NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Галина Шехирян ще покаже нова самостоятелна изложба със стъкло в галерия "Пролет"
4419
Творчески отражения

Галина Шехирян ще покаже нова самостоятелна изложба със стъкло в галерия "Пролет"

Художничката Галина Шехирян ще представи в бургаската галерия "Пролет" своя нова самостоятелна изложба, озаглавена "Споделени пространства". Тя ще бъде открита на 8 август, съобщават от галерията.Това е второто гостуване в галерия "Пролет" и се случва три години след първото. Както и в предишното, Шехирян отново показва свои работи със стъкло, но видимо, все по-целенасочено, я вълнува живописната плоскост, пише в анонса за изложбата изкуствоведът Красимир Илиев и допълва, че независимо от материала, в изложбата авторката показва дръзки съчетания на цветове или пастелни нюанси

| 06 Август 2024, 17:30 ч.
Галина Шехирян ще покаже нова самостоятелна изложба със стъкло в галерия
Галина Шехирян ще покаже нова самостоятелна изложба със стъкло в галерия "Пролет"
Снимка © DFA

Художничката Галина Шехирян ще представи в бургаската галерия "Пролет" своя нова самостоятелна изложба, озаглавена "Споделени пространства". Тя ще бъде открита на 8 август, съобщават от галерията.

Това е второто гостуване в галерия "Пролет" и се случва три години след първото. Както и в предишното, Шехирян отново показва свои работи със стъкло, но видимо, все по-целенасочено, я вълнува живописната плоскост, пише в анонса за изложбата изкуствоведът Красимир Илиев и допълва, че независимо от материала, в изложбата авторката показва дръзки съчетания на цветове или пастелни нюанси. "Завивайки по нейните спирали, трептейки по нейните шагренови повърхности, изгубвайки се в плетеницата от линии, изведнъж намираме пристан в някоя геометрична форма, за да отплаваме авантюристично в привидно плоското пространство, бълбукащо от вибрации", подчертава още той. 

Галина Шехирян е възпитаничка на Марин Върбанов и е измежду малкото български художници, които непрекъснато експериментират с материали. Завършва "Текстил", а първата си самостоятелна изложба прави през 1987 г. и в нея показва пластики от дърво, в които селскостопански оръдия на труда са преобразувани в скулптури.

По време на дългогодишния си престой в Ню Йорк започва да експериментира с противоположния на дървото материал – стъкло. Насочва се към древна техника, използвана още в Рим, позната като Verre eglomise, при която позлата или пигмент се полага между слоеве стъкло. Шехирян модернизира процеса, използвайки за запечатването на рисунката съвременни материали. Така в продължение на 15 години нейните филигранно изрисувани съдове и пластични предмети биват показвани на различни места между Бостън и Маями. 

През 2018 г. Галя Шехирян събира дървопластики и произведения от стъкло в ретроспективна изложба в галерия "Контраст". От тогава тя присъства трайно в художествения живот на страната и прави самостоятелни изложби в Градската художествена галерия във Варна; в галериите "Аросита" и "Средец" в София. В тях тя предлага своите творчески търсения с различни материи като хартия, платно и плексиглас. 

С прожекция на филм за историята на културната институция и тържествена церемония Габровският драматичен театър отбеляза своята 95-годишнина на 16 ноември.

На празника беше премиерата на документален филм за историята на Габровския театър. Той е специално създаден от част от екипа на театъра за юбилея.

През последните няколко години благодарение на съвместна работа с Държавен архив - Габрово е станало ясно, че Габровският общински театър е основан през 1929 г. и възниква в сградата на сегашното Народно читалище „Априлов-Палаузов“.

През 2023 г. комисия решава той да се възприема за основоположник на днешния Драматичен театър „Рачо Стоянов” в града и така летоброенето да започва от 1929 г. Това е причината и през 2020 година да честваме 75 години от  създаването на театъра (създаден е като държавен театър на 10 октомври 1945 г.), а пр

Певицата Хилда Казасян ще представи програмата „Да обичаш Гершуин“ в Габрово на 5 декември в зала „Възраждане“. Това съобщават организаторите на събитието. 

