NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Излезе нов трейлър на „Трансформърс: Първият“
4225
Тонът на времето

Излезе нов трейлър на „Трансформърс: Първият“

На 20, а не на 27 септември, е премиерата на „Трансформърс: Първият“, съобщават от „Форум филм“. Анимацията разказва историята на непокорните роботи Орион Пакс и D-16, които един ден целият свят ще познава като Оптимус Прайм и Мегатрон. Приятелите заемат най-ниското ниво в йерархията на Сайбертрон и се трудят като общи работници под повърхността на планетата, възхищавайки се на своя идол Сентинел Прайм, и мечтаейки един ден да се издигнат и да спечелят правото да се трансформират. Когато след поредната им лудория Орион Пакс и D-16 са наказани, те се натъкват на тайна, която ще ги отведе на шеметно пътешествие, което завинаги ще промени както тяхната съдба, така и тази на Сайбертрон

| 29 Юли 2024, 15:40 ч.
Излезе нов трейлър на „Трансформърс: Първият“
Излезе нов трейлър на „Трансформърс: Първият“
Снимка © DFA

На 20, а не на 27 септември, е премиерата на „Трансформърс: Първият“, съобщават от „Форум филм“.

Симфониета Враца гостува на „Софийски музикални седмици“ (СМС) на 17 юни в зала „България“, съобщават от екипа на фестивала.

Специално за изпълнението на Симеон Гошев пристига нов роял „Бьозендорфер“. Младият пианист развива кариерата си във Виена е представителен изпълнител на марката пиана от 2021 г.

„Ще имаме уникалната възможност да чуем този изключителен инструмент в изпълнение на Симеон Гошев и Симфониета Враца, под диригентската палка на Христо Павлов, на „Рапсодия за пиано и оркестър" от именития композитор Йордан Гошев“, коментират от СМС. 

Изпълнението е част от програмата на концерт от цикъла „Българският инструментален концерт" с участието на солистите Атанас Кръстев (виолончело), Симеон Гошев (пиано), Пе

Певицата и танцьорка Аделейд Хол, наричана още „истинската първа дама на джаза“, ще бъде почетена със синя паметна плоча на дома си в Западен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Аделейд Хол е родена в Бруклин, Ню Йорк и прекарва 55 години от живота си в столицата на Великобритания. Тя умира в Лондон през 1993 година на 92 години. 

Паметната плоча в характерния цвят на организацията "Английското наследство" (The English Heritage plaque) ще бъде поставена на дома й на улица  „Колингам Роуд“ (Collingham Road) 1 в Кенсингтън, където тя живее в продължение на 27 години. 

„Много харесвам Лондон, защото е тих град. А аз обичам спокойния начин на живот“, казва тя в интервю през 1980 година. 

Аделейд Хол е пионер в музикалния жанр „скат“ (scat). Това е пеене, възникнало във вокалния джаз, което представлява импровизация с безсловесни и безсмислени

Оперната прима Соня Йончева отново се завърна в родния си Пловдив с бляскава концертна гала с операта “Тоска” от Джакомо Пучини. 

Хиляди аплодираха на Античния театър Иван Момиров, Деян Вaчkoв, Божидар Божкилов, Евгени Aрабagжueв, Борис Кучков, Hukолай Бачев, Калоян Георгиев, Оркестъра и хора на Държавна опера - Пловдив. 

Поради непредвидени обстоятелства, диригентът Доминго Хиндоян не присъства на концерта. Зад диригентския пулт бе Кръстин Настев. 

Галаконцертът "Тоска" е посветен на 70-годишнината от създаването на Държавна опера - Пловдив и 100 години от смъртта на Джакомо Пучини. 

Спектакълът по трагичната любовна история на Флория Тоска и Марио Каварадоси се ражда в мислите на Соня Йончева преди година, сподели певицата. Играя ролята по целия свят и нямаше как да не я споделя с вас, каза след концерта примата. 

На антич

Международният конкурс „Дунава, толкова син – един евъргрийн в нова светлина“ търси нова съвременна филмова интерпретация на валса на Йохан Щраус „На хубавия син Дунав“, съобщиха от Община Виена/ Международни офиси - София.

"На хубавия син Дунав" е една от най-известните музикални композиции в света, оставила трайна следа и в историята на киното. Валсът многократно е участвал в създаването на емблематични филми като „Гранд хотел“ с Грета Гарбо и „2001: Космическа одисея“ на Стенли Кубрик.  

