NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Творчески отражения Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“
5246
Творчески отражения

Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“

Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Тя е посветена на 85 години от създаването на шуменското филателно дружество и ще остане експонирана до 23 юни. Организатори на филателната експозиция са „Български пощи”, Община Шумен и Съюза на българските филателисти. На церемонията по откриването на изложбата присъстваха областният управител на Шумен проф

| 21 Юни 2024, 12:48 ч.
Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“
Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“
Снимка © БТА

Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Тя е посветена на 85 години от създаването на шуменското филателно дружество и ще остане експонирана до 23 юни.

Кукленият театър „Патилан“ в Монтана отчита един от най-успешните си сезони, съобщи организаторът Калин Тодоров.

През 2023-2024 година театърът може да се похвали с 5 изиграни представления, от които 24 са гостуващи в областите Враца и София.

Единадесетте куклени актьори на театър „Патилан“ представиха през изминалия сезон шест премиерни заглавия. Сред най- успешните от тях се открояват „Шехерезада“, „Червената шапчица“ и „Жабокът принц“.

Театърът се подготвя за още по-силен сезон от есента тази година, а режисьор на нашата постановка „Червената шапчица“ е носителката на ИКАР за куклен спектакъл – Елица Петкова, добави Калин Тодоров.

Елица Петкова е носител на наградата ИКАР за 2024 и 2017 година за спектаклите си с Държавен куклен театър - Стара Загора - „Тайната на Лехен“ и „Джелсомино в страната на лъжците“.

Наградите ИКАР за сценични изкуст

Плоча в памет на проф. Снежина Танковска ще бъде открита на 7 юли 2024 г., неделя, в 16 ч. на ул. „Даскал Манол“ 15А, бл. 9. 

Плочата ще бъде поставена на сградата, където видната театрална режисьорка и педагог живее и твори от 1980 година до 2020 г., съобщават организаторите на събитието - нейни колеги и приятели от Софийския университет „Св. Климент Охридски‘‘.

Изборът на дата съвпада с края на академичната година в НАТФИЗ, където проф. Танковска в продължение на години води класове по актьорство и режисура за драматичен театър. 

Организатор на събитието е инициативна група, в която участват много български театрали, с подкрепата на Съюза на артистите в България (САБ) и с разрешението на Столичен общински съвет.

Професор Снежина Танковска (1951-2020г.) е български режисьор, дългогодишен преподавател и педагог

Художникът Арменаг Мардиросян гостува на Галерия „Графит“ във Варна със самостоятелна изложба, наречена „Лично“. Той представя деветдесет картини, изпълнени с маслени бои върху платно. В тях зрителите ще видят характерните за автора маринистични пейзажи, заради които той е наричан „българският Айвазовски“. Освен тях са изобразени гледки от Армения с планината Арарат и езерото Севан, храмове, религиозни и фантастични сюжети. 

Това е втора самостоятелна изложба на варненския художник, припомниха на откриването организаторите от Общоарменския благотворителен съюз „Парекордзаган“ във Варна. Мардиросян рисува от дете, а любовта към морската шир с нейните различни състояния се ражда по време на военната му служба като моряк. Участва активно в изложби от 2015 г. Сред тях са „Армения и България - цветове и форми“ през 20

Симфониета Видин ще изнесе три поредни концерта в три града на Северозападна България. Публиката в Монтана, Белоградчик и Видин ще чуе избрани произведения от Моцарт и Салиери, каза директорът на културния институт Мирослав Кръстев.

В програмата са включени увертюра към операта La Fiera di Venezia, Венецианска симфония и Симфония в ре мажор Il giorno onomastico от Салиери. Във втората част на концертите ще звучи музика на Моцарт – Увертюра към операта „Сватбата на Фигаро“ и Симфония №41 в до мажор „Юпитер“, обясни Кръстев.

И Моцарт, и Салиери са били музиканти във Виена в края на XVIII век. Имало е много спекулации за тяхното съперничество, отбеляза Кръстев. Предлагаме един концерт, в който слушателите могат да сравнят музиката на двамата композитори, и нека публиката бъде съдия, допълни директорът на Симфониета Видин.

На диригентския пулт застава маестро Енри

Експерти по изкуство са установили, че картина, приписвана на известния немски пейзажист-романтик Каспар Давид Фридрих от колекцията на музей в Дрезден, е дело на друг художник, съобщи ДПА.

Технически експерти са прегледали внимателно картини на Фридрих в Държавната художествена колекция в Дрезден (Staatliche Kunstsammlungen Dresden - SKD). Това се случва непосредствено преди голяма изложба, посветена на 250-годишнината от рождението на известния художник през 1774 г., която се открива утре в Дрезден.

„Сега вече разполагаме само с 13 картини“, заяви кураторът Холгер Биркхолц на събитие, представящо новата изложба.

