NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Петият Sofia Summer Fest обяви пълната си програма
2965
Калейдоскоп

Петият Sofia Summer Fest обяви пълната си програма

Петият Sofia Summer Fest започва на 18 юли с концерт на Васил Найденов, съобщават организаторите на фестивала и обявяват пълната си програма. По думите им, в продължение на 30 дни ще има много театър, stand-up комедии, кино и детска програма.  В театралния афиш са представления, сред които „Ало, ало” – 19 юли, „От всички страни“ – 20 юли, „Това не го казвай” с Теодора Духовникова и Захари Бахаров – 27 юли, „Премахни от приятели” –  30 юли, „Жена ми се казва Борис” – 23 юли, „Баща ми се казва Мария” – 22 юли, „Игра за двама” с Александър Кадиев и София Бобчева – 1 август, „Заклеваш ли се в децата?” с Весела Бабинова и Владимир Зомбори – 15 август, „Горката Франция” – 12 август,  „Петък вечер“ – 6 август, „Всяка първа сряда” – 8 август, „Съседите отгоре” – 2 август, „Сватба със закъснител” – 13 август. Музикалната част, освен Васил Найденов, включва – на 28 юли „Керана и космонавтите”, концерт на „Бон бон“ – на 29 юли, „Бай Рок” с Филип Аврамов – 21 юли,  „Музикални аватари” с Даниел Пеев, Станимир Гъмов и Невена Бозукова – 3 август, „Златните години на джаза” с Марина Господинова – 11 август

| 09 Юли 2024, 11:11 ч.
Петият Sofia Summer Fest обяви пълната си програма
Петият Sofia Summer Fest обяви пълната си програма
Снимка © организатори на фестивала

Петият Sofia Summer Fest започва на 18 юли с концерт на Васил Найденов, съобщават организаторите на фестивала и обявяват пълната си програма. По думите им, в продължение на 30 дни ще има много театър, stand-up комедии, кино и детска програма. 

„Ако извикаш нощем с всичка сила“ е името на комедия с участието на Александра Сърчаджиева и Петър Антонов по текст Яна Борисова. Премиерата е на 1 юли в „Сълза и смях“, а на 4 юли има гастрол във Варна, съобщават организаторите.

Как се говори за любовта? Оказва се, че няма правила. Няма позволени или забранени теми, особено когато нещата са излезли извън твоя контрол. Много отдавна всички чакаме някой, който да разкаже на глас откровено и без задръжки истината за всичко онова, което преживяваме, когато сме влюбени несподелено, разказват от екипа на продукцията.

Режисьор е Димитър Коцев-Шошо. Музиката е на Милен Кукошаров, сценографията и костюмите – на Елис Вели.

Ако извикаш нощем с всичка сила е една изключително смешна и вълнуваща романтична к

Американският изпълнител Шабузи оглави класацията на "Билборд" за сингли с A Bar Song (Tipsy), съобщи сайтът на изданието. 

За първи път 29-годишният певец застава начело на подреждането.

Сингълът A Bar Song (Tipsy) е включен в албума Where I`ve Been, Isn`t Where I`m Going на Шабузи, който комбинира хип-хоп, кънтри, рок и американа. Той  излезе на пазара в края на месец май. 

Втората позиция в класацията е за Пост Малоун и Морган Уолън с I Had Some Help. Продукцията беше на върха на подреждането шест непоследователни седмици, като за първи път се изкачи там през месец май. 

Третото място в класацията Хот 100 на "Билборд" е за Кендрик Ламар и Not Like Us. 

Две песни на Сабрина Карпентър се нареждат в челната петица на чарта. Хитът Espresso запазва четвъртата си позиция от миналата седмица, а Please Please Please успява да се и

Китайската централна банка ще издаде комплект възпоменателни монети с най-високата дървена пагода в света, предаде Синхуа. Комплектът ще се състои от три монети, които са законно платежно средство в Китай. Две от тях ще са златни и една ще бъде сребърна монета.

