NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера
5864
Калейдоскоп

Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера

Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера снощи. Режисьор на продукцията е Тодор Димитров, а мениджър Инна Церовска.  Участват актьорите  Делян Илиев, Димитър Николов, Стефан Кондров, Мартин Раков, Георги Начов, Александър Григоров, Лана Гекова, Светлозар Начев, Адриана Димова, Ивана Церовска, Мадлен Йорданова и Гьорги Георгиев. В „Дванайсета нощ“ стремежът на екипа е да постигне атмосфера, която да доближи зрителите, доколкото е възможно, до усещане за това, какво е представлявал Елизабетинският театър

| 18 Юли 2024, 09:23 ч.
Шекспирова компания
Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера
Снимка © БТА

Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера снощи.

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота, 31 август, в Южния  парк, съобщават организаторите.

По думите им локацията не е никак случайна. „Граждански будилник“ се слива в едно течение с „Реките на града“ като част от 3-дневната програма на „Реките на София“, за да разкаже още по-звучно колко е ценно да можем да се сдружаваме в името на общи каузи“, коментират от екипа на фестивала.

„За четвърта година ще празнуваме силата на креативния активизъм и будния граждански дух. Ще сътворяваме, ще учим и ще се застъпваме за правата, които ни правят силни и смели граждани. Всичко това ще се случва, докато се забавляваме в каскада от креативни работилници, водени от социално ангажирани артисти, образователни игри с участието на пр

Танцовият състав “Луди млади” към Средно училище “Сава Доброплодни” в Шумен спечели бронзов медал на финалите на Dance World Cup в чешката столица Прага, в конкуренцията на 40 състава от 37 държави, съобщи хореографът на формацията Борис Иванов.

По думите му тридесет и двамата танцьори от „Луди млади“, на възраст от 14 до 21 години, са представили на световното първенство по танци две изпълнения – „Средногорци" и "Пирински танц". Първото е на доц. Георги Хинов, а второто е по моя хореография, отбеляза Иванов и благодари на своите възпитаници, на ръководството на училището, на настоятелството на учебното заведение и на всички, подпомогнали участието на танцьорите на „Луди млади“ на най- престижния световен форум за танци.

Борис Иванов и танцьорите от състава ще дадат пресконференция в Националния пресклуб в Шуме

Шведският фолклорен дует Pettersson & Fredriksson е специален гост на концерта на Faun в София, съобщават организаторите от BGTSC.

В Pettersson & Fredriksson са цигуларят Даниел Петерсон и Даниел Фредриксон, който свири на скандинавска мандола и на лютня. Комбинацията от оригинални композиции и традиционна музика от северната част на Швеция е представена в трите албума на Pettersson & Fredriksson – Brand (2002), Virek (2004) и Sotali (2010). Дуетът е свирил на множество фестивали и места за фолклорна музика в Европа, включително фестивалите TFF Rudolstad и Førde International Folk Music Festival. От 2009 до 2011 година музикантите работят по фолклорния хорър спектакъл Getaren. В момента имат договор със звукозаписната компания Nordvis Production.

„Даниел Петерсон и Даниел Фредриксон са

С музикални изпълнения на цигуларя Светлин Радославов - Свет започна второто издание на инициативата "Лято Арт" в Ганушевата къща в Шумен. 

Поетесата Камелия Кондова и актьорът Любен Чаталов представиха авторския си спектакъл "Помощ! Тя ме обича!".

Около сто души пръсъстваха на откриващата вечер на фестивала, който продължава до 9 август. В публиката бяха зам.-кметовете на община Шумен Даниела Русева и Виктория Ковчазова, преподаватели, представители на културни и образователни институции, и граждани. Присъстваха лично миналогодишният участник във форума Асен Масларски и поетесата Елица Виденова.

