NRD Начало
Събота, 14 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Българската национална филмотека разказва за родното анимационно кино в новия епизод на „Филмотечно“
6924
Цветни аспекти

Българската национална филмотека разказва за родното анимационно кино в новия епизод на „Филмотечно“

На българското анимационно кино е посветен новият епизод на подкаста „Филмотечно“, съобщават инициаторите на проекта от Българската национална филмотека (БНФ). „Разговаряме за първите стъпки в създаването на анимационно кино у нас и в какъв момент се появява то, съпоставено спрямо световните течения и тенденции. Кои са първопроходците в изграждането на българската анимационна школа и кои са личностите-емблеми, които спомагат за нейното развитие и утвърждаване. Сред имената, които ще засегнем в епизода, се нареждат Димитър Тодоров-Жарава, Тодор Динов, Зденка Дойчева, Радка Бъчварова, Стоян Дуков, Слав Бакалов, Иван Андонов, Анри Кулев, Николай Тодоров, Румен Петков, Весела Данчева… Списъкът е дълъг“, разказват от БНФ

| 24 Юли 2024, 12:38 ч.
Българската национална филмотека разказва за родното анимационно кино в новия епизод на „Филмотечно“
Българската национална филмотека разказва за родното анимационно кино в новия епизод на „Филмотечно“
Снимка © БНФ

На българското анимационно кино е посветен новият епизод на подкаста „Филмотечно“, съобщават инициаторите на проекта от Българската национална филмотека (БНФ).

Вечер на романса със заглавие "Говори Сергей Рахманинов" огласи залите на Археологическия музей в Созопол днес.

Концертът бе част от музикалната програма на 40-ите Празници на изкуствата "Аполония" в морския град.

В първия понеделник на септември публиката имаше възможност да чуе изпълненията на сопраното Цветана Бандаловска в акомпанимент на рояла на Благовеста Константинова. Двете поднесоха програма от 18 композиции на Рахманинов, посветена на 150-годишнината от рождението на руския композитор, която се навърши през 2023 г.

В тях прозвучаха текстове на различни автори, сред които с по две творби бяха включени поетите Глафира Галина, Алексей Апухтин, Алексей Плещеев, Константин Балмонт.

Благовеста Константинова направи две самостоятелни изпълнения. Първото бе на "Мелодия" оп. 3, номер 3, а второто на "Прелюд" оп.3, номер 2 бе изненада, която не бе обяв

Симфониета - Шумен ще изнесе концерт под надслова "Танго под звездите”. Началото му е утре вечер, на Шуменската крепост. Участници са младите музиканти от ансамбъл "Либертанго”. Цигуларят Александър Зайранов, пианистката Виктория Боянова и Ася Караиванова на контрабас ще бъдат ръководени от бандонеониста Стоян Караиванов. Програмата на концерта включва популярни танга от Пулиезе, Пиацола и други автори, съобщиха от Симфониета - Шумен.

От Община Шумен са осигурили автобуси за желаещите да посетят събитието на Стария град. Автобусите ще потеглят от паркинга пред сградата на Община Шумен и ще върнат публиката обратно след края на концерта, уточняват от Симфониета - Шумен.

Последният концерт на шуменските симфоници за този творчески сезон ще бъде в Балчик, на фестивала “Дни на класическата музика”. На 23 юли музикантите от оркестъра ще излязат на открита сцена “Мелницата”

Театралната миниатюра на Държавен куклен театър (ДКТ) - Габрово „Грамотното мишле“ ще бъде представена на 11 септември в залата за събития и срещи на Детския отдел на Регионалната библиотека (РБ) „Априлов-Палаузов“-Габрово, съобщават от трупата.

Автор на постановката е Радостина Андреева, актьор в театъра. 

Екипът на ДКТ–Габрово ще запознае посетителите с вълшебството на буквите и приключенията на едно малко мишленце. Представлението е част от проекта на габровската библиотека „В началото бе Словото…” - от глаголицата до съвременното изкуство”, който е съфинансиран по програма „Култура“ на Община Габрово за 2024 година. 

