NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“
3461
Тонът на времето

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионален исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян, съобщи Анна Болгурова - музеен педагог и екскурзовод. Експозицията е изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария, с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”. Тя ще гостува в Смолян до 30 септември 2024 г. Изображенията от изложбата „Петьофи обикаля света“ са придружени с текстове, които обясняват ключови моменти от делото и живота на легендарния поет и революционер

| 06 Август 2024, 11:09 ч.
Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“
Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“
Снимка © БТА

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионален исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян, съобщи Анна Болгурова - музеен педагог и екскурзовод. Експозицията е изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария, с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”. Тя ще гостува в Смолян до 30 септември 2024 г.

Британската група TesseracT идва за първия си концерт у нас догодина. 

Събитието на 19 януари е част турнето War of Being Part II, а домакин е залата на „Пиротска“ 5, съобщават организаторите от Fest Team.

Наричат ги пионери на джент течението в прогресив жанра. С албума си от 2023 г. – War Of Being“, TesseracT достигна най-значимия творчески момент в досегашната си кариера. „Дръзко, амбициозно и всеобхватно произведение, албумът, който британците ще представят на турнето си, развълнува световната, но и българската, меломанска общност. Бандата, която собственоръчно, авантюристично и с всепомитаща креативност обогатява речника на „прогресива“, TesseracT се завърна, въоръжена с нищо по-малко от колекция от хипнотизираща и идиосинкратична нова музика“, коментират от Fest Team

Млад мъж губи съпругата си след дълга борба с тежко заболяване. Неспособен да отработи травмата, той поръчва експериментална технология, която му позволява да се среща с жена си в паралелна дигитална реалност.

Сюжетът е от „Съзвездия“ на Ник Пейн, първата за новия сезон премиера в Народния театър.

Първите представления са на 12, 25 и 29 септември, съобщават от трупата.

Сценичната версия и режисурата са на Елица Йовчева, преводът – на Матей Тодоров, сценографията, костюмите и видеодизайнът – на Петко Танчев, композитор е Георги Атанасов.

В спектакъла участват актьорите Ненчо Костов и Радина Думанян.

Докога и докъде се простира животът? Възможен ли е и отвъд своя край? Какво значи „време“ в контекста на детермин

Хор „Зеро 8“ от Стокхолм спечели голямата награда на Европа за хорово пеене. Тази година конкурсът се проведе във Варна. В надпреварата участваха още Камерен хор на Торино, Италия, Младежки хор на Мадрид и „Сухар коруа“ от Доностия, Испания.  

Шведският мъжки състав „Зеро 8“ с диригент Расмус Кригщрьом е носител на голямата награда на Международния хоров конкурс в Марибор през 2023 г. Той получи най-много аплодисменти от станалата на крака публика след изпълненията си в залата на Фестивалния и конгресен център (ФКЦ) във Варна. Тяхната българска песен в репертоара бе „Трендафилчето“, в обработка на Николай Кауфман. 

Всички хорове бяха удостоени със статуетка и плакет за участието си в състезанието за европейската награда. Те са носители на най-високите отличия в международни хорови конкурси през миналата година. Мл

Есенен театрален салон 2024 г. ще се състои от 24-ти септември до 17-ти октомври в Сливен, съобщиха от Драматичен театър „Стефан Киров“.

Театралното събитие започва на 24 септември с постановка на криминалния психологически трилър “Съмнение” от Джон Патрик Шанли на Драматичен театър “Никола Вапцаров” - Благоевград. Калин Врачански е в ролята на свещеник, изповядващ добродетелта на съчувствие и взаимопомощ, посочват организаторите.

На 1 октомври на сливенска сцена актьорите от Младежки театър „Николай Бинев“ представят пиесата „Опасни връзки“ на Шодерло дьо Лакло. На фокус са вечните теми за човешките надежди, страсти, влюбвания и предателства. 

За първи път Есенният театрален салон отваря врати за по-младата аудитория. На 4 октомври в камерната зала на театъра ще се състои премиерата на най-новия

Съпругата на френския президент Еманюел Макрон - Брижит, играе себе си в сериала "Емили в Париж", съобщи АФП. Тя се появява за кратко в един от епизодите на успешната поредица на Нетфликс, обяви сп. "Ел". 

Брижит Макрон е със собствени дрехи и не е получила указания за облекло, се уточнява в публикацията. Информацията беше потвърдена от Нетфликс пред АФП. 

В четвъртък тази седмица втората част на четвърти сезон ще бъде достъпна онлайн на стрийминг платформата. 

Идеята за появата на Брижит Макрон ни хрумна по време на среща в Елисейския дворец, разкрива Лили Колинс, която играе главната роля. 