В столицата на Австрия 2025 година е обявена за Година на Щраус, припомнят от Община Виена/Международни офиси - София. Виенският фестивал за късометражно кино Vienna Shorts и компанията „2025 - година на Йохан Щраус“ търсят съвременни кинематографични интерпретации, за да покажат популярното музикално произведение в нова светлина. В конкурса могат да участват музикални видеокли

"Отвътре навън 2" събра 100 млн. щатски долара от продажби на билети през втория си уикенд и постави нов рекорд за второ издание на анимационен филм през втората седмица в кината в САЩ, съобщиха Асошиейтед прес и Франс прес.

Предишният най-добър втори уикенд за анимационно заглавие беше 92 млн. долара за "Супер Марио Bros.: Филмът". Само шест продукции  са имали по-добър резултат.

Само за седмица и половина "Отвътре навън 2" се превърна в най-печелившия филм за 2024 г., до момента със 724,4 млн. долара в световен мащаб, включително 355,2 млн. долара в американските и канадските кина. Това изпреварва 711,8 млн. долара в световен мащаб на "Дюн: Част 2". "Отвътре навън 2" вероятно ще премине границата от 1 млрд. долара след около седмица, което ще го направи първия филм след "Барби", с подобно постижение. 

Успехът на "Отвътре навън 2" изненада Холивуд, к

Анимацията разказва историята на непокорните роботи Орион Пакс и D-16, които един ден целият свят ще познава като Оптимус Прайм и Мегатрон. Приятелите заемат най-ниското ниво в йерархията на Сайбертрон и се трудят като общи работници под повърхността на планетата, възхищавайки се на своя идол Сентинел Прайм, и мечтаейки един ден да се издигнат и да спечелят правото да се трансформират. Когато след поредната им лудория Орион Пакс и D-16 са наказани, те се натъкват на тайна, която ще ги отведе на шеметно пътешествие, което завинаги ще промени както тяхната съдба, така и тази на Сайбертрон.

Новият трейлър на „Трансформърс: Първият“ разкрива необуздания характер на Орион Пакс и D-16 и запознава с техните приятели, които ще ги съпътстват в приключението им, и заедно с тях ще се превърнат в легенди. Видеото обещава главозамайващо, изключително забавно и изпълнено с много екшън приключение, което феновете на поредицата очакват отдавана – приключение, което наред с впечатляващата визия, ще предложи и ангажираща история с пълнокръвни герои, които ще развълнуват дори и тези, които за първи път се запознават с емблематичните трансформиращи роботи, коментират от „Форум филм“.

Както информирахме, режисьор е Джош Кули („Играта на играчките 4“), а сценарият е на Андрю Берър и Гейб Ферари. Оригиналният актьорски състав включва Освен Крис Хемсуърт, Брайън Тайрий Хенри, Скарлет Йохансон, Кийгън-Майкъл Кий, Стив Бушеми, Джон Хам и Лорънс Фишбърн. Продуценти са Лоренцо ди Бонавентура, Майкъл Бей, Том ДеСанто, Дон Мърфи, Арън Дем и Марк Варадиан, а сред изпълнителните продуценти е Стивън Спилбърг.

Спектакълът „Съседите отгоре“ ще се играе в Летния театър в Шумен на 27 август. Режисьор на постановката е Емил Марков, сценограф е Марина Янева. На сцената са актьорите Лилия Маравиля, Силвия Петкова, Емил Марков и Иван Бърнев.

Силвия Петкова съобщи, че предстои да стартира третият сезон, в който ще се играе спектакълът "Съседите отгоре". „По време на представлението е весело, в един момент настъпва тишина, защото рязко сменяме жанра и минаваме към по-сериозна тема. Хората много се припознават, много се забавляват, а на финала успяваме да ги замислим и, надявам се, да ги променим към по-добро", добави тя.

Темите, които поставя спектакълът, са какво се случва в една връзка между мъж и жена, след като те попаднат в ежедневието и рутината, които ги отдалечават, кои са нещата, които можем да предприемем, за да съхраним отношенията си, колко важно е да се

Музиканти от цял свят идват за десетото издание на „Алегра“, съобщават организаторите.

„Създателят на фестивала Петър Найденов, с безпощаден вкус и филтър, вече за десета година задвижва изключително интересната програма и новаторски елемент във всяко издание на фестивала, обещава завладяващи изпълнения на сцената на Военния клуб и зала „България“, и световни виртуози, които ще оставят публиката без дъх“, коментират от екипа на събитието.

Програмата включва шест концерта – два симфонични, два камерни, един експеримент между класическа и джаз музика и финално изпълнение на младежки оркестър, в който сили обединяват млади музиканти от Националното музикалното училище в София и техни връстници от Винтертур, Швейцария. 

