NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Студио подпомага малки художници с финансови затруднения, чрез създаден специален фонд за целта
5849
Тонът на времето

Студио подпомага малки художници с финансови затруднения, чрез създаден специален фонд за целта

Развитие на изобразителното изкуство за деца и юноши си е поставило за цел студио „Рениарт“ в Монтана. Школата е създала специален фонд за целта и събира средства, за да помага на деца, които имат финансови затруднения да развиват таланта си, разказа Таня Василева – художник и преподавател там. Синът на основателката Рени Петрова - архитект Момчил Владимиров, и художничката Таня Василева организират пленери от 2020 година насам, с участието на бивши и настоящи ученици на студиото по изобразително изкуство. След творческия форум, художниците заделят по едно от създадените произведения на изкуството ,които остават във фонда на студио „Рениарт“

| 24 Юли 2024, 10:49 ч.
Студио подпомага малки художници с финансови затруднения, чрез създаден специален фонд за целта
Студио подпомага малки художници с финансови затруднения, чрез създаден специален фонд за целта
Снимка © Таня Василева, личен

Развитие на изобразителното изкуство за деца и юноши си е поставило за цел студио „Рениарт“ в Монтана. Школата е създала специален фонд за целта и събира средства, за да помага на деца, които имат финансови затруднения да развиват таланта си, разказа Таня Василева – художник и преподавател там.

Бьорн Улвеус от ABBA заяви, че световноизвестната група има "глупаво име" и той лично искал формацията да се казва по друг начин, предаде ДПА /Пи Ей мидиа.

Шведският музикант, който е на 79 години и е един от основателите на формацията, каза, че с колегите му Агнета Фелтскуг, Ани-Фрид Люнгста, и Бени Андершон споделяли това име с "много известна фабрика за херинга в Швеция".

Улвеус разказа подробности в подкаста Rosebud.

"... Направихме първите си записи като Агнета, Бени, Бьорн и Ани-Фрид. Диджеите по радиото и навсякъде другаде, в нашия офис, се умориха да казват това ... , можете да си представите. Затова просто го съкратиха до инициалите AББA", разказа музикантът.

Според него с колегите му не са има избор по този въпрос. "Мислех, че това е толкова глупаво име. И то е!", отбелязва Бьорн Улвеус.

Той допълни, че "това е и името на една много из

Съдия в щата Ню Мексико сне днес обвиненията в непредумишлено убийство срещу актьора Алек Болдуин, след като адвокатите му се позоваха на процесуална грешка, тъй като полицията и прокуратурата не са им предоставили достъп до доказателства по делото, предаде Ройтерс.

Съдия Мери Марлоу Съмър прекрати процеса заради укриване на доказателства, като осъди поведението на прокуратурата като "граничещо с недобросъвестност", посочва Франс прес.

"Подобно поведение е изключително вредно за обвиняемия", каза съдията пред 66-годишния актьор, който веднага се разплака и прегърна съпругата си Хилария.

Алек Болдуин беше заплашен от до 18 месеца затвор заради трагедията, която се случи през октомври 2021 г. в щата Ню Мексико.

На снимачната площадка на филма "Ръжда" звездата размахваше пистолет, който трябваше да съдържа само халосни патрони, но изстреля боен куршум. Изс

Австралийската актриса Кейт Бланшет сподели в интервю за американското предаване Watch What Happens Live, че е получила „безплатни сандвичи“, но не е и добър хонорар за участието си във „Властелинът на пръстените", предаде ДПА. 

„Шегуваш ли се с мен? Не, на никого не са платили нищо“, отговаря актрисата на въпроса на водещия Анди Коен кой филм й е донесъл най-много пари.

На последващ въпрос на Коен дали е получила процент от печалбата, 55-годишната Бланшет отговаря, че не е.

„Исках да работя с Питър Джаксън. Това, което получих за ролята бяха безплатни сандвичи и ми дадоха да задържа ушите на елф. Всъщност, това не е малко, тъй като те ме хранеха. На никой не беше платено“. Бланшет добави, че на жените не се плаща толкова много, колкото хората си мислят.

Актрисата каза, че ако бъде помолена, би играла отново в предстоящото продължение на „Властелин

Изложбата  „За пейзажа в скулптурата“ ще бъде открита на 9 юли в галерия-книжарница „София прес“. Автор на експозицията е Света Атанасова, съобщават организаторите.

Проектът се реализира като награда на галерия-книжарница „София прес“ за участието на авторката в Националната изложба-конкурса за живопис и скулптура 2023 г. на СБХ, по инициатива на г-н Тодор Стайков. Изложбата ще може да видите до 29 юли, уточняват от екипа.

