NRD Начало
Неделя, 24 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Художниците Теодор и Пламена Пееви подредиха изложба в Панагюрище
7080
Тонът на времето

Художниците Теодор и Пламена Пееви подредиха изложба в Панагюрище

В Исторически музей - Панагюрище е открита изложба на художниците Теодор и Пламена Пееви (Ателие Пееви), съобщиха от културната институция. Авторите са баща и дъщеря, трето и четвърто поколение художници в рода Пееви. Фамилията е свързана с два големи рода в града - Тутевият и този на Стою Шишков.    Експозицията на Пееви, подредена в Историческия музей в Панагюрище, включва пейзажи, портрети, импресии, натюрморти и абстрактни композиции, с преобладаващи сюжети на манастири и черкви

| 02 Август 2024, 15:01 ч.
Художниците Теодор и Пламена Пееви подредиха изложба в Панагюрище
Художниците Теодор и Пламена Пееви подредиха изложба в Панагюрище
Снимка © Исторически музей - Панагюрище

В Исторически музей - Панагюрище е открита изложба на художниците Теодор и Пламена Пееви (Ателие Пееви), съобщиха от културната институция.

По случай 110-годишнината от рождението на холивудската икона и изобретателка Хеди Ламар, виенският „Мьобелмузеум“  й посвещава специална изложба. Тя показва кариерата на Ламар, нейните изобретения и влиянието върху съвременните електронни технологии.

Изложбата „Домакиня, художничка, луда глава. Хеди Ламар 110“ хвърля светлина върху многостранния живот на Ламар. В допълнение към репутацията на най-красивата жена в света, тя е изобретателка и „изключителна личност“, разказва кураторката Даниел Спера.

По време на Втората световна война Ламар води кампания срещу националсоциалистическия режим и заедно с композитора Джордж Антайл разработва радиоуправление за торпеда за американските подводници, което регистрира като патент. „Хеди Ламар е изпреварила времето си с десетилетия, тъй като тази технология е довела до развитието на

"Дисни" ще даде статут на легенди на 14 артисти, сред които Харисън Фирд, Анджела Басет и Майли Сайръс, съобщи АП. Според изявление на компанията емблематичните фигури от шоубизнеса са имали значително влияние върху наследството на "Дисни". 

Артистите ще бъдат въведени в Залата на славата на церемония в неделя в центъра "Хонда" в Анахайм, Калифорния. Водещ на вечерта ще бъде Райън Сийкрест. Сред отличените няма само актьори - в списъка присъстват имената на режисьорите Джеймс Камерън, Джеймс Л. Брукс, както и на филмовия композитор Джон Уилямс. "Дисни" отдава почит на общо шестима творци зад кулисите. 

Майли Сайръс, която стана известна след участието си в шоуто на "Дисни ченъл" "Хана Монтана" през 2006 г., е най-младият носител на отличието "Легенда". След участието в ситкома Сайръс има дълга и успешна кариера в музиката, а през февруари тази годин

Клавирен рецитал ще изнесе професор Людмил Ангелов в Балчик, съобщават от общината.

Той ще бъде на 26 ноември в туристически информационен център „Мелницата“ (The Mill). Организатори на събитието са „Академия Класика“ и община Балчик. 

Почитателите на класическата музика за клавир ще могат да чуят „Органова хорална прелюдия в Сол минор“ от Йохан Себастиян Бах, адаптирана за пиано от Феручо Бузони, „Соната в Си минор“ на Ференц Лист и „Четири балади“ на Фредерик Шопен. 

Изпълненията на клавир на проф. Людмил Ангелов ще прозвучат и в Огледална зала „Нели Божкова“ в областния град на 27 ноември. 

Пианиститът проф. Людмил Ангелов е роден във Варна. Завършва Държавна музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”. Той е носител на награди от международните кон

Изложба „Небето, риза нетъкана” на студента по трансмедийни изкуства във Виена Александър Габровски се откри в галерия „A&G Art Meeting“ във Варна.

Творбите на младия автор, който е родом от Варна, са посветени на тъканта на реалността и нишките, които изплитат всичко около нас. Той представя маслена живопис, керамика, фотографски колажи, поезия. На откриването авторът прочете свои лирични творби и участва в 15-минутен пърформанс заедно с танцьорката Звезделина Станева и Калоян Васев. 

