NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Под прожектора С изложба ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски
7015
Под прожектора

С изложба ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски

В Самоков ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски, съобщиха от Историческия музей - Самоков.  Акварелната изложба ще бъде официално открита на 19 август (понеделник) в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“. Събитието е част от празника на планинската община

| 16 Август 2024, 16:58 ч.
С изложба ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски
С изложба ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски
Снимка © Исторически музей - Самоков

В Самоков ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски, съобщиха от Историческия музей - Самоков. 

Групата Laibach идва отново в България догодина с нов спектакъл – на 6 март в залата на „Пиротска“ 5, съобщават организаторите от DS Music.

Събитието е част от турнето Opus Day Revisited Tour.

„След  страхотния концерт от турнето The Coming Race Tour 2022, Laibach пристига с изцяло ново шоу, което обаче се връща към сензационния им първи албум Opus Dei. За почитателите на групата е ясно, че Revisited подсказва майсторска преработка на музиката и че както винаги при великите словенци ще има изненада във всичко. Феновете може да очакват не само нови аранжименти, но и невиждана провокация във визията, светлините и специалните ефекти“, коментират организаторите.

По думите им, както винаги, концертът ще бъде дълъг и с характерното за груп

В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация.

Събитията са част от културния календар на общината, а мястото е Художествената галерия в града, която беше възстановена по проект „Култура във вечността“ – съвместна разработка на Община Елена и Община Меджидия от Румъния, финансиран по програма за трансгранично сътрудничество „Interreg V-A Румъния - България 2014-2020".

Румънските художници от Меджидия, които за пета година идват в Елена на пленера по изобразително изкуство, представиха своите творби.

В пространството пред Художествената галерия бе подредена тематична изложба на произведенията от всички пленери през годините, чиято цел е да осигурят трайна устойчивост на резултатите от проекта, като насърчат културата чрез изкуството и пренасянето за бъдещите поколения.

Изложба на Гергана Змийчарова и Петринел Гочев, наречена "Неравноделни" беше открита тази вечер в закритата галерия на Българския културно-информационен център в Скопие. 

Творческият тандем, който има съвместни проекти и в областта на театъра и киното, представя в Скопие 60 творби - фотография, графика, живопис, скулптура, които публиката може да види до средата на януари 2025 г. 

„Това, което запали интереса ми, е, че изложбата всъщност е една любовна история, защото Гергана Змийчарова и Петринел Гочев са не само творчески тандем, но и семейство. Тъкмо затова и много хора могат да се припознаят в нея”, каза директорът на Българския културно-информационен център в Скопие Антония Велева, откривайки изложбата. 

„Ние работим в различни ателиета и когато подредихме  изложбата сякаш за пръв път видях работите на Гергана,  а

Италианско-френско-испанската 138-минутна биографична драма „Лимонов“ спечели голямата награда за майсторска литературна адаптация в конкурса за пълнометражен игрален филм на „Синелибри“.

Фаворитът на журито бе обявен тази вечер от неговия председател Мария Бакалова.

Филмът на режисьора Кирил Серебренников отвежда през втората половина на XX век, за да разкаже скандалната история на Едуард Лимонов (1943-2020) – радикален съветски поет, който се превръща в скитник в Ню Йорк, сензация във Франция и политически антигерой в Русия.

Беше труден избор, но всички сме съгласни, че наградата тази година трябва да спечели адаптацията по биографичния роман на Еманюел Карер, каза Бакалова. Журито оценява изключително органичното и харизматично превъплъщение на

Микробиологът Силвия Ветренска демонстрира рисуване с бактерии, като представи цяла изложба, включваща различни картини. Това се случи в Младежки дом - Пазарджик и е част от есенния форум за култура, образование и екология "Екоцентрика".

Десетки деца наблюдаваха процеса по създаване на произведения на изкуството по този необичаен начин и слушаха разказа на авторката за света на микробиологията.