Както информирахме, откриващият кон

Ретроспективна изложба „95 години от рождението на професор Галилей Симеонов“ е подредена в Художествена галерия „Кирил Петров“ в Монтана. Показани са 27 творби в памет на бележития график.

Експозицията може да се види до края на август.

Професор Галилей Дамянов Симеонов е роден на 22 юни 1929 г.  в село Сърбляница (днешно Гаврил Геново, община Георги Дамяново, област Монтана). Завършва гимназия в Берковица, след което се дипломира през 1960 година, във Национална художествена академия (НХА), където завършва класа на Илия Бешков. Симеонов е дългогодишен професор по графика в Националната художествена академия. Смятан е за един от последните класици на българското изобразително изкуство, а още през 70-те години на ХХ век се утвърждава като водещ график в национален мащаб.  Специално място в творчеството му заема Васил Левски. Митологизираният образ на Апостола

Безсънните нощи са цената на успеха. Винаги  е така. Това каза Стефан Вълдобрев, който днес бе гост във формата „Цената на успеха“ на Празниците на изкуствата „Аполония“. 

Няма нищо по-хубаво от усещането сутрин, че си си свършил работата добре предната вечер. Някакво удовлетворение. Или като излезе албум - пуснеш си го и знаеш, че е станал. Това усещане е много кратко, само една сутрин, обясни той.

Стефан Вълдобрев и Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“, разказаха, че се познават от повече от 30 години.

"Тогава не гледах на „Обичам те, мила“ като на „По-полека“ сега. Гледах на нея като на шега и не исках хората да ме свързват с нея. Исках да забележат и другите песни. Исках да натрупам още и още песни. И в момента гледам по друг начин на нея, защото

Автори от три държави подредиха съвместна изложба в Народно читалище  "Братство-1884" в Павликени, съобщиха от пресцентъра на общината. Тя включва творби, създадени по време на тазгодишното издание на Международния арт пленер „Павликени и светът“, който се проведе в периода 3 юли - 8 юли. В него участваха Инчи Кансу, Исмет Тартар, Емел Семиоглу, Есер Кечечи, Раиф Кизил и Кемал Каймаз от Кипър, французинът Брюно Давид, който в годините е оставил трайна следа в колекция „Павликени и светът“, както и съорганизаторите Тодор Тодоров и Даниела Тодорова. В рамките на форума, художниците от Кипър, Франция и България създаваха изкуство от хартия, опознаваха местната култура и проведоха уъркшоп с ученици.

Експозицията "Павликени и светът" беше открита във фоайето на НЧ „Братство-1884“, а за събитието се събраха ценители на изкуството от целия регион. В приветствието си към творците

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
4225
Тонът на времето

Излезе нов трейлър на „Трансформърс: Първият“

На 20, а не на 27 септември, е премиерата на „Трансформърс: Първият“, съобщават от „Форум филм“.Анимацията разказва историята на непокорните роботи Орион Пакс и D-16, които един ден целият свят ще познава като Оптимус Прайм и Мегатрон.

| 29 Юли 2024, 15:40 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Излезе нов трейлър на „Трансформърс: Първият“
Излезе нов трейлър на „Трансформърс: Първият“
Снимка © DFA

На 20, а не на 27 септември, е премиерата на „Трансформърс: Първият“, съобщават от „Форум филм“.

Анимацията разказва историята на непокорните роботи Орион Пакс и D-16, които един ден целият свят ще познава като Оптимус Прайм и Мегатрон. Приятелите заемат най-ниското ниво в йерархията на Сайбертрон и се трудят като общи работници под повърхността на планетата, възхищавайки се на своя идол Сентинел Прайм, и мечтаейки един ден да се издигнат и да спечелят правото да се трансформират. Когато след поредната им лудория Орион Пакс и D-16 са наказани, те се натъкват на тайна, която ще ги отведе на шеметно пътешествие, което завинаги ще промени както тяхната съдба, така и тази на Сайбертрон.

Симфониета Враца гостува на „Софийски музикални седмици“ (СМС) на 17 юни в зала „България“, съобщават от екипа на фестивала.

Специално за изпълнението на Симеон Гошев пристига нов роял „Бьозендорфер“. Младият пианист развива кариерата си във Виена е представителен изпълнител на марката пиана от 2021 г.

„Ще имаме уникалната възможност да чуем този изключителен инструмент в изпълнение на Симеон Гошев и Симфониета Враца, под диригентската палка на Христо Павлов, на „Рапсодия за пиано и оркестър" от именития композитор Йордан Гошев“, коментират от СМС. 

