NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Творчески отражения Светлинно дрон шоу озари небето над "Абритус" за финала на фестивала "Белите нощи на Разград"
1984
Творчески отражения

Светлинно дрон шоу озари небето над "Абритус" за финала на фестивала "Белите нощи на Разград"

Светлинно дрон шоу озари небето над Археологическия резерват "Абритус". Аудио-визуалният спектакъл със сто дрона беше кулминацията на фестивала на материалното и нематериално наследство „Белите нощи на Разград”. Небето над древноримския град блесна във феерия от цветове и форми. Фигурите с различни символи и надписи, характерни за Разград, заблестяха над Археологическия резерват и бяха аплодирани от посетителите на фестивала

| 25 Юни 2024, 08:51 ч.
Светлинно дрон шоу озари небето над
Светлинно дрон шоу озари небето над "Абритус" за финала на фестивала "Белите нощи на Разград"
Снимка © БТА

Светлинно дрон шоу озари небето над Археологическия резерват "Абритус". Аудио-визуалният спектакъл със сто дрона беше кулминацията на фестивала на материалното и нематериално наследство „Белите нощи на Разград”.

Спектакълът „В ритъм: Пулсът на огъня“ ще има премиера на 16 септември в парка на НДК,  в рамките на 13-ото издание на международния фестивал за куклен и уличен театър „Панаир на куклите“, съобщават от „Жар театър“.

„В ритъм: Пулсът на огъня" е алегоричното и атрактивно представление, което продължава линията на предишните мащабни огнени зрелища на „Жар театър“ („Игнис“, „Паметта на огъня“, „Душа: пробуждане“). Той съчетава в себе си специално написаната от композитора Йордан Владев музика, изкуството на Мима и пантомимата, огнени визиони и картини, хореографии с огнени реквизити и разбира се – ритъм. Включените в спектакъла „огнени барабани“ са уникална техника на б

Балетният спектакъл „Дон Кихот“ ще бъде поставен на сцената на Бургаската опера на 30 юни от 19:00 часа за откриването на Втория международен балетен конкурс „Сара-Нора Прима“. 

В главните роли на Китри и Базил ще бъдат Кристина Чочанова и Симеон Атанасов, който е носител на първа награда от конкурса през миналата година. От почти две години постановката не е била на бургаска сцена поради факта, че изисква сериозен артистичен капацитет, уточниха от пресцентъра на Държавна опера - Бургас.

„Дон Кихот“ е под режисурата на Галина Калчева, а хореографията е на Мариус Петипа и Александър Горски. По сценографията е работил Иван Токаджиев, а по декорите - Яна Дворецка. Асистент-режисьор на постановката е Лина Пеева. 

В спектакъла ще се включат и възпитаниците на балетните класове на Музикалното училище "Проф. Панчо Владигеров" – Бургас. 

На 1 юл

Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов“ в града. Изложбата е подредена в една от залите на постоянната експозиция на галерията, на която бе извършен основен ремонт и модернизация.

Изложбата показва 69 творби на „бащата на графикатурата“, които проследяват творческия му период от 1965 до 2008 г. Сред тях са произведения сериграфии, офорти, илюстрации с туш, рисунки, плакати. Представени са творби от циклите „Гротески“, „Кавъркласик“, „Нещо е излишно, нещо не достига“, „Игра на силуети“. 

„Работата ми в годините се оформи извън Ямбол, но няма никакво значение. Ямбол остана в моята глава като един център практически на целия ми живот. Затова реших да направя

ЮНЕСКО възнамерява да включи мегалитния паметник Стоунхендж в Списъка на световното наследство в опасност заради проект за пътен тунел, преминаващ в близост до праисторическия обект, съобщи АФП, позовавайки се на документ на организацията на ООН.

В писмено решение, видяно от АФП, Комитетът за световно наследство препоръчва Стоунхендж да бъде включен в списъка на застрашените обекти „с оглед мобилизиране на международна подкрепа“.

Включването обаче все още трябва да бъде гласувано от държавите-членки на Комитета за световно наследство, който ще заседава в Делхи от 21 юли. Според дипломат, интервюиран от АФП, има много голям шанс те да одобрят решението.

Построен на етапи между около 3000 и 2300 г. пр.н.е., Стоунхендж е един от най-важните праисторически мегалитни паметници в света по отношение на своите размери, сложна планировка и архитектурна прецизно

Изложбата „Визия и интуиция“ на Станислав Божанков събира 50 избрани произведения, които обхващат три основни теми – сърдечно, джазово и слънчево. Творчеството на Божанков, което се отличава с дълбока концептуалност и иновативност, се развива в областта на живописта, графиката, колажа и инсталацията, коментира кураторът на изложбата Пламена Димитрова-Рачева. Откриването е на 13 август в музей-галерия „Анел“.

