NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Националният песенен конкурс "Бургас и морето" избира победител сред десет финалисти тази вечер
4591
Авансцена

Националният песенен конкурс "Бургас и морето" избира победител сред десет финалисти тази вечер

Десет са песните, избрани да достигнат до финала на тазгодишното 41-во издание на Националния конкурс "Бургас и морето", който ще се проведе тази вечер на сцената на Летния театър в Бургас. Финалистите са избрани от комисия, съставена от изпълнителката Тони Димитрова, композиторите Стефан Диомов и Руслан Карагьозов, заместник-кмета по култура и вероизповедания Диана Саватева, генералния директор на Българска телеграфна агенция Кирил Вълчев, ръководителя на катедра „Музика и мултимедийни технологии“ в Софийския университет и заместник-директор на Бургаския филиал на университета д-р Адриан Георгиев, общинския съветник и част от комисията по култура към Общински съвет Бургас - Веселин Пренеров, поетесата Яна Вълчева, фронтмена на група „Горещ пясък“ Светослав Михайлов и директора на Общинско предприятие „Летен театър, фестивали и концерти“ Димитър Маджаров. Сред изпълнителите, които публиката ще чуе на финала, са Симеон Славев, Нейко Генчев, Яница Кънева, дует "Аморе", Теди Русева – Тиара, Георги Костадинов, Вокален ансамбъл „Фортисимо", Огнян Георгиев, Илия Ангелов, Вокален ансамбъл HighLight. Те ще изпълнят песни на композиторите Артур Надосян, Нейко Генчев, Светослав Лобошки, Жеко Жеков, Иво Дуков, Милен Македонски, Митко Динев, Hightlight Pro и Илия Ангелов

| 28 Юли 2024, 12:47 ч.
Националният песенен конкурс
Националният песенен конкурс "Бургас и морето" избира победител сред десет финалисти тази вечер
Снимка © БТА

Десет са песните, избрани да достигнат до финала на тазгодишното 41-во издание на Националния конкурс "Бургас и морето", който ще се проведе тази вечер на сцената на Летния театър в Бургас.

Втори международен арт пленер по скулптура и живопис събра творци от четири държави в местността Ксилифор край Велико Търново. Организатори са Великотърновският университет “Св. св. Кирил и Методий”, Туристическото дружество “Трапезица – 1902” и Община Велико Търново.

В пленера тази година участват общо 15 души – осев в секция скулптура и седем в живопис, каза преподавателят във Великотърновския университет и ръководител на втората секция Пламен Кондов.

Симпозиумът се организира за 14-а поредна година, като първите 12 издания са само с българско участие, а следващите – и с международно. 

В настоящото има участници от Тракийския университет в турския град Одрин, от Националния университет по изкуствата в Букурещ и от факултета по изобразително изкуство на Университета в сръбския град Ниш. От България участниците са двама студенти от Националната художествена а

„Далечно присъствие“ е наречен клавирният рецитал, който София Меликян ще изнесе на 20 септември в Националната музикална академия. Ще звучат творби от Рикардо Винес, Морис Равел, Деода дьо Северак, Хоакин Турина.

Събитието е част от новия градски фестивала за култура и изкуство „Аз съм София“, като част от програмата „София празнува 17 септември“. 

София Меликян представя програма от испански и френски произведения, отдаващи почит на Рикардо Винес (1875-1943), влиятелният каталонски пианист и второстепенен композитор, който винаги е бил запален по новата музика от съвременни композитори, коментират организаторите

Тя е родена в Ереван, Армения, но израснала в Испания. Развива своята концертна дейност предимно в Испания и по света. Тя си

Родената в България и израснала в Клиши-су-Боа, Франция, Силви живее сред музика още от детските си години - баща й и дядо й са музиканти. Когато пораства, под влияние на брат си започва да слуша джаз.

Живях в България до шестата си година, казва Вартан в интервю, публикувано в „Телерама“ по повод 80-ия й рожден ден. Описва семейството си като много грижовно и любящо. Баща й е франкофон, работещ във френското посолство в София. На седем години бъдещата звезда пристига в Париж. Цели четири години семейството живее в хотел, преди да може да си позволи къща. Бъдещата певица тръгва на училище и научава френски „на терен“. Оттогава, по думите й, остава извънредно срамежлива. 

Когато семейството вече може да си позволи къща, първата вещ, която купува баща й, е пиано. 

Влиза за първи път в легендарната зала „Олимпия&ld

История, изкуство и мистика ще си дадат среща и в тазгодишното издание на „Белите нощи на Разград”. 

