NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България
5806
Цветни аспекти

Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България

Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България, на 11 септември в зала 3 на НДК, съобщават организаторите от Fest Team. „И двете формации майсторски преплитат традиционни и фолк мотиви с модерни жанрове. Никола Груев – Kottarashky впечатлява със своето умение да съчетава български фолклор с електронна музика, джаз и хип хоп, което е в основата на неговия уникален и иновативен звук. Tinariwen пък, които идват от северната част на Мали, покоряват световните сцени с изкусен бленд от традиционна западноафриканска и арабска музика с популярни жанрове като блус и фолк

| 21 Юни 2024, 18:44 ч.
Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България
Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България
Снимка © DFA

Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България, на 11 септември в зала 3 на НДК, съобщават организаторите от Fest Team.

Ретроспективна експозиция на Бистра Льошевалие представя за първи път у нас изкуството на авторката. Изложбата ще бъде подредена от куратора Яна Братанова от 16 юли до 20 октомври в „Квадрат 500“, съобщават организаторите.

„Националната галерия продължава своята мисия и политика да запознава публиката с автори от български произход, получили професионално признание извън границите на страната. Бистра Льошевалие е сред малцината съвременни концептуални творци с международно присъствие“, отбелязват от Националната галерия. 

Те посочват, че свободата е първостепенен код за Бистра Льошевалие. Първите й композиции „Полет на птици“ (1964), емблематичната серия „Прозорци“ („Блокиран прозорец“, „Изгорял прозорец“, „Бял прозорец“) и „Болни столове“ от 1970-те са израз на нейното непреодолимо желание да бъде свободна.

„Създаденото от Бистра Льошевалие е мощна машина

Фенове на хитовата поредица „Игра на тронове“, която приключи през 2019 г., могат да наддават за костюми, реквизити, декори и сувенири, предаде Асошиейтед прес.

Повече от 2000 предмета ще бъдат предложени на търг през октомври от аукционната къща „Херитейдж Окшънс“ (Heritage Auctions).

Началните цени  за емблематичните предмети варират от 500 до 20 000 щатски долара. Сред тях са доспехите и мечът на сър Джайм Ланистър, както и дребни реквизити като зъбни протези, използвани от белите бродници. 

Сред другите забележителни предмети са наметалата, палтата и кожените ансамбли на Денерис Таргариен, носени от Емилия Кларк, мечът Longclaw на Джон Сноу, изигран от Кит Харингтън, и брошката Hand of the Queen, носена от Питър Динклидж в ролята на Тирион Ланистър.

Очакват се дори предмети, които не са имали много екранно време, ка

Близо 30 страни обещаха да увеличат подкрепата си за възстановяването на украинския културен сектор чрез координацията на ЮНЕСКО по време на среща днес във Вилнюс по инициатива на Литва, съобщиха от Организацията за образование, наука и култура на ООН. България е сред тези държави.

Ще бъде приложен средносрочен и дългосрочен план за действие, изготвен от ЮНЕСКО в консултация с над 40 международни и украински институции.

"Раните от войната не могат да бъдат излекувани без култура. Не може да има устойчив растеж и просперитет без култура. Това е целта на работата на ЮНЕСКО в Украйна от февруари 2022 г. насам", каза Ернесто Отоне, заместник-генерален директор на ЮНЕСКО по въпросите на културата. Според него ангажиментът, поет днес, ще остане в историята.
 
Международната конференция за възстановяване на културния сектор на Украйна, която се проведе във Вилнюс

Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“.

Неговата живописна колекция носи името „Знак от небето“, което по думите му е свързано с добрата вест, получена от Дева Мария, че ще роди Божия син.

„Аз съм един от малкото художници, които, без да си го поставят като задача и да се отклоняват от стила си, рисува религиозни картини и те могат да бъдат поставени и в храм“, каза авторът.

Той обясни, че много от значимите неща в живота на артистите стават по инстинкт, също като влюбването. „Така се получава и с най-важните ни решения, те са свързани с вътрешната необходимост. Художникът е синоним на свобода, несвободен човек не може да бъде сериозен художник“, сподели вижданията си Караджов. 

