NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Виена обяви конкурс за визуализация на валса „На хубавия син Дунав“
4123
Цветни аспекти

Виена обяви конкурс за визуализация на валса „На хубавия син Дунав“

Международният конкурс „Дунава, толкова син – един евъргрийн в нова светлина“ търси нова съвременна филмова интерпретация на валса на Йохан Щраус „На хубавия син Дунав“, съобщиха от Община Виена/ Международни офиси - София. "На хубавия син Дунав" е една от най-известните музикални композиции в света, оставила трайна следа и в историята на киното. Валсът многократно е участвал в създаването на емблематични филми като „Гранд хотел“ с Грета Гарбо и „2001: Космическа одисея“ на Стенли Кубрик.   В столицата на Австрия 2025 година е обявена за Година на Щраус, припомнят от Община Виена/Международни офиси - София

| 16 Юли 2024, 19:29 ч.
Виена обяви конкурс за визуализация на валса „На хубавия син Дунав“
Виена обяви конкурс за визуализация на валса „На хубавия син Дунав“
Снимка © DFA

Международният конкурс „Дунава, толкова син – един евъргрийн в нова светлина“ търси нова съвременна филмова интерпретация на валса на Йохан Щраус „На хубавия син Дунав“, съобщиха от Община Виена/ Международни офиси - София.

Множество звезди на Холивуд ще присъстват на тазгодишния филмов фестивал във Венеция, който ще бъде открит в сряда, предаде Ройтерс.

Миналата година изданието на едно от най-дългоочакваните кино събития бе по-слабо поради стачките на сценаристите и актьорите в Холивуд.

Събитието ще продължи 11 дни.

Филмовият фестивал във Венеция представя едни от най-добрите филми на Холивуд, които по-късно по традиция успяват да съберат множество награди „Оскар“.

Само през последните три години на събитието в Италия са представени филми, които получиха 77 номинации за престижната награда на Американската академия за кинематографично изкуство и наука и спечелиха съответно 14 статуетки.

Сред водещите звезди, които се очакват във Венеция тази година, са Брад Пит, Джордж Клуни, Лейди Гага, Хоакин Финикс, Анджелина Джоли, Даниел Крейг, Никол Кидман, Майк

Концерт на шуменски рок групи организира Народното читалище „Добри Войников - 1856“ на 14 септември, съобщиха от културната институция.

Събитието се провежда по традиция в края на лятото на импровизираната сцена в градинката пред старата сграда на шуменското читалище.

Chaplin’s Dream, Out of tune и Zavera ще озвучат участват в концерта под наслов „Гръм в лятна нощ“. Chaplin’s Dream е прогресив метъл група. Сценичният им път започва през лятото на 2015 година в Шумен. Няколко месеца по-късно записва първия си мини-албум Chapter I. Дебютният им албум Genesis излиза през юни 2017. Между 2016 и 2019 година групата набира скорост с клубни изяви в цялата страна и участия на няколко фестивала в България и Румъния, допълват от Народно читалище "Добри Войников - 1856". През февруари 2022 г. Chaplin’s Dream издават сингъла Salt of the Ea

Фестивалът на лирическото изкуство в Екс-ан-Прованс, Южна Франция, преоткрива операта "Самсон", съобщи АФП. Диригентът Рафаел Пишон ще представи цензурираната и изгубена творба.

"Самсон" има какво да ни разкаже през 2024 г., казва Пишон. Темата на произведението засяга вярата, фанатизма, политическата съдба, двойствената човешка природа. Пишон е специалист по барокова музика и голям почитател на композитора Жан-Филип Рамо (1683-1764), написал операта, състояща се от пет действия и пролог.

Режисьор на постановката е Клаус Гут. 

"Самсон" е композирана през 1733 г., а либретото е по едноименното произведение на Волтер. Цензурата застига операта още през следващата година, смятана е за неблагочестива, обяснява Пишон. Операта е забранена, а партитурите - изгубени.

Впоследствие Рамо използва части от "Самсон" в други свои опери, сред които са "Галантните Инд

Sofia Documental за втора поредна година ще има и онлайн издание в една от най-големите български платформи за видеосъдържание. „От 28 септември до 20 октомври почитателите на документалното кино от цялата страна ще имат възможност да гледат 16 пълнометражни филма, включени в петото издание на фестивала“, съобщиха от екипа. 

