NRD Начало
Неделя, 24 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп В Севлиево представят юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов
4172
Калейдоскоп

В Севлиево представят юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов

В Художествена галерия „Асен и Илия Пейкови“ на 20 август ще бъде представена юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов. Това съобщават организаторите.  В залите на ХГ “Асен и Илия Пейкови“ ще бъдат показани над 80 творби, повечето от които са рисувани в периода 2023 - 2024г., допълват от галерията

| 05 Август 2024, 08:43 ч.
В Севлиево представят юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов
В Севлиево представят юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов
Снимка © DFA

В Художествена галерия „Асен и Илия Пейкови“ на 20 август ще бъде представена юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов. Това съобщават организаторите. 

На 1 ноември е премиерата на „Изкупление“ с Лиъм Нийсън, Рон Пърлман и  Йолонда Рос, съобщават от bTV Studios.

Режисьор е Ханс Петер Моланд, сценарист – Тони Гейтън.

Застаряващ гангстер се опитва да се сближи отново с децата си и да поправи грешките от миналото, но престъпният свят няма да отпусне хватката си доброволно...

Участват още Франки Шоу, Даниел Димер, Левон Панек, Том Кемп, Райън Хомчик.

В Свищов днес започват празниците „Свищовски лозници“, които ще продължат до 29 септември. За поредна година Общината организира програма с концерти на различни изпълнители и музикални жанрове, както и традиционни конкурси и изложби. 

Тя днес ще започне в Градска библиотека „Проф. Иван Шишманов“ с откриване на изложба от снимки и статии на тема „Свищовски лозници – поглед във времето“. След това на тържествено заседание на Общински съвет – Свищов поетът Георги Драмбозов ще бъде удостоен с почетното звание „Почетен гражданин на Свищов“.

Тази вечер на централния площад „Алеко“ в града ще започне и първата концертна проява. На сцената ще излезе групата D2 с концерта 25 години музика с участието на Димитър Кърнев (китара), Александър Обретенов (бас китара), Васил Вутев (ударни) и Радостин Василев

Ако не можем да приемем собственото си усамотение, ние използваме другите като щит срещу самотата си. Хората не са щит. Те имат душа и мисия, за която са тук. Това казва певецът Жан Мар по повод новата си песен Halo, чияго концертна премиера ще бъде на 17 октомври в „Тънка червена линия“ (София), когато освен бендът на Жан Мар, на сцена ще се качат и музикантите от Jin Monic.

„Halo е песен е за откриването на моята сила, моят ореол. Това, което осмисля живота ми, защото много често се губя в абсурдните изкривявания на нашата реалност“, казва Жан Мар.

Текстът и музиката са на Жан Мар, който пише Halo в период на емоционален рестарт. „За да може един човек изцяло да се свърже с друг, първо трябва да се е свързал със себе си. С демоните си, болката и антидота &

Заради очакваните превалявания на 11 септември концерт-спектакълът Live on Broadway на Рафи Бохосян и Държавна опера - Русе ще е в Музикално-драматичния театър „Константин Кисимов“ във Велико Търново.

Това съобщиха в официалната си фейсбук страница организаторите на Летен оперен сезон „Сцена на вековете“, от чиито афиш това е последното събитие за тази година. 

Спектакълът е по идея и сценарий на Рафи Бохосян и съчетава блясъка на мюзикъла с изтънчената красота на оркестровата музика, посочват организаторите.

На сцената до Рафи ще бъдат оркестър и хор на Държавна опера - Русе, под диригентството на маестра Вилиана Вълчева, както и солистите Даниела Караиванова и Борис Луков.

Ще прозвучат популярни откъси от "Цар Лъв", "Коса", "Ах, този Джаз", "Фантомът на операта", "Уестсайдска история”, ”Мамма Миа”, &ldquo

Всеки предмет в изложбата в музея „Гети“ в Лос Анджелис е ценен - ако не със скъпоценния си материал или естетическите си качества, то с историческата информация, която носи. Това каза кураторът на експозицията доц. Маргарит Дамянов от Националния археологически институт с музей - БАН (НАИМ-БАН). 

