NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Актьори от варненския театър "Стоян Бъчваров" спечелиха наградите на фестивала "Театър, обичам те"
2855
Тонът на времето

Актьори от варненския театър "Стоян Бъчваров" спечелиха наградите на фестивала "Театър, обичам те"

Актьори от варненския театър "Стоян Бъчваров" спечелиха наградите на фестивала "Театър, обичам те" в Хасково, който завърши вчера, съобщиха домакините от Драматичен театър "Иван Димов". По традиция те определят приз за изпълнители на най-добра мъжка и женска поддържащи роли. Голямата награда за поддържаща мъжка роля е присъдена на Велизар Емануилов за изпълнението на ролята му на готвача Жакоб в постановката "Клетка за пеперуди" от Жан Поаре с режисьор Атанас Атанасов. Неговата колежка Веселина Михалкова взима изработената от скулптура доц

| 24 Юни 2024, 16:06 ч.
Актьори от варненския театър
Актьори от варненския театър "Стоян Бъчваров" спечелиха наградите на фестивала "Театър, обичам те"
Снимка © ДТ "Иван Димов" - Хасково

Актьори от варненския театър "Стоян Бъчваров" спечелиха наградите на фестивала "Театър, обичам те" в Хасково, който завърши вчера, съобщиха домакините от Драматичен театър "Иван Димов". 

На 19 юли се навършват 190 години от рождението на един от най-значимите художници от епохата на импресионизма – Едгар Дега. Познат е не само с картините си на изящни балерини, но и с творбите си на скулптор. Той е от тези творци, допринесли за оформянето на пейзажа на изобразителното изкуство през следващите години. 

Дега е роден в Париж през 1834 г. в заможно банкерско семейство, а истинското му име е Илер Жермен Едгар дьо Га. Баща му Огюст е банкер, а майка му Селестин е американка от Ню Орлиънс.

Още от дете Дега проявява артистичните с дарби, които баща му забелязва. Огюст е ценител и любител на изкуството и насърчава таланта на сина си да рисува, като често го води в парижките музеи. 

Дега получава класическо образование в лицея „Луи Льо Гран“ в Париж. През 1853 г., на 18-годишна възраст му се разрешава да копира италиански ренесансови картини в Лувъ

Артисти от България и Република Северна Македония се обединяват в общ театрален проект. „Разговор безкраен. Проектът: Македония“ е представление, вдъхновено от актуалната обществена и политическа обстановка между двете държави, разказват продуцентите от „Арт офис“. Премиерата е на 16 юли в „Топлоцентрала“.

Участват Мартина Троанска и Марин Джишев.

„Публичният дебат по темата за българско-македонските взаимоотношения от едната и от другата страна на границата е винаги емоционален и често засягащ чувствителни места, които провокират нестихващи спорове. Как всичко това се отразява на обикновеното ни общуване, на приятелствата, работните контакти, творческите колаборации, изобщо взаимоотношенията ни като хора и съседи? Това са само част от, на пръв поглед простите въпроси, които екипът на

„Отколе имяло.../Имало едно време...“ предлага кратко пътуване извън настоящия момент в друго време на едно красиво, далечно място, в което се е строило дълго време, с много практична мисъл, естетика и труд, високо в планината Родопи.  Така художникът Красимир Ризов представи изложбата си, открита тази вечер в галерия „Сердика“.

„Ансамбълът от живопис, илюстрации и видеото с документални кадри и завладяващите мелодии от родопската каба гайда ще докосне най-чувствителните струни в душата ви. Този кратък разказ прави опит да открехне за кратко воалът на забравата, която следва след разрухата“, допълни той.

„Използвах чертежите от една стара родопска архитектура на Борис Стоянов. Едно от „спусъците“, което ме накара да влезна в това приключение е една рисунка, която видях за първи път в интернет“, каза художникът.

„Още не съм достигнал до целта на първоначалн

Спектакълът „Цар Лъв“ се завръща на 23 октомври на сцената на зала 1 на НДК, съобщават от „Монте мюзик“ и Държавната опера във Варна.