На лицевата страна и на трите монети е изобразена пагодата на Шакямуни на храма Фогун в окръг Инсян, провинция Шанси, Северен Китай. Религиозната постройка, известна като Дървената пагода на окръг Инсян, е построена през 1056 г. Сградата е с височина 67,31 м и е най-високата и най-старата дървена многоетажна постройка в света според ЮНЕСКО.

Първата кръгла златна монета с тегло 100 грама и номинал 1500 юана (около 210 щатски долара) е с максимален тираж 600 броя. На обратната страна са изобразени птици, облаци и планини. Втората е с тегло 5 грама и е с номинал 80 юана и максимален тираж от 10 000 броя.

За премиерата на оперетата „Страната на усмивките“ на великотърновския театър са ушити 125 театрални костюма, съобщиха създателите на спектакъла. Диригент-постановчик е маестро Георги Патриков, а гост-режисьор е Вера Петрова от Софийската опера и балет.

Костюмите са дело на художничката Християна Михалева-Зорбалиева. Близо два месеца тя е проучвала традиционните китайски мъжки и дамски костюми, за да създаде тяхна най-добра театрализирана версия и максимално да пресъздаде духа на епохата, в която се развива действието в оперетата на Франц Лехар.

Костюмите са ушити в ателиетата на Софийската опера и балет. За тях са използвани сатен, жакард, тафта и естествени материи, като коприна, памук и вълна. Всички тоалети са богато украсени, а китайските се отличават с рисунки върху сатен и ръчно правени апликации. Европейските дамски костюми, ушити от лъскава тафта, впечатляват

Пет изложби ще поставят началото на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол. Те ще бъдат открити тази вечер в Художествената галерия в крайморския град, съобщават организаторите на форума.

Греди Асса ще представи изложба „Пътувания: острови, морета“. Творбите в експозицията са създадени специално за събитието.

Проектът „Две фигури“ на скулптора Павел Койчев също може да бъде разгледан в Созопол. Произведенията ще бъдат изложени на крайбрежната улица в града.

В програмата на форума е и фотографската изложба на Асен Шопов на тема „Нашият Созопол“.
И Националната художествена академия представя изложба на свои възпитаници в рамките на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“. Публиката ще може да види дипломни работи и проекти на студенти от специалностите „

В театралния афиш са представления, сред които „Ало, ало” – 19 юли, „От всички страни“ – 20 юли, „Това не го казвай” с Теодора Духовникова и Захари Бахаров – 27 юли, „Премахни от приятели” –  30 юли, „Жена ми се казва Борис” – 23 юли, „Баща ми се казва Мария” – 22 юли, „Игра за двама” с Александър Кадиев и София Бобчева – 1 август, „Заклеваш ли се в децата?” с Весела Бабинова и Владимир Зомбори – 15 август, „Горката Франция” – 12 август,  „Петък вечер“ – 6 август, „Всяка първа сряда” – 8 август, „Съседите отгоре” – 2 август, „Сватба със закъснител” – 13 август.

Музикалната част, освен Васил Найденов, включва – на 28 юли „Керана и космонавтите”, концерт на „Бон бон“ – на 29 юли, „Бай Рок” с Филип Аврамов – 21 юли,  „Музикални аватари” с Даниел Пеев, Станимир Гъмов и Невена Бозукова – 3 август, „Златните години на джаза” с Марина Господинова – 11 август.

За любителите на stand-up са шоутата „Златните момчета” с Капитана, Кючуков и Донски – 26 юли,  и „София срещу провинцията” на Inside Joke Stand Up – 17 август. 

Най-малките и техните родители могат да гледат куклени и игрални детски постановки всяка събота и неделя от 10:00 и от 11:30 ч. Това са „Червената шапчица”, „Ян Бибиян и дяволчето Фют“, „Малкото зъбче”, „Приказка за важните неща”, „Музикалница”, „Смешно“, „Дядовата ръкавичка”, „Новите дрехи на царя”, „Сливи за смет” и „Дядо вади ряпа”.

