NRD Начало
Петък, 13 Септември 2024
Начало Творчески отражения „Лятно кино на път“ ще гостува в Севлиево
4137
Творчески отражения

„Лятно кино на път“ ще гостува в Севлиево

„Лятно кино на път“ ще спре в Севлиево на 9 август. Това съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. „В програмата са включени четири български филма - "Локва" на Вера Донева, "Премиерата" на Тома Вашаров, "Драсканица" на Любомир Печев и "Непознати" на Камелия Петрова“, посочват от „Кинематограф“.  „За най-малките зрители предвиждаме детско българско анимационно кино през първите 15 минути от прожекцията, като това ще бъде правило за всички наши летни прожекции

| 05 Август 2024, 11:39 ч.
„Лятно кино на път“ ще гостува в Севлиево
„Лятно кино на път“ ще гостува в Севлиево
Снимка © DFA

„Лятно кино на път“ ще спре в Севлиево на 9 август. Това съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.

Никола Ганушев е един от най-изтъкнатите майстори в българската портретна живопис, голям майстор и на голото тяло. Това казва изкуствоведът Асен Василиев в книгата си, посветена на твореца. Днес се навършват 135 години от рождението на художника.

ВОЕНЕН ХУДОЖНИК ПО ВРЕМЕ НА ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА

Никола Ганушев е роден на 15 юни 1889 г. в Разград. Средното си образование той завършва в Разградската гимназия. Още докато е ученик, учителите му по рисуване – чешкия художник Вацлав Трунечек и живописецът Драган Данаилов откриват таланта му на художник. По тяхна заръка той заминава за Италия, където през 1913 г. завършва Академията за изящни изкуства „Албертина” в Торино при проф. Джакомо Гросо и Луджи Бели. Същата година Никола Ганушев се завръща в България и става учител по рисуване в София. В периода на Първата световна война (1914 – 1918) той е военен х

Изложба „Синята птица” на семейство Телалим ще бъде открита на 11 юни в троянската галерия „Серякова къща”, съобщи Мариела Шошкова, уредник в галерията.

Александър Телалим е бесарабски българин и по думите на Шошкова е сред най-добрите съвременни български акварелисти. 

Телалим създава уникален синтез на източна и западна калиграфия, както и собствена живописна авторска техника „витражен акварел“. 

Художникът притежава извънредно широк творчески диапазон, като в по-широк контекст изкуството му се възприема като мост между Източната и Западната култури, разказа Шошкова.

Телалим има над 70 самостоятелни изложби, както и участия в общи изложби по света в Ню Йорк, Чикаго, Санкт Петербург, Хонконг и др.

За пръв път в галерия „Серякова къща“ освен негови творби ще бъдат подредени и творби на неговата съпруга Валя и на дъщеря им Оля. И двете и

Първият национален музикален конкурс „Милчо Левиев“ приключи с церемония по награждаване и гала-концерт на лауреатите и носителите на награди на сцената на Дома на културата „Борис Христов“, съобщиха от Община Пловдив. 

Сред гостите на събитието бяха заместник-министърът на културата Амелия Гешева, заместник-кметът по култура, археология и туризъм на община Пловдив Пламен Панов, доц. д-р Нина Найденова - директор „Творческа дейност“ на Държавна опера - Пловдив, Нели Попова - Коева - директор на НУМТИ „Добрин Петков“, родители, участници и граждани.

В клавирната надпревара се включиха млади пианисти на възраст между 10 и 25 навършени години. Паралелно със състезателната част за участниците бяха организирани и майсторски класове, водени от членовете на журито начело с проф. Людмил Ангелов - Константин Добройков, Антони Дончев, Николай Желязков и Вики Алмазиду. В чест

Актьорът и носител на "Оскар" Брендън Фрейзър ("Китът") ще играе върховния главнокомандващ на съюзническите сили Дуайт Д. Айзенхауер във филм, чието действие се развива в дните преди десанта в Нормандия по време на Втората световна война, съобщи Дедлайн. 

Актьорският състав на филма "Натиск" (Pressure) включва и носителя на БАФТА Андрю Скот. Драмата проследява напрегнатите дни, предшестващи военната операция.

Скот ще се превъплъти в образа на главния британски метеоролог Джеймс Стаг, чиято задача е да информира Айзенхауер за метеорологичните условия, които ще решат или провалят десанта в Нормандия. Сложният процес на вземане на решения е от решаващо значение за съдбата на войната и хода на историята. 

Армейски генерал Айзенхауер, по прякор Айк, е възхваляван за лидерството си по време на войната. По-късно той става 34-тият президент на САЩ (1953-1961)

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). 

Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ).

В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ. В основата на изложбата са два пърформанса, посветени на субективната география, която тръгва от детството и формира настоящето.

Пърформативната рисунка, представяща енергията на творческия акт като жест на осмисляне на контекста, в който се случва творбата, е във фокуса на артистичната практика на Боряна Петкова през последните години.

„В програмата са включени четири български филма - "Локва" на Вера Донева, "Премиерата" на Тома Вашаров, "Драсканица" на Любомир Печев и "Непознати" на Камелия Петрова“, посочват от „Кинематограф“. 

„За най-малките зрители предвиждаме детско българско анимационно кино през първите 15 минути от прожекцията, като това ще бъде правило за всички наши летни прожекции. Предвиден е и анимационен филм от Франция“, допълват организаторите. Прожекцията ще е на открито, пред сградата на Община Севлиево.

След Севлиево, на 10 август „Лятно кино на път“ ще гостува в Трявна, на 11 август - в Дряново, на 14 август в в парк „Горна баня“ в София.

Постерната изложба „ Хора и улици. Град като град“ бе открита днес в Търговище. Тя съдържа шест метални табла с двустранни постери, проследяващи историята на търговищките улици и на част от хората, чиито имена носят. Паната са подредени в централната част на града.

„Темата за Търговище в миналото и днес, като присъствие и хора в него, вълнува нашите съграждани. Постерната изложба е форма да се излезе от музея и да достигнем до повече съграждани“, коментира идеята директорът на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автори са главните уредници в отдел „Нова и най-нова история” на РИМ – Търговище д-р Тоня Любенова и Светлана Аврамова. Изложбата е посветена на 90 години от преименуването на града и 65 години от обявяването му за окръжен център и се реализира с финансовата подкрепа на Община Търговище по Програма „Култура плюс“.

Тоня Любе

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“, в история за любов, приятелство и емпатия, чиято премиера е на 11 октомври в кината, съобщават от „Форум филм“.

По думите им в сърцевината си тази трогателна и пленяваща анимация, създадена по едноименната книга на Питър Браун, бестселър №1 в листата на New York Times, от трикратно номинирания за „Оскар“ режисьор Крис Сандърс („Как да си дресираш дракон“, „Круд“, „Лило“ и „Стич“), е едно истински проникновено търсене на значението да бъдеш жив и свързан с всички живи същества, като същевременно изследва как технологиите могат да открият своето място в природата.

„Дивият робот“ разказва за епичното пътешествие на робота Rozzum, модел 7134, накратко Роз, който претърпява корабокрушение и се озовава на необитаем остров. Въпросът е защо е там

Художничката Долорес Дилова гостува във варненската галерия „Папийон“ с изложба живопис със заглавие „В онова време“. 

По думите на авторката „онова време“ в нейните картини е хубавото, чисто, спокойно, „наше си време", в което се отдалечаваме от суетата, многото хора, говоренето, лъжите.

„В него всичко избледнява и остават силуети като в детска рисунка, цветът олеква и не е толкова интензивен. Всичко е спокойно“, обясни тя. 

Дилова си спомня как нейният баща, художникът Дило Дилов, обичал страстно морето и го рисувал от натура постоянно, водейки своето семейство със себе си.

„Аз съм закърмена с тези пейзажи и с разказите за големи художници. Баща ми ни водеше в Созопол и ме оставяше на високо, за да рисувам с часове, дори в жегата, и аз се връщах с по петнадесетина работи. После Ванк

В Стара Загора ще бъде отбелязана на 31 юли 147-ата годишнина от боевете за защитата на града по време на кръвопролитните сражения през 1877 г. Това съобщават на официалния сайт на местната администрация.

От 9:30 часа в знак на почит и признателност към героизма на загиналите за свободата едновременно ще бъдат поднесени венци пред Паметник на Трета опълченска дружина и подп. Калитин, Паметник на защитниците на Стара Загора 19 юли 1877 г., Паметник на загиналите във войните старозагорци, Паметник на участниците в Старозагорското въстание, Мавзолей – костница 19 юлий 1877 г., Паметник на загиналите българи и руси в Старозагорския и Джуранлийския бой 19/31 юли 1877 г.

Точно в 10:00 часа на мемориален комплекс „Бранителите на Стара Загора“ ще започне тържествен общоградски ритуал със заупокойна молитва и поднасяне на венци и цветя в памет на знайните и незн

С изложба под наслов "Сандро – княз Александър фон Батенберг. Една европейска съдба", в галерията на Българския културно-информационен център в Скопие тази вечер беше отбелязан денят на Съединението на Княжество България и Източна Румелия – 6 септември. 