Продукцията пренася в Африка, където в сила е законът на джунглата, но и там доброто и злото съжителстват в образите на представителите на дивия свят, които сами решават кое от двете да изберат за себе си.

„Цар Лъв“ оживява на професионална сцена с оркестрация на Данко Йорданов. Сценичен консултант е Петко Бонев, диригент – Страцимир Павлов, костюми – Ася Стоименова, сценично движение и пластика – Анна Пампулова, 3D mapping – Лора Руневска

„Ние трябва много искрено и достъпно да пресъздадем тази изключителна музикално-сценич

Арфистката проф. Сузана Клинчарова изпълни премиерното за България произведение на френския композитор и майстор на арфата Алфонс Хаселманс (1845-1912) - "Балада", в Археологическия музей в Созопол.

Концертът бе част от музикалната програма на 40-ите Празници на изкуствата "Аполония" в крайморския град.

По време на рецитала изпълнителният директор на фондацията за изкуство "Аполония“ Маргарита Димитрова връчи на проф. Клинчарова знака на "Аполония“, който се дава на музиканти и артисти, участвали през 40-те години на фестивала. Димитрова посочи, че Сузана Клинчарова е участвала в първото издание на Празниците на изкуствата и вече 40 години активно участва на "Аполония“.

В Деня на Съединението на Княжество България с Източна Румелия - 6 септември, публиката имаше възможност да чуе рецитал на арфа, специално подбран за юбилейното 40-о издание на

По традиция те определят приз за изпълнители на най-добра мъжка и женска поддържащи роли.

Голямата награда за поддържаща мъжка роля е присъдена на Велизар Емануилов за изпълнението на ролята му на готвача Жакоб в постановката "Клетка за пеперуди" от Жан Поаре с режисьор Атанас Атанасов. Неговата колежка Веселина Михалкова взима изработената от скулптура доц. Емил Бачийски от Националната художествена академия статуетка за ролята й на Камий Дьолофоа в същата пиеса.

В журито тази година бяха актрисите Силвия Предова и Стефана Дункова, както и Станимир Хаджиангелов от редовната театрална публика.

На 18-то издание на фестивала "Театър, обичам те" тази година бяха представени осем пиеси за възрастни и две за деца.

Повече от десет години търговищкият хор „Родна песен“ разучава песни на китайски език. Изпълнения на седем от тях бяха включени в програмата на формацията при представянето им в 17-тото издание на Китайския хоров фестивал и конкурс с международно участие - China International Chorus Festival CICA. Това разказа художественият ръководител и диригент на хора Красимира Коларова по време на пресконференция дни след завръщането в родния град. 

Стана ясно, че смесен хор „Родна песен“ при Образцово народно читалище (ОНЧ) „Напредък – 1864“ е първият състав от България, участвал в престижния форум от учредяването му през 1992 г. до сега. Фестивалът се провежда на всеки две години.

Председателят на сдружение „Приятели на Китай“ в Търговище Румен Новаков, който е дългогодишен хорист, каза, че поканата за участие на „Родна песен“ в международния хоров фестивал е отправена още

National Geographic обявява ново издание на своя фотоконкурс. 

Хората със страст към фотографията ще имат възможност да участват, като подадат своя снимка в следните четири категории – „Животни“, „Мобилна фотография“, „Пейзажи“ и „От високо“. Процесът по подаване е отворен от началото на юни до 30 юли, съобщават организаторите.

В журито тази година са Димитър Караниколов – архитект и травъл фотограф, който пътува на специализирани фотографски експедиции в опит да заснеме автентични места и хора, и непознати гледни точки със своя дрон, Естер Хорват – сътрудник на National Geographic и фотограф за германския институт за полярни и морски изследвания „Алфред Вегенер“, с фокус върху документирането на изследвания на климата и научни експедиции, Иван Миладинов – фотограф, лектор и лицензи

„Направен за мен“ e новата песен на Елия Тодорова, написана в съавторство за текста и музиката с Павел Николов-Pavell, съобщават от екипа на певицата. 

„Изцяло се доверих на Павел за това как трябва да звучи „Направен за мен“. Имахме около десет работни варианта на песни, но изведнъж точно тази се получи толкова спонтанно, бързо и леко, че успяхме да я направим само за един ден“, разказва Елия Тодорова.

