NRD Начало
Сряда, 18 Септември 2024
Начало Творчески отражения Картина, останала скрита 400 години, стана обложка на албум
3184
Творчески отражения

Картина, останала скрита 400 години, стана обложка на албум

Картина, останала скрита около 400 години, преди да бъде открита през 2019 г., е отпечатана на обложка на нов албум, съобщи Би Би Си. Специалисти откриха произведението при изследване с рентген на картина, собственост на музея "Боус" в замъка "Барнард" в Дърам, Англия, докато се опитваха да установят дали дървената й рамка е увредена. Под картината, изобразяваща обезглавяването на Йоан Кръстител, експертите откриват друга картина, изобразяваща рождественска сцена

| 17 Юли 2024, 10:32 ч.
Картина, останала скрита 400 години, стана обложка на албум
Картина, останала скрита 400 години, стана обложка на албум
Снимка © DFA

Картина, останала скрита около 400 години, преди да бъде открита през 2019 г., е отпечатана на обложка на нов албум, съобщи Би Би Си.

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Платформата за популяризация на съвременна драматургия и нови театрални практики „ПроТекст“ представя пърформанс-четения на непоказвани досега български пиеси. Те са селектирани от българския комитет към международната мрежа за съвременна драматургия и превод Eurodram`24, уточняват инициаторите от фондация „Юродрам Бг” и „36 маймуни“. 

Първите четения са на 21 и 27 юни в София. Финалът е на 6 юли в Казанлък.

Автори на селектираните тази година пиеси са Оля Стоянова с „Три пълни обиколки около света”, Теодора Георгиева със „Силни. Смели. Страховити” и Радослав Чичев с „Голямото чудовище”. 

С режисурата се заемат Стефани Христова, Тони Карабашев и Максима Боева. Партньори на проекта са Народен театър

Документална изложба, посветена на 145 години от рождението на художника Александър Мутафов, е експонирана в Държавен архив – Шумен. Тя е под надслова „С море в сърцето“ и съдържа снимков материал, родословно дърво и рисунки на твореца. 

Експозицията може да бъде видяна в следващия един месец.

В изложбата са включени архивни документи, дарени от дъщерята на Александър Мутафов - Райна, каза Илина Папазова, главен експерт в Държавен архив - Шумен. Във витрините е представен целият живот на Александър Мутафов, като се започне от следването му в Мюнхен до честването на стогодишнината му, допълни Папазова.

В изложбата сме представили и родословно дърво на рода на Александър Мутафов. В него откриваме дядото на художника, който навярно е роден в началото на XIX век, отбеляза Папазова. Богат снимков материал има в експозицията, освен това Александър Мутафов е писал

Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“.

През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат „Орфей мюзик“ и Warner Music Group през лейбъла си Yuli.

Home (My Gaia) е първото самостоятелно парче на Костов, след дебютната му песен Rain с Мария Драгнева, продуцирана от Бат Венци, която събра над 15 000 стрийма в Spotify за първия месец, в повече от 50 държави, с 3 000 слушатели и 600+ запазвания. В Youtube има 30 000 гледания на описания от Юлиан Костов като „клип-неклип“, който визуализира създаването на Rain в студиото Sugar Base. 

R&B песента Home (My Gaia) е втората от петте планирани песни, които Костов ще издава и бележи първото сътрудничество с музикалния артист и продуцент

Боян Дановски търси винаги изненадите, една от любимите му думи е обрат.

Ако един спектакъл ти стане ясен още в първите десет минути, можеш като зрител вече да си вървиш, няма нужда да изчакваш края. Ако една фигура на сцената, една човешка биография изглежда прекалено гладка и логична – значи нещо в нея е пропуснато. В центъра на всяка негова постановка са актьорите.

Това казва режисьорът Владимир Дановски за своя баща Боян Дановски.

„В работата си с актьорите беше безкомпромисен, понякога дори жесток. Целта му беше да ги доведе до максимален резултат, да ги накара да надминат себе си. Не приемаше хора, които се задоволяваха с първия резултат, с най-лесното, които разчитаха само на данните си. Не можеше да се примири с това, че българските актьори, по-талантливи от много други, често играят под възможност

Специалисти откриха произведението при изследване с рентген на картина, собственост на музея "Боус" в замъка "Барнард" в Дърам, Англия, докато се опитваха да установят дали дървената й рамка е увредена. Под картината, изобразяваща обезглавяването на Йоан Кръстител, експертите откриват друга картина, изобразяваща рождественска сцена.

