NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Творчески отражения Брюкселският цветен килим се завръща на „Гран Плас“
6571
Творчески отражения

Брюкселският цветен килим се завръща на „Гран Плас“

От днес до неделя посетителите отново ще могат да се любуват на нареждания всяка втора година на площад „Гран Плас“ Брюкселски цветен килим. За първи път творбата ще се състои единствено от гергини, съобщи белгийската новинарска агенция Белга. В своето 23-то издание Брюкселският цветен килим иска да разпали „двойна революция“. Организаторите целят  да привлекат младежка и по-разнообразна публика, като същевременно искат радикално да променят формата на събитието

| 15 Август 2024, 14:57 ч.
Брюкселският цветен килим се завръща на „Гран Плас“
Брюкселският цветен килим се завръща на „Гран Плас“
Снимка © Белга

От днес до неделя посетителите отново ще могат да се любуват на нареждания всяка втора година на площад „Гран Плас“ Брюкселски цветен килим. За първи път творбата ще се състои единствено от гергини, съобщи белгийската новинарска агенция Белга.

Скулптури на лъв и антилопа в реален размер са част от проект за демонстрация на ефектите от климатичните промени, съобщи Ройтерс. Скулптурите бяха показани в Лондон. Те ще изминат 20 000 км от Африка до Северна Европа. 

"Стадото" е най-новият проект на екипа, стоящ зад "Малката Амал" - гигантска фигура на сирийско момиче, която обиколи света като символ на децата бежанци. 

През следващата година куклите лъв и антилопа ще пътуват от Конго до Норвегия. 

Идеята е, че група животни започват да бягат от град на град заради климатичните промени, към тях ще се присъединяват местни видове от съответните страни и така стадото ще нараства, каза художественият директор на проекта Амир Низар Зуаби. Организаторите планират да ангажират в проекта си отделните градове и общности. 

Скулптурите са направени от биоразградими материали - картон и тала

Днес се навършват 100 години от рождението на художника Йордан Георгиев Николов - Шмайзера (1924-1992). 

Той е роден е на 15 август 1924 г. в Шумен. През 1947 г. завършва живопис във Висшия институт за изобразително изкуство „Николай Павлович“ (дн. Национална художествена академия) при проф. Илия Петров.

След дипломирането си започва да работи в областта на карикатурата и сатиричния плакат.

ПЕЧАТА КАРИКАТУРИ В ПОЧТИ ВСИЧКИ ВЕСТНИЦИ И СПИСАНИЯ

Първата си карикатура той печата през 1944 г. във вестник „Труд“. Йордан Николов работи като художник във вестник „Вечерни новини“, където през 1954 г. създава хумористичната страница „Добър вечер“. До 1967 г. работи като художник във вестник „Труд“, където заедно с Мирон Иванов създават хумористична страница. Йордан Николов

Симфониета Враца представя на „Софийски музикални седмици“ българска програма с надслов „Бележити годишнини“. 

Събитието  е на 28 юни в Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ и е част от 55-ото издание на международния фестивал „Софийски музикални седмици“, съобщават организаторите.

Ще бъдат отбелязани 100-годишнините на композиторите Константин Илиев и Георги Тутев. На диригентския пулт ще бъде Георги Димитров

Солист е пианистката Маргарита Илиева, чийто репертоар обхваща солови и камерни произведения от различни стилове и епохи с особен акцент върху музиката на ХХ и ХХI век. „Ще имаме удоволствието да чуем изпълнението й на Константин Илиев – Кончерто гросо за струнен оркестър, пиано и уд

Ямболският драматичен театър "Невена Коканова" започна репетиции на ново заглавие – поетичен спектакъл "Читалнята", който е по текстове на петима ямболски писатели, съобщиха от културния институт.

Премиерата ще бъде на 11 октомври в Художествената галерия "Жорж Папазов" в града.

Какво може да се случи в една читалня, какво може да бъде открито там и с какви  провокации ще се сблъскат актьори, автори и публика? Отговорите на тези въпроси ще дадат актьорите от Драматичен театър "Невена Коканова" Димитър Димитров, Радослава Донева и Георги Ружичка.