Както информирахме, четиринадесет музея от България с общо над 150 предмета ще участват в изложбата „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“. Българските предмети представляват над 90% от всички експонати, включени в изложбата. Експозицията ще продължи от 3 ноември до 3 март 2025 г. 

Доц. Дамянов отбеляза, че „Древна Тракия и античният свят“ е част от цикъл изложби, организирани от музея „Гети“, озаглавен „Античният свят в контекст“. Той представя

В залите на ХГ “Асен и Илия Пейкови“ ще бъдат показани над 80 творби, повечето от които са рисувани в периода 2023 - 2024г., допълват от галерията. 

Академик Симеон Спиридонов е живописец, график, илюстратор. Носител на наградата на СБХ за карикатура (1967 г.), награда на Министерството на просветата (1979 г.), награда „Хуан Миро” за живопис (1993 г.). Роден 20 август 1944 г. в Севлиево. Завършва специалност Графика и илюстрация в Прага, Чехия. Нарисувал е повече от 2000 карикатури, оформил и илюстрирал над 200 книги, направил е стенописи и фрески в София, Прага, Берлин. Организира над 15 самостоятелни изложби в страната и чужбина - Прага, Лисабон, Париж, Мадрид, Лондон и др. Участва в много национални и международни изложби, включително Гранд Пале Салон 1985 г. Негови картини са включени в британската, японската, испанската и шведската кралски колекции, в много национални галерии и частни сбирки в страната и чужбина, допълват за биографията на твореца от галерията.

Местният ескимоски народ инуит в Гренландия се завръща към традицията си на изрисуване на татуировки върху лицата на жените, предаде АФП. 

От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия. Преди колонизацията обаче татуировките са били неразделна част от културата на местния народ. Те се срещат и в други инуитски култури по света, особено в Канада. Традиционно предимно жените се татуират, като обикновено те представляват геометрични линии, изобразени по брадата, челото и бузите си. Това символизира, че са готови да встъпят в брак и да създадат семейство.

Най-ранните известни свидетелства за татуировки на гренландските инуити датират от XV в., когато са открити мумиите от Килакитсок. През 1972 година са открити осем тела, пет от които са в отлично запазено състояние благодарение на много студения и

Форматът филмови прожекции със заглавие „Нощно кино“ ще има нов сезон във Варна, съобщават организаторите от „Артин вижън“. Той поставя акцент върху художествени заглавия извън стандартното разпространение, предлагайки различно преживяване за ценителите на седмото изкуство.

Стартът на новия сезон ще бъде на 22 ноември във Фестивалния комплекс в града със специална прожекция, посветена на 95-годишнината от рождението на писателя Йордан Радичков. Ще бъдат представени късометражни филми и анимации по негови разкази или оригинални сценарии, сътворени в сътрудничество с някои от най-големите имена в българското кино.

Програмата включва някои от по-рядко показваните екранни творби по Радичков като „Опашката“ (1963) на режисьора Доньо Донев, „Ако цветовете бяха сиви“ (1969) на Роман Мейцов, „Хляб“ (1972) на Наум Шопо

Поради големия интерес гостуването нa картината „Триптих" на Васил Стоилов в музей „Ахинора" в Казанлък ще бъде удължено до 31 март 2025 година. Това съобщават на официалната си страница от Художествената галерия, чийто филиал е музеят. 

В произведението авторът е увековечил образите на едни от най-значимите български художници като Златю Бояджиев, Владимир Димитров – Майстора, Иван Милев и Васил Захариев. Творбата е с внушителните размери 200 × 450 см.

Картината „Триптих“ е нарисувана от Васил Стоилов през 1977 година. Още в годината на своето създаване платното е откупено и вписано в колекцията на художествена галерия „Владимир Димитров – Майстора". Картината остава задълго в мрака на фондохранилището, за да го напусне за първи път преди едва три години, когато беше показана в Националната галерия в София. 

