NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Технологиите срещат природата в „Дивият робот“
6857
Авансцена

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“, в история за любов, приятелство и емпатия, чиято премиера е на 11 октомври в кината, съобщават от „Форум филм“. По думите им в сърцевината си тази трогателна и пленяваща анимация, създадена по едноименната книга на Питър Браун, бестселър №1 в листата на New York Times, от трикратно номинирания за „Оскар“ режисьор Крис Сандърс („Как да си дресираш дракон“, „Круд“, „Лило“ и „Стич“), е едно истински проникновено търсене на значението да бъдеш жив и свързан с всички живи същества, като същевременно изследва как технологиите могат да открият своето място в природата. „Дивият робот“ разказва за епичното пътешествие на робота Rozzum, модел 7134, накратко Роз, който претърпява корабокрушение и се озовава на необитаем остров. Въпросът е защо е там и откъде е дошла, и най-важното – как ще оцелее в суровата среда

| 17 Юли 2024, 19:11 ч.
Технологиите срещат природата в „Дивият робот“
Технологиите срещат природата в „Дивият робот“
Снимка © „Форум филм“

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“, в история за любов, приятелство и емпатия, чиято премиера е на 11 октомври в кината, съобщават от „Форум филм“.

Националният музей „Земята и хората“ ще бъде домакин на XXXII Софийско изложение „Скъпоценни камъни, минерали и фосили“. Събитието ще се проведе от 11 до 13 октомври, съобщават от музея.

„Експозицията на раздел „Минерали на България“ се разшири с нова тематична изложба „Уникални минерални находки от България“ по проект, финансиран от Министерство на културата“, разказват от екипа.

По думите им в шест витрини са експонирани минерали с най-красиви кристали, редки цветове и форми, подбирани в продължение на десетки години от стотици геолози и колекционери от всички кътчета на България.

През 1991 год. Националният музей „Земята и хората“ провежда Първа софийска международна изложба на минерали. През годините изложенията на минерали прерастват в Дни на минералите, организирани три пъти годиш

Скулптури, създадени в тазгодишното издание на Националното биенале по скулптура „Шуменско плато“, са показани в „Сцената" в шуменския парк „Кьошкове“. 

Те са съчетани с временна изложба, включваща произведения на автори от приключилия Национален пленер по фотография „Шумен познат и непознат“. 

Ще бъдат представени официално на кратка церемония преди началото на концерта на група „Акага" тази вечер. Пред публиката ще бъде изложен и скулптурен портрет на Антонин Горчев, изработен от Калоян Тодоров.

Темата на биеналето по скулптура в Шумен беше "Оттука започва България", по химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев. Автори от различни градове, всеки със собствена стилистика се включиха, съобщи Калоян Тодоров.

„Бехчет Данаджъ е изобразил в камък първия владетел на България хан Аспарух. Дарин Ганчев е събрал в работата си всички символи на пле

Комитетът за световно наследство на ООН съобщи, че е обявил резиденцията Шверин в североизточната германска провинция Мекленбург-Предна Померания за обект на световното наследство, съобщи ДПА.

Ансамбълът включва замъка Шверин и части от историческия център на града, който забележително е оцелял през Втората световна война без никакви щети от бомбардировките.  

Решението беше обявено по време на 46-ата сесия на Организацията на обединените нации за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) в Делхи, Индия.

Значително по-старата централна част на замъка Шверин получава сегашния си стил на романтичен историзъм едва в средата на XIX в. и сега е популярна туристическа атракция.

В замъка са снимани множество филми като например „Кингсмен: Златният кръг“ с Колин Фърт и Джулиан Мур в главните роли. 

Днес в замъка, който в Източна Германия е бил изп

Британската група "Кошийн" отпразнува четвърт век на сцената с участие във фестивала "Метроном" в Прага, Чехия, съобщи "Ческе новини". 

Музикантите предложиха на публиката в изложбения център "Виставище" брейкбийт ритми, техно и дръмендбейс. 

"Кошийн" започват кариерата си през 1999 г. в Бристол. Сред големите им хитове са Hungry, Wasting My Time и All in My Head.

Петъчната програма на фестивала „Метроном“ продължава с участието на носителите на награда БРИТ за изгряващи звезди през миналата година - момичешката група "Ласт динър парти". Сред най-очакваните участници на фестивала е германското дуо "Милки ченс", което има милиони последователи в Спотифай. Фестивалът продължава до събота.

Миналогодишното издание на "Метроном Прага" събра 22 хил. души в рамките на три дни. 

