NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Творчески отражения Даяна Иванова представя във Варна своя разказ със снимки за Виетнам
6965
Творчески отражения

Даяна Иванова представя във Варна своя разказ със снимки за Виетнам

Разказ за Виетнам - страната, далече на изток и после малко на юг, представя във фотоизложба във Варна младата виетнамистка Даяна Иванова, която е преподавател в една от университетските специалности у нас, изучаващи този регион.  Тя посочи, че първото й посещение в азиатската държава е било през 2016 г. Две години по-късно започва магистратура там, като изучава езика, културата, историята и традициите на страната. Така постепенно натрупва и материал за фотопроекта си, който да представи в родната България

| 14 Август 2024, 15:39 ч.
Даяна Иванова представя във Варна своя разказ със снимки за Виетнам
Даяна Иванова представя във Варна своя разказ със снимки за Виетнам
Снимка © БТА

Разказ за Виетнам - страната, далече на изток и после малко на юг, представя във фотоизложба във Варна младата виетнамистка Даяна Иванова, която е преподавател в една от университетските специалности у нас, изучаващи този регион. 

Галерия „Васка Емануилова“ организира тур в изложбата „Срам и вина“. Събитието ще се проведе на 17 юли, съобщават от галерията.

Кураторката Галина Димитрова-Димова и художниците Мария Налбантова, Мартин Пенев, Мартина Вачева, Невена Екимова, Радостин Седевчев ще разкажат за идеята на изложбата и замисъла на всяко от произведенията в изложбата.

Посетителите ще надникнат в кухнята на проекта и ще научат повече за процеса на реализация на индивидуалните творби, за серията срещи на екипа и поканените специалисти, които консултират изложбата и други подробности около подготовката на изложбата, разказват домакините на събитието.

Както информирахме, „Срам и вина“ е част от трилогия на Галина Димитрова-Димова, в която се разглеждат съвременните разбирания и размишления по изконни човешки чувства и взаимоотношения.

Тази изложба представя гледната точка по темата н

От днес до неделя (12- 14 юли) в старата крепост над град Кюстендил ще се проведе фестивалът "Хисарлъка Experience", съобщиха организаторите от Collective Crew. 

На сцената през трите вечери ще излязат P.I.F., Руши, Мерудия, Jin Monic, Ethno Venture, Yana, Leena и KOPRIVA. 

Събитието е със свободен достъп, а в програмата са включени различни занимания за деца. Освен музикалната програма, ще има изложби и инсталации на местни артисти, които ще допринесат за уникалната атмосфера на фестивала, казаха още организаторите.

На музикалната сцена в първата вечер ще излязат Мерудия, Ethno Venture и Kopriva. 

През втория ден на фестивала ще се представят Рушен Видинлиев - Руши,  Yana и Leena. 

В последната вечер пред публиката ще се представят група P.I.F. и Jin Monic.

През деня изложби на артисти, концептуален базар за творци и мн

„Завряна в ъгъла (бъдеща) изложба №4“ на Недко Солаков се удължава до 27 октомври. Експозицията е представена в Двореца, информират от Националната галерия.

От екипа на галерията припомнят, че проектът „Завряна в ъгъла самостоятелна изложба“ (‘A Cornered Solo Show’) започва още през 2021, когато авторът се обръща към директори и главни куратори на известни музеи с молбата да му предоставят „незначителен“ ъгъл в сградите на техните институции – ъгъл, който никога не е използван за изложби, но публиката има достъп до него.

„Досега са реализирани три „ъгъла“ в големи европейски музеи: №1 – в MUDAM, Музея за модерно изкуство на Великия херцог Жан в Люксембург (2021), №2 – в MAXXI – Националния музей на изкуството на ХХI век в Рим (2022), и в Горно Белведере във Виена, където „За

Изложба на Атанас Яранов, Генко Генков, Димитър Казаков и Иван Кирков ще бъде открита в Арт галерия Vejdi на 19 юни. 

В експозицията „Големите майстори на живописта“ ще бъдат представени ценни творби на четиримата автори, които „са сред най-големите имена в българската пластична култура“, съобщават домакините на събитието.

„Творчеството на Атанас Яранов, Генко Генков, Димитър Казаков и Иван Кирков е емблематично за развитието на българската живопис през XX век. Те са безпогрешно разпознаваеми, с ярка индивидуалност и запомнящ  се рисунък. Творчеството им е експресивно, с философски обобщения, модерно виждане  и завладяващ темперамент“, казват от екипа на галерията.

