NRD Начало
Сряда, 18 Септември 2024
Начало Под прожектора С песни на Едит Пиаф Бургаската опера закрива тазгодишното си участие в "Купон на острова"
4157
Под прожектора

С песни на Едит Пиаф Бургаската опера закрива тазгодишното си участие в "Купон на острова"

Последната музикална проява на Държавна опера - Бургас на остров Света Анастасия в програмата от поредицата "Купон на острова" 2024 ще бъде на 8 август с концертния спектакъл „Едит Пиаф – Non, je ne regrette rien – Edith Piaf”, обявиха от културната институция в морския град. На откритата сцена на острова публиката ще чуе някои от най-обичаните песни на френската звезда на шансона, с което Бургаската опера ще отбележи и 60-годишнината от нейната смърт. Солисти на концерта ще са Мария Цветкова-Маджарова и Нона Кръстникова под клавирния съпровод на диригента Страцимир Павлов, който е автор и на аранжиментите. Това ще е първото съвместно участие на изпълнителките с диригента

| 06 Август 2024, 16:15 ч.
С песни на Едит Пиаф Бургаската опера закрива тазгодишното си участие в
С песни на Едит Пиаф Бургаската опера закрива тазгодишното си участие в "Купон на острова"
Снимка © DFA

Последната музикална проява на Държавна опера - Бургас на остров Света Анастасия в програмата от поредицата "Купон на острова" 2024 ще бъде на 8 август с концертния спектакъл „Едит Пиаф – Non, je ne regrette rien – Edith Piaf”, обявиха от културната институция в морския град.

На откритата сцена на острова публиката ще чуе някои от най-обичаните песни на френската звезда на шансона, с което Бургаската опера ще отбележи и 60-годишнината от нейната смърт.

Солисти на концерта ще са Мария Цветкова-Маджарова и Нона Кръстникова под клавирния съпровод на диригента Страцимир Павлов, който е автор и на аранжиментите. Това ще е първото съвместно участие на изпълнителките с диригента.

"Откриването на Олимпиадата в Париж може да пожъна противоречия, но никой не оспори музиката на Едит, която закри събитието в изпълнение на Селин Дион", коментира преди концерта Кръстникова, цитирана от екипа на операта. 

С Acoustic Queen project и изпълнения на млади китаристи в Плевен започна десетото издание на Международния фестивал на китарата. 

Той бе официално открит от заместник-кмета на община Плевен Елина Димитрова, председателя на Комисията по култура в Общинския съвет Димо Дешев и творческия директор на събитието Николай Михайлов.

"Искрено се радвам, че това престижно събитие се провежда отново в Плевен и се превърна в една от музикалните емблеми на нашия град, в културно пространство за срещи на музикални изпълнители, педагози, хора на изкуството и приятели на музиката. Уверена съм, че ни предстоят вълнуващи фестивални дни, създадени от красотата на музиката и талантите", каза заместник-кметът Димитрова.

Димо Дешев пожела на добър час на фестивала. "Музиката за мен, както казва и Аристотел, е по-висшето изкуство, защото онова, което не могат да кажат думите, го к

Художникът Иван Веселинов казва за него: „Беше изключително почтен творец с изтънчено чувство за хумор“. Думите са за Георги Чавдаров – художник, карикатурист, сценарист и режисьор на анимационни филми. Днес се навършват 90 години от рождението му.

Георги Чавдаров е роден на 29 юли 1934 г. в с. Гълъбник, община Радомир. Има икономическо образование. От 1952 до 1955 г. работи в Завод за захарни изделия, след което започва да рисува за вестник „Земеделско знаме“.

12 АНИМАЦИОННИ ФИЛМА, 10 000 КАРИКАТУРИ

От 1960 до 1969 г. е художник в отдела за мултипликационни филми към студията за игрални филми „Бояна“. През 1967 г. е аниматор на филма „Стрелци“, а две години по-късно режисира първият си анимационен филм – „Злополучният ловец“. Художникът създава и режисира общо 12 анимационни филма – „Зайко и Байко“ от 1970 г.,

"Барби", Тейлър Суифт и Оливия Родриго спечелиха по няколко награди "Изборът на децата" на церемония в Лос Анджелис, съобщи "Билборд".

