NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Започнаха снимките на филма „Куцото куче на Антарктида“
5679
Калейдоскоп

Започнаха снимките на филма „Куцото куче на Антарктида“

Официалния старт на снимачния процес на първия български анимационен филм с документални елементи на тема Антарктида бе даден вчера. Това съобщи проф. Христо Пимпирев, основател и председател на Българския антарктически институт и директор на Националния център за полярни изследвания. Филмът „Куцото куче на Антарктида“ ще представи пътя на антарктическите експедиции от Амундсен-Скот до българския принос към изследванията на Ледения континент

| 29 Юни 2024, 15:56 ч.
Започнаха снимките на филма „Куцото куче на Антарктида“
Започнаха снимките на филма „Куцото куче на Антарктида“
Снимка © те на филма "Куцото куче на Антарктида" започнаха на 28 юни 2024 г.

Официалния старт на снимачния процес на първия български анимационен филм с документални елементи на тема Антарктида бе даден вчера. Това съобщи проф. Христо Пимпирев, основател и председател на Българския антарктически институт и директор на Националния център за полярни изследвания.

Актьорът Тимъти Шаламе ще участва и ще продуцира филма "Марти Върховния" на режисьора Джош Сафди и независимата компания A24, съобщи "Варайъти". 

Източници, запознати с проекта, казват, че филмът разказва измислена история, докато от "Варайъти" имат информация, че той е вдъхновен от истинската история на професионалния състезател по тенис на маса Марти Райсман. 

Освен режисьор на филма, Джош Сафди е и негов съсценарист заедно с Роналд Бронстийн.

Независимата компания A24 потвърди новината в публикация в социалните мрежи.

Марти Райсман, починал през 2012 г., е шампион по тенис на маса, който започва кариерата си като обирджия в Манхатън. В периода между 1946 и 2002 г. Райсман е спечелил 22 титли по пинг-понг и пет бронзови медала от Световното първенство по тенис на маса. 

Тимъти Шаламе отдавна е фен на братята Сафди, като през 201

Историческият музей в Исперих реставрира и дигитализира движими културни ценности от архивните фондове. Дейностите са по проект „Съвременни решения за опазване и съхранение на движимото културно наследство“, чието изпълнение вече приключва, съобщи д-р Веселина Белева, главен уредник в културната институция.

Финансирането на проекта на Историческия музей в Исперих е от конкурсната сесия на Министерство на културата за проекти в областта на движимото културно наследство, музеите и художествените галерии. Проектът допълва, надгражда и оптимизира условията за съхранение и опазване на движимите културни ценности на шест основни музейни фонда: „История на България XV-XIX век“, „Нова и най-нова история“, „Етнография“, „Археология“, „Нумизматика“ и „Художествен“.

В изпълнение на проектните дейности е осигурено предвиденото съвременно допълващо оборудване, благодарение на коет

Ние чувстваме много голямо доверие от обществото, от правителството, както и от нашата публика. Иначе не бихме могли да съществуваме и би стоял въпросът – кои са нашите зрители и защо въобще излизаме на сцената. Това казва Дмитри Петренко, художествен ръководител на рускоезичния театър „Вене“ в Талин, Естония.

„Ние използваме руски език, без да сме част от Русия. Ние сме автентичен естонски театър с естонски актьори, които играят на руски“, разказва той. „Имаме много рускоговорящи хора, а сега – и много бежанци от Украйна, които също са наши зрители. Защото руският език е този, който ни свързва, той е много по-разпространен от естонския“, допълва актрисата Татяна Косминина.

На фестивала „Световен театър в София“ естонската трупа представи „Страх и отчаяние в третата империя“, едн

Световноизвестният пианист Ланг Ланг ще бъде удостоен тази година с наградата „Опус класик“ за албума Saint-Saens, издаден през март, съобщи ДПА.

Другите големи победители са германската цигуларка Изабел Фауст и френският виолончелист Готие Капукон в категориите „Инструменталист на годината“. 

Наградите „Опус класик“ ще бъдат връчени на 13 октомври на официална церемония в „Концертхаус“ в Берлин, в общо 27 категории.

Журито избра австрийското сопрано Анна Прохаска и немския баритон Константин Кримел за певци на годината. Финландецът Клаус Макела спечели в категорията „Диригент на годината“. 

