NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Дипломанти от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ в НХА подредиха свои творби в Съюза на българските художници
3367
Цветни аспекти

Дипломанти от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ в НХА подредиха свои творби в Съюза на българските художници

Дипломантите от Националната художествена академия (НХА) от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ показаха свои творби в изложби, открити тази вечер в Съюза на българските художници на „Шипка“ 6.  „Нашите студенти са прекрасни млади хора и изложбите показват точно това“, каза проф. д-р Здравка Василева. Според нея тези експозиции демонстрират едно високо ниво на преподавателите и студентите на НХА

| 05 Юли 2024, 20:18 ч.
Дипломанти от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ в НХА подредиха свои творби в Съюза на българските художници
Дипломанти от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ в НХА подредиха свои творби в Съюза на българските художници
Снимка © Благой Кирилов / БТА

Дипломантите от Националната художествена академия (НХА) от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ показаха свои творби в изложби, открити тази вечер в Съюза на българските художници на „Шипка“ 6. 

Роузи Ейсор ще представи изложбата си Beast в столичната галерия „Ко-оп“. Експозицията ще бъде открита на 4 юли и ще продължи до 28 юли, съобщават домакините на събитието. 

Роузи Ейсор е визуален артист и съосновател на арт колектива Blood Becomes Water (2010). Учи сценография в Академията за изящни изкуства във Флоренция (2009) и завършва магистърска степен по визуални изкуства и кураторски изследвания в Милано (2012). „Роузи винаги е експериментирала с нови медии за разработване на проекти.

От 2021 г. тя се насочва към тъфтинг и текстил, което я отвежда до участия в дизайнерски фестивали и изложби, както и до резиденция в творческият инкубатор ViaFarini в Милано. Нейните произведения и тези на BBW са представяни в множество изложби и панаири на печатни издания. След участие в изложбата „The F* Word — Guerrilla Girls and Feminist Graphic Design“ (2023), техните и

Десетото издание на фестивала Анимафикс (Animaphix) за анимационни филми в Сицилия, Италия, ще посвети специална ретроспектива на Теодор Ушев, който ще бъде удостоен с наградата "Гутузо" за 2024 г., съобщава сайтът на проявата.

Ушев ще бъде почетен за цялостна кариера и за приноса си в развитието на рисуваното движещо се изображение. 

С постоянното си търсене на нови форми на изразяване и любопитство към всеки аспект от света, българо-канадският режисьор се утвърди като една от водещите фигури на анимационното кино на 21-и век, отбелязва сайтът. 

Изложбата предлага изчерпателен преглед на творчеството му и на иновациите, белязали кариерата му, като включва почти всички филми, които той е създал за четвърт век - от "Тауър Бауър" (2005) през "Друкс Флукс" (2008) и "Глория Виктория" (2012) до номинирания за "Оскар" за късометражен анимационен филм "Сляпа

Художествената галерия в Смолян ще бъде именувана на Анастас и Петър Стайкови, създали едни от най-красивите живописни образи на Родопите, реши на днешното си заседание Общинският съвет в Смолян.  

През 2025 г. се навършват 120 г. от рождението на Анастас Стайков. Той посвещава цялото си творчество на Родопите и неуморно, до старини, пресъздава екзотичния бит, самобитната етнография и живота на родопското население, посочи кметът на Смолян Николай Мелемов.

Решението за именуване на Художествената галерия на имената на Анастас и Петър Стайкови е по предложение на кмета. 

Рапърката Меган дъ Стелиън ще издаде нов албум в края на този месец, предаде ЮПИ. 

Третият студиен албум на певицата, озаглавен Megan, ще бъде на пазара на 28 юни. 

Меган дъ Стелиън, която е на 29 години, обяви новината в Инстаграм, като показа обложката. Голям инициал "М" е изобразен върху нея, а певицата излиза от пашкул на пеперуда гола.

Продукцията ще включва синглите Cobra, Hiss и Boa, които имат обща тема, вдъхновена от змиите и свалянето на кожата им.

