NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Музикалният театър ще постави мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“
2886
Авансцена

Музикалният театър ще постави мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“

Мюзикълът „Криворазбраната цивилизация“ ще има нов осъвременен прочит на сцената на Националния музикален театър "Стефан Македонски". Очаква се премиерата да бъде на 1 ноември, съобщи директорката на културния институт Еделина Кънева. Тя бе във Варна по повод гостуването на спектакъла „Здравей! Как си, приятелю?“, на който е автор на идейния проект. Кънева припомни, че се навършват 50 години от първото излъчване на мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“ по националната телевизия и това е поводът трупата на Музикалния театър да реши да го възкреси на своя сцена

| 24 Юни 2024, 13:15 ч.
Музикалният театър ще постави мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“
Музикалният театър ще постави мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“
Снимка © Национален музикален театър

Мюзикълът „Криворазбраната цивилизация“ ще има нов осъвременен прочит на сцената на Националния музикален театър "Стефан Македонски". 

Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и свирене във Велико Търново.

Проектът на Сдружение “Клубът“ е финансиран по програма „Култура“ на Община Велико Търново, съобщи Елена Стоева от управителния съвет на сдружението.

Петя Танева, Камелия Кондова и Благородна Танева ръководиха курсовете в читалище "Надежда".

Близо десет художници се включиха в класа на Петя Танева - майстор на акварела, специалист по дизайн и художествена фотография. Всеки художник има стил, създаден с много часове работа, а това да го покажеш на други, които се занимават с акварел, за да продължат тези техники и да се развиват във времето, е необходимост, коментира Петя Танева.

„В моя случай това не е его, а именно необходимост да предам това, което аз самата съм научила, като обучаем в майсторски класове. Всъщност в то

Греди Асса ще представи изложба „Пътувания: острови, морета“ на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол .

Творбите в експозицията са създадени специално за събитието, съобщават организаторите.

Скулпторът Павел Койчев ще представи своя проект „Две фигури“ в рамките на „Аполония“, като произведенията ще бъдат изложени на крайбрежната улица в града.

Предвижда се още откриване на фотографската изложба на Асен Шопов на тема „Нашият Созопол“, както и представяне на дипломни творби на студенти от Националната художествена академия (НХА) в художествената галерия в Созопол.

Посетителите на фестивала ще могат да разгледат международната плакатна акция „Контакт“. Тя ще бъде изложена в Художествената галерия от 28 август и ще изследва трансформациите и различни

Община Чирпан закри официално Международния пленер "Лавандулово лято". 

Събитието съвпадна с празника на с. Изворово и бе съпътствано от много радостни емоции и срещи с изкуството, съобщиха от Общината на официалната си страница във фейсбук.

Гостите с интерес разгледаха изложбата от картини на участниците в международния пленер. Общината изрази благодарности към куратора Теменужка Димова, както и към художниците от Германия, Турция, Йордания, Латвия, Украйна, Азербайджан и България, участвали в събитието.

Припомняме, че Международният фестивал на лавандулата се състоя в Чирпан на 21, 22 и 23 юни, като в програмата бяха включени разнообразни дейности. 

Събитието се осъществи под патронажа на Министерството на туризма и на Министерството на културата. 

Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов“ в града. Изложбата е подредена в една от залите на постоянната експозиция на галерията, на която бе извършен основен ремонт и модернизация.

Изложбата показва 69 творби на „бащата на графикатурата“, които проследяват творческия му период от 1965 до 2008 г. Сред тях са произведения сериграфии, офорти, илюстрации с туш, рисунки, плакати. Представени са творби от циклите „Гротески“, „Кавъркласик“, „Нещо е излишно, нещо не достига“, „Игра на силуети“. 