В "Читалнята" ще прозвучат произведения на Илко Капелев, Тенко Тенев, Антон Кабрански, Иван Газдов и Христо Карастоянов. Музиката е на Андон Балахуров. Ръководител на театралния проект е Димитър Димитров. Това е вторият поетичен спектакъл на театъра след "Отключено време", в който бяха представени седем ямбол

Бижутата са много неща, не само декорация, каза Николай Сърдъмов, който твори в сферата на бижутерията, изящното изкуство и модния дизайн. 

Казва, че му е приятно, когато види някого с бижу, изработено от него. Творецът има и такива накити, които му липсват, след като ги продаде. 

„Обикновено са последните неща, които правя. Те са ми любими още, още им се радвам“, разказва той. Но отбелязва, че се радва, когато бъдат носени бижутата му. „Виждам, че някои са толкова носени, че вече са се разкривили и смазали, което също е готино, защото човекът си ги носи“, отбелязва той.

ЕКСПЕРИМЕНТИ

Сърдъмов разказва, че обича да експериментира не само с формите, а и с материалите. 

„Имам една серия бижута от вътрешна гума на колелета.  Преди години спечелих награда от Съюза на българските художници за нови материали и технолог

В своето 23-то издание Брюкселският цветен килим иска да разпали „двойна революция“.

Организаторите целят  да привлекат младежка и по-разнообразна публика, като същевременно искат радикално да променят формата на събитието. Затова и цветният шедьовър ще се състои предимно от гергини вместо от бегонии.

Според организаторите гергината е едновременно и устойчива, и красива, затова и предлага „перфектната възможност за обновяване на образа върху килима“.

Уличният творец от Лиеж Осеан Корний, работещ под псевдонима Упс, изработва дизайна на Брюкселския цветен килим. Творецът е вдъхновен от концепцията на растителните коренища, които свързва с метафората „градски коренища“, когато кварталите на един град се събират и разделят в сложна и динамична мрежа.

Билетите за тазгодишния Брюкселски цветен килим могат да се закупят от интернет страницата на събитието.

Балерината Николета Мани завърши първия си сезон като звездата на балетната трупа на миланската опера "Ла Скала", предаде Асошиейтед прес.   

Театърът за първи път от почти 40 години даде статут "звезда" в балетната си трупа миналата есен. 

Николета Мани, която е на 32 години, се изненадва, когато разбира това. Сега, месеци по-късно, тя приключи първия си сезон като звездата на трупата с фаталната роля на Манон. Италианката беше аплодирана силно почти девет минути за представеното съчетание от техническа прецизност и разкрепостеност, отбелязва Асошиейтед прес.

"Тя е изумителна балерина. На върха на кариерата си. От "Онегин" насам всеки път, когато танцува, става все по-добра", каза Мануел Легри, ръководител на балетната трупа на "Ла Скала" и бивша главна звезда на Парижката опера, избран лично от легендарния танцьор Рудолф Нуреев.

"И при мен

Австрийският културист, актьор и политик Арнолд Шварценегер беше удостоен с почетна докторска титла от частното берлинско училище „Херти“ (Hertie School), предаде ДПА. 

Шварценегер благодари на препълнената зала за оказаната му чест и каза, че това, което го е направило най-щастлив в живота, не е успехът като културист и холивудска звезда, или спечелените милиони, а възможността да бъде полезен на другите. 

Бившият републикански губернатор на американския щат Калифорния допълни, че неговата задача в живота е да бъде полезен на другите. Той добави, че има още един житейски урок, който иска да сподели. „Не слушайте скептиците“, каза Шварценегер. 

Германският вицеканцлер и министър на икономиката Роберт Хабек лично връчи дипломана Шварценегер като признание за работата му в областта на изменението на климата и насърчаването н

Представителният смесен хор “Родна песен” от Хасково, с диригент Мартин Антонов, спечели най-високото отличие на Международния хоров фестивал във Флоренция, Италия, съобщи маестро Антонов. 

Златният медал за формацията към читалище “Заря” е в категория “смесени хорове“. Съревнованието за нея на музикалния форум е било с хорове от Хонг Конг, Тайван, Донгуан и Тайпе.