Меган дъ Стелиън ще промотира новия си албум и с лятно турне, което ще започне на 14 май в Минеаполис и ще продължи до 27 юли във Вашингтон. 

Рапърката издаде последния си албум Traumazine през август 2022 г., припомня ЮПИ. 

България е получила покана да кандидатства за домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО. Това съобщи служебният заместник-министър на културата Виктор Стоянов по време на днешното заседание на парламентарната комисия по културата и медиите.

„Пред нас се открива една изключителна възможност. В началото на 46-ата сесия на ЮНЕСКО към българската страна е отправено предложение да издигне кандидатурата си за председател и домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство през 2025 г.“, каза той. 

По думите му в рамките на сесията са водени разговори, от които е установена положителна нагласа от страна на делегатите на различните държави. В случай, че България подаде документи и кандидатства за домакинството, такова предложение трябва да се гласува на 30 юли, по време на настоящата сесия в Делхи, стана ясно по време на заседанието.

„Нашите студенти са прекрасни млади хора и изложбите показват точно това“, каза проф. д-р Здравка Василева. Според нея тези експозиции демонстрират едно високо ниво на преподавателите и студентите на НХА. „Всичко това показва, че има смисъл и че нашият труд си заслужава“, отбеляза тя.

„Днес сме свидетели на може би най-светлия миг в живота на художника. И това е изложбата. И не каква да е изложба, а първата. Именно тази първа изложба бележи и дава началото на професионалния живот на художника. Аз съм горд пред вас да представя резултата от този преходен период, с който достигаме до професионализма - бакалавърската и магистърската степен“, каза проф. Здравко Каменаров.

По думите на доц. Станко Войков резултатът, показан в изложби на дипломантите от двете специалности на НХА, „е впечатляващ“. Той отбеляза, че тази година е юбилейна за специалност „Индустриален дизайн“, която навършва 60 години. С други думи - това е 60-ият ни випуск от далечната 1964 година насам“, уточни той.

Рокли, костюми, обувки и бижута от личната колекция на покойната британска дизайнерка Вивиан Уестууд ще бъдат продадени този месец на търг, който има за цел да събере средства за благотворителност, съобщиха Ройтерс и АФП.

Повече от 200 лота ще бъдат предложени от "Кристис" в Лондон за търга от две части "Вивиан Уестууд: Личната колекция". Той ще се състои от продажба на живо на 25 юни и онлайн търг от 14 до 28 юни.

Уестууд, едно от най-големите имена в британската мода, почина през декември 2022 г. на 81-годишна възраст. Нейният сътрудник и вдовец Андреас Кронталер е подбрал за търга модели, обхващащи около 40 години, като най-ранните са от колекцията на Уестууд есен-зима 1983-1984 г.

"Това са нещата, които тя самата избираше да носи през последните 40 години от живота си", каза Ейдриън Хюм-Сейър, ръководител на продажбите на търга, пред Ройтерс на пресконференция

Разговор с Камен Стоянов ще се проведе в рамките на изложбата „Машини, текстове, гласове“.

Събитието ще се проведе на 20 юли в Института за съвременно изкуство - София (ИСИ-София), съобщават организаторите.

„Художникът Камен Стоянов ще говори за проекта си и за анархистичните разходки на Илия Троянов, писател и създател на документалния филм „Оазиси на свободата”, в който авторът посещава различни самоуправляващи се общности като малко испанско селце, където времето тече по различен начин, хората се противопоставят на капитализма от десетилетия, остров, където хората организират живота си по различен начин“, разказват организаторите.

Те отбелязват, че изложбата „Машини, текстове, гласове“ събира творбите на Хуан Пабло Масиас и Камен Стоянов, които се интересуват от анархистката философия и наследство й в наши дни. По думите на екипа изложбата включва нова творба

Наличие на много и разнообразни моноспектакли се наблюдава в настоящия театрален сезон, което важи и за програмата на Международния театрален фестивал (МТФ) „Варненско лято“. Това каза в интервю театроведът и главен координатор на форума Асен Терзиев. 