През декември 2022 г. Колинс е била на посещение в Елисейския дворец в Париж заедно със създателя на сериала Дарън Стар. 

"Брижит Макрон е фен на сериала и прие да се появи като себе си с голяма доза чувство за хумор. Сцената с нейн

Изображенията от изложбата „Петьофи обикаля света“ са придружени с текстове, които обясняват ключови моменти от делото и живота на легендарния поет и революционер.

Анна Болгурова посочи, че Шандор Петьофи, за своите 26 години живот, написва близо 1000 стихотворения. Той се превръща в централна фигура на унгарската идеология в европейската революционна вълна като поет, поставил лозунга за граждански свободи и национално самоопределение на знамето на революцията от 1848 г., в борбата за свобода служи на родината си като офицер-защитник за запазване достиженията на революцията.

Българският павилион на Венецианското биенале на изкуствата тази година се радва на голям успех сред международните журналисти и посетители. Това каза комисарят на павилиона д-р Надежда Джакова.

За нас е огромно признание да бъдем отличени като един от павилионите, задължителни за посещение, което е безспорен успех за всички, отбеляза тя.

В 60-ото издание на биеналето страната ни се представя с проекта „Съседите“. Автори на инсталацията са Лилия Топузова, Джулиан Шехирян и Красимира Буцева, а куратор е Васил Владимиров. Павилионът бе официално открит на 20 април и може да бъде разгледан до края на Биеналето – на 24 ноември.

БЪЛГАРСКИЯТ ПАВИЛИОН – „ОТКРИТИЕТО НА ТАЗГОДИШНОТО БИЕНАЛЕ“

Д-р Надежда Джакова обясни, че от 17 до 19 април павилионът е посетен само от акредитирани от биеналето лица – кур

С две нови заглавия и участие в Празниците на изкуствата "Аполония" в Созопол със спектакъла „Всичките наши тела“ по текстове на Георги Господинов започва новият творчески сезон на Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол. Това съобщи заместник-директорът на културния институт Румяна Стефанова. 

„Всичките наши тела“ ще бъде представен на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол на 31 август.

Спектакълът на режисьора Мартин Киселов получи три номинации на тазгодишните театрални награди „Икар“.  Вълчо Янев бе отличен за поддържаща мъжка роля. Постановката получи и две награди от „Друмеви театрални празници“ в Шумен – за режисура и за музиката на Калин Николов.

„Това е една ретроспекция на човешкия живот, представена по интересен начин. Текстовете са по прои

„Заклеваш ли се в децата?“ е първото представление, което ще се играе на 17 септември в театър Artvent.

Това съобщават от екипа на новото място за култура, което се намира в сградата на Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) в София.

До края на месеца на сцената ще могат да се гледат още „Неделя сутрин“ – 19 септември, „Петък вечер“ – 23 септември, „От всички страни“ – 26  септември, „Отчаяни съпрузи“ – 27 септември, „Чамкория“ – 28 септември, „Извънредно неудобно“ – 29 септември.

Инициативата театрално пространство да бъде разположено в академична институция се реализира за първи път

Фондация „Жоан Миро“ в Барселона и музеят „Матис“ в Ница, Франция, организират съвместна изложба, изследваща връзката между двамата художници, съобщава сайтът на музея „Матис“.

Изложбата е ситуирана в музея "Матис" и може да бъде разгледана до 29 септември. 

На пръв поглед връзката между двамата художници изглежда парадоксална – те принадлежат към различни поколения (Анри Матис е роден през 1868 г., а Жоан Миро – през 1893 г.) и се асоциират с различни течения в изкуството.

Матис принадлежи към фовизма, а Миро е сюрреалист.

Естетическите им търсения също са различни – Матис се интересува от декоративната хармония, докато Миро се вълнува от необичайното и неочакваното.

Известна е близостта между Миро и Пабло Пикасо, но не връзката с Матис, коментира в. "Монд" по повод изложбата.

Музеите във френската столица Париж отчитат намаляване на броя на посетителите от началото на лятото заради въведените ограничителни мерки, свързани с Олимпийските игри, предаде АФП.

Въпреки че е твърде рано да се прави равносметка, директорката на Лувъра Лоранс де Кар вече констатира "лека тенденция на спад в посещаемостта", отбелязва АФП.

Най-известният френски музей трябваше да се справи с ограниченията за достъп до бреговете на река Сена през седмицата преди церемонията за откриването на спортния форум, след като повечето мостове бяха блокирани за достъп.

Лувърът беше затворен на 25 и 26 юли за тържественото събитие. Посетители не приемаха също музите "Орсе", "Оранжри" и "Ке Бранли-Жак Ширак".

