NRD Начало
Вторник, 17 Септември 2024
Начало Под прожектора Живко Тенев - Gissen създаде изложба за самотата
6493
Под прожектора

Живко Тенев - Gissen създаде изложба за самотата

Българският художник Живко Тенев - Gissen представя новата си изложба „Квадратурата на самотата“. Експозицията може да бъде разгледана в дигиталната платформа Музея на Gissen, съобщават организаторите. „Целият процес на създаване на изкуството е обгърнат в самота - самотата на твореца. „Това е нещо много лично, то не се казва, с него не се парадира, това е нещо сакрално

| 01 Август 2024, 11:42 ч.
Живко Тенев - Gissen създаде изложба за самотата
Живко Тенев - Gissen създаде изложба за самотата
Снимка © DFA

Българският художник Живко Тенев - Gissen представя новата си изложба „Квадратурата на самотата“. Експозицията може да бъде разгледана в дигиталната платформа Музея на Gissen, съобщават организаторите.

Художникът Атанас Хранов гостува във Варна с изложба, наречена „Дирижабъл“. Тя представя последните живописни произведения на автора в галерия „Папийон“, където той е излагал и преди. 

Това, което публиката ще види, е моят собствен дирижабъл. Той е пълен вместо с топъл въздух, с всичко, което ни се случва докато живеем като добри и лоши решения, щастливи и нещастни моменти. С него се реем между минало и настояще, каза авторът . В изложбата има пейзажи, има и „чезнещи“ женски портрети, разказващи за миналите любови. Срещат се и много конкретни образи, сред които е крачето на сина му Никола в заглавната картина. В нея с живописта е съчетана пластика, което е типичен похват за Хранов, който е завършил дърворезба. За техниката си той уточнява, че умишлено не нарушава целостта на платното, а ползва пластични решения и дълбоки релефи. 

Това е моят личен свят и

Фестивалът A to jazZ започва днес в София и очаква над 30 артисти от четири континента, съобщават от екипа на събитието. Ще звучи авторска музика от САЩ, Франция, Полша, Испания, Нидерландия, Белгия, Португалия, Австрия, Конго, Бенин, Великобритания, Мароко, Турция, Гърция, Китай и други точки на света.

Първият ден е посветен изцяло на шоукейс талантите, избрани да представят своите музикални проекти тази година сред повече от 200 артисти от 29 държави. Фестивалът открива дванадесет таланти за публика и международни делегати. Сред тях са полската група Chrust, съчетаваща модерни етномотиви, дамското трио Sinafi от Истанбул, саксофонистът с фолклорно звучене Александър Михайлов, португалският китарист Манел Ферейра, дъб, груув и джаз музикантите от Kosmo Sound и афростилът с бл

Художествена галерия – Добрич откри на 5 септември вечерта изложба с над 50 творби, създадени по време на тазгодишния пленер “Хартията – същност и намеса". Тази година в изданието взеха участие единадесет художници от различни поколения, които успяха да превърнат хартията в изкуство.

Директорът на галерията Недко Недков откри събитието, като връчи дипломи за цялостно представяне на всички участници и им благодари за свършената работа. Той разказа, че тази година към проекта се е присъединил и специален гост - изкуствоведът Румена Калчева.

“Хартията изисква време, отдаденост, знания, подготовка и известно време опит на автора с нея”, каза тя на откриването на изложбата. Според нея творческата мисъл и идеите са осъществими само тогава, когато се познава добре материалът. 

Пленерът се провежда с подкрепата на Министерството на ку

Днес всички тук сме приятели – приятели на природата, на зелените идеи, на екологичното мислене, на природосъобразния начин на живот. 

Ако по някакъв начин трябва да визуализираме идеалния свят, то това е светът на „Узана поляна фест“, каза областният управител на Габрово Мария Башева на официалното откриване на „Узана поляна фест“.

Кметът на Габрово Таня Христова обясни, че това е фестивал, който ни превръща в една истинска общност и, за което, тя благодаря на всички, които допринасят, това да се случва.

Нека да се забавляваме, нека да учим нови неща и нека да откриваме зелените идеи, които съм убедена, че ще ни доведат много нови приятели. Вече не сме хиляди, вярвам, че можем да бъдем милиони, защото ние всички искаме нашата планета, България, Габрово, Узана да бъдат истински зелени, каза още тя.