Светлин Радославов коментира, че е бил в региона, за родова среща в Смядово и е щастлив, да се включи в "Лято Арт". Камелия Кондова и Любен Чаталов отбелязаха, че поетическият им спектакъл е импровизиран и в него не са определили кои текстове и в какъв ред ще включа

Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот в изложбата „(Не)сигурност” от 10 до 28 септември в галерия „Нюанс“, съобщават от галерията.

„С фокус върху нежността на съществуването, Кристина Вътова изразява красотата на преходността. Изложбата разкрива вътрешните търсения на художничката, вдъхновена от стремежа на човека да съхрани себе си в свят, изпълнен с неопределеност. Тя разглежда начина, по който изграждаме защитни бариери около нашите уязвими части, опитвайки се да запазим целостта на своя вътрешен свят“, допълват от галерията.

„Една от главните цели на всеки от нас - през целия си живот се стремим към сигурна работа, сигурен дом, сигурна връзка, сигурно приятелство, подсигурени старини… Възможно ли е човек да до

Режисьор на продукцията е Тодор Димитров, а мениджър Инна Церовска.  Участват актьорите  Делян Илиев, Димитър Николов, Стефан Кондров, Мартин Раков, Георги Начов, Александър Григоров, Лана Гекова, Светлозар Начев, Адриана Димова, Ивана Церовска, Мадлен Йорданова и Гьорги Георгиев.

В „Дванайсета нощ“ стремежът на екипа е да постигне атмосфера, която да доближи зрителите, доколкото е възможно, до усещане за това, какво е представлявал Елизабетинският театър. 

Постановката силно се доближава до начина, по който са представяни пиесите в Театър „Глобус“ по времето на Шекспир. Музиката се състои от песни и мелодии, които са се използвали в „Дванайсета нощ“ по времето на Шекспир и се изпълнява на живо, каза Инна Церовска, мениджър на Шекспирова компания „Петровден“.

Както съобщихме, Шекспирова компания „Петровден" ще гостува с продукцията си от 2023 г. „Дванайсета нощ“ в четири града в област Пазарджик и в село Паталеница.

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура" по програма Разпространение и със съдействието на Община Пещера, крепост "Перистера", Община Ракитово, ОНЧ „Будилник - 1898", Община Септември, народно читалище  „Будители-2004“, Община Велинград и народно читалище „Отец Паисий – 1893“. 

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

Звездата от сериала „Игра на тронове“, Кит Харингтън, смята, че е много положителен фактът, че има театрални постановки само за чернокожи зрители, съобщи в. „Гардиън“.

Номинираният за „Златен глобус“ и „Еми“ актьор участва в драмата „Игра на роби“ (Slave Play) на Джеръми О‘Харис, посветена на робството. Американският драматург обяви по-рано тази година две вечери, в които само чернокожи ще бъдат допуснати до спектакъла в театър „Ноел Кауърд“ в лондонския Уест Енд. Самата пиеса се играе до 21 септември. 

„Смятам, че подобен тип инициатива е нещо изключително положително“, каза Харингтън пред Би Би Си след първата подобна вечер. „Никога досега в живота си не бях изпитвал подобна енергия между актьорите и публиката“.

„Игра на роби“ разказва за историческото расово насилие в сексуалната динамика на три американски двойки. Пиесата е поставена за първи път през

Два пъти повече събития отчитат от Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца за месеците юли и август, в сравнение със същия период на миналата година, информират на интернет страницата си от ведомството. Директорът и археолог Георги Ганецовски каза , че намерението им е да надграждат постигнатото и усилията на целия екип на музея са в тази посока. 
 
Общо 462 мероприятия са отчетени за двата летни месеца през тази година, в сравнение с 2023-та, когато те си били 295. Българските граждани, които са посетили Регионалния исторически музей във Враца са 2628 за юли и август (с 200 повече от миналата година по същото време), а чужденците са 126 души. Приблизително толкова са били и през 2023-та. Близо петдесет беседи са изнесли музейните работници за двата летни месеца. 

