NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Шуменският хор „Родни звуци“ ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в Рим
2948
Авансцена

Шуменският хор „Родни звуци“ ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в Рим

Смесеният хор „Родни звуци“ към Народно читалище „Добри Войников -1856“ в Шумен ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в италианската столица Рим от 5 до 7 юли. В програмата на форума ще се включат осем хорови формации от Унгария, Румъния, Португалия, Полша, Латвия, Италия и България, които ще представят концертните си програми в катедралата Санта Мария в Портико, Кампители – Рим в две последователни вечери – на 5 и 6 юли, съобщиха от читалището. Организаторите посочват, че целта на фестивала е да събира изпълнители от различни краища на света и да насърчи междукултурните контакти и обмяната на опит. Участието на хор „Родни звуци“ с диригент проф

| 03 Юли 2024, 16:45 ч.
Шуменският хор „Родни звуци“ ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в Рим
Шуменският хор „Родни звуци“ ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в Рим
Снимка © Народно читалище „Добри Войников - 1856"

Смесеният хор „Родни звуци“ към Народно читалище „Добри Войников -1856“ в Шумен ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в италианската столица Рим от 5 до 7 юли. В програмата на форума ще се включат осем хорови формации от Унгария, Румъния, Португалия, Полша, Латвия, Италия и България, които ще представят концертните си програми в катедралата Санта Мария в Портико, Кампители – Рим в две последователни вечери – на 5 и 6 юли, съобщиха от читалището.

Осем художници от страната и местни майстори на четката ще се включат в тазгодишното издание на Националния пленер по живопис, който се провежда в рамките на седмицата, посветена на празника на Хасково – 8 септември, съобщиха от пресцентъра на общината.

Авторите, които са приели поканата, са: Васил Тенев, Илияна Минкова, Ивелина Иванова, Анатолий Станкулов, Тоска Запрянова-Николовa, Атанаска Димова, Неделчо Кучков и Луиза Китар.

Творческият форум се организирана в партньорство с Художествена галерия „Хасково“ и Сдружение „Дружество на Хасковските художници“ (ДХХ). Тази година той е под надслов „С Хасково в сърцето” .

Пленерът ще се проведе в хотелски комплекс на едно от любимите места за жителите на града - лесопарк „Кенана“ от 28 август до 1 септември. След приключването му по традиция картините щ

България е получила покана да кандидатства за домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО. Това съобщи служебният заместник-министър на културата Виктор Стоянов по време на днешното заседание на парламентарната комисия по културата и медиите.

„Пред нас се открива една изключителна възможност. В началото на 46-ата сесия на ЮНЕСКО към българската страна е отправено предложение да издигне кандидатурата си за председател и домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство през 2025 г.“, каза той. 

По думите му в рамките на сесията са водени разговори, от които е установена положителна нагласа от страна на делегатите на различните държави. В случай, че България подаде документи и кандидатства за домакинството, такова предложение трябва да се гласува на 30 юли, по време на настоящата сесия в Делхи, стана ясно по време на заседанието.

Певецът Ъшър отложи началото на световното си турне Past Present Future, за да си почине и възстанови, предаде ДПА. 

Осемкратният носител на „Грами“ обяви новината часове преди началото на първия си концерт в Атланта, Джорджия.

Ъшър не даде обяснение от какво точно трябва да се възстанови и почине. „През моята над 30-годишна кариера 100% от кръвта, потта и сълзите ми са насочени към това да покажа най-доброто изпълнение и да създам незабравимо преживяване за феновете си“, написа той в  Инстаграм.

„Имам намерение да го направя и по време на това турне, затова се налага да отложа днешното шоу и да го пренасроча за по-късна дата, за да дам възможност на тялото ми да си почине и да се излекува. Последното нещо, което искам да направя, е да разочаровам вас, феновете, които с нетърпение чакахте началото на това турне.

Новият музей за съвременно изкуство „Брера“ в Милано ще отвори врати през есента, 52 години след като е бил замислен, предаде Асошиейтед прес. 