Барби спечели наградата за любим филм, любима актриса (Марго Роби), любима песен (Били Айлиш с What Was I Made For?) и любима музикална колаборация (Barbie World на Ники Минаж и Айс Спайс с Акуа). Наградата на Били Айлиш за любима песен е третата в кариерата й. Толкова много има само Хари Стайлс, който обаче печели две от тях с "Уан Дайрекшън".

Тейлър Суифт получи три награди - за любима изпълнителка (за трети път), любима световна музикална звезда (също за трети път) и любим билет на годината за турнето Eras. Приятелят й Травис Келси беше избран за любим спортист. 

Родриго се наложи в категорията за любим албум с GUTS (като победи The Tortured Poets Department: The Anthology на Тейлър Суифт, наред с други), а също за любима т

Рок и метал фенове се събраха днес на седмо издание на рак-фестивала September Sun 2024, което започна в градския парк “Св. Георги” в Добрич.

Фестивалът привлече фенове от цялата страна. Той се провежда две вечери, с богата музикална атмосфера.

Тази година водеща бе познатата за феновете Jenny Jo. Първи на сцената се представиха музикантите от група CARTWHEEL, които изненадаха публиката с рок песен, звучаща етно в ритъма на ръченица. Тази вечер на сцената свирят и групите OxOO, Electric Dragon и BulGoreA. Кулминацията на вечерта е хедлайнерът Enthrallment.

Освен на музиката, посетителите се наслаждават на кулинарни щандове, барове и различни активности. Входът за фестивала е свободен. 

September Sun продължава и утре, когато на сцената ще излязат групите People Of Maha, Blood ZONE, GASP и FRANKIE. Вечерта ще завърши с хедлайнерите от WI

Художествена галерия – Добрич откри на 5 септември вечерта изложба с над 50 творби, създадени по време на тазгодишния пленер “Хартията – същност и намеса". Тази година в изданието взеха участие единадесет художници от различни поколения, които успяха да превърнат хартията в изкуство.

Директорът на галерията Недко Недков откри събитието, като връчи дипломи за цялостно представяне на всички участници и им благодари за свършената работа. Той разказа, че тази година към проекта се е присъединил и специален гост - изкуствоведът Румена Калчева.

“Хартията изисква време, отдаденост, знания, подготовка и известно време опит на автора с нея”, каза тя на откриването на изложбата. Според нея творческата мисъл и идеите са осъществими само тогава, когато се познава добре материалът. 

Пленерът се провежда с подкрепата на Министерството на ку

Изложбата „Тухлата“, показваща интерпретациите на тема "тухла" на 115 български съвременни художници, бе представена тази вечер в зала „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници. Творците са поканени от куратора Христина Бобокова с писмо и тухла.

„Ако държите това писмо с една ръка, а в другата държите тухла, то вие сте сред нашите избраници", пише в поканата. "Стотици художници, съвременни артисти в България получиха преди около две години писма, започващи по този начин. Писма-покани за участие в акция, наречена „Тухлата“ и примамливото предизвикателството да върнат тухлата под формата на произведение на изкуството“, каза председателят на Съюза на българските художници Любен Генов.

„Провеждането на тази акция се случва 30 години след акцията на изкуствоведа Димитър Грозданов“, каза изкуствоведът и куратор на изложбата Христина Бобокова. Към проекта е създаден

Плевенската художничка Румяна Живкова представя девета самостоятелна изложба с живописни картини и икони. Тя е подредена в камерна зала на Художествена галерия "Илия Бешков".

Част от творбите, които показва Живкова, са рисувани през тази година, други са от предходните година-две, но повечето се представят за първи път пред публика. 

