NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в новия български филм „Денят, в който тя ще се роди“
6780
Авансцена

Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в новия български филм „Денят, в който тя ще се роди“

Актьорите Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в дебютния късометражен игрален филм на Емил Спахийски - „Денят, в който тя ще се роди“. Снимките на продукцията се състояха в София и Искрец и приключиха преди дни, съобщиха от екипа на продукцията. Филмът е финансиран от Националния филмов център и е по едноименния разказ на Йорданка Белева.  „Темата е брутална, защото е социална и е посветена на хората, белязани с проклятието на деменцията и сложните им отношения с близките

| 16 Август 2024, 15:01 ч.
Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в новия български филм „Денят, в който тя ще се роди“
Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в новия български филм „Денят, в който тя ще се роди“
Снимка © Олег Попов

Актьорите Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в дебютния късометражен игрален филм на Емил Спахийски - „Денят, в който тя ще се роди“.

Джаз фестивалът в швейцарския град Монтрьо, известен с емблематичните си музикални изпълнения на живо от 1967 г. насам, поддържа живи музикалното си наследство и аудио-визуалната си колекция, чрез дигитализация, предаде Синхуа.

Колекциите, чието създаване започва с първия фестивал през 1967 г., включват както видео, така и аудиоформати. 

До момента са записани над 6000 концерта, като са натрупани повече от 11 000 часа видео и 6000 часа аудио. Освен това са дигитализирани 200 000 професионални снимки. 

От фондацията "Клод Нобс" казват, че това се равнява на 14 000 магнитни ленти, тежащи 30 тона и заемащи 600 метра рафтове, с 12 петабайта за съхранение на всички копия.
   
"Дигитализирахме всичко в продължение на почти 15 години", казва Ален Дуфо, оперативен директор на Центъра за културно наследство и иновации към Швейцарския федерален

Изложба в къщата музей „Анание Явашов“ в Разград разказва за живота и делото на журналиста, театрала и видния разградски общественик Григор Попов. Тя е организирана от Община Разград и Регионалния исторически музей като част от програмата на двудневния фестивал „Белите нощи на Разград“. Експозицията е посветена на 145 години от рождението на Григор Попов. 

Журналист, режисьор, редактор, участник в македонското революционно движение, Григор Попов оставя трайна следа в обществения и културен живот на Разград. Той е роден през 1879 г. в семейството на Никола Икономов и Станка Николица Спасо-Еленина. Неговият житейски път е разннобразен, разказа ръководителката на отдел „Нова и най-нова история“ в РИМ – Разград проф. д-р Росица Ангелова. Тя припомни, че едва 16-годишен Григор Попов постъпва в театралната група на читалище "Развитие" в Разград. Известно време той заема чиновни

Концерт на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов даде старт на съпътстващата програма на Летен оперен сезон "Сцена на вековете", който се провежда във Велико Търново. Солист на програмата "Музикална магия" беше кларинетистът Атанас Маринов - българин, който живее в Швейцария и е подкрепен от фондация "Йордан Камджалов”.

Публиката в Летния театър на старата столица чу шедьоври от класиката и романтизма. Концертът включваше произведения от Панчо Владигеров, Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски, както и препратки към българския фолклор.

Вечерта приключи със среща за автографи и снимки. На нея всеки можеше да закупи дискове и книгата на Йордан Камджалов, озаглавена "Дързост", приходите от която са дарение за културно-просветните дейности на фондация "Йордан Камджалов".

Фондацията е създадена през 2010 година, за да организира и прове

В огромен лотосов цвят ще се преобрази откритата сцена на крепостта „Царевец“ за премиерата на романтичната оперета „Страната на усмивките“ на Франц Лехар. Това съобщиха от Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов“ във Велико Търново, чието представление на 19 юли ще е част от деветото издание на Летен оперен фестивал „Сцена на вековете“.

Действието в „Страната на усмивките“ ще пренесе публиката не само в изискана Виена и далечен Китай, но и в красивия и фантазен свят на сънищата, посочиха от театъра. Солисти и актьори, заедно с оркестъра, хора и балета създават уникална симбиоза на сцената, разказвайки вълшебна приказка за мирозданието на света, крепящ се основно на любовта, добавиха те.