В периода между 15 и 28 юли посещаемостта на музея "Ке Бранли-Жак Ширак" е спаднала с 40 на сто в сравнение за същия период миналата година, както и тази в му

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
3461
Тонът на времето

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионален исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян, съобщи Анна Болгурова - музеен педагог и екскурзовод.Експозицията е изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария, с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”.

| 06 Август 2024, 11:09 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“
Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“
Снимка © БТА

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионален исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян, съобщи Анна Болгурова - музеен педагог и екскурзовод. Експозицията е изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария, с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”. Тя ще гостува в Смолян до 30 септември 2024 г.

Изображенията от изложбата „Петьофи обикаля света“ са придружени с текстове, които обясняват ключови моменти от делото и живота на легендарния поет и революционер.

Британската група TesseracT идва за първия си концерт у нас догодина. 

Събитието на 19 януари е част турнето War of Being Part II, а домакин е залата на „Пиротска“ 5, съобщават организаторите от Fest Team.

Наричат ги пионери на джент течението в прогресив жанра. С албума си от 2023 г. – War Of Being“, TesseracT достигна най-значимия творчески момент в досегашната си кариера. „Дръзко, амбициозно и всеобхватно произведение, албумът, който британците ще представят на турнето си, развълнува световната, но и българската, меломанска общност. Бандата, която собственоръчно, авантюристично и с всепомитаща креативност обогатява речника на „прогресива“, TesseracT се завърна, въоръжена с нищо по-малко от колекция от хипнотизираща и идиосинкратична нова музика“, коментират от Fest Team

Млад мъж губи съпругата си след дълга борба с тежко заболяване. Неспособен да отработи травмата, той поръчва експериментална технология, която му позволява да се среща с жена си в паралелна дигитална реалност.

Сюжетът е от „Съзвездия“ на Ник Пейн, първата за новия сезон премиера в Народния театър.

Първите представления са на 12, 25 и 29 септември, съобщават от трупата.

Сценичната версия и режисурата са на Елица Йовчева, преводът – на Матей Тодоров, сценографията, костюмите и видеодизайнът – на Петко Танчев, композитор е Георги Атанасов.

В спектакъла участват актьорите Ненчо Костов и Радина Думанян.

Докога и докъде се простира животът? Възможен ли е и отвъд своя край? Какво значи „време“ в контекста на детермин

Хор „Зеро 8“ от Стокхолм спечели голямата награда на Европа за хорово пеене. Тази година конкурсът се проведе във Варна. В надпреварата участваха още Камерен хор на Торино, Италия, Младежки хор на Мадрид и „Сухар коруа“ от Доностия, Испания.  

Шведският мъжки състав „Зеро 8“ с диригент Расмус Кригщрьом е носител на голямата награда на Международния хоров конкурс в Марибор през 2023 г. Той получи най-много аплодисменти от станалата на крака публика след изпълненията си в залата на Фестивалния и конгресен център (ФКЦ) във Варна. Тяхната българска песен в репертоара бе „Трендафилчето“, в обработка на Николай Кауфман. 

Всички хорове бяха удостоени със статуетка и плакет за участието си в състезанието за европейската награда. Те са носители на най-високите отличия в международни хорови конкурси през миналата година. Мл

Есенен театрален салон 2024 г. ще се състои от 24-ти септември до 17-ти октомври в Сливен, съобщиха от Драматичен театър „Стефан Киров“.

Театралното събитие започва на 24 септември с постановка на криминалния психологически трилър “Съмнение” от Джон Патрик Шанли на Драматичен театър “Никола Вапцаров” - Благоевград. Калин Врачански е в ролята на свещеник, изповядващ добродетелта на съчувствие и взаимопомощ, посочват организаторите.

На 1 октомври на сливенска сцена актьорите от Младежки театър „Николай Бинев“ представят пиесата „Опасни връзки“ на Шодерло дьо Лакло. На фокус са вечните теми за човешките надежди, страсти, влюбвания и предателства. 

За първи път Есенният театрален салон отваря врати за по-младата аудитория. На 4 октомври в камерната зала на театъра ще се състои премиерата на най-новия

Съпругата на френския президент Еманюел Макрон - Брижит, играе себе си в сериала "Емили в Париж", съобщи АФП. Тя се появява за кратко в един от епизодите на успешната поредица на Нетфликс, обяви сп. "Ел". 

Брижит Макрон е със собствени дрехи и не е получила указания за облекло, се уточнява в публикацията. Информацията беше потвърдена от Нетфликс пред АФП. 

В четвъртък тази седмица втората част на четвърти сезон ще бъде достъпна онлайн на стрийминг платформата. 

Идеята за появата на Брижит Макрон ни хрумна по време на среща в Елисейския дворец, разкрива Лили Колинс, която играе главната роля. 