Проектът „Да обичаш Гершуин“ съдържа едни от най-красивите мелодии на Джордж Гершуин, създадени в началото на миналия век и вдъхновени от джаза, свободата и красотата на танцовата музика по онова време.

Хилда Казасян, Теодосий Спасов, Васил Петров заедно с музикантите Христо Йоцов, Живко Петров, Михаил Йосифов и Димитър Карамфилов ще изпълнят програма, аранжирана специално от Христо Йоцов за Плевенска филхармония с диригент Борислав Йоцов.

Концертът е продължение на двата изключително успешни филмови проекта – „Да послушаме кино“ и „Световно кино в музиката“, посочват от екипа на певицата. 

Австрийският цигулар от български произход Максим Цеков и британският пианист, носител на втора награда от конкурса „Геза Анда“ (2021) Джулиан Тревелиян ще имат концерт на 15 октомври в камерната зала „България“. 

Събитието е част от проекта „Лауреатите“, уточняват продуцентите от „Кантус фирмус“.

Програмата включва соната в ла мажор №22 и цигулкова соната в ми бемол мажор – от Моцарт, опус 18 от Рихард Щраус. Двете произведения принадлежат към по-рядко изпълняваните шедьоври за цигулка и пиано, но музиката  им очарова с мелодично богатство и виртуозни линии в партиите на двата инструмента, коментират организаторите.

Третата композиция е „Рио Гранде“ от британския композитор Констант Ламберт (1905-1951). Това е неговата най-популярна тв

На 7 декември парижката катедрала „Нотр Дам" ще бъде открита официално с церемония, на която реч ще произнесе френският президент Еманюел Макрон, предадоха АФП и ДПА.

Ден по-късно, в неделя на 8 декември, катедралата ще отвори врати за широката публика, като в нея ще бъде отслужена първата литургия – малко повече от 5 години след пожара, който нанесе огромни щети на символичния за френската столица храм.

Елисейският дворец съобщи в сряда, че френският президент Еманюел Макрон ще произнесе реч в събота пред катедралата.

Филип Жост, ръководител на публичната институция, която наблюдава възстановяването на катедралата, обяви, че на тържественото събитие ще има изпълнения на известни артисти. Той определи състава като „световноизвестен“, но не разкри конкретни имена.

Очаква се готическата катедрала, силно пострадала при пожара п

Люси Дяковска и Милица Гладнишка представят ABBA Symphonie с Плевенската филхармония в Разград.

Утре вечер, на 25 септември, на сцената на Народно читалище „Развитие 1869“ ще звучи любимата музика на АBBА в нов уникален прочит за симфоничен оркестър и поп гласове, съобщиха от културната институция в града.

Двете певици обединяват енергията и таланта си с Плевенската филхармония в концерта ABBA SYMРFONIE, посветен на 70-годишнината на Плевенската филхармония.

Композициите на шведската четворка оживяват при голям меломански интерес в цяла България. Разград е домакин на този завладяващ концерт от голямото турне, посочиха от институцията.

ABBA Symphonie имаше представяне на сцената на Летния театър в плевенския парк "Кайлъка" на 18 юни.

След Плевен турнето продължи с концерти в Сливен на 26 юни и в Пловдив на 29 юни. Днес ще се проведе к

Артефакти и човешки останки, взети от норвежки изследовател и антрополог в края на 40-те години на миналия век, се връщат от Музея „Кон Тики“ в Осло на отдалечения чилийски Великденски остров в Тихия океан, съобщи АП.

През 1947 г. изследователят Тур Хейердал плава със сал, наречен „Кон-Тики“, от Перу до Полинезия за 101 дни, за да докаже теорията си, че тихоокеански острови, южно от Екватора, са били заселени от мореплаватели от Южна Америка. 

