NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена "Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, смята актрисата Лили Гладстоун
3781
Авансцена

"Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, смята актрисата Лили Гладстоун

"Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, обвинява новата звезда на американското кино Лили Гладстоун в нов филм, който граничи с документалистиката, посветен на изчезването на индианка от Оклахома, съобщи АФП. Лили Гладстоун, която се сдоби със световна слава през 2023 г. и бе номинирана за награда "Оскар" за ролята си във филма на Мартин Скорсезе "Убийците на цветната луна", е в главната роля на филма Fancy Dance. Той бе представен миналата година на фестивала за независимо кино "Сънданс", но едва в петък излезе на екран в САЩ в някои киносалони

| 23 Юни 2024, 20:00 ч.
"Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, смята актрисата Лили Гладстоун
Снимка © DFA

"Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, обвинява новата звезда на американското кино Лили Гладстоун в нов филм, който граничи с документалистиката, посветен на изчезването на индианка от Оклахома, съобщи АФП.

Изложба със заглавие „Реката“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е дело на Дружеството на художниците в Силистра и е посветена на предстоящия празник на река Дунав – 29 юни.

Изложбата се състои от около 50 творби живопис, графика, керамика и скулптура на художници от крайдунавския град.  Със свои произведения участват утвърдени имена в културните среди, както и млади таланти, тепърва проправящи си път в света на изкуството. Сред авторите личат имената на проф. Ангел Станев, Йордан Колев, Константин Дончев, Пламен Аврамов, Димитър Кулев, Вихрен Иванов, Боян Вихренов, Христина Гаева, Ана Димитрова, Георги Найденов, Стефан Пенчев.

Приветствия към художниците отправиха областният управител Илиян Великов, председателят на местния Общински съвет Димитър Трендафилов и зам.-кметът на Община Силистра Стилиян Стойчев.

Изложбата може да бъде видяна

За първи път българските групи „Прегърнат облак“ и „Тиферет“ ще представят съвместен концерт в Бургас. 

Събитието ще се проведе на 13 август в галерия „Георги Баев“, съобщиха от културното пространство.

Идеята за съвместно събитие възниква от музикална среща между композиторката на „Прегърнат облак“ Теодора Илиева и един от най-колоритните музиканти-импровизатори Константин Кучев, вокалист на „Тиферет“. По думите на организаторите замисълът на концерта е музикално сливане и споделяне на авторски песни, идеи и импровизация.

„Прегърнат облак“ (A Cloud Embraced Project) е музикална акустична група, създадена пред 2019 г. в Бургас. Стилът на песните е мелодичен рок с елементи на бардовата изпята поезия. Композитор и вокалист на бандата е Теодора Станчева, а за акомпанимента на перкусии, китара и чело отговарят музикантите Асен Хайдутов, Ивайло Нинчев и Евелина С

Чуждестранната преса определя гласа й като блестящ сопран, чиято школовка стига до съвършенство. 

„Успехът, мислех си, идва без много усилия, стига да имаш талант. Постепенно, с много воля, си изградих режим и певчески навици. Научих се на строга дисциплина. Осъзнах, че гласът е фино и капризно оръжие, което не можеш да си позволиш да форсираш“, казва певицата Юлия Винер-Ченишева. Днес се навършват 95 години от нейното рождение.

„Знаем България като страна на розите. Сега разбираме, че е страна и на славей – Юлия Винер“, пише издавания в Брюксел вестник „Метропол“.

От 1961 г. Юлия Винер е постоянен гост-солист на берлинската Щатсопера, в продължение на 15 години. Там и публиката, и критиката, я обсипват с аплодисменти. Удостоена е с почетното звание на Щатсопера –  камерзингерин, за големи заслуги в раз

"Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, обвинява новата звезда на американското кино Лили Гладстоун в нов филм, който граничи с документалистиката, посветен на изчезването на индианка от Оклахома, съобщи АФП.

Лили Гладстоун, която се сдоби със световна слава през 2023 г. и бе номинирана за награда "Оскар" за ролята си във филма на Мартин Скорсезе "Убийците на цветната луна", е в главната роля на филма Fancy Dance. Той бе представен миналата година на фестивала за независимо кино "Сънданс", но едва в петък излезе на екран в САЩ в някои киносалони. Продукцията ще се представя и от Епъл ТВ плюс от 28 юни. Тази седмица филмът имаше предварителна прожекция в Ню Йорк, на която АФП се срещна с екипа и с режисьорката Ерика Тремблей.