Силвия Ветренска е носител на второ място с проекта си "Моторът на Ели" в националния конкурс "Агар Арт" за рисунка с микроорганизми.

Днес форумът продължава с работилница "Млад археолог".

Акварелната изложба ще бъде официално открита на 19 август (понеделник) в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“.

Събитието е част от празника на планинската община. Същата вечер по-късно пред културната институция ще се състои и традиционната „Вечер в музея“, с концерт на Орлин Павлов, Еделина Кънева и Видинската филхармония. 

От музея ще представят и издание от „Галерия Самоковски художници“. Това е каталог, който от музея периодично посвещават на самоковски художник. 

Както информира, тази година календар, който Община Самоков издаде, бе посветен на Павел Францалийски. 

Павел Францалийски е роден на 18 януари 1884 година в Самоков. Любовта към изкуството го отвежда в София в Държавното рисувално училище. Като студент втори курс през 1903 година той участва в Илинденско-преображенското въстание. Дипломира се през 1907 година в класа по живопис на Иван Мърквичка. Францалийски преподава рисуване в самоковската гимназия от 1909 година до 1931 г. Той активно участва в обществения живот на града. Името на художника се свързва с учредяването на художествената сбирка към Историческия музей в Самоков. Павел Францалисйки е член на туристическо дружество, като е активен турист и планинар. Като художник рисува главно планински пейзажи с акварел, с мотиви най вече от Рила планина. Около 90 % от творбите му са посветени на нея. Художникът обича да рисува и селския живот. Умира на 8 януари 1956 година в Самоков. 

Живко Тенев-Gissen, Цочо Пеев, Александър Симов и Валери Александров бяха класирани за участие в изложбата Humor Sapiens в Сантяго де Чили. В изложбата участват 351 артисти от 65 държави с общо 691 творби, съобщават от екипа на Gissen.

Според Живко Тенев-Gissen технологичният напредък повлия на обучението и преподаването. „За мнозина този технологичен прогрес има положително въздействие върху аспекти като автономност и мотивация или технологично разбиране само по себе си. Друг пример биха били тези, известни като обърнати класни стаи, където общи обяснения или четения се правят извън класа, като се използват аудиовизуални инструменти на електронни устройства“, казва той.

По думите му има и мнения, изтъкващи злоупотребата с мобилни телефони по време на учебни часове, което отвлича вниманието на ученика от педагогическите цели и в допълнение има такива, ко

С колективната изложба „Следи“ центърът за визуално разказване на истории BECA (Before Creating Academy) отбелязва четири години от създаването си.

Кураторите Димитри Стефанов и Велина Стефанова представят нови таланти на българската фотография на 4 октомври, съобщават организаторите.

„Вече четири години академията предоставя качествени образователни възможности на новото поколение български фотографи. За тях BECA не е просто учебно заведение, а едно голямо фотографско семейство, в което можеш да откриеш мотивация, вдъхновение и безценна подкрепа. Над 1000 са кандидатствалите студенти, които търсят своето творческо развитие в академията, разказват от екипа.

Колективната изложба „Следи“ ще обедини кадри на 11 талантливи фотографи, завършили академията през последната учебна година: Александър Алексов, Благовеста Семкова, Валентин Пе

Арх. Яна Павлова подрежда живописна изложба.

Експозицията е озаглавена „Цветно събуждане“ и може да бъде разгледана от днес до 30 ноември в столичната галерия „Пагане“, съобщават организаторите. 

„Любовта на арх. Яна Павлова към цвета е от детските й години. Обожавала е да рисува с часове в усамотение. През сегашния си поглед на архитект открива хармонията в този свят с познанието за форми, пространствени ефекти и цветово въздействие. Без цвят и материя за нея обектите са просто скелети и сенки. Но цветът съществува благодарение на светлината и тя желае да нарече себе си „фотограф на емоции чрез цветове“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че Яна Павлова завършва архитектура в Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) в София в катедра Обществени сгради. Посещава часовете по изобразително из

Елхово ще бъде спирка на националната кампания "Изпей "Обичам те" на български" на рок група "Хоризонт" на 21 септември.

