NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Столичната галерия "Контраст" откри изложба, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов
6545
Тонът на времето

Столичната галерия "Контраст" откри изложба, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов

Изложба акварел и масло, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов – Учителя беше открита в столичната галерия „Контраст“ днес. Автор на експозицията е художникът Сашо Георгиев. Тя ще бъде достъпна в периода от 10 юли до 24 юли. Вдъхновението на творбите са различни стихове и практики от учението на Петър Дънов

| 10 Юли 2024, 19:02 ч.
Столичната галерия
Столичната галерия "Контраст" откри изложба, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов
Снимка © Виктория Трайкова

Изложба акварел и масло, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов – Учителя беше открита в столичната галерия „Контраст“ днес. Автор на експозицията е художникът Сашо Георгиев. 

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината. 

Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността. На отделни щандове се предлагат фермерски продукти и ръчно изработени изделия. Жените могат да си направят и прически от римско време. 

Програмата включва антични игри, а по-малките посетители могат да се превъплътят в образите на римски легионери. 

Присъстващите имат възможност да си изработят съдове от глина и да дегустират рибена чорба. 

С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Това каза директорът на театъра Гълъб Бочуков.

На 19 септември на голяма сцена публиката ще може да види как светът около нас може да стане по-добър и цветен.

„Премиерата е нашият подарък за всички деца по случай началото на учебната година. Пожелаваме им тя да е много успешна и ползотворна“, каза Бочуков и допълни, че това е един забавен спектакъл с поука както за деца, така и за възрастни.

Той припомни и думи на създателката на едни от най-обичаните детски произведения Астрид Линдгрен: „Ако съм успяла да озаря дори едно-единствено тъжно детство, значи съм напълно удовлетворена.”.

Режисьор на „Карлсон и Дребосъчето“ е Съби Събев, а драматизаци

Изложбата „Разкази от злато и сребро“ на Националния исторически музей (НИМ), която е подготвена специално за 100 годишния юбилей на Държавен културен институт „Културен център „Двореца“ (ДКИ КЦ) Балчик, ще бъде показана от 5 август. 

Експозицията ще бъде разположена в Каменна зала и ще остане в културния институт до 14 октомври. 

В изложбата са включени оригинали на съкровища, както и две копия. Експозицията се състои от 61 предмета, изработени от злато и сребро. Сред предметите има непоказвани до този момент експонати, както и постъпили в последните години във фонда на НИМ. Ще бъдат показани и едни от най-значимите съкровища, открити по нашите земи, посочват от „Двореца“.

България съхранява едни от най-ранните засвидетелствани следи на човешко присъствие на континента. Тук е открито най-ранното обработено злато и най-ранната металургия в света. Част о

"Пеперудени сънища" е заглавието на поредната изложба на художничката Дора Куршумова, която е подредена в сливенската галерия "Седем". Тя е номер 66 в творческия й път, тематична е, както повечето нейни изложби.

Картините са 28, като в десет от тях има определени сюжети, разказа авторката. В останалите има капани за сънища, някакви пеперудни фантазии, гора на пеперудите и пеперудени острови, посочи тя. Част от картините са били започнати на пленер в котленското село Медвен и според Куршумова имат по-различна енергия. В сюжетите им са включени дървета и приказни истории.

Повечето картини са рисувани с техниката "батик с акрилни бои".

Изложбата ще остане в галерията до 18 септември.

Картина на Рембранд бе продадена на търг в щата Мейн, САЩ, за 1,4 милиона щатски долара, съобщи АП.

Творбата от XVII в., наречена „Портрет на момиче“, нарисувана от нидерландския художник Рембранд Харменсон ван Рейн, е открита от оценителя на произведения на изкуството и аукционер Каджа Вейльо на тавана в имение в щата Мейн в САЩ. На етикета на гърба на рамката било отбелязано, че картината е била предоставена на Музея на изкуствата във Филаделфия за изложба през 1970 г. 

„При домашни посещения често влизаме на сляпо, без да знаем какво ще намерим“, казва той в изявление. „Домът беше пълен с прекрасни предмети, но именно на тавана, сред купища произведения на изкуството, открихме този забележителен портрет“. 