Самодейният танцов състав на село Окоп, община Тунджа, завоюва първа награда на състоял се преди дни международен фестивал на изкуствата в област Верона, Италия.

Танцьорите са обрали овациите и вдигнали на крака публиката с „окопско инджексарлийско хоро“ от Тракийската фолклорна област и „тропанка“ от Добруджанския край, разказа Стела Петрова, секретар на читалище „Христо Ботев – 1929“ в селото.

Първата награда в една от възрастовите групи в категорията за народни танци им е присъдена единодушно от журито на международния фестивал „Звездите на Гардесано“, проведен край най-голямото италианско езеро – Гарда. В категорията са се съревновавали фолклорни състави от пет държави. Фестивалът обединява широк спектър от изкуства – народни танци, джаз пеене, опера, балет, изобразително изкуство, разказа още Петров

По думите им в сърцевината си тази трогателна и пленяваща анимация, създадена по едноименната книга на Питър Браун, бестселър №1 в листата на New York Times, от трикратно номинирания за „Оскар“ режисьор Крис Сандърс („Как да си дресираш дракон“, „Круд“, „Лило“ и „Стич“), е едно истински проникновено търсене на значението да бъдеш жив и свързан с всички живи същества, като същевременно изследва как технологиите могат да открият своето място в природата.

„Дивият робот“ разказва за епичното пътешествие на робота Rozzum, модел 7134, накратко Роз, който претърпява корабокрушение и се озовава на необитаем остров. Въпросът е защо е там и откъде е дошла, и най-важното – как ще оцелее в суровата среда. Роз знае само, че иска да остане жива. Изхвърлена на брега и сама, тя трябва да се адаптира към условията. Научава се как да се движи в дивата природа, как да избягва опасностите и дори как да общува с животните. Но най-важният урок, който получава, е, че добротата също може да е умение за оцеляване. Така тя се сдобива с куп приятели, спокойствие и дори става осиновител на осиротяло гъсенце. Докато един ден мистериозното минало не я връхлита отново...

„Това е не само вълнуваща приключенска история с ярки и запомнящи се герои, но и нещо дълбоко заложено и неизказано в усещането ни за света и мястото ни в него. След като веднъж я преживеете, не може да бъде забравена“, споделя президентът на DreamWorks Animation – Марджи Кон.

„Новият трейлър на „Дивият робот“ буди вихър от бурни емоции и затвърждава, че това не е просто поредната анимация, а истинско произведение на изкуството, празник на живота във всичките му форми. Проницателното видео загатва за уроците, които тепърва ще научим, взаимоотношенията, които предстои да бъдат преоткрити, както и за неизследваната красота на света около нас. Филмът навлиза дълбоко в темите себепознанието и израстването и обещава да завладее сърцата ни със своето силно послание и великолепни визуални ефекти, вдъхновени от изкуството на артистите Миядзаки и Моне“, коментират от „Форум филм“

Сценаристи са Питър Браун и Крис Сандърс

Швейцарската фолк метъл група Eluveitie ще има концерт в София на 9 февруари 2025 година в Joy Station. Събитието е част от турне, наречено Ánv Rising – Europe Pt I, съобщават организаторите от BGTSC.

Девет години след последното си гостуване у нас, Eluveitie водят със себе си молдовската метъл група Infected Rain и швейцарско-германската симфонична метъл група Ad Infinitum.

Eluveitie е известна с  уникалния начин, по който смесва мелодичен дет метъл и традиционна келтска музика, посочват от BGTSC. Имат издаден албум Ategnatos и синглите Aidus и Exile Of The Gods.  „Изключително сме  развълнувани да споделим отново музиката си с нашите фенове. Турнето Ánv Rising – Europe Pt I не е просто поредица от концерти, това са вечери за

Derida Dance Center обявява отворена покана за артистични резиденции към български хореографи, танцови екипи и компании, които работят на свободна практика, съобщават от културната институция.

Целта ни е да подкрепим български професионални артисти и организации в областта на съвременния танц, като им предоставим условия за създаване на ново представление.

На всеки от селектираните три екипа ще бъде предоставена финансова подкрепа в размер на 2000 лв., възможност за артистични консултации, безплатен достъп и техническа подкрепа от сцена „Дерида“ за репетиции и премиера.

Критериите, по които ще бъдат селектирани трите екипа, са идея – актуалност и оригиналност, заложени похвати за реализация на творческото намерение и потенциал на творческия екип. 

Предложения се приемат до 17 септември.