Според него и картините намират своите зрители ка

"Оейзис" истерия завладя света, след като братята Ноел и Лиъм Галахър обявиха, че се събират за серия от концерти през 2025 г. 

Двамата отново ще имат съвместни сценични изяви след сериозния разрив, довел и до разпадането на британската група през 2009 г. Тогава, малко преди концерт в Париж, китаристът и основен автор на песни Ноел обяви, че не може повече да работи с брат си. Шоуто не се състоя, а от "Оейзис" обявиха, че спират да съществуват. 

Почитателите на музиката на братята Галахър от доста време се надяват, че групата, сформирана първоначално през 1991 г., ще се събере отново, особено след като в последните години има индикации, че отношенията между Лиъм и Ноел се затоплят.

На 27 август т.г., точно в 8 часа сутринта британско време, беше съобщено, че те ще се качат заедно на сцената през лятото догодина за първи път от 16 години, като засега са п

„И двете формации майсторски преплитат традиционни и фолк мотиви с модерни жанрове. Никола Груев – Kottarashky впечатлява със своето умение да съчетава български фолклор с електронна музика, джаз и хип хоп, което е в основата на неговия уникален и иновативен звук. Tinariwen пък, които идват от северната част на Мали, покоряват световните сцени с изкусен бленд от традиционна западноафриканска и арабска музика с популярни жанрове като блус и фолк. Тази обща страст към музикалното експериментиране и синтез на различни културни влияния прави Kottarashky & The Preachers идеалния съпорт за едно незабравимо изживяване с основен фокус – музиката на Tinariwen“, коментират от Fest Team.

Както информирахме, носителите на „Грами“ и любимци на Робърт Плант, Карлос Сантана, Том Йорк и Боно – Tinariwen, идват за първия си концерт у нас. Гостуването е част от лятно европейско турне, в подкрепа на миналогодишния албум на групата – Amatssou, записван в личното студио на Джак Уайт, и продуциран от Даниел Лануа.

Сунай Муратов ще дирижира операта „Кармен“ от Жорж Бизе, която ще постави финал на тазгодишното пето поред издание на фестивала "Опера на светилището" на 24 август на сцената на тракийското светилище Бегликташ, като билетите за него са вече изчерпани, съобщават от Държавна опера - Бургас.

В някои от главните роли публиката ще види и чуе мецосопраното Даниела Дяковa, тенора Даниел Дамянов, баритона Валери Турманов, сопраното Мария Цветкова-Маджарова. Басът Диман Панчев ще бъде Цунига, а като Фраскита ще се представи сопраното Мария Славова. Мецосопраното Мария Юрковская ще бъде в ролята на Мерседес, а баритонът Андрей Юрковский влиза дебютно в образа на Данкайро. Тенорът Яни Николов ще е Ремендадо, басът Костадин Мечков - Моралес.

Режисьор на постановката, адаптирана за откритата сцена в Бегликташ, е Александър Текелиев. Диригент на хора ще бъде Ал

Инсталацията „Потящите се“ на Цветомира Борисова спечели наградата за съвременно изкуство „База“ за 2024 година. Победителят в конкурса бе обявен тази вечер в Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

По време на събитието бе открита изложба, показваща произведенията на всички номинирани творци. Това са Александър Лазарков, Диана Бункин, Кристина Ненова, Невелин Иванов, rawlab (Радина Йотова и Рослана Йотова) и Цветомира Борисова. Куратор е Марина Славова.

Отличената творба е свързана с темата за горещината и потта, издигайки ги от банален разговор до вдъхновение за съставянето на манифест. Героите на произведението надмогват телесността си и доброволно се отдават на градската жега, изучавайки я независимо от физическия дискомфорт, който тя носи, пише авторката в текста си към творбата. Борисова отбелязва, че изпотяването не е явление, предизвикващо срам или погн

За премиерата на оперетата „Страната на усмивките“ на великотърновския театър са ушити 125 театрални костюма, съобщиха създателите на спектакъла. Диригент-постановчик е маестро Георги Патриков, а гост-режисьор е Вера Петрова от Софийската опера и балет.