"При подготовката на една сватба се казва, че булката трябва да има нещо ново, нещо старо и нещо назаем. И аз може да се каже, че сега спазвам този принцип – показвам нови картини, имам и по-стари, взела съм някои икони, вече откупени от мен, назаем само за изложбата. Надявам се това поверие да ми донесе успех", разказа художничката. 

Представените творби са общо 43 на брой. Част от тях са миниатюри, които Живкова създава, вдъхновена от изложба на Володя Кенаров, организатор на биенале в Русе. 

"Основните те

Филхармония „Пионер” гостува днес на Международния музикален фестивал „Варненско лято“. Концертът ще се състои не в Археологическия музей, както бе обявено, а в Градската художествена галерия заради очакваните валежи. 

В настоящия състав на младежкия оркестър има шестдесет души, съобщи диригентът Любомир Денев-син. Те са представители на музикалните училища в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, но и студенти и деца от школи и клубове, уточни той. От десет дни са на творчески лагер в село Кранево, където подготвят своята програма. Снощи изнесоха концерт и в курортния комплекс Албена. Всяка година младежката филхармония „Пионер“ прави такъв летен лагер, посочи диригентът. През септември стартира и учебната година на оркестъра в Националния дворец на децата в София. Тогава в състава участват предимно ученици от столицата. 

Н

Ние не правим нещо ново – напротив, ние връщаме духа на това, което е било в центъра на стара София преди 1944 година, но е забравено. Това каза Мартина Стефанова, която е сред организаторите на фестивала „Квартал“.

Първото издание е през 2016 година в София и е организиран от фондация „Дома арт“, със съдействието на „Дом на киното“. Оттогава досега той се провежда винаги около Деня на София, който се отбелязва на 17 септември. Целта му е да покаже и припомни тази част от историята на София, която, според Мартина Стефанова, е считана за емблематична по отношение на културното, архитектурно и занаятчийско развитие в така наречения идеален център на града, обхващащ карето между четирите булеварда „Княз Александър Дондуков“, „Княгиня Мария-Луиза“, „Сливница“ и „Васил Левски“.

Деветото издание се открива на 13 септември и продължава три дни. Мартина Стефанова разказа , че

Химици от Националния музей и Университета в Амстердам за първи път установиха как Рембранд е използвал специални пигменти от арсенов сулфид, за да създаде съвършена златна боя, съобщава електронното издание „Юрикалърт“.

С помощта на сложни спектроскопски техники те са успели да засекат наличие на пигменти от минерала парареалгар (жълто) и полуаморфен парареалгар (оранжево/червено) в детайли от известната му творба „Нощна стража“.

Подкрепени от подобни проучвания на свързани исторически източници, химиците стигнали до заключението, че Рембранд умишлено е комбинирал тези конкретни пигменти от арсенов сулфид с други багрила, за да пресъздаде точно златния блясък в дрехата на един от персонажите в картината.

Откритието е публикувано в научното списание „Херитидж сайънс“ с автори Фредерик Брурс и Нушка де Кайзер, докторанти в Института за молекулярни науки на Униве

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин ...
С празничен концерт на симфоничния оркестър на БНР започват честванията за Деня на независимостта
Светлин Русев е солист в празничния концерт на симфоничния оркестър на БНР с диригент Константин Илиевски, посветен на Деня на независимостта на България. Събитието е тази вечер в ...
Американският рапър Шон „Диди“ Кумс беше арестуван в Ню Йорк
Американският рапър Шон „Диди“ Кумс беше арестуван от полицията в Манхатън, след подадени жалби за сексуално посегателство, предадоха световните осведомителни агенции. ...
Животът на Чък спечели наградата на публиката на Кинофестивала в Торонто
Най-новата екранизация на майстора на ужасите Стивън Кинг - "Животът на Чък" с Том Хидълстън в главната роля, спечели най-престижната награда на Международния филмов фестивал в Тор ...
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и музика
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и свирене във Велико Търново. Проектът на Сдружение “Клубът“ е финансиран по програма &bdquo ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин ...
С празничен концерт на симфоничния оркестър на БНР започват честванията за Деня на независимостта
Светлин Русев е солист в празничния концерт на симфоничния оркестър на БНР с диригент Константин Илиевски, посветен на Деня на независимостта на България. Събитието е тази вечер в ...
Резбовани приказки
Синът на писателя Николай Хайтов - Здравец Хайтов, откри изложба "резбовани приказки" в Пловдив по повод 105 години от рождението на баща си. Откриването беше част от тазгодишното ...
Едгар Барера, Бед Бъни и Карол Джи водят по номинации за наградите "Грами" за латино музика
Едгар Барера - продуцент и автор на песни, известен с работата си с изпълнители като Мадона, Карол Джи, Песо Плума, Шакира, "Групо Фронтера" и други, за втора поредна година води п ...
Цветана Манева е носителят на специалната награда на София за изключителни постижения в областта на културата
Наградите на Столична община за ярки постижения в областта на културата бяха връчени тази вечер в Софийската градска художествена галерия. Наградата за цялостно творчество бе връч ...
Тикер в 10:00 ч.
Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа ...
Начало Под прожектора
4157
Под прожектора

