NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
2790
Тонът на времето

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания. Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия. MedRen е най-големият форум в света, посветен на старинната музика, като събитието всяка година се провежда на различно място и представлява кулминация в световния музикологичен календар. Тази година в Гранада са пристигнали 400 учени – участници и слушатели – от десетки университети и академии по изкуствата от цял свят

| 09 Юли 2024, 12:14 ч.
Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
Снимка © К. Томова

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания. Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия.

Синът на писателя Николай Хайтов - Здравец Хайтов, откри изложба "резбовани приказки" в Пловдив по повод 105 години от рождението на баща си.

Откриването беше част от тазгодишното издание на Празници на Стария град, а експозицията може да бъде разгледана до 27 септември в Къщата на Верен Стамболян.

В изложбата са показани дърворезби, представящи „Диви разкази“ през погледа на студенти и ученици от Националното училище за изящни изкуства „Илия Петров“ – София, Професионална гимназия по горско стопанство и дървообработване (ПГГСД) "Николай Хайтов" - Варна и Националната художествена академия. Произведенията, които са изложени, са били избрани чрез конкурс.

"Това са дърворезбени илюстрации по "Диви разкази". Проведохме конкурс в ПГГСД "Николай Хайтов". В продължение на шест месеца учениците работиха върху дърворезбите, всеки си избра

През лятото всяка седмица има музикален фестивал някъде из Обединеното кралство.

В някои части на света обаче няма възможности за танцуване с приятели насред някое поле, с бира в ръка и с припяване към музика на живо.

Именно на такова място Дуа Липа и баща Дукаджин Липа искаха да променят това, като поставиха началото на фестивала „Съни Хил“ в родния си град Прищина, Косово – част на света, където малко международни творци са правили турнета.

„Искам да променя реториката на това как хората мислят за Косово и за това, че то е разкъсвано от война“, каза Дуа по-рано тази година. „Когато живеех в Косово, никой от изпълнителите, които исках да видя, не идваше там“.

Дуа е родена в Обединеното кралство, но се премества в Прищина като дете, след като войната в края на 1990-те години причинява над 10 000 жертви, докато Косово се бори за независимост от Сърбия.<

Художникът Красимир Желев ще представи в Самоков изложба живопис с около 20 платна. Тя ще бъде официално открита на 13 септември в Сарафската къща в града, съобщи кураторът Георги Георгиев. 

Той посочи, че творбите са живописни – масло върху платно. Георгиев каза, че е съученик с Красимир Желев и заедно са участвали в множество изложби.

Желев участва и в пленера "Нишки на времето", който се състоя през месец август в Самоков. 

Изложбата се открива съвместно между самоковската „Ретро арт галерия“ и Национален дарителски фонд „13 века България“. 

Красимир Желев е роден на 27 февруари 1968 година в село Василево, област Добрич. Завършва Средно специално художествено училище (дн. Национална гимназия по пластични изкуства и дизайн „Академик Дечко Узунов“) в Казанлък и педагогика на пластичните изку

Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“.

В художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ той е подредил 50 абстрактни фотографии, направени в малък параклис в Бавария. 

„Изложбата е интересна и впечатляваща. Само със средствата на чистата художествена фотография Лео Зограф изразява и своята чувствителност и това, което през последните години работи. Аз като художник виждам цветовите хармонии и усещането му за цвят, но изразени чрез обектива и фотоапарата. Той ни представя и съвършени по своята същност фотографии“, каза  Валентин Узунов, директор на художествената галерия.

Това е втората изложба на Лео Зограф, която той представя в Ловеч. Творецът е познат в града и с това, че е бил и учител по немски език в Лов

Той обичаше театъра и театърът обичаше него. Думите за Чочо Попйорданов са от неговия баща – журналистът Иван Попйорданов по повод изложбата в памет на актьора, открита миналата година в Народния театър „Иван Вазов“. 

Днес се навършват 60 години от рождението на актьора Петър Попйорданов-Чочо.

Той е роден на 11 юни 1964 г. в София. Баща му е дългогодишен директор на студията за игрални филми „Бояна“ и генерален директор на Българската национална телевизия през 1998 година. Майка му е лекарката Катя Попйорданова. Родът произхожда от Велес и към него принадлежат войводата Миле водачът на солунските атентатори Орце Попйорданов.

През 1989 г. Попйорданов завършва актьорско майсторство във ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов“ (днес НАТФИЗ), в класа на Крикор Азарян и Тодор Колев. Учи в Чехия една година.

MedRen е най-големият форум в света, посветен на старинната музика, като събитието всяка година се провежда на различно място и представлява кулминация в световния музикологичен календар. Тази година в Гранада са пристигнали 400 учени – участници и слушатели – от десетки университети и академии по изкуствата от цял свят. В продължение на четири дни присъстващите са слушали над 100 доклада и научни съобщения, а част от програмата са били също така два концерта със старинна музика и посещение в Кралската капела в Гранада. 

