NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Силистренски художници откриха изложба, посветена на река Дунав
5651
Калейдоскоп

Силистренски художници откриха изложба, посветена на река Дунав

Изложба със заглавие „Реката“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е дело на Дружеството на художниците в Силистра и е посветена на предстоящия празник на река Дунав – 29 юни. Изложбата се състои от около 50 творби живопис, графика, керамика и скулптура на художници от крайдунавския град.  Със свои произведения участват утвърдени имена в културните среди, както и млади таланти, тепърва проправящи си път в света на изкуството

| 27 Юни 2024, 18:44 ч.
Силистренски художници откриха изложба, посветена на река Дунав
Силистренски художници откриха изложба, посветена на река Дунав
Снимка © БТА

Изложба със заглавие „Реката“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е дело на Дружеството на художниците в Силистра и е посветена на предстоящия празник на река Дунав – 29 юни.

Една от най-популярните туристически атракции в Чикаго - скулптурата „Облачната врата“, известна още като „Бобчето“, отново е отворена за посетители след почти едногодишен ремонт и строителство, предаде Асошиейтед прес. 

Строителството започва през август миналата година, а оградата около емблематичната скулптура ограничава достъпа на посетители отблизо. Според Департамента по културни въпроси и специални събития в Чикаго работата по площада около скулптурата включва нови стълби, достъпни рампи и хидроизолационна система. 

Скулптурата с форма на боб е дело на Аниш Капур и тежи 110 тона. 

Площадът, където се намира произведението на изкуството, е в оживен туристически център в близост до Мичиган авеню. „Бобчето“ е вдъхновено от течния живак. Повърхността на скулптурата отразява и изкривява гледките към небостъргачите и хората наоколо. Посетителите

Концерт в подкрепа на хората с репродуктивни проблеми и на каузата за повече българска музика в национален ефир ще се проведе във Велико Търново, съобщи съорганизаторът на събитието за града Пенко Пенков.

Проявата, която е част от националното турне "С песен и стих в сърцата", ще е на 27 юни в Летния театър. В него ще участват Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Петя Буюклиева, Милена Славова, Росица Ганева, дуетите „Шик“ и Weil, Коцето Калки, Искрен Пецов, „Дует с кауза“ - Галя Георгиева и Атанас Лазаров, вокално трио Deja vu (Мирослав Станчев, Дражо Бошнаков и Бранимир Недков), групите „Спринт“, „Хоризонт“ и „Жестим“.

Концертите от турнето се провеждат под съпровода на оркестър „София“, а техен водещ е Веселин Пренеров. Събитието се провежда със съдействието на Община Велико Търново, а специални гости на сцената ще са децата и младежите от Детско естрадно студио “Руми

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години. Неин автор е главният уредник в отдел „Нова и най-нова история“ на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище д-р Тоня Любенова. 

Върху три постера са разположени факсимилета на фотографии и документи, обединени под наименованието „Спомен за голямото наводнение на р. Врана в Търговище, 6 юли 1914 г“. От Регионалния музей посочват, че това е най-стихийното и унищожително природно бедствие в града, случило се през последните 150 години, или поне, откакто се води статистика и има документирани спомени, снимки и дописки в пресата. А шокът, преживяното и последствията са толкова големи, че дори при кръщаването на улиците през 1927 г., улицата от големия мост до Боровата гора получава името „6 юлий”, допълват специалистите от РИМ-Търговище. 

Сред поместените

Организацията на ООН за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) включи манастира "Свети Иларион" в ивицата Газа в Списъка на застрашеното световно наследство заради войната между "Хамас" и Израел, започнала след изненадващото нападение на радикалната палестинска групировка на 7 октомври м.г.,  предаде АФП. 

Решението беше взето на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство, който заседава в индийската столица Делхи.

"С това решение се признава както изключителната универсална стойност на този обект, така и задължението за неговото опазване пред лицето на непосредствените опасности", посочва ЮНЕСКО в съобщение за медиите.
    
Кандидатурата на обекта за включване в списъка беше разгледана от участниците в сесията в спешен и опростен порядък, като бяха взети предвид продължаващите военни операции в региона. 