Той се намира в близост до миланската картинната галерия „Брера“, създадена през 1809 година. В новия музей ще се помещават над 100 произведения на съвременното изкуство, които са част от колекцията на „Брера“ и през по-голямата част от времето са били съхранявани в склад. 

Проектът е бил прекъсван много пъти. Последното забавяне е свързано с откриването на азбест и проблеми с климатичната система.

Музеят за съвременно изкуство ще бъде официално открит на 7 декември, когато ще се състои ежегодната гала премиера на оперния сезон на миланския театър „Ла Скала“.

Новият директор на „Брера“ Анджело Креспи пое поста през февруари.  Неговият предшественик, британският историк Джеймс Брадбърн, бе начело з

Моята идея и цел е да направя максимално истински нещата. Не се стремя да са модерни или шокиращи. Базирам творбите си на най-простите сюжети. Това каза художникът Красимир Желев, който подреди изложба живопис в Сарафската къща в Самоков. 

Експозицията бе официално открита от самоковския художник Георги Георгиев, който е и куратор. Той поздрави Желев и посочи, че творбите му заслужават да бъдат видени.

Красимир Желев разказа още, че се стреми да достигне духовно излъчване в общото, което е присъщо на набизма (движение в изкуството). 

Отскоро художникът твори и фигурални композиции и по думите му това е благодарение на житейския път, по който е тръгнал и заради вдъхновението, което е получил от разложкия край, където живее от няколко години.  

Той припомни думите „половин час и 30 години преди това" отнема изработването дадена к

Организаторите посочват, че целта на фестивала е да събира изпълнители от различни краища на света и да насърчи междукултурните контакти и обмяната на опит. Участието на хор „Родни звуци“ с диригент проф. Николай Андриянов и корепетитор Ваня Джамбазова във фестивала в Италия се реализира с подкрепата на Община Шумен и Народно „Добри Войников - 1856“, уточниха от шуменското читалище.

Припомняме, че хор „Родни звуци“ изнесе концерт в Шумен на 5 юни, под диригентството на проф. Николай Андриянов. Включиха се студенти от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ и ученичката Ерато Николова.

Шуменският хор „Родни звуци” отбеляза 125 години от създаването си през миналата година.

Във всяка моя картина е заложено посланието за надеждата. Това каза художничката Калина Лютова по време на откриването на изложбата „Късен дъжд“ в столичната галерия „Сердика“ тази вечер.

По думите това послание е особено изявено в картината, която е и мото на изложбата „Късен дъжд“. „Всяка една картина е лично мое преживяване“, отбеляза Лютова.

ЗА ДЪЖДА КАТО СИМВОЛ НА НАДЕЖДАТА

Лютова обясни, че късният дъжд предполага очакване за промяна, очакване за нещо, което дълго време е заложено „в идеята на автора“.

По думите й посланието, което картините съдържат, е послание за късен дъжд, който прониква в едно пространство и то става изпълнено с надежда. Художничката посочи, че „надеждата трябва да бъде отправната точка, защото ние живеем в един бездуховен

Фотографска изложба по повод 110 години от рождението на Борис Христов ще бъде официално открита в Общинския културен институт (ОКИ) „Красно село“.

Събитието ще е на 19 август с участието на проф.Пламен Джуров и Анна-Мария Гюзелева, съобщават домакините.

Експозицията включва фотоси, запечатали най-значимите роли, семейни снимки и моменти от творческия път на оперния певец.

Изложбата е осъществена по идея на отдел „Култура, археология и културно наследство“ на Община Пловдив и Български културен институт в Рим с куратор доц. Никола Лаутлиев.

Тазгодишното издание на пленер "Хартията" на Художествена галерия в Добрич е под наслов "Хартията - същност и намеса", съобщават от културния институт в социалните мрежи.

Художественият пленер ще се проведе от 28 август до 6 септември в залите на галерията. 

Десет дни в Художествена галерия - Добрич ще творят художниците Благовеста Нейчева, Валентина Лапчева, Венета Велева, Дора Иванова, Елена Панайотова, Капка Кънева, Красимир Терзиев, Мартина Караиванова, Румен Рачков, Румена Калчева, Теодор Лихо.