Д-р Калина Томова предлага нов подход в изпълнителската практика на песните carol, базирайки теорията си на нотационните характеристики на някои от по-особените образци в репертоара. Изследвания на Томова са публикувани във водещи научни списания като Early Music (издание на Oxford University Press), „Българско музикознание“ и „Интегрална музикална теория“. Нейна статия върху нотационните особености на английския carol ще бъде част от книга на белгийското издателство Brepols.

Глория Естефан получи отличието за легенда на церемонията за наградите на "Билборд" за латиноамериканските жени в музиката в Маями, съобщи сайтът на изданието. 

Чест е да изразиш уважението си към някого, който е написал собствената си история, каза мексиканската звезда Мария Хосе, представяйки наградата за цялостен принос на Ана Барбара. Тя е пример за човек, който не е изневерил на себе си, допълни Хосе. 

Сред наградените на галавечерта бяха още пуерториканката Кани Гарсия, която беше отличена за новаторство, и колумбийката Кали Учис, избрана за изгряваща звезда. 

Камила Кабело посвети речта си на своята майка: "Когато в света има страдание, майка ми ми напомня, че има и любов. Обичам те, мамо. Обичам и теб, Глория Естефан."

Двайсетгодишната Анхела Агилар получи поздравления от баща си - Пепе Агилар, който изпрати видеопослание от Япони

Целта на фестивала Open Buzludzha е да подкрепи опазването на монумента на връх „Бузлуджа“ и да създаде обществена подкрепа и разбиране на необходимостта от това опазване. 

Това каза в интервю арх. Дора Иванова, основател и управител на фондация „Проект Бузлуджа“, които за четвърта година са организатори на музикалния фестивал. 

Дом-паметникът на Българската комунистическа партия е една противоречива сграда от близкото минало, която обаче има световна известност и огромен потенциал да бъде развита, стига хората да го видят, смята тя. 

Арх. Иванова напомни, че сградата има статут на паметник на културата от национално значение. Фестивалът показва именно потенциала на монумента, разказва историята и създава новите спомени с новото изживяване на това какво паметникът „Бузлуджа“ може да бъде, посочи тя. 

По думите и Open Buzludzha е място за

Актьорите Джейсън Момоа и Лиса Боне официално са разведени, предаде Асошиейтед прес.

Решението на съдията от окръг Лос Анджелис за прекратяване на брака на двамата актьори, разделени от години, влезе в сила във вторник.

Бракът на Боне и Момоа продължи повече от седем години, а те бяха двойка в продължение на 12 години, преди да се оженят.

Боне, чието истинско име е Лилакой Мун, подаде молба за развод през януари. В документите е посочена датата на раздялата на двойката - 7 октомври 2020 г., т.е. повече от три години по-рано. 

Разводът е преминал възможно най-бързо и без спорове. Никой от двамата няма да получава финансова подкрепа, договорили са как да разделят имуществото си и ще имат съвместно попечителство над 16-годишната си дъщеря и 15-годишния си син, отбелязва Асошиейтед прес. 

Момоа, който е на 44 години, е най-известен с ролит

Изложбата „Робърт Лонго“, показана във виенския музей „Албертина“, включва 48 ключови работи от всички творчески етапи на американския художник.

Отправна точка за творбите на родения през 1953 година творец, обикновено са фотографии, които той пренася в голям формат като рисунки с въглен. Така той създава образи, които придават тежест на темата чрез своята монументалност.

Творбите са групирани тематично. Огнестрелни оръжия, чиито дула са насочени към зрителя, стоят редом с военни сцени, докато серията „Мъже в градовете“ от епохата на Рейгън показва хора в гротескни пози. Сред представените теми са „Машините на Бога“, с които Лонго се посвещава на монотеистичните световни религии, а цикълът „Унищожителят“ се занимава със събитията в световната политика.

Робърт Лонго е известен с монументалните си фоторе

Осем филма от цял свят получиха награди от 21-вото издание на In The Palace, съобщават от екипа на международния фестивал за късометражно кино.

Проектите на Андрей М. Паунов с „2X2“ и Иван Попов-Заека – „Семеен портрет на чернозема”, триумфираха в националния конкурс, състоял се в Двореца на културата в Перник.