„Шести септември ни напомня за българския национален въпрос, който изразява идеала на възрожденските българи – обединение на всички земи, населени с българи. Това е може би най-българското решение на управляващото тогава ръководство. Дръзкият политически акт на нашите предци от 6 септември 1885 година всъщност ни обединява и вдъхновява в усилията ни да изградим и съхраним свободна, стабилна България”, каза при откриването на изложбата директорът на Българския културно-информационен център Антония Велева.

„Не забравяме, че Съединението е един спонтанен, чисто български акт, проти

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Керана, Владимир Михайлов и Николай Воденичаров-Никеца представят рок операта „Исус Христос Суперзвезда“
Музикантите Керана, Владимир Михайлов и Николай Воденичаров – Никеца ще представят на бургаска сцена хитовата рок опера „Исус Христос Суперзвезда“ под режисурата ...
Изложби и работилници съпътстват 20-ото издание на Световния фестивал на анимационния филм във Варна
Две изложби съпътстват 20-тия Световен фестивал на анимационния филм (СФАФ), който бе открит снощи във Варна. Те са подредени във Фестивалния и конгресен център. Подготвени са от ...
НДФ „13 века България“ представя изложба на творби от колекцията на Международното биенале на стъклото в Трявна
На 20 септември в галерия „Гъбенски“ на Националния дарителски фонд (НДФ) „13 века България“ в Трявна предстои откриването на първата постоянна експозиция с ...
Представят „Бурята“ на Народния театър, като най-важното събитие на фестивал в Тбилиси
Спектакълът „Бурята“ (реж. Робърт Уилсън), продукция на Народния театър „Иван Вазов“ (НТ), е представен като най-важното събитие на тазгодишното издание на ...
Спектакълът "Елизабет или кралицата девственица" е втората премиера на Драматичен театър - Пловдив
Спектакълът "Елизабет или кралицата девственица" от Кристиан Симеон е втората премиера на Драматичен театър - Пловдив, част от фестивала "Сцена на кръстопът". Режисьор на представ ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С изпълнение на Меса в си минор от Й. С. Бах във Варна се откри 42-рият Международен хоров конкурс „Проф. Георги Димитров“
С изпълнение на Меса в си минор от Й. С. Бах във Варна се откри 42-рият Международен хоров конкурс „Проф. Георги Димитров“. Събитието е съвместна проява с Международни ...
Барабанистът Майк Терана изненада публиката в Разград като запя песни на Синатра
Барабанистът Майк Терана запя песни на Франк Синатра под съпровода на Разградската филхармония. Fly Me to the Moon и Gonna Fly Now в изпълнение на световноизвестния барабанист и Р ...
Световноизвестният художник Албино Пити подреди изложба "Сила и завихряне"
Световноизвестният художник Албино Пити подреди изложба под наименованието "Сила и завихряне" в Перник. Откриването се състоя тази вечер в Художествена галерия "Любен Гайдаров". ...
Не се е родил друг рисувач като Георги Трифонов, каза Вежди Рашидов при откриване на изложбата „Пътят“
Изложба с творби на Георги Трифонов бе открита тази вечер в галерия Vejdi. Идеята за експозицията „Пътят“ била на Вежди Рашидов, който се заел с подреждането и организа ...
Ларс фон Триер започва работа по нов филм
Две години след като обяви, че страда от болестта на Паркинсон, датският режисьор Ларс фон Триер ще режисира нов филм, съобщи АФП. Проектът After е получил 1,3 милиона крони (близ ...
Тикер в 02:00 ч.
С изпълнение на Меса в си минор от Й. С. Бах във Варна се откри 42-рият Междунар ...
Начало Творчески отражения
4137
Творчески отражения

„Лятно кино на път“ ще гостува в Севлиево

„Лятно кино на път“ ще спре в Севлиево на 9 август.Това съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.

| 05 Август 2024, 11:39 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Лятно кино на път“ ще гостува в Севлиево
„Лятно кино на път“ ще гостува в Севлиево
Снимка © DFA

„Лятно кино на път“ ще спре в Севлиево на 9 август. Това съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.

„В програмата са включени четири български филма - "Локва" на Вера Донева, "Премиерата" на Тома Вашаров, "Драсканица" на Любомир Печев и "Непознати" на Камелия Петрова“, посочват от „Кинематограф“. 

Никола Ганушев е един от най-изтъкнатите майстори в българската портретна живопис, голям майстор и на голото тяло. Това казва изкуствоведът Асен Василиев в книгата си, посветена на твореца. Днес се навършват 135 години от рождението на художника.