"Грамотното мишле" е театрална миниатюра в интерактивна форма и музика на живо. Тя е предназначена за деца в предучилищна възраст“, каза Радостина Андреева. Тя д

Би Ти Ви е придобила правата за създаване и излъчване на четири от най-успешните развлекателни телевизионни игри в световен мащаб, съобщават от медията. Това са „Коя е тази песен?" (Name That Tune), „Помниш ли текста?” (Don’t Forget The Lyrics), „Колко ми даваш?“ (Guess My Age) и „Кажи честно“ (To Tell the Truth).   

„След изключително добрите резултати на обновения ни пролетен сезон, с увереност продължаваме да инвестираме в нови и качествени развлекателни предавания за нашите зрители. За  Би Ти Ви е изключителна отговорност аудиторията и пазарът да продължат да ни припознават като медията, която първа въвежда и налага успешни световни формати. Вече представихме двете нови заглавия за есенния сезон – „Островът на 100-те гривни“ и „Бягство към победата“, а сега идва ред на най-д

Фотодокументална изложба „Сънища през очилата“ се открива по повод 120-ата годишнина от рождението на поета, преводач и литературен критик Атанас Далчев (1904-1978). Събитието е на 12 юни в Столичната библиотека, съобщават от културната институция. Библиотеката е организатор съвместно с Нов български университет (НБУ).

Фотодокументалната експозиция е част от националния форум „120 години Атанас Далчев“. В нея са включени ценни и редки издания на автора, разказват от Столичната библиотека. Те са от фонда „Книжовно наследство“ и от сбирката „Детски периодичен печат“.

Сред изданията са стихосбирките на поета „Прозорец“ (1926), „Стихотворения“ (1928) - с автограф на Кирил Христов, „Париж“ (1930), „Ангелът на Шартър“ (1943), „Стихотворения“ (1965) и „Фрагменти“ (1967) - с автографи на Симеон Радев и съпругата му Бистра Винарова, сборниците „Прокълнати поети“ (1921), „Мост“

„Разговаряме за първите стъпки в създаването на анимационно кино у нас и в какъв момент се появява то, съпоставено спрямо световните течения и тенденции. Кои са първопроходците в изграждането на българската анимационна школа и кои са личностите-емблеми, които спомагат за нейното развитие и утвърждаване. Сред имената, които ще засегнем в епизода, се нареждат Димитър Тодоров-Жарава, Тодор Динов, Зденка Дойчева, Радка Бъчварова, Стоян Дуков, Слав Бакалов, Иван Андонов, Анри Кулев, Николай Тодоров, Румен Петков, Весела Данчева… Списъкът е дълъг“, разказват от БНФ. 

Гост е проф. д-р Надежда Маринчевска – научен изследовател в областта на анимационното кино в Института за изследване на изкуствата към БАН. Автор е на книгите „Българско анимационно кино 1915-1995“, „Квадрати на въображението. Естетика на анимационните техники“ и „Анимационните хибриди“. Дългогодишен преподавател в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ по предметите „История и теория на анимацията“ и „Драматургия за анимационно кино“. 

Галерия в Брайтън организира изложба, посветена на художника Питър Блейк, съобщи Би Би Си. 

Блейк се счита за „Кръстника на попарта“ във Великобритания. Той създава емблематични обложки на албуми, сред които са осмият студиен албум на „Битийлс“ Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band и самостоятелният албум на британската рок група „Оейсис“ Stop the Clocks. През 2012 година изработва дизайна на статуетката за британската награда „БРИТ“ за 2012 г. 

Творби на художника, който е роден в Дартфорд, Кент, сред които и редки гравюри, са изложени в галерия „Ентър“ (Enter), Брайтън. Експозицията отбелязва и 92-ия му рожден ден, който е днес. 

Говорител на галерията каза, че Блейк „е новаторска фигура в британското съвременно изкуство“.   

Изложбата включва произведения, които илюстрират неговата „бурна и динамична кариера“, в която той

Сливенският симфоничен оркестър закрива 91-вия си творчески сезон 2023/2024 на 21 юни в зала "Сливен", съобщиха от културния институт.

Публиката ще чуе Концерт за пиано №2 фа минор оп. 21 от Фредерик Шопен и Симфониета във фа мажор от Франсис Пуленк.

