NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години
3932
Тонът на времето

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години. Неин автор е главният уредник в отдел „Нова и най-нова история“ на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище д-р Тоня Любенова.  Върху три постера са разположени факсимилета на фотографии и документи, обединени под наименованието „Спомен за голямото наводнение на р. Врана в Търговище, 6 юли 1914 г“

| 05 Юли 2024, 12:47 ч.
Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години
Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години
Снимка © БТА

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години. Неин автор е главният уредник в отдел „Нова и най-нова история“ на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище д-р Тоня Любенова. 

Продължението на анимацията от 2015 година "Отвътре навън 2" е най-гледаният филм след миналия уикенд, сочат обобщените данни от киносалоните у нас. Присъединяването на Тревожност към Радост, Тъга, Бяс, Страх и Отврат в съзнанието на Райли е гледано от 30 460 зрители и има 394 141 лева от билетите им.

"Лоши момчета: Всичко или нищо" е на второ място по зрителски интерес. Продължението на поредицата, започнала през 1995 година, в което Майк Лаури и Маркъс Бърнет трябва да оневинят вече покойния капитан Хауърд е с 49 289 зрители и 676 524 лева приходи за двете седмици в кината.

На трето място е анимацията "Гарфилд: Филмът", създадена по комикса на Джим Дейвис през 1978 година. Срещата на Гарфилд с баща му Вик и осиновения му брат кучето Оди е гледана вече от 71 560 зрители и има 814 582 лева приходи за месец в кината.

Певицата Кеша отпразнува Деня на независимостта, като издаде сингъла Joyride - първия , след като се раздели със звукозаписната си компания "Кимосаби рекърдс", съобщи "Билборд".

В песента Кеша се връща към характерното си поп звучене от миналото десетилетие, а в текста отстоява правото си да вземе точно това, което иска, без да симулира усмивки. 

Музикантката и авторка на песни не е пускала музика от 2023 г., когато излезе албумът й Gag Order, последният издаден по договор с "Кимосаби". Joyride е първият й проект, след като уреди продължилото почти десетилетие дело за клевета с основателя на лейбъла д-р Люк, когото обвини в сексуално, физическо и емоционално насилие през 2014 г. 

"Не съм се чувствала толкова свободна, откакто бях на 18 години", написа Кеша в TikTok през декември миналата година, малко след като бе съобщено, че договорът й е изпълнен.<

Фестивалът „Реките на София“ отключва нова локация на брега на Перловската река в Южния парк – от 30 август до 1 септември, съобщават организаторите от „Колективът“.

По думите им дългосрочната инициатива цели да превърне замърсените столични реки в чисти и социални пространства, привличайки около каузата все повече интерес на граждани, експерти и институции.

“Въпреки, че София няма своята голяма Сена или Темза, пресичаща центъра , през територията на града преминават над 30 малки реки – рядко срещано богатство за пейзажа на една европейска столица. Във всеки квартал на София има река, която извира чиста от планините около града и се спуска надолу, за да се срещне с проблемите на градската среда”, казва Мартин Янков, ландшафтен архитект и основател на „Коле

Габровският камерен оркестър ще изнесе концерт на открито на 7 август в Габрово, съобщават от музикалната формация. 

„Събитието ще се състои на лятната сцена на Дома на културата, от южната страна пред сградата на „Имка“ и е от лятната програма на състави от Габровския камерен оркестър. Входът за концерта е свободен, а при неподходящо време програмата ще бъде изнесена в сградата на „Имка“, посочи Иван Стоянов, диригент на Габровски камерен оркестър.

В събитието ще участват дуо в състав  Терез Стойнова – цигулка и Габриела Цветанова – контрабас ще представи програма със Сонати за цигулка и бас от бароковите колоси Арканжело Корели и Йохан Себастиан Бах.

До края на август оркестъра ще изнесе още два концерта, те ще бъдат на 14 и 28 август, допълват организаторите. 

Габровският камерен оркестър е основан през есента на 1969 г. по инициатива

Изложба „Художници в джаза“ бе открита в рамките на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“ в Боровец. 

На събитието присъстваха генералните директори и БНР - Кирил Вълчев и Милен Митев, както и кметът на Община Самоков Ангел Джоргов.

В експозицията са включени произведения на шест български художници - Захари Каменов, Стоян Цанев, Светлин Русев, Стоимен Стоилов, Милко Божков и Георги Георгиев.

„Това са работи, които са притежание на две самоковски галерии. Едната галерия е „Масларски“, в лицето на Иво Масларски, а другата е „Ретро арт галерия“, моята“, посочи Георги Георгиев, който е и автор в експозицията.