Изпълнението е част от програмата на концерт от цикъла „Българският инструментален концерт" с участието на солистите Атанас Кръстев (виолончело), Симеон Гошев (пиано), Пе

Певицата и танцьорка Аделейд Хол, наричана още „истинската първа дама на джаза“, ще бъде почетена със синя паметна плоча на дома си в Западен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Аделейд Хол е родена в Бруклин, Ню Йорк и прекарва 55 години от живота си в столицата на Великобритания. Тя умира в Лондон през 1993 година на 92 години. 

Паметната плоча в характерния цвят на организацията "Английското наследство" (The English Heritage plaque) ще бъде поставена на дома й на улица  „Колингам Роуд“ (Collingham Road) 1 в Кенсингтън, където тя живее в продължение на 27 години. 

„Много харесвам Лондон, защото е тих град. А аз обичам спокойния начин на живот“, казва тя в интервю през 1980 година. 

Аделейд Хол е пионер в музикалния жанр „скат“ (scat). Това е пеене, възникнало във вокалния джаз, което представлява импровизация с безсловесни и безсмислени

Оперната прима Соня Йончева отново се завърна в родния си Пловдив с бляскава концертна гала с операта “Тоска” от Джакомо Пучини. 

Хиляди аплодираха на Античния театър Иван Момиров, Деян Вaчkoв, Божидар Божкилов, Евгени Aрабagжueв, Борис Кучков, Hukолай Бачев, Калоян Георгиев, Оркестъра и хора на Държавна опера - Пловдив. 

Поради непредвидени обстоятелства, диригентът Доминго Хиндоян не присъства на концерта. Зад диригентския пулт бе Кръстин Настев. 

Галаконцертът "Тоска" е посветен на 70-годишнината от създаването на Държавна опера - Пловдив и 100 години от смъртта на Джакомо Пучини. 

Спектакълът по трагичната любовна история на Флория Тоска и Марио Каварадоси се ражда в мислите на Соня Йончева преди година, сподели певицата. Играя ролята по целия свят и нямаше как да не я споделя с вас, каза след концерта примата. 

На антич

Международният конкурс „Дунава, толкова син – един евъргрийн в нова светлина“ търси нова съвременна филмова интерпретация на валса на Йохан Щраус „На хубавия син Дунав“, съобщиха от Община Виена/ Международни офиси - София.

"На хубавия син Дунав" е една от най-известните музикални композиции в света, оставила трайна следа и в историята на киното. Валсът многократно е участвал в създаването на емблематични филми като „Гранд хотел“ с Грета Гарбо и „2001: Космическа одисея“ на Стенли Кубрик.  

В столицата на Австрия 2025 година е обявена за Година на Щраус, припомнят от Община Виена/Международни офиси - София. Виенският фестивал за късометражно кино Vienna Shorts и компанията „2025 - година на Йохан Щраус“ търсят съвременни кинематографични интерпретации, за да покажат популярното музикално произведение в нова светлина. В конкурса могат да участват музикални видеокли

"Отвътре навън 2" събра 100 млн. щатски долара от продажби на билети през втория си уикенд и постави нов рекорд за второ издание на анимационен филм през втората седмица в кината в САЩ, съобщиха Асошиейтед прес и Франс прес.

Предишният най-добър втори уикенд за анимационно заглавие беше 92 млн. долара за "Супер Марио Bros.: Филмът". Само шест продукции  са имали по-добър резултат.

Само за седмица и половина "Отвътре навън 2" се превърна в най-печелившия филм за 2024 г., до момента със 724,4 млн. долара в световен мащаб, включително 355,2 млн. долара в американските и канадските кина. Това изпреварва 711,8 млн. долара в световен мащаб на "Дюн: Част 2". "Отвътре навън 2" вероятно ще премине границата от 1 млрд. долара след около седмица, което ще го направи първия филм след "Барби", с подобно постижение. 

Успехът на "Отвътре навън 2" изненада Холивуд, к

Новият трейлър на „Трансформърс: Първият“ разкрива необуздания характер на Орион Пакс и D-16 и запознава с техните приятели, които ще ги съпътстват в приключението им, и заедно с тях ще се превърнат в легенди. Видеото обещава главозамайващо, изключително забавно и изпълнено с много екшън приключение, което феновете на поредицата очакват отдавана – приключение, което наред с впечатляващата визия, ще предложи и ангажираща история с пълнокръвни герои, които ще развълнуват дори и тези, които за първи път се запознават с емблематичните трансформиращи роботи, коментират от „Форум филм“.