Пианистът Людмил Ангелов, признат за един от най-добрите интерпретатори на Шопен в света, ще изпълни втория му концерт на сливенска сцена. Вечерта ще премине под палката на уважавания български диригент Григор Паликаров.

Десет концерта и няколко нови проекта бяха включени в програмата на 91-я творчески сезон 2023/2024 на Симфоничен оркестър - Сливен. Пред сливенската публика застанаха нови и вече познати световноизвестни музиканти и солисти, сред които Роман Ким, Сион Найман, Атанас Кръстев и др.

С предпремиера на „Сватба“ ще бъде отбелязана 105-годишнината от рождението на Николай Хайтов (1919-2002). Юбилейните чествания ще продължат четири дни, а новият български филм по едноименния разказ ще открие тържествата, съобщават организаторите.

Официалната премиера на лентата е на 8 ноември 2024 г., а предпремиерната прожекция е на 13 септември в Cineland на бул. „България“.

„За всеки един кинотворец, който застава зад текст на Хайтов, е изпитание. Цялото му творчество е фокусирано върху човешките взаимоотношения, а той притежава уникалната способност да превръща обикновеното в приказно", казва режисьорът Магдалена Ралчева. Тя е позната с филмите „Още нещо за любовта“ и „12 А“.

Сценарист е Юрий Дачев, а оператор – Емил Христ

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне, наречено The Best of, заедно с Врачанската филхармония, с диригент Христо Павлов, съобщават от екипа на изпълнителя.

Концертите започват от Варна на 9 август, следват 10 август – Каварна, 11 август – Попово, 12 август – Велико Търново, 13 август – Сливен, 14 август – Кърджали, 15 август – Черноморец, 16 август – Несебър, 17 август – Бургас, 18 август – Поморие, 19 август – Свети Влас, и 1 септември – Пловдив

В програмата на концертите са любимите песни на Васил Петров от различни негови албуми, като за първи път ще има и поред

Човешката фигура е една от най-сложните за изпълнение в скулптурата. Може би причината е, че търся в пластиката да има някакво излъчване и живот, да не изглежда като мъртва статуетка. Това каза художникът Сейфетин Шекеров - Сефо, който за първи път гостува със самостоятелна изложба във варненската галерия „Арт Маркони”. По думите му не са лесни за изобразяване и животните, но те могат да се идеализират и в тях „да се излъже“, докато при човека не става, защото го познаваме най-добре. 

В неговата експозиция присъстват образи на риби, бикове, богове и герои. Изваяни са също женски тела и ритони. „Рибите са една от приятните за мен теми за работа. Правя ги от двадесет години с идеята да бъдат странни и нетипични, но често разбирам, че не можем да надминем природата“, сподели авторът. Впечатлен от философията на дервишите, която опознал наскоро, той ги претворява в рисунки и

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Александър Сано и Мартина Апостолова излизат заедно за първи път на една сцена
Александър Сано и Мартина Апостолова са за първи път на една сцена в най-новата пиеса на Яна Борисова – „Моята вечер, твоята нощ“. Премиерата е на 1 октомври в М ...
Разработена в България технология улеснява холивудски продукции
Компанията с български корени Chaos, разработваща софтуер за компютърна визуализация, представи в САЩ най-новата си технология за виртуална филмова продукция Проект "Арена", съобщи ...
„Шогун“ и „Мечката“ са фаворитите за драматичен и комедиен сериал при връчването на телевизионните награди „Еми“
„Шогун“ e фаворит за „Еми“ при драматичните сериали, а „Мечката“ отново ще се бори за приза при комедиите, след като вече го спечели веднъж. То ...
Не се е родил друг рисувач като Георги Трифонов, каза Вежди Рашидов при откриване на изложбата „Пътят“
Изложба с творби на Георги Трифонов бе открита тази вечер в галерия Vejdi. Идеята за експозицията „Пътят“ била на Вежди Рашидов, който се заел с подреждането и организа ...
Туристическа обиколка съпътства изложбата „Истории зад фасадите“ в София
Туристическа обиколка „Сградите разказват“ и среща с екипа на изложбата съпътстват гостуващата експозиция „Истории зад фасадите“, съобщават организаторите о ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Испания развива кино туризъм на снимачната площадка на „Добрият, лошият и злият“
Испания превръща в туристически атракции за почитатели на киното локациите на снимките на филмовата класика „Добрият, лошият и злият“, съобщава Ройтерс. „Има два ...
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев бе открита в галерия „Дечко Узунов“
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев (1924-2007) бе открита тази вечер в художествена галерия „Дечко Узунов“, филиал на Софийската градск ...
Севар Иванов бе отличен като най-добър актьор на театрален фестивал в Улан Батор
Севар Иванов е отличен за ролята си в моноспектакъла „Кученцето се засмя“ с наградата за най-добър актьор – на театралния фестивал в Улан Батор, съобщават от ...
Българи спечелиха медали на световен шампионат по сценични изкуства в Рим
Българи спечелиха медали на световния шампионат по сценични изкуства в Рим. Елмира Маринова-Elma участва в шампионата и влиза в X-Factor – Италия, а Симеон Славеев от &bdquo ...
Над 90 проекта са кандидатствали за сцената на Централните хали
Над 90 проекта са кандидатствали за сцената на Централните хали след отворената покана за културни проекти, която бе обявена през май, съобщават инициаторите от Kaufland. Проектит ...
Тикер в 04:00 ч.
Испания превръща в туристически атракции за почитатели на киното локациите на сн ...
Начало Цветни аспекти
6924
Цветни аспекти