По думите му такава съпътстваща изложба се открива за първи път в рамките на джаз форума в Боровец. С „Художници в джаза“ имаме за цел да покажем едни малко по-абстрактни, малко по-свободни работи, защото джазът е музика, която е малко

Върху три постера са разположени факсимилета на фотографии и документи, обединени под наименованието „Спомен за голямото наводнение на р. Врана в Търговище, 6 юли 1914 г“. От Регионалния музей посочват, че това е най-стихийното и унищожително природно бедствие в града, случило се през последните 150 години, или поне, откакто се води статистика и има документирани спомени, снимки и дописки в пресата. А шокът, преживяното и последствията са толкова големи, че дори при кръщаването на улиците през 1927 г., улицата от големия мост до Боровата гора получава името „6 юлий”, допълват специалистите от РИМ-Търговище. 

Сред поместените цитати се отличава пасаж от книгата “Споменъ отъ жалната катастрофа в гр. Ески Джумая. Наводнението през 1914 год.”, чийто автор е Христо Теллалов, ученик по време на бедствието. Той пише: „Започнаха да се срутват със силен трясък къщи, дюкяни, плевници, всевъзможни сгради. С голяма бързина, като разбойник, водата влачеше със себе си всичко каквото й попадне на пътя: греди, дъски, прозорци, бъчви, каруци, коля, сандъци, маси, столове, добитъци, птици и най-разнообразни вещи като не се забравя, че едновременно с последните бяха влачени и човешки трупове. Виждаш как картините бързо се менят: пред очите ти се мярват влачени от водата кола с впрегнати биволи, докле ги забележиш – те бързо изчезват, мярват се други предмети и отминават, срутват се постройки и стават играчка на вълните, пристигат давещи се животни и заминават. Всичко това приличаше на кинематографическо представление, на което картините са неописуеми…“

Три са основните източници, от които историците намират данни за стихията от 1914 година и последиците от нея. Освен изданието на Теллалов, информация се открива в издания от шуменската преса и от разказ на Ч. Чендов, публикуван в сп. „Пчелица“, каза Тоня Любенова. 

Изложбата е посветена на всички невинни жертви на природни стихии от Търговище и страната, посочват от РИМ – Търговище.

Експозицията е подредена във витрините до Първо Основно училище „Христо Ботев” в областния град. Постерите ще останат експонирани през цялото лято.

Восъчната фигура на президента Ейбрахам Линкълн се разтопи, поради покачване на температурите във Вашингтон, съобщи Би Би Си. 

Първо се разтaпи главата, после единият крак, като се откъсна от торса. Столът, на който седи восъчното копие на известната статуя на американския президент, също се разтопи. Главата на 6-метровата восъчна скулптура в момента се ремонтира. 

Мемориалът се намира на мястото на лагера „Баркър“ във Вашингтон. Това е бежански лагер от епохата на Гражданската война, в който са били настанявани поробени и освободени афроамериканци, а сега там се помещава начално училище.  

Фигурата е поставена пред началното училище „Гарисън“ като част от серията „Восъчни паметници“ (40 ACRES Archive - The Wax Monument) на художника Санди Уилямс Четвърти. 

Репликата е нещо повече от восъчна статуя. Тя е и свещ. И това не е

Етнографският музей на Варна отбелязва своята 50-годишнина с изложба „Порцеланът - вечният спътник на лукса“. Тя бе представена от главния уредник Татяна Щерева пред много гости, сред които областният управител проф. Андрияна Андреева, директорите на Регионалния исторически музей Игор Лазаренко и на Регионалната библиотека Радка Калчева, представители на Държавния архив, просветни и културни институции.

Изложбата символично съдържа 50 от над 400-те образци с порцелан, които притежава музеят, каза Щерева. Те са от средата на XIX век до първата половина на ХХ век. Най-старият експонат е от 1855 г. Представлява комплект за сервиране на печено месо с две чинии и може да се види в постоянната експозиция. Той е украсен с характерните мотиви от серията „Британски птици“. В юбилейната изложба са показани сервизи за хранене, сладкиши и кафе, предмети за украса на градския дом, както и

Българската компания „Дерида“ прави днес премиера в мавзолея на археологическия парк „Виминациум“, в Сърбия. Танцовият пърформанс ChronoRay е копродукция с Белградския археологически институт и е част от проекта Dancing Histor(y)ies, който цели да срещне историческото наследство със съвременния танц, като му вдъхне нов живот и създаде връзка между миналото и настоящето, разказват от „Дерида“.