Както информирахме, режисьор е Джош Кули („Играта на играчките 4“), а сценарият е на Андрю Берър и Гейб Ферари. Оригиналният актьорски състав включва Освен Крис Хемсуърт, Брайън Тайрий Хенри, Скарлет Йохансон, Кийгън-Майкъл Кий, Стив Бушеми, Джон Хам и Лорънс Фишбърн. Продуценти са Лоренцо ди Бонавентура, Майкъл Бей, Том ДеСанто, Дон Мърфи, Арън Дем и Марк Варадиан, а сред изпълнителните продуценти е Стивън Спилбърг.

Спектакълът „Съседите отгоре“ ще се играе в Летния театър в Шумен на 27 август. Режисьор на постановката е Емил Марков, сценограф е Марина Янева. На сцената са актьорите Лилия Маравиля, Силвия Петкова, Емил Марков и Иван Бърнев.

Силвия Петкова съобщи, че предстои да стартира третият сезон, в който ще се играе спектакълът "Съседите отгоре". „По време на представлението е весело, в един момент настъпва тишина, защото рязко сменяме жанра и минаваме към по-сериозна тема. Хората много се припознават, много се забавляват, а на финала успяваме да ги замислим и, надявам се, да ги променим към по-добро", добави тя.

Темите, които поставя спектакълът, са какво се случва в една връзка между мъж и жена, след като те попаднат в ежедневието и рутината, които ги отдалечават, кои са нещата, които можем да предприемем, за да съхраним отношенията си, колко важно е да се

Музиканти от цял свят идват за десетото издание на „Алегра“, съобщават организаторите.

„Създателят на фестивала Петър Найденов, с безпощаден вкус и филтър, вече за десета година задвижва изключително интересната програма и новаторски елемент във всяко издание на фестивала, обещава завладяващи изпълнения на сцената на Военния клуб и зала „България“, и световни виртуози, които ще оставят публиката без дъх“, коментират от екипа на събитието.

Програмата включва шест концерта – два симфонични, два камерни, един експеримент между класическа и джаз музика и финално изпълнение на младежки оркестър, в който сили обединяват млади музиканти от Националното музикалното училище в София и техни връстници от Винтертур, Швейцария. 

Както информирахме, откриващият кон

Ретроспективна изложба „95 години от рождението на професор Галилей Симеонов“ е подредена в Художествена галерия „Кирил Петров“ в Монтана. Показани са 27 творби в памет на бележития график.

Експозицията може да се види до края на август.

Професор Галилей Дамянов Симеонов е роден на 22 юни 1929 г.  в село Сърбляница (днешно Гаврил Геново, община Георги Дамяново, област Монтана). Завършва гимназия в Берковица, след което се дипломира през 1960 година, във Национална художествена академия (НХА), където завършва класа на Илия Бешков. Симеонов е дългогодишен професор по графика в Националната художествена академия. Смятан е за един от последните класици на българското изобразително изкуство, а още през 70-те години на ХХ век се утвърждава като водещ график в национален мащаб.  Специално място в творчеството му заема Васил Левски. Митологизираният образ на Апостола

Безсънните нощи са цената на успеха. Винаги  е така. Това каза Стефан Вълдобрев, който днес бе гост във формата „Цената на успеха“ на Празниците на изкуствата „Аполония“. 

Няма нищо по-хубаво от усещането сутрин, че си си свършил работата добре предната вечер. Някакво удовлетворение. Или като излезе албум - пуснеш си го и знаеш, че е станал. Това усещане е много кратко, само една сутрин, обясни той.

Стефан Вълдобрев и Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“, разказаха, че се познават от повече от 30 години.

"Тогава не гледах на „Обичам те, мила“ като на „По-полека“ сега. Гледах на нея като на шега и не исках хората да ме свързват с нея. Исках да забележат и другите песни. Исках да натрупам още и още песни. И в момента гледам по друг начин на нея, защото

Автори от три държави подредиха съвместна изложба в Народно читалище  "Братство-1884" в Павликени, съобщиха от пресцентъра на общината. Тя включва творби, създадени по време на тазгодишното издание на Международния арт пленер „Павликени и светът“, който се проведе в периода 3 юли - 8 юли. В него участваха Инчи Кансу, Исмет Тартар, Емел Семиоглу, Есер Кечечи, Раиф Кизил и Кемал Каймаз от Кипър, французинът Брюно Давид, който в годините е оставил трайна следа в колекция „Павликени и светът“, както и съорганизаторите Тодор Тодоров и Даниела Тодорова. В рамките на форума, художниците от Кипър, Франция и България създаваха изкуство от хартия, опознаваха местната култура и проведоха уъркшоп с ученици.

Експозицията "Павликени и светът" беше открита във фоайето на НЧ „Братство-1884“, а за събитието се събраха ценители на изкуството от целия регион. В приветствието си към творците

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.