Наградите за най-добри късометражни филми в професионалното игрално, документално и анимационно кино отидоха при продукции съответно от Турция, Швейцария-Белгия и Франция

В студентския конкурс режисьори от Швейцария, Великобритания и Полша взеха призове от фестивала за игрално, документално и анимационно кино, а в експерименталното кино наградата отиде при продукция от Белгия. В конкурса за най-добър пълнометражен филм първото място взе грузинския

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
2790
Тонът на времето

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания.Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия.

| 09 Юли 2024, 12:14 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
Снимка © К. Томова

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания. Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия.

MedRen е най-големият форум в света, посветен на старинната музика, като събитието всяка година се провежда на различно място и представлява кулминация в световния музикологичен календар. Тази година в Гранада са пристигнали 400 учени – участници и слушатели – от десетки университети и академии по изкуствата от цял свят. В продължение на четири дни присъстващите са слушали над 100 доклада и научни съобщения, а част от програмата са били също така два концерта със старинна музика и посещение в Кралската капела в Гранада. 

Синът на писателя Николай Хайтов - Здравец Хайтов, откри изложба "резбовани приказки" в Пловдив по повод 105 години от рождението на баща си.

Откриването беше част от тазгодишното издание на Празници на Стария град, а експозицията може да бъде разгледана до 27 септември в Къщата на Верен Стамболян.

В изложбата са показани дърворезби, представящи „Диви разкази“ през погледа на студенти и ученици от Националното училище за изящни изкуства „Илия Петров“ – София, Професионална гимназия по горско стопанство и дървообработване (ПГГСД) "Николай Хайтов" - Варна и Националната художествена академия. Произведенията, които са изложени, са били избрани чрез конкурс.

"Това са дърворезбени илюстрации по "Диви разкази". Проведохме конкурс в ПГГСД "Николай Хайтов". В продължение на шест месеца учениците работиха върху дърворезбите, всеки си избра

През лятото всяка седмица има музикален фестивал някъде из Обединеното кралство.

В някои части на света обаче няма възможности за танцуване с приятели насред някое поле, с бира в ръка и с припяване към музика на живо.

Именно на такова място Дуа Липа и баща Дукаджин Липа искаха да променят това, като поставиха началото на фестивала „Съни Хил“ в родния си град Прищина, Косово – част на света, където малко международни творци са правили турнета.

„Искам да променя реториката на това как хората мислят за Косово и за това, че то е разкъсвано от война“, каза Дуа по-рано тази година. „Когато живеех в Косово, никой от изпълнителите, които исках да видя, не идваше там“.

Дуа е родена в Обединеното кралство, но се премества в Прищина като дете, след като войната в края на 1990-те години причинява над 10 000 жертви, докато Косово се бори за независимост от Сърбия.<

Художникът Красимир Желев ще представи в Самоков изложба живопис с около 20 платна. Тя ще бъде официално открита на 13 септември в Сарафската къща в града, съобщи кураторът Георги Георгиев. 

Той посочи, че творбите са живописни – масло върху платно. Георгиев каза, че е съученик с Красимир Желев и заедно са участвали в множество изложби.

Желев участва и в пленера "Нишки на времето", който се състоя през месец август в Самоков. 

Изложбата се открива съвместно между самоковската „Ретро арт галерия“ и Национален дарителски фонд „13 века България“. 

Красимир Желев е роден на 27 февруари 1968 година в село Василево, област Добрич. Завършва Средно специално художествено училище (дн. Национална гимназия по пластични изкуства и дизайн „Академик Дечко Узунов“) в Казанлък и педагогика на пластичните изку

Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“.

В художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ той е подредил 50 абстрактни фотографии, направени в малък параклис в Бавария. 

„Изложбата е интересна и впечатляваща. Само със средствата на чистата художествена фотография Лео Зограф изразява и своята чувствителност и това, което през последните години работи. Аз като художник виждам цветовите хармонии и усещането му за цвят, но изразени чрез обектива и фотоапарата. Той ни представя и съвършени по своята същност фотографии“, каза  Валентин Узунов, директор на художествената галерия.

Това е втората изложба на Лео Зограф, която той представя в Ловеч. Творецът е познат в града и с това, че е бил и учител по немски език в Лов

Той обичаше театъра и театърът обичаше него. Думите за Чочо Попйорданов са от неговия баща – журналистът Иван Попйорданов по повод изложбата в памет на актьора, открита миналата година в Народния театър „Иван Вазов“. 

Днес се навършват 60 години от рождението на актьора Петър Попйорданов-Чочо.

Той е роден на 11 юни 1964 г. в София. Баща му е дългогодишен директор на студията за игрални филми „Бояна“ и генерален директор на Българската национална телевизия през 1998 година. Майка му е лекарката Катя Попйорданова. Родът произхожда от Велес и към него принадлежат войводата Миле водачът на солунските атентатори Орце Попйорданов.

През 1989 г. Попйорданов завършва актьорско майсторство във ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов“ (днес НАТФИЗ), в класа на Крикор Азарян и Тодор Колев. Учи в Чехия една година.

