NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена „Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус
6665
Авансцена

„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус

„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус по продажби. Това съобщават от екипа на групата, която е получила сертификат и специален плакет за постигнатия успех от Българската асоциация на музикалните продуценти (БАМП), член на IFPI (The International Federation of the Phonographic Industry). Постижението е било отбелязано по време на официална церемония на 5 август, на която са присъствали Петя Точарова, изпълнителен директор на БАМП, и Виктор Касъмов, съосновател и член на управителния съвет на БАМП.  „Много е радващо, когато първият албум на една съвсем млада група постига платинен статус, и то изключително скоро след неговия рилийз

| 08 Август 2024, 21:16 ч.
„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус
„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус
Снимка © „Молец“

„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус по продажби. Това съобщават от екипа на групата, която е получила сертификат и специален плакет за постигнатия успех от Българската асоциация на музикалните продуценти (БАМП), член на IFPI (The International Federation of the Phonographic Industry).

В Исторически музей - Панагюрище е открита изложба на художниците Теодор и Пламена Пееви (Ателие Пееви), съобщиха от културната институция.

Авторите са баща и дъщеря, трето и четвърто поколение художници в рода Пееви. Фамилията е свързана с два големи рода в града - Тутевият и този на Стою Шишков.   

Експозицията на Пееви, подредена в Историческия музей в Панагюрище, включва пейзажи, портрети, импресии, натюрморти и абстрактни композиции, с преобладаващи сюжети на манастири и черкви. Като дарение от Пеев музеят е получил тетрадка, която включва спомени от Дебра Пеева за рода Хаджипееви и рода на Стою Шишков. 

Както информирахме, в Историческия музей в Панагюрище на 9 август се завръща и оригиналът на Панагюрското златно съкровище. 

Химици от Националния музей и Университета в Амстердам за първи път установиха как Рембранд е използвал специални пигменти от арсенов сулфид, за да създаде съвършена златна боя, съобщава електронното издание „Юрикалърт“.

С помощта на сложни спектроскопски техники те са успели да засекат наличие на пигменти от минерала парареалгар (жълто) и полуаморфен парареалгар (оранжево/червено) в детайли от известната му творба „Нощна стража“.

Подкрепени от подобни проучвания на свързани исторически източници, химиците стигнали до заключението, че Рембранд умишлено е комбинирал тези конкретни пигменти от арсенов сулфид с други багрила, за да пресъздаде точно златния блясък в дрехата на един от персонажите в картината.

Откритието е публикувано в научното списание „Херитидж сайънс“ с автори Фредерик Брурс и Нушка де Кайзер, докторанти в Института за молекулярни науки на Униве

Фестивалното градче на деветото издание на "Узана поляна фест" отваря врати днес, съобщават организаторите от Община Габрово. 

Форумът се разгръща не толкова като територия, колкото като активности и преживявания за посетителите. Очакванията са фестивалът да събере хиляди хора, обединени от идеята планетата ни да бъде по-добро място за нашите деца, съобщават местната администрация. 

"Узана поляна фест" традиционно се превръща в най-голямото събитие у нас, което си поставя за цел в края на третия ден всеки участник да е придобил поне по един еконавик, който да продължи да прилага в ежедневието си.

Тази година ще бъде представен нов елемент на събитието - зоната Ин/Ян. Тя е в отделен център, който ще бъде разположен на поляната, точно до почивна база “Горски дом”. Освен йога практики и беседи, програмата ще включва още различни арт ателиета и арт терапи

Художникът Атанас Велков ще отбележи 60-годишния си юбилей с голяма изложба на 18 юни в Културен център "Морско казино". В нея той ще включи над 30 платна, а средствата от тяхната продажба ще бъдат дарени на местен Център от семеен тип за деца с увреждания, съобщават от пресцентъра на Община Бургас.

В експозицията си Велков ще представи два ключови периода от своето творчество. Част от тях са от времето, в което живее и работи в Братислава, а други са съвсем нови, създадени и вдъхновени от Бургас.

През април при откриването на първата си самостоятелна изложба в Бургас след 20-годишно прекъсване, художникът разкри в интервю , че експериментира с различни материали от материали от железарията, използвайки разнообразни пигменти, а в последно време интересни са му не само синтетични материали, но и такива от природата като кал и пигменти от растения. Още тогава допълни, че

Sofia Summer Fest Underground започва на 19 август в „Чистилището“, съобщават организаторите.

