NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Българският културен институт в Будапеща представя изложбата "Любов по време на Армагедон" на преподаватели от Софийския университет
2748
Авансцена

Българският културен институт в Будапеща представя изложбата "Любов по време на Армагедон" на преподаватели от Софийския университет

Българският културен институт в Будапеща представя изложбата"Любов по време на Армагедон" на проф. д-р Бисера Вълева и проф. д-р Анна Цоловска. Те са преподаватели в катедра “Визуални изкуства‘‘ на Факултета по науки за образованието и изкуствата (ФНОИ) към Софийския университет (СУ) “Св

| 26 Юни 2024, 15:07 ч.
Българският културен институт в Будапеща представя изложбата
Българският културен институт в Будапеща представя изложбата "Любов по време на Армагедон" на преподаватели от Софийския университет
Снимка © Софийски университет

Българският културен институт в Будапеща представя изложбата"Любов по време на Армагедон" на проф. д-р Бисера Вълева и проф. д-р Анна Цоловска. Те са преподаватели в катедра “Визуални изкуства‘‘ на Факултета по науки за образованието и изкуствата (ФНОИ) към Софийския университет (СУ) “Св. Климент Охридски‘‘, съобщиха от  висшето училище.

Художникът Красимир Желев ще представи в Самоков изложба живопис с около 20 платна. Тя ще бъде официално открита на 13 септември в Сарафската къща в града, съобщи кураторът Георги Георгиев. 

Той посочи, че творбите са живописни – масло върху платно. Георгиев каза, че е съученик с Красимир Желев и заедно са участвали в множество изложби.

Желев участва и в пленера "Нишки на времето", който се състоя през месец август в Самоков. 

Изложбата се открива съвместно между самоковската „Ретро арт галерия“ и Национален дарителски фонд „13 века България“. 

Красимир Желев е роден на 27 февруари 1968 година в село Василево, област Добрич. Завършва Средно специално художествено училище (дн. Национална гимназия по пластични изкуства и дизайн „Академик Дечко Узунов“) в Казанлък и педагогика на пластичните изку

Режисьорът Франсис Форд Копола и групата "Грейтфул дед" са сред тазгодишните носители на наградата на Центъра за сценични изкуства "Джон Ф. Кенеди", предаде Асошиейтед прес. 
 
Те ще бъдат отличени за цялостно творчество в областта на изкуството, заедно с джаз тромпетиста Артуро Сандовал, блус легендата Бони Рейт и театъра "Аполо", поставил началото на кариерите на поколения чернокожи артисти. 

Отличията ще бъдат връчени на специална церемония на 8 декември в Центъра за сценични изкуства "Джон Ф. Кенеди" във Вашингтон. Тя ще бъде излъчена по телевизионния канал Си Би Ес на 23 декември. 

Започвайки като фолклорен квинтет в Сан Франциско през 60-те години на миналия век, групата "Грейтфул дед" постепенно се превръща в културен феномен и в една от най-успешните концертни формации на всички времена, отбелязва Асошиейтед прес.

Франсис Форд

Новият музей за съвременно изкуство „Брера“ в Милано ще отвори врати през есента, 52 години след като е бил замислен, предаде Асошиейтед прес. 

Той се намира в близост до миланската картинната галерия „Брера“, създадена през 1809 година. В новия музей ще се помещават над 100 произведения на съвременното изкуство, които са част от колекцията на „Брера“ и през по-голямата част от времето са били съхранявани в склад. 

Проектът е бил прекъсван много пъти. Последното забавяне е свързано с откриването на азбест и проблеми с климатичната система.

Музеят за съвременно изкуство ще бъде официално открит на 7 декември, когато ще се състои ежегодната гала премиера на оперния сезон на миланския театър „Ла Скала“.

Новият директор на „Брера“ Анджело Креспи пое поста през февруари.  Неговият предшественик, британският историк Джеймс Брадбърн, бе начело з

Румънският режисьор Габор Томпа ще постави във Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“ Шекспировата класика „Както ви харесва“, съобщават от културния институт. 

Поканата за неговото гостуване е отправена от директорката на Театрално-музикалния продуцентски център Даниела Димова. Режисьорът ще пристигне в града в началото на юли, за да направи за кастинг за актьорите в спектакъла. 