През декември 2022 г. Колинс е била на посещение в Елисейския дворец в Париж заедно със създателя на сериала Дарън Стар. 

"Брижит Макрон е фен на сериала и прие да се появи като себе си с голяма доза чувство за хумор. Сцената с нейн

Анна Болгурова посочи, че Шандор Петьофи, за своите 26 години живот, написва близо 1000 стихотворения. Той се превръща в централна фигура на унгарската идеология в европейската революционна вълна като поет, поставил лозунга за граждански свободи и национално самоопределение на знамето на революцията от 1848 г., в борбата за свобода служи на родината си като офицер-защитник за запазване достиженията на революцията.

Българският павилион на Венецианското биенале на изкуствата тази година се радва на голям успех сред международните журналисти и посетители. Това каза комисарят на павилиона д-р Надежда Джакова.

За нас е огромно признание да бъдем отличени като един от павилионите, задължителни за посещение, което е безспорен успех за всички, отбеляза тя.

В 60-ото издание на биеналето страната ни се представя с проекта „Съседите“. Автори на инсталацията са Лилия Топузова, Джулиан Шехирян и Красимира Буцева, а куратор е Васил Владимиров. Павилионът бе официално открит на 20 април и може да бъде разгледан до края на Биеналето – на 24 ноември.

БЪЛГАРСКИЯТ ПАВИЛИОН – „ОТКРИТИЕТО НА ТАЗГОДИШНОТО БИЕНАЛЕ“

Д-р Надежда Джакова обясни, че от 17 до 19 април павилионът е посетен само от акредитирани от биеналето лица – кур

С две нови заглавия и участие в Празниците на изкуствата "Аполония" в Созопол със спектакъла „Всичките наши тела“ по текстове на Георги Господинов започва новият творчески сезон на Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол. Това съобщи заместник-директорът на културния институт Румяна Стефанова. 

„Всичките наши тела“ ще бъде представен на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол на 31 август.

Спектакълът на режисьора Мартин Киселов получи три номинации на тазгодишните театрални награди „Икар“.  Вълчо Янев бе отличен за поддържаща мъжка роля. Постановката получи и две награди от „Друмеви театрални празници“ в Шумен – за режисура и за музиката на Калин Николов.

„Това е една ретроспекция на човешкия живот, представена по интересен начин. Текстовете са по прои

„Заклеваш ли се в децата?“ е първото представление, което ще се играе на 17 септември в театър Artvent.

Това съобщават от екипа на новото място за култура, което се намира в сградата на Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) в София.

До края на месеца на сцената ще могат да се гледат още „Неделя сутрин“ – 19 септември, „Петък вечер“ – 23 септември, „От всички страни“ – 26  септември, „Отчаяни съпрузи“ – 27 септември, „Чамкория“ – 28 септември, „Извънредно неудобно“ – 29 септември.

Инициативата театрално пространство да бъде разположено в академична институция се реализира за първи път

Фондация „Жоан Миро“ в Барселона и музеят „Матис“ в Ница, Франция, организират съвместна изложба, изследваща връзката между двамата художници, съобщава сайтът на музея „Матис“.

Изложбата е ситуирана в музея "Матис" и може да бъде разгледана до 29 септември. 

На пръв поглед връзката между двамата художници изглежда парадоксална – те принадлежат към различни поколения (Анри Матис е роден през 1868 г., а Жоан Миро – през 1893 г.) и се асоциират с различни течения в изкуството.

Матис принадлежи към фовизма, а Миро е сюрреалист.

Естетическите им търсения също са различни – Матис се интересува от декоративната хармония, докато Миро се вълнува от необичайното и неочакваното.

Известна е близостта между Миро и Пабло Пикасо, но не връзката с Матис, коментира в. "Монд" по повод изложбата.

Музеите във френската столица Париж отчитат намаляване на броя на посетителите от началото на лятото заради въведените ограничителни мерки, свързани с Олимпийските игри, предаде АФП.

Въпреки че е твърде рано да се прави равносметка, директорката на Лувъра Лоранс де Кар вече констатира "лека тенденция на спад в посещаемостта", отбелязва АФП.

Най-известният френски музей трябваше да се справи с ограниченията за достъп до бреговете на река Сена през седмицата преди церемонията за откриването на спортния форум, след като повечето мостове бяха блокирани за достъп.

Лувърът беше затворен на 25 и 26 юли за тържественото събитие. Посетители не приемаха също музите "Орсе", "Оранжри" и "Ке Бранли-Жак Ширак".

В периода между 15 и 28 юли посещаемостта на музея "Ке Бранли-Жак Ширак" е спаднала с 40 на сто в сравнение за същия период миналата година, както и тази в му

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.