Музейните обекти ще отворят отново широко врати, за да посрещнат гости за фестивала, посветен на културно-историческото наследство на града и неговите паметници. 

Програмата на двудневните празници, организирани от Община Разград със съдействието на културните институти в град,а представи на пресконференция кметът Добрин Добрев. Присъстваха също зам.-кметът по хуманитарните дейности Елка Неделчева и началникът на Отдел "Култура, туризъм и международни връзки" Катерина Ганева.

Фестивалът се провеждат всяка година в две поредни нощи винаги на 23 и 24 юни – в нощта срещу Еньовден и на самия празник. По традиция първата нощ е на градските къщи музеи, като всяка от тях има своя тема. Втората "бяла нощ" е посветена на античната история на Разград и се провежда в

Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев (1924-2007) бе открита тази вечер в художествена галерия „Дечко Узунов“, филиал на Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

Ние правим най-различни изследвания и проекти живота и творчеството на Дечко Узунов. Тази година един от проектите е за един от неговите студенти - Георги Баев, каза Аделина Филева, директор на Софийската градска художествена галерия.

Тя отбеляза, че тази година се навършват сто години от рождението на Баев.

„Надявах се да се направи голяма ретроспекция“, посочи тя.

И тъй като до този момент никой не е поискал картините на Баев, които са притежание на СГХГ, екипът на галерията е решил да ги подреди в своя експозиция.

По думите на Филева, макар и малка, изложбата почита художника.

Аделина Филева отбеляза, че творбите, к

Финалистите са избрани от комисия, съставена от изпълнителката Тони Димитрова, композиторите Стефан Диомов и Руслан Карагьозов, заместник-кмета по култура и вероизповедания Диана Саватева, генералния директор на Българска телеграфна агенция Кирил Вълчев, ръководителя на катедра „Музика и мултимедийни технологии“ в Софийския университет и заместник-директор на Бургаския филиал на университета д-р Адриан Георгиев, общинския съветник и част от комисията по култура към Общински съвет Бургас - Веселин Пренеров, поетесата Яна Вълчева, фронтмена на група „Горещ пясък“ Светослав Михайлов и директора на Общинско предприятие „Летен театър, фестивали и концерти“ Димитър Маджаров.

Сред изпълнителите, които публиката ще чуе на финала, са Симеон Славев, Нейко Генчев, Яница Кънева, дует "Аморе", Теди Русева – Тиара, Георги Костадинов, Вокален ансамбъл „Фортисимо", Огнян Георгиев, Илия Ангелов, Вокален ансамбъл HighLight.

Те ще изпълнят песни на композиторите Артур Надосян, Нейко Генчев, Светослав Лобошки, Жеко Жеков, Иво Дуков, Милен Македонски, Митко Динев, Hightlight Pro и Илия Ангелов. Сред текстописците са Румен Николов, Джина Дундова-Панчева, Мариета Ангелова, Костадин Филипов, Теди Русева-Тиара, Иво Дуков, Йордан Пеев, Надежда Захариева-Дамянова.  

Песните са качени и в сайта на "Бургас и морето", където желаещите могат да изберат своя фаворит за песен на онлайн слушателите. 

Припомняме, че ден по-рано за първи път се проведе и конкурс за млади изпълнители под името "Бургас и морето", чийто първи лауреат стана 16-годишна Теодора Велева от София.  

От много ранна възраст мечтаех да стана филмов режисьор и ето че се случи и мечтата ми се сбъдна. Това каза в интервю полският режисьор Мариуш Гжегожек, който е част от международното жури на единадесетото издание на кинофестивала за ново европейско кино „Златната липа“. 

Toй разкри, че още като дете "има нещо като хипнотично отношение към киното. Най-напред гледах телевизия, когато бях на 4-5 години. И от самото начало до такава степен влизах в историите и във взаимоотношенията, че съм ги преживявал. Стигал съм дотам, че съм вдигал температура, след като съм гледал филм. Тогава моята майка ми каза, че ще ми спре телевизора и няма да ми разрешава да гледам, защото реагирам прекалено емоционално. Това отношение през годините се разви и се разшири“, каза творецът. 

Според него киното „е едно пътуване, едно пътешествие, една одисея в чувствата, мислите, преживява

През октомври екипът на Хилда Казасян и Плевенската филхармония обявяват два дни на музиката в киното.

Те ще представят в Сандански два от най-успешните си концерт-спектакли: "Да послушаме кино" - с българска филмова музика (на 21 октомври) и "Световното кино в музика" - с популярни мелодии от световните филмови ленти (22 октомври), съобщават организаторите.

