NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново
2568
Тонът на времето

Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново

Музикантът Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново на сцената, казвайки, че е "зает с други неща", включително с работа по нов албум и писане на мемоари, предаде Ройтерс. В интервю за агенцията китаристът, певец и текстописец споделя, че е харесвал времето, прекарано в рок групата, на която е съосновател през 1965 г., но не планира да свири отново с двамата си бивши живи колеги - барабаниста Ник Мейсън и китариста Дейвид Гилмор. Уотърс, творческата сила зад албуми като "The Dark Side of the Moon" и "The Wall", напусна "Пинк Флойд" през 1985 г

| 03 Юли 2024, 15:56 ч.
Роджър Уотърс отхвърля идеята
Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново
Снимка © АП / Luca Bruno, File

Музикантът Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново на сцената, казвайки, че е "зает с други неща", включително с работа по нов албум и писане на мемоари, предаде Ройтерс.

Исторически музей – Дряново гостува на Националния литературен музей (НЛМ) в къща музей „Никола Й. Вапцаров“ с изложбата „Рачо Стоянов – живот и творчество“.

Тя може да бъде разгледана от 12 юни до 10 юли, съобщават организаторите.

От екипа на НЛМ отбелязват, че посетителите ще може да видят снимки на Рачо Стоянов, лични документи, корици и титулни страници от творчеството му, плакати от сценични постановки по драматургичните му произведения, автентични предмети, ръкописи и негова скулптурна фигура, изработена от Димитринка Грънчарова.

Организаторите на събитието припомнят, че роденият в Дряново и възпитаник на Априловската гимназия Рачо Стоянов остава завинаги отдаден на словото. 

„Пъстрото му литературно наследство вълнува с богата душевност, а талантът му на драматург е вдъхновение за театралната сцена и до днес“, казват те.     

Творби за войната в Афганистан или за Малкълм Екс, адаптации на бестселъри, поръчки за жени композитори - операта "Метрополитън" в Ню Йорк включва в програмата си все повече съвременни американски произведения, за да привлече по-млада и мултикултурна публика, предаде АФП.

Своя 139-и сезон 2024-25 г. наскоро обновената "Метрополитън" в сърцето на Манхатън стартира с опера за жена пилот на фона на войната, водена от САЩ в Афганистан от 2001 до 2021 г.

Операта "Grounded" ("Заземена") е поръчана специално от "Метрополитън" на нюйоркската композиторка и носителка на две награди "Тони" Джанин Тезори и е адаптирана по либрето на Джордж Брант.

Канадското мецосопрано Емили Д`Анджело изпълнява главната роля на Джес, жена пилот на изтребител F-16, която след неочаквана бременност е преназначена да командва боен дрон "Рийпър" в Афганистан, но от Невада. 

Роденият в САЩ нигериец Шабузи оглави едновременно мултижанровата класация на „Билборд“ за сингли „Хот 100“, както и чартовете на изданието за кънтри, излъчване по радиото и стрийминг с A Bar Song (Tipsy). Подобна доминация не е постигана три години – от 2021 г. и Easy on Me на Адел.

Едва 12 песни са завладявали така САЩ, сред които Despacito на Луис Фонси и Деди Янки с Джъстин Бийбър през 2017 г. , Shape of You на Ед Шийран също през 2017 г. , Closer на „Чейнсмоукърс“ с Холзи през 2016. г. Само Адел има два такива сингъла. Другият е Hello през 2015 г. 

Шабузи е сравнително нов на музикалната сцена. Той привлича внимание с участието си в песента Start a Riot на Дъкуърт от саундтрака на анимацията „Спайдър-Мен: В Спайди-вселената“ през 2018 г. Оттогава е издал три студийни албума, третият Where I&rsquo

За първи път в историята замъкът Балморал, който се намира в Шотландия, отвори врати за посетители, предаде ДПА.  

Британският крал Чарлз Трети отваря вратите на двореца за обществеността. Хората могат да се запознаят отблизо с живота на кралското семейство в Хайлендс (Северошотландската планинска земя).