След края на Sofia Summer Fest Южен парк 2, на 18 август, фестивалът за култура на открито продължава с Underground Edition, с концерти, театрални постановки, stand-up комедии и прожекции под открито небе.

Sofia Summer Fest Underground ще запази свежия летен облик на събитието и ще предостави на столичани и гостите на София разнообразна културна програма в рамките на още един месец. На откритата сцена ще излязат любими български певци, музиканти, актьори и комедианти, които ще превърнат август и септември в истински празник за всички в града“, коментират организаторите. 

„Радваме се, че успяхме да намерим най-страхотния начин, за да продължим фестивала и тази година в пълния му вид. „Чистилището” е изключително място, на което ве

Постижението е било отбелязано по време на официална церемония на 5 август, на която са присъствали Петя Точарова, изпълнителен директор на БАМП, и Виктор Касъмов, съосновател и член на управителния съвет на БАМП. 

„Много е радващо, когато първият албум на една съвсем млада група постига платинен статус, и то изключително скоро след неговия рилийз. Това е доказателство не само за талант и упорита работа, но и за дълбоката връзка, която Крис и Юли от „Молец“ са създали със своите фенове. И феновете, и ние от музикалната индустрия, очакваме успеха на първия албум да бъде само началото на една дълга и вдъхновяваща музикална кариера. Пожелаваме успех на „Молец“, нека посоката да е само напред и нагоре“, коментира Петя Точарова.

„Албумът е доста по-трудно смилаем формат от сингъла. В обществото, в което живеем, хората са свикнали на бързите тръпки. Албумът е с по-дълъг фитил и гори бавно. И е трудно да убедиш хората да инвестират времето си в него. Ти не разказваш виц или кратък разказ, а им даваш един роман – десет песни, които си говорят и оплитат нишките си в една концепция”, казва Юли.

„Девет месеца го носихме в утробите на главите си и, когато го завършихме, наистина беше като едно новородено, което пускаш в света и то започва своя собствен живот. Наистина, не е имало по-трудно нещо, което сме правили в творчеството си преди това. И вярвам, че е една добра капсула на времето. Представям си как си го пускам след десет години и ме връща в това лято господне 2023 и всичките неща, които се случиха“, добавя Крис.

Както информирахме, песните от дебютния албум, както и най-новите тракове, част от EP-то, озаглавено „Вчера“, предстоят да бъдат изпълнени в предстоящото турне. То започва на 15 август, на Античния театър в Пловдив,  17 август – Велико Търново, 13 септември – Варна, и 21 ноември – „Арена София“.

Самостоятелна изложба на Виолета Иванова ще бъде открита днес в галерия „Интро“. В своите картини тя използва различни материали, като създава връзка между конкретното и абстрактното, съобщават организаторите.

Виолета Иванова е родена в България, но живее в САЩ от 2004 г., където има възможността да се докосне до богатата художествена сцена, развивана от американските галерии. 

Водена от страстта към изкуството и желанието за самооткритие през творчеството, Виолета се среща с Джеймс Ратлиф, собственик на галерия в Аризона, САЩ през 2020 г., разказват организаторите на изложбата й в София. 

По думите им тази среща се оказва ключова за нейното професионално развитие като художник, тъй като получава покана да се присъедини към дейността на галерията и да излага там своите творби. Получава възможността да работи като артмениджър в Simic Galleries във Финикс,

Силвестър Сталоун е започнал да пише сценария за седма част на „Роки“, която ще е предистория на поредицата, съобщи актьорът в британския подкаст Inspire Me.

„Предисторията на „Роки“ е много важна за мен. Вече съм написал няколко страници на сценария“, разкрива Сталоун в подкаста. Според актьора главният герой на франчайза, боксьорът Роки Балбоа, ще бъде на 17 години, а бъдещата му съпруга Ейдриън - на 15. Заедно с приятеля на Роки, Поли, героите ще се преместят в нов квартал. Балбоа ще бъде „лошият“, а самата история ще напомня на анимационния филм на „Дисни“ „Лейди и Скитника“, но с „истински хора“. 

Сталоун е на 30 години през 1976 г., когато излиза първият филм. Това означава, че предисторията ще се развива около 10 години преди събитията в оригинала.

Роки Балбоа е глав

„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“ (13-15 септември), съобщават организаторите.