"Обединява ги експериментът с ръчната хартия и богатите творчески възможности, които тя предлага. Работният процес традиционно ще протече при отворени врати, а посетителите ще могат да се запознаят с творческата биография на всеки от авторите по време на вечерните срещи", допълват от културния институт. 

Проектът се осъществява с финансов

Дебютният албум на групата "Оейзис", озаглавен Definitely, Maybe, се завърна на върха на британската класация 30 години след издаването му, предадоха Ройтерс и АФП.

Това се случва, след като Ноел и Лиъм Галахър обявиха, че ще се съберат отново за серия от концерти през следващата година и предизвикаха силно вълнение сред почитателите си.

Когато излезе през 1994 г., Definitely, Maybe стигна директно до първата позиция в чарта. Сега отново е на върха, подкрепен от луксозно издание по случай 30-ата му годишнина.

От компанията, която съставя британските класации, заявиха, че интересът към Definitely, Maybe е довел до "408% ръст на седмична база", а продукцията на "Оейзис" оглавява подреждането за винилови албуми, като повече от половината от седмичния резултат е в резултат на продажбата на албума на този носител, отбелязва Ройтерс.

Групата заема също трето

Целта на фестивала Open Buzludzha е да подкрепи опазването на монумента на връх „Бузлуджа“ и да създаде обществена подкрепа и разбиране на необходимостта от това опазване. 

Това каза в интервю арх. Дора Иванова, основател и управител на фондация „Проект Бузлуджа“, които за четвърта година са организатори на музикалния фестивал. 

Дом-паметникът на Българската комунистическа партия е една противоречива сграда от близкото минало, която обаче има световна известност и огромен потенциал да бъде развита, стига хората да го видят, смята тя. 

Арх. Иванова напомни, че сградата има статут на паметник на културата от национално значение. Фестивалът показва именно потенциала на монумента, разказва историята и създава новите спомени с новото изживяване на това какво паметникът „Бузлуджа“ може да бъде, посочи тя. 

По думите и Open Buzludzha е място за

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
2948
Авансцена

Шуменският хор „Родни звуци“ ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в Рим

Смесеният хор „Родни звуци“ към Народно читалище „Добри Войников -1856“ в Шумен ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в италианската столица Рим от 5 до 7 юли. В програмата на форума ще се включат осем хорови формации от Унгария, Румъния, Португалия, Полша, Латвия, Италия и България, които ще представят концертните си програми в катедралата Санта Мария в Портико, Кампители – Рим в две последователни вечери – на 5 и 6 юли, съобщиха от читалището.Организаторите посочват, че целта на фестивала е да събира изпълнители от различни краища на света и да насърчи междукултурните контакти и обмяната на опит. Участието на хор „Родни звуци“ с диригент проф. Николай Андриянов и корепетитор Ваня Джамбазова във фестивала в Италия се реализира с подкрепата на Община Шумен и Народно „Добри Войников - 1856“, уточниха от шуменското читалище.

| 03 Юли 2024, 16:45 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Шуменският хор „Родни звуци“ ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в Рим
Шуменският хор „Родни звуци“ ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в Рим
Снимка © Народно читалище „Добри Войников - 1856"

Смесеният хор „Родни звуци“ към Народно читалище „Добри Войников -1856“ в Шумен ще участва в Международния фестивал „Ние пеем“ в италианската столица Рим от 5 до 7 юли. В програмата на форума ще се включат осем хорови формации от Унгария, Румъния, Португалия, Полша, Латвия, Италия и България, които ще представят концертните си програми в катедралата Санта Мария в Портико, Кампители – Рим в две последователни вечери – на 5 и 6 юли, съобщиха от читалището.

Организаторите посочват, че целта на фестивала е да събира изпълнители от различни краища на света и да насърчи междукултурните контакти и обмяната на опит. Участието на хор „Родни звуци“ с диригент проф. Николай Андриянов и корепетитор Ваня Джамбазова във фестивала в Италия се реализира с подкрепата на Община Шумен и Народно „Добри Войников - 1856“, уточниха от шуменското читалище.