За периода е продължило осъществяването на археологическото наблюдение на изкопните

Симфониетата в Шумен ще изнесе концерт под наслов „Марио Хосен и приятели“ на 20 юни в залата "Проф. Венета Вичева", съобщиха от симфоничния концерт в града.

Оттам отбелязват, че на сцената, заедно с международно признатия цигулар, ще свирят професорите Лиляна Кехайова, Светлана Макарова, Павел Верников и техни талантливи студенти. 

„Диригентът Иван Кожухаров ще застане пред оркестъра на Симфониета - Шумен след дългогодишно отсъствие. Вечерта на 20 юни обещава селекция от класически шедьоври, с които солистите ще демонстрират виртуозност и музикално майсторство. Програмата включва творби от Вивалди, Бах, Шуберт, Паганини и Чайковски“, допълват от симфоничния оркестър в Шумен. 

Концерт на Софийската филхармония с участието на две световноизвестни музикални звезди – цигуларката Бомсори и кларинетистката Сабине Майер, ще се състои 6 юни в зала „България", съобщават от филхармонията.  

Диригент ще е маестро Найден Тодоров. Ще звучат Концерт за цигулка от Феликс Менделсон и Концерт за кларинет от Карл-Мария фон Вебер.

Бомсори е призната за явление в света на класическата музика. Носителка е на награди от най-престижните международни конкурси, сред които са „П. И. Чайковски“, „Кралица Елизабет“, „Ян Сибелиус“, „Джоузеф Йоахим“, „Хенрик Виенявски“, „Сендай“. Нейните изпълнения се отличават с невероятен енергичен тон и техническо съвършенство, което покорява сърцата на публиката по целия свят, посочва критиката.

Тя е и

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната инст ...
„Решение за раздяла“ на Парк Чанг-ук с единствена прожекция в кино „Одеон“
Филмът на Парк Чанг-ук – „Решение за раздяла“, отличен с награда за най-добър режисьор на фестивала в Кан през 2022 г., ще има единствена прожекция на 26 септемвр ...
Галерия Doza ще бъде домакин на международен търг с произведения на изкуството
Повече от 40 съвременни български художници и над 60 актуални произведения на изкуството ще бъдат предложени на международен търг на живо в галерия Doza и онлайн на британската пла ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
Тикер в 20:00 ч.
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в ...
Начало Калейдоскоп
5864
Калейдоскоп

Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера

Режисьор на продукцията е Тодор Димитров, а мениджър Инна Церовска.  Участват актьорите  Делян Илиев, Димитър Николов, Стефан Кондров, Мартин Раков, Георги Начов, Александър Григоров, Лана Гекова, Светлозар Начев, Адриана Димова, Ивана Церовска, Мадлен Йорданова и Гьорги Георгиев.

| 18 Юли 2024, 09:23 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Шекспирова компания
Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера
Снимка © БТА

Шекспирова компания "Петровден" представи "Дванайсета нощ" в крепостта "Перистера" в Пещера снощи.

Режисьор на продукцията е Тодор Димитров, а мениджър Инна Церовска.  Участват актьорите  Делян Илиев, Димитър Николов, Стефан Кондров, Мартин Раков, Георги Начов, Александър Григоров, Лана Гекова, Светлозар Начев, Адриана Димова, Ивана Церовска, Мадлен Йорданова и Гьорги Георгиев.

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота, 31 август, в Южния  парк, съобщават организаторите.

По думите им локацията не е никак случайна. „Граждански будилник“ се слива в едно течение с „Реките на града“ като част от 3-дневната програма на „Реките на София“, за да разкаже още по-звучно колко е ценно да можем да се сдружаваме в името на общи каузи“, коментират от екипа на фестивала.

„За четвърта година ще празнуваме силата на креативния активизъм и будния граждански дух. Ще сътворяваме, ще учим и ще се застъпваме за правата, които ни правят силни и смели граждани. Всичко това ще се случва, докато се забавляваме в каскада от креативни работилници, водени от социално ангажирани артисти, образователни игри с участието на пр

Танцовият състав “Луди млади” към Средно училище “Сава Доброплодни” в Шумен спечели бронзов медал на финалите на Dance World Cup в чешката столица Прага, в конкуренцията на 40 състава от 37 държави, съобщи хореографът на формацията Борис Иванов.