Във филма Fancy Dance, на който е и продуцент, Лили Гладстоун е в ролята на Джакс, бедна неомъжена жена от племето сенека-каюга

Обща изложба на Георги Янков, Трейси Емин и Пол Бени е подредена в столичната One Gallery.

Експозицията е озаглавена „Срещу времето“ и продължава до 4 септември, съобщават домакините на събитието.  

„Времето е основен аспект на нашето съществуване и неизменен спътник в живота ни. То ни предоставя рамката, в която живеем, работим и се развиваме. Въпреки това времето често се възприема като враг - непрекъснато напомнящо ни за собствената ни смъртност, за неизбежността на промяната и за бързото изчезване на моменти, които искаме да задържим завинаги“, казва кураторът Десислава Зафирова.
 
По думите й изобилието може да бъде илюзия, която ни кара да мислим, че щастието е пряко свързано с количеството на материалните неща или преживяванията, които натрупваме. „Потребителската култура често ни подтиква към стремеж за повече - от последния модел на смартфон

Лили Гладстоун, която се сдоби със световна слава през 2023 г. и бе номинирана за награда "Оскар" за ролята си във филма на Мартин Скорсезе "Убийците на цветната луна", е в главната роля на филма Fancy Dance. Той бе представен миналата година на фестивала за независимо кино "Сънданс", но едва в петък излезе на екран в САЩ в някои киносалони. Продукцията ще се представя и от Епъл ТВ плюс от 28 юни. Тази седмица филмът имаше предварителна прожекция в Ню Йорк, на която АФП се срещна с екипа и с режисьорката Ерика Тремблей.

Във филма Fancy Dance, на който е и продуцент, Лили Гладстоун е в ролята на Джакс, бедна неомъжена жена от племето сенека-каюга в Оклахома, чиято сестра е изчезнала.

За Лили Гладстоун силата на този игрален филм, който притежава всички характеристики на документален, защото е написан, режисиран, продуциран и основните роли - изиграни от индианки, е, че отчита "нашите нужди като жени от коренното население, особено пред лицето на епидемията от изчезвания и убийства на хора от коренното население".

За 37-годишната актриса от резервата Блекфийт в щата Монтана тези неразкрити убийства и случаи на изчезнали хора са "геноцид" срещу коренното население, който "продължава" в САЩ. В щата Орегон например случаите с изчезнали жени от коренното население бяха толкова, че властите ги определиха с "извънреден" статут в официален доклад през 2019 г., посочва АФП. След повече от четири години напредъкът в разследванията остава "ограничен", писа миналата седмица изданието InvestigateWest.

На 6 септември е българската премиера на „Благи деяния“ на Йоргос Лантимос („Клети създания“, 2023), съобщават от „Форум филм“.

Режисьорът отново обеднява сили с дългогодишния си творчески партньор – сценариста Ефтимис Филипу („Кучешки зъб“, „Омарът“, „Убийството на свещения елен“), с когото създава необикновено кинопътешествие, изследващо темите за властта, контрола, свободната воля и динамиката на човешките взаимоотношения.  

В „Благи деяния“ участват двукратната носителка на „Оскар“ Ема Стоун, Маргарет Куали, Уилем Дефо, Хонг Чау и Джеси Племънс, чието изпълнение във филма беше отличено на фестивала в Кан с наградата за най-добра мъжка роля. Всеки един от актьорите влиза в различен образ, в три отделни истории, обединени от идейно-тематичното послание на филма.  

Първата история в

Актрисата Прунела Скейлс, позната на зрителите с ролята си в хитовата комедийна поредица "Фолти Тауърс", "дава глас" на кралската уязвимост на Единбургския фестивал на изкуствата "Фриндж", предаде Ройтерс. 

В продължение на 28 години Скейлс играе кралица Виктория в театрална постановка, базирана на изобилните писма и дневници на бившия монарх, която обикаля света.

Сега, на 92 години, Прунела Скейлс страда от съдова деменция. Това не я спира да направи запис, който ще бъде част от нова пиеса, озаглавена "Кралица" - едно от няколкото представления на тазгодишния Единбургски фестивал на изкуствата "Фриндж", които изследват тревожността, съмнението в себе си и самотата.

"Кралица" е адаптация от Джулиан Мачин на оригинала "Вечер с кралица Виктория", написан от Катрина Хендри през 1979 г. Мачин казва, че никога не се е съмнявал, че Скейлс ще успее да преодолее б

Солистът на балета на Виенската държавна опера Денис Черевичко ще се превъплъти в ролята на Базил от балета „Дон Кихот“ от Лудвиг Минкус на сцената на Античен форумен комплекс „Августа Траяна“ в Стара Загора утре, 1 август. Това става ясно от програмата с предстоящи събития, публикувана на официалната страница на Държавна опера - Стара Загора.