„Направен за мен“ е третият й авторски сингъл, а самата тя го определя като най-динамичния в репертоара си. Видеото е на екипа на Zerone, а ролите в клипа са за музикантите от нейната група – Николай Костадинов, Кристиан Желев и Жеко Жеков.  „Те влизат в ролята на моряци, изкушени от морска нимфа, но освен че феновете ще ги видят извън сцената, видеото крие и

Изложбата „Хванати в спирала“ на японската художничка Нобуко Уеда може да бъде посетена в делничните дни до 13 септември в галерия "Мисията" към Държавния културен институт на Министерството на външните работи (МВнР), съобщиха от МВнР. 

Експозицията, която бе открита вчера, е част от 35-ото издание на Дните на японската култура в България и се провежда в рамките на традиционния Хартиен арт фестивал в София, организиран от фондация „Аматерас“.

Официални гости на събитието освен авторката Нобуко Уеда бяха заместник-министърът на външните работи Мария Ангелиева, Н.Пр. г-н Хисаши Мичигами, посланик на Япония в България, проф. Тодор Тодоров, президент на фондация „Аматерас“, Даниела Тодорова, главен организатор от фондация „Аматерас“ и други артисти, участващи в Дните на Япония, както и много дипломати, артисти и гос

Единадесетото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ беше открито тази вечер под бурните аплодисменти на пълната зала в сградата на Държавна опера Стара Загора.

Шествието с официалните гости на събитието поведе неговият директор Магдалена Ралчева заедно с тазгодишния носител на наградата „Златна липа“ за цялостен принос в киното Ели Скорчева, заместник-кметовете на община Стара Загора Милена Желева и Надежда Чакърова, председателят на конкурсното жури Геновева Димитрова, заедно с членовете на журито латвийският режисьор, сценарист и редактор Линда Олте, полският режисьор Мариуш Гжегожек, анлийската актриса Пандора Джоунс и филмовият и визуален творец Санжин Малесевич.

Старт на празничното настроение дадоха военният духов оркестър и пъстър мажоретен състав с възпитанички на Центъра за подкрепа на личностното развитие (ЦПЛР) към

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 04:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
2855
Тонът на времето

Актьори от варненския театър "Стоян Бъчваров" спечелиха наградите на фестивала "Театър, обичам те"

Актьори от варненския театър "Стоян Бъчваров" спечелиха наградите на фестивала "Театър, обичам те" в Хасково, който завърши вчера, съобщиха домакините от Драматичен театър "Иван Димов".Голямата награда за поддържаща мъжка роля е присъдена на Велизар Емануилов за изпълнението на ролята му на готвача Жакоб в постановката "Клетка за пеперуди" от Жан Поаре с режисьор Атанас Атанасов.

| 24 Юни 2024, 16:06 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Актьори от варненския театър
Актьори от варненския театър "Стоян Бъчваров" спечелиха наградите на фестивала "Театър, обичам те"
Снимка © ДТ "Иван Димов" - Хасково

Актьори от варненския театър "Стоян Бъчваров" спечелиха наградите на фестивала "Театър, обичам те" в Хасково, който завърши вчера, съобщиха домакините от Драматичен театър "Иван Димов". 

По традиция те определят приз за изпълнители на най-добра мъжка и женска поддържащи роли.

На 19 юли се навършват 190 години от рождението на един от най-значимите художници от епохата на импресионизма – Едгар Дега. Познат е не само с картините си на изящни балерини, но и с творбите си на скулптор. Той е от тези творци, допринесли за оформянето на пейзажа на изобразителното изкуство през следващите години. 

Дега е роден в Париж през 1834 г. в заможно банкерско семейство, а истинското му име е Илер Жермен Едгар дьо Га. Баща му Огюст е банкер, а майка му Селестин е американка от Ню Орлиънс.

Още от дете Дега проявява артистичните с дарби, които баща му забелязва. Огюст е ценител и любител на изкуството и насърчава таланта на сина си да рисува, като често го води в парижките музеи. 