От Музикално-драматичен театър "Константин Кисимов" обещават да изненадат публиката със съчетание между гласовити солисти и актьорска игра, приказни костюми, завладяваща сценог

Огромен акрилен портрет на Тейлър Суифт рисуват в западния германски град Гелзенкирхен, който е домакин на три концерта от световното турне на попзвездата, предаде ДПА. 

Произведението на изкуството ще бъде с площ 90 квадратни метра и триизмерно. В зависимост от гледната точка ще изглежда така, сякаш Суифт изскача от земята към зрителя. 

На художниците Ванеса и Лидия Хитцфелд им отнема четири дни, за да нарисуват творбата в центъра на Гелзенкирхен. Ванеса е специализирана в 3D уличното изкуство и от няколко години рисува проекти заедно с майка си Лидия. Картината ще бъде готова във вторник вечерта, точно навреме за първия концерт. 

„Това, което особено ми харесва е, че картината ще остане и след концерта. Тя няма да виси в някоя галерия или в дома на някого, а е на публично място“, казва Ванеса. „И хората се забавляват с нея“, допълва тя. 

Снимките на продукцията се състояха в София и Искрец и приключиха преди дни, съобщиха от екипа на продукцията.

Филмът е финансиран от Националния филмов център и е по едноименния разказ на Йорданка Белева. 

„Темата е брутална, защото е социална и е посветена на хората, белязани с проклятието на деменцията и сложните им отношения с близките... Но филмът е за любовта, която ни спасява в бедствията на живота“, посочват от екипа. 

Сценаристи са журналистът Емил Спахийски и румънският режисьор Богдан Мурешану, чийто последен филм „Новата година, която така и не дойде" е избран за състезателната секция „Хоризонти" на Международния филмов фестивал във Венеция.

Оператор е Кирил Проданов („Клопка“), а продуцент - „Доли продъкшънс“. Освен Пламена Гетова („Авантаж“, „Нощем с белите коне“, „Войната на буквите“) и Ириней Константинов („Триптих за Апостола“, „Петимата от „Моби Дик“), във филма участват още Юлиян Костов (Call of Duty, „Белият лотос“, „Сянка и кост“) и Мирела Илиева, позната от риалити формата „Игри на волята“.

Актьорите Андрю Гарфийлд и Флорънс Пю, които имат номинации за награда "Оскар", трудно могат да обяснят как се създава химия на екрана, но в новия си романтичен филм We Live in Time, чиято премиера се състоя на Международния филмов фестивал в Торонто, тя е силно изразена, предаде АФП.

"Беше вълшебно изживяване", сподели 28-годишната британска актриса пред АФП малко след премиерата на продукцията. 

Филмът разказва историята на готвачка (Пю) и  служител на компанията за зърнени храни  (Гарфийлд), които се срещат по възможно най-неудобния начин: тя го прегазва с колата си.

Режисьорът Джон Кроули повежда публиката на интимно пътешествие из тяхната любовна история - от запознанства и горещ секс, през създаване на семейство и борба с рака, но без да се спазва определен ред.

Според Пю двамата актьори научават повече за героите си и един за друг

Фестивалът на лирическото изкуство в Екс-ан-Прованс, Южна Франция, преоткрива операта "Самсон", съобщи АФП. Диригентът Рафаел Пишон ще представи цензурираната и изгубена творба.

"Самсон" има какво да ни разкаже през 2024 г., казва Пишон. Темата на произведението засяга вярата, фанатизма, политическата съдба, двойствената човешка природа. Пишон е специалист по барокова музика и голям почитател на композитора Жан-Филип Рамо (1683-1764), написал операта, състояща се от пет действия и пролог.

Режисьор на постановката е Клаус Гут. 

"Самсон" е композирана през 1733 г., а либретото е по едноименното произведение на Волтер. Цензурата застига операта още през следващата година, смятана е за неблагочестива, обяснява Пишон. Операта е забранена, а партитурите - изгубени.

Впоследствие Рамо използва части от "Самсон" в други свои опери, сред които са "Галантните Инд

Петнадесетият Международен фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща” се завръща в Пловдив с есенното си издание на 18 септември. Талантливи изпълнители и интересни музикални събития ще станат част от програмата.