Посетителите могат да направят обиколка с екскурзовод на няколко стаи в замъка, където монарси от времената на кралица Виктория насам са имали възможност да си почиват сред местната шотландска атмосфера.

„Това е великолепно място, мисля, че кралят иска хората да го видят. Бяхме помолени да го подготвим и ние го направихме“, каза Джеймс Хамилтън Годард, управител в имението Балморал. „Посетителите, които имат билет, си тръгват, след като са видели ваканционния дом на кралското семейство, точно такъв, какъвто е - много уютен“, допълни той.

Чарлз

„Остава“ представя новата си песен „Мона Лиза“ преди традиционния голям концерт на открито.

На 11 септември групата ще отпразнува рождения си ден в „Маймунарника“, съобщават организаторите.

По думите им „Мона Лиза“ e първата свежа доза музика, която музикантите издават след албума „Кислород“. „Мона Лиза“ определено бележи началото на работата по новия албум на групата, а любовта изглежда отново ще заеме важно място в него, тя е едно от най-големите вдъхновения на Свилен Ноев, коментират от екипа .

„Това е една от най-любимите песни, които съм написал през последните години. Има много добре изразена мелодия на припева, а и текстът там също помага. Всеки път се стремя в текста да има нещо нетипично, а Мона Лиза<

В интервю за агенцията китаристът, певец и текстописец споделя, че е харесвал времето, прекарано в рок групата, на която е съосновател през 1965 г., но не планира да свири отново с двамата си бивши живи колеги - барабаниста Ник Мейсън и китариста Дейвид Гилмор.

Уотърс, творческата сила зад албуми като "The Dark Side of the Moon" и "The Wall", напусна "Пинк Флойд" през 1985 г. след лични и творчески разногласия.

Роджър Уотърс беше въвлечен в правни спорове относно използването на името на групата, тъй като бившите му колеги продължиха без него.

Двамата с Гилмор са в конфликт от години в една от най-известните вражди в рока, като наскоро се конфронтираха в социалните медии заради войната между Русия и Украйна.

На въпрос дали тримата някога ще свирят отново заедно, Роджър Уотърс отговаря: "Не, за какво?"

Филмова музика на Енио Мориконе от популярни кино продукции ще звучи на Царевец във Велико Търново, съобщиха организаторите на Летен оперен сезон "Сцена на вековете". Концертът на Симфониета - Враца и италиански солисти с хитове на известния композитор ще е на 13 юли вечерта. Под диригентската палка на Христо Павлов оркестърът ще изпълни музика от филмови хитове, а за концерта на Царевец от Италия пристигат сопраното Даниела Плачи, пианистката Андреа Албертини и цигуларката Ливия Александра Хагиу от оркестър "Le Muse". 

В основата на проекта, който в България се осъществява от Симфониета - Враца, е италианският пианист Андреа Албертини. С музиканта в последните си години е работил самият Енио Мориконе. Албертини създава успешния си спектакъл „Почит към Енио Мориконе“ първо в Италия, след което гастролира на редица международни сцени, посочиха организаторите на фестивала.

Започна третото издание на творческата лаборатория за млади хореографи „Хелиос“ с участието на седем артисти от страната и чужбина, съобщават инициаторите на проекта.

Богдана Сергеева, Елена Маринова, Емилия Аврамова, Емилия Радичева, Изабел Миткова, Ина Гергинова и Марчела Димитрова. Всички имат различни профили и опит в сферата на танца, повечето са представители на независимата сцена. На 27 юни в софийския регионален център за съвременни изкуства „Топлоцентрала“ пред публиката ще бъдат представени резултатите от тяхната работа. 

„Хелиос“ започва през 2002 г., когато специално за проекта от Вашингтон в София дойде българският хореограф Владимир Ангелов, който повече от 30 години живее в САЩ и работи с танцови трупи по цял свят. Той е главен директор на първата в света между

Довечера в Националния театър на Сараево с тържествена церемония се открива 30-ият Сараевски кинофестивал (SFF), предаде босненската агенция ФЕНА.