Осем художници от страната и местни майстори на четката ще се включат в тазгодишното издание на Националния пленер по живопис, който се провежда в рамките на седмицата, посветена на празника на Хасково – 8 септември, съобщиха от пресцентъра на общината.

Авторите, които са приели поканата, са: Васил Тенев, Илияна Минкова, Ивелина Иванова, Анатолий Станкулов, Тоска Запрянова-Николовa, Атанаска Димова, Неделчо Кучков и Луиза Китар.

Творческият форум се организирана в партньорство с Художествена галерия „Хасково“ и Сдружение „Дружество на Хасковските художници“ (ДХХ). Тази година той е под надслов „С Хасково в сърцето” .

Пленерът ще се проведе в хотелски комплекс на едно от любимите места за жителите на града - лесопарк „Кенана“ от 28 август до 1 септември. След приключването му по традиция картините щ

България е получила покана да кандидатства за домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО. Това съобщи служебният заместник-министър на културата Виктор Стоянов по време на днешното заседание на парламентарната комисия по културата и медиите.

„Пред нас се открива една изключителна възможност. В началото на 46-ата сесия на ЮНЕСКО към българската страна е отправено предложение да издигне кандидатурата си за председател и домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство през 2025 г.“, каза той. 

По думите му в рамките на сесията са водени разговори, от които е установена положителна нагласа от страна на делегатите на различните държави. В случай, че България подаде документи и кандидатства за домакинството, такова предложение трябва да се гласува на 30 юли, по време на настоящата сесия в Делхи, стана ясно по време на заседанието.

Певецът Ъшър отложи началото на световното си турне Past Present Future, за да си почине и възстанови, предаде ДПА. 

Осемкратният носител на „Грами“ обяви новината часове преди началото на първия си концерт в Атланта, Джорджия.

Ъшър не даде обяснение от какво точно трябва да се възстанови и почине. „През моята над 30-годишна кариера 100% от кръвта, потта и сълзите ми са насочени към това да покажа най-доброто изпълнение и да създам незабравимо преживяване за феновете си“, написа той в  Инстаграм.

„Имам намерение да го направя и по време на това турне, затова се налага да отложа днешното шоу и да го пренасроча за по-късна дата, за да дам възможност на тялото ми да си почине и да се излекува. Последното нещо, което искам да направя, е да разочаровам вас, феновете, които с нетърпение чакахте началото на това турне.

Новият музей за съвременно изкуство „Брера“ в Милано ще отвори врати през есента, 52 години след като е бил замислен, предаде Асошиейтед прес. 

Той се намира в близост до миланската картинната галерия „Брера“, създадена през 1809 година. В новия музей ще се помещават над 100 произведения на съвременното изкуство, които са част от колекцията на „Брера“ и през по-голямата част от времето са били съхранявани в склад. 

Проектът е бил прекъсван много пъти. Последното забавяне е свързано с откриването на азбест и проблеми с климатичната система.

Музеят за съвременно изкуство ще бъде официално открит на 7 декември, когато ще се състои ежегодната гала премиера на оперния сезон на миланския театър „Ла Скала“.

Новият директор на „Брера“ Анджело Креспи пое поста през февруари.  Неговият предшественик, британският историк Джеймс Брадбърн, бе начело з

Моята идея и цел е да направя максимално истински нещата. Не се стремя да са модерни или шокиращи. Базирам творбите си на най-простите сюжети. Това каза художникът Красимир Желев, който подреди изложба живопис в Сарафската къща в Самоков. 

Експозицията бе официално открита от самоковския художник Георги Георгиев, който е и куратор. Той поздрави Желев и посочи, че творбите му заслужават да бъдат видени.

Красимир Желев разказа още, че се стреми да достигне духовно излъчване в общото, което е присъщо на набизма (движение в изкуството). 

Отскоро художникът твори и фигурални композиции и по думите му това е благодарение на житейския път, по който е тръгнал и заради вдъхновението, което е получил от разложкия край, където живее от няколко години.  

Той припомни думите „половин час и 30 години преди това" отнема изработването дадена к

Припомняме, че хор „Родни звуци“ изнесе концерт в Шумен на 5 юни, под диригентството на проф. Николай Андриянов. Включиха се студенти от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ и ученичката Ерато Николова.