След успеха на програмата "Да послушаме кино", включваща едни от най-популярните теми от български филми, която обиколи големите сцени в България и спечели приза "Кристална лира" за върхови постижения в областта на българското музикално изкуство, екипът на Хилда Казасян реши да продължи своето музикално пътешествие с музика от световното кино.

Концерт-спектакълът "Световното кино в музика" представя музика от знакови ленти с изцяло нов аранжимент: "Имало едно време в Америка", "Кръстникът", "Убий Бил", "Каб

Изложбата "Модернистите на XX век" на галерия Vivacom Art Hall Oborishte 5 беше открита днес в Културен център „Морско казино“ в Бургас. 

Експозицията, изложена в двете зали на културното пространство, представя творби от частната колекция на галерията, която включва общо 74 произведения на творците Пабло Пикасо, Салвадор Дали, Марк Шагал и Жоан Миро (известен у нас като Хуан Миро). 

Сред показаните произведения са наредени и графични творби на Фернан Леже и Анри Матис.

Част от произведенията са от постоянните колекции на световни музеи и галерии, а други идват от ателие „Мурло“ в Ню Йорк, работило с някои от прочутите творци на миналия век и един от най-големите издатели на оригинално графично изкуство. 

Това е една изключително рядка сбирка от произведения на големите модернисти на изминалия век, каза на откриването Деница Гергова, художест

Режисьорът Джон Фавро представи нов филм от поредицата "Междузвездни войни", озаглавен The Mandalorian And Grogu ("Мандалорецът и Грогу"), съобщи ДПА. 

Във филма участва актьорът Педро Паскал. 

Дванайсет хиляди фенове посрещнаха актьора пред центъра "Хонда" в Калифорния. Публиката успя да види тийзър на новата лента. 

Фавро каза, че снимките на новата продукция са започнали преди няколко седмици. Премиерата на филма би трябвало да бъде през май2026 г. 

Междувременно творческият директор на "Пиксар" Пийт Докттър обяви, че е започнала работата по анимационния филм "Феноменалните 3".  Игралният римейк на "Лило и Стич" би трябвало да излезе по кината през лятото на 2025 г.

Кино под звездите организира Община Габрово. То ще се състои от 7 до 11 август на площад „Възраждане“, съобщават от местната администрация. 

Организаторите посочват, че ще има пет кино вечери с пет български филма, които могат да се гледат безплатно на централния площад. 

Заглавията, които публиката ще види, са „Пулсът на танца“, „Борсови играчи“, „Игра на доверие“, „Киберпрестъпност“, и „Жълт олеандър“. 

Събитието се осъществява с подкрепата на Община Габрово и е част от Културния календар на града за 2024 година, информират още от местната администрация. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
4591
Авансцена

Националният песенен конкурс "Бургас и морето" избира победител сред десет финалисти тази вечер

Десет са песните, избрани да достигнат до финала на тазгодишното 41-во издание на Националния конкурс "Бургас и морето", който ще се проведе тази вечер на сцената на Летния театър в Бургас.Финалистите са избрани от комисия, съставена от изпълнителката Тони Димитрова, композиторите Стефан Диомов и Руслан Карагьозов, заместник-кмета по култура и вероизповедания Диана Саватева, генералния директор на Българска телеграфна агенция Кирил Вълчев, ръководителя на катедра „Музика и мултимедийни технологии“ в Софийския университет и заместник-директор на Бургаския филиал на университета д-р Адриан Георгиев, общинския съветник и част от комисията по култура към Общински съвет Бургас - Веселин Пренеров, поетесата Яна Вълчева, фронтмена на група „Горещ пясък“ Светослав Михайлов и директора на Общинско предприятие „Летен театър, фестивали и концерти“ Димитър Маджаров.

| 28 Юли 2024, 12:47 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Националният песенен конкурс
Националният песенен конкурс "Бургас и морето" избира победител сред десет финалисти тази вечер
Снимка © БТА

Десет са песните, избрани да достигнат до финала на тазгодишното 41-во издание на Националния конкурс "Бургас и морето", който ще се проведе тази вечер на сцената на Летния театър в Бургас.

Финалистите са избрани от комисия, съставена от изпълнителката Тони Димитрова, композиторите Стефан Диомов и Руслан Карагьозов, заместник-кмета по култура и вероизповедания Диана Саватева, генералния директор на Българска телеграфна агенция Кирил Вълчев, ръководителя на катедра „Музика и мултимедийни технологии“ в Софийския университет и заместник-директор на Бургаския филиал на университета д-р Адриан Георгиев, общинския съветник и част от комисията по култура към Общински съвет Бургас - Веселин Пренеров, поетесата Яна Вълчева, фронтмена на група „Горещ пясък“ Светослав Михайлов и директора на Общинско предприятие „Летен театър, фестивали и концерти“ Димитър Маджаров.