Първото място е присъдено на хасковската хорова формация за представената от нея програма с произведения от В. А. Моцарт, Карл Дженкинс, П. И. Чайковски, Петко Стайнов, Филип Кутев и Петър Льондев.

Българският състав е и единственият поканен да вземе участие в самостоятелния юбилеен концерт на хора от Хонг Конг, който отбелязва по време на един от концертите 45 години от създаването си.

При напрегнатата програма, която са имали, хористите от

Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула.

Показаните снимки са част от най-награждаваните ми фотоси, каза Сърбинска. Тя допълни че скулптурите не са показвани досега пред публика, а акварелите са последната слабост.

„Те са моята почивка, защото скулптурата е трудоемък процес, от нея болят ръцете, болят и очите. На големите празници моята почивка са акварелите. Те са вдъхновени от любимите ми поетични творби“, каза Сърбинска.

Тя уточни, че рисунките не са илюстративни, а по-скоро интуитивни, каквито ги вижда в съзнанието си. За Теодора Сърбинска изкуството е най-вече свобода, щастие и спокойствие, а творческия процес е огромен дар.

Изложбата е със свободен вход и може да се види до 5 октомври.

Британската нео-сайкъделик група Temples отбелязва 10 години от дебютния си албум Sun Structures в София. Събитието е в City Stage на 9 ноември, съобщават организаторите от Fest Team.

Създадена в Кетъринг, Англия, през 2012 г., Temples е звукът на звънливи китари, находчиви и стегнати хармонии и носталгичен ретро стил и талантите на вокалиста и китарист Джеймс Багшоу, басиста Том Уолмсли, клавириста и китарист Адам Смит и барабаниста Ренс Отинк. Звукът им представлява смесица от винтидж продукция, вдъхновена от сайкъделията на 60-те години, но с изненадващо свеж и съвременен груув, коментират от Fest Team.

Издаденият през 2014 г. албум Sun Structures става изключително любим на публиката им и с основен принос за опреде

 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София, в „Топлоцентрала“, съобщават организаторите от посолството на Република Корея в България и Корейската фонд ...
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов&l ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Американският рапър Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин, след като съдия отхвърли предложението на хип-хоп магната да бъде пуснат под домашен арест, предаде Асош ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Творчески отражения
6571
Творчески отражения

Брюкселският цветен килим се завръща на „Гран Плас“

В своето 23-то издание Брюкселският цветен килим иска да разпали „двойна революция“.Организаторите целят  да привлекат младежка и по-разнообразна публика, като същевременно искат радикално да променят формата на събитието.

| 15 Август 2024, 14:57 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Брюкселският цветен килим се завръща на „Гран Плас“
Брюкселският цветен килим се завръща на „Гран Плас“
Снимка © Белга

От днес до неделя посетителите отново ще могат да се любуват на нареждания всяка втора година на площад „Гран Плас“ Брюкселски цветен килим. За първи път творбата ще се състои единствено от гергини, съобщи белгийската новинарска агенция Белга.

В своето 23-то издание Брюкселският цветен килим иска да разпали „двойна революция“.

Скулптури на лъв и антилопа в реален размер са част от проект за демонстрация на ефектите от климатичните промени, съобщи Ройтерс. Скулптурите бяха показани в Лондон. Те ще изминат 20 000 км от Африка до Северна Европа. 

"Стадото" е най-новият проект на екипа, стоящ зад "Малката Амал" - гигантска фигура на сирийско момиче, която обиколи света като символ на децата бежанци. 

През следващата година куклите лъв и антилопа ще пътуват от Конго до Норвегия. 

Идеята е, че група животни започват да бягат от град на град заради климатичните промени, към тях ще се присъединяват местни видове от съответните страни и така стадото ще нараства, каза художественият директор на проекта Амир Низар Зуаби. Организаторите планират да ангажират в проекта си отделните градове и общности. 

Скулптурите са направени от биоразградими материали - картон и тала

Днес се навършват 100 години от рождението на художника Йордан Георгиев Николов - Шмайзера (1924-1992). 