В своето представление тримата чрез танц и песен събраха три разноцветни нишки, в които след това оплетоха и публиката. Танцът бе придружен и от четене на поетични творби и диалози. „Аз не танцувам, аз рисувам във въздуха. Не, аз не рисувам, а изписвам букви и изречения с тялото си. Не, аз не пиша с тялото си, аз танцувам“, изрече авторът по време на своя танц. Той бе облечен в

Русенският музей получи като дарение шестнайсетмилиметров кинопрожекционен апарат "Украйна 5".

Той е произведен преди 50 години и е притежание на Едварт Лебикян, като е използван за домашни прожекции. Това съобщи Силвия Трифонова от културния институт. 

Тя обясни, че читалища, клубове и места, в които е имало подвижни кина, са се снабдявали с киноленти по заявка, изпълнявана от съществуващото тогава Държавно предприятие "Разпространение на филми" - Горна Оряховица, а пратките пристигали в специални кутии чрез Български държавни железници. 

Дарението включва и оригинален звукоусилвател, предназначен за машината.

Трифонова каза още, че Едварт Лебикян и неговият брат Хачик Лебикян са запалени кинолюбители, а страстта им към киното и фотографията се формира от баща им. 

Двамата братя дарили на музея в края на миналата година стъклени

Авторите са баща и дъщеря, трето и четвърто поколение художници в рода Пееви. Фамилията е свързана с два големи рода в града - Тутевият и този на Стою Шишков.   

Експозицията на Пееви, подредена в Историческия музей в Панагюрище, включва пейзажи, портрети, импресии, натюрморти и абстрактни композиции, с преобладаващи сюжети на манастири и черкви. Като дарение от Пеев музеят е получил тетрадка, която включва спомени от Дебра Пеева за рода Хаджипееви и рода на Стою Шишков. 

Както информирахме, в Историческия музей в Панагюрище на 9 август се завръща и оригиналът на Панагюрското златно съкровище. 

Представлението „Айвар или лютеница“ ще има премиера на 24 и 25 септември в „Топлоцентрала“, съобщават продуцентите от „36 маймуини“. Проектът е съвместно с „Интимен театар“(Северна Македония). 

Участват Деница Даринова и София Ристевска.

„Аз разбирам света единствено като поле за културно съревнование между народите“, е казал Гоце Делчев преди повече от два века. Една българка и една македонка решават да ни покажат какво означава това днес. Две жени са в надпревара на сцената. Две жени в „културно съревнование между народите“ създават своята карта на Балканите с много хумор, музика самоирония и лични истории. Политическите спорове между две държави са видени през очите на две жени и техните мечти, проблеми, п

Изложбата „България. Иновации и традиции“ на Даниела и Тодор Тодорови е експонирана на първия етаж на Художествена галерия „Елена Карамихайлова" в Шумен от 12 ноември.

В церемонията по откриването участваха директорът на шуменската галерия Деян Евтимов, кметът на община Шумен проф. Христо Христов, камерен състав към Симфониета - Шумен, водещият на събитието Светослав Николов и авторите на експозицията.

Проф. Христо Христов на откриването на изложбата каза, че благодари на авторите, че са избрали  представянето на експозицията в Шумен да е първото в България. Той съобщи, че това е първата българска изложба, представена в Европейския съд. Кметът на Шумен пожела на всички присъстващи да имат възможността да общуват с авторите и да усетят техните идеи и елементи, вложени в творбите.

Даниела Тодорова коментира, че с Тодор Тодоров са артистично

Театрите от Плевен и Враца ще участват в 27-то издание на международния фестивал „Дни на комедията“, който се открива тази вечер в Центъра за култура "Трайко Прокопиев" в Куманово, Република Северна Македония, и ще продължи до 9 октомври. На фестивала ще бъдат представени общо единадесет комедии от театри от Република Северна Македония, България и Сърбия.

В рамките на фестивала със свои постановки, освен Плевен и Враца, ще се представят театрите от Охрид, Скопие, Щип, Тетово, Ниш, Враня, Велес и домакините от Куманово.

Фестивалът се открива днес с „Вечеря за глупаци” на театъра от Велес, а на 26 септември театърът от Враца ще играе „Роклята-беглец” от Щефан Фьогел.