Асоциацията за популяризиране на класическата музика присъжда наградата „Опус класик“ от 2018 г. 

Ланг Ланг става световноизвестен с изпълнението си по време на церемонията по откриването на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г. През следващи

Габровската художествена галерия „Христо Цокев“ представя творба от скулптора Панайот Димитров - Понката за акцент на август. Това е скулптурата „Легенда за куманката“. Тя е единствената творба на Димитров, която галерията притежава, съобщават от културната институция. 

С това Художествена галерия „Христо Цокев” отдава чест на Панайот Димитров-Понката по случай неговия 90-годишен юбилей. Той е скулптор емблема за българската традиция в това изкуство.

Роден е в Сливен през 1934 г., но бива най-често свързван с Велико Търново, където в публична среда са ситуирани част от най-известните му монументални пластики, посочват от галерията. 

Изящно изработената глава е в типичния обобщен и дори минималистичен стил на автора. В късния си период той овладява всеки материал, като в случая говорим за дървото. С изключи

Филмът „Куцото куче на Антарктида“ ще представи пътя на антарктическите експедиции от Амундсен-Скот до българския принос към изследванията на Ледения континент.

“Куцото куче” е името на най-старата постройка на българската полярна база на остров Ливингстън от 1988 г. с размери 6 метра на 3.5 метра. През 2012 г. е обявена за музей – филиал на Националния исторически музей в София и е включена през 2015 г. в списъка на културно-историческото наследство на Антарктида, изготвен от Консултативното съвещание на Антарктическия договор. 

Филмовият екип се ръководи от режисьора Стефан Войводов, продуцентска къща „Декидис филмс“ и се реализира с финансовата подкрепа на Национален филмов център и любезната подкрепа на Бизнес парк София.

Общинският драматичен театър „Владимир Трандафилов“ във Видин ще открие новия творчески сезон с пиесата на проф. Кирил Топалов „Бог високо“, за която актьорите вече усърдно репетират, съобщиха от културната институция.

Сюжетът е пряко свързан с историята на Видин и Осман Пазвантоглу, който управлява самостоятелно областта от 1795 г. до смъртта си през 1807 г. Той е смятан за един от най-значимите управители на Видинската област през османското владичество. 

Премиерата се очаква да бъде през октомври около празника на Видин - Димитровден. Режисьор на спектакъла е Минчо Събев, а сценографията е дело на Богдан Гешев. 

Видинският драматичен театър завърши миналия сезон с премиерата на криминалната комедия „Убийство в първа класа“ под режисурата на Евгени Будинов.

На 12 септември с това заглавие предстои гастрол

Когато на 21 юли група "Ролинг стоунс" закрие северноамериканското си турне Hackney Diamonds, мястото на концерта им ще бъде далеч от оживените градове, които са посещавали по време на пътуванията си. Тогава британските легенди на рока ще свирят в планините Озарк, предаде Ройтерс.

Концертът на рокаджиите ще бъде в Ридждейл, Мисури, с население по-малко от хиляда души. Мик Джагър и компания ще излязат на сцената сред живописната планинска атмосфера на Озарк.

Шоуто си "Ролинг стоунс" ще изнесат в амфитеатъра Тъндър Ридж Нейчър Арина, който гледа към езерото Тейбъл Рок и разполага с 20 000 места. 

Амфитеатърът е открит през май. На сцената му концерти вече са изнасяли американските кънтри звезди Морган Уолън и Крис Стейпълтън.

Тъндър Ридж Нейчър Арина е построен от основателя и главен изпълнителен директор на доставчика на риболовни и ловни принадлежн

Държавен куклен театър (ДКТ) - Сливен открива новия театрален сезон 2024-2025 с премиера на спектакъла "Маугли" по Ръдиард Киплинг, съобщиха от културният институт.

Премиерата ще се състои на 15 септември на сцената на ДКТ - Сливен.

Сценарият е на Стефан Белов, режисурата - на Бисерка Колевска, сценография - Наталия Гочева, музика - Сара Чакърова, хореография - Милен Данков, текст на стихове - Цветомира Цонева. Участват актьорите Андрей Иванов, Вангел Апостолов, Виктория Иванова, Георги Янев, Миглена Господинова, Росен Иванов, Силвана Петрова, Теодора Попова-Лазарова, Яница Халачева.