Концертът ще е вечерта на централния площад, а при лошо време – в читалище "Развитие 1893", съобщават на сайта на общинската администрация.

По време на коцерта ще звучат едни от най-обичаните от няколко поколения български рок хитове, както и емблематични парчета на група "Хоризонт". В концерта ще се включат и две елховски групи – Next Demension и "Брадати момчета". Входът е свободен.

Група "Хоризонт" пътува из страната вече осма година с националната кампания "Изпей "Обичам те" на български". "България е прецедент в световен мащаб в това да неглижира собствената си музика", каза един от създателите на групата и неин фронтмен Валери Славчев в интервю . 

"В българските медии трябва да звучи повече българска музика. Пре

Във Венеция започна дефилето на звездите по червения килим на кинофестивала, който се открива официално по-късно тази вечер, съобщиха световните осведомителни агенции.

Сред първите звезди, пристигнали в града за откриването, бяха забелязани Уинона Райдър и Майкъл Кийтън.

Те участват във филма "Бийтълджус Бийтълджус" на режисьора Тим Бъртън, с чиято премиера в 20 ч. българско време тази вечер се открива 81-вото издание на кинофестивала.

Освен тях Джена Ортега, Катрин О`Хара и Моника Белучи са сред звездите на продукцията, които ще минат по червения килим.

 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Премиерата на спектакъла „Тримата мускетари“ ще се състои на 24 ноември в Драматично-куклен театър (ДКТ)„Васил Друмев“, обяви директорът на шуменския театър ...
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Изложба в галерия „Ракурси“ представя непоказвани досега творби на над 15 български художници, творили през 20-и век, съобщават организаторите. Експозицията ще може да ...
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година, съобщиха от екипа й. Тази година близо 50 веч ...
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Бет Харт, наричана „музикалното чудо Бет”, „преродената Джанис Джоплин” и „огнената кралица на блус и рок музиката“, идва отново в България на 2 ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“ за 2024 година. Тя получи паричен чек в размер на хиляда ...
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два концерта в Шумен и София. На 27 ноември в зала „Проф. Венета Вичева“ ще има тържествен конц ...
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят. Той и Пловдивското читалище „Иван Вазов“ ще представят П ...
Започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Тикер в 23:00 ч.
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско и ...
Начало Под прожектора
7015
Под прожектора

С изложба ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски

В Самоков ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски, съобщиха от Историческия музей - Самоков.Акварелната изложба ще бъде официално открита на 19 август (понеделник) в Художествена галерия „Проф.

| 16 Август 2024, 16:58 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
С изложба ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски
С изложба ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски
Снимка © Исторически музей - Самоков

В Самоков ще бъдат отбелязани 140 години от рождението на художника Павел Францалийски, съобщиха от Историческия музей - Самоков. 

Акварелната изложба ще бъде официално открита на 19 август (понеделник) в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“.

Групата Laibach идва отново в България догодина с нов спектакъл – на 6 март в залата на „Пиротска“ 5, съобщават организаторите от DS Music.

Събитието е част от турнето Opus Day Revisited Tour.

„След  страхотния концерт от турнето The Coming Race Tour 2022, Laibach пристига с изцяло ново шоу, което обаче се връща към сензационния им първи албум Opus Dei. За почитателите на групата е ясно, че Revisited подсказва майсторска преработка на музиката и че както винаги при великите словенци ще има изненада във всичко. Феновете може да очакват не само нови аранжименти, но и невиждана провокация във визията, светлините и специалните ефекти“, коментират организаторите.

По думите им, както винаги, концертът ще бъде дълъг и с характерното за груп

В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация.

Събитията са част от културния календар на общината, а мястото е Художествената галерия в града, която беше възстановена по проект „Култура във вечността“ – съвместна разработка на Община Елена и Община Меджидия от Румъния, финансиран по програма за трансгранично сътрудничество „Interreg V-A Румъния - България 2014-2020".