Комедията „Търси се нов съпруг” от Миро Гавран на плевенския театър ще се играе на 1 октомври, а на 9 октомври театърът на домакините от Куманово по тр

Сериалът "Емили в Париж" на платформата "Нетфликс" изостри отношенията между столиците на Франция и Италия след изказване на президента Еманюел Макрон. От италианска страна засега главно действащо лице в спора е кметът на Рим Роберто Гуалтиери.

Ябълката на раздора е мястото, където се развива действието в поредицата, чийто четвърти сезон започна през август. В края стана ясно, че главната героиня ще се премести в Рим. Звездата от сериала Лили Колинс, която е в ролята на Емили, обяви новината в предаването "Добро утро, Америка", а се появи и в официалното видео, отпивайки от чаша капучино с изписана на дъното цифра пет. "Няма място като Рим!", каза тя с намигване. 

Решението на сценаристите Емили да изостави Париж за сметка на Рим сериозно подразни френската столица и предизвика реакция от най-високо ниво - директно от Елисейския дворец. И това съвсем не е случайно -

Над 25 000 души са посетили осемте спектакъла C’est La Magie, състояли се в продължение на четири дни, в зала 1 на НДК, съобщават организаторите от The Locals.

В София гостуваха едни от най-добрите илюзионисти в света – Дарси Оук, Джеймс Мор, Енцо Уейн, Ю Хо-Джин, начело с Луис де Матос, който бе и в ролята на арт директор. 

Публиката в напълно разпродадената зала 1 на НДК имаше възможността да се наслади повече от два часа на магическите изпълнения.

„Корейският илюзионист Ю Хо-Джин спечели сърцата на публиката със своята елегантност, хумор и харизма, но и с умелите си пръсти, които с картите правят наистина невероятни неща. Дарси Оук изуми публиката с трикове, които доведоха присъстващите до ръба на вълнението в последните секунди, като

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса” в Морското казино във Варна. Това е дебют за Лилия Кунева и Крис Николов, които са се запознали на студентски плен ...
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ на Йордан Радичков
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ ще могат да гледат зрителите в Троян на 26 ноември, съобщи Станка Марешка, секретар на Народно читалище „Наука &ndas ...
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Скарлет Йохансон е една от най-разпознаваемите актриси в света. През 2018 и 2019 г. става най-високоплатената актриса и е включвана многократно в списъка на „Форбс“. П ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“ за 2024 година. Тя получи паричен чек в размер на хиляда ...
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два концерта в Шумен и София. На 27 ноември в зала „Проф. Венета Вичева“ ще има тържествен конц ...
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят. Той и Пловдивското читалище „Иван Вазов“ ще представят П ...
Започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Тикер в 02:00 ч.
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско и ...
Начало Тонът на времето
7080
Тонът на времето

Художниците Теодор и Пламена Пееви подредиха изложба в Панагюрище

В Исторически музей - Панагюрище е открита изложба на художниците Теодор и Пламена Пееви (Ателие Пееви), съобщиха от културната институция.Авторите са баща и дъщеря, трето и четвърто поколение художници в рода Пееви. Фамилията е свързана с два големи рода в града - Тутевият и този на Стою Шишков.

| 02 Август 2024, 15:01 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Художниците Теодор и Пламена Пееви подредиха изложба в Панагюрище
Художниците Теодор и Пламена Пееви подредиха изложба в Панагюрище
Снимка © Исторически музей - Панагюрище

В Исторически музей - Панагюрище е открита изложба на художниците Теодор и Пламена Пееви (Ателие Пееви), съобщиха от културната институция.

Авторите са баща и дъщеря, трето и четвърто поколение художници в рода Пееви. Фамилията е свързана с два големи рода в града - Тутевият и този на Стою Шишков.   

По случай 110-годишнината от рождението на холивудската икона и изобретателка Хеди Ламар, виенският „Мьобелмузеум“  й посвещава специална изложба. Тя показва кариерата на Ламар, нейните изобретения и влиянието върху съвременните електронни технологии.

Изложбата „Домакиня, художничка, луда глава. Хеди Ламар 110“ хвърля светлина върху многостранния живот на Ламар. В допълнение към репутацията на най-красивата жена в света, тя е изобретателка и „изключителна личност“, разказва кураторката Даниел Спера.

