Новият български филм „Скрити в мрака“ (Hidden In The Dark) ще има премиера през ноември, научи от продуцентите, от Phoenix Production.
Актрисата Зоуи Кравиц представя режисьорския си дебют с филма „Мигни два пъти“. Психологическият трилър е вече в кината, съобщават от „Александра филмс“.
В главната роля на милиардера Слейтър Кинг влиза любимецът на дамите – Чанинг Тейтъм. Актьорът е в напълно ново амлоа – потаен, мистериозен и опасен. Партнира му актрисата Наоми Аки, която се превъплъти в певицата Уитни Хюстън в I Wanna Dance With Somebody.
Филмът е създаден от Зоуи Кравиц – дъщерята на музикалната легенда Лени Кравиц и актрисата Лиза Боне, както и годеница на Чанинг Тейтъм. За идеята зад „Мигни два пъти“ звездата от „Дивергенти“ и „Лудия Макс: Пътят на яростта“ споделя: „Исках да покажа колко е абсурдно, когато хор
„Кино за пътешественици” започва на 1 август и ще продължи до 18 август в културния център „Г8“ и „Евро синема”, съобщават организаторите от „Позор“.
Предвидени са седем специални събития има в програмата на тазгодишното, 11-о издание.
На откриването Здравко Григоров и Ангел Хаджийски ще разкажат за своето африканско пътешествие, продължило над два месеца в страните между Бенин и Сиера Леоне. След представянето зрителите ще видят филма „На свобода”, който показва пътешествието на германска двойка из една от най-нетуристическите части на света – Западна Африка.
На 2 август е премиерата на „Няма такова пътуване”. Лукас и Томаш решават да повторят голямото евразийско пътуване на легендарните чешки пътешественици Иржи Ханзелка и Мирослав Зикмунд. Водени от фотографиите на своите пр
С изложбата „Гласовете на природата“ представяме темата за екологията и на общността на хората с увреден слух.
Това каза д-р Вихрен Митев от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“ по време на откриването на фотоизложбата „Гласове на природата“ днес.
Експозицията бе представена в столичната градина „Кристал“ и показва истории на най-засегнатите територии от климатичните промени.
По думите на д-р Вихрен Митев, изложбата „Гласовете на природата“ е озаглавена по този начин, защото тя „говори през хора, които са силно уязвими от промените в природата“.
Идеята на проекта е темата за екологията и промените в климата да влезе в по-широката общественост, каза още той.
Д-р Вихрен Митев обясни, че изложбата проследява сюжетна линия – от величието и уникалността н
Изложението на изкуството в Базел, Швейцария, което се провежда през тази седмица, е тест за това доколко е издръжлив пазарът, съобщи АФП.
Близо 285 галерии ще се включат в изложението. Два дни и половина са запазени за богатите колекционери, а публиката може да разгледа произведенията от 13 до 16 юни. За първи път посетителите имат възможност да гласуват за своя фаворит сред експонатите в секцията Unlimited, която събира монументални творби, предназначени за музеи и големи частни колекции. Ще бъдат изложени ключови произведения на големи фигури на съвременното изкуство, сред които фрески на Кийт Харинг и опакованият фолксваген на Кристо.
Галериите представят най-търсените подписи за колекционерите - тези на Пабло Пикасо, Анди Уорхол, Сай Туомбли, Джорджия О`Кийф, Луиз Буржоа, Александър Туомбли.
Тази година изложението се провежда в обстановка на н
Варненската опера ще представи тази вечер на форума Опера в Летния театър Триптиха от едноактни опери на Пучини „Мантията“, „Сестра Анджелика“ и „Джани Скики“. Постановката е с декори и костюми от Пучиниевия фестивал в Торе дел Лаго в Италия, а адаптацията за лятната сцена във Варна е на режисьорката Ада Гура.
Спектакълът е посветен на 100-годишнината от смъртта на композитора. Диригент е Якопо Сипари ди Пескасероли, който е дирижирал трите заглавия в Торе дел Лаго през 2018 г. Неотдавна той бе удостоен от фондация „Пучини“ с титлата „Посланик на изкуството на Пучини“. Според него Триптихът, който е последната завършена творба на композитора, е може би най-трудната му опера. Тя е написана по време на Първата световна война като отговор на страданията, породени от събитията.
Постановката е едно от най
Филмът вече е изцяло заснет в България, на английски език. Проектът е жанров, международен, в актьорския състав са Мак Маринов, Линда Шабловски, Шарита Чекаморе, Лукас Таверние, Роко Лоскиаво, Борислав Чучков, Орлин Павлов, Ромина Божинова, Донка Аврамова, Димитър Касабов, Антон Николов, Велизар Бинев, Марко Бенедети.
Сценарист и продуцент е Франческо Фратини, режисьор – Кристиан Гато, изпълнителен продуцент е Тодор Мацанов, оператор е Димитър Тенев.