Колективната изложба „Метарезерви – вариации на метамодерни теми" ще бъде открита на втория етаж на художествена галерия „Eлена Kарамихайлова” в Шумен на 14 ноември. Тя ще остане експонирана до 29 ноевмри, съобщиха от галерията.

Куратор на изложбата е проф. Атанас Тотляков, а участници са: Анна-Мария Тонкова, Атанас Тотляков, Валери Чакалов, Валерия Маринова, Галина Цветкова, Дарина Пеева, Деница Милушева, Женя Калева, Екатерина Иванова, Любен Малчев, Марина Теофилова, Милен Алагенски, Младен Младенов, Момчил Енчев, Нуркан Нуф, Пламен Соломонски, Радоил Серафимов, Румен Богданов, Стефан Василев, Теменуга Маркова, Яница Фендулова, Ясен Димитров.

Изложбата „Метарезерви – вариации на метамодерни теми” обобщава и допълва творческите действия и концептуалните тези от предходни експозиции, реализирани във Велико Търново и Стара Загор

Довечера в Националния театър на Сараево с тържествена церемония се открива 30-ият Сараевски кинофестивал (SFF), предаде босненската агенция ФЕНА.

Най-големият регионален филмов фестивал отново събира почитатели на седмото изкуство в столицата на Босна и Херцеговина, режисьори от страните от региона и света, които в следващите седем дни ще се насладят не само на филмови продукции, но и на множество съпътстващи събития.

В състезателната част на тазгодишното издание на фестивала ще бъдат показани осем пълнометражни игрални, 17 пълнометражни документални, пет късометражни, девет късометражни документални и 11 студентски филма.

От дни из града се веят червените знамена на Сараевския филмов фестивал, а туристи изпълват централните улици. Няколко летни кина са готови да посрещнат публиката.

Честта да открие фестивала се падна на филма на режисьора о

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Христо Божков: Това са майстори на четката, улавяли психологизма в образите
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов: Харесвам реализма, но за да стигна до него, първо рисувах комикси и илюстрации
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“ за 2024 година. Тя получи паричен чек в размер на хиляда ...
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два концерта в Шумен и София. На 27 ноември в зала „Проф. Венета Вичева“ ще има тържествен конц ...
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят. Той и Пловдивското читалище „Иван Вазов“ ще представят П ...
Започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Тикер в 02:00 ч.
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско и ...
Начало Калейдоскоп
4172
Калейдоскоп

В Севлиево представят юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов

В Художествена галерия „Асен и Илия Пейкови“ на 20 август ще бъде представена юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов.Това съобщават организаторите.

| 05 Август 2024, 08:43 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
В Севлиево представят юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов
В Севлиево представят юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов
Снимка © DFA

В Художествена галерия „Асен и Илия Пейкови“ на 20 август ще бъде представена юбилейната изложба „80 за 80“ на Симеон Спиридонов. Това съобщават организаторите. 

В залите на ХГ “Асен и Илия Пейкови“ ще бъдат показани над 80 творби, повечето от които са рисувани в периода 2023 - 2024г., допълват от галерията. 

На 1 ноември е премиерата на „Изкупление“ с Лиъм Нийсън, Рон Пърлман и  Йолонда Рос, съобщават от bTV Studios.

Режисьор е Ханс Петер Моланд, сценарист – Тони Гейтън.

Застаряващ гангстер се опитва да се сближи отново с децата си и да поправи грешките от миналото, но престъпният свят няма да отпусне хватката си доброволно...

Участват още Франки Шоу, Даниел Димер, Левон Панек, Том Кемп, Райън Хомчик.

В Свищов днес започват празниците „Свищовски лозници“, които ще продължат до 29 септември. За поредна година Общината организира програма с концерти на различни изпълнители и музикални жанрове, както и традиционни конкурси и изложби. 

Тя днес ще започне в Градска библиотека „Проф. Иван Шишманов“ с откриване на изложба от снимки и статии на тема „Свищовски лозници – поглед във времето“. След това на тържествено заседание на Общински съвет – Свищов поетът Георги Драмбозов ще бъде удостоен с почетното звание „Почетен гражданин на Свищов“.