Костюмите са дело на художничката Християна Михалева-Зорбалиева. Близо два месеца тя е проучвала традиционните китайски мъжки и дамски костюми, за да създаде тяхна най-добра театрализирана версия и максимално да пресъздаде духа на епохата, в която се развива действието в оперетата на Франц Лехар.

Костюмите са ушити в ателиетата на Софийската опера и балет. За тях са използвани сатен, жакард, тафта и естествени материи, като коприна, памук и вълна. Всички тоалети са богато украсени, а китайските се отличават с рисунки върху сатен и ръчно правени апликации. Европейските дамски костюми, ушити от лъскава тафта, впечатляват

Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана до 5 октомври.

Произведенията са точно 20, подготвяни през последните две години. „Предишната изложба, която правихме с Петринел в nOva art space, беше през септември 2022 г., когато бяха съвсем различни неща с тушова техника. Докато сега всичко като техника е маслен пастел. Изложбата е почти изцяло фигуративна, с различни мотиви, впечатления и сюжети. И си е характерна негова, в типичния му стил“, разказва кураторът.

След като художникът е нарисувал картините, Спартак Атанасов е направил цялостната селекция кои произведения да участват в изложбата. Всички те са правени специално за пространството на галерията.

По думите на куратора предишната изложба била много монохромна,

Dubioza Kolektiv вече е в България и забавлява хората в стария град на Созопол, .

В типичния си стил да изненадва феновете си на най-неочаквани места и моменти, групата се появи тази вечер пред амфитеатъра.

Концертът е в петък, 2 август на стадион "Арена Созопол", заедно с още три групи. Това са aмериканско-нидерландската Jaya The Cat и родната Q-Check, която се събира специално за това събитие след 11 години. Третият участник „Обратен ефект“ също има момент на прекъсване и около 3-годишен период на оттегляне от музикалната сцена.

Dubioza Kolektiv, която миналата година отбеляза 20 години от създаването си през 2003 г., има зад гърба си над 10 албума. 

Групата е свирила в близо 50 държави по света. Двама от членовете на Dubioza – Брано Я

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
5806
Цветни аспекти

Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България

„И двете формации майсторски преплитат традиционни и фолк мотиви с модерни жанрове.Както информирахме, носителите на „Грами“ и любимци на Робърт Плант, Карлос Сантана, Том Йорк и Боно – Tinariwen, идват за първия си концерт у нас. Гостуването е част от лятно европейско турне, в подкрепа на миналогодишния албум на групата – Amatssou, записван в личното студио на Джак Уайт, и продуциран от Даниел Лануа.

| 21 Юни 2024, 18:44 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България
Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България
Снимка © DFA

Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България, на 11 септември в зала 3 на НДК, съобщават организаторите от Fest Team.

„И двете формации майсторски преплитат традиционни и фолк мотиви с модерни жанрове. Никола Груев – Kottarashky впечатлява със своето умение да съчетава български фолклор с електронна музика, джаз и хип хоп, което е в основата на неговия уникален и иновативен звук. Tinariwen пък, които идват от северната част на Мали, покоряват световните сцени с изкусен бленд от традиционна западноафриканска и арабска музика с популярни жанрове като блус и фолк. Тази обща страст към музикалното експериментиране и синтез на различни културни влияния прави Kottarashky & The Preachers идеалния съпорт за едно незабравимо изживяване с основен фокус – музиката на Tinariwen“, коментират от Fest Team.

Ретроспективна експозиция на Бистра Льошевалие представя за първи път у нас изкуството на авторката. Изложбата ще бъде подредена от куратора Яна Братанова от 16 юли до 20 октомври в „Квадрат 500“, съобщават организаторите.

„Националната галерия продължава своята мисия и политика да запознава публиката с автори от български произход, получили професионално признание извън границите на страната. Бистра Льошевалие е сред малцината съвременни концептуални творци с международно присъствие“, отбелязват от Националната галерия. 