В ролята на Китри ще бъде примабалерината Анелия Димитрова. Александър Желев ще бъде в ролята на Дон Кихот, а Калин Любенов ще бъде Санчо Панса. В останалите колоритни роли ще танцуват Фиорди Лоха (Еспада), Юкари Мизу (Мерседес), Клара Ферер (Повелителка на дриадите), Я Чуе Наваро (Амур), Кармен Демирташ (циганка), Марсело Молина (циганин) и др, посочват от оперния театър. Зрителите ще могат да се насладят и на цялата многонационална балетна трупа на Старозагорската опера под ръководството на примабалерината и хореограф Силвия Томова.

Веселина Касабова, Димитър Караиванов и Мирослав Николов от "Игриказки" – Варна ще гостуват на 3 септември в Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров".

Те ще представят импровизационен театър, съобщиха от шуменската библиотеката.

Екипът на "Игриказки" предлага на участниците възможността да предизвикат себе си, потапяйки се в свят, в който всяка реплика е изненадваща, всяко движение – спонтанно, а смехът и креативността, както и откриването на нови начини човек да изрази и представи себе си по емоционално автентичен начин вървят ръка за ръка, съобщават организаторите на проявата.

Импровизационният театър, често наричан само импро, е форма на театър, често комедия, в която повечето или цялото действие е непланирано и без сценарий. Всички участват в процеса и всички са виновни за крайния резултат, който винаги е добре прекарано време и смях без кра

Регионален етнографски музей – Пловдив гостува на Регионалния исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ – Смолян с изложбата „Времето на алафрангата“, съобщи директорът на РИМ Валентина Василева. 

Тя посочи, че изложбата e интересен поглед към възрожденската действителност в един многовековен и многоетничен интеркултурен град като Пловдив, който и в миналото, и днес винаги е бил част от Европа.

Алафрангата е разказ, пренасящ във времето истории за взаимодействието на различните културни модели между Запада и Изтока.

Изложбата може да бъде разгледана от 10 юли до 30 септември в изложбената зала на Регионален исторически музей „Стою Шишков“ – Смолян.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
3781
Авансцена

"Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, смята актрисата Лили Гладстоун

Лили Гладстоун, която се сдоби със световна слава през 2023 г. и бе номинирана за награда "Оскар" за ролята си във филма на Мартин Скорсезе "Убийците на цветната луна", е в главната роля на филма Fancy Dance. Той бе представен миналата година на фестивала за независимо кино "Сънданс", но едва в петък излезе на екран в САЩ в някои киносалони.Продукцията ще се представя и от Епъл ТВ плюс от 28 юни. Тази седмица филмът имаше предварителна прожекция в Ню Йорк, на която АФП се срещна с екипа и с режисьорката Ерика Тремблей.

| 23 Юни 2024, 20:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
"Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, смята актрисата Лили Гладстоун
Снимка © DFA

"Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, обвинява новата звезда на американското кино Лили Гладстоун в нов филм, който граничи с документалистиката, посветен на изчезването на индианка от Оклахома, съобщи АФП.

Лили Гладстоун, която се сдоби със световна слава през 2023 г. и бе номинирана за награда "Оскар" за ролята си във филма на Мартин Скорсезе "Убийците на цветната луна", е в главната роля на филма Fancy Dance. Той бе представен миналата година на фестивала за независимо кино "Сънданс", но едва в петък излезе на екран в САЩ в някои киносалони. Продукцията ще се представя и от Епъл ТВ плюс от 28 юни. Тази седмица филмът имаше предварителна прожекция в Ню Йорк, на която АФП се срещна с екипа и с режисьорката Ерика Тремблей.

Изложба със заглавие „Реката“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е дело на Дружеството на художниците в Силистра и е посветена на предстоящия празник на река Дунав – 29 юни.

Изложбата се състои от около 50 творби живопис, графика, керамика и скулптура на художници от крайдунавския град.  Със свои произведения участват утвърдени имена в културните среди, както и млади таланти, тепърва проправящи си път в света на изкуството. Сред авторите личат имената на проф. Ангел Станев, Йордан Колев, Константин Дончев, Пламен Аврамов, Димитър Кулев, Вихрен Иванов, Боян Вихренов, Христина Гаева, Ана Димитрова, Георги Найденов, Стефан Пенчев.

Приветствия към художниците отправиха областният управител Илиян Великов, председателят на местния Общински съвет Димитър Трендафилов и зам.-кметът на Община Силистра Стилиян Стойчев.