ВОЕНЕН ХУДОЖНИК ПО ВРЕМЕ НА ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА

Никола Ганушев е роден на 15 юни 1889 г. в Разград. Средното си образование той завършва в Разградската гимназия. Още докато е ученик, учителите му по рисуване – чешкия художник Вацлав Трунечек и живописецът Драган Данаилов откриват таланта му на художник. По тяхна заръка той заминава за Италия, където през 1913 г. завършва Академията за изящни изкуства „Албертина” в Торино при проф. Джакомо Гросо и Луджи Бели. Същата година Никола Ганушев се завръща в България и става учител по рисуване в София. В периода на Първата световна война (1914 – 1918) той е военен х

Изложба „Синята птица” на семейство Телалим ще бъде открита на 11 юни в троянската галерия „Серякова къща”, съобщи Мариела Шошкова, уредник в галерията.

Александър Телалим е бесарабски българин и по думите на Шошкова е сред най-добрите съвременни български акварелисти. 

Телалим създава уникален синтез на източна и западна калиграфия, както и собствена живописна авторска техника „витражен акварел“. 

Художникът притежава извънредно широк творчески диапазон, като в по-широк контекст изкуството му се възприема като мост между Източната и Западната култури, разказа Шошкова.

Телалим има над 70 самостоятелни изложби, както и участия в общи изложби по света в Ню Йорк, Чикаго, Санкт Петербург, Хонконг и др.

За пръв път в галерия „Серякова къща“ освен негови творби ще бъдат подредени и творби на неговата съпруга Валя и на дъщеря им Оля. И двете и

Първият национален музикален конкурс „Милчо Левиев“ приключи с церемония по награждаване и гала-концерт на лауреатите и носителите на награди на сцената на Дома на културата „Борис Христов“, съобщиха от Община Пловдив. 

Сред гостите на събитието бяха заместник-министърът на културата Амелия Гешева, заместник-кметът по култура, археология и туризъм на община Пловдив Пламен Панов, доц. д-р Нина Найденова - директор „Творческа дейност“ на Държавна опера - Пловдив, Нели Попова - Коева - директор на НУМТИ „Добрин Петков“, родители, участници и граждани.

В клавирната надпревара се включиха млади пианисти на възраст между 10 и 25 навършени години. Паралелно със състезателната част за участниците бяха организирани и майсторски класове, водени от членовете на журито начело с проф. Людмил Ангелов - Константин Добройков, Антони Дончев, Николай Желязков и Вики Алмазиду. В чест

Актьорът и носител на "Оскар" Брендън Фрейзър ("Китът") ще играе върховния главнокомандващ на съюзническите сили Дуайт Д. Айзенхауер във филм, чието действие се развива в дните преди десанта в Нормандия по време на Втората световна война, съобщи Дедлайн. 

Актьорският състав на филма "Натиск" (Pressure) включва и носителя на БАФТА Андрю Скот. Драмата проследява напрегнатите дни, предшестващи военната операция.

Скот ще се превъплъти в образа на главния британски метеоролог Джеймс Стаг, чиято задача е да информира Айзенхауер за метеорологичните условия, които ще решат или провалят десанта в Нормандия. Сложният процес на вземане на решения е от решаващо значение за съдбата на войната и хода на историята. 

Армейски генерал Айзенхауер, по прякор Айк, е възхваляван за лидерството си по време на войната. По-късно той става 34-тият президент на САЩ (1953-1961)

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). 

Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ).

В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ. В основата на изложбата са два пърформанса, посветени на субективната география, която тръгва от детството и формира настоящето.

Пърформативната рисунка, представяща енергията на творческия акт като жест на осмисляне на контекста, в който се случва творбата, е във фокуса на артистичната практика на Боряна Петкова през последните години.

„За най-малките зрители предвиждаме детско българско анимационно кино през първите 15 минути от прожекцията, като това ще бъде правило за всички наши летни прожекции. Предвиден е и анимационен филм от Франция“, допълват организаторите. Прожекцията ще е на открито, пред сградата на Община Севлиево.

След Севлиево, на 10 август „Лятно кино на път“ ще гостува в Трявна, на 11 август - в Дряново, на 14 август в в парк „Горна баня“ в София.

Постерната изложба „ Хора и улици. Град като град“ бе открита днес в Търговище. Тя съдържа шест метални табла с двустранни постери, проследяващи историята на търговищките улици и на част от хората, чиито имена носят. Паната са подредени в централната част на града.

