се проведе фестивал по брейк танци.

Симфониета Враца гостува на „Софийски музикални седмици“ (СМС) на 17 юни в зала „България“, съобщават от екипа на фестивала.

Специално за изпълнението на Симеон Гошев пристига нов роял „Бьозендорфер“. Младият пианист развива кариерата си във Виена е представителен изпълнител на марката пиана от 2021 г.

„Ще имаме уникалната възможност да чуем този изключителен инструмент в изпълнение на Симеон Гошев и Симфониета Враца, под диригентската палка на Христо Павлов, на „Рапсодия за пиано и оркестър" от именития композитор Йордан Гошев“, коментират от СМС. 

Изпълнението е част от програмата на концерт от цикъла „Българският инструментален концерт" с участието на солистите Атанас Кръстев (виолончело), Симеон Гошев (пиано), Пе

Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и свирене във Велико Търново.

Проектът на Сдружение “Клубът“ е финансиран по програма „Култура“ на Община Велико Търново, съобщи Елена Стоева от управителния съвет на сдружението.

Петя Танева, Камелия Кондова и Благородна Танева ръководиха курсовете в читалище "Надежда".

Близо десет художници се включиха в класа на Петя Танева - майстор на акварела, специалист по дизайн и художествена фотография. Всеки художник има стил, създаден с много часове работа, а това да го покажеш на други, които се занимават с акварел, за да продължат тези техники и да се развиват във времето, е необходимост, коментира Петя Танева.

„В моя случай това не е его, а именно необходимост да предам това, което аз самата съм научила, като обучаем в майсторски класове. Всъщност в то

Изложбата „Разкази от злато и сребро“ на Националния исторически музей (НИМ), която е подготвена специално за 100 годишния юбилей на Държавен културен институт „Културен център „Двореца“ (ДКИ КЦ) Балчик, бе официално открита днес в Каменна зала на културния институт. 

Експозицията ще остане в „Двореца“ до 14 октомври. 

На откриването присъства директорът на НИМ доц. д-р Бони Петрунова, която каза, че в изложбата са включени оригинали на съкровища, както и две копия. Експозицията се състои от 61 предмета, изработени от злато и сребро. Сред предметите има непоказвани до този момент експонати, както и постъпили в последните години във фонда на НИМ. Показани са едни от най-значимите съкровища открити по нашите земи. 

Доцент Петрунова допълни, че не може да определи кой е и любимия артефакт от показаните. 

„Ако кажа, че Над Сент Миклош е на

Ямбол ще бъде спирка на националното турне "Музикална магия 2024" на маестро Йордан Камджалов и Плевенската филхармония на 10 септември.

От сцената на лятното кино в градския парк ще звучат шедьоври от класиката и романтизма, съобщиха организаторите от продуцентската компания Star Productions.

Солист в концертите е кларинетистът Атанас Маринов, българин, живеещ в Швейцария, признат с невероятната си виртуозност в цял свят, подкрепен от фондация "Йордан Камджалов". Програмата е разнообразна - включва произведения на Панчо Владигеров, Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски и други, посочват от Плевенската филхармония.

"Концепцията абсолютно отразява енергията на заглавието "Музикална магия" - изпълнява мисията на изкуството "да докосва хората", да ги вдига спонтанно на крака и да ги кара да аплодират във възторг солиста и оркестъра, вод

Стефан Качаков подрежда в изложба картини, които показват красотата на българската природа. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и ще бъде разположена в галерия „Стойчев“ от 19 септември до 5 октомври, съобщават организаторите.

„Тази изключителна колекция представя интензивното изразително майсторство на Качаков, чийто акварели са изпълнени с уникален нюанс на спокойствие и размисъл. Темата на изложбата „Тишина“ разглежда вътрешния мир и търсене на равновесие чрез деликатните и ефимерни техники на акварелната живопис“, разказват от екипа.

Стефан Качаков е роден на 10 февруари 1958 година в Ямбол. Завършил е художествената гимназия в Казанлък. Висшето си образование придобива във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий” – специалност „Изобразително изкуство – графика и

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
5609
Тонът на времето

Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център

"Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари.Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс.

| 17 Август 2024, 16:38 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
Около сто огнеборци гасят пожар на покрива на Лондонски дворец от 16 в., превърнат в културен център
Снимка © DFA

Около сто огнеборци от петнадесет пожарни гасят пожар, разразил се на покрива на културния център "Съмърсет хаус" в сърцето на Лондон, предадоха Франс прес и Ройтерс, като се позоваха на публикация на противопожарната служба на британската столица в социалната платформа "Екс".

"Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари. "Екипите се борят с пламъците, които са локализирани в част от покрива", се допълва там.

Светлинно дрон шоу озари небето над Археологическия резерват "Абритус". Аудио-визуалният спектакъл със сто дрона беше кулминацията на фестивала на материалното и нематериално наследство „Белите нощи на Разград”.

Небето над древноримския град блесна във феерия от цветове и форми. Фигурите с различни символи и надписи, характерни за Разград, заблестяха над Археологическия резерват и бяха аплодирани от посетителите на фестивала. Hа фона на песента Ameno на Era и друга популярна класическа и рок музика дpoнoвeтe изобразиха мечове, наподобяващи тези, с които римляните са се били по нашите земи, Златния Пегас, колоните на Абритус. В небето се появи и надписът "Абритус", а като финал бе изписано посланието "Aз oбичaм Разград" с голямо сърце.

Десетминутното светлинно дрон шоу „Абритус” е създадено по поръчка на Община Разград специално за фестивала &bdquo

Носителят на наградата „Опус класик“ Готие Капюсон ще открие есенния полусезон на Софийската филхармония на 19 септември. Компания на сцената ще му прави носителят на „Грами“ Аугустин Хаделих и маестро Найден Тодоров, съобщават от Софийската филхармония.

Програмата включва Концерт за цигулка и виолончело от Брамс, а също обреден танц из „Саламбо“ на Веселин Стоянов и органовата симфония на Камий Сен-Санс.

Австрийската цигуларка Лидия Байч гостува на 25 септември, а на 28 септември българската публика ще чуе за първи път у нас тенорът Йонас Кауфман и американското сопрано Рейчъл Уилис-Сьоренсен.

Един от най-известните съвременни австрийски музиканти – пианистът и диригент Щефан Владар, зас

Постерната изложба „Невидимите следи на Мурфатлар“ ще бъде представена в Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките (НАИМ при БАН).

Експозицията показва новите открития за едноименния скален манастир в Северна Добруджа и ще бъде открита на 1 юли, информират организаторите.

От екипа уточняват, че изложбата се организира под патронажа на вицепрезидента на Република България Илияна Йотова. Експозицията съдържа 12 постера с информация на български и английски език. Разположени са в Централна зала на НАИМ и могат да бъдат видени до 22 септември, съобщават от екипа.

„Невидимите следи на Мурфатлар“ обобщава резултатите от проведените през 2021 – 2023 г. от НАИМ-БАН детайлни проучвания на скалния манастир при с. Мурфатлар, обл. Констанца, Румъния, инициирани заради реалната опасност от разрушаване и унищожаване на обекта в резултат на

Община Чирпан закри официално Международния пленер "Лавандулово лято". 

Събитието съвпадна с празника на с. Изворово и бе съпътствано от много радостни емоции и срещи с изкуството, съобщиха от Общината на официалната си страница във фейсбук.

Гостите с интерес разгледаха изложбата от картини на участниците в международния пленер. Общината изрази благодарности към куратора Теменужка Димова, както и към художниците от Германия, Турция, Йордания, Латвия, Украйна, Азербайджан и България, участвали в събитието.

Припомняме, че Международният фестивал на лавандулата се състоя в Чирпан на 21, 22 и 23 юни, като в програмата бяха включени разнообразни дейности. 

Събитието се осъществи под патронажа на Министерството на туризма и на Министерството на културата. 

С филма „Раят може да почака“ от Германия на режисьора на Свен Халфар бе открито тази вечер четвъртото издание на Международния документален „Родопи филм фест“ (RIFE) в Смолян. Фестивалът ще продължи до 14 юли. В програмата са включени 36 заглавия от България и света, а входът е свободен.

Откриването се състоя в амфитеатъра между Регионална библиотека „Николай Вранчев“ и Регионален исторически музей „Стою Шишков“. Стартът бе даден от заместник-кмета на Смолян Марин Захариев. Той благодари на Фондация RIFE за поредния фестивал, както и на всички читалища в града и на Родопски драматичен театър "Николай Хайтов“, които са се включили в инициативата.