Тази вечер на централния площад „Алеко“ в града ще започне и първата концертна проява. На сцената ще излезе групата D2 с концерта 25 години музика с участието на Димитър Кърнев (китара), Александър Обретенов (бас китара), Васил Вутев (ударни) и Радостин Василев

Ако не можем да приемем собственото си усамотение, ние използваме другите като щит срещу самотата си. Хората не са щит. Те имат душа и мисия, за която са тук. Това казва певецът Жан Мар по повод новата си песен Halo, чияго концертна премиера ще бъде на 17 октомври в „Тънка червена линия“ (София), когато освен бендът на Жан Мар, на сцена ще се качат и музикантите от Jin Monic.

„Halo е песен е за откриването на моята сила, моят ореол. Това, което осмисля живота ми, защото много често се губя в абсурдните изкривявания на нашата реалност“, казва Жан Мар.

Текстът и музиката са на Жан Мар, който пише Halo в период на емоционален рестарт. „За да може един човек изцяло да се свърже с друг, първо трябва да се е свързал със себе си. С демоните си, болката и антидота &

Заради очакваните превалявания на 11 септември концерт-спектакълът Live on Broadway на Рафи Бохосян и Държавна опера - Русе ще е в Музикално-драматичния театър „Константин Кисимов“ във Велико Търново.

Това съобщиха в официалната си фейсбук страница организаторите на Летен оперен сезон „Сцена на вековете“, от чиито афиш това е последното събитие за тази година. 

Спектакълът е по идея и сценарий на Рафи Бохосян и съчетава блясъка на мюзикъла с изтънчената красота на оркестровата музика, посочват организаторите.

На сцената до Рафи ще бъдат оркестър и хор на Държавна опера - Русе, под диригентството на маестра Вилиана Вълчева, както и солистите Даниела Караиванова и Борис Луков.

Ще прозвучат популярни откъси от "Цар Лъв", "Коса", "Ах, този Джаз", "Фантомът на операта", "Уестсайдска история”, ”Мамма Миа”, &ldquo

Всеки предмет в изложбата в музея „Гети“ в Лос Анджелис е ценен - ако не със скъпоценния си материал или естетическите си качества, то с историческата информация, която носи. Това каза кураторът на експозицията доц. Маргарит Дамянов от Националния археологически институт с музей - БАН (НАИМ-БАН). 

Както информирахме, четиринадесет музея от България с общо над 150 предмета ще участват в изложбата „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“. Българските предмети представляват над 90% от всички експонати, включени в изложбата. Експозицията ще продължи от 3 ноември до 3 март 2025 г. 

Доц. Дамянов отбеляза, че „Древна Тракия и античният свят“ е част от цикъл изложби, организирани от музея „Гети“, озаглавен „Античният свят в контекст“. Той представя

Академик Симеон Спиридонов е живописец, график, илюстратор. Носител на наградата на СБХ за карикатура (1967 г.), награда на Министерството на просветата (1979 г.), награда „Хуан Миро” за живопис (1993 г.). Роден 20 август 1944 г. в Севлиево. Завършва специалност Графика и илюстрация в Прага, Чехия. Нарисувал е повече от 2000 карикатури, оформил и илюстрирал над 200 книги, направил е стенописи и фрески в София, Прага, Берлин. Организира над 15 самостоятелни изложби в страната и чужбина - Прага, Лисабон, Париж, Мадрид, Лондон и др. Участва в много национални и международни изложби, включително Гранд Пале Салон 1985 г. Негови картини са включени в британската, японската, испанската и шведската кралски колекции, в много национални галерии и частни сбирки в страната и чужбина, допълват за биографията на твореца от галерията.

Местният ескимоски народ инуит в Гренландия се завръща към традицията си на изрисуване на татуировки върху лицата на жените, предаде АФП. 

От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия. Преди колонизацията обаче татуировките са били неразделна част от културата на местния народ. Те се срещат и в други инуитски култури по света, особено в Канада. Традиционно предимно жените се татуират, като обикновено те представляват геометрични линии, изобразени по брадата, челото и бузите си. Това символизира, че са готови да встъпят в брак и да създадат семейство.