Това е една забавна история за човешките взаимоотношения с разнообразни и ярки характери, облечени в кожата на животни от джунглата, посочват от театъра. Езикът е езопов, като на басня. Това прави историята забавна и достъпна за децата.

Приказката е „за малки и големи

Бургаският художник график доц. Димо Колибаров е поканен за проведе майсторски клас и да представи самостоятелна изложба в Музея на графиката и екслибриса Лиу Шиохай в Тянджън, Китай, съобщават от пресцентъра на Община Бургас. 

Поканата идва от екипа на галерията, към която има и графична база за обучение. Майсторският клас ще се проведе между 10 и 18 август и в него вече записани за участие са множество студенти и завършили академичното си образование творци.

Самостоятелната експозицията на доц. Колибаров ще бъде открита на 11 август. 

В нея ще бъдат изложени 35 непоказвани досега работи, сред които има офорти и акватинта, както и цветна графика от двата му цикъла - „Опит за летене” и „Пътуване”.

През 2025 г. предстои Димо Колибаров да отбележи своя 60-годишен юбилей, за който подготвя и поредица от изложби в София, Варна, Пловдив, Бургас и Помо

Орлин Павлов представя нов сингъл и видео It Felt So Good, съобщават от екипа на изпълнителя.

По идея на музикалния продуцент Васко Иванов-Dexter през май е организирана работна музикална сесия с Орлин Павлов и Кристиан Костов. Тримата за първи път творят заедно и резултатът е It Felt So Good. 

„Магията се случва буквално за два часа. Обсъждат музикални идеи, кантото се излива на момента, след него и текстът. Dexter се включва в аранжимента и мастеринга“, разказват от екипа.

Орлин Павлов добавя, че Кристиан и Dexter са изключително талантливи млади музиканти със световен потенциал и е страхотно удоволствие да работи с тях.

Видеото следва динамиката на песента, като едновременно с това зарежда с чувствена и любовна лятна енергия. Основна роля в историята има уиндсърфистк

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
Неизвестно досега кратко произведение, приписвано на Моцарт и вероятно написано от австрийския композитор в младостта му, е открито в Лайпциг, Германия, съобщиха изследователи, цит ...
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация. Събитията са част от културния календар на общината, а мястото ...
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната инст ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Калейдоскоп
5679
Калейдоскоп

Започнаха снимките на филма „Куцото куче на Антарктида“

Официалния старт на снимачния процес на първия български анимационен филм с документални елементи на тема Антарктида бе даден вчера. Това съобщи проф. Христо Пимпирев, основател и председател на Българския антарктически институт и директор на Националния център за полярни изследвания.Филмът „Куцото куче на Антарктида“ ще представи пътя на антарктическите експедиции от Амундсен-Скот до българския принос към изследванията на Ледения континент.

| 29 Юни 2024, 15:56 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Започнаха снимките на филма „Куцото куче на Антарктида“
Започнаха снимките на филма „Куцото куче на Антарктида“
Снимка © те на филма "Куцото куче на Антарктида" започнаха на 28 юни 2024 г.

Официалния старт на снимачния процес на първия български анимационен филм с документални елементи на тема Антарктида бе даден вчера. Това съобщи проф. Христо Пимпирев, основател и председател на Българския антарктически институт и директор на Националния център за полярни изследвания.

Филмът „Куцото куче на Антарктида“ ще представи пътя на антарктическите експедиции от Амундсен-Скот до българския принос към изследванията на Ледения континент.

Актьорът Тимъти Шаламе ще участва и ще продуцира филма "Марти Върховния" на режисьора Джош Сафди и независимата компания A24, съобщи "Варайъти". 

Източници, запознати с проекта, казват, че филмът разказва измислена история, докато от "Варайъти" имат информация, че той е вдъхновен от истинската история на професионалния състезател по тенис на маса Марти Райсман. 

Освен режисьор на филма, Джош Сафди е и негов съсценарист заедно с Роналд Бронстийн.

Независимата компания A24 потвърди новината в публикация в социалните мрежи.

Марти Райсман, починал през 2012 г., е шампион по тенис на маса, който започва кариерата си като обирджия в Манхатън. В периода между 1946 и 2002 г. Райсман е спечелил 22 титли по пинг-понг и пет бронзови медала от Световното първенство по тенис на маса. 