Дега получава класическо образование в лицея „Луи Льо Гран“ в Париж. През 1853 г., на 18-годишна възраст му се разрешава да копира италиански ренесансови картини в Лувъ

Артисти от България и Република Северна Македония се обединяват в общ театрален проект. „Разговор безкраен. Проектът: Македония“ е представление, вдъхновено от актуалната обществена и политическа обстановка между двете държави, разказват продуцентите от „Арт офис“. Премиерата е на 16 юли в „Топлоцентрала“.

Участват Мартина Троанска и Марин Джишев.

„Публичният дебат по темата за българско-македонските взаимоотношения от едната и от другата страна на границата е винаги емоционален и често засягащ чувствителни места, които провокират нестихващи спорове. Как всичко това се отразява на обикновеното ни общуване, на приятелствата, работните контакти, творческите колаборации, изобщо взаимоотношенията ни като хора и съседи? Това са само част от, на пръв поглед простите въпроси, които екипът на

„Отколе имяло.../Имало едно време...“ предлага кратко пътуване извън настоящия момент в друго време на едно красиво, далечно място, в което се е строило дълго време, с много практична мисъл, естетика и труд, високо в планината Родопи.  Така художникът Красимир Ризов представи изложбата си, открита тази вечер в галерия „Сердика“.

„Ансамбълът от живопис, илюстрации и видеото с документални кадри и завладяващите мелодии от родопската каба гайда ще докосне най-чувствителните струни в душата ви. Този кратък разказ прави опит да открехне за кратко воалът на забравата, която следва след разрухата“, допълни той.

„Използвах чертежите от една стара родопска архитектура на Борис Стоянов. Едно от „спусъците“, което ме накара да влезна в това приключение е една рисунка, която видях за първи път в интернет“, каза художникът.

„Още не съм достигнал до целта на първоначалн

Спектакълът „Цар Лъв“ се завръща на 23 октомври на сцената на зала 1 на НДК, съобщават от „Монте мюзик“ и Държавната опера във Варна.

Продукцията пренася в Африка, където в сила е законът на джунглата, но и там доброто и злото съжителстват в образите на представителите на дивия свят, които сами решават кое от двете да изберат за себе си.

„Цар Лъв“ оживява на професионална сцена с оркестрация на Данко Йорданов. Сценичен консултант е Петко Бонев, диригент – Страцимир Павлов, костюми – Ася Стоименова, сценично движение и пластика – Анна Пампулова, 3D mapping – Лора Руневска

„Ние трябва много искрено и достъпно да пресъздадем тази изключителна музикално-сценич

Арфистката проф. Сузана Клинчарова изпълни премиерното за България произведение на френския композитор и майстор на арфата Алфонс Хаселманс (1845-1912) - "Балада", в Археологическия музей в Созопол.

Концертът бе част от музикалната програма на 40-ите Празници на изкуствата "Аполония" в крайморския град.

По време на рецитала изпълнителният директор на фондацията за изкуство "Аполония“ Маргарита Димитрова връчи на проф. Клинчарова знака на "Аполония“, който се дава на музиканти и артисти, участвали през 40-те години на фестивала. Димитрова посочи, че Сузана Клинчарова е участвала в първото издание на Празниците на изкуствата и вече 40 години активно участва на "Аполония“.

В Деня на Съединението на Княжество България с Източна Румелия - 6 септември, публиката имаше възможност да чуе рецитал на арфа, специално подбран за юбилейното 40-о издание на

Голямата награда за поддържаща мъжка роля е присъдена на Велизар Емануилов за изпълнението на ролята му на готвача Жакоб в постановката "Клетка за пеперуди" от Жан Поаре с режисьор Атанас Атанасов. Неговата колежка Веселина Михалкова взима изработената от скулптура доц. Емил Бачийски от Националната художествена академия статуетка за ролята й на Камий Дьолофоа в същата пиеса.

В журито тази година бяха актрисите Силвия Предова и Стефана Дункова, както и Станимир Хаджиангелов от редовната театрална публика.