Авторът има 45 награди и участия в над 400 изложби по целия свят.

Заглавието „Визия и интуиция“ е вдъхновено от дефиницията на италианския философ Бенедето Кроче, който определя изкуството като израз на интуицията, тоест на вътрешното виждане. „Божанков възприема тази идея като своя художествена философия, изразена

Небето над древноримския град блесна във феерия от цветове и форми. Фигурите с различни символи и надписи, характерни за Разград, заблестяха над Археологическия резерват и бяха аплодирани от посетителите на фестивала. Hа фона на песента Ameno на Era и друга популярна класическа и рок музика дpoнoвeтe изобразиха мечове, наподобяващи тези, с които римляните са се били по нашите земи, Златния Пегас, колоните на Абритус. В небето се появи и надписът "Абритус", а като финал бе изписано посланието "Aз oбичaм Разград" с голямо сърце.

Десетминутното светлинно дрон шоу „Абритус” е създадено по поръчка на Община Разград специално за фестивала „Белите нощи“. 

Организатор на двудневния фестивал, посветен на материалното и нематериално културно наследство, е Община Разград. В две поредни вечери на 23 и 24 юни – в нощта срещу Еньовден и на самия празник, разградските къщи музеи се оживяват от различни видове изкуства и от публиката на спектаклите. 

Втората вечер от "Белите нощи на Разград" е посветена на античната история и се провежда сред руините на древния римски град Абритус. Тази година разградчани отново имаха възможност да видят уникално съкровище, намерено по българските земи. В Интерактивния музей, част от Регионалния исторически музей беше изложено Вълчитрънското съкровище от фонда на Регионалния исторически музей в Плевен. В концерта на открито под звездите и в атмосферата на древния Абритус, на импровизираната сцена на вила „Урбана“ концерт изнесоха музикантите от група 12 BAR. 

Началникът на отдел „Култура, туризъм и международни дейности” в Община Разград Катерина Ганева изказа благодарност към музейните работници от Регионалния исторически музей и другите културни институти в града, ангажирани през двете „Бели нощи на Разград” с организацията на проявите. Тя покани всички жители и гости на Разград да присъстват и на следващото по-значимо културно събитие в календара на Общината – Панаир на киселото мляко и Фестивал на народните традиции и художествени занаяти на 21, 22 и 23 юли.

Надявам се скоро да започна да свиря на „Гуарнери дел Джезу“ - цигулката, с която е свирила Стойка Миланова толкова дълго време. Това каза цигуларката Лия Петрова, която снощи получи ценния инструмент от министъра на културата Найден Тодоров. 

Цигуларката обясни, че не е очаквала комисията в Министерството на културата да избере нея, но се е сбъднала нейна детска мечта. Снощи бе обявено и че цигулката „Страдивариус“ на проф. Минчо Минчев отива в ръцете на Светлин Русев. 

„В момента, за жалост, ние не знаем точно кога ще можем физически да получим инструментите, тъй като има някои административни неща, които трябва да се уредят - застраховки и т.н. Не мога да ви кажа точна дата на това кога ще получа инструмента и съответно кога ще започна да свиря на него, но се надявам да е скоро“, каза тя.

Министър Найден Тодоров

Концерт „Чудният свят на Оперетата“ ще изнесе трупата на Варненската опера днес в Летния театър в града. Диригент е Владимир Бошнаков, режисьор - Александър Мутафчийски.

Оперетата ще се появи пред варненската публика в пълния си блясък с празничен заряд и незабравимите мелодии на най-искрящите бисери от съкровищницата на световната класика като „Царицата на чардаша“, „Графиня Марица“, „Веселата вдовица“, „Страната на усмивките“, „Прилепът“ и други обичани творби, които вълнуват вече много десетилетия своите почитатели, казва режисьорът. По думите му оперетният жанр е приказка за любовта, която трогва понякога до сълзи или предизвиква спонтанни усмивки, но винаги ни завладява с прекрасната си музика и забавните си сюжети.

Оперетните откъси ще бъдат изпълнени от певците Илина Михайлова, Лилия Илиева-Михайлова, Мария Павлова, Жана Костова, Калина Жекова, Рейналдо Дроз, Пл

За първи път в Стара Загора българският актьор и директор на Сатиричен театър „Алеко Константинов“ Калин Сърменов откри своя изложба живопис под названието „Светлата страна на нещата“. 

Тя е подредена във фоайето на Държавна опера Стара Загора, а творбите предизвикаха интерес от страна на посетителите на единадесетото издание на кинофесивала за ново европейско кино „Златната липа“.