Музикантът Ханк Съливант, бивш концертиращ китарист с американската рок група MGMT, използва скритата доскоро картина за обложката на новия си албум The Color of Heaven.

Специалистите смятат, че картината на Йоан Кръстител е на около 400 години и вероятно е била част от олтар. Авторът на картината, както и на скритото под нея произведение, не е известен. Скритата картина изобразява бебе в ясли, ангели и един от тримата влъхви.

Съливант каза, че когато видял картината, мигом я харесал. "Частта с люлката беше сияйна и сякаш отразяваше звука, който искахме да пресъздадем с музиката си", каза той.

Ники Грималди от университета Нортъмбрия, която открила рождественската картина, определи като "чудесно", че произведението, останало скрито  много години, ще бъде видяно от толкова хора по света благодарение на албума на Съливант.

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”. Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно.

Той е разположен на площ от 96 хектара, сред прекрасен пейзаж, в природен резерват. 10-километровите алеи, които можете да обиколите пеш, с колело или с файтон, ще ви преведат през над 400 къщи и домакинства, занаятчийски работилници, малки дървени църкви, плевни, водни и вятърни мелници. По пътя си ще срещате коне, крави и кучета, които се разхождат свободно. А докато надничате в къщите, добре запазените им оригинални интериори ще ви нашепват приказки за живота на село в периода между XVII и XIX век. 

Любопитните истории от миналото се допълват от колекциите от текстил, бродерия, керамика, дърво, икони, снимки или общо над 200 000 предмета. Със сигурност ще ви заинтр

В България има много добри актьори и световни режисьори имат избор между големи таланти в кастингите за пиеси на международно ниво. Това е заявил актьорът и режисьор Джон Малкович, цитиран от Народния театър по повод предстоящия си ангажимент като гостуващ режисьор в най-голямата ни трупа.

През ноември е премиерата на антивоенната пиеса „Оръжията и човекът“ на Бърнард Шоу, която Малкович поставя у нас. Идния месец той започва активна работа с избраните актьори. 

Това е второто му гостуване в Народния театър след „В самотата на памуковите полета“ през 2023 г.

„В Народния театър „Иван Вазов“ имах възможността да избирам между поне четирима подходящи актьори за всяка една роля. Бях подготвен, че ще срещна толкова високо ниво поради ли

Държавна опера - Стара Загора започва в петък, 5 юли, летните музикални вечери на открито с "Мадам Бътерфлай" на Джакомо Пучини, съобщи на сайта си културната институция.  

Старозагорци и гостите на града ще могат да се насладят на творбата на сцената на Античния форум „Августа Траяна”.

Публиката в Стара Загора за първи път ще види в ролята на Чо-Чо-сан украинското сопрано Тамара Калинкина. Тя дебютира в тази роля на сцената на оперния театър "Ваймуне" в Тарту, Естония през февруари м.г. В спектакъла на 5 юли в ролята на Пинкертон ще й партнира нейният сънародник и вече също солист на Старозагорската опера Михайло Малафи. Баритонът Йосиф Славов ще се превъплъти в образа на Шарплес, басът Александър Марулев ще бъде Бонзо, Ивайло Йовчев – Горо, Тереза Бракалова е в ролята на Сузуки. Спектакъла ще дирижира главният диригент на Старозагорската опера Ивайло Кринчев. Учас

Едгар Барера - продуцент и автор на песни, известен с работата си с изпълнители като Мадона, Карол Джи, Песо Плума, Шакира, "Групо Фронтера" и други, за втора поредна година води по номинации за наградите "Грами" за латино музика, предаде Асошиейтед прес.

Тази година Барера ще се съревновава за девет отличия, след като миналата година получи 13 номинации и спечели три награди.

Номинациите на Едгар Барера са за продуцент, автор на песни, запис и албум на годината. Той е номиниран и два пъти в категорията за най-добра регионална мексиканска песен и три пъти в категорията за песен на годината за работата си по Entre Parentesis на Шакира и "Групо Фронтера", Mi Ex Tenia Razon на Карол Джи и Segun Quien на Малума и Карин Леон. 