Според него има две основни причини за явлението. Тази сценична форма е предизвикателство към изпълнителя и не всеки се осмелява да влезе в нея, но в същото време дава възможност да се покажат чисто актьорски умения на присъствие, които другите форми не позволяват. По думите му тя дава и огромна свобода, която артистите отговорно да понесат. На второ място според Терзиев моноспектакълът позволява по-директно обръщане към публиката, друг тип свързване със зрителя и заявяване на позиция от страна на изпълнителя. 

Той не смята, че пандемията от КОВИД-19 е „виновна“ за наличието на монодрами на сцените, защото про

Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съобщават организаторите.

Плевенската филхармония, Националният филхармоничен хор „Светослав Обретенов” и Йордан Камджалов обединяват творческата си енергия за представянето на творбата. Солисти са Вера Гиргинова – сопран, Виолета Радомирска – алт, Георги Султанов – тенор, Свилен Николов – бас.

Музикалното събитие ще започне с въведение, в което Йордан Камджалов ще сподели ключови теми, формули и идеи, заложени в изпълняваната композиция. Целта на този формат е да спомогне за по-дълбоко навлизане и преживяване на творбата и цялостния музикален

Общо 37 български и 19 чуждестранни филми са включени в конкурсната програма на Международния фестивал на любителските исторически филми, който ще се състои от 28 до 30 юни в Шумен, съобщиха от Народно читалище „Добри Войников - 1856“, където ще бъдат представени кинолентите. 

Филмите от чужбина, включени в конкурсната програма, са от Черна гора, Великобритания, Нидерландия, Република Северна Македония, Молдова, Словения, Украйна и Русия. „Богатото тематично разнообразие представя сюжети и истории, свързани с национално-освободителното движение, с войните за независимост, места на паметта, фолклорни традиции, имена в българското и световното изкуство и др. Близо 70 са творците на различни възрасти, които ще се съревновават в конкурсната програма. Петима от тях ще спорят за приза най-добър филм на млад автор (до 30 години). Популяризирането на фестивала в училищата провоки

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
3367
Цветни аспекти

Дипломанти от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ в НХА подредиха свои творби в Съюза на българските художници

„Нашите студенти са прекрасни млади хора и изложбите показват точно това“, каза проф. д-р Здравка Василева.„Днес сме свидетели на може би най-светлия миг в живота на художника.

| 05 Юли 2024, 20:18 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Дипломанти от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ в НХА подредиха свои творби в Съюза на българските художници
Дипломанти от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ в НХА подредиха свои творби в Съюза на българските художници
Снимка © Благой Кирилов / БТА

Дипломантите от Националната художествена академия (НХА) от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ показаха свои творби в изложби, открити тази вечер в Съюза на българските художници на „Шипка“ 6. 

„Нашите студенти са прекрасни млади хора и изложбите показват точно това“, каза проф. д-р Здравка Василева. Според нея тези експозиции демонстрират едно високо ниво на преподавателите и студентите на НХА. „Всичко това показва, че има смисъл и че нашият труд си заслужава“, отбеляза тя.

Роузи Ейсор ще представи изложбата си Beast в столичната галерия „Ко-оп“. Експозицията ще бъде открита на 4 юли и ще продължи до 28 юли, съобщават домакините на събитието. 

Роузи Ейсор е визуален артист и съосновател на арт колектива Blood Becomes Water (2010). Учи сценография в Академията за изящни изкуства във Флоренция (2009) и завършва магистърска степен по визуални изкуства и кураторски изследвания в Милано (2012). „Роузи винаги е експериментирала с нови медии за разработване на проекти.