За да открие експозицията, специален гост бе проф. д-р Ани Златева, декан на Педагогическия факултет при Тракийски университет - Стара Загора, която изрази възхищението си от творбите на известния български актьор. „За мен е голямо удоволствие да открия тази изложба. 

Възхищавам се на хора, които намират светлата страна на нещата в този мрачен свят, който ни залива. Когато разгледах картините на Калин Сърменов открих, че той изгражда образите си със светлина, обожавам този похв

Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Тя е посветена на 85 години от създаването на шуменското филателно дружество и ще остане експонирана до 23 юни.

Организатори на филателната експозиция са „Български пощи”, Община Шумен и Съюза на българските филателисти. На церемонията по откриването на изложбата присъстваха областният управител на Шумен проф. Добромир Добрев, Десислава Петрова - зам.-кмет на община Шумен, Димитрина Неделчева – изпълняващ длъжността ръководител на Областна пощенска станция - Шумен, представители на Съюза на българските филателисти и филателното дружество в областния град.

В рамките на инициативата бяха представени и детски рисунки, участвали в конкурс за рисунка на проект на пощенска марка. Във връзка с филателната изложба официално беше валидирана пощенска серия от две пощенски

Музикалният фестивал Sun Tribe Open Air се завръща с 15-ото си поредно издание в бургаския парк „Росенец“, съобщиха организаторите.

Събитието ще се проведе от 26 до 28 юли и е с вход свободен.

Фестивалът предлага програма на две сцени, където ще се качат диджеи и изпълнители.

Основната сцена ще бъде открита в петък, от 19:00 ч. с DJ Ivo Happy, който ще миксира денсхол и рага. След него на сцената ще излязат българското реге дуо NRG_D & Джами Ют и Jungle Alien от Република Северна Македония. На сцената ще се качат още DJ Siso, Лим Кинг, DGS, Mitrev, DJ Друг и Walkin` Shadowz b2b DeadZero. Във втория ден публиката ще се забавлява на транс и психеделична музика със сетовете на LFO, DJ Acid Martin, Psy Chemist, Petkoff и Pacific, а след полунощ забавлението поемат Tripitale, Kundalini, Galactic Trip b2b P2P, KIT и Balkan Trip.

На по-малката сцена ще има

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София, в „Топлоцентрала“, съобщават организаторите от посолството на Република Корея в България и Корейската фонд ...
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов&l ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Американският рапър Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин, след като съдия отхвърли предложението на хип-хоп магната да бъде пуснат под домашен арест, предаде Асош ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Творчески отражения
1984
Творчески отражения

Светлинно дрон шоу озари небето над "Абритус" за финала на фестивала "Белите нощи на Разград"

Светлинно дрон шоу озари небето над Археологическия резерват "Абритус".Аудио-визуалният спектакъл със сто дрона беше кулминацията на фестивала на материалното и нематериално наследство „Белите нощи на Разград”.

| 25 Юни 2024, 08:51 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Светлинно дрон шоу озари небето над
Светлинно дрон шоу озари небето над "Абритус" за финала на фестивала "Белите нощи на Разград"
Снимка © БТА

Светлинно дрон шоу озари небето над Археологическия резерват "Абритус". Аудио-визуалният спектакъл със сто дрона беше кулминацията на фестивала на материалното и нематериално наследство „Белите нощи на Разград”.

Небето над древноримския град блесна във феерия от цветове и форми. Фигурите с различни символи и надписи, характерни за Разград, заблестяха над Археологическия резерват и бяха аплодирани от посетителите на фестивала. Hа фона на песента Ameno на Era и друга популярна класическа и рок музика дpoнoвeтe изобразиха мечове, наподобяващи тези, с които римляните са се били по нашите земи, Златния Пегас, колоните на Абритус. В небето се появи и надписът "Абритус", а като финал бе изписано посланието "Aз oбичaм Разград" с голямо сърце.

Спектакълът „В ритъм: Пулсът на огъня“ ще има премиера на 16 септември в парка на НДК,  в рамките на 13-ото издание на международния фестивал за куклен и уличен театър „Панаир на куклите“, съобщават от „Жар театър“.

„В ритъм: Пулсът на огъня" е алегоричното и атрактивно представление, което продължава линията на предишните мащабни огнени зрелища на „Жар театър“ („Игнис“, „Паметта на огъня“, „Душа: пробуждане“). Той съчетава в себе си специално написаната от композитора Йордан Владев музика, изкуството на Мима и пантомимата, огнени визиони и картини, хореографии с огнени реквизити и разбира се – ритъм. Включените в спектакъла „огнени барабани“ са уникална техника на б

Балетният спектакъл „Дон Кихот“ ще бъде поставен на сцената на Бургаската опера на 30 юни от 19:00 часа за откриването на Втория международен балетен конкурс „Сара-Нора Прима“. 