С песни на Едит Пиаф Бургаската опера закрива тазгодишното си участие в "Купон на острова"

Последната музикална проява на Държавна опера - Бургас на остров Света Анастасия в програмата от поредицата "Купон на острова" 2024 ще бъде на 8 август с концертния спектакъл „Едит Пиаф – Non, je ne regrette rien – Edith Piaf”, обявиха от културната институция в морския град. На откритата сцена на острова публиката ще чуе някои от най-обичаните песни на френската звезда на шансона, с което Бургаската опера ще отбележи и 60-годишнината от нейната смърт.

| 06 Август 2024, 16:15 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
С песни на Едит Пиаф Бургаската опера закрива тазгодишното си участие в
С песни на Едит Пиаф Бургаската опера закрива тазгодишното си участие в "Купон на острова"
Снимка © DFA

Последната музикална проява на Държавна опера - Бургас на остров Света Анастасия в програмата от поредицата "Купон на острова" 2024 ще бъде на 8 август с концертния спектакъл „Едит Пиаф – Non, je ne regrette rien – Edith Piaf”, обявиха от културната институция в морския град.

На откритата сцена на острова публиката ще чуе някои от най-обичаните песни на френската звезда на шансона, с което Бургаската опера ще отбележи и 60-годишнината от нейната смърт.

Солисти на концерта ще са Мария Цветкова-Маджарова и Нона Кръстникова под клавирния съпровод на диригента Страцимир Павлов, който е автор и на аранжиментите. Това ще е първото съвместно участие на изпълнителките с диригента.

"Откриването на Олимпиадата в Париж може да пожъна противоречия, но никой не оспори музиката на Едит, която закри събитието в изпълнение на Селин Дион", коментира преди концерта Кръстникова, цитирана от екипа на операта. 

С Acoustic Queen project и изпълнения на млади китаристи в Плевен започна десетото издание на Международния фестивал на китарата. 

Той бе официално открит от заместник-кмета на община Плевен Елина Димитрова, председателя на Комисията по култура в Общинския съвет Димо Дешев и творческия директор на събитието Николай Михайлов.

"Искрено се радвам, че това престижно събитие се провежда отново в Плевен и се превърна в една от музикалните емблеми на нашия град, в културно пространство за срещи на музикални изпълнители, педагози, хора на изкуството и приятели на музиката. Уверена съм, че ни предстоят вълнуващи фестивални дни, създадени от красотата на музиката и талантите", каза заместник-кметът Димитрова.

Димо Дешев пожела на добър час на фестивала. "Музиката за мен, както казва и Аристотел, е по-висшето изкуство, защото онова, което не могат да кажат думите, го к

Художникът Иван Веселинов казва за него: „Беше изключително почтен творец с изтънчено чувство за хумор“. Думите са за Георги Чавдаров – художник, карикатурист, сценарист и режисьор на анимационни филми. Днес се навършват 90 години от рождението му.