По думите му тридесет и двамата танцьори от „Луди млади“, на възраст от 14 до 21 години, са представили на световното първенство по танци две изпълнения – „Средногорци" и "Пирински танц". Първото е на доц. Георги Хинов, а второто е по моя хореография, отбеляза Иванов и благодари на своите възпитаници, на ръководството на училището, на настоятелството на учебното заведение и на всички, подпомогнали участието на танцьорите на „Луди млади“ на най- престижния световен форум за танци.

Борис Иванов и танцьорите от състава ще дадат пресконференция в Националния пресклуб в Шуме

Шведският фолклорен дует Pettersson & Fredriksson е специален гост на концерта на Faun в София, съобщават организаторите от BGTSC.

В Pettersson & Fredriksson са цигуларят Даниел Петерсон и Даниел Фредриксон, който свири на скандинавска мандола и на лютня. Комбинацията от оригинални композиции и традиционна музика от северната част на Швеция е представена в трите албума на Pettersson & Fredriksson – Brand (2002), Virek (2004) и Sotali (2010). Дуетът е свирил на множество фестивали и места за фолклорна музика в Европа, включително фестивалите TFF Rudolstad и Førde International Folk Music Festival. От 2009 до 2011 година музикантите работят по фолклорния хорър спектакъл Getaren. В момента имат договор със звукозаписната компания Nordvis Production.

„Даниел Петерсон и Даниел Фредриксон са

С музикални изпълнения на цигуларя Светлин Радославов - Свет започна второто издание на инициативата "Лято Арт" в Ганушевата къща в Шумен. 

Поетесата Камелия Кондова и актьорът Любен Чаталов представиха авторския си спектакъл "Помощ! Тя ме обича!".

Около сто души пръсъстваха на откриващата вечер на фестивала, който продължава до 9 август. В публиката бяха зам.-кметовете на община Шумен Даниела Русева и Виктория Ковчазова, преподаватели, представители на културни и образователни институции, и граждани. Присъстваха лично миналогодишният участник във форума Асен Масларски и поетесата Елица Виденова.

Светлин Радославов коментира, че е бил в региона, за родова среща в Смядово и е щастлив, да се включи в "Лято Арт". Камелия Кондова и Любен Чаталов отбелязаха, че поетическият им спектакъл е импровизиран и в него не са определили кои текстове и в какъв ред ще включа

Художничка Кристина Вътова изследва крехкостта и силата на човешкия живот в изложбата „(Не)сигурност” от 10 до 28 септември в галерия „Нюанс“, съобщават от галерията.

„С фокус върху нежността на съществуването, Кристина Вътова изразява красотата на преходността. Изложбата разкрива вътрешните търсения на художничката, вдъхновена от стремежа на човека да съхрани себе си в свят, изпълнен с неопределеност. Тя разглежда начина, по който изграждаме защитни бариери около нашите уязвими части, опитвайки се да запазим целостта на своя вътрешен свят“, допълват от галерията.

„Една от главните цели на всеки от нас - през целия си живот се стремим към сигурна работа, сигурен дом, сигурна връзка, сигурно приятелство, подсигурени старини… Възможно ли е човек да до

В „Дванайсета нощ“ стремежът на екипа е да постигне атмосфера, която да доближи зрителите, доколкото е възможно, до усещане за това, какво е представлявал Елизабетинският театър. 

Постановката силно се доближава до начина, по който са представяни пиесите в Театър „Глобус“ по времето на Шекспир. Музиката се състои от песни и мелодии, които са се използвали в „Дванайсета нощ“ по времето на Шекспир и се изпълнява на живо, каза Инна Церовска, мениджър на Шекспирова компания „Петровден“.