А Вежди Рашидов характеризира ролята на художниците така: „Пътят нагоре е невъзможен без стъпала – солидни, устойчиви и мощни, през които пътят към славата минава. Когато човек стиг

Изложба, озаглавена „Голо тяло и еротика“ и подредена в Художествена галерия „Недялко Каранешев“ в Горна Оряховица, представя 46 творби на български художници от няколко поколения.

Картините са част от личната колекция на доц. д-р Пламен Пъчев, преподавател по международни икономически отношения в Югозападния университет в Благоевград, съобщиха от пресцентъра на Община Горна Оряховица. 

В експозицията са включени творби на Владимир Димитров - Майстора, Илия Бешков, Илия Петров, Васил Стоилов, Иван Лазаров. Изложбата представя имена от по-старото поколение художници, като проф. Валентин Старчев, акад. Румен Скорчев, Наум Хаджимладенов, проф. Петър Чуховски, Дора Бонева, Димитър Казаков. Отделено е място и на съвременни автори - проф. Греди Асса, проф. Маня Вапцарова, Надежда Кутева, Мария Духтева, Калин Николов, Тони и Йордан Тодорови, Илиян Савков. 

Самия

Тя посочи, че първото й посещение в азиатската държава е било през 2016 г. Две години по-късно започва магистратура там, като изучава езика, културата, историята и традициите на страната. Така постепенно натрупва и материал за фотопроекта си, който да представи в родната България. 

Виетнамското общество все още е по-патриархално от нашето, въпреки че глобализмът му оказва влияние, посочи Иванова.

По думите й хората в тази страна успяват да съчетават модерното с традиционното, избирайки по какъв път да вървят, като се учат от историята си. Има какво да научим от виетнамците, да осъзнаем мъдростта на хората от Изтока, и да станем по-спокойни и постоянни въпреки стресиращото забързано ежедневие, допълни Иванова.

По думите й нашата страна не е неизвестна точка на картата за хората във Виетнам. Причината е, че в гимназиалния етап в училище младежите изучават задължително стихотворение за българската роза, обясни Иванова. И допълни, че по-възрастните пък помнят, че преди години в България са работили много виетнамци.

Изложбата, чието название е „Простор по виетнамски“,  е откриващо събитие на новата програма „На фокус“ на Младежката фондация „Аморфа“ във Варна. Куратор на експозицията е Михаела Аройо, която е носител на международното отличие за фотография „Инге Морат“ за 2023 г.

В археологическия парк „Западна порта на Сердика“ ще се състои премиера на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността", съобщават продуцентите от Derida Dance Center.

Концепцията и хореографията са на Живко Желязков.

Граници на реалността“ е визуален танцов спектакъл, вдъхновен от Западната порта на Сердика – не само като като архитектурно наследство от античния и ранновизантийски град, но и като част от съвременната градска среда.

Представлението фокусира вниманието върху границите, но не толкова в историческия им контекст на защитната функция, а по-скоро като възможност за свързване. Чрез изкуството на съвременния танц, визуални трансформации и музика, зрителите ще станат част от непрекъснато движение от индивидуалното защитено про

Вежди Рашидов разгледа днес новата изложба на Красен Кралев „Неустоимо“- 6 в известната столична галерия „Нюанс“, съобщават от екипа на Рашидов.

„Красен Кралев е едно приятно откритие, което много успешно се развива във времето“, отбеляза Рашидов  и допълни, че е удоволствие да наблюдава неговите цветни заигравки, които се удават на  малко художници. „Заигравките в изкуството са много хубаво нещо – те изваждат детското в душата на твореца и тогава от картините лъха неподправеност, свобода и свежест“, казва още Вежди Рашидов.

Преди малко повече от година Красен Кралев  представи третата си самостоятелна изложба в арт галерия „Vejdi“ в София, припомнят от екипа на галерията. 

„Пожелавам на Красен да продължи да пътува в онова пространство, в което хората на изкуството бягат о

Петото издание на проекта „Стената“ на Националната галерия представя сайт-спесифик инсталацията „Отражения“ на художничката Филипина Стаменкова. 

Експозицията ще бъде разположена в „Квадрат 500“ от 6 юни до 31 май 2025. Неин куратор е Мартин Косташки, а медиен партньор на събитието е , съобщават организаторите.