Втори международен арт пленер по скулптура и живопис събра творци от четири държави в местността Ксилифор край Велико Търново. Организатори са Великотърновският университет “Св. св. Кирил и Методий”, Туристическото дружество “Трапезица – 1902” и Община Велико Търново.

В пленера тази година участват общо 15 души – осев в секция скулптура и седем в живопис, каза преподавателят във Великотърновския университет и ръководител на втората секция Пламен Кондов.

Симпозиумът се организира за 14-а поредна година, като първите 12 издания са само с българско участие, а следващите – и с международно. 

В настоящото има участници от Тракийския университет в турския град Одрин, от Националния университет по изкуствата в Букурещ и от факултета по изобразително изкуство на Университета в сръбския град Ниш. От България участниците са двама студенти от Националната художествена а

„Далечно присъствие“ е наречен клавирният рецитал, който София Меликян ще изнесе на 20 септември в Националната музикална академия. Ще звучат творби от Рикардо Винес, Морис Равел, Деода дьо Северак, Хоакин Турина.

Събитието е част от новия градски фестивала за култура и изкуство „Аз съм София“, като част от програмата „София празнува 17 септември“. 

София Меликян представя програма от испански и френски произведения, отдаващи почит на Рикардо Винес (1875-1943), влиятелният каталонски пианист и второстепенен композитор, който винаги е бил запален по новата музика от съвременни композитори, коментират организаторите

Тя е родена в Ереван, Армения, но израснала в Испания. Развива своята концертна дейност предимно в Испания и по света. Тя си

Родената в България и израснала в Клиши-су-Боа, Франция, Силви живее сред музика още от детските си години - баща й и дядо й са музиканти. Когато пораства, под влияние на брат си започва да слуша джаз.

Живях в България до шестата си година, казва Вартан в интервю, публикувано в „Телерама“ по повод 80-ия й рожден ден. Описва семейството си като много грижовно и любящо. Баща й е франкофон, работещ във френското посолство в София. На седем години бъдещата звезда пристига в Париж. Цели четири години семейството живее в хотел, преди да може да си позволи къща. Бъдещата певица тръгва на училище и научава френски „на терен“. Оттогава, по думите й, остава извънредно срамежлива. 

Когато семейството вече може да си позволи къща, първата вещ, която купува баща й, е пиано. 

Влиза за първи път в легендарната зала „Олимпия&ld

История, изкуство и мистика ще си дадат среща и в тазгодишното издание на „Белите нощи на Разград”. 

Музейните обекти ще отворят отново широко врати, за да посрещнат гости за фестивала, посветен на културно-историческото наследство на града и неговите паметници. 

Програмата на двудневните празници, организирани от Община Разград със съдействието на културните институти в град,а представи на пресконференция кметът Добрин Добрев. Присъстваха също зам.-кметът по хуманитарните дейности Елка Неделчева и началникът на Отдел "Култура, туризъм и международни връзки" Катерина Ганева.

Фестивалът се провеждат всяка година в две поредни нощи винаги на 23 и 24 юни – в нощта срещу Еньовден и на самия празник. По традиция първата нощ е на градските къщи музеи, като всяка от тях има своя тема. Втората "бяла нощ" е посветена на античната история на Разград и се провежда в

Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев (1924-2007) бе открита тази вечер в художествена галерия „Дечко Узунов“, филиал на Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

Ние правим най-различни изследвания и проекти живота и творчеството на Дечко Узунов. Тази година един от проектите е за един от неговите студенти - Георги Баев, каза Аделина Филева, директор на Софийската градска художествена галерия.

Тя отбеляза, че тази година се навършват сто години от рождението на Баев.

„Надявах се да се направи голяма ретроспекция“, посочи тя.

И тъй като до този момент никой не е поискал картините на Баев, които са притежание на СГХГ, екипът на галерията е решил да ги подреди в своя експозиция.

По думите на Филева, макар и малка, изложбата почита художника.

Аделина Филева отбеляза, че творбите, к

Сред изпълнителите, които публиката ще чуе на финала, са Симеон Славев, Нейко Генчев, Яница Кънева, дует "Аморе", Теди Русева – Тиара, Георги Костадинов, Вокален ансамбъл „Фортисимо", Огнян Георгиев, Илия Ангелов, Вокален ансамбъл HighLight.