Премиерата предстои на 16 и 17 октомври т.г, допълват от трупата. 

Драматург и преводач на текста за постановката е Аглика Стефанова, която работи като драматург на Варненския театър в различни периоди от неговото развитие. Tя преведе от френския оригинал „Инстинктът“ от Анри Кистмекер, първата пиеса в историята на театъра, чиято нова постановка бе акцент в юбилейната програма за 100-годишнината на институцията. 

Габор Том

От 1 до 30 септември е срокът за кандидатстване за участие в четвъртото издание на националното „Биенале на илюстрацията“, съобщават организаторите.

Форумът приема произведения в две категории – „Реализирани творби“ - външни проекти като илюстрации за книги, реклами, физически продукти, онлайн платформи и др., както и творби, които предстои да видят бял свят, и „Нереализирани творби“ - скици, рисунки, моментни инспирации, анализни илюстрации, дълги разработки и т.н.

Четвъртото издание на биеналето отново няма тема, за да даде възможност на авторите да покажат най-добрите си творби, създадени през последните две години, посочват организаторите. Допълват, че няма ограничения и по отношение на медията и изразните средства, които включват акварел, темпера, пастели, моливи, туш, колаж, дигитални техники, фотография, графика, триизме

На откриването експозицията беше представена от директора на института Пламен Пейков. На събитието присъства и Христо Полендаков - посланик на Република България в Унгария. Посетителите ще имат възможност да разгледат изложбата до 18 юли 2024 г.

Изложбата включва 20 фигуративни творби, изпълнени в класически техники. Идеята за тях се поражда от споделеното желание на авторките да се дистанцират, доколкото това е възможно, от темите и начините на реализация на изкуството в съвременната конюнктура. Това е своеобразно бягство от отвъдчовешката ситуация, от абстракцията, от модерността, от постмодерността, от концептуализма, от натрапените актуални теми, свързани с политика, екология, дигитализация и грантовете, които ги обезпечават.

“Патосът“ на тяхната идея е да се осъществи едно връщане към фигуративната образност чрез средствата на рисунката. В опита си да бъдат максимално искрени пред себе си, авторките намират човешкото в особената, неусетна античовешка ситуация, в която в момента се живее и нейната манипулативна реалност.

Темата за бягството от света на консумацията, независимо, че битието е потопено в него; бягството от адреналиновата наслада; бягството от възможностите за електронна екстензия на тялото и бягството от унификацията на съвременната всевъзможност довежда до фигуративно изразени автентични чувства; до образи, наслада и предпочитание за размяна на емоции пред размяна на информация, обясняват от СУ.

/ЙВЛ

Осмото издание на изложбата от конкурса за художествен анализ „Снимките говорят“ ще бъде открита на 17 юни в галерия-книжарница „София Прес“. 

Това е последното събитие от Европейския месец на фотографията 2024, съобщават организаторите.

Тази година екипът на Националното сдружение фотографска академия „Янка Кюркчиева“ отново ще представи малка част от безценния си архив, включващ над 15 000 фотографски копия на класически и съвременни български автори. Изложбата носи заглавието „Лоте в думи“ и ще постави фокуса върху богатото творчеството на Лоте Михайлова, AFIAP, от което са подбрани двадесет и четири ръчно копирани сребърно-желатинови копия, разказват организаторите.

Имената на финалистите, кой е избран за победител в конкурса и при кого отива наградата, ще бъдат оповестени на самото откриване. 

Те са избрани от журито в състав -  Олимпия

Общо 23 млади тенори от 11 държави ще се борят за приза "Гласът на Камен" в Стара Загора.

Това съобщи на сайта си Държавна опера - Стара Загора по повод Втория международен конкурс за оперни изпълнители, който стартира на 20 август.

Той е регламентиран за вокалисти от 26 до 40 години, а организатори на напреварата са Държавна опера - Стара Загора, Фондация „Камен Чанев“ със съдействието на Сдружение с нестопанска цел „Настоятелство на Старозагорска опера”, и с подкрепата на Национален фонд „Култура”.

Деветчленно жури начело с тенора, диригент и композитор Хосе Кура ще оценява таланта на участниците. Предвидени са три тура на конкурса. 

Официалната церемония по награждаването и гала концертът на лауреатите ще се състоят на 27 август на сцената на Античния форум „Августа Траяна”. Наградените м

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). 

Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ).

В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ. В основата на изложбата са два пърформанса, посветени на субективната география, която тръгва от детството и формира настоящето.

Пърформативната рисунка, представяща енергията на творческия акт като жест на осмисляне на контекста, в който се случва творбата, е във фокуса на артистичната практика на Боряна Петкова през последните години.

Il Volo идват с новата си програма Ad Astra. Концертът е на 2 ноември в зала 1 на НДК, съобщават организаторите от „БГ саунд стейдж“. Гостуването у нас е част от световно турне, чието начало бе поставено с концерт в Рим, на Термите (баните) на Каракала, в началото на юни.

Ad Astra е първият албум на триото с изцяло нови авторски песни, с изключение на Who Wants to Live Forever. Той излезе в края на март, след тяхното участие в 74-ото издание на конкурса „Сан Ремо“ с песента им Capolavoro, отбелязваща кулминацията на тяхната 15-годишна кариера.

„Ad Astra е истински шедьовър, съчетал трите различни и допълващи се личности на Джанлука Джинобле, Пиеро Бароне и Иняцио Боскето. Това е уникален звукозаписен проект, създаден от едни от най-известните авто

Китайската централна банка ще издаде комплект възпоменателни монети с най-високата дървена пагода в света, предаде Синхуа. Комплектът ще се състои от три монети, които са законно платежно средство в Китай. Две от тях ще са златни и една ще бъде сребърна монета.

На лицевата страна и на трите монети е изобразена пагодата на Шакямуни на храма Фогун в окръг Инсян, провинция Шанси, Северен Китай. Религиозната постройка, известна като Дървената пагода на окръг Инсян, е построена през 1056 г. Сградата е с височина 67,31 м и е най-високата и най-старата дървена многоетажна постройка в света според ЮНЕСКО.

Първата кръгла златна монета с тегло 100 грама и номинал 1500 юана (около 210 щатски долара) е с максимален тираж 600 броя. На обратната страна са изобразени птици, облаци и планини. Втората е с тегло 5 грама и е с номинал 80 юана и максимален тираж от 10 000 броя.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 04:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
2748
Авансцена

Българският културен институт в Будапеща представя изложбата "Любов по време на Армагедон" на преподаватели от Софийския университет

Българският културен институт в Будапеща представя изложбата"Любов по време на Армагедон" на проф. д-р Бисера Вълева и проф. д-р Анна Цоловска.Те са преподаватели в катедра “Визуални изкуства‘‘ на Факултета по науки за образованието и изкуствата (ФНОИ) към Софийския университет (СУ) “Св. Климент Охридски‘‘, съобщиха от  висшето училище.

| 26 Юни 2024, 15:07 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Българският културен институт в Будапеща представя изложбата
Българският културен институт в Будапеща представя изложбата "Любов по време на Армагедон" на преподаватели от Софийския университет
Снимка © Софийски университет

Българският културен институт в Будапеща представя изложбата"Любов по време на Армагедон" на проф. д-р Бисера Вълева и проф. д-р Анна Цоловска. Те са преподаватели в катедра “Визуални изкуства‘‘ на Факултета по науки за образованието и изкуствата (ФНОИ) към Софийския университет (СУ) “Св. Климент Охридски‘‘, съобщиха от  висшето училище.

На откриването експозицията беше представена от директора на института Пламен Пейков. На събитието присъства и Христо Полендаков - посланик на Република България в Унгария. Посетителите ще имат възможност да разгледат изложбата до 18 юли 2024 г.

Художникът Красимир Желев ще представи в Самоков изложба живопис с около 20 платна. Тя ще бъде официално открита на 13 септември в Сарафската къща в града, съобщи кураторът Георги Георгиев. 

Той посочи, че творбите са живописни – масло върху платно. Георгиев каза, че е съученик с Красимир Желев и заедно са участвали в множество изложби.

Желев участва и в пленера "Нишки на времето", който се състоя през месец август в Самоков. 

Изложбата се открива съвместно между самоковската „Ретро арт галерия“ и Национален дарителски фонд „13 века България“. 