„Работата ми в годините се оформи извън Ямбол, но няма никакво значение. Ямбол остана в моята глава като един център практически на целия ми живот. Затова реших да направя

Русенската опера ще представи премиерно балетния спектакъл "Пожар" на 7-и юни (петък). Постановката е директна провокация както към публиката, така и към всички институции и организации, от които зависи възможно най-скорошното възстановяване на сцената на културния институт след пожара преди четири години. Това съобщи директорът на Държавната опера в крайдунавския град Пламен Бейков. 

По думите му във всеки един от нас горят страсти, пожари и понякога те довеждат до това, че стигаме до самоунищожение, саморазрушаване. 

"Виждаме това нещо в целия свят как се случва в обществото. Поводът е пожарът на покрива преди четири години, но той ни доведе до един вътрешен размисъл как сякаш не взимаме поука от това и вместо да бъдем обединени, се разединяваме още повече, изгарящи и изгаряни от вътрешните пожари и страсти", каза Бейков. 

Покривът на Русенскат

Очаква се премиерата да бъде на 1 ноември, съобщи директорката на културния институт Еделина Кънева. Тя бе във Варна по повод гостуването на спектакъла „Здравей! Как си, приятелю?“, на който е автор на идейния проект.

Кънева припомни, че се навършват 50 години от първото излъчване на мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“ по националната телевизия и това е поводът трупата на Музикалния театър да реши да го възкреси на своя сцена. „Ще ползваме оригиналната музика на Дечо Таралежков, която е вълшебна. В нея има етно-джаз елементи и за времето си тя е била супер новаторска, а сега отново е много модерна“, каза директорката. Режисьор на новия спектакъл ще бъде Николай Гундеров, който е завършил в Чехия и е бил асистент на Иржи Менцел в Пражката театрална академия. По думите на Кънева той ще пренесе действието на познатия мюзикъл в нашето съвремие. 

Мюзикъли се поставят в Музикалния театър в София още от 60-те години на ХХ век, припомни Кънева. Това е първата сцена, на която зрителите у нас се срещат с жанра в спектакъл на „Човекът от Ла Манча“, след което са играни „Уестсайдска история“, „Котките“, „Някои го предпочитат горещо“ и други. Еделина Кънева посочи, че през последните десет години тя самата играе в много мюзикъли, включително в Mamma Mia на Софийската опера и балет. 

Тя смята, че артистите у нас вече имат голям опит в жанра и пеят по начин, който отговаря на тази музика. Няма специален клас за мюзикъл в Националната музикална академия, но той се изучава с поп и джаз пеенето. Повечето от певците в Музикалния театър в София са завършили класическо пеене, но има и възпитаници на поп и джаз стила, които са абсолютно адекватни на постановките, посочи още Кънева и добави, че много от артистите са се учили на гласова „бел техника“, която е близка до поп техниката и е много подходяща за мюзикъли. 

Директорката смята, че мюзикълът е сложно изкуство заради изискващата се значима и бърза промяна на картините в действието, заради която спектаклите се правят по-скоро като филми, а не като театрално представление. „Това е изключително предизвикателство за нас, да можем да накараме публиката да се ангажира в нашето действие, да я изкушим, да я завладеем“, каза Кънева и допълни, че това са музикално-театрални представления, където музиката е водеща, но има и сюжет, както е и в „Здравей! Как си, приятелю?“

На 19 юли се навършват 190 години от рождението на един от най-значимите художници от епохата на импресионизма – Едгар Дега. Познат е не само с картините си на изящни балерини, но и с творбите си на скулптор. Той е от тези творци, допринесли за оформянето на пейзажа на изобразителното изкуство през следващите години. 

Дега е роден в Париж през 1834 г. в заможно банкерско семейство, а истинското му име е Илер Жермен Едгар дьо Га. Баща му Огюст е банкер, а майка му Селестин е американка от Ню Орлиънс.

Още от дете Дега проявява артистичните с дарби, които баща му забелязва. Огюст е ценител и любител на изкуството и насърчава таланта на сина си да рисува, като често го води в парижките музеи. 