В главните роли на Китри и Базил ще бъдат Кристина Чочанова и Симеон Атанасов, който е носител на първа награда от конкурса през миналата година. От почти две години постановката не е била на бургаска сцена поради факта, че изисква сериозен артистичен капацитет, уточниха от пресцентъра на Държавна опера - Бургас.

„Дон Кихот“ е под режисурата на Галина Калчева, а хореографията е на Мариус Петипа и Александър Горски. По сценографията е работил Иван Токаджиев, а по декорите - Яна Дворецка. Асистент-режисьор на постановката е Лина Пеева. 

В спектакъла ще се включат и възпитаниците на балетните класове на Музикалното училище "Проф. Панчо Владигеров" – Бургас. 

На 1 юл

Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов“ в града. Изложбата е подредена в една от залите на постоянната експозиция на галерията, на която бе извършен основен ремонт и модернизация.

Изложбата показва 69 творби на „бащата на графикатурата“, които проследяват творческия му период от 1965 до 2008 г. Сред тях са произведения сериграфии, офорти, илюстрации с туш, рисунки, плакати. Представени са творби от циклите „Гротески“, „Кавъркласик“, „Нещо е излишно, нещо не достига“, „Игра на силуети“. 

„Работата ми в годините се оформи извън Ямбол, но няма никакво значение. Ямбол остана в моята глава като един център практически на целия ми живот. Затова реших да направя

ЮНЕСКО възнамерява да включи мегалитния паметник Стоунхендж в Списъка на световното наследство в опасност заради проект за пътен тунел, преминаващ в близост до праисторическия обект, съобщи АФП, позовавайки се на документ на организацията на ООН.

В писмено решение, видяно от АФП, Комитетът за световно наследство препоръчва Стоунхендж да бъде включен в списъка на застрашените обекти „с оглед мобилизиране на международна подкрепа“.

Включването обаче все още трябва да бъде гласувано от държавите-членки на Комитета за световно наследство, който ще заседава в Делхи от 21 юли. Според дипломат, интервюиран от АФП, има много голям шанс те да одобрят решението.

Построен на етапи между около 3000 и 2300 г. пр.н.е., Стоунхендж е един от най-важните праисторически мегалитни паметници в света по отношение на своите размери, сложна планировка и архитектурна прецизно

Изложбата „Визия и интуиция“ на Станислав Божанков събира 50 избрани произведения, които обхващат три основни теми – сърдечно, джазово и слънчево. Творчеството на Божанков, което се отличава с дълбока концептуалност и иновативност, се развива в областта на живописта, графиката, колажа и инсталацията, коментира кураторът на изложбата Пламена Димитрова-Рачева. Откриването е на 13 август в музей-галерия „Анел“.

Авторът има 45 награди и участия в над 400 изложби по целия свят.

Заглавието „Визия и интуиция“ е вдъхновено от дефиницията на италианския философ Бенедето Кроче, който определя изкуството като израз на интуицията, тоест на вътрешното виждане. „Божанков възприема тази идея като своя художествена философия, изразена

Десетминутното светлинно дрон шоу „Абритус” е създадено по поръчка на Община Разград специално за фестивала „Белите нощи“. 

Организатор на двудневния фестивал, посветен на материалното и нематериално културно наследство, е Община Разград. В две поредни вечери на 23 и 24 юни – в нощта срещу Еньовден и на самия празник, разградските къщи музеи се оживяват от различни видове изкуства и от публиката на спектаклите. 

Надявам се скоро да започна да свиря на „Гуарнери дел Джезу“ - цигулката, с която е свирила Стойка Миланова толкова дълго време. Това каза цигуларката Лия Петрова, която снощи получи ценния инструмент от министъра на културата Найден Тодоров. 

Цигуларката обясни, че не е очаквала комисията в Министерството на културата да избере нея, но се е сбъднала нейна детска мечта. Снощи бе обявено и че цигулката „Страдивариус“ на проф. Минчо Минчев отива в ръцете на Светлин Русев. 

„В момента, за жалост, ние не знаем точно кога ще можем физически да получим инструментите, тъй като има някои административни неща, които трябва да се уредят - застраховки и т.н. Не мога да ви кажа точна дата на това кога ще получа инструмента и съответно кога ще започна да свиря на него, но се надявам да е скоро“, каза тя.