Сред тазгодишните утвърдени имена в музикалния бранш се открояват концертмайсторът на Виенската филхармония Албена Данаилова, световноизвестните оперни прими Красимира Стоянова (сопран) - камерзенгерин на Виенската опера и Светлина Стоянова (мецосопран), цигуларят Светлин Русев, прочутият блокфлейтист Ерик Босграаф от Нидерландия на една сцена със Зефира Вълова (цигулка), корейската пианистка Йоръм Сон. 

Посетителите на фестивала ще имат възможност да чуят още и Софийски камерен хор “Васил Арнаудов” с диригент Теодора Павлович, квинтет “Пилекадоне” - носител на награда “Златна лира” за върхови постижения

Приготовленията за спектакъла C’est la Magie вече са в ход, тъй като е необходима сериозна техническа подготовка, а сред дългия списък с изисквания за продукцията са позициониране на специфично оборудване и механизъм за вкарване на хеликоптер на сцената в зала 1 на НДК, съобщават организаторите на събитието.

За иновативните визуални ефекти на сцената се грижи екип от над 100 човека, но едва единици от тях са посветени в механиката на фокусите, а самите трикове знаят единствено магьосниците. 

C’est la Magie ще се излъчва на три екрана в залата, а дублажът на български език ще превърне представлението в удоволствие за най-малките и най-възрастните. Организаторите обещават и възможности за среща с илюзионистите, наред с още изненади.

Както информирахме шоуто C’est la Magie гостува на 4, 5 и 6 октомври. Петима от най-талантлив

Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев (1924-2007) бе открита тази вечер в художествена галерия „Дечко Узунов“, филиал на Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

Ние правим най-различни изследвания и проекти живота и творчеството на Дечко Узунов. Тази година един от проектите е за един от неговите студенти - Георги Баев, каза Аделина Филева, директор на Софийската градска художествена галерия.

Тя отбеляза, че тази година се навършват сто години от рождението на Баев.

„Надявах се да се направи голяма ретроспекция“, посочи тя.

И тъй като до този момент никой не е поискал картините на Баев, които са притежание на СГХГ, екипът на галерията е решил да ги подреди в своя експозиция.

По думите на Филева, макар и малка, изложбата почита художника.

Аделина Филева отбеляза, че творбите, к

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
6780
Авансцена

Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в новия български филм „Денят, в който тя ще се роди“

Актьорите Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в дебютния късометражен игрален филм на Емил Спахийски - „Денят, в който тя ще се роди“.Снимките на продукцията се състояха в София и Искрец и приключиха преди дни, съобщиха от екипа на продукцията.

| 16 Август 2024, 15:01 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в новия български филм „Денят, в който тя ще се роди“
Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в новия български филм „Денят, в който тя ще се роди“
Снимка © Олег Попов

Актьорите Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в дебютния късометражен игрален филм на Емил Спахийски - „Денят, в който тя ще се роди“.

Снимките на продукцията се състояха в София и Искрец и приключиха преди дни, съобщиха от екипа на продукцията.

Джаз фестивалът в швейцарския град Монтрьо, известен с емблематичните си музикални изпълнения на живо от 1967 г. насам, поддържа живи музикалното си наследство и аудио-визуалната си колекция, чрез дигитализация, предаде Синхуа.

Колекциите, чието създаване започва с първия фестивал през 1967 г., включват както видео, така и аудиоформати. 

До момента са записани над 6000 концерта, като са натрупани повече от 11 000 часа видео и 6000 часа аудио. Освен това са дигитализирани 200 000 професионални снимки. 

От фондацията "Клод Нобс" казват, че това се равнява на 14 000 магнитни ленти, тежащи 30 тона и заемащи 600 метра рафтове, с 12 петабайта за съхранение на всички копия.
   
"Дигитализирахме всичко в продължение на почти 15 години", казва Ален Дуфо, оперативен директор на Центъра за културно наследство и иновации към Швейцарския федерален

Изложба в къщата музей „Анание Явашов“ в Разград разказва за живота и делото на журналиста, театрала и видния разградски общественик Григор Попов. Тя е организирана от Община Разград и Регионалния исторически музей като част от програмата на двудневния фестивал „Белите нощи на Разград“. Експозицията е посветена на 145 години от рождението на Григор Попов. 