По думите им фокус ще бъде периодът на създаване на квартала – в началото на ХХ век, известен като търговския и бохемски квартал, докъдето е стигала емблематичната улица „Търговска“, с множество сгради-паметници на културата, строени от видни българи за домовете на писатели, лекари, книжари, фотографи, търговци и царски гости.

„Ще се пренесем в стария софийски център от началото на миналия век и епохата на ар нуво, ще извадим архивите, снимките и историите, които ще превърнем в изложби и турове, ще влезем в домовете, чуем разказите от първо лице и се насладим на културната програма на временните пешеходни пространства, ще гледаме шествие на ретро-автомобили, ще танцуваме в стила на епохата, а атмосферата ще н

Наградата от Global Music Awards е голямо признание за това, което правя като музикант и като композитор. Искрено се надявам това да бъде голяма гордост и за България, и за всички музиканти, които да в България, и това да ги мотивира да могат да имат повече изяви с авторска музика и да постигнат такива високи награди и постижения на световно ниво. Това каза музикантът Владимир Величков по повод втората награда, сребърен медал, от Global Music Awards (Глобалните музикални награди), която получи за пиесата си „Пробуждане“.

Той разказа, че е кандидатствал за двете отличия – „Академия“ и Global Music Awards, след като миналата година бе предложен за номинация за наградите „Грами“ от канадската платформа „Етноклауд“. 

„Тъй като бях подготвил целия набор от документи, които са необходими за вписването в едни такива награди, аз ги подадох и в „Академия“, и в Global Music

Форумът „Изкуството като противодействие“ на Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна среща публиката с историята на най-стария фестивал за съвременно изкуство у нас „Процес - Пространство”, създаден от изкуствоведа Димитър Грозданов през 90-те години на ХХ век.

Подредената в няколко зали експозиция представя малка част от богатата колекцията на събитието, започнало през 1992 г. За своята идея Димитър Грозданов казва, че е замислена през 80-те години на ХХ век и тогава словосъчетанието „Процес - Пространство“ му се струва най-обобщаващо за постмодернистичните тенденции. По-късно, през 2012 г., изкуствоведът намира, че подобна формулировка днес би се концентрирала повече около процеса и неговите смисли и антоними. 

След кончината на Димитър Грозданов фестивалът „Процес - Пространство“, кой

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
6665
Авансцена

„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус

„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус по продажби.Това съобщават от екипа на групата, която е получила сертификат и специален плакет за постигнатия успех от Българската асоциация на музикалните продуценти (БАМП), член на IFPI (The International Federation of the Phonographic Industry).

| 08 Август 2024, 21:16 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус
„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус
Снимка © „Молец“

„Албум“ на „Молец“ достигна платинен статус по продажби. Това съобщават от екипа на групата, която е получила сертификат и специален плакет за постигнатия успех от Българската асоциация на музикалните продуценти (БАМП), член на IFPI (The International Federation of the Phonographic Industry).

Постижението е било отбелязано по време на официална церемония на 5 август, на която са присъствали Петя Точарова, изпълнителен директор на БАМП, и Виктор Касъмов, съосновател и член на управителния съвет на БАМП. 

В Исторически музей - Панагюрище е открита изложба на художниците Теодор и Пламена Пееви (Ателие Пееви), съобщиха от културната институция.

Авторите са баща и дъщеря, трето и четвърто поколение художници в рода Пееви. Фамилията е свързана с два големи рода в града - Тутевият и този на Стою Шишков.   

Експозицията на Пееви, подредена в Историческия музей в Панагюрище, включва пейзажи, портрети, импресии, натюрморти и абстрактни композиции, с преобладаващи сюжети на манастири и черкви. Като дарение от Пеев музеят е получил тетрадка, която включва спомени от Дебра Пеева за рода Хаджипееви и рода на Стою Шишков. 

Както информирахме, в Историческия музей в Панагюрище на 9 август се завръща и оригиналът на Панагюрското златно съкровище. 

Химици от Националния музей и Университета в Амстердам за първи път установиха как Рембранд е използвал специални пигменти от арсенов сулфид, за да създаде съвършена златна боя, съобщава електронното издание „Юрикалърт“.

С помощта на сложни спектроскопски техники те са успели да засекат наличие на пигменти от минерала парареалгар (жълто) и полуаморфен парареалгар (оранжево/червено) в детайли от известната му творба „Нощна стража“.