Изложбата може да бъде видяна

За първи път българските групи „Прегърнат облак“ и „Тиферет“ ще представят съвместен концерт в Бургас. 

Събитието ще се проведе на 13 август в галерия „Георги Баев“, съобщиха от културното пространство.

Идеята за съвместно събитие възниква от музикална среща между композиторката на „Прегърнат облак“ Теодора Илиева и един от най-колоритните музиканти-импровизатори Константин Кучев, вокалист на „Тиферет“. По думите на организаторите замисълът на концерта е музикално сливане и споделяне на авторски песни, идеи и импровизация.

„Прегърнат облак“ (A Cloud Embraced Project) е музикална акустична група, създадена пред 2019 г. в Бургас. Стилът на песните е мелодичен рок с елементи на бардовата изпята поезия. Композитор и вокалист на бандата е Теодора Станчева, а за акомпанимента на перкусии, китара и чело отговарят музикантите Асен Хайдутов, Ивайло Нинчев и Евелина С

Чуждестранната преса определя гласа й като блестящ сопран, чиято школовка стига до съвършенство. 

„Успехът, мислех си, идва без много усилия, стига да имаш талант. Постепенно, с много воля, си изградих режим и певчески навици. Научих се на строга дисциплина. Осъзнах, че гласът е фино и капризно оръжие, което не можеш да си позволиш да форсираш“, казва певицата Юлия Винер-Ченишева. Днес се навършват 95 години от нейното рождение.

„Знаем България като страна на розите. Сега разбираме, че е страна и на славей – Юлия Винер“, пише издавания в Брюксел вестник „Метропол“.

От 1961 г. Юлия Винер е постоянен гост-солист на берлинската Щатсопера, в продължение на 15 години. Там и публиката, и критиката, я обсипват с аплодисменти. Удостоена е с почетното звание на Щатсопера –  камерзингерин, за големи заслуги в раз

"Геноцидът" срещу коренното население "продължава" в САЩ, обвинява новата звезда на американското кино Лили Гладстоун в нов филм, който граничи с документалистиката, посветен на изчезването на индианка от Оклахома, съобщи АФП.

Лили Гладстоун, която се сдоби със световна слава през 2023 г. и бе номинирана за награда "Оскар" за ролята си във филма на Мартин Скорсезе "Убийците на цветната луна", е в главната роля на филма Fancy Dance. Той бе представен миналата година на фестивала за независимо кино "Сънданс", но едва в петък излезе на екран в САЩ в някои киносалони. Продукцията ще се представя и от Епъл ТВ плюс от 28 юни. Тази седмица филмът имаше предварителна прожекция в Ню Йорк, на която АФП се срещна с екипа и с режисьорката Ерика Тремблей.

Във филма Fancy Dance, на който е и продуцент, Лили Гладстоун е в ролята на Джакс, бедна неомъжена жена от племето сенека-каюга

Обща изложба на Георги Янков, Трейси Емин и Пол Бени е подредена в столичната One Gallery.

Експозицията е озаглавена „Срещу времето“ и продължава до 4 септември, съобщават домакините на събитието.  

„Времето е основен аспект на нашето съществуване и неизменен спътник в живота ни. То ни предоставя рамката, в която живеем, работим и се развиваме. Въпреки това времето често се възприема като враг - непрекъснато напомнящо ни за собствената ни смъртност, за неизбежността на промяната и за бързото изчезване на моменти, които искаме да задържим завинаги“, казва кураторът Десислава Зафирова.
 
По думите й изобилието може да бъде илюзия, която ни кара да мислим, че щастието е пряко свързано с количеството на материалните неща или преживяванията, които натрупваме. „Потребителската култура често ни подтиква към стремеж за повече - от последния модел на смартфон

Във филма Fancy Dance, на който е и продуцент, Лили Гладстоун е в ролята на Джакс, бедна неомъжена жена от племето сенека-каюга в Оклахома, чиято сестра е изчезнала.

За Лили Гладстоун силата на този игрален филм, който притежава всички характеристики на документален, защото е написан, режисиран, продуциран и основните роли - изиграни от индианки, е, че отчита "нашите нужди като жени от коренното население, особено пред лицето на епидемията от изчезвания и убийства на хора от коренното население".

На 6 септември е българската премиера на „Благи деяния“ на Йоргос Лантимос („Клети създания“, 2023), съобщават от „Форум филм“.