„Суровият, жив, дори някак невротичен интерес към дивата непосредствена природа е постоянно присъстващ и добре разпознаваем мотив в работите на Светослава Атанасова. Изборът и употребата на временни, естествени материали като гипс, дърво, глина, слама, коноп, тиня, восък и др., които бързо се разграждат и не остават трайни следи след себе си, говори достатъчно за цялостния патос на нейното творчество. В произведенията на Света Атанасова „пр

Извършва се консервация, реставрация и аварийно укрепване на част от обект „Крепостни стени на турско кале“ – висока тераса, ниска тераса и подход, във Видин. 

Имотът е публична държавна собственост и се намира непосредствено до крепостта „Баба Вида“. Обектът е обявен за паметник на културата от национално значение и е със статут на недвижима културна ценност, съобщиха от Областна администрация (ОА) Видин.

Консервационно–реставрационните и аварийно-укрепителни дейности имат за цел да предотвратят разрушителните процеси по градежните структури и да възстановят вече разрушените участъци. Поради естеството на обекта не е възможно той да бъде напълно изолиран от проникване на влага, но този процес е възможно да бъде значително намален, обясниха от ОА - Видин.

Мотивите за осъществяване на проекта са свързани с отрицателната оценка за настоящото състояние на обек

Синът на основателката Рени Петрова - архитект Момчил Владимиров, и художничката Таня Василева организират пленери от 2020 година насам, с участието на бивши и настоящи ученици на студиото по изобразително изкуство. След творческия форум, художниците заделят по едно от създадените произведения на изкуството ,които остават във фонда на студио „Рениарт“. След това творбите се представят в изложба - базар, а събраните средства се заделят в помощ на талантливи деца, които нямат достатъчно средства.

Преди седмица се проведе поредният пленер по батик. Студио "Рениарт" - Монтана организира тридневен пленер в село Слатина. В него се включиха  18 бивши и настоящи ученици на студиото. Това е една стара традиция, създадена от основателя на студиото Рени Петрова.

"Батикът е техника, която е  запазена марка на Рени Петрова, тя много я обичаше и създаваше такива творчески работилници и този пленер, който организираме с Момчил Владимиров е именно по батик - техника, при която се използва восък, текстил, багрила. Процесът на багрене е изненадващ. Техниката произхожда от Индонезийските острови и е доста ефектна.“, допълни Таня Василева.

Повече от 40 творби са създадени на този пленер и ще бъдат показани в изложба. Средствата от продажбата им ще бъдат предоставени отново на студио "Рениарт", за талантливи деца, които се занимават с рисуване, но нямат средства.

Около 50 са младите художници от 6 до 19 години, които се учат да рисуват в студио „Рениарт“, осем от тях получават подкрепа със събраните средства.

Скулптури на лъв и антилопа в реален размер са част от проект за демонстрация на ефектите от климатичните промени, съобщи Ройтерс. Скулптурите бяха показани в Лондон. Те ще изминат 20 000 км от Африка до Северна Европа. 

"Стадото" е най-новият проект на екипа, стоящ зад "Малката Амал" - гигантска фигура на сирийско момиче, която обиколи света като символ на децата бежанци. 

През следващата година куклите лъв и антилопа ще пътуват от Конго до Норвегия. 

Идеята е, че група животни започват да бягат от град на град заради климатичните промени, към тях ще се присъединяват местни видове от съответните страни и така стадото ще нараства, каза художественият директор на проекта Амир Низар Зуаби. Организаторите планират да ангажират в проекта си отделните градове и общности. 

Скулптурите са направени от биоразградими материали - картон и тала

Галерия Credo Bonum представя изложбата Kagt/ Paper/ Хартия на Мерием Байрам. 

Експозицията може да бъде разгледана до 27 юни, съобщават организаторите.

„Мерием Байрам е визуална художничка и сценографка от турски произход, която живее и работи в Антверпен, Белгия. Повтаряща тема в нейното творчество е двойствеността на нейния произход. Предметите, тяхната история и функционалност са вдъхновение, но и повод да задава въпроси за своето минало. Всяка хартия има собствена памет. През изминалите години Байрам е събирал хартия от различните страни, в които е живяла като художник“, разказват от екипа.

Те отбелязват, че концепцията за паметта е свързана с временността. „Времето винаги е играело водеща роля в нейната работа, в Kat това е решаващ елемент в разпространението на мазнините върху повърхността на хартията, то активира отпечатъците, оставени от слънчевата

Моят дълъг и шарен живот, преминал през монархия, социализъм и демокрация, ме е научил да посрещам с малко скептична дистанция наказанията и наградите, с които съм бил удостояван.