„Тази година имаме приятна изненада за всички почитатели на документалното кино. Откриващият филм на Sofia Documental – „Без посока“, ще бъде достъпен онлайн само няколко часа след официалната си премиера на физическото издание“, казаха организаторите. „Без посока“ е копродукция между Гърция, България, Швейцария и Италия.

„Нови новини от друго вкъщи“, закриващият филм на Sofia Documental, също ще бъде достъпен онлайн, малко след

Властите в Испания разследват певицата Кейти Пери за предполагаемо заснемане на музикален клип на защитени дюни на Балеарските острови без разрешение, съобщи Би Би Си.

Видеоклипът към сингъла Lifetimes показва как певицата се наслаждава на плажовете и се забавлява в клубовете на островите Ибиса и Форментера. Въпреки това се смята, че някои сцени са заснети сред защитените дюни на остров Еспалмадор до Форментера. 

В изявление на испанското правителство се казва, че продуцентската компания, отговорна за видеото, не е поискала разрешение. Длъжностните лица подчертават, че Кейти Пери не е разследвана за това, което наричат „престъпления срещу околната среда“, тъй като в района може да се разрешава снимане.

Отделът по околна среда на Балеарските острови излезе с прессъобщение, в което се съобщава, че продуцентската компания няма необх

"На хубавия син Дунав" е една от най-известните музикални композиции в света, оставила трайна следа и в историята на киното. Валсът многократно е участвал в създаването на емблематични филми като „Гранд хотел“ с Грета Гарбо и „2001: Космическа одисея“ на Стенли Кубрик.  

В столицата на Австрия 2025 година е обявена за Година на Щраус, припомнят от Община Виена/Международни офиси - София. Виенският фестивал за късометражно кино Vienna Shorts и компанията „2025 - година на Йохан Щраус“ търсят съвременни кинематографични интерпретации, за да покажат популярното музикално произведение в нова светлина. В конкурса могат да участват музикални видеоклипове, анимации или друг вид артистични експерименти. Участниците имат пълната свобода как визуално да интерпретират известния валс.

Най-добрите творби ще бъдат официално представени на гала събитие на 28 май 2025 г. и ще бъдат наградени с общо 12 000 евро. Удостоените произведения ще бъдат показани и по време на Музикалния филмов фестивал на площада пред кметството във Виена. Конкурсът е международен и е отворен от началото на юли. 

Крайният срок за участие е 5 януари 2025 г.

/АВ

Театър „Българска армия“ гостува на Международния театрален фестивал (МТФ) „Варненско лято“ с две представления на пиесата на съвременната британска авторка Нина Рейн „Племе“, която е отличена с няколко награди през 2012 г. 

Актьорите Стефка Янорова, Георги Кадурин, Луизабел Николова, Симеон Дамянов, Ели Колева и Ясен Атанасов са героите в неконвенционалното семейство на глухия по рождение Били, което функционира като затворен малък свят със собствен език, шеги и правила.

Режисьорът на спектакъла Зафир Раджаб е изявен актьор, носител на наградата „Аскеер“ за изгряваща звезда през 2022 г. Постановката му „Племе“ е в изчистен кинематографичен стил, търсещ документален ефект и изостряне до крайност на заложени в нея теми. Той смята, че историята в пиесата е посветена на вкоренената необходимост да принадлежим към определено място, общност или дом, на нашата нужда от съ

Сто и тридесет стръка с метален отблясък са „посадени“ в парка-музей „Врана“. Инсталацията „Стоманена трева“ по дизайн и първоначална концепция на френското арт студио Aérosculpture е акцент в четвъртото издание на фестивала за имерсивно арт изкуство Sofia Lights (25-28 юли).

Калина Гешева, един от организаторите на събитието, разказва за работата с визуалните артисти от Южна Франция: „Това са едни превъзходни хора, суперсимпатични пънкари. Нашият принос е, че разгърнахме тяхната инсталация в огромен мащаб, който те самите не подозираха, че е възможен. Докато бяхме тук и работихме заедно на терен, те самите безкрайно се радваха и се изненадваха на резултата, който „пониква“ пред очите им. Защото те никога не са го правили на такава територия от няколкостотин хектара. Музиката също е наша

В събота Комитетът за световно наследство на ЮНЕСКО реши да регистрира спорната японска златна мина Садо като обект на световното културно наследство, съобщи АП.

Това стана едва след като Токио се съгласи да я включи в изложба, представяща тъмната й история на злоупотреба с корейски работници по време на Втората световна война.