Красимир Желев е роден на 27 февруари 1968 година в село Василево, област Добрич. Завършва Средно специално художествено училище (дн. Национална гимназия по пластични изкуства и дизайн „Академик Дечко Узунов“) в Казанлък и педагогика на пластичните изку

Режисьорът Франсис Форд Копола и групата "Грейтфул дед" са сред тазгодишните носители на наградата на Центъра за сценични изкуства "Джон Ф. Кенеди", предаде Асошиейтед прес. 
 
Те ще бъдат отличени за цялостно творчество в областта на изкуството, заедно с джаз тромпетиста Артуро Сандовал, блус легендата Бони Рейт и театъра "Аполо", поставил началото на кариерите на поколения чернокожи артисти. 

Отличията ще бъдат връчени на специална церемония на 8 декември в Центъра за сценични изкуства "Джон Ф. Кенеди" във Вашингтон. Тя ще бъде излъчена по телевизионния канал Си Би Ес на 23 декември. 

Започвайки като фолклорен квинтет в Сан Франциско през 60-те години на миналия век, групата "Грейтфул дед" постепенно се превръща в културен феномен и в една от най-успешните концертни формации на всички времена, отбелязва Асошиейтед прес.

Франсис Форд

Новият музей за съвременно изкуство „Брера“ в Милано ще отвори врати през есента, 52 години след като е бил замислен, предаде Асошиейтед прес. 

Той се намира в близост до миланската картинната галерия „Брера“, създадена през 1809 година. В новия музей ще се помещават над 100 произведения на съвременното изкуство, които са част от колекцията на „Брера“ и през по-голямата част от времето са били съхранявани в склад. 

Проектът е бил прекъсван много пъти. Последното забавяне е свързано с откриването на азбест и проблеми с климатичната система.

Музеят за съвременно изкуство ще бъде официално открит на 7 декември, когато ще се състои ежегодната гала премиера на оперния сезон на миланския театър „Ла Скала“.

Новият директор на „Брера“ Анджело Креспи пое поста през февруари.  Неговият предшественик, британският историк Джеймс Брадбърн, бе начело з

Румънският режисьор Габор Томпа ще постави във Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“ Шекспировата класика „Както ви харесва“, съобщават от културния институт. 

Поканата за неговото гостуване е отправена от директорката на Театрално-музикалния продуцентски център Даниела Димова. Режисьорът ще пристигне в града в началото на юли, за да направи за кастинг за актьорите в спектакъла. 

Премиерата предстои на 16 и 17 октомври т.г, допълват от трупата. 

Драматург и преводач на текста за постановката е Аглика Стефанова, която работи като драматург на Варненския театър в различни периоди от неговото развитие. Tя преведе от френския оригинал „Инстинктът“ от Анри Кистмекер, първата пиеса в историята на театъра, чиято нова постановка бе акцент в юбилейната програма за 100-годишнината на институцията. 

Габор Том

От 1 до 30 септември е срокът за кандидатстване за участие в четвъртото издание на националното „Биенале на илюстрацията“, съобщават организаторите.

Форумът приема произведения в две категории – „Реализирани творби“ - външни проекти като илюстрации за книги, реклами, физически продукти, онлайн платформи и др., както и творби, които предстои да видят бял свят, и „Нереализирани творби“ - скици, рисунки, моментни инспирации, анализни илюстрации, дълги разработки и т.н.

Четвъртото издание на биеналето отново няма тема, за да даде възможност на авторите да покажат най-добрите си творби, създадени през последните две години, посочват организаторите. Допълват, че няма ограничения и по отношение на медията и изразните средства, които включват акварел, темпера, пастели, моливи, туш, колаж, дигитални техники, фотография, графика, триизме

Изложбата включва 20 фигуративни творби, изпълнени в класически техники. Идеята за тях се поражда от споделеното желание на авторките да се дистанцират, доколкото това е възможно, от темите и начините на реализация на изкуството в съвременната конюнктура. Това е своеобразно бягство от отвъдчовешката ситуация, от абстракцията, от модерността, от постмодерността, от концептуализма, от натрапените актуални теми, свързани с политика, екология, дигитализация и грантовете, които ги обезпечават.

“Патосът“ на тяхната идея е да се осъществи едно връщане към фигуративната образност чрез средствата на рисунката. В опита си да бъдат максимално искрени пред себе си, авторките намират човешкото в особената, неусетна античовешка ситуация, в която в момента се живее и нейната манипулативна реалност.