Най-големият регионален филмов фестивал отново събира почитатели на седмото изкуство в столицата на Босна и Херцеговина, режисьори от страните от региона и света, които в следващите седем дни ще се насладят не само на филмови продукции, но и на множество съпътстващи събития.

В състезателната част на тазгодишното издание на фестивала ще бъдат показани осем пълнометражни игрални, 17 пълнометражни документални, пет късометражни, девет късометражни документални и 11 студентски филма.

От дни из града се веят червените знамена на Сараевския филмов фестивал, а туристи изпълват централните улици. Няколко летни кина са готови да посрещнат публиката.

Честта да открие фестивала се падна на филма на режисьора о

Мисля, че някои от най-добрите филми в последните години са от Европа. Това каза в интервю филмовият и визуален творец Санжин Малешевич, който е част от международното жури на единадесетото издание на кинофестивала за ново европейско кино „Златната липа“.

Той обаче отбеляза, че не е много запознат към момента с европейското кино, защото в момента живее в САЩ и е много трудно човек да наблюдава всички тенденции. "Но следя новите заглавия, които излизат през последните години“, каза творецът, който е роден в Баня Лука, Босна и Херцеговина.

От думите Малешевич стана ясно, че за него киното е много неща. „Аз не съм човек само на едно изкуство. Откривам, че с киното мога да изразя себе си най-добре, защото то съчетава визуалното със словото и форми на други изкуства и техники. От друга страна то може да бъде използвано, за да се насочи вниманието към по-големи, по-значими

Етнографският музей на Варна отбелязва своята 50-годишнина с изложба „Порцеланът - вечният спътник на лукса“. Тя бе представена от главния уредник Татяна Щерева пред много гости, сред които областният управител проф. Андрияна Андреева, директорите на Регионалния исторически музей Игор Лазаренко и на Регионалната библиотека Радка Калчева, представители на Държавния архив, просветни и културни институции.

Изложбата символично съдържа 50 от над 400-те образци с порцелан, които притежава музеят, каза Щерева. Те са от средата на XIX век до първата половина на ХХ век. Най-старият експонат е от 1855 г. Представлява комплект за сервиране на печено месо с две чинии и може да се види в постоянната експозиция. Той е украсен с характерните мотиви от серията „Британски птици“. В юбилейната изложба са показани сервизи за хранене, сладкиши и кафе, предмети за украса на градския дом, както и

Музикантът допълва, че идеята за събиране е като носталгична потребност за някои хора, но не и за него. 

За последен път "Пинк Флойд" свириха заедно на благотворителния концерт Лайв Ейт (Live 8) в Лондон през 2005 г. Тогава Роджър Уотърс се присъедини на сцената към Мейсън, с когото са в приятелски отношения, Гилмор и клавириста Ричард Райт.

"Направихме го. И не съжалявам за това, защото Рик (Райт) беше все още жив и съм много доволен, че имахме възможност да изсвирим няколко парчета заедно ", Уотърс.

"Свирихме сравнително добре и на хората им хареса. И така, аз наистина се радвам. Искам ли да направя нещо подобно? Не, не искам, особено след като само трима от нас са останали живи", допълва музикантът.

Райт умира през 2008 г. Оригиналният фронтмен Сид Барет, който напуска групата през 1968 г. заради непостоянното си поведение, предизвикано от злоупотреба с наркотици, умира през 2006 г.

През май Мейсън каза пред Ройтерс, че е отворен към идеята за събиране, но Уотърс и Гилмор нямат подобно желание.

"Зает съм с други неща... това няма нищо общо с някаква злоба или нещо подобно. Хората са различни", споделя Роджър Уотърс.

"Дейвид и аз сме много, много различни хора и това е нормално".

Осемдесетгодишният Уотърс допълва, че в момента работи върху новия си албум, наречен The Bar, както и върху мемоари.