По време на Втората световна война Ламар води кампания срещу националсоциалистическия режим и заедно с композитора Джордж Антайл разработва радиоуправление за торпеда за американските подводници, което регистрира като патент. „Хеди Ламар е изпреварила времето си с десетилетия, тъй като тази технология е довела до развитието на

"Дисни" ще даде статут на легенди на 14 артисти, сред които Харисън Фирд, Анджела Басет и Майли Сайръс, съобщи АП. Според изявление на компанията емблематичните фигури от шоубизнеса са имали значително влияние върху наследството на "Дисни". 

Артистите ще бъдат въведени в Залата на славата на церемония в неделя в центъра "Хонда" в Анахайм, Калифорния. Водещ на вечерта ще бъде Райън Сийкрест. Сред отличените няма само актьори - в списъка присъстват имената на режисьорите Джеймс Камерън, Джеймс Л. Брукс, както и на филмовия композитор Джон Уилямс. "Дисни" отдава почит на общо шестима творци зад кулисите. 

Майли Сайръс, която стана известна след участието си в шоуто на "Дисни ченъл" "Хана Монтана" през 2006 г., е най-младият носител на отличието "Легенда". След участието в ситкома Сайръс има дълга и успешна кариера в музиката, а през февруари тази годин

Клавирен рецитал ще изнесе професор Людмил Ангелов в Балчик, съобщават от общината.

Той ще бъде на 26 ноември в туристически информационен център „Мелницата“ (The Mill). Организатори на събитието са „Академия Класика“ и община Балчик. 

Почитателите на класическата музика за клавир ще могат да чуят „Органова хорална прелюдия в Сол минор“ от Йохан Себастиян Бах, адаптирана за пиано от Феручо Бузони, „Соната в Си минор“ на Ференц Лист и „Четири балади“ на Фредерик Шопен. 

Изпълненията на клавир на проф. Людмил Ангелов ще прозвучат и в Огледална зала „Нели Божкова“ в областния град на 27 ноември. 

Пианиститът проф. Людмил Ангелов е роден във Варна. Завършва Държавна музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”. Той е носител на награди от международните кон

Изложба „Небето, риза нетъкана” на студента по трансмедийни изкуства във Виена Александър Габровски се откри в галерия „A&G Art Meeting“ във Варна.

Творбите на младия автор, който е родом от Варна, са посветени на тъканта на реалността и нишките, които изплитат всичко около нас. Той представя маслена живопис, керамика, фотографски колажи, поезия. На откриването авторът прочете свои лирични творби и участва в 15-минутен пърформанс заедно с танцьорката Звезделина Станева и Калоян Васев. 

В своето представление тримата чрез танц и песен събраха три разноцветни нишки, в които след това оплетоха и публиката. Танцът бе придружен и от четене на поетични творби и диалози. „Аз не танцувам, аз рисувам във въздуха. Не, аз не рисувам, а изписвам букви и изречения с тялото си. Не, аз не пиша с тялото си, аз танцувам“, изрече авторът по време на своя танц. Той бе облечен в

Русенският музей получи като дарение шестнайсетмилиметров кинопрожекционен апарат "Украйна 5".

Той е произведен преди 50 години и е притежание на Едварт Лебикян, като е използван за домашни прожекции. Това съобщи Силвия Трифонова от културния институт. 

Тя обясни, че читалища, клубове и места, в които е имало подвижни кина, са се снабдявали с киноленти по заявка, изпълнявана от съществуващото тогава Държавно предприятие "Разпространение на филми" - Горна Оряховица, а пратките пристигали в специални кутии чрез Български държавни железници. 

Дарението включва и оригинален звукоусилвател, предназначен за машината.

Трифонова каза още, че Едварт Лебикян и неговият брат Хачик Лебикян са запалени кинолюбители, а страстта им към киното и фотографията се формира от баща им. 

Двамата братя дарили на музея в края на миналата година стъклени

Експозицията на Пееви, подредена в Историческия музей в Панагюрище, включва пейзажи, портрети, импресии, натюрморти и абстрактни композиции, с преобладаващи сюжети на манастири и черкви. Като дарение от Пеев музеят е получил тетрадка, която включва спомени от Дебра Пеева за рода Хаджипееви и рода на Стою Шишков. 

Както информирахме, в Историческия музей в Панагюрище на 9 август се завръща и оригиналът на Панагюрското златно съкровище. 