Осмото издание на изложбата от конкурса за художествен анализ „Снимките говорят“ ще бъде открита на 17 юни в галерия-книжарница „София Прес“. 

Това е последното събитие от Европейския месец на фотографията 2024, съобщават организаторите.

Тази година екипът на Националното сдружение фотографска академия „Янка Кюркчиева“ отново ще представи малка част от безценния си архив, включващ над 15 000 фотографски копия на класически и съвременни български автори. Изложбата носи заглавието „Лоте в думи“ и ще постави фокуса върху богатото творчеството на Лоте Михайлова, AFIAP, от което са подбрани двадесет и четири ръчно копирани сребърно-желатинови копия, разказват организаторите.

Имената на финалистите, кой е избран за победител в конкурса и при кого отива наградата, ще бъдат оповестени на самото откриване. 

Те са избрани от журито в състав -  Олимпия

Общо 23 млади тенори от 11 държави ще се борят за приза "Гласът на Камен" в Стара Загора.

Това съобщи на сайта си Държавна опера - Стара Загора по повод Втория международен конкурс за оперни изпълнители, който стартира на 20 август.

Той е регламентиран за вокалисти от 26 до 40 години, а организатори на напреварата са Държавна опера - Стара Загора, Фондация „Камен Чанев“ със съдействието на Сдружение с нестопанска цел „Настоятелство на Старозагорска опера”, и с подкрепата на Национален фонд „Култура”.

Деветчленно жури начело с тенора, диригент и композитор Хосе Кура ще оценява таланта на участниците. Предвидени са три тура на конкурса. 

Официалната церемония по награждаването и гала концертът на лауреатите ще се състоят на 27 август на сцената на Античния форум „Августа Траяна”. Наградените м

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). 

Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ).

В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ. В основата на изложбата са два пърформанса, посветени на субективната география, която тръгва от детството и формира настоящето.

Пърформативната рисунка, представяща енергията на творческия акт като жест на осмисляне на контекста, в който се случва творбата, е във фокуса на артистичната практика на Боряна Петкова през последните години.

Il Volo идват с новата си програма Ad Astra. Концертът е на 2 ноември в зала 1 на НДК, съобщават организаторите от „БГ саунд стейдж“. Гостуването у нас е част от световно турне, чието начало бе поставено с концерт в Рим, на Термите (баните) на Каракала, в началото на юни.

Ad Astra е първият албум на триото с изцяло нови авторски песни, с изключение на Who Wants to Live Forever. Той излезе в края на март, след тяхното участие в 74-ото издание на конкурса „Сан Ремо“ с песента им Capolavoro, отбелязваща кулминацията на тяхната 15-годишна кариера.

„Ad Astra е истински шедьовър, съчетал трите различни и допълващи се личности на Джанлука Джинобле, Пиеро Бароне и Иняцио Боскето. Това е уникален звукозаписен проект, създаден от едни от най-известните авто

Китайската централна банка ще издаде комплект възпоменателни монети с най-високата дървена пагода в света, предаде Синхуа. Комплектът ще се състои от три монети, които са законно платежно средство в Китай. Две от тях ще са златни и една ще бъде сребърна монета.

На лицевата страна и на трите монети е изобразена пагодата на Шакямуни на храма Фогун в окръг Инсян, провинция Шанси, Северен Китай. Религиозната постройка, известна като Дървената пагода на окръг Инсян, е построена през 1056 г. Сградата е с височина 67,31 м и е най-високата и най-старата дървена многоетажна постройка в света според ЮНЕСКО.

Първата кръгла златна монета с тегло 100 грама и номинал 1500 юана (около 210 щатски долара) е с максимален тираж 600 броя. На обратната страна са изобразени птици, облаци и планини. Втората е с тегло 5 грама и е с номинал 80 юана и максимален тираж от 10 000 броя.

Темата за бягството от света на консумацията, независимо, че битието е потопено в него; бягството от адреналиновата наслада; бягството от възможностите за електронна екстензия на тялото и бягството от унификацията на съвременната всевъзможност довежда до фигуративно изразени автентични чувства; до образи, наслада и предпочитание за размяна на емоции пред размяна на информация, обясняват от СУ.

/ЙВЛ

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.