„Лентата разказва историята на Мая и Габриел, чиято неочаквана среща поставя началото на верига от събития, които ще държат под напрежение зрителите до самия му финал. Сюжетът е многопластов, разкрива неочаквани обрати, натрапчиви образи от миналото, които изплуват и събития, които бележат настоящето. Към невероятните сюжетни линии се добавят и специалните ефекти, които ще допринесат за едно още по-вълнуващо и пълноценно преживяване на зрителите“, разказват от екипа.
Скоро ще излезе и трейлърът към „Скрити в мрака“.
Phoenix Production е продуцентска къща за филмово производство, чийто първи филм „Блок“ разказва няколко различни истории и човешки съдби, които се преплитат помежду си в една мозайка от образи.
Неизпълнявани досега в България произведения ще звучат в концерт за закриване на творческия сезон на Камерния оркестър „Дианополис“ в Ямбол, съобщиха от формацията. Концертът е на 16 юни в зала „Съвременност“ на Културно-информационния център „Безистен“ в града.
Творби на двама съвременни композитори ще имат своята премиера у нас – „Anima-concerto“ на руския композитор Андрей Тихомиров, както и „Три украински песни“ от украинския композитор Юрий Шевченко. Гост-диригент на концерта ще бъде Павел Златаров, а солист – Красимира Султанова (цигулка), художествен ръководител на състава.
За творбата „Anima-concerto“ авторът Андрей Тихомиров, който живее от 2017 г. в България, споделя следното: „Нарича се така, защото гласът на цигулката е гласът на човешката душа (anima), с нейната болка и радост, спомени и надежди“.
Андрей Тихомиров е роден в Санкт Петербург, завърш
Идеята на изложбата се зароди поради трудното време, в което живеем. Българинът в момента много лесно поддава на страх, на омраза, хората се разделят. Времената са малко тъжни и натъжават всеки един чувствителен творец.
Всъщност, аз реших да се „хвана“ за това кой какъв е, независимо от това каква личност е, какви убеждения има. Това са все хора, които са много силно фокусирани, не в омраза, а фокусирани върху своята работа. Това каза Теодора Нишков по повод своята фотоизложба „100 запечатани от времето“.
Фотографският цикъл „100 запечатани от времето (Строители на съвременна България)“ беше открит в понеделник вечер, в галерията на Съюза на българските художници (СБХ) на ул. „Шипка 6‘‘, в присъствието на много от личностите, включени във фотографската колекция.
По думите на авторката избраните и заснети личности са посветени в това, което правят, в
В Самоков, в хотел „Гранд“, ще бъде изигран премиерно спектакълът „Театър на сенките за социална промяна“, съобщиха организаторите.
Събитието, което е с вход свободен, ще се състои на 3 септември.
Организаторите посочиха, че от 28 август до 5 септември Самоков е домакин на обучение на младежки работници по програма „Еразъм+“.
Тридесет участници от осем организации от седем европейски държави – България, Румъния, Хърватия, Гърция, Турция, Унгария и Испания – овладяват изразните средства на театъра на сенките, за да могат чрез тях да отправят публични послания по актуални за обществото теми.
Заниманията са по проект „Театър на сенките за социална промяна“ на софийската фондация „Ценности, добродетели, интегритет“, която не за първи път избира Самоков като място за ре
Китайската централна банка ще издаде комплект възпоменателни монети с най-високата дървена пагода в света, предаде Синхуа. Комплектът ще се състои от три монети, които са законно платежно средство в Китай. Две от тях ще са златни и една ще бъде сребърна монета.
На лицевата страна и на трите монети е изобразена пагодата на Шакямуни на храма Фогун в окръг Инсян, провинция Шанси, Северен Китай. Религиозната постройка, известна като Дървената пагода на окръг Инсян, е построена през 1056 г. Сградата е с височина 67,31 м и е най-високата и най-старата дървена многоетажна постройка в света според ЮНЕСКО.
Първата кръгла златна монета с тегло 100 грама и номинал 1500 юана (около 210 щатски долара) е с максимален тираж 600 броя. На обратната страна са изобразени птици, облаци и планини. Втората е с тегло 5 грама и е с номинал 80 юана и максимален тираж от 10 000 броя.
Оперната класика "Графиня Марица" от унгарскиs композитор Имре Калман ще бъде представена на 13 август в Летния театър в Бургас, като част от програмата на Бургаските музикални празници "Емил Чакъров", съобщават от Държавна опера - Бургас.
Специални гости на представлението ще са солистите на Националния музикален театър "Стефан Македонски" сопраното Добрина Икономова и тенорът Пеньо Пирозов, за които ролите на Графиня Марица и Граф Тасило Ендрьоди-Витемберг са емблематични.
Добрина Икономова, за която ролята е завръщане на бургаската сцена след 30-годишно отсъствие, разказва, че познава родственици на прототипа на графиня Марица, чийто племенник граф Миклош Сейчен е бил женен за Шинка, по бащина линия Диманов, която е била с бургаски корени.
В главните роли ще са и сопраните Мария Цветкова-Маджарова, Людмила Михайлова, баритонът Йордан Хр