Знам, че и наказанията, и наградите често пъти са незаслужени. Това е част от словото на Христо Ганев при получаване на наградата „Св. Паисий Хилендарски“ на 15 ноември 2011 г. – за изключителния му принос за духовното, гражданското и художественото изграждане на българското филмово изкуство и за неговото международно признание.

Днес се навършват 100 години от рождението на писателя, режисьор и сценарист.

„Вълшебното куфарче, свързано с интернет, претъпкано с всестранна информация и знания, е бездушно и студено. То е памет, но не и мисъл, не сърце, не душа. Както някой беше казал – културата е това, което остава у човека, когато забрави всичко, което е прочел...“, казва

Колекция от монети, събирана в продължение на един век, беше продадена за 14,8 млн. евро в Копенхаген, Дания, съобщи АФП, позовавайки се на аукционна къща "Стакс бауърс", организирала търга. 

На аукциона, продължил осем часа, бяха продадени 286 монети, които постигнаха обща цена от 14 820 900 евро. Сумата се оказа с 25 процента по-висока от прогнозната.

Това е само един лот от огромната колекция от 20 000 монети, оценени на 67 млн. евро. 

Ларс Емил Брун, датски предприемач и нумизмат, закупува колекцията през 1922 г. от семейство на аристократи. Брун умира през 1923 г. В завещанието му е постановено колекцията да бъде запазена 100 години след смъртта му. 

Националният музей на Дания е придобил седем експоната от колекцията на цена над един милион евро. 

Въпреки високите градуси и жълтия код за опасна жега стотици жители и гости на Букурещ на всякаква възраст се стекоха на площад “Революция” в центъра на града, за да видят огромните надуваеми герои от магическия свят на Хари Потър. Под звуците на вълшебната музика от филмовата поредица инсталациите с височина около четири метра се движеха по един от най-старите булеварди в румънската столица - “Каля Викторией”, бутани от независими артисти от Испания. Малки и големи позираха до куклите за снимки. 

Вниманието на зрителите привлякоха и музикантите от Puglia Street Band от Италия, които предизвикаха експлозия от енергия в центъра на Букурещ. Те сменяха стиловете - фънк, рок, латино, поп и музика от Балканите и превърнаха публиката в активен участник в представлението.

Днешното шоу, което завърши с бурни аплодисменти, беше в рамките на инициатива

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
5849
Тонът на времето

Студио подпомага малки художници с финансови затруднения, чрез създаден специален фонд за целта

Развитие на изобразителното изкуство за деца и юноши си е поставило за цел студио „Рениарт“ в Монтана.Синът на основателката Рени Петрова - архитект Момчил Владимиров, и художничката Таня Василева организират пленери от 2020 година насам, с участието на бивши и настоящи ученици на студиото по изобразително изкуство.

| 24 Юли 2024, 10:49 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Студио подпомага малки художници с финансови затруднения, чрез създаден специален фонд за целта
Студио подпомага малки художници с финансови затруднения, чрез създаден специален фонд за целта
Снимка © Таня Василева, личен

Развитие на изобразителното изкуство за деца и юноши си е поставило за цел студио „Рениарт“ в Монтана. Школата е създала специален фонд за целта и събира средства, за да помага на деца, които имат финансови затруднения да развиват таланта си, разказа Таня Василева – художник и преподавател там.

Синът на основателката Рени Петрова - архитект Момчил Владимиров, и художничката Таня Василева организират пленери от 2020 година насам, с участието на бивши и настоящи ученици на студиото по изобразително изкуство. След творческия форум, художниците заделят по едно от създадените произведения на изкуството ,които остават във фонда на студио „Рениарт“. След това творбите се представят в изложба - базар, а събраните средства се заделят в помощ на талантливи деца, които нямат достатъчно средства.

Бьорн Улвеус от ABBA заяви, че световноизвестната група има "глупаво име" и той лично искал формацията да се казва по друг начин, предаде ДПА /Пи Ей мидиа.

Шведският музикант, който е на 79 години и е един от основателите на формацията, каза, че с колегите му Агнета Фелтскуг, Ани-Фрид Люнгста, и Бени Андершон споделяли това име с "много известна фабрика за херинга в Швеция".

Улвеус разказа подробности в подкаста Rosebud.

"... Направихме първите си записи като Агнета, Бени, Бьорн и Ани-Фрид. Диджеите по радиото и навсякъде другаде, в нашия офис, се умориха да казват това ... , можете да си представите. Затова просто го съкратиха до инициалите AББA", разказа музикантът.