Подкрепени от подобни проучвания на свързани исторически източници, химиците стигнали до заключението, че Рембранд умишлено е комбинирал тези конкретни пигменти от арсенов сулфид с други багрила, за да пресъздаде точно златния блясък в дрехата на един от персонажите в картината.

Откритието е публикувано в научното списание „Херитидж сайънс“ с автори Фредерик Брурс и Нушка де Кайзер, докторанти в Института за молекулярни науки на Униве

Фестивалното градче на деветото издание на "Узана поляна фест" отваря врати днес, съобщават организаторите от Община Габрово. 

Форумът се разгръща не толкова като територия, колкото като активности и преживявания за посетителите. Очакванията са фестивалът да събере хиляди хора, обединени от идеята планетата ни да бъде по-добро място за нашите деца, съобщават местната администрация. 

"Узана поляна фест" традиционно се превръща в най-голямото събитие у нас, което си поставя за цел в края на третия ден всеки участник да е придобил поне по един еконавик, който да продължи да прилага в ежедневието си.

Тази година ще бъде представен нов елемент на събитието - зоната Ин/Ян. Тя е в отделен център, който ще бъде разположен на поляната, точно до почивна база “Горски дом”. Освен йога практики и беседи, програмата ще включва още различни арт ателиета и арт терапи

Художникът Атанас Велков ще отбележи 60-годишния си юбилей с голяма изложба на 18 юни в Културен център "Морско казино". В нея той ще включи над 30 платна, а средствата от тяхната продажба ще бъдат дарени на местен Център от семеен тип за деца с увреждания, съобщават от пресцентъра на Община Бургас.

В експозицията си Велков ще представи два ключови периода от своето творчество. Част от тях са от времето, в което живее и работи в Братислава, а други са съвсем нови, създадени и вдъхновени от Бургас.

През април при откриването на първата си самостоятелна изложба в Бургас след 20-годишно прекъсване, художникът разкри в интервю , че експериментира с различни материали от материали от железарията, използвайки разнообразни пигменти, а в последно време интересни са му не само синтетични материали, но и такива от природата като кал и пигменти от растения. Още тогава допълни, че

Sofia Summer Fest Underground започва на 19 август в „Чистилището“, съобщават организаторите.

След края на Sofia Summer Fest Южен парк 2, на 18 август, фестивалът за култура на открито продължава с Underground Edition, с концерти, театрални постановки, stand-up комедии и прожекции под открито небе.

Sofia Summer Fest Underground ще запази свежия летен облик на събитието и ще предостави на столичани и гостите на София разнообразна културна програма в рамките на още един месец. На откритата сцена ще излязат любими български певци, музиканти, актьори и комедианти, които ще превърнат август и септември в истински празник за всички в града“, коментират организаторите. 

„Радваме се, че успяхме да намерим най-страхотния начин, за да продължим фестивала и тази година в пълния му вид. „Чистилището” е изключително място, на което ве

„Много е радващо, когато първият албум на една съвсем млада група постига платинен статус, и то изключително скоро след неговия рилийз. Това е доказателство не само за талант и упорита работа, но и за дълбоката връзка, която Крис и Юли от „Молец“ са създали със своите фенове. И феновете, и ние от музикалната индустрия, очакваме успеха на първия албум да бъде само началото на една дълга и вдъхновяваща музикална кариера. Пожелаваме успех на „Молец“, нека посоката да е само напред и нагоре“, коментира Петя Точарова.

„Албумът е доста по-трудно смилаем формат от сингъла. В обществото, в което живеем, хората са свикнали на бързите тръпки. Албумът е с по-дълъг фитил и гори бавно. И е трудно да убедиш хората да инвестират времето си в него. Ти не разказваш виц или кратък разказ, а им даваш един роман – десет песни, които си говорят и оплитат нишките си в една концепция”, казва Юли.

Самостоятелна изложба на Виолета Иванова ще бъде открита днес в галерия „Интро“. В своите картини тя използва различни материали, като създава връзка между конкретното и абстрактното, съобщават организаторите.

Виолета Иванова е родена в България, но живее в САЩ от 2004 г., където има възможността да се докосне до богатата художествена сцена, развивана от американските галерии. 