Решението е сигнал за подобряване на отношенията между Токио и Сеул.

Мината, разположена на остров край бреговете на префектура Ниигата в Северна Япония, е работила близо 400 години и някога е била най-големият производител на злато в света, преди да бъде затворена през 1989 г. Мината е свързана и със злоупотребите на Япония с корейски работници по време на войната.

Членовете на Комитета, включително Южна Корея, подкрепиха единодушно включването в списъка на годишната среща в събота в Делхи, Индия. Те заявиха, че Япония е предост

Художникът Красимир Желев ще представи в Самоков изложба живопис с около 20 платна. Тя ще бъде официално открита на 13 септември в Сарафската къща в града, съобщи кураторът Георги Георгиев. 

Той посочи, че творбите са живописни – масло върху платно. Георгиев каза, че е съученик с Красимир Желев и заедно са участвали в множество изложби.

Желев участва и в пленера "Нишки на времето", който се състоя през месец август в Самоков. 

Изложбата се открива съвместно между самоковската „Ретро арт галерия“ и Национален дарителски фонд „13 века България“. 

Красимир Желев е роден на 27 февруари 1968 година в село Василево, област Добрич. Завършва Средно специално художествено училище (дн. Национална гимназия по пластични изкуства и дизайн „Академик Дечко Узунов“) в Казанлък и педагогика на пластичните изку

Два концерта до края на месец юли ще изнесе Габровският камерен оркестър. Първата проява е на 16 юли в Художествена галерия „Христо Цокев“, а втората е на 17 юли - на откритата сцена до Дом на културата „Емануил Манолов“ в Габрово. Това съобщи Иван Стоянов, диригент на формацията. 

На 16 юли родените в Габрово музиканти Деворина Гамалова – цигулка и пианистките Цветана и Татяна Гигови ще представят Соната за пиано и цигулка оп. 105 от Роберт Шуман, Размишление за цигулка и пиано от Пьотр Илич Чайковски, Скерцо от Йоханес Брамс и Соната за пиано и цигулка от Цезар Франк, информират организаторите. 

На 17 юли ще се изяви струнен квартет в състав Пламен Вълков - цигулка, Мая Кършулева- цигулка, Пенка Луладжиева- виола и Христофор Папанчев – виолончело, ще изпълнят Струнни квартети № 3 и 4, оп. 76 от Йозеф Хайдн, допълват от Габровски камерен оркестър. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
4123
Цветни аспекти

Виена обяви конкурс за визуализация на валса „На хубавия син Дунав“

"На хубавия син Дунав" е една от най-известните музикални композиции в света, оставила трайна следа и в историята на киното.Валсът многократно е участвал в създаването на емблематични филми като „Гранд хотел“ с Грета Гарбо и „2001: Космическа одисея“ на Стенли Кубрик.

| 16 Юли 2024, 19:29 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Виена обяви конкурс за визуализация на валса „На хубавия син Дунав“
Виена обяви конкурс за визуализация на валса „На хубавия син Дунав“
Снимка © DFA

Международният конкурс „Дунава, толкова син – един евъргрийн в нова светлина“ търси нова съвременна филмова интерпретация на валса на Йохан Щраус „На хубавия син Дунав“, съобщиха от Община Виена/ Международни офиси - София.

"На хубавия син Дунав" е една от най-известните музикални композиции в света, оставила трайна следа и в историята на киното. Валсът многократно е участвал в създаването на емблематични филми като „Гранд хотел“ с Грета Гарбо и „2001: Космическа одисея“ на Стенли Кубрик.  

Множество звезди на Холивуд ще присъстват на тазгодишния филмов фестивал във Венеция, който ще бъде открит в сряда, предаде Ройтерс.

Миналата година изданието на едно от най-дългоочакваните кино събития бе по-слабо поради стачките на сценаристите и актьорите в Холивуд.

Събитието ще продължи 11 дни.

Филмовият фестивал във Венеция представя едни от най-добрите филми на Холивуд, които по-късно по традиция успяват да съберат множество награди „Оскар“.

Само през последните три години на събитието в Италия са представени филми, които получиха 77 номинации за престижната награда на Американската академия за кинематографично изкуство и наука и спечелиха съответно 14 статуетки.