Премиерата е и част от фестивала ReMoving Borders на „Виминациум“.

Хореографията и постановката на ChronoRay са на Живко Желязков, артистичен директор на Derida Dance Center. Специалното визуално въздействие в спектакъла е изградено с видео мапинг и 3D прожектиране, което преобразява внушителната среда на мавзолея. То е на Ивелина Иванова, която е част от Studio P

Американската актриса Джун Скуиб, която е на 94 години и изпълнява главна роля в комедията „Телма“, е трябвало да убеди създателите на филма, че може сама да прави много от каскадите си, предаде Ройтерс. 

„Беше много забавно. След като прочетох сценария реших, че мога да се справя“, каза Скуиб. 

Тя прави почти всички каскади със скутери, включително и в сцена в антикварен магазин, която е физически трудна за изпълнение. 

Филмът на „Магнолия пикчърс“, режисиран от Джош Марголин, разказва за баба Телма, която се впуска в множество каскади, за да отмъсти на телефонните измамници, които са взели 10 000 щатски долара от спестяванията . 

Във филма участва и Фред Хечингер, който се превъплъщава в образа на внука на Телма. 

Марголин каза, че Скуиб е насочила „вътрешния си Том Круз“ много ефективно. Тя се е чувствала все по-комфо

Певицата Тейлър Суифт за шеста поредна седмица е начело в класацията на "Билборд" за албуми, съобщи сайтът на изданието.

Изпълнителката запазва първенството си с The Tortured Poets Department, от който за едноседмичния период на отчитане са продадени 175 000 албумни еквивалентни единици. 

The Tortured Poets Department на Тейлър Суифт е първият албум, прекарал първите си шест седмици начело в чарта Билборд 200 след One Thing at a Time на кънтри певеца Морган Уолън, който се задържа на върха през първите си 12 седмици на музикалния пазар. 

Сред албумите на Суифт, класирали се на първа позиция, The Tortured Poets Department се изравнява с Folklore за най-много седмици начело след дебюта им - по шест. 

За цялата си кариера Тейлър Суифт е прекарала 75 седмици на първо място в чарта Билборд 200, с което подобрява собствения си рекорд сред самос

Припомняме, че 100-годишнината от злополучните събития от лятото на 1914 година бе отбелязана с изложба на открито, в близост до пешеходния мост на река Врана.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
3932
Тонът на времето

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години.Неин автор е главният уредник в отдел „Нова и най-нова история“ на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище д-р Тоня Любенова.

| 05 Юли 2024, 12:47 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години
Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години
Снимка © БТА

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години. Неин автор е главният уредник в отдел „Нова и най-нова история“ на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище д-р Тоня Любенова. 

Върху три постера са разположени факсимилета на фотографии и документи, обединени под наименованието „Спомен за голямото наводнение на р. Врана в Търговище, 6 юли 1914 г“. От Регионалния музей посочват, че това е най-стихийното и унищожително природно бедствие в града, случило се през последните 150 години, или поне, откакто се води статистика и има документирани спомени, снимки и дописки в пресата. А шокът, преживяното и последствията са толкова големи, че дори при кръщаването на улиците през 1927 г., улицата от големия мост до Боровата гора получава името „6 юлий”, допълват специалистите от РИМ-Търговище. 

Продължението на анимацията от 2015 година "Отвътре навън 2" е най-гледаният филм след миналия уикенд, сочат обобщените данни от киносалоните у нас. Присъединяването на Тревожност към Радост, Тъга, Бяс, Страх и Отврат в съзнанието на Райли е гледано от 30 460 зрители и има 394 141 лева от билетите им.

"Лоши момчета: Всичко или нищо" е на второ място по зрителски интерес. Продължението на поредицата, започнала през 1995 година, в което Майк Лаури и Маркъс Бърнет трябва да оневинят вече покойния капитан Хауърд е с 49 289 зрители и 676 524 лева приходи за двете седмици в кината.

На трето място е анимацията "Гарфилд: Филмът", създадена по комикса на Джим Дейвис през 1978 година. Срещата на Гарфилд с баща му Вик и осиновения му брат кучето Оди е гледана вече от 71 560 зрители и има 814 582 лева приходи за месец в кината.

Певицата Кеша отпразнува Деня на независимостта, като издаде сингъла Joyride - първия , след като се раздели със звукозаписната си компания "Кимосаби рекърдс", съобщи "Билборд".

В песента Кеша се връща към характерното си поп звучене от миналото десетилетие, а в текста отстоява правото си да вземе точно това, което иска, без да симулира усмивки. 