Според него с колегите му не са има избор по този въпрос. "Мислех, че това е толкова глупаво име. И то е!", отбелязва Бьорн Улвеус.

Той допълни, че "това е и името на една много из

Съдия в щата Ню Мексико сне днес обвиненията в непредумишлено убийство срещу актьора Алек Болдуин, след като адвокатите му се позоваха на процесуална грешка, тъй като полицията и прокуратурата не са им предоставили достъп до доказателства по делото, предаде Ройтерс.

Съдия Мери Марлоу Съмър прекрати процеса заради укриване на доказателства, като осъди поведението на прокуратурата като "граничещо с недобросъвестност", посочва Франс прес.

"Подобно поведение е изключително вредно за обвиняемия", каза съдията пред 66-годишния актьор, който веднага се разплака и прегърна съпругата си Хилария.

Алек Болдуин беше заплашен от до 18 месеца затвор заради трагедията, която се случи през октомври 2021 г. в щата Ню Мексико.

На снимачната площадка на филма "Ръжда" звездата размахваше пистолет, който трябваше да съдържа само халосни патрони, но изстреля боен куршум. Изс

Австралийската актриса Кейт Бланшет сподели в интервю за американското предаване Watch What Happens Live, че е получила „безплатни сандвичи“, но не е и добър хонорар за участието си във „Властелинът на пръстените", предаде ДПА. 

„Шегуваш ли се с мен? Не, на никого не са платили нищо“, отговаря актрисата на въпроса на водещия Анди Коен кой филм й е донесъл най-много пари.

На последващ въпрос на Коен дали е получила процент от печалбата, 55-годишната Бланшет отговаря, че не е.

„Исках да работя с Питър Джаксън. Това, което получих за ролята бяха безплатни сандвичи и ми дадоха да задържа ушите на елф. Всъщност, това не е малко, тъй като те ме хранеха. На никой не беше платено“. Бланшет добави, че на жените не се плаща толкова много, колкото хората си мислят.

Актрисата каза, че ако бъде помолена, би играла отново в предстоящото продължение на „Властелин

Изложбата  „За пейзажа в скулптурата“ ще бъде открита на 9 юли в галерия-книжарница „София прес“. Автор на експозицията е Света Атанасова, съобщават организаторите.

Проектът се реализира като награда на галерия-книжарница „София прес“ за участието на авторката в Националната изложба-конкурса за живопис и скулптура 2023 г. на СБХ, по инициатива на г-н Тодор Стайков. Изложбата ще може да видите до 29 юли, уточняват от екипа.

„Суровият, жив, дори някак невротичен интерес към дивата непосредствена природа е постоянно присъстващ и добре разпознаваем мотив в работите на Светослава Атанасова. Изборът и употребата на временни, естествени материали като гипс, дърво, глина, слама, коноп, тиня, восък и др., които бързо се разграждат и не остават трайни следи след себе си, говори достатъчно за цялостния патос на нейното творчество. В произведенията на Света Атанасова „пр

Извършва се консервация, реставрация и аварийно укрепване на част от обект „Крепостни стени на турско кале“ – висока тераса, ниска тераса и подход, във Видин. 

Имотът е публична държавна собственост и се намира непосредствено до крепостта „Баба Вида“. Обектът е обявен за паметник на културата от национално значение и е със статут на недвижима културна ценност, съобщиха от Областна администрация (ОА) Видин.

Консервационно–реставрационните и аварийно-укрепителни дейности имат за цел да предотвратят разрушителните процеси по градежните структури и да възстановят вече разрушените участъци. Поради естеството на обекта не е възможно той да бъде напълно изолиран от проникване на влага, но този процес е възможно да бъде значително намален, обясниха от ОА - Видин.

Мотивите за осъществяване на проекта са свързани с отрицателната оценка за настоящото състояние на обек

Преди седмица се проведе поредният пленер по батик. Студио "Рениарт" - Монтана организира тридневен пленер в село Слатина. В него се включиха  18 бивши и настоящи ученици на студиото. Това е една стара традиция, създадена от основателя на студиото Рени Петрова.

"Батикът е техника, която е  запазена марка на Рени Петрова, тя много я обичаше и създаваше такива творчески работилници и този пленер, който организираме с Момчил Владимиров е именно по батик - техника, при която се използва восък, текстил, багрила. Процесът на багрене е изненадващ. Техниката произхожда от Индонезийските острови и е доста ефектна.“, допълни Таня Василева.