Дега получава класическо образование в лицея „Луи Льо Гран“ в Париж. През 1853 г., на 18-годишна възраст му се разрешава да копира италиански ренесансови картини в Лувъ

Регионалният исторически музей (РИМ) в Плевен реализира проект "Нечуван глас, невиждана картина – дигитализация и внедряване", посветен на стогодишнината от рождението на оперната прима Катя Попова. Това съобщи Десислава Близнашка – Георгиева, ръководител на отдел "Нова и най-нова история" в културния институт.

Проектът ни е насочен към опазване на движимото музикално културно наследство, част от фонда на музея, като чрез него умело свързваме минало и бъдеще, допълни тя. 

Чрез интерактивно устройство – киоск, разположено в експозиция "Нова и най-нова история" в зала "Музикалната слава на Плевен", жителите и гостите на града могат да се докоснат не просто до явлението Катя Попова, а да засилят своето преживяване чрез обединяване на текст, звук и изображение. Това е възможно благодарение на аудио-визуалната техника и дигитализираните десетки аудио- и видеоносители,

Изпълнителите Ъшър и Джанет Джексън оглавяват 30-ия фестивал на културата „Есенс“ в Ню Орлиънс, предаде Асошиейтед прес.

Най-добрите политици, лидери на мисълта, творци, духовни гурута, бизнесмени, здравни експерти и, разбира се, музикални таланти от черната култура са готови да се съберат в Ню Орлиънс през уикенда като част от фестивала на културата „Есенс“.

Фестивалът започва в четвъртък и продължава до неделя. Тази година се отбелязват 30 години на забавления и разговори, провокиращи мисълта, за да вдъхновят решения на проблемите, пред които са изправени градските общности. Събитието ще завърши с парти.

Вицепрезидентът Камала Харис ще проведе разговор с главния изпълнителен директор на „Есенс“ Каролин Уанга по време на Глобалния икономически форум на чернокожите. Той ще се проведе в събота по време на фестивала. Събитието се случва на фона на призивите на ня

Рапърът от САЩ Еминем обяви датата на издаване на новия си албум, съобщи Мюзик нюз.

Death of Slim Shady (Coup De Grace) излиза на музикалния пазар на 12 юли.

Това е 12-ият студиен албум на 51-годишния Еминем.

Рапърът направи разкритието в типичния си стил, като публикува шокиращ трейлър в профилите си в социалните мрежи. 

Междувременно Еминем издаде втория сингъл от албума - Tobey, записан в сътрудничество с други двама рапъри от Детройт, Биг Шон и Бейбитрон. Смята се, че парчето е кръстено на актьора Тоби Магуайър, който играе Спайдърмен във филми от поредицата за супергероя. 

Еминем от години е голям фен на "Марвел" и неведнъж е споменавал вселената на супергероите в предишни песни.

Първият сингъл от албума, Houdini, който излезе на 31 май, дебютира под номер 2 в класацията Хот 100 на "Билборд".

Летни музикални вечери започват от днес за три последователни дни в Стара Загора, съобщи на сайта си местната администрация. Проявата е традиционна и се провежда на сцената пред общината.

Старозагорци и гости на града ще имат възможност да се насладят през първата вечер на трио Deja vu - три момчета, които успешно съчетават поп пеене с оперно звучене. 

През втората вечер на сцената излизат от квартет Hot club de Plovdiv с вокал Светлина Христова, които ще пренесат меломаните в свят на джаз класики и класическа боса нова. 

Третата вечер е запазена за група 4 of a kind, познати предимно с авторска музика в стил фънк, фюжън и рок.

Входът за всички концерти е свободен, уточниха от общината.

Миналата година форумът бе също под надслов "Август е музика". В него взеха участие рок група Downtown, бендът "Терпентина" с вокал актьорът Иван Юруков, а

Снощи спектакълът с песни на Стефан Диомов пожъна много аплодисменти от варненската публика, след като бе гостувал с успех и в Бургас на 20 юни. Предстои му представяне на празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол през септември, след което ще го видят и зрителите на „Сцена на вековете“ в Летния театър във Велико Търново.  