Той донася 5600 предмета от Великденския остров, известен още като Рапа Нуи. Това е третият път, в който се връщат взети от него предмети. 

Много от тях се съхраняват и излагат в Музея „Кон-Тики“ в Осло, столицата на Норвегия, като някои са върнати през 1986 г., а други - през 2006 г. Връщането е резултат от сътрудничеството между музея, Чили и местните власти на Рапа Нуи.

Художникът Ангел Герджиков ще открие своя нова самостоятелна изложба живопис в бургаската галерия "Неси". Тя е озаглавена "Летни следобеди", а вернисажът е предвиден за 14 ноември, съобщиха от галерията. 

Роден в Пловдив през 1969 г., Ангел Герджиков завършва Националната художествена гимназия "Цанко Лавренов". През 1988 г. продължава образованието си във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”, където следва до 1995 г. специалност "Живопис" в класа на проф. Никола Русчуклиев.

Герджиков е член на Дружеството на пловдивските художници и вече има зад гърба си над 25 самостоятелни изложби и многобройни участия в общи експозиции. Носител е на наградата "Пловдив" за постижения в живописта за 2019 г., допълват в информацията за него от бургаската галерия. 

В кариерата си съм казвала повече „Не“, отколкото „Да“. Отказвала съм повече изпълнения от тези, които съм приемала. Това е причината да продължавам да пея и да съм на сцената и днес.

Това казва световната оперна прима Анджела Георгиу, броени часове преди оперната гала, заедно с Националния филхармоничен оркестър и диригента Найден Тодоров. Събитието е на 10 ноември в зала „България“.

„Предпочитам качеството пред количеството и винаги съвсем съзнателно съм се старала да оставя силна следа във всяка една от моите роли. Аз съм много отговорен артист и съм наясно, че моите изпълнения ще останат като препратки към следващите поколения певци и към публиката“, казва сопраното.

Анджела Георгиу разказва и за незабравимите си срещи с български колеги:

Този уикенд в Нидерландия е белязан от пристигането на Синтерклаас (Свети Никола) - една от най-почитаните нидерландски традиции. 

В Утрехт добрият старец, придружаван от своя помощник Черния Пийт (Черен Петър), дойде днес на лодка при Стария канал и бе посрещнат от стотици деца и техните родители, които после го следваха до катедралата в центъра на града.

Синтерклаас се чества като покровител на децата. Той се основава на историческата фигура на Свети Никола, който и ние в България празнуваме на 6 декември. От него тръгва така популярният в цял свят Дядо Коледа. Самият празник се чества на 6 декември. В нощта на 5 срещу 6 декември децата получават подаръци.

Националното пристигане на Синтерклаас вчера във Вианен, провинция Утрехт, бе мирно, но в други градове имаше протести и сблъсъци, съобщиха местните медии.

В Йерсеке четирима души са били арест

Публично представяне на резиденцията на Барбара Бардака и Юлия Захараки (Гърция) и възможност за безплатен уъркшоп ще има на 10 септември, съобщават от Derida Dance Center.

Amfi е гръцки префикс за създаване на думи, които указват нещо от две страни или на две места. Едноименният танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата, търсейки начин на сътрудничество между двама души, в отсъствието на конвенционален „дует“, разказва от „Дерида“.