Освен тях, предстои първото издание на „Фестивал за съвременно българско детско и младежко кино” със заглавия от актуалното българско детско и младежко кино – всяка събота и неделя от 16:00 ч. 

Япония приветства рекордния брой трофеи, спечелени от драматичния сериал "Шогун" на телевизионните награди "Еми", като поредна победа за историята и културата на страната, които стават все по-популярни сред туристите и международната публика, предаде Ройтерс.

Историческият епос, чието действие се развива в императорска Япония, получи 18 награди - най-голям брой за шоу за един сезон, включително за най-добра драма и актьорска игра за изпълнителите на главните роли Хироюки Санада и Анна Савай.

Друга японска историческа творба, "Самурай със сини очи", спечели "Еми" за най-добра анимационна програма. 

Правителството на Япония приветства постижението и отбеляза, че 70 процента от диалога в "Шогун" е на японски език и че Хироюки Санада, който играе главната роля на военачалника Йоши Торанага, е сред продуцентите на сериала.

"Бихме искали допълнително да

Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите.

Освен постоянната експозиция и обогатената с новопостъпили експонати изложба „310 години пишеща машина“, гостите ни ще имат възможност да разгледат и фотоизложбата „София, уловена във времето“ – фотографска разходка из емблематичните сгради на столицата. Тя е дело на Елина Нинова“, разказват от екипа.

Европейски дни на наследството в София се организират от Столична община и Френски институт в България. Инициативата е част от Календара на културните събития на Столична община и от програма „София празнува 17 септември“. 

/ВСР

Предстоят финалните концерти за 2024 г. от националното турне „Музикална магия“ на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов.

Солист на концертите е кларинетистът Атанас Маринов, световнопризнат със своята виртуозност и подкрепен от фондация „Йордан Камджалов”, съобщават от Плевенската филхармония.

Ценителите на музиката ще могат да чуят шедьоври от класиката и романтизма тази вечер в Зрителната зала на Община Ямбол, а на 12 септември – в залата на Общинския театър в Кюстендил.

Програмата, както споделя маестро Камджалов, е с произведения, част от които за първи път прозвучаха у нас на сцените от турнето „Музикална магия”. Включва творби на Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски и др. Програмата е завладяваща за почитателите на класическата музика, пълна с виртуозни каденци и незабравими мелоди

Двудневна музикална работилница по проект Music connects организира на 22 и 23 юни в Шумен артшкола „От нота до цвят“. 

Водещи ще бъдат китаристът Данаил Петков и преподавателката по пиано и солфеж Теодора Георгиева. 

В първия ден на музикалното събитие се планира да се свири и обсъжда рок музика, а във втория акцентът е върху музикалната теория и класическата музика, каза Мария Жекова от школа „От нота до цвят“.

Инициативата е част от по-голям международен проект „Collab 4 HySust CCI“, който цели да обедини културни организации и да ги насърчи към устойчиво развитие. 

Целта на музикалните работилници в Шумен е да се подкрепят различни младежи да развият своите креативни и социални умения, като допринесат положително към общността си. 

Проектът Music connects насърчава младежи да свирят заедно, както и да направят своите първи стъпк

С „Керана и космонавтите“ започна седмото издание на Хоталич рок фест край Севлиево.

На сцената по-късно днес ще се качат „Конкурент“, „Fandango“ и „Mery Boys Band“.

Утре фестът ще предложи от 18:00 ч. „Pretty Angelic“, „Team Dream“, „Celiberty“, „Milena“ и „Kikimora“.

Безплатен паркинг и транспорт до крепостта „Хоталич“ предлага Община Севлиево на посетителите на фестивала. 