Георги Чавдаров е роден на 29 юли 1934 г. в с. Гълъбник, община Радомир. Има икономическо образование. От 1952 до 1955 г. работи в Завод за захарни изделия, след което започва да рисува за вестник „Земеделско знаме“.

12 АНИМАЦИОННИ ФИЛМА, 10 000 КАРИКАТУРИ

От 1960 до 1969 г. е художник в отдела за мултипликационни филми към студията за игрални филми „Бояна“. През 1967 г. е аниматор на филма „Стрелци“, а две години по-късно режисира първият си анимационен филм – „Злополучният ловец“. Художникът създава и режисира общо 12 анимационни филма – „Зайко и Байко“ от 1970 г.,

"Барби", Тейлър Суифт и Оливия Родриго спечелиха по няколко награди "Изборът на децата" на церемония в Лос Анджелис, съобщи "Билборд".

Барби спечели наградата за любим филм, любима актриса (Марго Роби), любима песен (Били Айлиш с What Was I Made For?) и любима музикална колаборация (Barbie World на Ники Минаж и Айс Спайс с Акуа). Наградата на Били Айлиш за любима песен е третата в кариерата й. Толкова много има само Хари Стайлс, който обаче печели две от тях с "Уан Дайрекшън".

Тейлър Суифт получи три награди - за любима изпълнителка (за трети път), любима световна музикална звезда (също за трети път) и любим билет на годината за турнето Eras. Приятелят й Травис Келси беше избран за любим спортист. 

Родриго се наложи в категорията за любим албум с GUTS (като победи The Tortured Poets Department: The Anthology на Тейлър Суифт, наред с други), а също за любима т

Рок и метал фенове се събраха днес на седмо издание на рак-фестивала September Sun 2024, което започна в градския парк “Св. Георги” в Добрич.

Фестивалът привлече фенове от цялата страна. Той се провежда две вечери, с богата музикална атмосфера.

Тази година водеща бе познатата за феновете Jenny Jo. Първи на сцената се представиха музикантите от група CARTWHEEL, които изненадаха публиката с рок песен, звучаща етно в ритъма на ръченица. Тази вечер на сцената свирят и групите OxOO, Electric Dragon и BulGoreA. Кулминацията на вечерта е хедлайнерът Enthrallment.

Освен на музиката, посетителите се наслаждават на кулинарни щандове, барове и различни активности. Входът за фестивала е свободен. 

September Sun продължава и утре, когато на сцената ще излязат групите People Of Maha, Blood ZONE, GASP и FRANKIE. Вечерта ще завърши с хедлайнерите от WI

Художествена галерия – Добрич откри на 5 септември вечерта изложба с над 50 творби, създадени по време на тазгодишния пленер “Хартията – същност и намеса". Тази година в изданието взеха участие единадесет художници от различни поколения, които успяха да превърнат хартията в изкуство.

Директорът на галерията Недко Недков откри събитието, като връчи дипломи за цялостно представяне на всички участници и им благодари за свършената работа. Той разказа, че тази година към проекта се е присъединил и специален гост - изкуствоведът Румена Калчева.

“Хартията изисква време, отдаденост, знания, подготовка и известно време опит на автора с нея”, каза тя на откриването на изложбата. Според нея творческата мисъл и идеите са осъществими само тогава, когато се познава добре материалът. 

Пленерът се провежда с подкрепата на Министерството на ку

Изложбата „Тухлата“, показваща интерпретациите на тема "тухла" на 115 български съвременни художници, бе представена тази вечер в зала „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници. Творците са поканени от куратора Христина Бобокова с писмо и тухла.

„Ако държите това писмо с една ръка, а в другата държите тухла, то вие сте сред нашите избраници", пише в поканата. "Стотици художници, съвременни артисти в България получиха преди около две години писма, започващи по този начин. Писма-покани за участие в акция, наречена „Тухлата“ и примамливото предизвикателството да върнат тухлата под формата на произведение на изкуството“, каза председателят на Съюза на българските художници Любен Генов.