„Отправна точка на изследване е поведението на два елемента в състояние на съвместно съществуване. Определяйки като „елементи“ всички сетивни средства, използвани по време на едно представление, ние ще проверим как концепцията за дуалност може да се приложи към сърцевината на дадено изпълнение, търсейки отговори чрез

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
„Молец“ завърши поредица от концерти в зала „Арена 8888 София“ на 21 ноември вечерта. Хиляди фенове пяха и танцуваха с Крис и Юли по време на шоуто, наречен ...
Италианският художник Маурицио Кателан определя творбата си „Комик“ като провокация
Италианският художник Маурицио Кателан, автор на произведението на изкуството „Комик“ каза, че творбата е „провокация“, предаде Ройтерс. Тя представлява зал ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Художникът Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
„Молец“ завърши поредица от концерти в зала „Арена 8888 София“ на 21 ноември вечерта. Хиляди фенове пяха и танцуваха с Крис и Юли по време на шоуто, наречен ...
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Тикер в 00:00 ч.
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще ...
Начало Творчески отражения
4419
Творчески отражения

Галина Шехирян ще покаже нова самостоятелна изложба със стъкло в галерия "Пролет"

Художничката Галина Шехирян ще представи в бургаската галерия "Пролет" своя нова самостоятелна изложба, озаглавена "Споделени пространства".Тя ще бъде открита на 8 август, съобщават от галерията.

| 06 Август 2024, 17:30 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Галина Шехирян ще покаже нова самостоятелна изложба със стъкло в галерия
Галина Шехирян ще покаже нова самостоятелна изложба със стъкло в галерия "Пролет"
Снимка © DFA

Художничката Галина Шехирян ще представи в бургаската галерия "Пролет" своя нова самостоятелна изложба, озаглавена "Споделени пространства". Тя ще бъде открита на 8 август, съобщават от галерията.

Това е второто гостуване в галерия "Пролет" и се случва три години след първото. Както и в предишното, Шехирян отново показва свои работи със стъкло, но видимо, все по-целенасочено, я вълнува живописната плоскост, пише в анонса за изложбата изкуствоведът Красимир Илиев и допълва, че независимо от материала, в изложбата авторката показва дръзки съчетания на цветове или пастелни нюанси. "Завивайки по нейните спирали, трептейки по нейните шагренови повърхности, изгубвайки се в плетеницата от линии, изведнъж намираме пристан в някоя геометрична форма, за да отплаваме авантюристично в привидно плоското пространство, бълбукащо от вибрации", подчертава още той. 

Галина Шехирян е възпитаничка на Марин Върбанов и е измежду малкото български художници, които непрекъснато експериментират с материали. Завършва "Текстил", а първата си самостоятелна изложба прави през 1987 г. и в нея показва пластики от дърво, в които селскостопански оръдия на труда са преобразувани в скулптури.

По време на дългогодишния си престой в Ню Йорк започва да експериментира с противоположния на дървото материал – стъкло. Насочва се към древна техника, използвана още в Рим, позната като Verre eglomise, при която позлата или пигмент се полага между слоеве стъкло. Шехирян модернизира процеса, използвайки за запечатването на рисунката съвременни материали. Така в продължение на 15 години нейните филигранно изрисувани съдове и пластични предмети биват показвани на различни места между Бостън и Маями. 

През 2018 г. Галя Шехирян събира дървопластики и произведения от стъкло в ретроспективна изложба в галерия "Контраст". От тогава тя присъства трайно в художествения живот на страната и прави самостоятелни изложби в Градската художествена галерия във Варна; в галериите "Аросита" и "Средец" в София. В тях тя предлага своите творчески търсения с различни материи като хартия, платно и плексиглас. 

С прожекция на филм за историята на културната институция и тържествена церемония Габровският драматичен театър отбеляза своята 95-годишнина на 16 ноември.

На празника беше премиерата на документален филм за историята на Габровския театър. Той е специално създаден от част от екипа на театъра за юбилея.

През последните няколко години благодарение на съвместна работа с Държавен архив - Габрово е станало ясно, че Габровският общински театър е основан през 1929 г. и възниква в сградата на сегашното Народно читалище „Априлов-Палаузов“.