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
2886
Авансцена

Музикалният театър ще постави мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“

Мюзикълът „Криворазбраната цивилизация“ ще има нов осъвременен прочит на сцената на Националния музикален театър "Стефан Македонски". Очаква се премиерата да бъде на 1 ноември, съобщи директорката на културния институт Еделина Кънева.

| 24 Юни 2024, 13:15 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Музикалният театър ще постави мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“
Музикалният театър ще постави мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“
Снимка © Национален музикален театър

Мюзикълът „Криворазбраната цивилизация“ ще има нов осъвременен прочит на сцената на Националния музикален театър "Стефан Македонски". 

Очаква се премиерата да бъде на 1 ноември, съобщи директорката на културния институт Еделина Кънева. Тя бе във Варна по повод гостуването на спектакъла „Здравей! Как си, приятелю?“, на който е автор на идейния проект.

Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и свирене във Велико Търново.

Проектът на Сдружение “Клубът“ е финансиран по програма „Култура“ на Община Велико Търново, съобщи Елена Стоева от управителния съвет на сдружението.

Петя Танева, Камелия Кондова и Благородна Танева ръководиха курсовете в читалище "Надежда".

Близо десет художници се включиха в класа на Петя Танева - майстор на акварела, специалист по дизайн и художествена фотография. Всеки художник има стил, създаден с много часове работа, а това да го покажеш на други, които се занимават с акварел, за да продължат тези техники и да се развиват във времето, е необходимост, коментира Петя Танева.

„В моя случай това не е его, а именно необходимост да предам това, което аз самата съм научила, като обучаем в майсторски класове. Всъщност в то

Греди Асса ще представи изложба „Пътувания: острови, морета“ на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол .

Творбите в експозицията са създадени специално за събитието, съобщават организаторите.

Скулпторът Павел Койчев ще представи своя проект „Две фигури“ в рамките на „Аполония“, като произведенията ще бъдат изложени на крайбрежната улица в града.

Предвижда се още откриване на фотографската изложба на Асен Шопов на тема „Нашият Созопол“, както и представяне на дипломни творби на студенти от Националната художествена академия (НХА) в художествената галерия в Созопол.

Посетителите на фестивала ще могат да разгледат международната плакатна акция „Контакт“. Тя ще бъде изложена в Художествената галерия от 28 август и ще изследва трансформациите и различни

Община Чирпан закри официално Международния пленер "Лавандулово лято". 

Събитието съвпадна с празника на с. Изворово и бе съпътствано от много радостни емоции и срещи с изкуството, съобщиха от Общината на официалната си страница във фейсбук.

Гостите с интерес разгледаха изложбата от картини на участниците в международния пленер. Общината изрази благодарности към куратора Теменужка Димова, както и към художниците от Германия, Турция, Йордания, Латвия, Украйна, Азербайджан и България, участвали в събитието.

Припомняме, че Международният фестивал на лавандулата се състоя в Чирпан на 21, 22 и 23 юни, като в програмата бяха включени разнообразни дейности. 

Събитието се осъществи под патронажа на Министерството на туризма и на Министерството на културата. 

Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов“ в града. Изложбата е подредена в една от залите на постоянната експозиция на галерията, на която бе извършен основен ремонт и модернизация.

Изложбата показва 69 творби на „бащата на графикатурата“, които проследяват творческия му период от 1965 до 2008 г. Сред тях са произведения сериграфии, офорти, илюстрации с туш, рисунки, плакати. Представени са творби от циклите „Гротески“, „Кавъркласик“, „Нещо е излишно, нещо не достига“, „Игра на силуети“. 