Шуменският хор „Родни звуци” отбеляза 125 години от създаването си през миналата година.

Във всяка моя картина е заложено посланието за надеждата. Това каза художничката Калина Лютова по време на откриването на изложбата „Късен дъжд“ в столичната галерия „Сердика“ тази вечер.

По думите това послание е особено изявено в картината, която е и мото на изложбата „Късен дъжд“. „Всяка една картина е лично мое преживяване“, отбеляза Лютова.

ЗА ДЪЖДА КАТО СИМВОЛ НА НАДЕЖДАТА

Лютова обясни, че късният дъжд предполага очакване за промяна, очакване за нещо, което дълго време е заложено „в идеята на автора“.

По думите й посланието, което картините съдържат, е послание за късен дъжд, който прониква в едно пространство и то става изпълнено с надежда. Художничката посочи, че „надеждата трябва да бъде отправната точка, защото ние живеем в един бездуховен

Фотографска изложба по повод 110 години от рождението на Борис Христов ще бъде официално открита в Общинския културен институт (ОКИ) „Красно село“.

Събитието ще е на 19 август с участието на проф.Пламен Джуров и Анна-Мария Гюзелева, съобщават домакините.

Експозицията включва фотоси, запечатали най-значимите роли, семейни снимки и моменти от творческия път на оперния певец.

Изложбата е осъществена по идея на отдел „Култура, археология и културно наследство“ на Община Пловдив и Български културен институт в Рим с куратор доц. Никола Лаутлиев.

Тазгодишното издание на пленер "Хартията" на Художествена галерия в Добрич е под наслов "Хартията - същност и намеса", съобщават от културния институт в социалните мрежи.

Художественият пленер ще се проведе от 28 август до 6 септември в залите на галерията. 

Десет дни в Художествена галерия - Добрич ще творят художниците Благовеста Нейчева, Валентина Лапчева, Венета Велева, Дора Иванова, Елена Панайотова, Капка Кънева, Красимир Терзиев, Мартина Караиванова, Румен Рачков, Румена Калчева, Теодор Лихо.

"Обединява ги експериментът с ръчната хартия и богатите творчески възможности, които тя предлага. Работният процес традиционно ще протече при отворени врати, а посетителите ще могат да се запознаят с творческата биография на всеки от авторите по време на вечерните срещи", допълват от културния институт. 

Проектът се осъществява с финансов

Дебютният албум на групата "Оейзис", озаглавен Definitely, Maybe, се завърна на върха на британската класация 30 години след издаването му, предадоха Ройтерс и АФП.

Това се случва, след като Ноел и Лиъм Галахър обявиха, че ще се съберат отново за серия от концерти през следващата година и предизвикаха силно вълнение сред почитателите си.

Когато излезе през 1994 г., Definitely, Maybe стигна директно до първата позиция в чарта. Сега отново е на върха, подкрепен от луксозно издание по случай 30-ата му годишнина.

От компанията, която съставя британските класации, заявиха, че интересът към Definitely, Maybe е довел до "408% ръст на седмична база", а продукцията на "Оейзис" оглавява подреждането за винилови албуми, като повече от половината от седмичния резултат е в резултат на продажбата на албума на този носител, отбелязва Ройтерс.

Групата заема също трето

Целта на фестивала Open Buzludzha е да подкрепи опазването на монумента на връх „Бузлуджа“ и да създаде обществена подкрепа и разбиране на необходимостта от това опазване. 

Това каза в интервю арх. Дора Иванова, основател и управител на фондация „Проект Бузлуджа“, които за четвърта година са организатори на музикалния фестивал. 

Дом-паметникът на Българската комунистическа партия е една противоречива сграда от близкото минало, която обаче има световна известност и огромен потенциал да бъде развита, стига хората да го видят, смята тя. 

Арх. Иванова напомни, че сградата има статут на паметник на културата от национално значение. Фестивалът показва именно потенциала на монумента, разказва историята и създава новите спомени с новото изживяване на това какво паметникът „Бузлуджа“ може да бъде, посочи тя. 

По думите и Open Buzludzha е място за

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.