Роденият през 1606 г. Рембранд е плодовит художник, който се занимава с разнообразни теми - от портрети и пе

Тя ще бъде достъпна в периода от 10 юли до 24 юли.

Вдъхновението на творбите са различни стихове и практики от учението на Петър Дънов. „В процеса на създаване на картините цялото учение на Петър Дънов беше вдъхновяващо. Животът става съвсем по-различен, дните - по-лесни за вършене на ежедневните неща, а също и да приемем нашите слабости, да се вгледаме в себе си, а не само в другите. Дава ни сила да работим върху тях. Човекът е недовършена картина, а постоянно трябва да работи върху себе си и да се развива“, каза художникът Сашо Георгиев .

„Да съм последовател на Дънов е голямо щастие за мен. Това е едно учение, чрез което моят живот се промени. Преди това всичко вървеше в една хоризонтална посока, а сега вече усещам как учението промени нещата, както Учителят казва със заветите на цветните лъчи и светлината, паневритмията, гимнастическите упражнения към тях – всички тези практики променят човека и когато той сам има постоянство да ги прави и спазва, той напредва и има резултат“, каза Сашо Георгиев.

"Към картините има и стихове, които също са под въздействието на учението на Учителя. Стиховете са изобразени и на нашите картички репродукции, въведени като бял стих върху тях“, уточни Сашо Георгиев.

Сашо Георгиев е роден през 1961 г. в Дупница. Учи в Техникума по дървообработване и вътрешна архитектура, специалност „Резба“, в Кюстендил. През 1995 г. завършва Художествената академия, специалност „Стенопис“. През 1993 г. специализира и работи осем месеца във Флоренция, Италия. От 1995 г. преподава изобразително изкуство в 16 ОУ „Р. Жинзифов“, София.

Константин Костов, Христо Йоцов и Плевенската филхармония ще изнесат авторски концерт в Пловдив на открито, част от “Камерна сцена Пловдив”. Плевенската филхармония ще представи  авторски творби на границата между класиката и джаз музиката на 13-и юни, в Лятно кино „Орфей“, съобщиха от Плевенската филхармония.

В  програмата са включени три изключително любопитни творби, премиерно за Пловдив, под диригентската палка на маестро Борислав Йоцов. Публиката в Пловдив ще може да се докосне до танцуващата в музиката маримбистка Василена Серафимова, брас тандемът Михаил Йосифов и Велислав Стоянов, изключителния пианист Константин Костов, който лично ще изсвири концерта си за джаз пиано и оркестър и модератора на този концерт, маестро Христо Йоцов, който балансира умело между двете си лица в музиката – класиката и джаза. Всичко това ще бъде представено заедно с оркестъра на Пл

Смесен хор „Родна песен“ при Образцово народно читалище (ОНЧ) „Напредък – 1864“ се завърна в Търговище със сребърен медал от Китайския хоров фестивал и конкурс с международно участие - China International Chorus Festival CICA. Това съобщи Красимира Коларова, диригентът на състава от Търговище, който бе единствен представител на България във форума. 

Както информирахме, седемнадесетото издание на събитието се проведе в дните от 15 до 19 юли, в Пекин.

Хор "Родна песен", със солист Валерия Пейчева, участва и в конкурсната, и във фестивалната програма. Представени бяха изпълнения на обработен български фолклор, включително музикални пиеси, написани специално за хор "Родна песен", световни музикални образци и седем пиеси на китайски език. 

В конкурсната програма участваха над 15 000 изпълнители от 200 състава от цял свят, посочи Коларова. По нейни думи ко

Изложбата „Хунгарикуми“, която е по повод Унгарското председателство на Съвета на Европейския съюз, ще бъде представена на летище София. 

Експозицията ще бъде открита на 30 юли и ще продължи до 31 август, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че изложбата ще бъде открито от главния изпълнителен директор на летище София Хесус Кабайеро. 