Екофестивалът „Узана поляна фест“ ще се провежда за

Фестивалът “Джаз в Бургас“ през юли ще предложи на публиката в крайморския град поредица от концерти в Експозиционен център "Флора". Между 11 до 13 юли ще гостуват български и чуждестранни изпълнители, сред които австралийската формация "Дейвид Дауър трио" и младият бразилски музикант Уил Сант, съобщават организаторите на официалната си страница.

Откриването на 11 юли е поверено на Мирослава Кацарова. Заедно със струнен квартет Perfect тя ще представи най-новата си концертна програма Paloma. Селекцията е кръстена на старата мексиканска песен и включва интерпретации на стари латинопесни.

След това сцената ще бъде поверена на австралийската група “Дейвид Дауър трио“ (David Dower Trio). Това ще е част от петото турне на групата, която записва в България и трите си албума. Последният е озаглавен „Мравка“ и включва колаборации с български фолклорен хор и изпълнител на кавал.

„Целият процес на създаване на изкуството е обгърнат в самота - самотата на твореца. „Това е нещо много лично, то не се казва, с него не се парадира, това е нещо сакрално. Нещо, което е седяло на тъмно години наред и го е виждал само автора“, разказва авторът.

Според него има неща които могат да бъдат нарисувани за много хора, но има и такива, които са създадени за да докоснат само един единствен човек. „И тук си задаваме въпроса кой от двата подхода е правилният. Отговорът е – няма такъв. Какво е измерението на самотата, след като човек може да бъде самотен и на площад пълен с хора. Тук можем да си зададем и въпроса - тогава докъде се простира самотата и каква е нейната квадратура. Отговорите не са еднозначни и не могат да бъдат такива, защото светът на самотния човек е имагинерен“, отбелязва още той.

Живко Тенев – Gissen работи в областта на карикатурата, графичния дизайн, живописта, графиката, плаката, стенописа, пърформанса. Има над 140 авторски изложби и повече от 9 000 публикувани карикатури в периодичния печат на България. Носител е на отличия от различни държави. 

/ВСР

Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници, каза служебният министър на културата Найден Тодоров в античния град Хераклея Синтика край Петрич. Той посети археологическия обект и видя мраморната статуя, която археолозите откриха там преди дни. 

Днес живеем във време, в което сме се захванали с някакви битовизми, с дребнотемия и забравяме кои сме и на каква територия живеем, каза министърът. Той посочи, че това, което може да се види на Херкалея Синтика, показва, че всъщност имаме огромна база за самочувствие. Имаме огромна база да бъдем горди и да вървим напред с гордо вдигнати глави. За тази цел, разбира се, първо трябва да се даде възможност на археолозите да свършат своята работа, защото в моментът, в които подобни обекти бъдат показани на света, България ще бъде под общия прожектор на всички и това е моментът, в които ние ще може да бъде

Секстетът „Страдивари“ от Италия участва на Международния музикален фестивал „Варненско лято“ с концерт в аулата на Икономическия университет. В състава свирят цигуларите Давид Романо и Руджеро Сфрегола, виолистите Рафаеле Малоци и Давид Бурсак и виолончелистите Диего Романо и Сара Джентиле. Гостуването им се осъществява със съдействието на Посолството на Италия и Италианския културен институт в България.

Шестимата членове на секстета са водещи музиканти от Симфоничния оркестър на академията „Санта Чечилия“ в Рим. Те се събират първоначално през 2001 г. за международното изложение „Изкуството на цигулката”, което се провежда в замъка Сант Анджело в италианската столица. Тогава те свирят на инструменти „Страдивари“ и решават да носят това име занапред като формация. Имат турнета в Аржентина, Бразилия, Уругвай, Китай, Германия. През последните години са свирили на големи събития

Проектът Shaka Zulu Orchestra се събира отново за концерт в рамките на международния фестивал Jam on the river в троянското село Дебнево, съобщи създателят на формацията Минко Ламбов. Той е също диригент и композитор на репертоара на състава.

 „Shaka Zulu Orchestra е eдин много различен за българската музика проект, който създадох през 2010 г., но поради факта, че започнах да се развивам в света на класическата музика и да работя със симфонични оркестри, бе временно замразен“, каза Ламбов.

На 2-ри август по специална покана на създателката на Jam on the river Вероника Тодорова, 15 от най-добрите български инструменталисти ще се съберат отново, за да представят албума на групата от 2019 г. “Ethnopuzzlology”.  С него те печелят награда за най-добър фънк фюжън албум на Akademia Music Awards в Лос Анджелис (САЩ), допълни той.