Тимъти Шаламе отдавна е фен на братята Сафди, като през 201

Историческият музей в Исперих реставрира и дигитализира движими културни ценности от архивните фондове. Дейностите са по проект „Съвременни решения за опазване и съхранение на движимото културно наследство“, чието изпълнение вече приключва, съобщи д-р Веселина Белева, главен уредник в културната институция.

Финансирането на проекта на Историческия музей в Исперих е от конкурсната сесия на Министерство на културата за проекти в областта на движимото културно наследство, музеите и художествените галерии. Проектът допълва, надгражда и оптимизира условията за съхранение и опазване на движимите културни ценности на шест основни музейни фонда: „История на България XV-XIX век“, „Нова и най-нова история“, „Етнография“, „Археология“, „Нумизматика“ и „Художествен“.

В изпълнение на проектните дейности е осигурено предвиденото съвременно допълващо оборудване, благодарение на коет

Ние чувстваме много голямо доверие от обществото, от правителството, както и от нашата публика. Иначе не бихме могли да съществуваме и би стоял въпросът – кои са нашите зрители и защо въобще излизаме на сцената. Това казва Дмитри Петренко, художествен ръководител на рускоезичния театър „Вене“ в Талин, Естония.

„Ние използваме руски език, без да сме част от Русия. Ние сме автентичен естонски театър с естонски актьори, които играят на руски“, разказва той. „Имаме много рускоговорящи хора, а сега – и много бежанци от Украйна, които също са наши зрители. Защото руският език е този, който ни свързва, той е много по-разпространен от естонския“, допълва актрисата Татяна Косминина.

На фестивала „Световен театър в София“ естонската трупа представи „Страх и отчаяние в третата империя“, едн

Световноизвестният пианист Ланг Ланг ще бъде удостоен тази година с наградата „Опус класик“ за албума Saint-Saens, издаден през март, съобщи ДПА.

Другите големи победители са германската цигуларка Изабел Фауст и френският виолончелист Готие Капукон в категориите „Инструменталист на годината“. 

Наградите „Опус класик“ ще бъдат връчени на 13 октомври на официална церемония в „Концертхаус“ в Берлин, в общо 27 категории.

Журито избра австрийското сопрано Анна Прохаска и немския баритон Константин Кримел за певци на годината. Финландецът Клаус Макела спечели в категорията „Диригент на годината“. 

Асоциацията за популяризиране на класическата музика присъжда наградата „Опус класик“ от 2018 г. 

Ланг Ланг става световноизвестен с изпълнението си по време на церемонията по откриването на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г. През следващи

Габровската художествена галерия „Христо Цокев“ представя творба от скулптора Панайот Димитров - Понката за акцент на август. Това е скулптурата „Легенда за куманката“. Тя е единствената творба на Димитров, която галерията притежава, съобщават от културната институция. 

С това Художествена галерия „Христо Цокев” отдава чест на Панайот Димитров-Понката по случай неговия 90-годишен юбилей. Той е скулптор емблема за българската традиция в това изкуство.

Роден е в Сливен през 1934 г., но бива най-често свързван с Велико Търново, където в публична среда са ситуирани част от най-известните му монументални пластики, посочват от галерията. 

Изящно изработената глава е в типичния обобщен и дори минималистичен стил на автора. В късния си период той овладява всеки материал, като в случая говорим за дървото. С изключи

“Куцото куче” е името на най-старата постройка на българската полярна база на остров Ливингстън от 1988 г. с размери 6 метра на 3.5 метра. През 2012 г. е обявена за музей – филиал на Националния исторически музей в София и е включена през 2015 г. в списъка на културно-историческото наследство на Антарктида, изготвен от Консултативното съвещание на Антарктическия договор. 

Филмовият екип се ръководи от режисьора Стефан Войводов, продуцентска къща „Декидис филмс“ и се реализира с финансовата подкрепа на Национален филмов център и любезната подкрепа на Бизнес парк София.

Общинският драматичен театър „Владимир Трандафилов“ във Видин ще открие новия творчески сезон с пиесата на проф. Кирил Топалов „Бог високо“, за която актьорите вече усърдно репетират, съобщиха от културната институция.