„Радвам се, че "Хоталич" се наложи като рок дестинация. Общината и нашите партньори правим всичко възможно събитието да е достъпно за максимално широк кръг хора и затова за седма поредна година не продаваме билети. Стараем се да предлагаме на феновете качествена музика и незабравими преживявания“, посочи кметът на Севлиево д-р Иван Ивано

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната инст ...
„Решение за раздяла“ на Парк Чанг-ук с единствена прожекция в кино „Одеон“
Филмът на Парк Чанг-ук – „Решение за раздяла“, отличен с награда за най-добър режисьор на фестивала в Кан през 2022 г., ще има единствена прожекция на 26 септемвр ...
Галерия Doza ще бъде домакин на международен търг с произведения на изкуството
Повече от 40 съвременни български художници и над 60 актуални произведения на изкуството ще бъдат предложени на международен търг на живо в галерия Doza и онлайн на британската пла ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Тикер в 20:00 ч.
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе&ldqu ...
Начало Калейдоскоп
2965
Калейдоскоп

Петият Sofia Summer Fest обяви пълната си програма

Петият Sofia Summer Fest започва на 18 юли с концерт на Васил Найденов, съобщават организаторите на фестивала и обявяват пълната си програма. По думите им, в продължение на 30 дни ще има много театър, stand-up комедии, кино и детска програма.

| 09 Юли 2024, 11:11 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Петият Sofia Summer Fest обяви пълната си програма
Петият Sofia Summer Fest обяви пълната си програма
Снимка © организатори на фестивала

Петият Sofia Summer Fest започва на 18 юли с концерт на Васил Найденов, съобщават организаторите на фестивала и обявяват пълната си програма. По думите им, в продължение на 30 дни ще има много театър, stand-up комедии, кино и детска програма. 

В театралния афиш са представления, сред които „Ало, ало” – 19 юли, „От всички страни“ – 20 юли, „Това не го казвай” с Теодора Духовникова и Захари Бахаров – 27 юли, „Премахни от приятели” –  30 юли, „Жена ми се казва Борис” – 23 юли, „Баща ми се казва Мария” – 22 юли, „Игра за двама” с Александър Кадиев и София Бобчева – 1 август, „Заклеваш ли се в децата?” с Весела Бабинова и Владимир Зомбори – 15 август, „Горката Франция” – 12 август,  „Петък вечер“ – 6 август, „Всяка първа сряда” – 8 август, „Съседите отгоре” – 2 август, „Сватба със закъснител” – 13 август.

„Ако извикаш нощем с всичка сила“ е името на комедия с участието на Александра Сърчаджиева и Петър Антонов по текст Яна Борисова. Премиерата е на 1 юли в „Сълза и смях“, а на 4 юли има гастрол във Варна, съобщават организаторите.

Как се говори за любовта? Оказва се, че няма правила. Няма позволени или забранени теми, особено когато нещата са излезли извън твоя контрол. Много отдавна всички чакаме някой, който да разкаже на глас откровено и без задръжки истината за всичко онова, което преживяваме, когато сме влюбени несподелено, разказват от екипа на продукцията.

Режисьор е Димитър Коцев-Шошо. Музиката е на Милен Кукошаров, сценографията и костюмите – на Елис Вели.

Ако извикаш нощем с всичка сила е една изключително смешна и вълнуваща романтична к

Американският изпълнител Шабузи оглави класацията на "Билборд" за сингли с A Bar Song (Tipsy), съобщи сайтът на изданието. 

За първи път 29-годишният певец застава начело на подреждането.

Сингълът A Bar Song (Tipsy) е включен в албума Where I`ve Been, Isn`t Where I`m Going на Шабузи, който комбинира хип-хоп, кънтри, рок и американа. Той  излезе на пазара в края на месец май. 

Втората позиция в класацията е за Пост Малоун и Морган Уолън с I Had Some Help. Продукцията беше на върха на подреждането шест непоследователни седмици, като за първи път се изкачи там през месец май. 

Третото място в класацията Хот 100 на "Билборд" е за Кендрик Ламар и Not Like Us. 