Авторската музика на Shaka Z

Композиторът е богът, този, който създава, но неговото творение не може да живее без интерпретатора. Колкото по-добър и интересен е един артист, толкова повече живот, нови образи и състояния придава той на произведението. Щом разбрах това, се успокоих, че и аз участвам в съзидателния акт, макар и вторично. Това каза в интервю цигуларката Албена Данилова, която гостува на фестивала „Варненско лято“. 

Нейното мнение е, че изпълнителят трябва да се придържа точно към това, което е в нотите и което авторът е искал, познавайки епохата. „Оттам нататък музиката живее свой собствен живот. Композиторът отдавна го няма, но творбата му е тук днес и живее само защото ги има хората, които сега може би свирят още по-добре на инструментите си. Те могат да направят неща, които авторът не е чул по време на жизнения си път, но съм убедена, че те биха му харесали много, защото повечето ген

Новият музей за съвременно изкуство „Брера“ в Милано ще отвори врати през есента, 52 години след като е бил замислен, предаде Асошиейтед прес. 

Той се намира в близост до миланската картинната галерия „Брера“, създадена през 1809 година. В новия музей ще се помещават над 100 произведения на съвременното изкуство, които са част от колекцията на „Брера“ и през по-голямата част от времето са били съхранявани в склад. 

Проектът е бил прекъсван много пъти. Последното забавяне е свързано с откриването на азбест и проблеми с климатичната система.

Музеят за съвременно изкуство ще бъде официално открит на 7 декември, когато ще се състои ежегодната гала премиера на оперния сезон на миланския театър „Ла Скала“.

Новият директор на „Брера“ Анджело Креспи пое поста през февруари.  Неговият предшественик, британският историк Джеймс Брадбърн, бе начело з

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Животът на Чък спечели наградата на публиката на Кинофестивала в Торонто
Най-новата екранизация на майстора на ужасите Стивън Кинг - "Животът на Чък" с Том Хидълстън в главната роля, спечели най-престижната награда на Международния филмов фестивал в Тор ...
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и музика
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и свирене във Велико Търново. Проектът на Сдружение “Клубът“ е финансиран по програма &bdquo ...
"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"
"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината.& ...
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев бе открита в галерия „Дечко Узунов“
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев (1924-2007) бе открита тази вечер в художествена галерия „Дечко Узунов“, филиал на Софийската градск ...
Започва приема на документи за участие в Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“
Единадесетото издание на Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“ ще се състои в областния град на 28 и 29 септември, съобщиха от Народно чи ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитате ...
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“. През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат & ...
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата&rdqu ...
В Рим откриват самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев
Самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев ще бъде открива на 20 септември в галерия „България“ в Рим в сътрудничество с Българския културен институт, съобщават о ...
Просто няма как да не ти се случат точно такива абсурдни и смешни неща
Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър ...
Тикер в 05:00 ч.
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в пар ...
Начало Под прожектора
6493
Под прожектора

Живко Тенев - Gissen създаде изложба за самотата

Българският художник Живко Тенев - Gissen представя новата си изложба „Квадратурата на самотата“.Експозицията може да бъде разгледана в дигиталната платформа Музея на Gissen, съобщават организаторите.

| 01 Август 2024, 11:42 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Живко Тенев - Gissen създаде изложба за самотата
Живко Тенев - Gissen създаде изложба за самотата
Снимка © DFA

Българският художник Живко Тенев - Gissen представя новата си изложба „Квадратурата на самотата“. Експозицията може да бъде разгледана в дигиталната платформа Музея на Gissen, съобщават организаторите.

„Целият процес на създаване на изкуството е обгърнат в самота - самотата на твореца. „Това е нещо много лично, то не се казва, с него не се парадира, това е нещо сакрално. Нещо, което е седяло на тъмно години наред и го е виждал само автора“, разказва авторът.

Художникът Атанас Хранов гостува във Варна с изложба, наречена „Дирижабъл“. Тя представя последните живописни произведения на автора в галерия „Папийон“, където той е излагал и преди. 

Това, което публиката ще види, е моят собствен дирижабъл. Той е пълен вместо с топъл въздух, с всичко, което ни се случва докато живеем като добри и лоши решения, щастливи и нещастни моменти. С него се реем между минало и настояще, каза авторът . В изложбата има пейзажи, има и „чезнещи“ женски портрети, разказващи за миналите любови. Срещат се и много конкретни образи, сред които е крачето на сина му Никола в заглавната картина. В нея с живописта е съчетана пластика, което е типичен похват за Хранов, който е завършил дърворезба. За техниката си той уточнява, че умишлено не нарушава целостта на платното, а ползва пластични решения и дълбоки релефи. 