Съгласно решение

Мюзикълът „Дух“ се представя премиерно на Опера в Летния театър във Варна. Музиката е композирана от Дейв Стюарт и Глен Балард, които са автори и на либретото заедно с Брус Джоел Рубин. 

Режисьор на постановката на Варненската опера е Сребрина Соколова, диригент е Страцимир Павлов. Сценографията е дело на Петко Танчев, костюмите са на Ася Стоименова, хореографията на Надя Димокова. В главните роли влизат Милица Гладнишка, Калоян Николов, Лилия Илиева - Михайлова, Велин Михайлов.

В основата на концепцията на режисьорката Сребрина Соколова са романтиката и балансът между материя и дух, между исканията на сърцето и ума като основен фактор за вземането на житейските решения, каза тя . „Визията на спектакъла е модерна, защото целта ни беше младата публиката, която не е гледала филма, да се припознае в актьорите“, обясни тя и добави, че са използвани ауди

Изложбата се състои от около 50 творби живопис, графика, керамика и скулптура на художници от крайдунавския град.  Със свои произведения участват утвърдени имена в културните среди, както и млади таланти, тепърва проправящи си път в света на изкуството. Сред авторите личат имената на проф. Ангел Станев, Йордан Колев, Константин Дончев, Пламен Аврамов, Димитър Кулев, Вихрен Иванов, Боян Вихренов, Христина Гаева, Ана Димитрова, Георги Найденов, Стефан Пенчев.

Приветствия към художниците отправиха областният управител Илиян Великов, председателят на местния Общински съвет Димитър Трендафилов и зам.-кметът на Община Силистра Стилиян Стойчев.

Изложбата може да бъде видяна от посетителите на галерията до края на юли.

В културен център „РеБонкърс“ във Варна ще бъде представен движенческият пърформанс Saline Nebula на Сдружение „Ареалност“. 

Той е в програмата „Шоукейс“ на Международния театрален фестивал (МТФ) „Варненско лято“. 

Спектакълът е създаден от Станислав Генадиев и Виолета Витанова, които са водещи имена в съвременния танц и пърформанс в България. И двамата са с балетно образование, след което професионалният им път преминава през участие в международни проекти и създаване на собствени авторски представления. Общата им творческа работа започва през 2006 г., докато Станислав Генадиев танцува в швейцарската компания „Линга“.

Първият им успешен спектакъл е Imago през 2006 г., който е и първата танцова продукция, получила театралната награда „Икар“ за дебют. 

Техни представления са представяни на множество фестивали в България и Европа. 

О

Трийсет и седем български филми и 19 киноленти от чужбина са включени в конкурсната програма на Международния фестивал на любителските исторически филми, който ще се състои от 28 до 30 юни в Шумен, съобщиха от Народно читалище "Добри Войников - 1856". 

В тазгодишното издание на фестивала участват кинолюбители от Русе, Добрич, Варна, Пловдив, София, Стара Загора, Хасково, Димитровград, Белоградчик, Търговище, Каспичан и Шумен. 

На фестивала ще бъдат представени и филми от Черна гора, Великобритания, Нидерландия, Република Северна Македония, Молдова, Словения, Украйна и Русия, добавят от шуменското читалище.

Любителските и историческите филми, включени в програмата на фестивала представят сюжети и истории, свързани с национално-освободителното движение, войните за независимост, места на паметта, фолклорни традиции, имена в българското и световното изкуство.

Деветото издание на фестивала на стъклото „Стъклена плетеница“ започна днес в Музея на архитектурно-историческия резерват (МАИР) „Боженци“. 

Той ще продължи до 4 август.

На територията на МАИР „Боженци“ са разположени три обекта. Под навеса на менгема е ателието на Деница Венкова, която представя гравиране върху стъкло. Експериментиращата в сферите стъклопис, керамика и арт фотография Неда Личева посреща почитателите на рисуването наопаки в двора на къщата музей „Баба Райна”. Работилницата за класически витраж е разположена в изложбената зала на Старото школо.

„Интересът към фестивала е голям. През годините се увеличава броят на посетителите“, каза Анастасия Тонкова, част от екипа в работилницата за класически витраж. Според нея няма предпочитания между трите обекта и всички са еднакво ангажирани.