Фридрих е роден в град Грайфсвалд на брега на Балтийско море, но като млад се установява в Дрезден и прекарва там остатъка от живота си. Голяма част от най-известните му творби са създадени, докато живее в града.

Според п

Организатори на филателната експозиция са „Български пощи”, Община Шумен и Съюза на българските филателисти. На церемонията по откриването на изложбата присъстваха областният управител на Шумен проф. Добромир Добрев, Десислава Петрова - зам.-кмет на община Шумен, Димитрина Неделчева – изпълняващ длъжността ръководител на Областна пощенска станция - Шумен, представители на Съюза на българските филателисти и филателното дружество в областния град.

В рамките на инициативата бяха представени и детски рисунки, участвали в конкурс за рисунка на проект на пощенска марка. Във връзка с филателната изложба официално беше валидирана пощенска серия от две пощенски марки „Римски императори, свързани с българските земи“. В следобедните часове ще бъде валидирана официално в Шумен и още една серия, също от две марки - „Български природни феномени”.

На щанд на Специализираното поделение на „Български пощи“ – „Българска филателия и нумизматика“ в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров" бяха представени филателни продукти и консумативи. Щандът ще работи с клиенти и в събота, уточниха от "Български пощи".

Шуменското филателно дружество е едно от най-старите в България, създадено е 1939 г., заяви Владимир Куртев, член на Управителния съвет на Съюза на българските филателисти. "В тази сравнително малка изложба са представени най-добрите филателни експонати в някои класове. В изложбата има около 65 табла и над 15 колекции", добави той.

Председателят на шуменското филателно дружество "Мадарски конник" Любомир Илиев каза , че изложбата е била подкрепена морално и финансово от Община Шумен. Той добави, че 80 деца са се отзовали на поканата да участват в конкурса за рисунка на проект за пощенска марка. Ръководството на шуменско средно училище е проявило интерес към провеждане в бъдеще на филателен семинар с ученици, коментира още Илиев.

Програмата на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ продължава тази вечер с втори тур на най-голямата възрастова група С. Тя включва общо 20 участници на възраст между 17 и 26 години. Сред тях има 12 индивидуалисти и осем двойки.

Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на първия тур, журито обяви участниците, които преминават на следващия етап. Общо 45 финалисти от седем държави бяха допуснати до втори тур. В сряда от тях се представиха балетисти от първите две възрастови групи – петима от група А и 15 от група Б.

Финалистите ще се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъд

Към Вагнер трябва да се посегне, след като си натрупал повече опит. Това е като висшата лига във футбола, като формула 1 при състезателните коли или тежката категория при спорта. 

Това казва баритонът Веселин Михайлов. На Вагнеровия фестивал в Софийската опера (13-23 юни) той дебютира като Вотан в „Рейнско злато“.  

„Вагнер не е за всеки. Тук се иска не само психическа, но и физическа подготовка за актьора. Вагнер много пъти казва, че неговите произведения не са опера, а музикална драма. Така че актьорът на сцената трябва да е наистина подготвен“, допълва Михайлов. 

В „Рейнско злато“ той  не слиза от сцената в продължение на два часа. „Само този факт – физически да съм във фабулата, концентриран през цялото време, и тази отговорност, показва, че не е леко. От

Единадесетото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ беше открито тази вечер под бурните аплодисменти на пълната зала в сградата на Държавна опера Стара Загора.

Шествието с официалните гости на събитието поведе неговият директор Магдалена Ралчева заедно с тазгодишния носител на наградата „Златна липа“ за цялостен принос в киното Ели Скорчева, заместник-кметовете на община Стара Загора Милена Желева и Надежда Чакърова, председателят на конкурсното жури Геновева Димитрова, заедно с членовете на журито латвийският режисьор, сценарист и редактор Линда Олте, полският режисьор Мариуш Гжегожек, анлийската актриса Пандора Джоунс и филмовият и визуален творец Санжин Малесевич.

Старт на празничното настроение дадоха военният духов оркестър и пъстър мажоретен състав с възпитанички на Центъра за подкрепа на личностното развитие (ЦПЛР) към

Певица Селин Дион говори открито за "медикаментозните си ексцесии" - прекомерна употреба на много опасни лекарства, в интервю за френската телевизия TF1 преди излъчването на документален филм, посветен на болестта, която я принуди да се оттегли от сцената, предаде АФП.

Петдесет и шест годишната канадка от години се бори с рядко неврологично заболяване, известно като Синдром на скования човек (Stiff person syndrome, SPS). За болестта, която причинява силни болки, затруднено движение и спазми, няма известно лечение. 

Заради заболяването си Селин Дион не е в състояние да изнася концерти от 2020 г. 

Документалният филм, озаглавен "Аз съм: Селин Дион", ще се излъчи по Амазон Прайм Видео на 25 юни.