Те посочват, че свободата е първостепенен код за Бистра Льошевалие. Първите й композиции „Полет на птици“ (1964), емблематичната серия „Прозорци“ („Блокиран прозорец“, „Изгорял прозорец“, „Бял прозорец“) и „Болни столове“ от 1970-те са израз на нейното непреодолимо желание да бъде свободна.

„Създаденото от Бистра Льошевалие е мощна машина

Фенове на хитовата поредица „Игра на тронове“, която приключи през 2019 г., могат да наддават за костюми, реквизити, декори и сувенири, предаде Асошиейтед прес.

Повече от 2000 предмета ще бъдат предложени на търг през октомври от аукционната къща „Херитейдж Окшънс“ (Heritage Auctions).

Началните цени  за емблематичните предмети варират от 500 до 20 000 щатски долара. Сред тях са доспехите и мечът на сър Джайм Ланистър, както и дребни реквизити като зъбни протези, използвани от белите бродници. 

Сред другите забележителни предмети са наметалата, палтата и кожените ансамбли на Денерис Таргариен, носени от Емилия Кларк, мечът Longclaw на Джон Сноу, изигран от Кит Харингтън, и брошката Hand of the Queen, носена от Питър Динклидж в ролята на Тирион Ланистър.

Очакват се дори предмети, които не са имали много екранно време, ка

Близо 30 страни обещаха да увеличат подкрепата си за възстановяването на украинския културен сектор чрез координацията на ЮНЕСКО по време на среща днес във Вилнюс по инициатива на Литва, съобщиха от Организацията за образование, наука и култура на ООН. България е сред тези държави.

Ще бъде приложен средносрочен и дългосрочен план за действие, изготвен от ЮНЕСКО в консултация с над 40 международни и украински институции.

"Раните от войната не могат да бъдат излекувани без култура. Не може да има устойчив растеж и просперитет без култура. Това е целта на работата на ЮНЕСКО в Украйна от февруари 2022 г. насам", каза Ернесто Отоне, заместник-генерален директор на ЮНЕСКО по въпросите на културата. Според него ангажиментът, поет днес, ще остане в историята.
 
Международната конференция за възстановяване на културния сектор на Украйна, която се проведе във Вилнюс

Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“.

Неговата живописна колекция носи името „Знак от небето“, което по думите му е свързано с добрата вест, получена от Дева Мария, че ще роди Божия син.

„Аз съм един от малкото художници, които, без да си го поставят като задача и да се отклоняват от стила си, рисува религиозни картини и те могат да бъдат поставени и в храм“, каза авторът.

Той обясни, че много от значимите неща в живота на артистите стават по инстинкт, също като влюбването. „Така се получава и с най-важните ни решения, те са свързани с вътрешната необходимост. Художникът е синоним на свобода, несвободен човек не може да бъде сериозен художник“, сподели вижданията си Караджов. 

Според него и картините намират своите зрители ка

"Оейзис" истерия завладя света, след като братята Ноел и Лиъм Галахър обявиха, че се събират за серия от концерти през 2025 г. 

Двамата отново ще имат съвместни сценични изяви след сериозния разрив, довел и до разпадането на британската група през 2009 г. Тогава, малко преди концерт в Париж, китаристът и основен автор на песни Ноел обяви, че не може повече да работи с брат си. Шоуто не се състоя, а от "Оейзис" обявиха, че спират да съществуват. 

Почитателите на музиката на братята Галахър от доста време се надяват, че групата, сформирана първоначално през 1991 г., ще се събере отново, особено след като в последните години има индикации, че отношенията между Лиъм и Ноел се затоплят.

На 27 август т.г., точно в 8 часа сутринта британско време, беше съобщено, че те ще се качат заедно на сцената през лятото догодина за първи път от 16 години, като засега са п

Както информирахме, носителите на „Грами“ и любимци на Робърт Плант, Карлос Сантана, Том Йорк и Боно – Tinariwen, идват за първия си концерт у нас. Гостуването е част от лятно европейско турне, в подкрепа на миналогодишния албум на групата – Amatssou, записван в личното студио на Джак Уайт, и продуциран от Даниел Лануа.