Той е роден е на 15 август 1924 г. в Шумен. През 1947 г. завършва живопис във Висшия институт за изобразително изкуство „Николай Павлович“ (дн. Национална художествена академия) при проф. Илия Петров.

След дипломирането си започва да работи в областта на карикатурата и сатиричния плакат.

ПЕЧАТА КАРИКАТУРИ В ПОЧТИ ВСИЧКИ ВЕСТНИЦИ И СПИСАНИЯ

Първата си карикатура той печата през 1944 г. във вестник „Труд“. Йордан Николов работи като художник във вестник „Вечерни новини“, където през 1954 г. създава хумористичната страница „Добър вечер“. До 1967 г. работи като художник във вестник „Труд“, където заедно с Мирон Иванов създават хумористична страница. Йордан Николов

Симфониета Враца представя на „Софийски музикални седмици“ българска програма с надслов „Бележити годишнини“. 

Събитието  е на 28 юни в Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ и е част от 55-ото издание на международния фестивал „Софийски музикални седмици“, съобщават организаторите.

Ще бъдат отбелязани 100-годишнините на композиторите Константин Илиев и Георги Тутев. На диригентския пулт ще бъде Георги Димитров

Солист е пианистката Маргарита Илиева, чийто репертоар обхваща солови и камерни произведения от различни стилове и епохи с особен акцент върху музиката на ХХ и ХХI век. „Ще имаме удоволствието да чуем изпълнението й на Константин Илиев – Кончерто гросо за струнен оркестър, пиано и уд

Ямболският драматичен театър "Невена Коканова" започна репетиции на ново заглавие – поетичен спектакъл "Читалнята", който е по текстове на петима ямболски писатели, съобщиха от културния институт.

Премиерата ще бъде на 11 октомври в Художествената галерия "Жорж Папазов" в града.

Какво може да се случи в една читалня, какво може да бъде открито там и с какви  провокации ще се сблъскат актьори, автори и публика? Отговорите на тези въпроси ще дадат актьорите от Драматичен театър "Невена Коканова" Димитър Димитров, Радослава Донева и Георги Ружичка.

В "Читалнята" ще прозвучат произведения на Илко Капелев, Тенко Тенев, Антон Кабрански, Иван Газдов и Христо Карастоянов. Музиката е на Андон Балахуров. Ръководител на театралния проект е Димитър Димитров. Това е вторият поетичен спектакъл на театъра след "Отключено време", в който бяха представени седем ямбол

Бижутата са много неща, не само декорация, каза Николай Сърдъмов, който твори в сферата на бижутерията, изящното изкуство и модния дизайн. 

Казва, че му е приятно, когато види някого с бижу, изработено от него. Творецът има и такива накити, които му липсват, след като ги продаде. 

„Обикновено са последните неща, които правя. Те са ми любими още, още им се радвам“, разказва той. Но отбелязва, че се радва, когато бъдат носени бижутата му. „Виждам, че някои са толкова носени, че вече са се разкривили и смазали, което също е готино, защото човекът си ги носи“, отбелязва той.

ЕКСПЕРИМЕНТИ

Сърдъмов разказва, че обича да експериментира не само с формите, а и с материалите. 

„Имам една серия бижута от вътрешна гума на колелета.  Преди години спечелих награда от Съюза на българските художници за нови материали и технолог

Организаторите целят  да привлекат младежка и по-разнообразна публика, като същевременно искат радикално да променят формата на събитието. Затова и цветният шедьовър ще се състои предимно от гергини вместо от бегонии.

Според организаторите гергината е едновременно и устойчива, и красива, затова и предлага „перфектната възможност за обновяване на образа върху килима“.

Балерината Николета Мани завърши първия си сезон като звездата на балетната трупа на миланската опера "Ла Скала", предаде Асошиейтед прес.   

Театърът за първи път от почти 40 години даде статут "звезда" в балетната си трупа миналата есен. 