Румънските художници от Меджидия, които за пета година идват в Елена на пленера по изобразително изкуство, представиха своите творби.

В пространството пред Художествената галерия бе подредена тематична изложба на произведенията от всички пленери през годините, чиято цел е да осигурят трайна устойчивост на резултатите от проекта, като насърчат културата чрез изкуството и пренасянето за бъдещите поколения.

Изложба на Гергана Змийчарова и Петринел Гочев, наречена "Неравноделни" беше открита тази вечер в закритата галерия на Българския културно-информационен център в Скопие. 

Творческият тандем, който има съвместни проекти и в областта на театъра и киното, представя в Скопие 60 творби - фотография, графика, живопис, скулптура, които публиката може да види до средата на януари 2025 г. 

„Това, което запали интереса ми, е, че изложбата всъщност е една любовна история, защото Гергана Змийчарова и Петринел Гочев са не само творчески тандем, но и семейство. Тъкмо затова и много хора могат да се припознаят в нея”, каза директорът на Българския културно-информационен център в Скопие Антония Велева, откривайки изложбата. 

„Ние работим в различни ателиета и когато подредихме  изложбата сякаш за пръв път видях работите на Гергана,  а

Италианско-френско-испанската 138-минутна биографична драма „Лимонов“ спечели голямата награда за майсторска литературна адаптация в конкурса за пълнометражен игрален филм на „Синелибри“.

Фаворитът на журито бе обявен тази вечер от неговия председател Мария Бакалова.

Филмът на режисьора Кирил Серебренников отвежда през втората половина на XX век, за да разкаже скандалната история на Едуард Лимонов (1943-2020) – радикален съветски поет, който се превръща в скитник в Ню Йорк, сензация във Франция и политически антигерой в Русия.

Беше труден избор, но всички сме съгласни, че наградата тази година трябва да спечели адаптацията по биографичния роман на Еманюел Карер, каза Бакалова. Журито оценява изключително органичното и харизматично превъплъщение на

Микробиологът Силвия Ветренска демонстрира рисуване с бактерии, като представи цяла изложба, включваща различни картини. Това се случи в Младежки дом - Пазарджик и е част от есенния форум за култура, образование и екология "Екоцентрика".

Десетки деца наблюдаваха процеса по създаване на произведения на изкуството по този необичаен начин и слушаха разказа на авторката за света на микробиологията.

Силвия Ветренска е носител на второ място с проекта си "Моторът на Ели" в националния конкурс "Агар Арт" за рисунка с микроорганизми.

Днес форумът продължава с работилница "Млад археолог".

Събитието е част от празника на планинската община. Същата вечер по-късно пред културната институция ще се състои и традиционната „Вечер в музея“, с концерт на Орлин Павлов, Еделина Кънева и Видинската филхармония. 

От музея ще представят и издание от „Галерия Самоковски художници“. Това е каталог, който от музея периодично посвещават на самоковски художник. 

Живко Тенев-Gissen, Цочо Пеев, Александър Симов и Валери Александров бяха класирани за участие в изложбата Humor Sapiens в Сантяго де Чили. В изложбата участват 351 артисти от 65 държави с общо 691 творби, съобщават от екипа на Gissen.

Според Живко Тенев-Gissen технологичният напредък повлия на обучението и преподаването. „За мнозина този технологичен прогрес има положително въздействие върху аспекти като автономност и мотивация или технологично разбиране само по себе си. Друг пример биха били тези, известни като обърнати класни стаи, където общи обяснения или четения се правят извън класа, като се използват аудиовизуални инструменти на електронни устройства“, казва той.

По думите му има и мнения, изтъкващи злоупотребата с мобилни телефони по време на учебни часове, което отвлича вниманието на ученика от педагогическите цели и в допълнение има такива, ко

С колективната изложба „Следи“ центърът за визуално разказване на истории BECA (Before Creating Academy) отбелязва четири години от създаването си.