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

Звездата от сериала „Игра на тронове“, Кит Харингтън, смята, че е много положителен фактът, че има театрални постановки само за чернокожи зрители, съобщи в. „Гардиън“.

Номинираният за „Златен глобус“ и „Еми“ актьор участва в драмата „Игра на роби“ (Slave Play) на Джеръми О‘Харис, посветена на робството. Американският драматург обяви по-рано тази година две вечери, в които само чернокожи ще бъдат допуснати до спектакъла в театър „Ноел Кауърд“ в лондонския Уест Енд. Самата пиеса се играе до 21 септември. 

„Смятам, че подобен тип инициатива е нещо изключително положително“, каза Харингтън пред Би Би Си след първата подобна вечер. „Никога досега в живота си не бях изпитвал подобна енергия между актьорите и публиката“.

„Игра на роби“ разказва за историческото расово насилие в сексуалната динамика на три американски двойки. Пиесата е поставена за първи път през

Два пъти повече събития отчитат от Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца за месеците юли и август, в сравнение със същия период на миналата година, информират на интернет страницата си от ведомството. Директорът и археолог Георги Ганецовски каза , че намерението им е да надграждат постигнатото и усилията на целия екип на музея са в тази посока. 
 
Общо 462 мероприятия са отчетени за двата летни месеца през тази година, в сравнение с 2023-та, когато те си били 295. Българските граждани, които са посетили Регионалния исторически музей във Враца са 2628 за юли и август (с 200 повече от миналата година по същото време), а чужденците са 126 души. Приблизително толкова са били и през 2023-та. Близо петдесет беседи са изнесли музейните работници за двата летни месеца. 

За периода е продължило осъществяването на археологическото наблюдение на изкопните

Симфониетата в Шумен ще изнесе концерт под наслов „Марио Хосен и приятели“ на 20 юни в залата "Проф. Венета Вичева", съобщиха от симфоничния концерт в града.

Оттам отбелязват, че на сцената, заедно с международно признатия цигулар, ще свирят професорите Лиляна Кехайова, Светлана Макарова, Павел Верников и техни талантливи студенти. 

„Диригентът Иван Кожухаров ще застане пред оркестъра на Симфониета - Шумен след дългогодишно отсъствие. Вечерта на 20 юни обещава селекция от класически шедьоври, с които солистите ще демонстрират виртуозност и музикално майсторство. Програмата включва творби от Вивалди, Бах, Шуберт, Паганини и Чайковски“, допълват от симфоничния оркестър в Шумен. 

Концерт на Софийската филхармония с участието на две световноизвестни музикални звезди – цигуларката Бомсори и кларинетистката Сабине Майер, ще се състои 6 юни в зала „България", съобщават от филхармонията.  

Диригент ще е маестро Найден Тодоров. Ще звучат Концерт за цигулка от Феликс Менделсон и Концерт за кларинет от Карл-Мария фон Вебер.

Бомсори е призната за явление в света на класическата музика. Носителка е на награди от най-престижните международни конкурси, сред които са „П. И. Чайковски“, „Кралица Елизабет“, „Ян Сибелиус“, „Джоузеф Йоахим“, „Хенрик Виенявски“, „Сендай“. Нейните изпълнения се отличават с невероятен енергичен тон и техническо съвършенство, което покорява сърцата на публиката по целия свят, посочва критиката.

Тя е и

Както съобщихме, Шекспирова компания „Петровден" ще гостува с продукцията си от 2023 г. „Дванайсета нощ“ в четири града в област Пазарджик и в село Паталеница.

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура" по програма Разпространение и със съдействието на Община Пещера, крепост "Перистера", Община Ракитово, ОНЧ „Будилник - 1898", Община Септември, народно читалище  „Будители-2004“, Община Велинград и народно читалище „Отец Паисий – 1893“. 

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
„Решение за раздяла“ на Парк Чанг-ук с единствена прожекция в кино „Одеон“
Галерия Doza ще бъде домакин на международен търг с произведения на изкуството
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Цветни аспекти
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.