Бившият холивудски продуцент Харви Уайнстийн, който излежава присъда в затвор, бе преместен в болница в Ню Йорк с КОВИД-19, което е влошило здравословното му състояние, тъй като той има и други заболявания, предаде Ройтерс.
С показания на водещия разследването детектив и осъдената оръжейничка за случилото се около фаталната стрелба на снимачната площадка на филма "Ръжда" ще продължи делото срещу актьора и продуцент Алек Болдуин, съобщи АП.
Александрия Хенкок е първият детектив, разпитал Болдуин във връзка със стрелбата през октомври 2021 г., когато загина операторката Халина Хъчинс.
Вчера Хенкок също даде кратки показания пред съда. Освен нея свидетелстваше и италианският експерт по оръжията Алесандро Пиета, който даде подробности за контрола при производството на оръжия.
Пистолетът, с който Болдуин застреля Хъчинс, е доставен през 2017 г., а Пиета го е проверил през 2018 г. във връзка с продажбата. Защитата на Болдуин изрази съмнения, че оръжието е било модифицирано.
Актьорът твърди, че не е натискал спусъка на пистолета, който, оказа се, е бил зареден с бойни в
Малък градски театър „Зад канала“ от София гостува във Варна със спектакъла „Зимата на нашето недоволство“ по романа на Джон Стайнбек, адаптиран за сцена от Юрий Дачев и режисиран от Бина Харалампиева. Представлението е утре в Летния театър в града, съобщават от столичната трупа.
Актьорският състав включва Асен Блатечки, Малин Кръстев, Светлана Янчева, Василена Атанасова, Меглена Караламбова, Христо Мутафчиев, Илка Зафирова, Иван Петрушинов. Сценографията и костюмите са на Свила Величкова, музиката е на Асен Аврамов, със специалното участие на Иван Лечев. Постановката е отличена с множество награди, посочват от театъра.
По думите им историята на Стайнбек е винаги актуална. Напрегнатият разказ е съсредоточен около Итън Алън Холи, който е представител на стар род от аристократична Нова Англия, но сега е продавач в бакалията, която преди е пр
Центърът „Помпиду“ в Париж ще отбележи 100-годишнината от началото на сюрреализма с мащабна изложба, която започва на 4 септември и ще продължи до 13 февруари следващата година, предаде АФП.
Шедьоври на Салвадор Дали, Рене Магрит, Джорджо де Кирико, Макс Ернст, Дора Маар, Леонора Карингтън, Доротея Танинг ще бъдат изложени в „Помпиду“. Това включва около 500 картини, скулптури, рисунки, текстове, филми и документи. Те разкриват до каква степен това движение в изкуството, зародило се през 1924 г. около писатели като Андре Бретон, и разпространило се по целия свят, е било визионерско и съвременно в желанието си да промени отношенията между човека и природата.
Изложбата ще бъде представена и в други градове като Мадрид, Хамбург и Филаделфия до 2026 година.
Посетителите на експозицията ще бъдат въведени в огромна кръгла стая, в центъра на ко
Форумът „Изкуството като противодействие“ на Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна среща публиката с историята на най-стария фестивал за съвременно изкуство у нас „Процес - Пространство”, създаден от изкуствоведа Димитър Грозданов през 90-те години на ХХ век.
Подредената в няколко зали експозиция представя малка част от богатата колекцията на събитието, започнало през 1992 г. За своята идея Димитър Грозданов казва, че е замислена през 80-те години на ХХ век и тогава словосъчетанието „Процес - Пространство“ му се струва най-обобщаващо за постмодернистичните тенденции. По-късно, през 2012 г., изкуствоведът намира, че подобна формулировка днес би се концентрирала повече около процеса и неговите смисли и антоними.
След кончината на Димитър Грозданов фестивалът „Процес - Пространство“, кой
Филмът "Дедпул & Върколака" от киновселената на "Марвел" се завърна на челна позиция в боксофис класацията на Северна Америка, съобщават световните осведомителни агенции.
През петия си уикенд на голям екран в САЩ и Канада филмът, режисиран от Шон Леви, с Райън Рейнолдс и Хю Джакман в главните роли, реализира приходи от 18,3 милиона долара.
Общите постъпления от "Дедпул & Върколака" в световен мащаб възлизат на 1,2 милиарда долара.
На второ място е първенецът от миналата седмица "Пришълецът: Ромул" с постъпления от уикенда в размер на 16,2 милиона долара. Това е деветият филм от поредицата "Пришълецът", започнала през 1979 г. с едноименния филм на Ридли Скот.
Романтичната драма "Никога повече" по бестселъра на Колийн Хувър с Блейк Лайвли в главната роля запазва третата си позиция с приходи от уикенд
Уайнстийн, който е на 72 години, страда от диабет, високо кръвно налягане, спинална стеноза, има течност в сърцето и белите дробове. Освен това дава положителен резултат за КОВИД-19, като има и двойна пневмония.