Д-р Калина Томова предлага нов подход в изпълнителската практика на песните carol, базирайки теорията си на нотационните характеристики на някои от по-особените образци в репертоара. Изследвания на Томова са публикувани във водещи научни списания като Early Music (издание на Oxford University Press), „Българско музикознание“ и „Интегрална музикална теория“. Нейна статия върху нотационните особености на английския carol ще бъде част от книга на белгийското издателство Brepols.

Глория Естефан получи отличието за легенда на церемонията за наградите на "Билборд" за латиноамериканските жени в музиката в Маями, съобщи сайтът на изданието. 

Чест е да изразиш уважението си към някого, който е написал собствената си история, каза мексиканската звезда Мария Хосе, представяйки наградата за цялостен принос на Ана Барбара. Тя е пример за човек, който не е изневерил на себе си, допълни Хосе. 

Сред наградените на галавечерта бяха още пуерториканката Кани Гарсия, която беше отличена за новаторство, и колумбийката Кали Учис, избрана за изгряваща звезда. 

Камила Кабело посвети речта си на своята майка: "Когато в света има страдание, майка ми ми напомня, че има и любов. Обичам те, мамо. Обичам и теб, Глория Естефан."

Двайсетгодишната Анхела Агилар получи поздравления от баща си - Пепе Агилар, който изпрати видеопослание от Япони

Целта на фестивала Open Buzludzha е да подкрепи опазването на монумента на връх „Бузлуджа“ и да създаде обществена подкрепа и разбиране на необходимостта от това опазване. 

Това каза в интервю арх. Дора Иванова, основател и управител на фондация „Проект Бузлуджа“, които за четвърта година са организатори на музикалния фестивал. 

Дом-паметникът на Българската комунистическа партия е една противоречива сграда от близкото минало, която обаче има световна известност и огромен потенциал да бъде развита, стига хората да го видят, смята тя. 

Арх. Иванова напомни, че сградата има статут на паметник на културата от национално значение. Фестивалът показва именно потенциала на монумента, разказва историята и създава новите спомени с новото изживяване на това какво паметникът „Бузлуджа“ може да бъде, посочи тя. 

По думите и Open Buzludzha е място за

Актьорите Джейсън Момоа и Лиса Боне официално са разведени, предаде Асошиейтед прес.

Решението на съдията от окръг Лос Анджелис за прекратяване на брака на двамата актьори, разделени от години, влезе в сила във вторник.

Бракът на Боне и Момоа продължи повече от седем години, а те бяха двойка в продължение на 12 години, преди да се оженят.

Боне, чието истинско име е Лилакой Мун, подаде молба за развод през януари. В документите е посочена датата на раздялата на двойката - 7 октомври 2020 г., т.е. повече от три години по-рано. 

Разводът е преминал възможно най-бързо и без спорове. Никой от двамата няма да получава финансова подкрепа, договорили са как да разделят имуществото си и ще имат съвместно попечителство над 16-годишната си дъщеря и 15-годишния си син, отбелязва Асошиейтед прес. 

Момоа, който е на 44 години, е най-известен с ролит

Изложбата „Робърт Лонго“, показана във виенския музей „Албертина“, включва 48 ключови работи от всички творчески етапи на американския художник.

Отправна точка за творбите на родения през 1953 година творец, обикновено са фотографии, които той пренася в голям формат като рисунки с въглен. Така той създава образи, които придават тежест на темата чрез своята монументалност.

Творбите са групирани тематично. Огнестрелни оръжия, чиито дула са насочени към зрителя, стоят редом с военни сцени, докато серията „Мъже в градовете“ от епохата на Рейгън показва хора в гротескни пози. Сред представените теми са „Машините на Бога“, с които Лонго се посвещава на монотеистичните световни религии, а цикълът „Унищожителят“ се занимава със събитията в световната политика.

Робърт Лонго е известен с монументалните си фоторе

Осем филма от цял свят получиха награди от 21-вото издание на In The Palace, съобщават от екипа на международния фестивал за късометражно кино.

Проектите на Андрей М. Паунов с „2X2“ и Иван Попов-Заека – „Семеен портрет на чернозема”, триумфираха в националния конкурс, състоял се в Двореца на културата в Перник.

Наградите за най-добри късометражни филми в професионалното игрално, документално и анимационно кино отидоха при продукции съответно от Турция, Швейцария-Белгия и Франция

В студентския конкурс режисьори от Швейцария, Великобритания и Полша взеха призове от фестивала за игрално, документално и анимационно кино, а в експерименталното кино наградата отиде при продукция от Белгия. В конкурса за най-добър пълнометражен филм първото място взе грузинския

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.