Представлението „Айвар или лютеница“ ще има премиера на 24 и 25 септември в „Топлоцентрала“, съобщават продуцентите от „36 маймуини“. Проектът е съвместно с „Интимен театар“(Северна Македония). 

Участват Деница Даринова и София Ристевска.

„Аз разбирам света единствено като поле за културно съревнование между народите“, е казал Гоце Делчев преди повече от два века. Една българка и една македонка решават да ни покажат какво означава това днес. Две жени са в надпревара на сцената. Две жени в „културно съревнование между народите“ създават своята карта на Балканите с много хумор, музика самоирония и лични истории. Политическите спорове между две държави са видени през очите на две жени и техните мечти, проблеми, п

Изложбата „България. Иновации и традиции“ на Даниела и Тодор Тодорови е експонирана на първия етаж на Художествена галерия „Елена Карамихайлова" в Шумен от 12 ноември.

В церемонията по откриването участваха директорът на шуменската галерия Деян Евтимов, кметът на община Шумен проф. Христо Христов, камерен състав към Симфониета - Шумен, водещият на събитието Светослав Николов и авторите на експозицията.

Проф. Христо Христов на откриването на изложбата каза, че благодари на авторите, че са избрали  представянето на експозицията в Шумен да е първото в България. Той съобщи, че това е първата българска изложба, представена в Европейския съд. Кметът на Шумен пожела на всички присъстващи да имат възможността да общуват с авторите и да усетят техните идеи и елементи, вложени в творбите.

Даниела Тодорова коментира, че с Тодор Тодоров са артистично

Театрите от Плевен и Враца ще участват в 27-то издание на международния фестивал „Дни на комедията“, който се открива тази вечер в Центъра за култура "Трайко Прокопиев" в Куманово, Република Северна Македония, и ще продължи до 9 октомври. На фестивала ще бъдат представени общо единадесет комедии от театри от Република Северна Македония, България и Сърбия.

В рамките на фестивала със свои постановки, освен Плевен и Враца, ще се представят театрите от Охрид, Скопие, Щип, Тетово, Ниш, Враня, Велес и домакините от Куманово.

Фестивалът се открива днес с „Вечеря за глупаци” на театъра от Велес, а на 26 септември театърът от Враца ще играе „Роклята-беглец” от Щефан Фьогел.

Комедията „Търси се нов съпруг” от Миро Гавран на плевенския театър ще се играе на 1 октомври, а на 9 октомври театърът на домакините от Куманово по тр

Сериалът "Емили в Париж" на платформата "Нетфликс" изостри отношенията между столиците на Франция и Италия след изказване на президента Еманюел Макрон. От италианска страна засега главно действащо лице в спора е кметът на Рим Роберто Гуалтиери.

Ябълката на раздора е мястото, където се развива действието в поредицата, чийто четвърти сезон започна през август. В края стана ясно, че главната героиня ще се премести в Рим. Звездата от сериала Лили Колинс, която е в ролята на Емили, обяви новината в предаването "Добро утро, Америка", а се появи и в официалното видео, отпивайки от чаша капучино с изписана на дъното цифра пет. "Няма място като Рим!", каза тя с намигване. 

Решението на сценаристите Емили да изостави Париж за сметка на Рим сериозно подразни френската столица и предизвика реакция от най-високо ниво - директно от Елисейския дворец. И това съвсем не е случайно -

Над 25 000 души са посетили осемте спектакъла C’est La Magie, състояли се в продължение на четири дни, в зала 1 на НДК, съобщават организаторите от The Locals.

В София гостуваха едни от най-добрите илюзионисти в света – Дарси Оук, Джеймс Мор, Енцо Уейн, Ю Хо-Джин, начело с Луис де Матос, който бе и в ролята на арт директор. 

Публиката в напълно разпродадената зала 1 на НДК имаше възможността да се наслади повече от два часа на магическите изпълнения.

„Корейският илюзионист Ю Хо-Джин спечели сърцата на публиката със своята елегантност, хумор и харизма, но и с умелите си пръсти, които с картите правят наистина невероятни неща. Дарси Оук изуми публиката с трикове, които доведоха присъстващите до ръба на вълнението в последните секунди, като

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ на Йордан Радичков
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Тонът на времето
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Творчески отражения
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.