Кураторите Димитри Стефанов и Велина Стефанова представят нови таланти на българската фотография на 4 октомври, съобщават организаторите.

„Вече четири години академията предоставя качествени образователни възможности на новото поколение български фотографи. За тях BECA не е просто учебно заведение, а едно голямо фотографско семейство, в което можеш да откриеш мотивация, вдъхновение и безценна подкрепа. Над 1000 са кандидатствалите студенти, които търсят своето творческо развитие в академията, разказват от екипа.

Колективната изложба „Следи“ ще обедини кадри на 11 талантливи фотографи, завършили академията през последната учебна година: Александър Алексов, Благовеста Семкова, Валентин Пе

Арх. Яна Павлова подрежда живописна изложба.

Експозицията е озаглавена „Цветно събуждане“ и може да бъде разгледана от днес до 30 ноември в столичната галерия „Пагане“, съобщават организаторите. 

„Любовта на арх. Яна Павлова към цвета е от детските й години. Обожавала е да рисува с часове в усамотение. През сегашния си поглед на архитект открива хармонията в този свят с познанието за форми, пространствени ефекти и цветово въздействие. Без цвят и материя за нея обектите са просто скелети и сенки. Но цветът съществува благодарение на светлината и тя желае да нарече себе си „фотограф на емоции чрез цветове“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че Яна Павлова завършва архитектура в Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) в София в катедра Обществени сгради. Посещава часовете по изобразително из

Елхово ще бъде спирка на националната кампания "Изпей "Обичам те" на български" на рок група "Хоризонт" на 21 септември.

Концертът ще е вечерта на централния площад, а при лошо време – в читалище "Развитие 1893", съобщават на сайта на общинската администрация.

По време на коцерта ще звучат едни от най-обичаните от няколко поколения български рок хитове, както и емблематични парчета на група "Хоризонт". В концерта ще се включат и две елховски групи – Next Demension и "Брадати момчета". Входът е свободен.

Група "Хоризонт" пътува из страната вече осма година с националната кампания "Изпей "Обичам те" на български". "България е прецедент в световен мащаб в това да неглижира собствената си музика", каза един от създателите на групата и неин фронтмен Валери Славчев в интервю . 

"В българските медии трябва да звучи повече българска музика. Пре

Във Венеция започна дефилето на звездите по червения килим на кинофестивала, който се открива официално по-късно тази вечер, съобщиха световните осведомителни агенции.

Сред първите звезди, пристигнали в града за откриването, бяха забелязани Уинона Райдър и Майкъл Кийтън.

Те участват във филма "Бийтълджус Бийтълджус" на режисьора Тим Бъртън, с чиято премиера в 20 ч. българско време тази вечер се открива 81-вото издание на кинофестивала.

Освен тях Джена Ортега, Катрин О`Хара и Моника Белучи са сред звездите на продукцията, които ще минат по червения килим.

 

Както информира, тази година календар, който Община Самоков издаде, бе посветен на Павел Францалийски. 

Павел Францалийски е роден на 18 януари 1884 година в Самоков. Любовта към изкуството го отвежда в София в Държавното рисувално училище. Като студент втори курс през 1903 година той участва в Илинденско-преображенското въстание. Дипломира се през 1907 година в класа по живопис на Иван Мърквичка. Францалийски преподава рисуване в самоковската гимназия от 1909 година до 1931 г. Той активно участва в обществения живот на града. Името на художника се свързва с учредяването на художествената сбирка към Историческия музей в Самоков. Павел Францалисйки е член на туристическо дружество, като е активен турист и планинар. Като художник рисува главно планински пейзажи с акварел, с мотиви най вече от Рила планина. Около 90 % от творбите му са посветени на нея. Художникът обича да рисува и селския живот. Умира на 8 януари 1956 година в Самоков. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Тонът на времето
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Творчески отражения
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.