Сюжетът е пряко свързан с историята на Видин и Осман Пазвантоглу, който управлява самостоятелно областта от 1795 г. до смъртта си през 1807 г. Той е смятан за един от най-значимите управители на Видинската област през османското владичество. 

Премиерата се очаква да бъде през октомври около празника на Видин - Димитровден. Режисьор на спектакъла е Минчо Събев, а сценографията е дело на Богдан Гешев. 

Видинският драматичен театър завърши миналия сезон с премиерата на криминалната комедия „Убийство в първа класа“ под режисурата на Евгени Будинов.

На 12 септември с това заглавие предстои гастрол

Когато на 21 юли група "Ролинг стоунс" закрие северноамериканското си турне Hackney Diamonds, мястото на концерта им ще бъде далеч от оживените градове, които са посещавали по време на пътуванията си. Тогава британските легенди на рока ще свирят в планините Озарк, предаде Ройтерс.

Концертът на рокаджиите ще бъде в Ридждейл, Мисури, с население по-малко от хиляда души. Мик Джагър и компания ще излязат на сцената сред живописната планинска атмосфера на Озарк.

Шоуто си "Ролинг стоунс" ще изнесат в амфитеатъра Тъндър Ридж Нейчър Арина, който гледа към езерото Тейбъл Рок и разполага с 20 000 места. 

Амфитеатърът е открит през май. На сцената му концерти вече са изнасяли американските кънтри звезди Морган Уолън и Крис Стейпълтън.

Тъндър Ридж Нейчър Арина е построен от основателя и главен изпълнителен директор на доставчика на риболовни и ловни принадлежн

Държавен куклен театър (ДКТ) - Сливен открива новия театрален сезон 2024-2025 с премиера на спектакъла "Маугли" по Ръдиард Киплинг, съобщиха от културният институт.

Премиерата ще се състои на 15 септември на сцената на ДКТ - Сливен.

Сценарият е на Стефан Белов, режисурата - на Бисерка Колевска, сценография - Наталия Гочева, музика - Сара Чакърова, хореография - Милен Данков, текст на стихове - Цветомира Цонева. Участват актьорите Андрей Иванов, Вангел Апостолов, Виктория Иванова, Георги Янев, Миглена Господинова, Росен Иванов, Силвана Петрова, Теодора Попова-Лазарова, Яница Халачева.

Това е една забавна история за човешките взаимоотношения с разнообразни и ярки характери, облечени в кожата на животни от джунглата, посочват от театъра. Езикът е езопов, като на басня. Това прави историята забавна и достъпна за децата.

Приказката е „за малки и големи

Бургаският художник график доц. Димо Колибаров е поканен за проведе майсторски клас и да представи самостоятелна изложба в Музея на графиката и екслибриса Лиу Шиохай в Тянджън, Китай, съобщават от пресцентъра на Община Бургас. 

Поканата идва от екипа на галерията, към която има и графична база за обучение. Майсторският клас ще се проведе между 10 и 18 август и в него вече записани за участие са множество студенти и завършили академичното си образование творци.

Самостоятелната експозицията на доц. Колибаров ще бъде открита на 11 август. 

В нея ще бъдат изложени 35 непоказвани досега работи, сред които има офорти и акватинта, както и цветна графика от двата му цикъла - „Опит за летене” и „Пътуване”.

През 2025 г. предстои Димо Колибаров да отбележи своя 60-годишен юбилей, за който подготвя и поредица от изложби в София, Варна, Пловдив, Бургас и Помо

Орлин Павлов представя нов сингъл и видео It Felt So Good, съобщават от екипа на изпълнителя.

По идея на музикалния продуцент Васко Иванов-Dexter през май е организирана работна музикална сесия с Орлин Павлов и Кристиан Костов. Тримата за първи път творят заедно и резултатът е It Felt So Good. 

„Магията се случва буквално за два часа. Обсъждат музикални идеи, кантото се излива на момента, след него и текстът. Dexter се включва в аранжимента и мастеринга“, разказват от екипа.

Орлин Павлов добавя, че Кристиан и Dexter са изключително талантливи млади музиканти със световен потенциал и е страхотно удоволствие да работи с тях.

Видеото следва динамиката на песента, като едновременно с това зарежда с чувствена и любовна лятна енергия. Основна роля в историята има уиндсърфистк

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.