Две песни на Сабрина Карпентър се нареждат в челната петица на чарта. Хитът Espresso запазва четвъртата си позиция от миналата седмица, а Please Please Please успява да се и

Китайската централна банка ще издаде комплект възпоменателни монети с най-високата дървена пагода в света, предаде Синхуа. Комплектът ще се състои от три монети, които са законно платежно средство в Китай. Две от тях ще са златни и една ще бъде сребърна монета.

На лицевата страна и на трите монети е изобразена пагодата на Шакямуни на храма Фогун в окръг Инсян, провинция Шанси, Северен Китай. Религиозната постройка, известна като Дървената пагода на окръг Инсян, е построена през 1056 г. Сградата е с височина 67,31 м и е най-високата и най-старата дървена многоетажна постройка в света според ЮНЕСКО.

Първата кръгла златна монета с тегло 100 грама и номинал 1500 юана (около 210 щатски долара) е с максимален тираж 600 броя. На обратната страна са изобразени птици, облаци и планини. Втората е с тегло 5 грама и е с номинал 80 юана и максимален тираж от 10 000 броя.

За премиерата на оперетата „Страната на усмивките“ на великотърновския театър са ушити 125 театрални костюма, съобщиха създателите на спектакъла. Диригент-постановчик е маестро Георги Патриков, а гост-режисьор е Вера Петрова от Софийската опера и балет.

Костюмите са дело на художничката Християна Михалева-Зорбалиева. Близо два месеца тя е проучвала традиционните китайски мъжки и дамски костюми, за да създаде тяхна най-добра театрализирана версия и максимално да пресъздаде духа на епохата, в която се развива действието в оперетата на Франц Лехар.

Костюмите са ушити в ателиетата на Софийската опера и балет. За тях са използвани сатен, жакард, тафта и естествени материи, като коприна, памук и вълна. Всички тоалети са богато украсени, а китайските се отличават с рисунки върху сатен и ръчно правени апликации. Европейските дамски костюми, ушити от лъскава тафта, впечатляват

Пет изложби ще поставят началото на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол. Те ще бъдат открити тази вечер в Художествената галерия в крайморския град, съобщават организаторите на форума.

Греди Асса ще представи изложба „Пътувания: острови, морета“. Творбите в експозицията са създадени специално за събитието.

Проектът „Две фигури“ на скулптора Павел Койчев също може да бъде разгледан в Созопол. Произведенията ще бъдат изложени на крайбрежната улица в града.

В програмата на форума е и фотографската изложба на Асен Шопов на тема „Нашият Созопол“.
И Националната художествена академия представя изложба на свои възпитаници в рамките на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“. Публиката ще може да види дипломни работи и проекти на студенти от специалностите „

Музикалната част, освен Васил Найденов, включва – на 28 юли „Керана и космонавтите”, концерт на „Бон бон“ – на 29 юли, „Бай Рок” с Филип Аврамов – 21 юли,  „Музикални аватари” с Даниел Пеев, Станимир Гъмов и Невена Бозукова – 3 август, „Златните години на джаза” с Марина Господинова – 11 август.

За любителите на stand-up са шоутата „Златните момчета” с Капитана, Кючуков и Донски – 26 юли,  и „София срещу провинцията” на Inside Joke Stand Up – 17 август. 

Япония приветства рекордния брой трофеи, спечелени от драматичния сериал "Шогун" на телевизионните награди "Еми", като поредна победа за историята и културата на страната, които стават все по-популярни сред туристите и международната публика, предаде Ройтерс.

Историческият епос, чието действие се развива в императорска Япония, получи 18 награди - най-голям брой за шоу за един сезон, включително за най-добра драма и актьорска игра за изпълнителите на главните роли Хироюки Санада и Анна Савай.

Друга японска историческа творба, "Самурай със сини очи", спечели "Еми" за най-добра анимационна програма. 