Министър Найден Тодоров

Концерт „Чудният свят на Оперетата“ ще изнесе трупата на Варненската опера днес в Летния театър в града. Диригент е Владимир Бошнаков, режисьор - Александър Мутафчийски.

Оперетата ще се появи пред варненската публика в пълния си блясък с празничен заряд и незабравимите мелодии на най-искрящите бисери от съкровищницата на световната класика като „Царицата на чардаша“, „Графиня Марица“, „Веселата вдовица“, „Страната на усмивките“, „Прилепът“ и други обичани творби, които вълнуват вече много десетилетия своите почитатели, казва режисьорът. По думите му оперетният жанр е приказка за любовта, която трогва понякога до сълзи или предизвиква спонтанни усмивки, но винаги ни завладява с прекрасната си музика и забавните си сюжети.

Оперетните откъси ще бъдат изпълнени от певците Илина Михайлова, Лилия Илиева-Михайлова, Мария Павлова, Жана Костова, Калина Жекова, Рейналдо Дроз, Пл

За първи път в Стара Загора българският актьор и директор на Сатиричен театър „Алеко Константинов“ Калин Сърменов откри своя изложба живопис под названието „Светлата страна на нещата“. 

Тя е подредена във фоайето на Държавна опера Стара Загора, а творбите предизвикаха интерес от страна на посетителите на единадесетото издание на кинофесивала за ново европейско кино „Златната липа“.

За да открие експозицията, специален гост бе проф. д-р Ани Златева, декан на Педагогическия факултет при Тракийски университет - Стара Загора, която изрази възхищението си от творбите на известния български актьор. „За мен е голямо удоволствие да открия тази изложба. 

Възхищавам се на хора, които намират светлата страна на нещата в този мрачен свят, който ни залива. Когато разгледах картините на Калин Сърменов открих, че той изгражда образите си със светлина, обожавам този похв

Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Тя е посветена на 85 години от създаването на шуменското филателно дружество и ще остане експонирана до 23 юни.

Организатори на филателната експозиция са „Български пощи”, Община Шумен и Съюза на българските филателисти. На церемонията по откриването на изложбата присъстваха областният управител на Шумен проф. Добромир Добрев, Десислава Петрова - зам.-кмет на община Шумен, Димитрина Неделчева – изпълняващ длъжността ръководител на Областна пощенска станция - Шумен, представители на Съюза на българските филателисти и филателното дружество в областния град.

В рамките на инициативата бяха представени и детски рисунки, участвали в конкурс за рисунка на проект на пощенска марка. Във връзка с филателната изложба официално беше валидирана пощенска серия от две пощенски

Музикалният фестивал Sun Tribe Open Air се завръща с 15-ото си поредно издание в бургаския парк „Росенец“, съобщиха организаторите.

Събитието ще се проведе от 26 до 28 юли и е с вход свободен.

Фестивалът предлага програма на две сцени, където ще се качат диджеи и изпълнители.

Основната сцена ще бъде открита в петък, от 19:00 ч. с DJ Ivo Happy, който ще миксира денсхол и рага. След него на сцената ще излязат българското реге дуо NRG_D & Джами Ют и Jungle Alien от Република Северна Македония. На сцената ще се качат още DJ Siso, Лим Кинг, DGS, Mitrev, DJ Друг и Walkin` Shadowz b2b DeadZero. Във втория ден публиката ще се забавлява на транс и психеделична музика със сетовете на LFO, DJ Acid Martin, Psy Chemist, Petkoff и Pacific, а след полунощ забавлението поемат Tripitale, Kundalini, Galactic Trip b2b P2P, KIT и Balkan Trip.

На по-малката сцена ще има

Втората вечер от "Белите нощи на Разград" е посветена на античната история и се провежда сред руините на древния римски град Абритус. Тази година разградчани отново имаха възможност да видят уникално съкровище, намерено по българските земи. В Интерактивния музей, част от Регионалния исторически музей беше изложено Вълчитрънското съкровище от фонда на Регионалния исторически музей в Плевен. В концерта на открито под звездите и в атмосферата на древния Абритус, на импровизираната сцена на вила „Урбана“ концерт изнесоха музикантите от група 12 BAR. 

Началникът на отдел „Култура, туризъм и международни дейности” в Община Разград Катерина Ганева изказа благодарност към музейните работници от Регионалния исторически музей и другите културни институти в града, ангажирани през двете „Бели нощи на Разград” с организацията на проявите. Тя покани всички жители и гости на Разград да присъстват и на следващото по-значимо културно събитие в календара на Общината – Панаир на киселото мляко и Фестивал на народните традиции и художествени занаяти на 21, 22 и 23 юли.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.