Освен трите номинации на Барера, сред останалите номинирани за песен на годината са Derrumbe на Хорхе Дрекслер, A Fuego Lento на Дайме А

Националният конкурс “Мелодията на водата” ще представи 15 нови български песни в Хисаря. Това съобщи организаторът Иван Димов от сдружение „Петнадесет лалета“. 

Конкурсът ще се проведе на 13 юли на сцената на Летния театър в Хисаря от 21:00 часа. Съорганизатор на събитието е Община Хисаря.

Предварителната селекция за третото издание на Националния конкурс за нова българска песен бе проведена от комисия, в която влизат поп изпълнителите Мими Иванова, Снежина Темелкова и Снежана Петкова, музикантът и композитор Кристиан Илиев, режисьорът Боян Даскалов, композиторът, аранжор и диригент Георги Милтиядов и музикалният педагог Иван Димов. 

Излъчените 15 финалисти са от общо подадени за участие 36 нови български  песни.

Събитието ще бъде заснето и излъчено в програмите на БНТ, коментира Димов. Изпълненията на участниците ще са под съпровода на Фес

Не знаем нищо за автора на рождественската картина и имаме само това призрачно рентгеново изображение, но то все пак ни дава вълнуващ поглед върху това как би изглеждала оригиналната картина, каза тя.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Кинофестивалът в Сан Себастиан ще бъде открит с римейка на еротичната филмова класика "Емануела"
Кинофестивалът в Сан Сабастиан, Испания, ще бъде открит в петък с дългоочакваната прожекция на новата, феминистка версия на еротичната филмова класика "Емануела", режисирана от фра ...
Новата песен на Графа е „Един път на един милион“
„Един път на един милион“ е новата песен на Влади Ампов-Графа, съобщават от „Монте мюзик“. По думите им песента следва трендовете на 2024 година с електро-с ...
Регионалният исторически музей „Стою Шишков“ ще се включи в Европейските дни на наследството с три изложби
С три изложби Регионалният исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ в Смолян ще се включи в Европейските дни на наследството, които се провеждат за 26-ти пореден път, съоб ...
Украйна предприе културен десант в САЩ
Украинският творчески проект „Културен десант“ предприе втория етап от американското си турне, което този път ще обхване южната част на САЩ, съобщава Укринформ. Основна ...
„Алея на славата“ разположена на площад „Славейков“
Международната плакатна акция „Контакт“ е част от тазгодишното издание на „Алея на славата“. Експозицията е разположена на площад „Славейков“ и ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава
Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава и може да бъде посетена в къща музей „Вера Недкова“ до 15 ноември, обявиха от Националната галерия ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Арнолд Шварценегер стана доктор хонорис кауза в Берлин
Австрийският културист, актьор и политик Арнолд Шварценегер беше удостоен с почетна докторска титла от частното берлинско училище „Херти“ (Hertie School), предаде ДПА.& ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта ...
Тикер в 22:00 ч.
Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава и може да ...
Начало Творчески отражения
3184
Творчески отражения

Картина, останала скрита 400 години, стана обложка на албум

Специалисти откриха произведението при изследване с рентген на картина, собственост на музея "Боус" в замъка "Барнард" в Дърам, Англия, докато се опитваха да установят дали дървената й рамка е увредена.Музикантът Ханк Съливант, бивш концертиращ китарист с американската рок група MGMT, използва скритата доскоро картина за обложката на новия си албум The Color of Heaven.

| 17 Юли 2024, 10:32 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Картина, останала скрита 400 години, стана обложка на албум
Картина, останала скрита 400 години, стана обложка на албум
Снимка © DFA

Картина, останала скрита около 400 години, преди да бъде открита през 2019 г., е отпечатана на обложка на нов албум, съобщи Би Би Си.

Специалисти откриха произведението при изследване с рентген на картина, собственост на музея "Боус" в замъка "Барнард" в Дърам, Англия, докато се опитваха да установят дали дървената й рамка е увредена. Под картината, изобразяваща обезглавяването на Йоан Кръстител, експертите откриват друга картина, изобразяваща рождественска сцена.

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Платформата за популяризация на съвременна драматургия и нови театрални практики „ПроТекст“ представя пърформанс-четения на непоказвани досега български пиеси. Те са селектирани от българския комитет към международната мрежа за съвременна драматургия и превод Eurodram`24, уточняват инициаторите от фондация „Юродрам Бг” и „36 маймуни“. 