Музикантката и авторка на песни не е пускала музика от 2023 г., когато излезе албумът й Gag Order, последният издаден по договор с "Кимосаби". Joyride е първият й проект, след като уреди продължилото почти десетилетие дело за клевета с основателя на лейбъла д-р Люк, когото обвини в сексуално, физическо и емоционално насилие през 2014 г. 

"Не съм се чувствала толкова свободна, откакто бях на 18 години", написа Кеша в TikTok през декември миналата година, малко след като бе съобщено, че договорът й е изпълнен.<

Фестивалът „Реките на София“ отключва нова локация на брега на Перловската река в Южния парк – от 30 август до 1 септември, съобщават организаторите от „Колективът“.

По думите им дългосрочната инициатива цели да превърне замърсените столични реки в чисти и социални пространства, привличайки около каузата все повече интерес на граждани, експерти и институции.

“Въпреки, че София няма своята голяма Сена или Темза, пресичаща центъра , през територията на града преминават над 30 малки реки – рядко срещано богатство за пейзажа на една европейска столица. Във всеки квартал на София има река, която извира чиста от планините около града и се спуска надолу, за да се срещне с проблемите на градската среда”, казва Мартин Янков, ландшафтен архитект и основател на „Коле

Габровският камерен оркестър ще изнесе концерт на открито на 7 август в Габрово, съобщават от музикалната формация. 

„Събитието ще се състои на лятната сцена на Дома на културата, от южната страна пред сградата на „Имка“ и е от лятната програма на състави от Габровския камерен оркестър. Входът за концерта е свободен, а при неподходящо време програмата ще бъде изнесена в сградата на „Имка“, посочи Иван Стоянов, диригент на Габровски камерен оркестър.

В събитието ще участват дуо в състав  Терез Стойнова – цигулка и Габриела Цветанова – контрабас ще представи програма със Сонати за цигулка и бас от бароковите колоси Арканжело Корели и Йохан Себастиан Бах.

До края на август оркестъра ще изнесе още два концерта, те ще бъдат на 14 и 28 август, допълват организаторите. 

Габровският камерен оркестър е основан през есента на 1969 г. по инициатива

Изложба „Художници в джаза“ бе открита в рамките на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“ в Боровец. 

На събитието присъстваха генералните директори и БНР - Кирил Вълчев и Милен Митев, както и кметът на Община Самоков Ангел Джоргов.

В експозицията са включени произведения на шест български художници - Захари Каменов, Стоян Цанев, Светлин Русев, Стоимен Стоилов, Милко Божков и Георги Георгиев.

„Това са работи, които са притежание на две самоковски галерии. Едната галерия е „Масларски“, в лицето на Иво Масларски, а другата е „Ретро арт галерия“, моята“, посочи Георги Георгиев, който е и автор в експозицията.

По думите му такава съпътстваща изложба се открива за първи път в рамките на джаз форума в Боровец. С „Художници в джаза“ имаме за цел да покажем едни малко по-абстрактни, малко по-свободни работи, защото джазът е музика, която е малко

Сред поместените цитати се отличава пасаж от книгата “Споменъ отъ жалната катастрофа в гр. Ески Джумая. Наводнението през 1914 год.”, чийто автор е Христо Теллалов, ученик по време на бедствието. Той пише: „Започнаха да се срутват със силен трясък къщи, дюкяни, плевници, всевъзможни сгради. С голяма бързина, като разбойник, водата влачеше със себе си всичко каквото й попадне на пътя: греди, дъски, прозорци, бъчви, каруци, коля, сандъци, маси, столове, добитъци, птици и най-разнообразни вещи като не се забравя, че едновременно с последните бяха влачени и човешки трупове. Виждаш как картините бързо се менят: пред очите ти се мярват влачени от водата кола с впрегнати биволи, докле ги забележиш – те бързо изчезват, мярват се други предмети и отминават, срутват се постройки и стават играчка на вълните, пристигат давещи се животни и заминават. Всичко това приличаше на кинематографическо представление, на което картините са неописуеми…“

Три са основните източници, от които историците намират данни за стихията от 1914 година и последиците от нея. Освен изданието на Теллалов, информация се открива в издания от шуменската преса и от разказ на Ч. Чендов, публикуван в сп. „Пчелица“, каза Тоня Любенова. 

Восъчната фигура на президента Ейбрахам Линкълн се разтопи, поради покачване на температурите във Вашингтон, съобщи Би Би Си. 