Правителството на Япония приветства постижението и отбеляза, че 70 процента от диалога в "Шогун" е на японски език и че Хироюки Санада, който играе главната роля на военачалника Йоши Торанага, е сред продуцентите на сериала.

"Бихме искали допълнително да

Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите.

Освен постоянната експозиция и обогатената с новопостъпили експонати изложба „310 години пишеща машина“, гостите ни ще имат възможност да разгледат и фотоизложбата „София, уловена във времето“ – фотографска разходка из емблематичните сгради на столицата. Тя е дело на Елина Нинова“, разказват от екипа.

Европейски дни на наследството в София се организират от Столична община и Френски институт в България. Инициативата е част от Календара на културните събития на Столична община и от програма „София празнува 17 септември“. 

/ВСР

Предстоят финалните концерти за 2024 г. от националното турне „Музикална магия“ на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов.

Солист на концертите е кларинетистът Атанас Маринов, световнопризнат със своята виртуозност и подкрепен от фондация „Йордан Камджалов”, съобщават от Плевенската филхармония.

Ценителите на музиката ще могат да чуят шедьоври от класиката и романтизма тази вечер в Зрителната зала на Община Ямбол, а на 12 септември – в залата на Общинския театър в Кюстендил.

Програмата, както споделя маестро Камджалов, е с произведения, част от които за първи път прозвучаха у нас на сцените от турнето „Музикална магия”. Включва творби на Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски и др. Програмата е завладяваща за почитателите на класическата музика, пълна с виртуозни каденци и незабравими мелоди

Двудневна музикална работилница по проект Music connects организира на 22 и 23 юни в Шумен артшкола „От нота до цвят“. 

Водещи ще бъдат китаристът Данаил Петков и преподавателката по пиано и солфеж Теодора Георгиева. 

В първия ден на музикалното събитие се планира да се свири и обсъжда рок музика, а във втория акцентът е върху музикалната теория и класическата музика, каза Мария Жекова от школа „От нота до цвят“.

Инициативата е част от по-голям международен проект „Collab 4 HySust CCI“, който цели да обедини културни организации и да ги насърчи към устойчиво развитие. 

Целта на музикалните работилници в Шумен е да се подкрепят различни младежи да развият своите креативни и социални умения, като допринесат положително към общността си. 

Проектът Music connects насърчава младежи да свирят заедно, както и да направят своите първи стъпк

С „Керана и космонавтите“ започна седмото издание на Хоталич рок фест край Севлиево.

На сцената по-късно днес ще се качат „Конкурент“, „Fandango“ и „Mery Boys Band“.

Утре фестът ще предложи от 18:00 ч. „Pretty Angelic“, „Team Dream“, „Celiberty“, „Milena“ и „Kikimora“.

Безплатен паркинг и транспорт до крепостта „Хоталич“ предлага Община Севлиево на посетителите на фестивала. 

„Радвам се, че "Хоталич" се наложи като рок дестинация. Общината и нашите партньори правим всичко възможно събитието да е достъпно за максимално широк кръг хора и затова за седма поредна година не продаваме билети. Стараем се да предлагаме на феновете качествена музика и незабравими преживявания“, посочи кметът на Севлиево д-р Иван Ивано

Най-малките и техните родители могат да гледат куклени и игрални детски постановки всяка събота и неделя от 10:00 и от 11:30 ч. Това са „Червената шапчица”, „Ян Бибиян и дяволчето Фют“, „Малкото зъбче”, „Приказка за важните неща”, „Музикалница”, „Смешно“, „Дядовата ръкавичка”, „Новите дрехи на царя”, „Сливи за смет” и „Дядо вади ряпа”.

Освен тях, предстои първото издание на „Фестивал за съвременно българско детско и младежко кино” със заглавия от актуалното българско детско и младежко кино – всяка събота и неделя от 16:00 ч. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
„Решение за раздяла“ на Парк Чанг-ук с единствена прожекция в кино „Одеон“
Галерия Doza ще бъде домакин на международен търг с произведения на изкуството
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.