Те ще изпълнят песни на композиторите Артур Надосян, Нейко Генчев, Светослав Лобошки, Жеко Жеков, Иво Дуков, Милен Македонски, Митко Динев, Hightlight Pro и Илия Ангелов. Сред текстописците са Румен Николов, Джина Дундова-Панчева, Мариета Ангелова, Костадин Филипов, Теди Русева-Тиара, Иво Дуков, Йордан Пеев, Надежда Захариева-Дамянова.  

От много ранна възраст мечтаех да стана филмов режисьор и ето че се случи и мечтата ми се сбъдна. Това каза в интервю полският режисьор Мариуш Гжегожек, който е част от международното жури на единадесетото издание на кинофестивала за ново европейско кино „Златната липа“. 

Toй разкри, че още като дете "има нещо като хипнотично отношение към киното. Най-напред гледах телевизия, когато бях на 4-5 години. И от самото начало до такава степен влизах в историите и във взаимоотношенията, че съм ги преживявал. Стигал съм дотам, че съм вдигал температура, след като съм гледал филм. Тогава моята майка ми каза, че ще ми спре телевизора и няма да ми разрешава да гледам, защото реагирам прекалено емоционално. Това отношение през годините се разви и се разшири“, каза творецът. 

Според него киното „е едно пътуване, едно пътешествие, една одисея в чувствата, мислите, преживява

През октомври екипът на Хилда Казасян и Плевенската филхармония обявяват два дни на музиката в киното.

Те ще представят в Сандански два от най-успешните си концерт-спектакли: "Да послушаме кино" - с българска филмова музика (на 21 октомври) и "Световното кино в музика" - с популярни мелодии от световните филмови ленти (22 октомври), съобщават организаторите.

След успеха на програмата "Да послушаме кино", включваща едни от най-популярните теми от български филми, която обиколи големите сцени в България и спечели приза "Кристална лира" за върхови постижения в областта на българското музикално изкуство, екипът на Хилда Казасян реши да продължи своето музикално пътешествие с музика от световното кино.

Концерт-спектакълът "Световното кино в музика" представя музика от знакови ленти с изцяло нов аранжимент: "Имало едно време в Америка", "Кръстникът", "Убий Бил", "Каб

Изложбата "Модернистите на XX век" на галерия Vivacom Art Hall Oborishte 5 беше открита днес в Културен център „Морско казино“ в Бургас. 

Експозицията, изложена в двете зали на културното пространство, представя творби от частната колекция на галерията, която включва общо 74 произведения на творците Пабло Пикасо, Салвадор Дали, Марк Шагал и Жоан Миро (известен у нас като Хуан Миро). 

Сред показаните произведения са наредени и графични творби на Фернан Леже и Анри Матис.

Част от произведенията са от постоянните колекции на световни музеи и галерии, а други идват от ателие „Мурло“ в Ню Йорк, работило с някои от прочутите творци на миналия век и един от най-големите издатели на оригинално графично изкуство. 

Това е една изключително рядка сбирка от произведения на големите модернисти на изминалия век, каза на откриването Деница Гергова, художест

Режисьорът Джон Фавро представи нов филм от поредицата "Междузвездни войни", озаглавен The Mandalorian And Grogu ("Мандалорецът и Грогу"), съобщи ДПА. 

Във филма участва актьорът Педро Паскал. 

Дванайсет хиляди фенове посрещнаха актьора пред центъра "Хонда" в Калифорния. Публиката успя да види тийзър на новата лента. 

Фавро каза, че снимките на новата продукция са започнали преди няколко седмици. Премиерата на филма би трябвало да бъде през май2026 г. 

Междувременно творческият директор на "Пиксар" Пийт Докттър обяви, че е започнала работата по анимационния филм "Феноменалните 3".  Игралният римейк на "Лило и Стич" би трябвало да излезе по кината през лятото на 2025 г.

Кино под звездите организира Община Габрово. То ще се състои от 7 до 11 август на площад „Възраждане“, съобщават от местната администрация. 

Организаторите посочват, че ще има пет кино вечери с пет български филма, които могат да се гледат безплатно на централния площад. 

Заглавията, които публиката ще види, са „Пулсът на танца“, „Борсови играчи“, „Игра на доверие“, „Киберпрестъпност“, и „Жълт олеандър“. 

Събитието се осъществява с подкрепата на Община Габрово и е част от Културния календар на града за 2024 година, информират още от местната администрация. 

Песните са качени и в сайта на "Бургас и морето", където желаещите могат да изберат своя фаворит за песен на онлайн слушателите. 

Припомняме, че ден по-рано за първи път се проведе и конкурс за млади изпълнители под името "Бургас и морето", чийто първи лауреат стана 16-годишна Теодора Велева от София.  

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.