Журналист, режисьор, редактор, участник в македонското революционно движение, Григор Попов оставя трайна следа в обществения и културен живот на Разград. Той е роден през 1879 г. в семейството на Никола Икономов и Станка Николица Спасо-Еленина. Неговият житейски път е разннобразен, разказа ръководителката на отдел „Нова и най-нова история“ в РИМ – Разград проф. д-р Росица Ангелова. Тя припомни, че едва 16-годишен Григор Попов постъпва в театралната група на читалище "Развитие" в Разград. Известно време той заема чиновни

Концерт на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов даде старт на съпътстващата програма на Летен оперен сезон "Сцена на вековете", който се провежда във Велико Търново. Солист на програмата "Музикална магия" беше кларинетистът Атанас Маринов - българин, който живее в Швейцария и е подкрепен от фондация "Йордан Камджалов”.

Публиката в Летния театър на старата столица чу шедьоври от класиката и романтизма. Концертът включваше произведения от Панчо Владигеров, Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски, както и препратки към българския фолклор.

Вечерта приключи със среща за автографи и снимки. На нея всеки можеше да закупи дискове и книгата на Йордан Камджалов, озаглавена "Дързост", приходите от която са дарение за културно-просветните дейности на фондация "Йордан Камджалов".

Фондацията е създадена през 2010 година, за да организира и прове

В огромен лотосов цвят ще се преобрази откритата сцена на крепостта „Царевец“ за премиерата на романтичната оперета „Страната на усмивките“ на Франц Лехар. Това съобщиха от Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов“ във Велико Търново, чието представление на 19 юли ще е част от деветото издание на Летен оперен фестивал „Сцена на вековете“.

Действието в „Страната на усмивките“ ще пренесе публиката не само в изискана Виена и далечен Китай, но и в красивия и фантазен свят на сънищата, посочиха от театъра. Солисти и актьори, заедно с оркестъра, хора и балета създават уникална симбиоза на сцената, разказвайки вълшебна приказка за мирозданието на света, крепящ се основно на любовта, добавиха те.

От Музикално-драматичен театър "Константин Кисимов" обещават да изненадат публиката със съчетание между гласовити солисти и актьорска игра, приказни костюми, завладяваща сценог

Огромен акрилен портрет на Тейлър Суифт рисуват в западния германски град Гелзенкирхен, който е домакин на три концерта от световното турне на попзвездата, предаде ДПА. 

Произведението на изкуството ще бъде с площ 90 квадратни метра и триизмерно. В зависимост от гледната точка ще изглежда така, сякаш Суифт изскача от земята към зрителя. 

На художниците Ванеса и Лидия Хитцфелд им отнема четири дни, за да нарисуват творбата в центъра на Гелзенкирхен. Ванеса е специализирана в 3D уличното изкуство и от няколко години рисува проекти заедно с майка си Лидия. Картината ще бъде готова във вторник вечерта, точно навреме за първия концерт. 

„Това, което особено ми харесва е, че картината ще остане и след концерта. Тя няма да виси в някоя галерия или в дома на някого, а е на публично място“, казва Ванеса. „И хората се забавляват с нея“, допълва тя. 

Филмът е финансиран от Националния филмов център и е по едноименния разказ на Йорданка Белева. 

„Темата е брутална, защото е социална и е посветена на хората, белязани с проклятието на деменцията и сложните им отношения с близките... Но филмът е за любовта, която ни спасява в бедствията на живота“, посочват от екипа. 

Актьорите Андрю Гарфийлд и Флорънс Пю, които имат номинации за награда "Оскар", трудно могат да обяснят как се създава химия на екрана, но в новия си романтичен филм We Live in Time, чиято премиера се състоя на Международния филмов фестивал в Торонто, тя е силно изразена, предаде АФП.

"Беше вълшебно изживяване", сподели 28-годишната британска актриса пред АФП малко след премиерата на продукцията. 

Филмът разказва историята на готвачка (Пю) и  служител на компанията за зърнени храни  (Гарфийлд), които се срещат по възможно най-неудобния начин: тя го прегазва с колата си.

Режисьорът Джон Кроули повежда публиката на интимно пътешествие из тяхната любовна история - от запознанства и горещ секс, през създаване на семейство и борба с рака, но без да се спазва определен ред.