Българската национална филмотека разказва за родното анимационно кино в новия епизод на „Филмотечно“

„Разговаряме за първите стъпки в създаването на анимационно кино у нас и в какъв момент се появява то, съпоставено спрямо световните течения и тенденции.Кои са първопроходците в изграждането на българската анимационна школа и кои са личностите-емблеми, които спомагат за нейното развитие и утвърждаване.

| 24 Юли 2024, 12:38 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Българската национална филмотека разказва за родното анимационно кино в новия епизод на „Филмотечно“
Българската национална филмотека разказва за родното анимационно кино в новия епизод на „Филмотечно“
Снимка © БНФ

На българското анимационно кино е посветен новият епизод на подкаста „Филмотечно“, съобщават инициаторите на проекта от Българската национална филмотека (БНФ).

„Разговаряме за първите стъпки в създаването на анимационно кино у нас и в какъв момент се появява то, съпоставено спрямо световните течения и тенденции. Кои са първопроходците в изграждането на българската анимационна школа и кои са личностите-емблеми, които спомагат за нейното развитие и утвърждаване. Сред имената, които ще засегнем в епизода, се нареждат Димитър Тодоров-Жарава, Тодор Динов, Зденка Дойчева, Радка Бъчварова, Стоян Дуков, Слав Бакалов, Иван Андонов, Анри Кулев, Николай Тодоров, Румен Петков, Весела Данчева… Списъкът е дълъг“, разказват от БНФ. 

Вечер на романса със заглавие "Говори Сергей Рахманинов" огласи залите на Археологическия музей в Созопол днес.

Концертът бе част от музикалната програма на 40-ите Празници на изкуствата "Аполония" в морския град.

В първия понеделник на септември публиката имаше възможност да чуе изпълненията на сопраното Цветана Бандаловска в акомпанимент на рояла на Благовеста Константинова. Двете поднесоха програма от 18 композиции на Рахманинов, посветена на 150-годишнината от рождението на руския композитор, която се навърши през 2023 г.

В тях прозвучаха текстове на различни автори, сред които с по две творби бяха включени поетите Глафира Галина, Алексей Апухтин, Алексей Плещеев, Константин Балмонт.

Благовеста Константинова направи две самостоятелни изпълнения. Първото бе на "Мелодия" оп. 3, номер 3, а второто на "Прелюд" оп.3, номер 2 бе изненада, която не бе обяв

Симфониета - Шумен ще изнесе концерт под надслова "Танго под звездите”. Началото му е утре вечер, на Шуменската крепост. Участници са младите музиканти от ансамбъл "Либертанго”. Цигуларят Александър Зайранов, пианистката Виктория Боянова и Ася Караиванова на контрабас ще бъдат ръководени от бандонеониста Стоян Караиванов. Програмата на концерта включва популярни танга от Пулиезе, Пиацола и други автори, съобщиха от Симфониета - Шумен.