"Работя по него от няколко години и сега съм в нещо като процес на редактиране. Така че съм много зает", казва още Роджър Уотърс. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 04:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
2568
Тонът на времето

Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново

Музикантът Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново на сцената, казвайки, че е "зает с други неща", включително с работа по нов албум и писане на мемоари, предаде Ройтерс.В интервю за агенцията китаристът, певец и текстописец споделя, че е харесвал времето, прекарано в рок групата, на която е съосновател през 1965 г., но не планира да свири отново с двамата си бивши живи колеги - барабаниста Ник Мейсън и китариста Дейвид Гилмор.

| 03 Юли 2024, 15:56 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Роджър Уотърс отхвърля идеята
Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново
Снимка © АП / Luca Bruno, File

Музикантът Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново на сцената, казвайки, че е "зает с други неща", включително с работа по нов албум и писане на мемоари, предаде Ройтерс.

В интервю за агенцията китаристът, певец и текстописец споделя, че е харесвал времето, прекарано в рок групата, на която е съосновател през 1965 г., но не планира да свири отново с двамата си бивши живи колеги - барабаниста Ник Мейсън и китариста Дейвид Гилмор.

Исторически музей – Дряново гостува на Националния литературен музей (НЛМ) в къща музей „Никола Й. Вапцаров“ с изложбата „Рачо Стоянов – живот и творчество“.

Тя може да бъде разгледана от 12 юни до 10 юли, съобщават организаторите.

От екипа на НЛМ отбелязват, че посетителите ще може да видят снимки на Рачо Стоянов, лични документи, корици и титулни страници от творчеството му, плакати от сценични постановки по драматургичните му произведения, автентични предмети, ръкописи и негова скулптурна фигура, изработена от Димитринка Грънчарова.

Организаторите на събитието припомнят, че роденият в Дряново и възпитаник на Априловската гимназия Рачо Стоянов остава завинаги отдаден на словото. 

„Пъстрото му литературно наследство вълнува с богата душевност, а талантът му на драматург е вдъхновение за театралната сцена и до днес“, казват те.     

Творби за войната в Афганистан или за Малкълм Екс, адаптации на бестселъри, поръчки за жени композитори - операта "Метрополитън" в Ню Йорк включва в програмата си все повече съвременни американски произведения, за да привлече по-млада и мултикултурна публика, предаде АФП.

Своя 139-и сезон 2024-25 г. наскоро обновената "Метрополитън" в сърцето на Манхатън стартира с опера за жена пилот на фона на войната, водена от САЩ в Афганистан от 2001 до 2021 г.

Операта "Grounded" ("Заземена") е поръчана специално от "Метрополитън" на нюйоркската композиторка и носителка на две награди "Тони" Джанин Тезори и е адаптирана по либрето на Джордж Брант.

Канадското мецосопрано Емили Д`Анджело изпълнява главната роля на Джес, жена пилот на изтребител F-16, която след неочаквана бременност е преназначена да командва боен дрон "Рийпър" в Афганистан, но от Невада. 

Роденият в САЩ нигериец Шабузи оглави едновременно мултижанровата класация на „Билборд“ за сингли „Хот 100“, както и чартовете на изданието за кънтри, излъчване по радиото и стрийминг с A Bar Song (Tipsy). Подобна доминация не е постигана три години – от 2021 г. и Easy on Me на Адел.

Едва 12 песни са завладявали така САЩ, сред които Despacito на Луис Фонси и Деди Янки с Джъстин Бийбър през 2017 г. , Shape of You на Ед Шийран също през 2017 г. , Closer на „Чейнсмоукърс“ с Холзи през 2016. г. Само Адел има два такива сингъла. Другият е Hello през 2015 г. 

Шабузи е сравнително нов на музикалната сцена. Той привлича внимание с участието си в песента Start a Riot на Дъкуърт от саундтрака на анимацията „Спайдър-Мен: В Спайди-вселената“ през 2018 г. Оттогава е издал три студийни албума, третият Where I&rsquo

За първи път в историята замъкът Балморал, който се намира в Шотландия, отвори врати за посетители, предаде ДПА.  