„За девета година сме участници във фестивала. За то

Иван Станев бе един вечен бунтар и авангардист, умеещ да режисира чрез текста. Този портрет на един от големите реформатори на сценичното изкуство у нас бе очертан на дискусионна среща, която се състоя в рамките на 32-рия театрален фестивал „Варненско лято“. В нея участваха Жанет Спасова, която работи със Станев почти във всичките му спектакли и се налага като знакова актриса на Фолксбюне в Берлин; режисьорът Явор Гърдев и културологът проф. Александър Кьосев. Водещ бе проф. Камелия Николова. 

Проф. Николова припомни, че на 29 юни Иван Станев щеше да навърши 65 години, ако не ни бе напуснал на 1 декември м.г. Според нея най-нерадостното за него би било всички да харесват представленията му, защото неговият театър, въпреки че изглежда като да не се интересува от зрителя, всъщност цели да го накара да се замисли и да го разтърси най-вече през стратегията на езика. 

Агенцията на ООН за бежанците обяви британския актьор Тео Джеймс за глобален посланик на добра воля, предаде Ройтерс.

Джеймс, познат с ролите си във филмови продукции като "Дивергенти" и телевизионни сериали като "Джентълмените" и "Белият лотос", подкрепя ВКБООН от 2016 г. 

Актьорът е пътувал до Гърция, Франция и Йордания, за да се срещне с лица, търсещи убежище, и бежанци, съобщиха от агенцията.

Тео Джеймс споделя, че разбира жертвите и борбите, пред които са изправени бежанците, въз основа на опита на собственото си семейство. Дядото на актьора бяга по време на Втората световна война от Гърция в Сирия, където намира убежище и успява да изгради живота си наново. 

"Ето защо за мен е важно да бъда солидарен с бежанците, които днес бягат от конфликти, и да помогна за споделянето на техните истории. Те се нуждаят от нашата подкрепа сега повече от

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
Неизвестно досега кратко произведение, приписвано на Моцарт и вероятно написано от австрийския композитор в младостта му, е открито в Лайпциг, Германия, съобщиха изследователи, цит ...
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация. Събитията са част от културния календар на общината, а мястото ...
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната инст ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Калейдоскоп
5651
Калейдоскоп

Силистренски художници откриха изложба, посветена на река Дунав

Изложба със заглавие „Реката“ беше открита в Художествената галерия в Силистра.Изложбата се състои от около 50 творби живопис, графика, керамика и скулптура на художници от крайдунавския град.  Със свои произведения участват утвърдени имена в културните среди, както и млади таланти, тепърва проправящи си път в света на изкуството.

| 27 Юни 2024, 18:44 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Силистренски художници откриха изложба, посветена на река Дунав
Силистренски художници откриха изложба, посветена на река Дунав
Снимка © БТА

Изложба със заглавие „Реката“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е дело на Дружеството на художниците в Силистра и е посветена на предстоящия празник на река Дунав – 29 юни.

Изложбата се състои от около 50 творби живопис, графика, керамика и скулптура на художници от крайдунавския град.  Със свои произведения участват утвърдени имена в културните среди, както и млади таланти, тепърва проправящи си път в света на изкуството. Сред авторите личат имената на проф. Ангел Станев, Йордан Колев, Константин Дончев, Пламен Аврамов, Димитър Кулев, Вихрен Иванов, Боян Вихренов, Христина Гаева, Ана Димитрова, Георги Найденов, Стефан Пенчев.

Една от най-популярните туристически атракции в Чикаго - скулптурата „Облачната врата“, известна още като „Бобчето“, отново е отворена за посетители след почти едногодишен ремонт и строителство, предаде Асошиейтед прес. 

Строителството започва през август миналата година, а оградата около емблематичната скулптура ограничава достъпа на посетители отблизо. Според Департамента по културни въпроси и специални събития в Чикаго работата по площада около скулптурата включва нови стълби, достъпни рампи и хидроизолационна система. 

Скулптурата с форма на боб е дело на Аниш Капур и тежи 110 тона. 