Сред водещите звезди, които се очакват във Венеция тази година, са Брад Пит, Джордж Клуни, Лейди Гага, Хоакин Финикс, Анджелина Джоли, Даниел Крейг, Никол Кидман, Майк

Концерт на шуменски рок групи организира Народното читалище „Добри Войников - 1856“ на 14 септември, съобщиха от културната институция.

Събитието се провежда по традиция в края на лятото на импровизираната сцена в градинката пред старата сграда на шуменското читалище.

Chaplin’s Dream, Out of tune и Zavera ще озвучат участват в концерта под наслов „Гръм в лятна нощ“. Chaplin’s Dream е прогресив метъл група. Сценичният им път започва през лятото на 2015 година в Шумен. Няколко месеца по-късно записва първия си мини-албум Chapter I. Дебютният им албум Genesis излиза през юни 2017. Между 2016 и 2019 година групата набира скорост с клубни изяви в цялата страна и участия на няколко фестивала в България и Румъния, допълват от Народно читалище "Добри Войников - 1856". През февруари 2022 г. Chaplin’s Dream издават сингъла Salt of the Ea

Фестивалът на лирическото изкуство в Екс-ан-Прованс, Южна Франция, преоткрива операта "Самсон", съобщи АФП. Диригентът Рафаел Пишон ще представи цензурираната и изгубена творба.

"Самсон" има какво да ни разкаже през 2024 г., казва Пишон. Темата на произведението засяга вярата, фанатизма, политическата съдба, двойствената човешка природа. Пишон е специалист по барокова музика и голям почитател на композитора Жан-Филип Рамо (1683-1764), написал операта, състояща се от пет действия и пролог.

Режисьор на постановката е Клаус Гут. 

"Самсон" е композирана през 1733 г., а либретото е по едноименното произведение на Волтер. Цензурата застига операта още през следващата година, смятана е за неблагочестива, обяснява Пишон. Операта е забранена, а партитурите - изгубени.

Впоследствие Рамо използва части от "Самсон" в други свои опери, сред които са "Галантните Инд

Sofia Documental за втора поредна година ще има и онлайн издание в една от най-големите български платформи за видеосъдържание. „От 28 септември до 20 октомври почитателите на документалното кино от цялата страна ще имат възможност да гледат 16 пълнометражни филма, включени в петото издание на фестивала“, съобщиха от екипа. 

„Тази година имаме приятна изненада за всички почитатели на документалното кино. Откриващият филм на Sofia Documental – „Без посока“, ще бъде достъпен онлайн само няколко часа след официалната си премиера на физическото издание“, казаха организаторите. „Без посока“ е копродукция между Гърция, България, Швейцария и Италия.

„Нови новини от друго вкъщи“, закриващият филм на Sofia Documental, също ще бъде достъпен онлайн, малко след

Властите в Испания разследват певицата Кейти Пери за предполагаемо заснемане на музикален клип на защитени дюни на Балеарските острови без разрешение, съобщи Би Би Си.

Видеоклипът към сингъла Lifetimes показва как певицата се наслаждава на плажовете и се забавлява в клубовете на островите Ибиса и Форментера. Въпреки това се смята, че някои сцени са заснети сред защитените дюни на остров Еспалмадор до Форментера. 

В изявление на испанското правителство се казва, че продуцентската компания, отговорна за видеото, не е поискала разрешение. Длъжностните лица подчертават, че Кейти Пери не е разследвана за това, което наричат „престъпления срещу околната среда“, тъй като в района може да се разрешава снимане.

Отделът по околна среда на Балеарските острови излезе с прессъобщение, в което се съобщава, че продуцентската компания няма необх

В столицата на Австрия 2025 година е обявена за Година на Щраус, припомнят от Община Виена/Международни офиси - София. Виенският фестивал за късометражно кино Vienna Shorts и компанията „2025 - година на Йохан Щраус“ търсят съвременни кинематографични интерпретации, за да покажат популярното музикално произведение в нова светлина. В конкурса могат да участват музикални видеоклипове, анимации или друг вид артистични експерименти. Участниците имат пълната свобода как визуално да интерпретират известния валс.

Най-добрите творби ще бъдат официално представени на гала събитие на 28 май 2025 г. и ще бъдат наградени с общо 12 000 евро. Удостоените произведения ще бъдат показани и по време на Музикалния филмов фестивал на площада пред кметството във Виена. Конкурсът е международен и е отворен от началото на юли. 

Театър „Българска армия“ гостува на Международния театрален фестивал (МТФ) „Варненско лято“ с две представления на пиесата на съвременната британска авторка Нина Рейн „Племе“, която е отличена с няколко награди през 2012 г. 