Повече от десет години търговищкият хор „Родна песен“ разучава песни на китайски език. Изпълнения на седем от тях бяха включени в програмата на формацията при представянето им в 17-тото издание на Китайския хоров фестивал и конкурс с международно участие - China International Chorus Festival CICA. Това разказа художественият ръководител и диригент на хора Красимира Коларова по време на пресконференция дни след завръщането в родния град. 

Стана ясно, че смесен хор „Родна песен“ при Образцово народно читалище (ОНЧ) „Напредък – 1864“ е първият състав от България, участвал в престижния форум от учредяването му през 1992 г. до сега. Фестивалът се провежда на всеки две години.

Председателят на сдружение „Приятели на Китай“ в Търговище Румен Новаков, който е дългогодишен хорист, каза, че поканата за участие на „Родна песен“ в международния хоров фестивал е отправена още

National Geographic обявява ново издание на своя фотоконкурс. 

Хората със страст към фотографията ще имат възможност да участват, като подадат своя снимка в следните четири категории – „Животни“, „Мобилна фотография“, „Пейзажи“ и „От високо“. Процесът по подаване е отворен от началото на юни до 30 юли, съобщават организаторите.

В журито тази година са Димитър Караниколов – архитект и травъл фотограф, който пътува на специализирани фотографски експедиции в опит да заснеме автентични места и хора, и непознати гледни точки със своя дрон, Естер Хорват – сътрудник на National Geographic и фотограф за германския институт за полярни и морски изследвания „Алфред Вегенер“, с фокус върху документирането на изследвания на климата и научни експедиции, Иван Миладинов – фотограф, лектор и лицензи

„Направен за мен“ e новата песен на Елия Тодорова, написана в съавторство за текста и музиката с Павел Николов-Pavell, съобщават от екипа на певицата. 

„Изцяло се доверих на Павел за това как трябва да звучи „Направен за мен“. Имахме около десет работни варианта на песни, но изведнъж точно тази се получи толкова спонтанно, бързо и леко, че успяхме да я направим само за един ден“, разказва Елия Тодорова.

„Направен за мен“ е третият й авторски сингъл, а самата тя го определя като най-динамичния в репертоара си. Видеото е на екипа на Zerone, а ролите в клипа са за музикантите от нейната група – Николай Костадинов, Кристиан Желев и Жеко Жеков.  „Те влизат в ролята на моряци, изкушени от морска нимфа, но освен че феновете ще ги видят извън сцената, видеото крие и

Изложбата „Хванати в спирала“ на японската художничка Нобуко Уеда може да бъде посетена в делничните дни до 13 септември в галерия "Мисията" към Държавния културен институт на Министерството на външните работи (МВнР), съобщиха от МВнР. 

Експозицията, която бе открита вчера, е част от 35-ото издание на Дните на японската култура в България и се провежда в рамките на традиционния Хартиен арт фестивал в София, организиран от фондация „Аматерас“.

Официални гости на събитието освен авторката Нобуко Уеда бяха заместник-министърът на външните работи Мария Ангелиева, Н.Пр. г-н Хисаши Мичигами, посланик на Япония в България, проф. Тодор Тодоров, президент на фондация „Аматерас“, Даниела Тодорова, главен организатор от фондация „Аматерас“ и други артисти, участващи в Дните на Япония, както и много дипломати, артисти и гос

Единадесетото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ беше открито тази вечер под бурните аплодисменти на пълната зала в сградата на Държавна опера Стара Загора.

Шествието с официалните гости на събитието поведе неговият директор Магдалена Ралчева заедно с тазгодишния носител на наградата „Златна липа“ за цялостен принос в киното Ели Скорчева, заместник-кметовете на община Стара Загора Милена Желева и Надежда Чакърова, председателят на конкурсното жури Геновева Димитрова, заедно с членовете на журито латвийският режисьор, сценарист и редактор Линда Олте, полският режисьор Мариуш Гжегожек, анлийската актриса Пандора Джоунс и филмовият и визуален творец Санжин Малесевич.

Старт на празничното настроение дадоха военният духов оркестър и пъстър мажоретен състав с възпитанички на Центъра за подкрепа на личностното развитие (ЦПЛР) към

На 18-то издание на фестивала "Театър, обичам те" тази година бяха представени осем пиеси за възрастни и две за деца.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.