Скулптури на лъв и антилопа в реален размер са част от проект за демонстрация на ефектите от климатичните промени, съобщи Ройтерс. Скулптурите бяха показани в Лондон. Те ще изминат 20 000 км от Африка до Северна Европа. 

"Стадото" е най-новият проект на екипа, стоящ зад "Малката Амал" - гигантска фигура на сирийско момиче, която обиколи света като символ на децата бежанци. 

През следващата година куклите лъв и антилопа ще пътуват от Конго до Норвегия. 

Идеята е, че група животни започват да бягат от град на град заради климатичните промени, към тях ще се присъединяват местни видове от съответните страни и така стадото ще нараства, каза художественият директор на проекта Амир Низар Зуаби. Организаторите планират да ангажират в проекта си отделните градове и общности. 

Скулптурите са направени от биоразградими материали - картон и тала

Галерия Credo Bonum представя изложбата Kagt/ Paper/ Хартия на Мерием Байрам. 

Експозицията може да бъде разгледана до 27 юни, съобщават организаторите.

„Мерием Байрам е визуална художничка и сценографка от турски произход, която живее и работи в Антверпен, Белгия. Повтаряща тема в нейното творчество е двойствеността на нейния произход. Предметите, тяхната история и функционалност са вдъхновение, но и повод да задава въпроси за своето минало. Всяка хартия има собствена памет. През изминалите години Байрам е събирал хартия от различните страни, в които е живяла като художник“, разказват от екипа.

Те отбелязват, че концепцията за паметта е свързана с временността. „Времето винаги е играело водеща роля в нейната работа, в Kat това е решаващ елемент в разпространението на мазнините върху повърхността на хартията, то активира отпечатъците, оставени от слънчевата

Моят дълъг и шарен живот, преминал през монархия, социализъм и демокрация, ме е научил да посрещам с малко скептична дистанция наказанията и наградите, с които съм бил удостояван.

Знам, че и наказанията, и наградите често пъти са незаслужени. Това е част от словото на Христо Ганев при получаване на наградата „Св. Паисий Хилендарски“ на 15 ноември 2011 г. – за изключителния му принос за духовното, гражданското и художественото изграждане на българското филмово изкуство и за неговото международно признание.

Днес се навършват 100 години от рождението на писателя, режисьор и сценарист.

„Вълшебното куфарче, свързано с интернет, претъпкано с всестранна информация и знания, е бездушно и студено. То е памет, но не и мисъл, не сърце, не душа. Както някой беше казал – културата е това, което остава у човека, когато забрави всичко, което е прочел...“, казва

Колекция от монети, събирана в продължение на един век, беше продадена за 14,8 млн. евро в Копенхаген, Дания, съобщи АФП, позовавайки се на аукционна къща "Стакс бауърс", организирала търга. 

На аукциона, продължил осем часа, бяха продадени 286 монети, които постигнаха обща цена от 14 820 900 евро. Сумата се оказа с 25 процента по-висока от прогнозната.

Това е само един лот от огромната колекция от 20 000 монети, оценени на 67 млн. евро. 

Ларс Емил Брун, датски предприемач и нумизмат, закупува колекцията през 1922 г. от семейство на аристократи. Брун умира през 1923 г. В завещанието му е постановено колекцията да бъде запазена 100 години след смъртта му. 

Националният музей на Дания е придобил седем експоната от колекцията на цена над един милион евро. 

Въпреки високите градуси и жълтия код за опасна жега стотици жители и гости на Букурещ на всякаква възраст се стекоха на площад “Революция” в центъра на града, за да видят огромните надуваеми герои от магическия свят на Хари Потър. Под звуците на вълшебната музика от филмовата поредица инсталациите с височина около четири метра се движеха по един от най-старите булеварди в румънската столица - “Каля Викторией”, бутани от независими артисти от Испания. Малки и големи позираха до куклите за снимки. 

Вниманието на зрителите привлякоха и музикантите от Puglia Street Band от Италия, които предизвикаха експлозия от енергия в центъра на Букурещ. Те сменяха стиловете - фънк, рок, латино, поп и музика от Балканите и превърнаха публиката в активен участник в представлението.

Днешното шоу, което завърши с бурни аплодисменти, беше в рамките на инициатива

Повече от 40 творби са създадени на този пленер и ще бъдат показани в изложба. Средствата от продажбата им ще бъдат предоставени отново на студио "Рениарт", за талантливи деца, които се занимават с рисуване, но нямат средства.

Около 50 са младите художници от 6 до 19 години, които се учат да рисуват в студио „Рениарт“, осем от тях получават подкрепа със събраните средства.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.