По думите на екипа, огледалото е уникален предмет и аспект на едно много лично преживяване в рамките на мястото, в което се намираме. Това, което виждаме, се променя, докато се движим – подобно на последователността в сцените на филм. „Преживяване, основаващо се на принципа на анаморфозата“.

„Когато посетителите стигнат до тази стена, виждат себе си, отразени в огледалото и така заемат централно място в инсталацията. В контекста на архитектурата и екстериора, огледалата запазват магическата способност да огъват, изкривяват, разширяват и преобразуват

На 17 януари 2025 г. е българската премиера на „Човекът-вълк“, съобщават от „Форум филм“.

След „Невидимият“, продуцентът Джейсън Блум и косъздателят на поредицата „Убийствен пъзел“ – режисьорът Лий Уанел, отново обединяват сили, за да възкресят на големия екран едно от класическите чудовища на „Юнивърсъл“ – човекът-вълк. Вдъхновен от едноименната класика от 1941 г. и множеството продължения и интерпретации през годините, „Човекът-вълк“ разказва оригинална самостоятелна история, която разглежда темата за съзряването, двойствената природа и неконтролируемата агресия на първичните инстинкти.  

„Човекът-вълк“ разказва историята на Блейк (Кристофър Абът) – съпруг и бащ

Международната изложба “Интеркултурен диалог", която ще бъде представена в галерия „Мисията“ в периода от 27 юни до 15 август, е селекция от графики, част от традиционната Международна изложба за съвременна малка графика, Казанлък.

Колекцията съдържа творби на 132 художници от 42 страни от 5 континента и е своеобразен празник на многообразието и единството, които определят съвременната световна малка графика, съобщиха от екипа на Държавен културен институт (ДКИ), Министерство на външните работи.

Откриването на експозицията ще бъде на 27 юни. Изложбата представя широк спектър от класически, дигитални и експериментални техники. Всяко графично изображение служи като уникален глас в един обширен разговор и подчертава начините, по които традицията и иновацията съществуват съвместно и си влияят взаимно в непрекъснато развиващия се пейзаж на изкуството на съвременната малка г

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София, в „Топлоцентрала“, съобщават организаторите от посолството на Република Корея в България и Корейската фонд ...
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов&l ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Американският рапър Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин, след като съдия отхвърли предложението на хип-хоп магната да бъде пуснат под домашен арест, предаде Асош ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Творчески отражения
6965
Творчески отражения

Даяна Иванова представя във Варна своя разказ със снимки за Виетнам

Разказ за Виетнам - страната, далече на изток и после малко на юг, представя във фотоизложба във Варна младата виетнамистка Даяна Иванова, която е преподавател в една от университетските специалности у нас, изучаващи този регион.Тя посочи, че първото й посещение в азиатската държава е било през 2016 г. Две години по-късно започва магистратура там, като изучава езика, културата, историята и традициите на страната.

| 14 Август 2024, 15:39 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Даяна Иванова представя във Варна своя разказ със снимки за Виетнам
Даяна Иванова представя във Варна своя разказ със снимки за Виетнам
Снимка © БТА

Разказ за Виетнам - страната, далече на изток и после малко на юг, представя във фотоизложба във Варна младата виетнамистка Даяна Иванова, която е преподавател в една от университетските специалности у нас, изучаващи този регион. 

Тя посочи, че първото й посещение в азиатската държава е било през 2016 г. Две години по-късно започва магистратура там, като изучава езика, културата, историята и традициите на страната. Така постепенно натрупва и материал за фотопроекта си, който да представи в родната България. 

Галерия „Васка Емануилова“ организира тур в изложбата „Срам и вина“. Събитието ще се проведе на 17 юли, съобщават от галерията.

Кураторката Галина Димитрова-Димова и художниците Мария Налбантова, Мартин Пенев, Мартина Вачева, Невена Екимова, Радостин Седевчев ще разкажат за идеята на изложбата и замисъла на всяко от произведенията в изложбата.

Посетителите ще надникнат в кухнята на проекта и ще научат повече за процеса на реализация на индивидуалните творби, за серията срещи на екипа и поканените специалисти, които консултират изложбата и други подробности около подготовката на изложбата, разказват домакините на събитието.

Както информирахме, „Срам и вина“ е част от трилогия на Галина Димитрова-Димова, в която се разглеждат съвременните разбирания и размишления по изконни човешки чувства и взаимоотношения.