Надявам се скоро да започна да свиря на „Гуарнери дел Джезу“ - цигулката, с която е свирила Стойка Миланова толкова дълго време. Това каза цигуларката Лия Петрова, която снощи получи ценния инструмент от министъра на културата Найден Тодоров. 

Цигуларката обясни, че не е очаквала комисията в Министерството на културата да избере нея, но се е сбъднала нейна детска мечта. Снощи бе обявено и че цигулката „Страдивариус“ на проф. Минчо Минчев отива в ръцете на Светлин Русев. 

„В момента, за жалост, ние не знаем точно кога ще можем физически да получим инструментите, тъй като има някои административни неща, които трябва да се уредят - застраховки и т.н. Не мога да ви кажа точна дата на това кога ще получа инструмента и съответно кога ще започна да свиря на него, но се надявам да е скоро“, каза тя.

Министър Найден Тодоров

За мен киното е хоби, което превърнах в професия. Това каза в интервю председателят на международното жури на единадесетото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024 д-р Геновева Димитрова. „Мисля, че аз не съм човек с много сбъднати мечти, но едната от тях е да бъда филмов критик и киновед, какъвто съм си мечтала да бъда като млада. Цял живот работя любимата си работа, какво по-хубаво от това. И сега след като няма вестник „Култура“, аз работя с удоволствие в Българската национална филмотека, където работата е приказка“, разкри тя. 

Като част от журито, което ще присъди наградите на кино фестивала в града на липите, тя очаква следващите няколко дни да бъдат интересни. „Аз съм гледала четири от деветте филма в конкурсната селекция. Те са различни и прекрасни. Очаквам да ми е забавно, да се сработим с колегите от международното

Варненската галерия „Папийон“ представя изложба с най-новите живописни творби на Николай Стоев, озаглавена „Облакът на розовите желания“. По думите на галеристката Виктория Митева художникът ни води отново в своята друга реалност, създадена майсторски с техниката на класическата живопис, където всичко е възможно и достъпно, няма неосъществими желания и несбъднати мечти. Неговите чудати герои обитават картини с имена „Илюзия“, „Към облаците“, „В търсене на любовта“, „В звездна нощ“, „Завръщане на ловците“. 

Заглавната картина „Облакът на розовите желания“ според художника има ясна метафора, навеждаща на мисълта за неосъществените ни желания, които остават такива защото не сме посегнали да ги достигнем. 

По думите му неговите сюжети са най-вече плод на въображението му, но понякога е въпрос на мислене, а друг път на преминала и забелязана навреме идея. Мнението

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
6857
Авансцена

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“, в история за любов, приятелство и емпатия, чиято премиера е на 11 октомври в кината, съобщават от „Форум филм“.По думите им в сърцевината си тази трогателна и пленяваща анимация, създадена по едноименната книга на Питър Браун, бестселър №1 в листата на New York Times, от трикратно номинирания за „Оскар“ режисьор Крис Сандърс („Как да си дресираш дракон“, „Круд“, „Лило“ и „Стич“), е едно истински проникновено търсене на значението да бъдеш жив и свързан с всички живи същества, като същевременно изследва как технологиите могат да открият своето място в природата.

| 17 Юли 2024, 19:11 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Технологиите срещат природата в „Дивият робот“
Технологиите срещат природата в „Дивият робот“
Снимка © „Форум филм“

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“, в история за любов, приятелство и емпатия, чиято премиера е на 11 октомври в кината, съобщават от „Форум филм“.

По думите им в сърцевината си тази трогателна и пленяваща анимация, създадена по едноименната книга на Питър Браун, бестселър №1 в листата на New York Times, от трикратно номинирания за „Оскар“ режисьор Крис Сандърс („Как да си дресираш дракон“, „Круд“, „Лило“ и „Стич“), е едно истински проникновено търсене на значението да бъдеш жив и свързан с всички живи същества, като същевременно изследва как технологиите могат да открият своето място в природата.

Националният музей „Земята и хората“ ще бъде домакин на XXXII Софийско изложение „Скъпоценни камъни, минерали и фосили“. Събитието ще се проведе от 11 до 13 октомври, съобщават от музея.

„Експозицията на раздел „Минерали на България“ се разшири с нова тематична изложба „Уникални минерални находки от България“ по проект, финансиран от Министерство на културата“, разказват от екипа.

По думите им в шест витрини са експонирани минерали с най-красиви кристали, редки цветове и форми, подбирани в продължение на десетки години от стотици геолози и колекционери от всички кътчета на България.