Първо се разтaпи главата, после единият крак, като се откъсна от торса. Столът, на който седи восъчното копие на известната статуя на американския президент, също се разтопи. Главата на 6-метровата восъчна скулптура в момента се ремонтира. 

Мемориалът се намира на мястото на лагера „Баркър“ във Вашингтон. Това е бежански лагер от епохата на Гражданската война, в който са били настанявани поробени и освободени афроамериканци, а сега там се помещава начално училище.  

Фигурата е поставена пред началното училище „Гарисън“ като част от серията „Восъчни паметници“ (40 ACRES Archive - The Wax Monument) на художника Санди Уилямс Четвърти. 

Репликата е нещо повече от восъчна статуя. Тя е и свещ. И това не е

Етнографският музей на Варна отбелязва своята 50-годишнина с изложба „Порцеланът - вечният спътник на лукса“. Тя бе представена от главния уредник Татяна Щерева пред много гости, сред които областният управител проф. Андрияна Андреева, директорите на Регионалния исторически музей Игор Лазаренко и на Регионалната библиотека Радка Калчева, представители на Държавния архив, просветни и културни институции.

Изложбата символично съдържа 50 от над 400-те образци с порцелан, които притежава музеят, каза Щерева. Те са от средата на XIX век до първата половина на ХХ век. Най-старият експонат е от 1855 г. Представлява комплект за сервиране на печено месо с две чинии и може да се види в постоянната експозиция. Той е украсен с характерните мотиви от серията „Британски птици“. В юбилейната изложба са показани сервизи за хранене, сладкиши и кафе, предмети за украса на градския дом, както и

Българската компания „Дерида“ прави днес премиера в мавзолея на археологическия парк „Виминациум“, в Сърбия. Танцовият пърформанс ChronoRay е копродукция с Белградския археологически институт и е част от проекта Dancing Histor(y)ies, който цели да срещне историческото наследство със съвременния танц, като му вдъхне нов живот и създаде връзка между миналото и настоящето, разказват от „Дерида“.

Премиерата е и част от фестивала ReMoving Borders на „Виминациум“.

Хореографията и постановката на ChronoRay са на Живко Желязков, артистичен директор на Derida Dance Center. Специалното визуално въздействие в спектакъла е изградено с видео мапинг и 3D прожектиране, което преобразява внушителната среда на мавзолея. То е на Ивелина Иванова, която е част от Studio P

Американската актриса Джун Скуиб, която е на 94 години и изпълнява главна роля в комедията „Телма“, е трябвало да убеди създателите на филма, че може сама да прави много от каскадите си, предаде Ройтерс. 

„Беше много забавно. След като прочетох сценария реших, че мога да се справя“, каза Скуиб. 

Тя прави почти всички каскади със скутери, включително и в сцена в антикварен магазин, която е физически трудна за изпълнение. 

Филмът на „Магнолия пикчърс“, режисиран от Джош Марголин, разказва за баба Телма, която се впуска в множество каскади, за да отмъсти на телефонните измамници, които са взели 10 000 щатски долара от спестяванията . 

Във филма участва и Фред Хечингер, който се превъплъщава в образа на внука на Телма. 

Марголин каза, че Скуиб е насочила „вътрешния си Том Круз“ много ефективно. Тя се е чувствала все по-комфо

Певицата Тейлър Суифт за шеста поредна седмица е начело в класацията на "Билборд" за албуми, съобщи сайтът на изданието.

Изпълнителката запазва първенството си с The Tortured Poets Department, от който за едноседмичния период на отчитане са продадени 175 000 албумни еквивалентни единици. 

The Tortured Poets Department на Тейлър Суифт е първият албум, прекарал първите си шест седмици начело в чарта Билборд 200 след One Thing at a Time на кънтри певеца Морган Уолън, който се задържа на върха през първите си 12 седмици на музикалния пазар. 

Сред албумите на Суифт, класирали се на първа позиция, The Tortured Poets Department се изравнява с Folklore за най-много седмици начело след дебюта им - по шест. 

За цялата си кариера Тейлър Суифт е прекарала 75 седмици на първо място в чарта Билборд 200, с което подобрява собствения си рекорд сред самос

Изложбата е посветена на всички невинни жертви на природни стихии от Търговище и страната, посочват от РИМ – Търговище.

Експозицията е подредена във витрините до Първо Основно училище „Христо Ботев” в областния град. Постерите ще останат експонирани през цялото лято.

Припомняме, че 100-годишнината от злополучните събития от лятото на 1914 година бе отбелязана с изложба на открито, в близост до пешеходния мост на река Врана.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.