Най-ранните известни свидетелства за татуировки на гренландските инуити датират от XV в., когато са открити мумиите от Килакитсок. През 1972 година са открити осем тела, пет от които са в отлично запазено състояние благодарение на много студения и

Форматът филмови прожекции със заглавие „Нощно кино“ ще има нов сезон във Варна, съобщават организаторите от „Артин вижън“. Той поставя акцент върху художествени заглавия извън стандартното разпространение, предлагайки различно преживяване за ценителите на седмото изкуство.

Стартът на новия сезон ще бъде на 22 ноември във Фестивалния комплекс в града със специална прожекция, посветена на 95-годишнината от рождението на писателя Йордан Радичков. Ще бъдат представени късометражни филми и анимации по негови разкази или оригинални сценарии, сътворени в сътрудничество с някои от най-големите имена в българското кино.

Програмата включва някои от по-рядко показваните екранни творби по Радичков като „Опашката“ (1963) на режисьора Доньо Донев, „Ако цветовете бяха сиви“ (1969) на Роман Мейцов, „Хляб“ (1972) на Наум Шопо

Поради големия интерес гостуването нa картината „Триптих" на Васил Стоилов в музей „Ахинора" в Казанлък ще бъде удължено до 31 март 2025 година. Това съобщават на официалната си страница от Художествената галерия, чийто филиал е музеят. 

В произведението авторът е увековечил образите на едни от най-значимите български художници като Златю Бояджиев, Владимир Димитров – Майстора, Иван Милев и Васил Захариев. Творбата е с внушителните размери 200 × 450 см.

Картината „Триптих“ е нарисувана от Васил Стоилов през 1977 година. Още в годината на своето създаване платното е откупено и вписано в колекцията на художествена галерия „Владимир Димитров – Майстора". Картината остава задълго в мрака на фондохранилището, за да го напусне за първи път преди едва три години, когато беше показана в Националната галерия в София. 

Колективната изложба „Метарезерви – вариации на метамодерни теми" ще бъде открита на втория етаж на художествена галерия „Eлена Kарамихайлова” в Шумен на 14 ноември. Тя ще остане експонирана до 29 ноевмри, съобщиха от галерията.

Куратор на изложбата е проф. Атанас Тотляков, а участници са: Анна-Мария Тонкова, Атанас Тотляков, Валери Чакалов, Валерия Маринова, Галина Цветкова, Дарина Пеева, Деница Милушева, Женя Калева, Екатерина Иванова, Любен Малчев, Марина Теофилова, Милен Алагенски, Младен Младенов, Момчил Енчев, Нуркан Нуф, Пламен Соломонски, Радоил Серафимов, Румен Богданов, Стефан Василев, Теменуга Маркова, Яница Фендулова, Ясен Димитров.

Изложбата „Метарезерви – вариации на метамодерни теми” обобщава и допълва творческите действия и концептуалните тези от предходни експозиции, реализирани във Велико Търново и Стара Загор

Довечера в Националния театър на Сараево с тържествена церемония се открива 30-ият Сараевски кинофестивал (SFF), предаде босненската агенция ФЕНА.

Най-големият регионален филмов фестивал отново събира почитатели на седмото изкуство в столицата на Босна и Херцеговина, режисьори от страните от региона и света, които в следващите седем дни ще се насладят не само на филмови продукции, но и на множество съпътстващи събития.

В състезателната част на тазгодишното издание на фестивала ще бъдат показани осем пълнометражни игрални, 17 пълнометражни документални, пет късометражни, девет късометражни документални и 11 студентски филма.

От дни из града се веят червените знамена на Сараевския филмов фестивал, а туристи изпълват централните улици. Няколко летни кина са готови да посрещнат публиката.

Честта да открие фестивала се падна на филма на режисьора о

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
Христо Божков: Това са майстори на четката, улавяли психологизма в образите
Дилиана Перфанов: Харесвам реализма, но за да стигна до него, първо рисувах комикси и илюстрации
Виена отново е в ритъма на валса
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Тонът на времето
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Творчески отражения
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.