От 2021 г. тя се насочва към тъфтинг и текстил, което я отвежда до участия в дизайнерски фестивали и изложби, както и до резиденция в творческият инкубатор ViaFarini в Милано. Нейните произведения и тези на BBW са представяни в множество изложби и панаири на печатни издания. След участие в изложбата „The F* Word — Guerrilla Girls and Feminist Graphic Design“ (2023), техните и

Десетото издание на фестивала Анимафикс (Animaphix) за анимационни филми в Сицилия, Италия, ще посвети специална ретроспектива на Теодор Ушев, който ще бъде удостоен с наградата "Гутузо" за 2024 г., съобщава сайтът на проявата.

Ушев ще бъде почетен за цялостна кариера и за приноса си в развитието на рисуваното движещо се изображение. 

С постоянното си търсене на нови форми на изразяване и любопитство към всеки аспект от света, българо-канадският режисьор се утвърди като една от водещите фигури на анимационното кино на 21-и век, отбелязва сайтът. 

Изложбата предлага изчерпателен преглед на творчеството му и на иновациите, белязали кариерата му, като включва почти всички филми, които той е създал за четвърт век - от "Тауър Бауър" (2005) през "Друкс Флукс" (2008) и "Глория Виктория" (2012) до номинирания за "Оскар" за късометражен анимационен филм "Сляпа

Художествената галерия в Смолян ще бъде именувана на Анастас и Петър Стайкови, създали едни от най-красивите живописни образи на Родопите, реши на днешното си заседание Общинският съвет в Смолян.  

През 2025 г. се навършват 120 г. от рождението на Анастас Стайков. Той посвещава цялото си творчество на Родопите и неуморно, до старини, пресъздава екзотичния бит, самобитната етнография и живота на родопското население, посочи кметът на Смолян Николай Мелемов.

Решението за именуване на Художествената галерия на имената на Анастас и Петър Стайкови е по предложение на кмета. 

Рапърката Меган дъ Стелиън ще издаде нов албум в края на този месец, предаде ЮПИ. 

Третият студиен албум на певицата, озаглавен Megan, ще бъде на пазара на 28 юни. 

Меган дъ Стелиън, която е на 29 години, обяви новината в Инстаграм, като показа обложката. Голям инициал "М" е изобразен върху нея, а певицата излиза от пашкул на пеперуда гола.

Продукцията ще включва синглите Cobra, Hiss и Boa, които имат обща тема, вдъхновена от змиите и свалянето на кожата им.

Меган дъ Стелиън ще промотира новия си албум и с лятно турне, което ще започне на 14 май в Минеаполис и ще продължи до 27 юли във Вашингтон. 

Рапърката издаде последния си албум Traumazine през август 2022 г., припомня ЮПИ. 

България е получила покана да кандидатства за домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО. Това съобщи служебният заместник-министър на културата Виктор Стоянов по време на днешното заседание на парламентарната комисия по културата и медиите.

„Пред нас се открива една изключителна възможност. В началото на 46-ата сесия на ЮНЕСКО към българската страна е отправено предложение да издигне кандидатурата си за председател и домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство през 2025 г.“, каза той. 

По думите му в рамките на сесията са водени разговори, от които е установена положителна нагласа от страна на делегатите на различните държави. В случай, че България подаде документи и кандидатства за домакинството, такова предложение трябва да се гласува на 30 юли, по време на настоящата сесия в Делхи, стана ясно по време на заседанието.

„Днес сме свидетели на може би най-светлия миг в живота на художника. И това е изложбата. И не каква да е изложба, а първата. Именно тази първа изложба бележи и дава началото на професионалния живот на художника. Аз съм горд пред вас да представя резултата от този преходен период, с който достигаме до професионализма - бакалавърската и магистърската степен“, каза проф. Здравко Каменаров.

По думите на доц. Станко Войков резултатът, показан в изложби на дипломантите от двете специалности на НХА, „е впечатляващ“. Той отбеляза, че тази година е юбилейна за специалност „Индустриален дизайн“, която навършва 60 години. С други думи - това е 60-ият ни випуск от далечната 1964 година насам“, уточни той.

Рокли, костюми, обувки и бижута от личната колекция на покойната британска дизайнерка Вивиан Уестууд ще бъдат продадени този месец на търг, който има за цел да събере средства за благотворителност, съобщиха Ройтерс и АФП.