Водена от страстта към изкуството и желанието за самооткритие през творчеството, Виолета се среща с Джеймс Ратлиф, собственик на галерия в Аризона, САЩ през 2020 г., разказват организаторите на изложбата й в София. 

По думите им тази среща се оказва ключова за нейното професионално развитие като художник, тъй като получава покана да се присъедини към дейността на галерията и да излага там своите творби. Получава възможността да работи като артмениджър в Simic Galleries във Финикс,

Силвестър Сталоун е започнал да пише сценария за седма част на „Роки“, която ще е предистория на поредицата, съобщи актьорът в британския подкаст Inspire Me.

„Предисторията на „Роки“ е много важна за мен. Вече съм написал няколко страници на сценария“, разкрива Сталоун в подкаста. Според актьора главният герой на франчайза, боксьорът Роки Балбоа, ще бъде на 17 години, а бъдещата му съпруга Ейдриън - на 15. Заедно с приятеля на Роки, Поли, героите ще се преместят в нов квартал. Балбоа ще бъде „лошият“, а самата история ще напомня на анимационния филм на „Дисни“ „Лейди и Скитника“, но с „истински хора“. 

Сталоун е на 30 години през 1976 г., когато излиза първият филм. Това означава, че предисторията ще се развива около 10 години преди събитията в оригинала.

Роки Балбоа е глав

„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“ (13-15 септември), съобщават организаторите.

По думите им фокус ще бъде периодът на създаване на квартала – в началото на ХХ век, известен като търговския и бохемски квартал, докъдето е стигала емблематичната улица „Търговска“, с множество сгради-паметници на културата, строени от видни българи за домовете на писатели, лекари, книжари, фотографи, търговци и царски гости.

„Ще се пренесем в стария софийски център от началото на миналия век и епохата на ар нуво, ще извадим архивите, снимките и историите, които ще превърнем в изложби и турове, ще влезем в домовете, чуем разказите от първо лице и се насладим на културната програма на временните пешеходни пространства, ще гледаме шествие на ретро-автомобили, ще танцуваме в стила на епохата, а атмосферата ще н

Наградата от Global Music Awards е голямо признание за това, което правя като музикант и като композитор. Искрено се надявам това да бъде голяма гордост и за България, и за всички музиканти, които да в България, и това да ги мотивира да могат да имат повече изяви с авторска музика и да постигнат такива високи награди и постижения на световно ниво. Това каза музикантът Владимир Величков по повод втората награда, сребърен медал, от Global Music Awards (Глобалните музикални награди), която получи за пиесата си „Пробуждане“.

Той разказа, че е кандидатствал за двете отличия – „Академия“ и Global Music Awards, след като миналата година бе предложен за номинация за наградите „Грами“ от канадската платформа „Етноклауд“. 

„Тъй като бях подготвил целия набор от документи, които са необходими за вписването в едни такива награди, аз ги подадох и в „Академия“, и в Global Music

Форумът „Изкуството като противодействие“ на Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна среща публиката с историята на най-стария фестивал за съвременно изкуство у нас „Процес - Пространство”, създаден от изкуствоведа Димитър Грозданов през 90-те години на ХХ век.

Подредената в няколко зали експозиция представя малка част от богатата колекцията на събитието, започнало през 1992 г. За своята идея Димитър Грозданов казва, че е замислена през 80-те години на ХХ век и тогава словосъчетанието „Процес - Пространство“ му се струва най-обобщаващо за постмодернистичните тенденции. По-късно, през 2012 г., изкуствоведът намира, че подобна формулировка днес би се концентрирала повече около процеса и неговите смисли и антоними. 

След кончината на Димитър Грозданов фестивалът „Процес - Пространство“, кой

„Девет месеца го носихме в утробите на главите си и, когато го завършихме, наистина беше като едно новородено, което пускаш в света и то започва своя собствен живот. Наистина, не е имало по-трудно нещо, което сме правили в творчеството си преди това. И вярвам, че е една добра капсула на времето. Представям си как си го пускам след десет години и ме връща в това лято господне 2023 и всичките неща, които се случиха“, добавя Крис.

Както информирахме, песните от дебютния албум, както и най-новите тракове, част от EP-то, озаглавено „Вчера“, предстоят да бъдат изпълнени в предстоящото турне. То започва на 15 август, на Античния театър в Пловдив,  17 август – Велико Търново, 13 септември – Варна, и 21 ноември – „Арена София“.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.