Както информирахме, „Хунгарикуми“ бе подредена в градината „Кристал“ в София от 8 до 22 юли.

На 28 табла експозицията представя подбор от „Колекцията на хунгарикумите“, в която могат да се открият избрани ценности, разкриващи създадените от унгарците духовни, културни и материални блага. 

Унгария пое шестмесечното ротационно председателство на Съвета на ЕС на 1 юли.

/ВСР

Мадона ще отпразнува 66-ия си рожден ден с частна вечерна обиколка на прочутия италиански археологически обект Помпей, предаде Асошиейтед прес, като цитира официални лица.

Префектът на Неапол Микеле ди Бари отрече предположенията на италианските медии, че певицата планира голям рожден ден в древния град, разрушен през 79 г. при изригването на вулкана Везувий. Той обаче потвърди, че Мадона планира частна вечерна обиколка в петък, която ще има чисто културен характер. Певицата е родена на 16 август.

"Тя обича Помпей, обича археологическия парк и няма търпение да дойде", каза той пред репортери във вторник.

В продължение на десетилетия археолози изучават руините на Помпей, като редовно откриват красиво запазени фрески, керамични съдове, а тази седмица и нови човешки останки.

Мадона, чието семейство произхожда от италианския регион Абруцо, е в Ита

Творчеството показва артиста от всичките му страни и, за да бъде истинско, музиката трябва да е свързана с най-съкровената лирика, извираща от душата.  Това казва което Емели Санде, цитирана от „Жокер медия“ – организатор на първия й концерт в София.

През 2011 г. тя е обявена за най-обещаващ нов талант от критиката на британските музикални награди. Година по-късно взима две статуетки „Брит” – за най-добра британска изпълнителка и за най-добър албум, а през 2017 г. прибавя още две такива награди.

На 26 години Емели Санде подобрява рекорда на Beatles за най-много поредни седмици в топ 10 на британската класация за албуми. Нейният дебютен албум Our Version Of Events е в класацията 63 седмици. Дотогава най-дълго време в топ 10 е бил албумът Please Please Me – 62 седмици (1964) .

Санде има изда

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
6545
Тонът на времето

Столичната галерия "Контраст" откри изложба, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов

Изложба акварел и масло, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов – Учителя беше открита в столичната галерия „Контраст“ днес. Автор на експозицията е художникът Сашо Георгиев.Вдъхновението на творбите са различни стихове и практики от учението на Петър Дънов. „В процеса на създаване на картините цялото учение на Петър Дънов беше вдъхновяващо.

| 10 Юли 2024, 19:02 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Столичната галерия
Столичната галерия "Контраст" откри изложба, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов
Снимка © Виктория Трайкова

Изложба акварел и масло, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов – Учителя беше открита в столичната галерия „Контраст“ днес. Автор на експозицията е художникът Сашо Георгиев. 

Тя ще бъде достъпна в периода от 10 юли до 24 юли.

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината. 

Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността. На отделни щандове се предлагат фермерски продукти и ръчно изработени изделия. Жените могат да си направят и прически от римско време. 

Програмата включва антични игри, а по-малките посетители могат да се превъплътят в образите на римски легионери. 

Присъстващите имат възможност да си изработят съдове от глина и да дегустират рибена чорба. 

С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Това каза директорът на театъра Гълъб Бочуков.

На 19 септември на голяма сцена публиката ще може да види как светът около нас може да стане по-добър и цветен.

„Премиерата е нашият подарък за всички деца по случай началото на учебната година. Пожелаваме им тя да е много успешна и ползотворна“, каза Бочуков и допълни, че това е един забавен спектакъл с поука както за деца, така и за възрастни.

Той припомни и думи на създателката на едни от най-обичаните детски произведения Астрид Линдгрен: „Ако съм успяла да озаря дори едно-единствено тъжно детство, значи съм напълно удовлетворена.”.

Режисьор на „Карлсон и Дребосъчето“ е Съби Събев, а драматизаци

Изложбата „Разкази от злато и сребро“ на Националния исторически музей (НИМ), която е подготвена специално за 100 годишния юбилей на Държавен културен институт „Културен център „Двореца“ (ДКИ КЦ) Балчик, ще бъде показана от 5 август. 