Според Пю двамата актьори научават повече за героите си и един за друг

Фестивалът на лирическото изкуство в Екс-ан-Прованс, Южна Франция, преоткрива операта "Самсон", съобщи АФП. Диригентът Рафаел Пишон ще представи цензурираната и изгубена творба.

"Самсон" има какво да ни разкаже през 2024 г., казва Пишон. Темата на произведението засяга вярата, фанатизма, политическата съдба, двойствената човешка природа. Пишон е специалист по барокова музика и голям почитател на композитора Жан-Филип Рамо (1683-1764), написал операта, състояща се от пет действия и пролог.

Режисьор на постановката е Клаус Гут. 

"Самсон" е композирана през 1733 г., а либретото е по едноименното произведение на Волтер. Цензурата застига операта още през следващата година, смятана е за неблагочестива, обяснява Пишон. Операта е забранена, а партитурите - изгубени.

Впоследствие Рамо използва части от "Самсон" в други свои опери, сред които са "Галантните Инд

Петнадесетият Международен фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща” се завръща в Пловдив с есенното си издание на 18 септември. Талантливи изпълнители и интересни музикални събития ще станат част от програмата.

Сред тазгодишните утвърдени имена в музикалния бранш се открояват концертмайсторът на Виенската филхармония Албена Данаилова, световноизвестните оперни прими Красимира Стоянова (сопран) - камерзенгерин на Виенската опера и Светлина Стоянова (мецосопран), цигуларят Светлин Русев, прочутият блокфлейтист Ерик Босграаф от Нидерландия на една сцена със Зефира Вълова (цигулка), корейската пианистка Йоръм Сон. 

Посетителите на фестивала ще имат възможност да чуят още и Софийски камерен хор “Васил Арнаудов” с диригент Теодора Павлович, квинтет “Пилекадоне” - носител на награда “Златна лира” за върхови постижения

Приготовленията за спектакъла C’est la Magie вече са в ход, тъй като е необходима сериозна техническа подготовка, а сред дългия списък с изисквания за продукцията са позициониране на специфично оборудване и механизъм за вкарване на хеликоптер на сцената в зала 1 на НДК, съобщават организаторите на събитието.

За иновативните визуални ефекти на сцената се грижи екип от над 100 човека, но едва единици от тях са посветени в механиката на фокусите, а самите трикове знаят единствено магьосниците. 

C’est la Magie ще се излъчва на три екрана в залата, а дублажът на български език ще превърне представлението в удоволствие за най-малките и най-възрастните. Организаторите обещават и възможности за среща с илюзионистите, наред с още изненади.

Както информирахме шоуто C’est la Magie гостува на 4, 5 и 6 октомври. Петима от най-талантлив

Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев (1924-2007) бе открита тази вечер в художествена галерия „Дечко Узунов“, филиал на Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

Ние правим най-различни изследвания и проекти живота и творчеството на Дечко Узунов. Тази година един от проектите е за един от неговите студенти - Георги Баев, каза Аделина Филева, директор на Софийската градска художествена галерия.

Тя отбеляза, че тази година се навършват сто години от рождението на Баев.

„Надявах се да се направи голяма ретроспекция“, посочи тя.

И тъй като до този момент никой не е поискал картините на Баев, които са притежание на СГХГ, екипът на галерията е решил да ги подреди в своя експозиция.

По думите на Филева, макар и малка, изложбата почита художника.

Аделина Филева отбеляза, че творбите, к

Сценаристи са журналистът Емил Спахийски и румънският режисьор Богдан Мурешану, чийто последен филм „Новата година, която така и не дойде" е избран за състезателната секция „Хоризонти" на Международния филмов фестивал във Венеция.

Оператор е Кирил Проданов („Клопка“), а продуцент - „Доли продъкшънс“. Освен Пламена Гетова („Авантаж“, „Нощем с белите коне“, „Войната на буквите“) и Ириней Константинов („Триптих за Апостола“, „Петимата от „Моби Дик“), във филма участват още Юлиян Костов (Call of Duty, „Белият лотос“, „Сянка и кост“) и Мирела Илиева, позната от риалити формата „Игри на волята“.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.