Тази изложба представя гледната точка по темата н

От днес до неделя (12- 14 юли) в старата крепост над град Кюстендил ще се проведе фестивалът "Хисарлъка Experience", съобщиха организаторите от Collective Crew. 

На сцената през трите вечери ще излязат P.I.F., Руши, Мерудия, Jin Monic, Ethno Venture, Yana, Leena и KOPRIVA. 

Събитието е със свободен достъп, а в програмата са включени различни занимания за деца. Освен музикалната програма, ще има изложби и инсталации на местни артисти, които ще допринесат за уникалната атмосфера на фестивала, казаха още организаторите.

На музикалната сцена в първата вечер ще излязат Мерудия, Ethno Venture и Kopriva. 

През втория ден на фестивала ще се представят Рушен Видинлиев - Руши,  Yana и Leena. 

В последната вечер пред публиката ще се представят група P.I.F. и Jin Monic.

През деня изложби на артисти, концептуален базар за творци и мн

„Завряна в ъгъла (бъдеща) изложба №4“ на Недко Солаков се удължава до 27 октомври. Експозицията е представена в Двореца, информират от Националната галерия.

От екипа на галерията припомнят, че проектът „Завряна в ъгъла самостоятелна изложба“ (‘A Cornered Solo Show’) започва още през 2021, когато авторът се обръща към директори и главни куратори на известни музеи с молбата да му предоставят „незначителен“ ъгъл в сградите на техните институции – ъгъл, който никога не е използван за изложби, но публиката има достъп до него.

„Досега са реализирани три „ъгъла“ в големи европейски музеи: №1 – в MUDAM, Музея за модерно изкуство на Великия херцог Жан в Люксембург (2021), №2 – в MAXXI – Националния музей на изкуството на ХХI век в Рим (2022), и в Горно Белведере във Виена, където „За

Изложба на Атанас Яранов, Генко Генков, Димитър Казаков и Иван Кирков ще бъде открита в Арт галерия Vejdi на 19 юни. 

В експозицията „Големите майстори на живописта“ ще бъдат представени ценни творби на четиримата автори, които „са сред най-големите имена в българската пластична култура“, съобщават домакините на събитието.

„Творчеството на Атанас Яранов, Генко Генков, Димитър Казаков и Иван Кирков е емблематично за развитието на българската живопис през XX век. Те са безпогрешно разпознаваеми, с ярка индивидуалност и запомнящ  се рисунък. Творчеството им е експресивно, с философски обобщения, модерно виждане  и завладяващ темперамент“, казват от екипа на галерията.

А Вежди Рашидов характеризира ролята на художниците така: „Пътят нагоре е невъзможен без стъпала – солидни, устойчиви и мощни, през които пътят към славата минава. Когато човек стиг

Изложба, озаглавена „Голо тяло и еротика“ и подредена в Художествена галерия „Недялко Каранешев“ в Горна Оряховица, представя 46 творби на български художници от няколко поколения.

Картините са част от личната колекция на доц. д-р Пламен Пъчев, преподавател по международни икономически отношения в Югозападния университет в Благоевград, съобщиха от пресцентъра на Община Горна Оряховица. 

В експозицията са включени творби на Владимир Димитров - Майстора, Илия Бешков, Илия Петров, Васил Стоилов, Иван Лазаров. Изложбата представя имена от по-старото поколение художници, като проф. Валентин Старчев, акад. Румен Скорчев, Наум Хаджимладенов, проф. Петър Чуховски, Дора Бонева, Димитър Казаков. Отделено е място и на съвременни автори - проф. Греди Асса, проф. Маня Вапцарова, Надежда Кутева, Мария Духтева, Калин Николов, Тони и Йордан Тодорови, Илиян Савков. 

Самия

Виетнамското общество все още е по-патриархално от нашето, въпреки че глобализмът му оказва влияние, посочи Иванова.

По думите й хората в тази страна успяват да съчетават модерното с традиционното, избирайки по какъв път да вървят, като се учат от историята си. Има какво да научим от виетнамците, да осъзнаем мъдростта на хората от Изтока, и да станем по-спокойни и постоянни въпреки стресиращото забързано ежедневие, допълни Иванова.

В археологическия парк „Западна порта на Сердика“ ще се състои премиера на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността", съобщават продуцентите от Derida Dance Center.