Експозицията ще бъде разположена в Каменна зала и ще остане в културния институт до 14 октомври. 

В изложбата са включени оригинали на съкровища, както и две копия. Експозицията се състои от 61 предмета, изработени от злато и сребро. Сред предметите има непоказвани до този момент експонати, както и постъпили в последните години във фонда на НИМ. Ще бъдат показани и едни от най-значимите съкровища, открити по нашите земи, посочват от „Двореца“.

България съхранява едни от най-ранните засвидетелствани следи на човешко присъствие на континента. Тук е открито най-ранното обработено злато и най-ранната металургия в света. Част о

"Пеперудени сънища" е заглавието на поредната изложба на художничката Дора Куршумова, която е подредена в сливенската галерия "Седем". Тя е номер 66 в творческия й път, тематична е, както повечето нейни изложби.

Картините са 28, като в десет от тях има определени сюжети, разказа авторката. В останалите има капани за сънища, някакви пеперудни фантазии, гора на пеперудите и пеперудени острови, посочи тя. Част от картините са били започнати на пленер в котленското село Медвен и според Куршумова имат по-различна енергия. В сюжетите им са включени дървета и приказни истории.

Повечето картини са рисувани с техниката "батик с акрилни бои".

Изложбата ще остане в галерията до 18 септември.

Картина на Рембранд бе продадена на търг в щата Мейн, САЩ, за 1,4 милиона щатски долара, съобщи АП.

Творбата от XVII в., наречена „Портрет на момиче“, нарисувана от нидерландския художник Рембранд Харменсон ван Рейн, е открита от оценителя на произведения на изкуството и аукционер Каджа Вейльо на тавана в имение в щата Мейн в САЩ. На етикета на гърба на рамката било отбелязано, че картината е била предоставена на Музея на изкуствата във Филаделфия за изложба през 1970 г. 

„При домашни посещения често влизаме на сляпо, без да знаем какво ще намерим“, казва той в изявление. „Домът беше пълен с прекрасни предмети, но именно на тавана, сред купища произведения на изкуството, открихме този забележителен портрет“. 

Роденият през 1606 г. Рембранд е плодовит художник, който се занимава с разнообразни теми - от портрети и пе

Вдъхновението на творбите са различни стихове и практики от учението на Петър Дънов. „В процеса на създаване на картините цялото учение на Петър Дънов беше вдъхновяващо. Животът става съвсем по-различен, дните - по-лесни за вършене на ежедневните неща, а също и да приемем нашите слабости, да се вгледаме в себе си, а не само в другите. Дава ни сила да работим върху тях. Човекът е недовършена картина, а постоянно трябва да работи върху себе си и да се развива“, каза художникът Сашо Георгиев .

„Да съм последовател на Дънов е голямо щастие за мен. Това е едно учение, чрез което моят живот се промени. Преди това всичко вървеше в една хоризонтална посока, а сега вече усещам как учението промени нещата, както Учителят казва със заветите на цветните лъчи и светлината, паневритмията, гимнастическите упражнения към тях – всички тези практики променят човека и когато той сам има постоянство да ги прави и спазва, той напредва и има резултат“, каза Сашо Георгиев.

Константин Костов, Христо Йоцов и Плевенската филхармония ще изнесат авторски концерт в Пловдив на открито, част от “Камерна сцена Пловдив”. Плевенската филхармония ще представи  авторски творби на границата между класиката и джаз музиката на 13-и юни, в Лятно кино „Орфей“, съобщиха от Плевенската филхармония.