От Община Шумен са осигурили автобуси за желаещите да посетят събитието на Стария град. Автобусите ще потеглят от паркинга пред сградата на Община Шумен и ще върнат публиката обратно след края на концерта, уточняват от Симфониета - Шумен.

Последният концерт на шуменските симфоници за този творчески сезон ще бъде в Балчик, на фестивала “Дни на класическата музика”. На 23 юли музикантите от оркестъра ще излязат на открита сцена “Мелницата”

Театралната миниатюра на Държавен куклен театър (ДКТ) - Габрово „Грамотното мишле“ ще бъде представена на 11 септември в залата за събития и срещи на Детския отдел на Регионалната библиотека (РБ) „Априлов-Палаузов“-Габрово, съобщават от трупата.

Автор на постановката е Радостина Андреева, актьор в театъра. 

Екипът на ДКТ–Габрово ще запознае посетителите с вълшебството на буквите и приключенията на едно малко мишленце. Представлението е част от проекта на габровската библиотека „В началото бе Словото…” - от глаголицата до съвременното изкуство”, който е съфинансиран по програма „Култура“ на Община Габрово за 2024 година. 

"Грамотното мишле" е театрална миниатюра в интерактивна форма и музика на живо. Тя е предназначена за деца в предучилищна възраст“, каза Радостина Андреева. Тя д

Би Ти Ви е придобила правата за създаване и излъчване на четири от най-успешните развлекателни телевизионни игри в световен мащаб, съобщават от медията. Това са „Коя е тази песен?" (Name That Tune), „Помниш ли текста?” (Don’t Forget The Lyrics), „Колко ми даваш?“ (Guess My Age) и „Кажи честно“ (To Tell the Truth).   

„След изключително добрите резултати на обновения ни пролетен сезон, с увереност продължаваме да инвестираме в нови и качествени развлекателни предавания за нашите зрители. За  Би Ти Ви е изключителна отговорност аудиторията и пазарът да продължат да ни припознават като медията, която първа въвежда и налага успешни световни формати. Вече представихме двете нови заглавия за есенния сезон – „Островът на 100-те гривни“ и „Бягство към победата“, а сега идва ред на най-д

Фотодокументална изложба „Сънища през очилата“ се открива по повод 120-ата годишнина от рождението на поета, преводач и литературен критик Атанас Далчев (1904-1978). Събитието е на 12 юни в Столичната библиотека, съобщават от културната институция. Библиотеката е организатор съвместно с Нов български университет (НБУ).

Фотодокументалната експозиция е част от националния форум „120 години Атанас Далчев“. В нея са включени ценни и редки издания на автора, разказват от Столичната библиотека. Те са от фонда „Книжовно наследство“ и от сбирката „Детски периодичен печат“.

Сред изданията са стихосбирките на поета „Прозорец“ (1926), „Стихотворения“ (1928) - с автограф на Кирил Христов, „Париж“ (1930), „Ангелът на Шартър“ (1943), „Стихотворения“ (1965) и „Фрагменти“ (1967) - с автографи на Симеон Радев и съпругата му Бистра Винарова, сборниците „Прокълнати поети“ (1921), „Мост“

Гост е проф. д-р Надежда Маринчевска – научен изследовател в областта на анимационното кино в Института за изследване на изкуствата към БАН. Автор е на книгите „Българско анимационно кино 1915-1995“, „Квадрати на въображението. Естетика на анимационните техники“ и „Анимационните хибриди“. Дългогодишен преподавател в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ по предметите „История и теория на анимацията“ и „Драматургия за анимационно кино“. 

Галерия в Брайтън организира изложба, посветена на художника Питър Блейк, съобщи Би Би Си. 

Блейк се счита за „Кръстника на попарта“ във Великобритания. Той създава емблематични обложки на албуми, сред които са осмият студиен албум на „Битийлс“ Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band и самостоятелният албум на британската рок група „Оейсис“ Stop the Clocks. През 2012 година изработва дизайна на статуетката за британската награда „БРИТ“ за 2012 г. 