Британският крал Чарлз Трети отваря вратите на двореца за обществеността. Хората могат да се запознаят отблизо с живота на кралското семейство в Хайлендс (Северошотландската планинска земя).

Посетителите могат да направят обиколка с екскурзовод на няколко стаи в замъка, където монарси от времената на кралица Виктория насам са имали възможност да си почиват сред местната шотландска атмосфера.

„Това е великолепно място, мисля, че кралят иска хората да го видят. Бяхме помолени да го подготвим и ние го направихме“, каза Джеймс Хамилтън Годард, управител в имението Балморал. „Посетителите, които имат билет, си тръгват, след като са видели ваканционния дом на кралското семейство, точно такъв, какъвто е - много уютен“, допълни той.

Чарлз

„Остава“ представя новата си песен „Мона Лиза“ преди традиционния голям концерт на открито.

На 11 септември групата ще отпразнува рождения си ден в „Маймунарника“, съобщават организаторите.

По думите им „Мона Лиза“ e първата свежа доза музика, която музикантите издават след албума „Кислород“. „Мона Лиза“ определено бележи началото на работата по новия албум на групата, а любовта изглежда отново ще заеме важно място в него, тя е едно от най-големите вдъхновения на Свилен Ноев, коментират от екипа .

„Това е една от най-любимите песни, които съм написал през последните години. Има много добре изразена мелодия на припева, а и текстът там също помага. Всеки път се стремя в текста да има нещо нетипично, а Мона Лиза<

Уотърс, творческата сила зад албуми като "The Dark Side of the Moon" и "The Wall", напусна "Пинк Флойд" през 1985 г. след лични и творчески разногласия.

Роджър Уотърс беше въвлечен в правни спорове относно използването на името на групата, тъй като бившите му колеги продължиха без него.

Филмова музика на Енио Мориконе от популярни кино продукции ще звучи на Царевец във Велико Търново, съобщиха организаторите на Летен оперен сезон "Сцена на вековете". Концертът на Симфониета - Враца и италиански солисти с хитове на известния композитор ще е на 13 юли вечерта. Под диригентската палка на Христо Павлов оркестърът ще изпълни музика от филмови хитове, а за концерта на Царевец от Италия пристигат сопраното Даниела Плачи, пианистката Андреа Албертини и цигуларката Ливия Александра Хагиу от оркестър "Le Muse". 

В основата на проекта, който в България се осъществява от Симфониета - Враца, е италианският пианист Андреа Албертини. С музиканта в последните си години е работил самият Енио Мориконе. Албертини създава успешния си спектакъл „Почит към Енио Мориконе“ първо в Италия, след което гастролира на редица международни сцени, посочиха организаторите на фестивала.

Започна третото издание на творческата лаборатория за млади хореографи „Хелиос“ с участието на седем артисти от страната и чужбина, съобщават инициаторите на проекта.

Богдана Сергеева, Елена Маринова, Емилия Аврамова, Емилия Радичева, Изабел Миткова, Ина Гергинова и Марчела Димитрова. Всички имат различни профили и опит в сферата на танца, повечето са представители на независимата сцена. На 27 юни в софийския регионален център за съвременни изкуства „Топлоцентрала“ пред публиката ще бъдат представени резултатите от тяхната работа. 

„Хелиос“ започва през 2002 г., когато специално за проекта от Вашингтон в София дойде българският хореограф Владимир Ангелов, който повече от 30 години живее в САЩ и работи с танцови трупи по цял свят. Той е главен директор на първата в света между

Довечера в Националния театър на Сараево с тържествена церемония се открива 30-ият Сараевски кинофестивал (SFF), предаде босненската агенция ФЕНА.

Най-големият регионален филмов фестивал отново събира почитатели на седмото изкуство в столицата на Босна и Херцеговина, режисьори от страните от региона и света, които в следващите седем дни ще се насладят не само на филмови продукции, но и на множество съпътстващи събития.