„Темата за Търговище в миналото и днес, като присъствие и хора в него, вълнува нашите съграждани. Постерната изложба е форма да се излезе от музея и да достигнем до повече съграждани“, коментира идеята директорът на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автори са главните уредници в отдел „Нова и най-нова история” на РИМ – Търговище д-р Тоня Любенова и Светлана Аврамова. Изложбата е посветена на 90 години от преименуването на града и 65 години от обявяването му за окръжен център и се реализира с финансовата подкрепа на Община Търговище по Програма „Култура плюс“.

Тоня Любе

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“, в история за любов, приятелство и емпатия, чиято премиера е на 11 октомври в кината, съобщават от „Форум филм“.

По думите им в сърцевината си тази трогателна и пленяваща анимация, създадена по едноименната книга на Питър Браун, бестселър №1 в листата на New York Times, от трикратно номинирания за „Оскар“ режисьор Крис Сандърс („Как да си дресираш дракон“, „Круд“, „Лило“ и „Стич“), е едно истински проникновено търсене на значението да бъдеш жив и свързан с всички живи същества, като същевременно изследва как технологиите могат да открият своето място в природата.

„Дивият робот“ разказва за епичното пътешествие на робота Rozzum, модел 7134, накратко Роз, който претърпява корабокрушение и се озовава на необитаем остров. Въпросът е защо е там

Художничката Долорес Дилова гостува във варненската галерия „Папийон“ с изложба живопис със заглавие „В онова време“. 

По думите на авторката „онова време“ в нейните картини е хубавото, чисто, спокойно, „наше си време", в което се отдалечаваме от суетата, многото хора, говоренето, лъжите.

„В него всичко избледнява и остават силуети като в детска рисунка, цветът олеква и не е толкова интензивен. Всичко е спокойно“, обясни тя. 

Дилова си спомня как нейният баща, художникът Дило Дилов, обичал страстно морето и го рисувал от натура постоянно, водейки своето семейство със себе си.

„Аз съм закърмена с тези пейзажи и с разказите за големи художници. Баща ми ни водеше в Созопол и ме оставяше на високо, за да рисувам с часове, дори в жегата, и аз се връщах с по петнадесетина работи. После Ванк

В Стара Загора ще бъде отбелязана на 31 юли 147-ата годишнина от боевете за защитата на града по време на кръвопролитните сражения през 1877 г. Това съобщават на официалния сайт на местната администрация.

От 9:30 часа в знак на почит и признателност към героизма на загиналите за свободата едновременно ще бъдат поднесени венци пред Паметник на Трета опълченска дружина и подп. Калитин, Паметник на защитниците на Стара Загора 19 юли 1877 г., Паметник на загиналите във войните старозагорци, Паметник на участниците в Старозагорското въстание, Мавзолей – костница 19 юлий 1877 г., Паметник на загиналите българи и руси в Старозагорския и Джуранлийския бой 19/31 юли 1877 г.

Точно в 10:00 часа на мемориален комплекс „Бранителите на Стара Загора“ ще започне тържествен общоградски ритуал със заупокойна молитва и поднасяне на венци и цветя в памет на знайните и незн

С изложба под наслов "Сандро – княз Александър фон Батенберг. Една европейска съдба", в галерията на Българския културно-информационен център в Скопие тази вечер беше отбелязан денят на Съединението на Княжество България и Източна Румелия – 6 септември. 

„Шести септември ни напомня за българския национален въпрос, който изразява идеала на възрожденските българи – обединение на всички земи, населени с българи. Това е може би най-българското решение на управляващото тогава ръководство. Дръзкият политически акт на нашите предци от 6 септември 1885 година всъщност ни обединява и вдъхновява в усилията ни да изградим и съхраним свободна, стабилна България”, каза при откриването на изложбата директорът на Българския културно-информационен център Антония Велева.

„Не забравяме, че Съединението е един спонтанен, чисто български акт, проти

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Керана, Владимир Михайлов и Николай Воденичаров-Никеца представят рок операта „Исус Христос Суперзвезда“
Изложби и работилници съпътстват 20-ото издание на Световния фестивал на анимационния филм във Варна
НДФ „13 века България“ представя изложба на творби от колекцията на Международното биенале на стъклото в Трявна
Представят „Бурята“ на Народния театър, като най-важното събитие на фестивал в Тбилиси
Спектакълът "Елизабет или кралицата девственица" е втората премиера на Драматичен театър - Пловдив
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
С изпълнение на Меса в си минор от Й. С. Бах във Варна се откри 42-рият Международен хоров конкурс „Проф. Георги Димитров“
Под прожектора
Барабанистът Майк Терана изненада публиката в Разград като запя песни на Синатра
Под прожектора
Световноизвестният художник Албино Пити подреди изложба "Сила и завихряне"
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.