Повече от 200 лота ще бъдат предложени от "Кристис" в Лондон за търга от две части "Вивиан Уестууд: Личната колекция". Той ще се състои от продажба на живо на 25 юни и онлайн търг от 14 до 28 юни.

Уестууд, едно от най-големите имена в британската мода, почина през декември 2022 г. на 81-годишна възраст. Нейният сътрудник и вдовец Андреас Кронталер е подбрал за търга модели, обхващащи около 40 години, като най-ранните са от колекцията на Уестууд есен-зима 1983-1984 г.

"Това са нещата, които тя самата избираше да носи през последните 40 години от живота си", каза Ейдриън Хюм-Сейър, ръководител на продажбите на търга, пред Ройтерс на пресконференция

Разговор с Камен Стоянов ще се проведе в рамките на изложбата „Машини, текстове, гласове“.

Събитието ще се проведе на 20 юли в Института за съвременно изкуство - София (ИСИ-София), съобщават организаторите.

„Художникът Камен Стоянов ще говори за проекта си и за анархистичните разходки на Илия Троянов, писател и създател на документалния филм „Оазиси на свободата”, в който авторът посещава различни самоуправляващи се общности като малко испанско селце, където времето тече по различен начин, хората се противопоставят на капитализма от десетилетия, остров, където хората организират живота си по различен начин“, разказват организаторите.

Те отбелязват, че изложбата „Машини, текстове, гласове“ събира творбите на Хуан Пабло Масиас и Камен Стоянов, които се интересуват от анархистката философия и наследство й в наши дни. По думите на екипа изложбата включва нова творба

Наличие на много и разнообразни моноспектакли се наблюдава в настоящия театрален сезон, което важи и за програмата на Международния театрален фестивал (МТФ) „Варненско лято“. Това каза в интервю театроведът и главен координатор на форума Асен Терзиев. 

Според него има две основни причини за явлението. Тази сценична форма е предизвикателство към изпълнителя и не всеки се осмелява да влезе в нея, но в същото време дава възможност да се покажат чисто актьорски умения на присъствие, които другите форми не позволяват. По думите му тя дава и огромна свобода, която артистите отговорно да понесат. На второ място според Терзиев моноспектакълът позволява по-директно обръщане към публиката, друг тип свързване със зрителя и заявяване на позиция от страна на изпълнителя. 

Той не смята, че пандемията от КОВИД-19 е „виновна“ за наличието на монодрами на сцените, защото про

Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съобщават организаторите.

Плевенската филхармония, Националният филхармоничен хор „Светослав Обретенов” и Йордан Камджалов обединяват творческата си енергия за представянето на творбата. Солисти са Вера Гиргинова – сопран, Виолета Радомирска – алт, Георги Султанов – тенор, Свилен Николов – бас.

Музикалното събитие ще започне с въведение, в което Йордан Камджалов ще сподели ключови теми, формули и идеи, заложени в изпълняваната композиция. Целта на този формат е да спомогне за по-дълбоко навлизане и преживяване на творбата и цялостния музикален

Общо 37 български и 19 чуждестранни филми са включени в конкурсната програма на Международния фестивал на любителските исторически филми, който ще се състои от 28 до 30 юни в Шумен, съобщиха от Народно читалище „Добри Войников - 1856“, където ще бъдат представени кинолентите. 

Филмите от чужбина, включени в конкурсната програма, са от Черна гора, Великобритания, Нидерландия, Република Северна Македония, Молдова, Словения, Украйна и Русия. „Богатото тематично разнообразие представя сюжети и истории, свързани с национално-освободителното движение, с войните за независимост, места на паметта, фолклорни традиции, имена в българското и световното изкуство и др. Близо 70 са творците на различни възрасти, които ще се съревновават в конкурсната програма. Петима от тях ще спорят за приза най-добър филм на млад автор (до 30 години). Популяризирането на фестивала в училищата провоки

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.