Първите четения са на 21 и 27 юни в София. Финалът е на 6 юли в Казанлък.

Автори на селектираните тази година пиеси са Оля Стоянова с „Три пълни обиколки около света”, Теодора Георгиева със „Силни. Смели. Страховити” и Радослав Чичев с „Голямото чудовище”. 

С режисурата се заемат Стефани Христова, Тони Карабашев и Максима Боева. Партньори на проекта са Народен театър

Документална изложба, посветена на 145 години от рождението на художника Александър Мутафов, е експонирана в Държавен архив – Шумен. Тя е под надслова „С море в сърцето“ и съдържа снимков материал, родословно дърво и рисунки на твореца. 

Експозицията може да бъде видяна в следващия един месец.

В изложбата са включени архивни документи, дарени от дъщерята на Александър Мутафов - Райна, каза Илина Папазова, главен експерт в Държавен архив - Шумен. Във витрините е представен целият живот на Александър Мутафов, като се започне от следването му в Мюнхен до честването на стогодишнината му, допълни Папазова.

В изложбата сме представили и родословно дърво на рода на Александър Мутафов. В него откриваме дядото на художника, който навярно е роден в началото на XIX век, отбеляза Папазова. Богат снимков материал има в експозицията, освен това Александър Мутафов е писал

Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“.

През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат „Орфей мюзик“ и Warner Music Group през лейбъла си Yuli.

Home (My Gaia) е първото самостоятелно парче на Костов, след дебютната му песен Rain с Мария Драгнева, продуцирана от Бат Венци, която събра над 15 000 стрийма в Spotify за първия месец, в повече от 50 държави, с 3 000 слушатели и 600+ запазвания. В Youtube има 30 000 гледания на описания от Юлиан Костов като „клип-неклип“, който визуализира създаването на Rain в студиото Sugar Base. 

R&B песента Home (My Gaia) е втората от петте планирани песни, които Костов ще издава и бележи първото сътрудничество с музикалния артист и продуцент

Боян Дановски търси винаги изненадите, една от любимите му думи е обрат.

Ако един спектакъл ти стане ясен още в първите десет минути, можеш като зрител вече да си вървиш, няма нужда да изчакваш края. Ако една фигура на сцената, една човешка биография изглежда прекалено гладка и логична – значи нещо в нея е пропуснато. В центъра на всяка негова постановка са актьорите.

Това казва режисьорът Владимир Дановски за своя баща Боян Дановски.

„В работата си с актьорите беше безкомпромисен, понякога дори жесток. Целта му беше да ги доведе до максимален резултат, да ги накара да надминат себе си. Не приемаше хора, които се задоволяваха с първия резултат, с най-лесното, които разчитаха само на данните си. Не можеше да се примири с това, че българските актьори, по-талантливи от много други, често играят под възможност

Музикантът Ханк Съливант, бивш концертиращ китарист с американската рок група MGMT, използва скритата доскоро картина за обложката на новия си албум The Color of Heaven.

Специалистите смятат, че картината на Йоан Кръстител е на около 400 години и вероятно е била част от олтар. Авторът на картината, както и на скритото под нея произведение, не е известен. Скритата картина изобразява бебе в ясли, ангели и един от тримата влъхви.

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”. Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно.

Той е разположен на площ от 96 хектара, сред прекрасен пейзаж, в природен резерват. 10-километровите алеи, които можете да обиколите пеш, с колело или с файтон, ще ви преведат през над 400 къщи и домакинства, занаятчийски работилници, малки дървени църкви, плевни, водни и вятърни мелници. По пътя си ще срещате коне, крави и кучета, които се разхождат свободно. А докато надничате в къщите, добре запазените им оригинални интериори ще ви нашепват приказки за живота на село в периода между XVII и XIX век. 

Любопитните истории от миналото се допълват от колекциите от текстил, бродерия, керамика, дърво, икони, снимки или общо над 200 000 предмета. Със сигурност ще ви заинтр

В България има много добри актьори и световни режисьори имат избор между големи таланти в кастингите за пиеси на международно ниво. Това е заявил актьорът и режисьор Джон Малкович, цитиран от Народния театър по повод предстоящия си ангажимент като гостуващ режисьор в най-голямата ни трупа.

През ноември е премиерата на антивоенната пиеса „Оръжията и човекът“ на Бърнард Шоу, която Малкович поставя у нас. Идния месец той започва активна работа с избраните актьори. 