„Фестивалът се провежда за четвърта година и вече го превръщаме в традиция. Много е важно за нашия културен календар, има интерес към гледането на по-различни филми, защото комерсиалните са достъпни в киното и вкъщи“, каза Мар

Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс. Галерията "Кортоулд", където са изложени едни от най-великите колекции в световното изкуство, се намира в северното му крило.

Според информация на телевизионния канал "Скай Нюз" днес в "Съмърсет хаус" трябва да се проведе фестивал по брейк танци.

Симфониета Враца гостува на „Софийски музикални седмици“ (СМС) на 17 юни в зала „България“, съобщават от екипа на фестивала.

Специално за изпълнението на Симеон Гошев пристига нов роял „Бьозендорфер“. Младият пианист развива кариерата си във Виена е представителен изпълнител на марката пиана от 2021 г.

„Ще имаме уникалната възможност да чуем този изключителен инструмент в изпълнение на Симеон Гошев и Симфониета Враца, под диригентската палка на Христо Павлов, на „Рапсодия за пиано и оркестър" от именития композитор Йордан Гошев“, коментират от СМС. 

Изпълнението е част от програмата на концерт от цикъла „Българският инструментален концерт" с участието на солистите Атанас Кръстев (виолончело), Симеон Гошев (пиано), Пе

Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и свирене във Велико Търново.

Проектът на Сдружение “Клубът“ е финансиран по програма „Култура“ на Община Велико Търново, съобщи Елена Стоева от управителния съвет на сдружението.

Петя Танева, Камелия Кондова и Благородна Танева ръководиха курсовете в читалище "Надежда".

Близо десет художници се включиха в класа на Петя Танева - майстор на акварела, специалист по дизайн и художествена фотография. Всеки художник има стил, създаден с много часове работа, а това да го покажеш на други, които се занимават с акварел, за да продължат тези техники и да се развиват във времето, е необходимост, коментира Петя Танева.

„В моя случай това не е его, а именно необходимост да предам това, което аз самата съм научила, като обучаем в майсторски класове. Всъщност в то

Изложбата „Разкази от злато и сребро“ на Националния исторически музей (НИМ), която е подготвена специално за 100 годишния юбилей на Държавен културен институт „Културен център „Двореца“ (ДКИ КЦ) Балчик, бе официално открита днес в Каменна зала на културния институт. 

Експозицията ще остане в „Двореца“ до 14 октомври. 

На откриването присъства директорът на НИМ доц. д-р Бони Петрунова, която каза, че в изложбата са включени оригинали на съкровища, както и две копия. Експозицията се състои от 61 предмета, изработени от злато и сребро. Сред предметите има непоказвани до този момент експонати, както и постъпили в последните години във фонда на НИМ. Показани са едни от най-значимите съкровища открити по нашите земи. 

Доцент Петрунова допълни, че не може да определи кой е и любимия артефакт от показаните. 

„Ако кажа, че Над Сент Миклош е на

Ямбол ще бъде спирка на националното турне "Музикална магия 2024" на маестро Йордан Камджалов и Плевенската филхармония на 10 септември.

От сцената на лятното кино в градския парк ще звучат шедьоври от класиката и романтизма, съобщиха организаторите от продуцентската компания Star Productions.

Солист в концертите е кларинетистът Атанас Маринов, българин, живеещ в Швейцария, признат с невероятната си виртуозност в цял свят, подкрепен от фондация "Йордан Камджалов". Програмата е разнообразна - включва произведения на Панчо Владигеров, Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски и други, посочват от Плевенската филхармония.

"Концепцията абсолютно отразява енергията на заглавието "Музикална магия" - изпълнява мисията на изкуството "да докосва хората", да ги вдига спонтанно на крака и да ги кара да аплодират във възторг солиста и оркестъра, вод

Стефан Качаков подрежда в изложба картини, които показват красотата на българската природа. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и ще бъде разположена в галерия „Стойчев“ от 19 септември до 5 октомври, съобщават организаторите.

„Тази изключителна колекция представя интензивното изразително майсторство на Качаков, чийто акварели са изпълнени с уникален нюанс на спокойствие и размисъл. Темата на изложбата „Тишина“ разглежда вътрешния мир и търсене на равновесие чрез деликатните и ефимерни техники на акварелната живопис“, разказват от екипа.

Стефан Качаков е роден на 10 февруари 1958 година в Ямбол. Завършил е художествената гимназия в Казанлък. Висшето си образование придобива във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий” – специалност „Изобразително изкуство – графика и

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.