„Провеждането на тази акция се случва 30 години след акцията на изкуствоведа Димитър Грозданов“, каза изкуствоведът и куратор на изложбата Христина Бобокова. Към проекта е създаден

Плевенската художничка Румяна Живкова представя девета самостоятелна изложба с живописни картини и икони. Тя е подредена в камерна зала на Художествена галерия "Илия Бешков".

Част от творбите, които показва Живкова, са рисувани през тази година, други са от предходните година-две, но повечето се представят за първи път пред публика. 

"При подготовката на една сватба се казва, че булката трябва да има нещо ново, нещо старо и нещо назаем. И аз може да се каже, че сега спазвам този принцип – показвам нови картини, имам и по-стари, взела съм някои икони, вече откупени от мен, назаем само за изложбата. Надявам се това поверие да ми донесе успех", разказа художничката. 

Представените творби са общо 43 на брой. Част от тях са миниатюри, които Живкова създава, вдъхновена от изложба на Володя Кенаров, организатор на биенале в Русе. 

"Основните те

Филхармония „Пионер” гостува днес на Международния музикален фестивал „Варненско лято“. Концертът ще се състои не в Археологическия музей, както бе обявено, а в Градската художествена галерия заради очакваните валежи. 

В настоящия състав на младежкия оркестър има шестдесет души, съобщи диригентът Любомир Денев-син. Те са представители на музикалните училища в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, но и студенти и деца от школи и клубове, уточни той. От десет дни са на творчески лагер в село Кранево, където подготвят своята програма. Снощи изнесоха концерт и в курортния комплекс Албена. Всяка година младежката филхармония „Пионер“ прави такъв летен лагер, посочи диригентът. През септември стартира и учебната година на оркестъра в Националния дворец на децата в София. Тогава в състава участват предимно ученици от столицата. 

Н

Ние не правим нещо ново – напротив, ние връщаме духа на това, което е било в центъра на стара София преди 1944 година, но е забравено. Това каза Мартина Стефанова, която е сред организаторите на фестивала „Квартал“.

Първото издание е през 2016 година в София и е организиран от фондация „Дома арт“, със съдействието на „Дом на киното“. Оттогава досега той се провежда винаги около Деня на София, който се отбелязва на 17 септември. Целта му е да покаже и припомни тази част от историята на София, която, според Мартина Стефанова, е считана за емблематична по отношение на културното, архитектурно и занаятчийско развитие в така наречения идеален център на града, обхващащ карето между четирите булеварда „Княз Александър Дондуков“, „Княгиня Мария-Луиза“, „Сливница“ и „Васил Левски“.

Деветото издание се открива на 13 септември и продължава три дни. Мартина Стефанова разказа , че

Химици от Националния музей и Университета в Амстердам за първи път установиха как Рембранд е използвал специални пигменти от арсенов сулфид, за да създаде съвършена златна боя, съобщава електронното издание „Юрикалърт“.

С помощта на сложни спектроскопски техники те са успели да засекат наличие на пигменти от минерала парареалгар (жълто) и полуаморфен парареалгар (оранжево/червено) в детайли от известната му творба „Нощна стража“.

Подкрепени от подобни проучвания на свързани исторически източници, химиците стигнали до заключението, че Рембранд умишлено е комбинирал тези конкретни пигменти от арсенов сулфид с други багрила, за да пресъздаде точно златния блясък в дрехата на един от персонажите в картината.

Откритието е публикувано в научното списание „Херитидж сайънс“ с автори Фредерик Брурс и Нушка де Кайзер, докторанти в Института за молекулярни науки на Униве

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
С празничен концерт на симфоничния оркестър на БНР започват честванията за Деня на независимостта
Американският рапър Шон „Диди“ Кумс беше арестуван в Ню Йорк
Животът на Чък спечели наградата на публиката на Кинофестивала в Торонто
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и музика
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Под прожектора
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Под прожектора
С празничен концерт на симфоничния оркестър на БНР започват честванията за Деня на независимостта
Цветни аспекти
Резбовани приказки
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.