„Работата ми в годините се оформи извън Ямбол, но няма никакво значение. Ямбол остана в моята глава като един център практически на целия ми живот. Затова реших да направя

Русенската опера ще представи премиерно балетния спектакъл "Пожар" на 7-и юни (петък). Постановката е директна провокация както към публиката, така и към всички институции и организации, от които зависи възможно най-скорошното възстановяване на сцената на културния институт след пожара преди четири години. Това съобщи директорът на Държавната опера в крайдунавския град Пламен Бейков. 

По думите му във всеки един от нас горят страсти, пожари и понякога те довеждат до това, че стигаме до самоунищожение, саморазрушаване. 

"Виждаме това нещо в целия свят как се случва в обществото. Поводът е пожарът на покрива преди четири години, но той ни доведе до един вътрешен размисъл как сякаш не взимаме поука от това и вместо да бъдем обединени, се разединяваме още повече, изгарящи и изгаряни от вътрешните пожари и страсти", каза Бейков. 

Покривът на Русенскат

Кънева припомни, че се навършват 50 години от първото излъчване на мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“ по националната телевизия и това е поводът трупата на Музикалния театър да реши да го възкреси на своя сцена. „Ще ползваме оригиналната музика на Дечо Таралежков, която е вълшебна. В нея има етно-джаз елементи и за времето си тя е била супер новаторска, а сега отново е много модерна“, каза директорката. Режисьор на новия спектакъл ще бъде Николай Гундеров, който е завършил в Чехия и е бил асистент на Иржи Менцел в Пражката театрална академия. По думите на Кънева той ще пренесе действието на познатия мюзикъл в нашето съвремие. 

Мюзикъли се поставят в Музикалния театър в София още от 60-те години на ХХ век, припомни Кънева. Това е първата сцена, на която зрителите у нас се срещат с жанра в спектакъл на „Човекът от Ла Манча“, след което са играни „Уестсайдска история“, „Котките“, „Някои го предпочитат горещо“ и други. Еделина Кънева посочи, че през последните десет години тя самата играе в много мюзикъли, включително в Mamma Mia на Софийската опера и балет. 

На 19 юли се навършват 190 години от рождението на един от най-значимите художници от епохата на импресионизма – Едгар Дега. Познат е не само с картините си на изящни балерини, но и с творбите си на скулптор. Той е от тези творци, допринесли за оформянето на пейзажа на изобразителното изкуство през следващите години. 

Дега е роден в Париж през 1834 г. в заможно банкерско семейство, а истинското му име е Илер Жермен Едгар дьо Га. Баща му Огюст е банкер, а майка му Селестин е американка от Ню Орлиънс.

Още от дете Дега проявява артистичните с дарби, които баща му забелязва. Огюст е ценител и любител на изкуството и насърчава таланта на сина си да рисува, като често го води в парижките музеи. 

Дега получава класическо образование в лицея „Луи Льо Гран“ в Париж. През 1853 г., на 18-годишна възраст му се разрешава да копира италиански ренесансови картини в Лувъ

Регионалният исторически музей (РИМ) в Плевен реализира проект "Нечуван глас, невиждана картина – дигитализация и внедряване", посветен на стогодишнината от рождението на оперната прима Катя Попова. Това съобщи Десислава Близнашка – Георгиева, ръководител на отдел "Нова и най-нова история" в културния институт.

Проектът ни е насочен към опазване на движимото музикално културно наследство, част от фонда на музея, като чрез него умело свързваме минало и бъдеще, допълни тя. 

Чрез интерактивно устройство – киоск, разположено в експозиция "Нова и най-нова история" в зала "Музикалната слава на Плевен", жителите и гостите на града могат да се докоснат не просто до явлението Катя Попова, а да засилят своето преживяване чрез обединяване на текст, звук и изображение. Това е възможно благодарение на аудио-визуалната техника и дигитализираните десетки аудио- и видеоносители,

Изпълнителите Ъшър и Джанет Джексън оглавяват 30-ия фестивал на културата „Есенс“ в Ню Орлиънс, предаде Асошиейтед прес.