През 1991 год. Националният музей „Земята и хората“ провежда Първа софийска международна изложба на минерали. През годините изложенията на минерали прерастват в Дни на минералите, организирани три пъти годиш

Скулптури, създадени в тазгодишното издание на Националното биенале по скулптура „Шуменско плато“, са показани в „Сцената" в шуменския парк „Кьошкове“. 

Те са съчетани с временна изложба, включваща произведения на автори от приключилия Национален пленер по фотография „Шумен познат и непознат“. 

Ще бъдат представени официално на кратка церемония преди началото на концерта на група „Акага" тази вечер. Пред публиката ще бъде изложен и скулптурен портрет на Антонин Горчев, изработен от Калоян Тодоров.

Темата на биеналето по скулптура в Шумен беше "Оттука започва България", по химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев. Автори от различни градове, всеки със собствена стилистика се включиха, съобщи Калоян Тодоров.

„Бехчет Данаджъ е изобразил в камък първия владетел на България хан Аспарух. Дарин Ганчев е събрал в работата си всички символи на пле

Комитетът за световно наследство на ООН съобщи, че е обявил резиденцията Шверин в североизточната германска провинция Мекленбург-Предна Померания за обект на световното наследство, съобщи ДПА.

Ансамбълът включва замъка Шверин и части от историческия център на града, който забележително е оцелял през Втората световна война без никакви щети от бомбардировките.  

Решението беше обявено по време на 46-ата сесия на Организацията на обединените нации за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) в Делхи, Индия.

Значително по-старата централна част на замъка Шверин получава сегашния си стил на романтичен историзъм едва в средата на XIX в. и сега е популярна туристическа атракция.

В замъка са снимани множество филми като например „Кингсмен: Златният кръг“ с Колин Фърт и Джулиан Мур в главните роли. 

Днес в замъка, който в Източна Германия е бил изп

Британската група "Кошийн" отпразнува четвърт век на сцената с участие във фестивала "Метроном" в Прага, Чехия, съобщи "Ческе новини". 

Музикантите предложиха на публиката в изложбения център "Виставище" брейкбийт ритми, техно и дръмендбейс. 

"Кошийн" започват кариерата си през 1999 г. в Бристол. Сред големите им хитове са Hungry, Wasting My Time и All in My Head.

Петъчната програма на фестивала „Метроном“ продължава с участието на носителите на награда БРИТ за изгряващи звезди през миналата година - момичешката група "Ласт динър парти". Сред най-очакваните участници на фестивала е германското дуо "Милки ченс", което има милиони последователи в Спотифай. Фестивалът продължава до събота.

Миналогодишното издание на "Метроном Прага" събра 22 хил. души в рамките на три дни. 

Самодейният танцов състав на село Окоп, община Тунджа, завоюва първа награда на състоял се преди дни международен фестивал на изкуствата в област Верона, Италия.

Танцьорите са обрали овациите и вдигнали на крака публиката с „окопско инджексарлийско хоро“ от Тракийската фолклорна област и „тропанка“ от Добруджанския край, разказа Стела Петрова, секретар на читалище „Христо Ботев – 1929“ в селото.

Първата награда в една от възрастовите групи в категорията за народни танци им е присъдена единодушно от журито на международния фестивал „Звездите на Гардесано“, проведен край най-голямото италианско езеро – Гарда. В категорията са се съревновавали фолклорни състави от пет държави. Фестивалът обединява широк спектър от изкуства – народни танци, джаз пеене, опера, балет, изобразително изкуство, разказа още Петров

„Дивият робот“ разказва за епичното пътешествие на робота Rozzum, модел 7134, накратко Роз, който претърпява корабокрушение и се озовава на необитаем остров. Въпросът е защо е там и откъде е дошла, и най-важното – как ще оцелее в суровата среда. Роз знае само, че иска да остане жива. Изхвърлена на брега и сама, тя трябва да се адаптира към условията. Научава се как да се движи в дивата природа, как да избягва опасностите и дори как да общува с животните. Но най-важният урок, който получава, е, че добротата също може да е умение за оцеляване. Така тя се сдобива с куп приятели, спокойствие и дори става осиновител на осиротяло гъсенце. Докато един ден мистериозното минало не я връхлита отново...

„Това е не само вълнуваща приключенска история с ярки и запомнящи се герои, но и нещо дълбоко заложено и неизказано в усещането ни за света и мястото ни в него. След като веднъж я преживеете, не може да бъде забравена“, споделя президентът на DreamWorks Animation – Марджи Кон.

Швейцарската фолк метъл група Eluveitie ще има концерт в София на 9 февруари 2025 година в Joy Station. Събитието е част от турне, наречено Ánv Rising – Europe Pt I, съобщават организаторите от BGTSC.