Това е второто му гостуване в Народния театър след „В самотата на памуковите полета“ през 2023 г.

„В Народния театър „Иван Вазов“ имах възможността да избирам между поне четирима подходящи актьори за всяка една роля. Бях подготвен, че ще срещна толкова високо ниво поради ли

Държавна опера - Стара Загора започва в петък, 5 юли, летните музикални вечери на открито с "Мадам Бътерфлай" на Джакомо Пучини, съобщи на сайта си културната институция.  

Старозагорци и гостите на града ще могат да се насладят на творбата на сцената на Античния форум „Августа Траяна”.

Публиката в Стара Загора за първи път ще види в ролята на Чо-Чо-сан украинското сопрано Тамара Калинкина. Тя дебютира в тази роля на сцената на оперния театър "Ваймуне" в Тарту, Естония през февруари м.г. В спектакъла на 5 юли в ролята на Пинкертон ще й партнира нейният сънародник и вече също солист на Старозагорската опера Михайло Малафи. Баритонът Йосиф Славов ще се превъплъти в образа на Шарплес, басът Александър Марулев ще бъде Бонзо, Ивайло Йовчев – Горо, Тереза Бракалова е в ролята на Сузуки. Спектакъла ще дирижира главният диригент на Старозагорската опера Ивайло Кринчев. Учас

Едгар Барера - продуцент и автор на песни, известен с работата си с изпълнители като Мадона, Карол Джи, Песо Плума, Шакира, "Групо Фронтера" и други, за втора поредна година води по номинации за наградите "Грами" за латино музика, предаде Асошиейтед прес.

Тази година Барера ще се съревновава за девет отличия, след като миналата година получи 13 номинации и спечели три награди.

Номинациите на Едгар Барера са за продуцент, автор на песни, запис и албум на годината. Той е номиниран и два пъти в категорията за най-добра регионална мексиканска песен и три пъти в категорията за песен на годината за работата си по Entre Parentesis на Шакира и "Групо Фронтера", Mi Ex Tenia Razon на Карол Джи и Segun Quien на Малума и Карин Леон. 

Освен трите номинации на Барера, сред останалите номинирани за песен на годината са Derrumbe на Хорхе Дрекслер, A Fuego Lento на Дайме А

Националният конкурс “Мелодията на водата” ще представи 15 нови български песни в Хисаря. Това съобщи организаторът Иван Димов от сдружение „Петнадесет лалета“. 

Конкурсът ще се проведе на 13 юли на сцената на Летния театър в Хисаря от 21:00 часа. Съорганизатор на събитието е Община Хисаря.

Предварителната селекция за третото издание на Националния конкурс за нова българска песен бе проведена от комисия, в която влизат поп изпълнителите Мими Иванова, Снежина Темелкова и Снежана Петкова, музикантът и композитор Кристиан Илиев, режисьорът Боян Даскалов, композиторът, аранжор и диригент Георги Милтиядов и музикалният педагог Иван Димов. 

Излъчените 15 финалисти са от общо подадени за участие 36 нови български  песни.

Събитието ще бъде заснето и излъчено в програмите на БНТ, коментира Димов. Изпълненията на участниците ще са под съпровода на Фес

Съливант каза, че когато видял картината, мигом я харесал. "Частта с люлката беше сияйна и сякаш отразяваше звука, който искахме да пресъздадем с музиката си", каза той.

Ники Грималди от университета Нортъмбрия, която открила рождественската картина, определи като "чудесно", че произведението, останало скрито  много години, ще бъде видяно от толкова хора по света благодарение на албума на Съливант.

Не знаем нищо за автора на рождественската картина и имаме само това призрачно рентгеново изображение, но то все пак ни дава вълнуващ поглед върху това как би изглеждала оригиналната картина, каза тя.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Кинофестивалът в Сан Себастиан ще бъде открит с римейка на еротичната филмова класика "Емануела"
Новата песен на Графа е „Един път на един милион“
Регионалният исторически музей „Стою Шишков“ ще се включи в Европейските дни на наследството с три изложби
Украйна предприе културен десант в САЩ
„Алея на славата“ разположена на площад „Славейков“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава
Тонът на времето
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Калейдоскоп
Арнолд Шварценегер стана доктор хонорис кауза в Берлин
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.