Сунай Муратов ще дирижира операта „Кармен“ от Жорж Бизе, която ще постави финал на тазгодишното пето поред издание на фестивала "Опера на светилището" на 24 август на сцената на тракийското светилище Бегликташ, като билетите за него са вече изчерпани, съобщават от Държавна опера - Бургас.

В някои от главните роли публиката ще види и чуе мецосопраното Даниела Дяковa, тенора Даниел Дамянов, баритона Валери Турманов, сопраното Мария Цветкова-Маджарова. Басът Диман Панчев ще бъде Цунига, а като Фраскита ще се представи сопраното Мария Славова. Мецосопраното Мария Юрковская ще бъде в ролята на Мерседес, а баритонът Андрей Юрковский влиза дебютно в образа на Данкайро. Тенорът Яни Николов ще е Ремендадо, басът Костадин Мечков - Моралес.

Режисьор на постановката, адаптирана за откритата сцена в Бегликташ, е Александър Текелиев. Диригент на хора ще бъде Ал

Инсталацията „Потящите се“ на Цветомира Борисова спечели наградата за съвременно изкуство „База“ за 2024 година. Победителят в конкурса бе обявен тази вечер в Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

По време на събитието бе открита изложба, показваща произведенията на всички номинирани творци. Това са Александър Лазарков, Диана Бункин, Кристина Ненова, Невелин Иванов, rawlab (Радина Йотова и Рослана Йотова) и Цветомира Борисова. Куратор е Марина Славова.

Отличената творба е свързана с темата за горещината и потта, издигайки ги от банален разговор до вдъхновение за съставянето на манифест. Героите на произведението надмогват телесността си и доброволно се отдават на градската жега, изучавайки я независимо от физическия дискомфорт, който тя носи, пише авторката в текста си към творбата. Борисова отбелязва, че изпотяването не е явление, предизвикващо срам или погн

За премиерата на оперетата „Страната на усмивките“ на великотърновския театър са ушити 125 театрални костюма, съобщиха създателите на спектакъла. Диригент-постановчик е маестро Георги Патриков, а гост-режисьор е Вера Петрова от Софийската опера и балет.

Костюмите са дело на художничката Християна Михалева-Зорбалиева. Близо два месеца тя е проучвала традиционните китайски мъжки и дамски костюми, за да създаде тяхна най-добра театрализирана версия и максимално да пресъздаде духа на епохата, в която се развива действието в оперетата на Франц Лехар.

Костюмите са ушити в ателиетата на Софийската опера и балет. За тях са използвани сатен, жакард, тафта и естествени материи, като коприна, памук и вълна. Всички тоалети са богато украсени, а китайските се отличават с рисунки върху сатен и ръчно правени апликации. Европейските дамски костюми, ушити от лъскава тафта, впечатляват

Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана до 5 октомври.

Произведенията са точно 20, подготвяни през последните две години. „Предишната изложба, която правихме с Петринел в nOva art space, беше през септември 2022 г., когато бяха съвсем различни неща с тушова техника. Докато сега всичко като техника е маслен пастел. Изложбата е почти изцяло фигуративна, с различни мотиви, впечатления и сюжети. И си е характерна негова, в типичния му стил“, разказва кураторът.

След като художникът е нарисувал картините, Спартак Атанасов е направил цялостната селекция кои произведения да участват в изложбата. Всички те са правени специално за пространството на галерията.

По думите на куратора предишната изложба била много монохромна,

Dubioza Kolektiv вече е в България и забавлява хората в стария град на Созопол, .

В типичния си стил да изненадва феновете си на най-неочаквани места и моменти, групата се появи тази вечер пред амфитеатъра.

Концертът е в петък, 2 август на стадион "Арена Созопол", заедно с още три групи. Това са aмериканско-нидерландската Jaya The Cat и родната Q-Check, която се събира специално за това събитие след 11 години. Третият участник „Обратен ефект“ също има момент на прекъсване и около 3-годишен период на оттегляне от музикалната сцена.

Dubioza Kolektiv, която миналата година отбеляза 20 години от създаването си през 2003 г., има зад гърба си над 10 албума. 

Групата е свирила в близо 50 държави по света. Двама от членовете на Dubioza – Брано Я

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.