Девет години след последното си гостуване у нас, Eluveitie водят със себе си молдовската метъл група Infected Rain и швейцарско-германската симфонична метъл група Ad Infinitum.

Eluveitie е известна с  уникалния начин, по който смесва мелодичен дет метъл и традиционна келтска музика, посочват от BGTSC. Имат издаден албум Ategnatos и синглите Aidus и Exile Of The Gods.  „Изключително сме  развълнувани да споделим отново музиката си с нашите фенове. Турнето Ánv Rising – Europe Pt I не е просто поредица от концерти, това са вечери за

Derida Dance Center обявява отворена покана за артистични резиденции към български хореографи, танцови екипи и компании, които работят на свободна практика, съобщават от културната институция.

Целта ни е да подкрепим български професионални артисти и организации в областта на съвременния танц, като им предоставим условия за създаване на ново представление.

На всеки от селектираните три екипа ще бъде предоставена финансова подкрепа в размер на 2000 лв., възможност за артистични консултации, безплатен достъп и техническа подкрепа от сцена „Дерида“ за репетиции и премиера.

Критериите, по които ще бъдат селектирани трите екипа, са идея – актуалност и оригиналност, заложени похвати за реализация на творческото намерение и потенциал на творческия екип. 

Предложения се приемат до 17 септември.

Надявам се скоро да започна да свиря на „Гуарнери дел Джезу“ - цигулката, с която е свирила Стойка Миланова толкова дълго време. Това каза цигуларката Лия Петрова, която снощи получи ценния инструмент от министъра на културата Найден Тодоров. 

Цигуларката обясни, че не е очаквала комисията в Министерството на културата да избере нея, но се е сбъднала нейна детска мечта. Снощи бе обявено и че цигулката „Страдивариус“ на проф. Минчо Минчев отива в ръцете на Светлин Русев. 

„В момента, за жалост, ние не знаем точно кога ще можем физически да получим инструментите, тъй като има някои административни неща, които трябва да се уредят - застраховки и т.н. Не мога да ви кажа точна дата на това кога ще получа инструмента и съответно кога ще започна да свиря на него, но се надявам да е скоро“, каза тя.

Министър Найден Тодоров

За мен киното е хоби, което превърнах в професия. Това каза в интервю председателят на международното жури на единадесетото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024 д-р Геновева Димитрова. „Мисля, че аз не съм човек с много сбъднати мечти, но едната от тях е да бъда филмов критик и киновед, какъвто съм си мечтала да бъда като млада. Цял живот работя любимата си работа, какво по-хубаво от това. И сега след като няма вестник „Култура“, аз работя с удоволствие в Българската национална филмотека, където работата е приказка“, разкри тя. 

Като част от журито, което ще присъди наградите на кино фестивала в града на липите, тя очаква следващите няколко дни да бъдат интересни. „Аз съм гледала четири от деветте филма в конкурсната селекция. Те са различни и прекрасни. Очаквам да ми е забавно, да се сработим с колегите от международното

Варненската галерия „Папийон“ представя изложба с най-новите живописни творби на Николай Стоев, озаглавена „Облакът на розовите желания“. По думите на галеристката Виктория Митева художникът ни води отново в своята друга реалност, създадена майсторски с техниката на класическата живопис, където всичко е възможно и достъпно, няма неосъществими желания и несбъднати мечти. Неговите чудати герои обитават картини с имена „Илюзия“, „Към облаците“, „В търсене на любовта“, „В звездна нощ“, „Завръщане на ловците“. 

Заглавната картина „Облакът на розовите желания“ според художника има ясна метафора, навеждаща на мисълта за неосъществените ни желания, които остават такива защото не сме посегнали да ги достигнем. 

По думите му неговите сюжети са най-вече плод на въображението му, но понякога е въпрос на мислене, а друг път на преминала и забелязана навреме идея. Мнението

„Новият трейлър на „Дивият робот“ буди вихър от бурни емоции и затвърждава, че това не е просто поредната анимация, а истинско произведение на изкуството, празник на живота във всичките му форми. Проницателното видео загатва за уроците, които тепърва ще научим, взаимоотношенията, които предстои да бъдат преоткрити, както и за неизследваната красота на света около нас. Филмът навлиза дълбоко в темите себепознанието и израстването и обещава да завладее сърцата ни със своето силно послание и великолепни визуални ефекти, вдъхновени от изкуството на артистите Миядзаки и Моне“, коментират от „Форум филм“

Сценаристи са Питър Браун и Крис Сандърс

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.