Най-добрите политици, лидери на мисълта, творци, духовни гурута, бизнесмени, здравни експерти и, разбира се, музикални таланти от черната култура са готови да се съберат в Ню Орлиънс през уикенда като част от фестивала на културата „Есенс“.

Фестивалът започва в четвъртък и продължава до неделя. Тази година се отбелязват 30 години на забавления и разговори, провокиращи мисълта, за да вдъхновят решения на проблемите, пред които са изправени градските общности. Събитието ще завърши с парти.

Вицепрезидентът Камала Харис ще проведе разговор с главния изпълнителен директор на „Есенс“ Каролин Уанга по време на Глобалния икономически форум на чернокожите. Той ще се проведе в събота по време на фестивала. Събитието се случва на фона на призивите на ня

Рапърът от САЩ Еминем обяви датата на издаване на новия си албум, съобщи Мюзик нюз.

Death of Slim Shady (Coup De Grace) излиза на музикалния пазар на 12 юли.

Това е 12-ият студиен албум на 51-годишния Еминем.

Рапърът направи разкритието в типичния си стил, като публикува шокиращ трейлър в профилите си в социалните мрежи. 

Междувременно Еминем издаде втория сингъл от албума - Tobey, записан в сътрудничество с други двама рапъри от Детройт, Биг Шон и Бейбитрон. Смята се, че парчето е кръстено на актьора Тоби Магуайър, който играе Спайдърмен във филми от поредицата за супергероя. 

Еминем от години е голям фен на "Марвел" и неведнъж е споменавал вселената на супергероите в предишни песни.

Първият сингъл от албума, Houdini, който излезе на 31 май, дебютира под номер 2 в класацията Хот 100 на "Билборд".

Летни музикални вечери започват от днес за три последователни дни в Стара Загора, съобщи на сайта си местната администрация. Проявата е традиционна и се провежда на сцената пред общината.

Старозагорци и гости на града ще имат възможност да се насладят през първата вечер на трио Deja vu - три момчета, които успешно съчетават поп пеене с оперно звучене. 

През втората вечер на сцената излизат от квартет Hot club de Plovdiv с вокал Светлина Христова, които ще пренесат меломаните в свят на джаз класики и класическа боса нова. 

Третата вечер е запазена за група 4 of a kind, познати предимно с авторска музика в стил фънк, фюжън и рок.

Входът за всички концерти е свободен, уточниха от общината.

Миналата година форумът бе също под надслов "Август е музика". В него взеха участие рок група Downtown, бендът "Терпентина" с вокал актьорът Иван Юруков, а

Тя смята, че артистите у нас вече имат голям опит в жанра и пеят по начин, който отговаря на тази музика. Няма специален клас за мюзикъл в Националната музикална академия, но той се изучава с поп и джаз пеенето. Повечето от певците в Музикалния театър в София са завършили класическо пеене, но има и възпитаници на поп и джаз стила, които са абсолютно адекватни на постановките, посочи още Кънева и добави, че много от артистите са се учили на гласова „бел техника“, която е близка до поп техниката и е много подходяща за мюзикъли. 

Директорката смята, че мюзикълът е сложно изкуство заради изискващата се значима и бърза промяна на картините в действието, заради която спектаклите се правят по-скоро като филми, а не като театрално представление. „Това е изключително предизвикателство за нас, да можем да накараме публиката да се ангажира в нашето действие, да я изкушим, да я завладеем“, каза Кънева и допълни, че това са музикално-театрални представления, където музиката е водеща, но има и сюжет, както е и в „Здравей! Как си, приятелю?“

Снощи спектакълът с песни на Стефан Диомов пожъна много аплодисменти от варненската публика, след като бе гостувал с успех и в Бургас на 20 юни. Предстои му представяне на празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол през септември, след което ще го видят и зрителите на „Сцена на вековете“ в Летния театър във Велико Търново.  

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.