В състезателната част на тазгодишното издание на фестивала ще бъдат показани осем пълнометражни игрални, 17 пълнометражни документални, пет късометражни, девет късометражни документални и 11 студентски филма.

От дни из града се веят червените знамена на Сараевския филмов фестивал, а туристи изпълват централните улици. Няколко летни кина са готови да посрещнат публиката.

Честта да открие фестивала се падна на филма на режисьора о

Мисля, че някои от най-добрите филми в последните години са от Европа. Това каза в интервю филмовият и визуален творец Санжин Малешевич, който е част от международното жури на единадесетото издание на кинофестивала за ново европейско кино „Златната липа“.

Той обаче отбеляза, че не е много запознат към момента с европейското кино, защото в момента живее в САЩ и е много трудно човек да наблюдава всички тенденции. "Но следя новите заглавия, които излизат през последните години“, каза творецът, който е роден в Баня Лука, Босна и Херцеговина.

От думите Малешевич стана ясно, че за него киното е много неща. „Аз не съм човек само на едно изкуство. Откривам, че с киното мога да изразя себе си най-добре, защото то съчетава визуалното със словото и форми на други изкуства и техники. От друга страна то може да бъде използвано, за да се насочи вниманието към по-големи, по-значими

Етнографският музей на Варна отбелязва своята 50-годишнина с изложба „Порцеланът - вечният спътник на лукса“. Тя бе представена от главния уредник Татяна Щерева пред много гости, сред които областният управител проф. Андрияна Андреева, директорите на Регионалния исторически музей Игор Лазаренко и на Регионалната библиотека Радка Калчева, представители на Държавния архив, просветни и културни институции.

Изложбата символично съдържа 50 от над 400-те образци с порцелан, които притежава музеят, каза Щерева. Те са от средата на XIX век до първата половина на ХХ век. Най-старият експонат е от 1855 г. Представлява комплект за сервиране на печено месо с две чинии и може да се види в постоянната експозиция. Той е украсен с характерните мотиви от серията „Британски птици“. В юбилейната изложба са показани сервизи за хранене, сладкиши и кафе, предмети за украса на градския дом, както и

Двамата с Гилмор са в конфликт от години в една от най-известните вражди в рока, като наскоро се конфронтираха в социалните медии заради войната между Русия и Украйна.

На въпрос дали тримата някога ще свирят отново заедно, Роджър Уотърс отговаря: "Не, за какво?"

Музикантът допълва, че идеята за събиране е като носталгична потребност за някои хора, но не и за него. 

За последен път "Пинк Флойд" свириха заедно на благотворителния концерт Лайв Ейт (Live 8) в Лондон през 2005 г. Тогава Роджър Уотърс се присъедини на сцената към Мейсън, с когото са в приятелски отношения, Гилмор и клавириста Ричард Райт.

"Направихме го. И не съжалявам за това, защото Рик (Райт) беше все още жив и съм много доволен, че имахме възможност да изсвирим няколко парчета заедно ", Уотърс.

"Свирихме сравнително добре и на хората им хареса. И така, аз наистина се радвам. Искам ли да направя нещо подобно? Не, не искам, особено след като само трима от нас са останали живи", допълва музикантът.

Райт умира през 2008 г. Оригиналният фронтмен Сид Барет, който напуска групата през 1968 г. заради непостоянното си поведение, предизвикано от злоупотреба с наркотици, умира през 2006 г.

През май Мейсън каза пред Ройтерс, че е отворен към идеята за събиране, но Уотърс и Гилмор нямат подобно желание.

"Зает съм с други неща... това няма нищо общо с някаква злоба или нещо подобно. Хората са различни", споделя Роджър Уотърс.

"Дейвид и аз сме много, много различни хора и това е нормално".

Осемдесетгодишният Уотърс допълва, че в момента работи върху новия си албум, наречен The Bar, както и върху мемоари.

"Работя по него от няколко години и сега съм в нещо като процес на редактиране. Така че съм много зает", казва още Роджър Уотърс. 

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.