Актьорите Стефка Янорова, Георги Кадурин, Луизабел Николова, Симеон Дамянов, Ели Колева и Ясен Атанасов са героите в неконвенционалното семейство на глухия по рождение Били, което функционира като затворен малък свят със собствен език, шеги и правила.

Режисьорът на спектакъла Зафир Раджаб е изявен актьор, носител на наградата „Аскеер“ за изгряваща звезда през 2022 г. Постановката му „Племе“ е в изчистен кинематографичен стил, търсещ документален ефект и изостряне до крайност на заложени в нея теми. Той смята, че историята в пиесата е посветена на вкоренената необходимост да принадлежим към определено място, общност или дом, на нашата нужда от съ

Сто и тридесет стръка с метален отблясък са „посадени“ в парка-музей „Врана“. Инсталацията „Стоманена трева“ по дизайн и първоначална концепция на френското арт студио Aérosculpture е акцент в четвъртото издание на фестивала за имерсивно арт изкуство Sofia Lights (25-28 юли).

Калина Гешева, един от организаторите на събитието, разказва за работата с визуалните артисти от Южна Франция: „Това са едни превъзходни хора, суперсимпатични пънкари. Нашият принос е, че разгърнахме тяхната инсталация в огромен мащаб, който те самите не подозираха, че е възможен. Докато бяхме тук и работихме заедно на терен, те самите безкрайно се радваха и се изненадваха на резултата, който „пониква“ пред очите им. Защото те никога не са го правили на такава територия от няколкостотин хектара. Музиката също е наша

В събота Комитетът за световно наследство на ЮНЕСКО реши да регистрира спорната японска златна мина Садо като обект на световното културно наследство, съобщи АП.

Това стана едва след като Токио се съгласи да я включи в изложба, представяща тъмната й история на злоупотреба с корейски работници по време на Втората световна война.

Решението е сигнал за подобряване на отношенията между Токио и Сеул.

Мината, разположена на остров край бреговете на префектура Ниигата в Северна Япония, е работила близо 400 години и някога е била най-големият производител на злато в света, преди да бъде затворена през 1989 г. Мината е свързана и със злоупотребите на Япония с корейски работници по време на войната.

Членовете на Комитета, включително Южна Корея, подкрепиха единодушно включването в списъка на годишната среща в събота в Делхи, Индия. Те заявиха, че Япония е предост

Художникът Красимир Желев ще представи в Самоков изложба живопис с около 20 платна. Тя ще бъде официално открита на 13 септември в Сарафската къща в града, съобщи кураторът Георги Георгиев. 

Той посочи, че творбите са живописни – масло върху платно. Георгиев каза, че е съученик с Красимир Желев и заедно са участвали в множество изложби.

Желев участва и в пленера "Нишки на времето", който се състоя през месец август в Самоков. 

Изложбата се открива съвместно между самоковската „Ретро арт галерия“ и Национален дарителски фонд „13 века България“. 

Красимир Желев е роден на 27 февруари 1968 година в село Василево, област Добрич. Завършва Средно специално художествено училище (дн. Национална гимназия по пластични изкуства и дизайн „Академик Дечко Узунов“) в Казанлък и педагогика на пластичните изку

Два концерта до края на месец юли ще изнесе Габровският камерен оркестър. Първата проява е на 16 юли в Художествена галерия „Христо Цокев“, а втората е на 17 юли - на откритата сцена до Дом на културата „Емануил Манолов“ в Габрово. Това съобщи Иван Стоянов, диригент на формацията. 

На 16 юли родените в Габрово музиканти Деворина Гамалова – цигулка и пианистките Цветана и Татяна Гигови ще представят Соната за пиано и цигулка оп. 105 от Роберт Шуман, Размишление за цигулка и пиано от Пьотр Илич Чайковски, Скерцо от Йоханес Брамс и Соната за пиано и цигулка от Цезар Франк, информират организаторите. 

На 17 юли ще се изяви струнен квартет в състав Пламен Вълков - цигулка, Мая Кършулева- цигулка, Пенка Луладжиева- виола и Христофор Папанчев – виолончело, ще изпълнят Струнни квартети № 3 и 4, оп. 76 от Йозеф Хайдн, допълват от Габровски камерен оркестър. 

Крайният срок за участие е 5 януари 2025 г.

/АВ

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.