През 2023 г. комисия решава той да се възприема за основоположник на днешния Драматичен театър „Рачо Стоянов” в града и така летоброенето да започва от 1929 г. Това е причината и през 2020 година да честваме 75 години от  създаването на театъра (създаден е като държавен театър на 10 октомври 1945 г.), а пр

Певицата Хилда Казасян ще представи програмата „Да обичаш Гершуин“ в Габрово на 5 декември в зала „Възраждане“. Това съобщават организаторите на събитието. 

Проектът „Да обичаш Гершуин“ съдържа едни от най-красивите мелодии на Джордж Гершуин, създадени в началото на миналия век и вдъхновени от джаза, свободата и красотата на танцовата музика по онова време.

Хилда Казасян, Теодосий Спасов, Васил Петров заедно с музикантите Христо Йоцов, Живко Петров, Михаил Йосифов и Димитър Карамфилов ще изпълнят програма, аранжирана специално от Христо Йоцов за Плевенска филхармония с диригент Борислав Йоцов.

Концертът е продължение на двата изключително успешни филмови проекта – „Да послушаме кино“ и „Световно кино в музиката“, посочват от екипа на певицата. 

Австрийският цигулар от български произход Максим Цеков и британският пианист, носител на втора награда от конкурса „Геза Анда“ (2021) Джулиан Тревелиян ще имат концерт на 15 октомври в камерната зала „България“. 

Събитието е част от проекта „Лауреатите“, уточняват продуцентите от „Кантус фирмус“.

Програмата включва соната в ла мажор №22 и цигулкова соната в ми бемол мажор – от Моцарт, опус 18 от Рихард Щраус. Двете произведения принадлежат към по-рядко изпълняваните шедьоври за цигулка и пиано, но музиката  им очарова с мелодично богатство и виртуозни линии в партиите на двата инструмента, коментират организаторите.

Третата композиция е „Рио Гранде“ от британския композитор Констант Ламберт (1905-1951). Това е неговата най-популярна тв

На 7 декември парижката катедрала „Нотр Дам" ще бъде открита официално с церемония, на която реч ще произнесе френският президент Еманюел Макрон, предадоха АФП и ДПА.

Ден по-късно, в неделя на 8 декември, катедралата ще отвори врати за широката публика, като в нея ще бъде отслужена първата литургия – малко повече от 5 години след пожара, който нанесе огромни щети на символичния за френската столица храм.

Елисейският дворец съобщи в сряда, че френският президент Еманюел Макрон ще произнесе реч в събота пред катедралата.

Филип Жост, ръководител на публичната институция, която наблюдава възстановяването на катедралата, обяви, че на тържественото събитие ще има изпълнения на известни артисти. Той определи състава като „световноизвестен“, но не разкри конкретни имена.

Очаква се готическата катедрала, силно пострадала при пожара п

Люси Дяковска и Милица Гладнишка представят ABBA Symphonie с Плевенската филхармония в Разград.

Утре вечер, на 25 септември, на сцената на Народно читалище „Развитие 1869“ ще звучи любимата музика на АBBА в нов уникален прочит за симфоничен оркестър и поп гласове, съобщиха от културната институция в града.

Двете певици обединяват енергията и таланта си с Плевенската филхармония в концерта ABBA SYMРFONIE, посветен на 70-годишнината на Плевенската филхармония.

Композициите на шведската четворка оживяват при голям меломански интерес в цяла България. Разград е домакин на този завладяващ концерт от голямото турне, посочиха от институцията.

ABBA Symphonie имаше представяне на сцената на Летния театър в плевенския парк "Кайлъка" на 18 юни.

След Плевен турнето продължи с концерти в Сливен на 26 юни и в Пловдив на 29 юни. Днес ще се проведе к

Артефакти и човешки останки, взети от норвежки изследовател и антрополог в края на 40-те години на миналия век, се връщат от Музея „Кон Тики“ в Осло на отдалечения чилийски Великденски остров в Тихия океан, съобщи АП.

През 1947 г. изследователят Тур Хейердал плава със сал, наречен „Кон-Тики“, от Перу до Полинезия за 101 дни, за да докаже теорията си, че тихоокеански острови, южно от Екватора, са били заселени от мореплаватели от Южна Америка. 