Николета Мани, която е на 32 години, се изненадва, когато разбира това. Сега, месеци по-късно, тя приключи първия си сезон като звездата на трупата с фаталната роля на Манон. Италианката беше аплодирана силно почти девет минути за представеното съчетание от техническа прецизност и разкрепостеност, отбелязва Асошиейтед прес.

"Тя е изумителна балерина. На върха на кариерата си. От "Онегин" насам всеки път, когато танцува, става все по-добра", каза Мануел Легри, ръководител на балетната трупа на "Ла Скала" и бивша главна звезда на Парижката опера, избран лично от легендарния танцьор Рудолф Нуреев.

"И при мен

Австрийският културист, актьор и политик Арнолд Шварценегер беше удостоен с почетна докторска титла от частното берлинско училище „Херти“ (Hertie School), предаде ДПА. 

Шварценегер благодари на препълнената зала за оказаната му чест и каза, че това, което го е направило най-щастлив в живота, не е успехът като културист и холивудска звезда, или спечелените милиони, а възможността да бъде полезен на другите. 

Бившият републикански губернатор на американския щат Калифорния допълни, че неговата задача в живота е да бъде полезен на другите. Той добави, че има още един житейски урок, който иска да сподели. „Не слушайте скептиците“, каза Шварценегер. 

Германският вицеканцлер и министър на икономиката Роберт Хабек лично връчи дипломана Шварценегер като признание за работата му в областта на изменението на климата и насърчаването н

Представителният смесен хор “Родна песен” от Хасково, с диригент Мартин Антонов, спечели най-високото отличие на Международния хоров фестивал във Флоренция, Италия, съобщи маестро Антонов. 

Златният медал за формацията към читалище “Заря” е в категория “смесени хорове“. Съревнованието за нея на музикалния форум е било с хорове от Хонг Конг, Тайван, Донгуан и Тайпе.

Първото място е присъдено на хасковската хорова формация за представената от нея програма с произведения от В. А. Моцарт, Карл Дженкинс, П. И. Чайковски, Петко Стайнов, Филип Кутев и Петър Льондев.

Българският състав е и единственият поканен да вземе участие в самостоятелния юбилеен концерт на хора от Хонг Конг, който отбелязва по време на един от концертите 45 години от създаването си.

При напрегнатата програма, която са имали, хористите от

Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула.

Показаните снимки са част от най-награждаваните ми фотоси, каза Сърбинска. Тя допълни че скулптурите не са показвани досега пред публика, а акварелите са последната слабост.

„Те са моята почивка, защото скулптурата е трудоемък процес, от нея болят ръцете, болят и очите. На големите празници моята почивка са акварелите. Те са вдъхновени от любимите ми поетични творби“, каза Сърбинска.

Тя уточни, че рисунките не са илюстративни, а по-скоро интуитивни, каквито ги вижда в съзнанието си. За Теодора Сърбинска изкуството е най-вече свобода, щастие и спокойствие, а творческия процес е огромен дар.

Изложбата е със свободен вход и може да се види до 5 октомври.

Британската нео-сайкъделик група Temples отбелязва 10 години от дебютния си албум Sun Structures в София. Събитието е в City Stage на 9 ноември, съобщават организаторите от Fest Team.

Създадена в Кетъринг, Англия, през 2012 г., Temples е звукът на звънливи китари, находчиви и стегнати хармонии и носталгичен ретро стил и талантите на вокалиста и китарист Джеймс Багшоу, басиста Том Уолмсли, клавириста и китарист Адам Смит и барабаниста Ренс Отинк. Звукът им представлява смесица от винтидж продукция, вдъхновена от сайкъделията на 60-те години, но с изненадващо свеж и съвременен груув, коментират от Fest Team.

Издаденият през 2014 г. албум Sun Structures става изключително любим на публиката им и с основен принос за опреде

Уличният творец от Лиеж Осеан Корний, работещ под псевдонима Упс, изработва дизайна на Брюкселския цветен килим. Творецът е вдъхновен от концепцията на растителните коренища, които свързва с метафората „градски коренища“, когато кварталите на един град се събират и разделят в сложна и динамична мрежа.

Билетите за тазгодишния Брюкселски цветен килим могат да се закупят от интернет страницата на събитието.

 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.