Площадът, където се намира произведението на изкуството, е в оживен туристически център в близост до Мичиган авеню. „Бобчето“ е вдъхновено от течния живак. Повърхността на скулптурата отразява и изкривява гледките към небостъргачите и хората наоколо. Посетителите

Концерт в подкрепа на хората с репродуктивни проблеми и на каузата за повече българска музика в национален ефир ще се проведе във Велико Търново, съобщи съорганизаторът на събитието за града Пенко Пенков.

Проявата, която е част от националното турне "С песен и стих в сърцата", ще е на 27 юни в Летния театър. В него ще участват Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Петя Буюклиева, Милена Славова, Росица Ганева, дуетите „Шик“ и Weil, Коцето Калки, Искрен Пецов, „Дует с кауза“ - Галя Георгиева и Атанас Лазаров, вокално трио Deja vu (Мирослав Станчев, Дражо Бошнаков и Бранимир Недков), групите „Спринт“, „Хоризонт“ и „Жестим“.

Концертите от турнето се провеждат под съпровода на оркестър „София“, а техен водещ е Веселин Пренеров. Събитието се провежда със съдействието на Община Велико Търново, а специални гости на сцената ще са децата и младежите от Детско естрадно студио “Руми

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години. Неин автор е главният уредник в отдел „Нова и най-нова история“ на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище д-р Тоня Любенова. 

Върху три постера са разположени факсимилета на фотографии и документи, обединени под наименованието „Спомен за голямото наводнение на р. Врана в Търговище, 6 юли 1914 г“. От Регионалния музей посочват, че това е най-стихийното и унищожително природно бедствие в града, случило се през последните 150 години, или поне, откакто се води статистика и има документирани спомени, снимки и дописки в пресата. А шокът, преживяното и последствията са толкова големи, че дори при кръщаването на улиците през 1927 г., улицата от големия мост до Боровата гора получава името „6 юлий”, допълват специалистите от РИМ-Търговище. 

Сред поместените

Организацията на ООН за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) включи манастира "Свети Иларион" в ивицата Газа в Списъка на застрашеното световно наследство заради войната между "Хамас" и Израел, започнала след изненадващото нападение на радикалната палестинска групировка на 7 октомври м.г.,  предаде АФП. 

Решението беше взето на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство, който заседава в индийската столица Делхи.

"С това решение се признава както изключителната универсална стойност на този обект, така и задължението за неговото опазване пред лицето на непосредствените опасности", посочва ЮНЕСКО в съобщение за медиите.
    
Кандидатурата на обекта за включване в списъка беше разгледана от участниците в сесията в спешен и опростен порядък, като бяха взети предвид продължаващите военни операции в региона. 

Съгласно решение

Мюзикълът „Дух“ се представя премиерно на Опера в Летния театър във Варна. Музиката е композирана от Дейв Стюарт и Глен Балард, които са автори и на либретото заедно с Брус Джоел Рубин. 

Режисьор на постановката на Варненската опера е Сребрина Соколова, диригент е Страцимир Павлов. Сценографията е дело на Петко Танчев, костюмите са на Ася Стоименова, хореографията на Надя Димокова. В главните роли влизат Милица Гладнишка, Калоян Николов, Лилия Илиева - Михайлова, Велин Михайлов.

В основата на концепцията на режисьорката Сребрина Соколова са романтиката и балансът между материя и дух, между исканията на сърцето и ума като основен фактор за вземането на житейските решения, каза тя . „Визията на спектакъла е модерна, защото целта ни беше младата публиката, която не е гледала филма, да се припознае в актьорите“, обясни тя и добави, че са използвани ауди

Приветствия към художниците отправиха областният управител Илиян Великов, председателят на местния Общински съвет Димитър Трендафилов и зам.-кметът на Община Силистра Стилиян Стойчев.

Изложбата може да бъде видяна от посетителите на галерията до края на юли.

В културен център „РеБонкърс“ във Варна ще бъде представен движенческият пърформанс Saline Nebula на Сдружение „Ареалност“. 

Той е в програмата „Шоукейс“ на Международния театрален фестивал (МТФ) „Варненско лято“. 