Той донася 5600 предмета от Великденския остров, известен още като Рапа Нуи. Това е третият път, в който се връщат взети от него предмети. 

Много от тях се съхраняват и излагат в Музея „Кон-Тики“ в Осло, столицата на Норвегия, като някои са върнати през 1986 г., а други - през 2006 г. Връщането е резултат от сътрудничеството между музея, Чили и местните власти на Рапа Нуи.

Художникът Ангел Герджиков ще открие своя нова самостоятелна изложба живопис в бургаската галерия "Неси". Тя е озаглавена "Летни следобеди", а вернисажът е предвиден за 14 ноември, съобщиха от галерията. 

Роден в Пловдив през 1969 г., Ангел Герджиков завършва Националната художествена гимназия "Цанко Лавренов". През 1988 г. продължава образованието си във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”, където следва до 1995 г. специалност "Живопис" в класа на проф. Никола Русчуклиев.

Герджиков е член на Дружеството на пловдивските художници и вече има зад гърба си над 25 самостоятелни изложби и многобройни участия в общи експозиции. Носител е на наградата "Пловдив" за постижения в живописта за 2019 г., допълват в информацията за него от бургаската галерия. 

В кариерата си съм казвала повече „Не“, отколкото „Да“. Отказвала съм повече изпълнения от тези, които съм приемала. Това е причината да продължавам да пея и да съм на сцената и днес.

Това казва световната оперна прима Анджела Георгиу, броени часове преди оперната гала, заедно с Националния филхармоничен оркестър и диригента Найден Тодоров. Събитието е на 10 ноември в зала „България“.

„Предпочитам качеството пред количеството и винаги съвсем съзнателно съм се старала да оставя силна следа във всяка една от моите роли. Аз съм много отговорен артист и съм наясно, че моите изпълнения ще останат като препратки към следващите поколения певци и към публиката“, казва сопраното.

Анджела Георгиу разказва и за незабравимите си срещи с български колеги:

Този уикенд в Нидерландия е белязан от пристигането на Синтерклаас (Свети Никола) - една от най-почитаните нидерландски традиции. 

В Утрехт добрият старец, придружаван от своя помощник Черния Пийт (Черен Петър), дойде днес на лодка при Стария канал и бе посрещнат от стотици деца и техните родители, които после го следваха до катедралата в центъра на града.

Синтерклаас се чества като покровител на децата. Той се основава на историческата фигура на Свети Никола, който и ние в България празнуваме на 6 декември. От него тръгва така популярният в цял свят Дядо Коледа. Самият празник се чества на 6 декември. В нощта на 5 срещу 6 декември децата получават подаръци.

Националното пристигане на Синтерклаас вчера във Вианен, провинция Утрехт, бе мирно, но в други градове имаше протести и сблъсъци, съобщиха местните медии.

В Йерсеке четирима души са били арест

Публично представяне на резиденцията на Барбара Бардака и Юлия Захараки (Гърция) и възможност за безплатен уъркшоп ще има на 10 септември, съобщават от Derida Dance Center.

Amfi е гръцки префикс за създаване на думи, които указват нещо от две страни или на две места. Едноименният танцов пърформанс изследва диапазона между точките на прилика и разликата, търсейки начин на сътрудничество между двама души, в отсъствието на конвенционален „дует“, разказва от „Дерида“.

„Отправна точка на изследване е поведението на два елемента в състояние на съвместно съществуване. Определяйки като „елементи“ всички сетивни средства, използвани по време на едно представление, ние ще проверим как концепцията за дуалност може да се приложи към сърцевината на дадено изпълнение, търсейки отговори чрез

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
Италианският художник Маурицио Кателан определя творбата си „Комик“ като провокация
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
Художникът Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Творчески отражения
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
Калейдоскоп
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.