Концепцията и хореографията са на Живко Желязков.

Граници на реалността“ е визуален танцов спектакъл, вдъхновен от Западната порта на Сердика – не само като като архитектурно наследство от античния и ранновизантийски град, но и като част от съвременната градска среда.

Представлението фокусира вниманието върху границите, но не толкова в историческия им контекст на защитната функция, а по-скоро като възможност за свързване. Чрез изкуството на съвременния танц, визуални трансформации и музика, зрителите ще станат част от непрекъснато движение от индивидуалното защитено про

Вежди Рашидов разгледа днес новата изложба на Красен Кралев „Неустоимо“- 6 в известната столична галерия „Нюанс“, съобщават от екипа на Рашидов.

„Красен Кралев е едно приятно откритие, което много успешно се развива във времето“, отбеляза Рашидов  и допълни, че е удоволствие да наблюдава неговите цветни заигравки, които се удават на  малко художници. „Заигравките в изкуството са много хубаво нещо – те изваждат детското в душата на твореца и тогава от картините лъха неподправеност, свобода и свежест“, казва още Вежди Рашидов.

Преди малко повече от година Красен Кралев  представи третата си самостоятелна изложба в арт галерия „Vejdi“ в София, припомнят от екипа на галерията. 

„Пожелавам на Красен да продължи да пътува в онова пространство, в което хората на изкуството бягат о

Петото издание на проекта „Стената“ на Националната галерия представя сайт-спесифик инсталацията „Отражения“ на художничката Филипина Стаменкова. 

Експозицията ще бъде разположена в „Квадрат 500“ от 6 юни до 31 май 2025. Неин куратор е Мартин Косташки, а медиен партньор на събитието е , съобщават организаторите.

По думите на екипа, огледалото е уникален предмет и аспект на едно много лично преживяване в рамките на мястото, в което се намираме. Това, което виждаме, се променя, докато се движим – подобно на последователността в сцените на филм. „Преживяване, основаващо се на принципа на анаморфозата“.

„Когато посетителите стигнат до тази стена, виждат себе си, отразени в огледалото и така заемат централно място в инсталацията. В контекста на архитектурата и екстериора, огледалата запазват магическата способност да огъват, изкривяват, разширяват и преобразуват

На 17 януари 2025 г. е българската премиера на „Човекът-вълк“, съобщават от „Форум филм“.

След „Невидимият“, продуцентът Джейсън Блум и косъздателят на поредицата „Убийствен пъзел“ – режисьорът Лий Уанел, отново обединяват сили, за да възкресят на големия екран едно от класическите чудовища на „Юнивърсъл“ – човекът-вълк. Вдъхновен от едноименната класика от 1941 г. и множеството продължения и интерпретации през годините, „Човекът-вълк“ разказва оригинална самостоятелна история, която разглежда темата за съзряването, двойствената природа и неконтролируемата агресия на първичните инстинкти.  

„Човекът-вълк“ разказва историята на Блейк (Кристофър Абът) – съпруг и бащ

Международната изложба “Интеркултурен диалог", която ще бъде представена в галерия „Мисията“ в периода от 27 юни до 15 август, е селекция от графики, част от традиционната Международна изложба за съвременна малка графика, Казанлък.

Колекцията съдържа творби на 132 художници от 42 страни от 5 континента и е своеобразен празник на многообразието и единството, които определят съвременната световна малка графика, съобщиха от екипа на Държавен културен институт (ДКИ), Министерство на външните работи.

Откриването на експозицията ще бъде на 27 юни. Изложбата представя широк спектър от класически, дигитални и експериментални техники. Всяко графично изображение служи като уникален глас в един обширен разговор и подчертава начините, по които традицията и иновацията съществуват съвместно и си влияят взаимно в непрекъснато развиващия се пейзаж на изкуството на съвременната малка г

По думите й нашата страна не е неизвестна точка на картата за хората във Виетнам. Причината е, че в гимназиалния етап в училище младежите изучават задължително стихотворение за българската роза, обясни Иванова. И допълни, че по-възрастните пък помнят, че преди години в България са работили много виетнамци.

Изложбата, чието название е „Простор по виетнамски“,  е откриващо събитие на новата програма „На фокус“ на Младежката фондация „Аморфа“ във Варна. Куратор на експозицията е Михаела Аройо, която е носител на международното отличие за фотография „Инге Морат“ за 2023 г.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.