Режисьорът отново обеднява сили с дългогодишния си творчески партньор – сценариста Ефтимис Филипу („Кучешки зъб“, „Омарът“, „Убийството на свещения елен“), с когото създава необикновено кинопътешествие, изследващо темите за властта, контрола, свободната воля и динамиката на човешките взаимоотношения.  

В „Благи деяния“ участват двукратната носителка на „Оскар“ Ема Стоун, Маргарет Куали, Уилем Дефо, Хонг Чау и Джеси Племънс, чието изпълнение във филма беше отличено на фестивала в Кан с наградата за най-добра мъжка роля. Всеки един от актьорите влиза в различен образ, в три отделни истории, обединени от идейно-тематичното послание на филма.  

Първата история в

Актрисата Прунела Скейлс, позната на зрителите с ролята си в хитовата комедийна поредица "Фолти Тауърс", "дава глас" на кралската уязвимост на Единбургския фестивал на изкуствата "Фриндж", предаде Ройтерс. 

В продължение на 28 години Скейлс играе кралица Виктория в театрална постановка, базирана на изобилните писма и дневници на бившия монарх, която обикаля света.

Сега, на 92 години, Прунела Скейлс страда от съдова деменция. Това не я спира да направи запис, който ще бъде част от нова пиеса, озаглавена "Кралица" - едно от няколкото представления на тазгодишния Единбургски фестивал на изкуствата "Фриндж", които изследват тревожността, съмнението в себе си и самотата.

"Кралица" е адаптация от Джулиан Мачин на оригинала "Вечер с кралица Виктория", написан от Катрина Хендри през 1979 г. Мачин казва, че никога не се е съмнявал, че Скейлс ще успее да преодолее б

Солистът на балета на Виенската държавна опера Денис Черевичко ще се превъплъти в ролята на Базил от балета „Дон Кихот“ от Лудвиг Минкус на сцената на Античен форумен комплекс „Августа Траяна“ в Стара Загора утре, 1 август. Това става ясно от програмата с предстоящи събития, публикувана на официалната страница на Държавна опера - Стара Загора.

В ролята на Китри ще бъде примабалерината Анелия Димитрова. Александър Желев ще бъде в ролята на Дон Кихот, а Калин Любенов ще бъде Санчо Панса. В останалите колоритни роли ще танцуват Фиорди Лоха (Еспада), Юкари Мизу (Мерседес), Клара Ферер (Повелителка на дриадите), Я Чуе Наваро (Амур), Кармен Демирташ (циганка), Марсело Молина (циганин) и др, посочват от оперния театър. Зрителите ще могат да се насладят и на цялата многонационална балетна трупа на Старозагорската опера под ръководството на примабалерината и хореограф Силвия Томова.

Веселина Касабова, Димитър Караиванов и Мирослав Николов от "Игриказки" – Варна ще гостуват на 3 септември в Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров".

Те ще представят импровизационен театър, съобщиха от шуменската библиотеката.

Екипът на "Игриказки" предлага на участниците възможността да предизвикат себе си, потапяйки се в свят, в който всяка реплика е изненадваща, всяко движение – спонтанно, а смехът и креативността, както и откриването на нови начини човек да изрази и представи себе си по емоционално автентичен начин вървят ръка за ръка, съобщават организаторите на проявата.

Импровизационният театър, често наричан само импро, е форма на театър, често комедия, в която повечето или цялото действие е непланирано и без сценарий. Всички участват в процеса и всички са виновни за крайния резултат, който винаги е добре прекарано време и смях без кра

Регионален етнографски музей – Пловдив гостува на Регионалния исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ – Смолян с изложбата „Времето на алафрангата“, съобщи директорът на РИМ Валентина Василева. 

Тя посочи, че изложбата e интересен поглед към възрожденската действителност в един многовековен и многоетничен интеркултурен град като Пловдив, който и в миналото, и днес винаги е бил част от Европа.

Алафрангата е разказ, пренасящ във времето истории за взаимодействието на различните културни модели между Запада и Изтока.

Изложбата може да бъде разгледана от 10 юли до 30 септември в изложбената зала на Регионален исторически музей „Стою Шишков“ – Смолян.

За 37-годишната актриса от резервата Блекфийт в щата Монтана тези неразкрити убийства и случаи на изчезнали хора са "геноцид" срещу коренното население, който "продължава" в САЩ. В щата Орегон например случаите с изчезнали жени от коренното население бяха толкова, че властите ги определиха с "извънреден" статут в официален доклад през 2019 г., посочва АФП. След повече от четири години напредъкът в разследванията остава "ограничен", писа миналата седмица изданието InvestigateWest.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.