Спектакълът е създаден от Станислав Генадиев и Виолета Витанова, които са водещи имена в съвременния танц и пърформанс в България. И двамата са с балетно образование, след което професионалният им път преминава през участие в международни проекти и създаване на собствени авторски представления. Общата им творческа работа започва през 2006 г., докато Станислав Генадиев танцува в швейцарската компания „Линга“.

Първият им успешен спектакъл е Imago през 2006 г., който е и първата танцова продукция, получила театралната награда „Икар“ за дебют. 

Техни представления са представяни на множество фестивали в България и Европа. 

О

Трийсет и седем български филми и 19 киноленти от чужбина са включени в конкурсната програма на Международния фестивал на любителските исторически филми, който ще се състои от 28 до 30 юни в Шумен, съобщиха от Народно читалище "Добри Войников - 1856". 

В тазгодишното издание на фестивала участват кинолюбители от Русе, Добрич, Варна, Пловдив, София, Стара Загора, Хасково, Димитровград, Белоградчик, Търговище, Каспичан и Шумен. 

На фестивала ще бъдат представени и филми от Черна гора, Великобритания, Нидерландия, Република Северна Македония, Молдова, Словения, Украйна и Русия, добавят от шуменското читалище.

Любителските и историческите филми, включени в програмата на фестивала представят сюжети и истории, свързани с национално-освободителното движение, войните за независимост, места на паметта, фолклорни традиции, имена в българското и световното изкуство.

Деветото издание на фестивала на стъклото „Стъклена плетеница“ започна днес в Музея на архитектурно-историческия резерват (МАИР) „Боженци“. 

Той ще продължи до 4 август.

На територията на МАИР „Боженци“ са разположени три обекта. Под навеса на менгема е ателието на Деница Венкова, която представя гравиране върху стъкло. Експериментиращата в сферите стъклопис, керамика и арт фотография Неда Личева посреща почитателите на рисуването наопаки в двора на къщата музей „Баба Райна”. Работилницата за класически витраж е разположена в изложбената зала на Старото школо.

„Интересът към фестивала е голям. През годините се увеличава броят на посетителите“, каза Анастасия Тонкова, част от екипа в работилницата за класически витраж. Според нея няма предпочитания между трите обекта и всички са еднакво ангажирани.

„За девета година сме участници във фестивала. За то

Иван Станев бе един вечен бунтар и авангардист, умеещ да режисира чрез текста. Този портрет на един от големите реформатори на сценичното изкуство у нас бе очертан на дискусионна среща, която се състоя в рамките на 32-рия театрален фестивал „Варненско лято“. В нея участваха Жанет Спасова, която работи със Станев почти във всичките му спектакли и се налага като знакова актриса на Фолксбюне в Берлин; режисьорът Явор Гърдев и културологът проф. Александър Кьосев. Водещ бе проф. Камелия Николова. 

Проф. Николова припомни, че на 29 юни Иван Станев щеше да навърши 65 години, ако не ни бе напуснал на 1 декември м.г. Според нея най-нерадостното за него би било всички да харесват представленията му, защото неговият театър, въпреки че изглежда като да не се интересува от зрителя, всъщност цели да го накара да се замисли и да го разтърси най-вече през стратегията на езика. 

Агенцията на ООН за бежанците обяви британския актьор Тео Джеймс за глобален посланик на добра воля, предаде Ройтерс.

Джеймс, познат с ролите си във филмови продукции като "Дивергенти" и телевизионни сериали като "Джентълмените" и "Белият лотос", подкрепя ВКБООН от 2016 г. 

Актьорът е пътувал до Гърция, Франция и Йордания, за да се срещне с лица, търсещи убежище, и бежанци, съобщиха от агенцията.

Тео Джеймс споделя, че разбира жертвите и борбите, пред които са изправени бежанците, въз основа на опита на собственото си семейство. Дядото на актьора бяга по време на Втората световна война от Гърция в Сирия, където намира убежище и успява да изгради живота си наново. 

"Ето защо за мен е важно да бъда солидарен с бежанците, които днес бягат от конфликти, и да помогна за споделянето на техните истории. Те се нуждаят от нашата подкрепа сега повече от

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.