Творби на художника, който е роден в Дартфорд, Кент, сред които и редки гравюри, са изложени в галерия „Ентър“ (Enter), Брайтън. Експозицията отбелязва и 92-ия му рожден ден, който е днес. 

Говорител на галерията каза, че Блейк „е новаторска фигура в британското съвременно изкуство“.   

Изложбата включва произведения, които илюстрират неговата „бурна и динамична кариера“, в която той

Сливенският симфоничен оркестър закрива 91-вия си творчески сезон 2023/2024 на 21 юни в зала "Сливен", съобщиха от културния институт.

Публиката ще чуе Концерт за пиано №2 фа минор оп. 21 от Фредерик Шопен и Симфониета във фа мажор от Франсис Пуленк.

Пианистът Людмил Ангелов, признат за един от най-добрите интерпретатори на Шопен в света, ще изпълни втория му концерт на сливенска сцена. Вечерта ще премине под палката на уважавания български диригент Григор Паликаров.

Десет концерта и няколко нови проекта бяха включени в програмата на 91-я творчески сезон 2023/2024 на Симфоничен оркестър - Сливен. Пред сливенската публика застанаха нови и вече познати световноизвестни музиканти и солисти, сред които Роман Ким, Сион Найман, Атанас Кръстев и др.

С предпремиера на „Сватба“ ще бъде отбелязана 105-годишнината от рождението на Николай Хайтов (1919-2002). Юбилейните чествания ще продължат четири дни, а новият български филм по едноименния разказ ще открие тържествата, съобщават организаторите.

Официалната премиера на лентата е на 8 ноември 2024 г., а предпремиерната прожекция е на 13 септември в Cineland на бул. „България“.

„За всеки един кинотворец, който застава зад текст на Хайтов, е изпитание. Цялото му творчество е фокусирано върху човешките взаимоотношения, а той притежава уникалната способност да превръща обикновеното в приказно", казва режисьорът Магдалена Ралчева. Тя е позната с филмите „Още нещо за любовта“ и „12 А“.

Сценарист е Юрий Дачев, а оператор – Емил Христ

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне, наречено The Best of, заедно с Врачанската филхармония, с диригент Христо Павлов, съобщават от екипа на изпълнителя.

Концертите започват от Варна на 9 август, следват 10 август – Каварна, 11 август – Попово, 12 август – Велико Търново, 13 август – Сливен, 14 август – Кърджали, 15 август – Черноморец, 16 август – Несебър, 17 август – Бургас, 18 август – Поморие, 19 август – Свети Влас, и 1 септември – Пловдив

В програмата на концертите са любимите песни на Васил Петров от различни негови албуми, като за първи път ще има и поред

Човешката фигура е една от най-сложните за изпълнение в скулптурата. Може би причината е, че търся в пластиката да има някакво излъчване и живот, да не изглежда като мъртва статуетка. Това каза художникът Сейфетин Шекеров - Сефо, който за първи път гостува със самостоятелна изложба във варненската галерия „Арт Маркони”. По думите му не са лесни за изобразяване и животните, но те могат да се идеализират и в тях „да се излъже“, докато при човека не става, защото го познаваме най-добре. 

В неговата експозиция присъстват образи на риби, бикове, богове и герои. Изваяни са също женски тела и ритони. „Рибите са една от приятните за мен теми за работа. Правя ги от двадесет години с идеята да бъдат странни и нетипични, но често разбирам, че не можем да надминем природата“, сподели авторът. Впечатлен от философията на дервишите, която опознал наскоро, той ги претворява в рисунки и

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Александър Сано и Мартина Апостолова излизат заедно за първи път на една сцена
Разработена в България технология улеснява холивудски продукции
„Шогун“ и „Мечката“ са фаворитите за драматичен и комедиен сериал при връчването на телевизионните награди „Еми“
Не се е родил друг рисувач като Георги Трифонов, каза Вежди Рашидов при откриване на изложбата „Пътят“
Туристическа обиколка съпътства изложбата „Истории зад фасадите“ в София
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Испания развива кино туризъм на снимачната площадка на „Добрият, лошият и злият“
Под прожектора
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев бе открита в галерия „Дечко Узунов“
Тонът на времето
Севар Иванов бе отличен като най-добър актьор на театрален фестивал в Улан Батор
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.