През февруари 2020 г. съдебните заседатели в Манхатън го признаха за виновен по обвинения в изнасилване. Апелативният съд на Ню Йорк през април отмени присъдата, като установи, че Уайнстийн не е получил справедлив процес. Според решението предходната инстанция е допуснала грешка при вземането предвид на свидетелските показания. Продуцентът отрича всички обвинения, повдигнати срещу него. Възможно е още през септември той да бъде съден отново по обвинения в изнасилване.
Присъдата на Уайнстийн е от съществено значение за движението #АзСъщо (#MeToo), в което жени обвиниха стотици мъже в развлекателната индустрия, медиите, политиката и други сфери в сексуални посегателства.
Уайнстийн излежава присъда от 23 години затвор, след като през февруари 2020 г. беше осъден за сексуално посегателство срещу бивша асистентка на продукция през 2006 г. и за изнасилване на млада актриса през 2013 г.
Бившият продуцент беше осъден и на 16 години след отделен процес за изнасилване в Калифорния.
Тишината вътре в теб е тази, която помага да намериш момента, независимо дали е актьорска игра или фотография.
Това каза актрисата Джесика Ланг, която е в София, за да представи свои фотографии в Двореца на площад „Княз Александър Първи“. Събитието е част от проекта „Майстори на фотографията“.
„Когато работиш в киното или на сцената, когато си актьор, ти си част от една общност. И това изисква определени усилия. Така е, когато си заобиколен от много хора. Фотографията беше просто алтернатива, възможност за бягство. Изход, който беше много личен и никога не съм си мислила да излагам или да продавам снимки, или нещо подобно... В интерес на истината, за първи път снимах, защото исках да направя някакъв дневник на моите деца. Исках да документирам тяхното порастване и да направя нещо повече от моментните цветни снимки. Така започ
Видинската филхармония под диригентството на маестро Петър Димитров, Орлин Павлов и Еделина Кънева изнесоха концерт от терасата на Исторически музей – Самоков, посветен на празника на града.
Те представиха пред самоковци музикалното шоу „Сън в лятна нощ“.
Изпълнителите бяха посрещнати с аплодисменти, а в края на вечерта самоковци им ръкопляскаха продължително на крака. Музикантите бяха помолени да изпълнят още една песен на бис за финал на класическата вечер.
Двамата солисти изпълниха основно песни, посветени на любовта и лятото. Орлин Павлов започна с „Индианско лято“. Самоковци чуха и изпълнения от мюзикъла „Котки" като например песента „Спомен“. Прозвуча и световно известната мелодия от филма „Цар лъв“.
Водещата на събитието Ралица Стоянова каза, че от терасата на музея
Ние не правим нещо ново – напротив, ние връщаме духа на това, което е било в центъра на стара София преди 1944 година, но е забравено. Това каза Мартина Стефанова, която е сред организаторите на фестивала „Квартал“.
Първото издание е през 2016 година в София и е организиран от фондация „Дома арт“, със съдействието на „Дом на киното“. Оттогава досега той се провежда винаги около Деня на София, който се отбелязва на 17 септември. Целта му е да покаже и припомни тази част от историята на София, която, според Мартина Стефанова, е считана за емблематична по отношение на културното, архитектурно и занаятчийско развитие в така наречения идеален център на града, обхващащ карето между четирите булеварда „Княз Александър Дондуков“, „Княгиня Мария-Луиза“, „Сливница“ и „Васил Левски“.
Деветото издание се открива на 13 септември и продължава три дни. Мартина Стефанова разказа , че
Осем художници ще вземат участие в XXVIII-мия Международен пленер по живопис „Дружба“, който ще се проведе в Стара Загора. Това съобщи Милен Алагенски, председател на Съюза на българските художници (СБХ), клон Стара Загора.
Участие във форума, който започва утре, 7 юни, ще вземат Ганчо Ганчев – Гана, Райчо Чакъров, Слави Тенев, Клара Хорис, Сузане Хуземан и Чаъръ Сарай.
Международният пленер „Дружба“ датира от 1980 година и се провежда в началото на юни. Като организатори са Община Стара Загора и представителството на СБХ в града. Основната му идея е да бъде място за творческа среща на старозагорските художници с колеги от страната и чужбина.
Този празник на изобразителното изкуство се вписва органично в културната политика на Община Стара Загора, насочена към диалог и партниране с различните творчески организации на нейна територия.
Пианистът Силвен Моризе ще изнесе рецитал във Варна. Той пристига в България за участие в Международния театрален фестивал „Варненско лято“ с концерт-спектакъла „Чаплин Пианисимо“, в който свири на пиано. На 14 юни, ден преди събитието, посветено на Чаплин, Моризе ще свири програмата „Шопен, живот в изгнание“ в Радио Варна, съобщават от екипа на фестивала.
Пианистът ще изпълни на роял емблематични произведения от парижкия период на Фредерик Шопен, които композиторът създава след принудителното си изселване от Полша. Ще прозвучи първата от неговите балади оп. 23 в сол минор, написана след пристигането му в Париж, която съчетава драматичен лиризъм и технически иновации.
Публиката ще чуе и завладяващи валсове и интроспективни ноктюрни, чрез които Шопен улавя същността на романтичния дух на епохата, като същевременно влива меланхолични нотки. Програмата включва и мазурки,