Това е моят личен свят и

Фестивалът A to jazZ започва днес в София и очаква над 30 артисти от четири континента, съобщават от екипа на събитието. Ще звучи авторска музика от САЩ, Франция, Полша, Испания, Нидерландия, Белгия, Португалия, Австрия, Конго, Бенин, Великобритания, Мароко, Турция, Гърция, Китай и други точки на света.

Първият ден е посветен изцяло на шоукейс талантите, избрани да представят своите музикални проекти тази година сред повече от 200 артисти от 29 държави. Фестивалът открива дванадесет таланти за публика и международни делегати. Сред тях са полската група Chrust, съчетаваща модерни етномотиви, дамското трио Sinafi от Истанбул, саксофонистът с фолклорно звучене Александър Михайлов, португалският китарист Манел Ферейра, дъб, груув и джаз музикантите от Kosmo Sound и афростилът с бл

Художествена галерия – Добрич откри на 5 септември вечерта изложба с над 50 творби, създадени по време на тазгодишния пленер “Хартията – същност и намеса". Тази година в изданието взеха участие единадесет художници от различни поколения, които успяха да превърнат хартията в изкуство.

Директорът на галерията Недко Недков откри събитието, като връчи дипломи за цялостно представяне на всички участници и им благодари за свършената работа. Той разказа, че тази година към проекта се е присъединил и специален гост - изкуствоведът Румена Калчева.

“Хартията изисква време, отдаденост, знания, подготовка и известно време опит на автора с нея”, каза тя на откриването на изложбата. Според нея творческата мисъл и идеите са осъществими само тогава, когато се познава добре материалът. 

Пленерът се провежда с подкрепата на Министерството на ку

Днес всички тук сме приятели – приятели на природата, на зелените идеи, на екологичното мислене, на природосъобразния начин на живот. 

Ако по някакъв начин трябва да визуализираме идеалния свят, то това е светът на „Узана поляна фест“, каза областният управител на Габрово Мария Башева на официалното откриване на „Узана поляна фест“.

Кметът на Габрово Таня Христова обясни, че това е фестивал, който ни превръща в една истинска общност и, за което, тя благодаря на всички, които допринасят, това да се случва.

Нека да се забавляваме, нека да учим нови неща и нека да откриваме зелените идеи, които съм убедена, че ще ни доведат много нови приятели. Вече не сме хиляди, вярвам, че можем да бъдем милиони, защото ние всички искаме нашата планета, България, Габрово, Узана да бъдат истински зелени, каза още тя.

Екофестивалът „Узана поляна фест“ ще се провежда за

Фестивалът “Джаз в Бургас“ през юли ще предложи на публиката в крайморския град поредица от концерти в Експозиционен център "Флора". Между 11 до 13 юли ще гостуват български и чуждестранни изпълнители, сред които австралийската формация "Дейвид Дауър трио" и младият бразилски музикант Уил Сант, съобщават организаторите на официалната си страница.

Откриването на 11 юли е поверено на Мирослава Кацарова. Заедно със струнен квартет Perfect тя ще представи най-новата си концертна програма Paloma. Селекцията е кръстена на старата мексиканска песен и включва интерпретации на стари латинопесни.

След това сцената ще бъде поверена на австралийската група “Дейвид Дауър трио“ (David Dower Trio). Това ще е част от петото турне на групата, която записва в България и трите си албума. Последният е озаглавен „Мравка“ и включва колаборации с български фолклорен хор и изпълнител на кавал.

Според него има неща които могат да бъдат нарисувани за много хора, но има и такива, които са създадени за да докоснат само един единствен човек. „И тук си задаваме въпроса кой от двата подхода е правилният. Отговорът е – няма такъв. Какво е измерението на самотата, след като човек може да бъде самотен и на площад пълен с хора. Тук можем да си зададем и въпроса - тогава докъде се простира самотата и каква е нейната квадратура. Отговорите не са еднозначни и не могат да бъдат такива, защото светът на самотния човек е имагинерен“, отбелязва още той.

Живко Тенев – Gissen работи в областта на карикатурата, графичния дизайн, живописта, графиката, плаката, стенописа, пърформанса. Има над 140 авторски изложби и повече от 9 000 публикувани карикатури в периодичния печат на България. Носител е на отличия от различни държави. 

Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници, каза служебният министър на културата Найден Тодоров в античния град Хераклея Синтика край Петрич. Той посети археологическия обект и видя мраморната статуя, която археолозите откриха там преди дни. 

Днес живеем във време, в което сме се захванали с някакви битовизми, с дребнотемия и забравяме кои сме и на каква територия живеем, каза министърът. Той посочи, че това, което може да се види на Херкалея Синтика, показва, че всъщност имаме огромна база за самочувствие. Имаме огромна база да бъдем горди и да вървим напред с гордо вдигнати глави. За тази цел, разбира се, първо трябва да се даде възможност на археолозите да свършат своята работа, защото в моментът, в които подобни обекти бъдат показани на света, България ще бъде под общия прожектор на всички и това е моментът, в които ние ще може да бъде

Секстетът „Страдивари“ от Италия участва на Международния музикален фестивал „Варненско лято“ с концерт в аулата на Икономическия университет. В състава свирят цигуларите Давид Романо и Руджеро Сфрегола, виолистите Рафаеле Малоци и Давид Бурсак и виолончелистите Диего Романо и Сара Джентиле. Гостуването им се осъществява със съдействието на Посолството на Италия и Италианския културен институт в България.

Шестимата членове на секстета са водещи музиканти от Симфоничния оркестър на академията „Санта Чечилия“ в Рим. Те се събират първоначално през 2001 г. за международното изложение „Изкуството на цигулката”, което се провежда в замъка Сант Анджело в италианската столица. Тогава те свирят на инструменти „Страдивари“ и решават да носят това име занапред като формация. Имат турнета в Аржентина, Бразилия, Уругвай, Китай, Германия. През последните години са свирили на големи събития

Проектът Shaka Zulu Orchestra се събира отново за концерт в рамките на международния фестивал Jam on the river в троянското село Дебнево, съобщи създателят на формацията Минко Ламбов. Той е също диригент и композитор на репертоара на състава.

 „Shaka Zulu Orchestra е eдин много различен за българската музика проект, който създадох през 2010 г., но поради факта, че започнах да се развивам в света на класическата музика и да работя със симфонични оркестри, бе временно замразен“, каза Ламбов.

На 2-ри август по специална покана на създателката на Jam on the river Вероника Тодорова, 15 от най-добрите български инструменталисти ще се съберат отново, за да представят албума на групата от 2019 г. “Ethnopuzzlology”.  С него те печелят награда за най-добър фънк фюжън албум на Akademia Music Awards в Лос Анджелис (САЩ), допълни той.

Авторската музика на Shaka Z

Композиторът е богът, този, който създава, но неговото творение не може да живее без интерпретатора. Колкото по-добър и интересен е един артист, толкова повече живот, нови образи и състояния придава той на произведението. Щом разбрах това, се успокоих, че и аз участвам в съзидателния акт, макар и вторично. Това каза в интервю цигуларката Албена Данилова, която гостува на фестивала „Варненско лято“. 

Нейното мнение е, че изпълнителят трябва да се придържа точно към това, което е в нотите и което авторът е искал, познавайки епохата. „Оттам нататък музиката живее свой собствен живот. Композиторът отдавна го няма, но творбата му е тук днес и живее само защото ги има хората, които сега може би свирят още по-добре на инструментите си. Те могат да направят неща, които авторът не е чул по време на жизнения си път, но съм убедена, че те биха му харесали много, защото повечето ген

Новият музей за съвременно изкуство „Брера“ в Милано ще отвори врати през есента, 52 години след като е бил замислен, предаде Асошиейтед прес. 

Той се намира в близост до миланската картинната галерия „Брера“, създадена през 1809 година. В новия музей ще се помещават над 100 произведения на съвременното изкуство, които са част от колекцията на „Брера“ и през по-голямата част от времето са били съхранявани в склад. 

Проектът е бил прекъсван много пъти. Последното забавяне е свързано с откриването на азбест и проблеми с климатичната система.

Музеят за съвременно изкуство ще бъде официално открит на 7 декември, когато ще се състои ежегодната гала премиера на оперния сезон на миланския театър „Ла Скала“.

Новият директор на „Брера“ Анджело Креспи пое поста през февруари.  Неговият предшественик, британският историк Джеймс Брадбърн, бе начело з

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Животът на Чък спечели наградата на публиката на Кинофестивала в Торонто
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и музика
"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев бе открита в галерия „Дечко Узунов“
Започва приема на документи за участие в Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Калейдоскоп
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Цветни аспекти
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.