В  програмата са включени три изключително любопитни творби, премиерно за Пловдив, под диригентската палка на маестро Борислав Йоцов. Публиката в Пловдив ще може да се докосне до танцуващата в музиката маримбистка Василена Серафимова, брас тандемът Михаил Йосифов и Велислав Стоянов, изключителния пианист Константин Костов, който лично ще изсвири концерта си за джаз пиано и оркестър и модератора на този концерт, маестро Христо Йоцов, който балансира умело между двете си лица в музиката – класиката и джаза. Всичко това ще бъде представено заедно с оркестъра на Пл

Смесен хор „Родна песен“ при Образцово народно читалище (ОНЧ) „Напредък – 1864“ се завърна в Търговище със сребърен медал от Китайския хоров фестивал и конкурс с международно участие - China International Chorus Festival CICA. Това съобщи Красимира Коларова, диригентът на състава от Търговище, който бе единствен представител на България във форума. 

Както информирахме, седемнадесетото издание на събитието се проведе в дните от 15 до 19 юли, в Пекин.

Хор "Родна песен", със солист Валерия Пейчева, участва и в конкурсната, и във фестивалната програма. Представени бяха изпълнения на обработен български фолклор, включително музикални пиеси, написани специално за хор "Родна песен", световни музикални образци и седем пиеси на китайски език. 

В конкурсната програма участваха над 15 000 изпълнители от 200 състава от цял свят, посочи Коларова. По нейни думи ко

Изложбата „Хунгарикуми“, която е по повод Унгарското председателство на Съвета на Европейския съюз, ще бъде представена на летище София. 

Експозицията ще бъде открита на 30 юли и ще продължи до 31 август, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че изложбата ще бъде открито от главния изпълнителен директор на летище София Хесус Кабайеро. 

Както информирахме, „Хунгарикуми“ бе подредена в градината „Кристал“ в София от 8 до 22 юли.

На 28 табла експозицията представя подбор от „Колекцията на хунгарикумите“, в която могат да се открият избрани ценности, разкриващи създадените от унгарците духовни, културни и материални блага. 

Унгария пое шестмесечното ротационно председателство на Съвета на ЕС на 1 юли.

/ВСР

Мадона ще отпразнува 66-ия си рожден ден с частна вечерна обиколка на прочутия италиански археологически обект Помпей, предаде Асошиейтед прес, като цитира официални лица.

Префектът на Неапол Микеле ди Бари отрече предположенията на италианските медии, че певицата планира голям рожден ден в древния град, разрушен през 79 г. при изригването на вулкана Везувий. Той обаче потвърди, че Мадона планира частна вечерна обиколка в петък, която ще има чисто културен характер. Певицата е родена на 16 август.

"Тя обича Помпей, обича археологическия парк и няма търпение да дойде", каза той пред репортери във вторник.

В продължение на десетилетия археолози изучават руините на Помпей, като редовно откриват красиво запазени фрески, керамични съдове, а тази седмица и нови човешки останки.

Мадона, чието семейство произхожда от италианския регион Абруцо, е в Ита

Творчеството показва артиста от всичките му страни и, за да бъде истинско, музиката трябва да е свързана с най-съкровената лирика, извираща от душата.  Това казва което Емели Санде, цитирана от „Жокер медия“ – организатор на първия й концерт в София.

През 2011 г. тя е обявена за най-обещаващ нов талант от критиката на британските музикални награди. Година по-късно взима две статуетки „Брит” – за най-добра британска изпълнителка и за най-добър албум, а през 2017 г. прибавя още две такива награди.

На 26 години Емели Санде подобрява рекорда на Beatles за най-много поредни седмици в топ 10 на британската класация за албуми. Нейният дебютен албум Our Version Of Events е в класацията 63 седмици. Дотогава най-дълго време в топ 10 е бил албумът Please Please Me – 62 седмици (1964) .

Санде има изда

"Към картините има и стихове, които също са под въздействието на учението на Учителя. Стиховете са изобразени и на нашите картички репродукции, въведени като бял стих върху тях“, уточни Сашо Георгиев.

Сашо Георгиев е роден през 1961 г. в Дупница. Учи в Техникума по дървообработване и вътрешна архитектура, специалност „Резба“, в Кюстендил. През 1995 г. завършва Художествената академия, специалност „Стенопис“. През 1993 г. специализира и работи осем месеца във Флоренция, Италия. От 1995 г. преподава изобразително изкуство в 16 ОУ „Р. Жинзифов“, София.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.