"Отмених много концерти, самозалъгвах се, започнах да приемам лекарства. Може би ще опитам противовъзпалително, спазмолитично или нещо друго", разказва п

Лени Кравиц изнесе първия си концерт в Бургас във вторник вечерта, който бе част от турнето му Blue Electric Light Tour. Световноизвестният изпълнител обеща да се върне в следващите пет години, докато са още на път с групата му.

Пространството на Морска гара в Бургас, където обичайно се провеждат големите концерти през последните години, рядко е било толкова препълнено, колкото бе в нощта за концерта на американската звезда. Тълпи прииждаха към района още с отварянето на вратите. Kратък дъжд свари неподготвена част от публиката около час преди излизането на Лени Кравиц на сцената, като междувременно с изцяло ретро музикален плейлист за настроението се грижеше DJ Toni.

Концертът започна ударно малко след 21:00 ч., с един от най-големите хитове на звездата - Are You Gonna Go My Way. В следващите малко над два часа Лени Кравиц направи своеобразна обиколка през някои от на

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София, в „Топлоцентрала“, съобщават организаторите от посолството на Република Корея в България и Корейската фонд ...
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов&l ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Американският рапър Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин, след като съдия отхвърли предложението на хип-хоп магната да бъде пуснат под домашен арест, предаде Асош ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 04:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Творчески отражения
5246
Творчески отражения

Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“

Организатори на филателната експозиция са „Български пощи”, Община Шумен и Съюза на българските филателисти.В рамките на инициативата бяха представени и детски рисунки, участвали в конкурс за рисунка на проект на пощенска марка. Във връзка с филателната изложба официално беше валидирана пощенска серия от две пощенски марки „Римски императори, свързани с българските земи“. В следобедните часове ще бъде валидирана официално в Шумен и още една серия, също от две марки - „Български природни феномени”.

| 21 Юни 2024, 12:48 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“
Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“
Снимка © БТА

Юбилейна филателна изложба „Шумен 2024“ беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Тя е посветена на 85 години от създаването на шуменското филателно дружество и ще остане експонирана до 23 юни.

Организатори на филателната експозиция са „Български пощи”, Община Шумен и Съюза на българските филателисти. На церемонията по откриването на изложбата присъстваха областният управител на Шумен проф. Добромир Добрев, Десислава Петрова - зам.-кмет на община Шумен, Димитрина Неделчева – изпълняващ длъжността ръководител на Областна пощенска станция - Шумен, представители на Съюза на българските филателисти и филателното дружество в областния град.

Кукленият театър „Патилан“ в Монтана отчита един от най-успешните си сезони, съобщи организаторът Калин Тодоров.

През 2023-2024 година театърът може да се похвали с 5 изиграни представления, от които 24 са гостуващи в областите Враца и София.

Единадесетте куклени актьори на театър „Патилан“ представиха през изминалия сезон шест премиерни заглавия. Сред най- успешните от тях се открояват „Шехерезада“, „Червената шапчица“ и „Жабокът принц“.

Театърът се подготвя за още по-силен сезон от есента тази година, а режисьор на нашата постановка „Червената шапчица“ е носителката на ИКАР за куклен спектакъл – Елица Петкова, добави Калин Тодоров.

Елица Петкова е носител на наградата ИКАР за 2024 и 2017 година за спектаклите си с Държавен куклен театър - Стара Загора - „Тайната на Лехен“ и „Джелсомино в страната на лъжците“.

Наградите ИКАР за сценични изкуст

Плоча в памет на проф. Снежина Танковска ще бъде открита на 7 юли 2024 г., неделя, в 16 ч. на ул. „Даскал Манол“ 15А, бл. 9. 

Плочата ще бъде поставена на сградата, където видната театрална режисьорка и педагог живее и твори от 1980 година до 2020 г., съобщават организаторите на събитието - нейни колеги и приятели от Софийския университет „Св. Климент Охридски‘‘.

Изборът на дата съвпада с края на академичната година в НАТФИЗ, където проф. Танковска в продължение на години води класове по актьорство и режисура за драматичен театър. 

Организатор на събитието е инициативна група, в която участват много български театрали, с подкрепата на Съюза на артистите в България (САБ) и с разрешението на Столичен общински съвет.

Професор Снежина Танковска (1951-2020г.) е български режисьор, дългогодишен преподавател и педагог

Художникът Арменаг Мардиросян гостува на Галерия „Графит“ във Варна със самостоятелна изложба, наречена „Лично“. Той представя деветдесет картини, изпълнени с маслени бои върху платно. В тях зрителите ще видят характерните за автора маринистични пейзажи, заради които той е наричан „българският Айвазовски“. Освен тях са изобразени гледки от Армения с планината Арарат и езерото Севан, храмове, религиозни и фантастични сюжети. 

Това е втора самостоятелна изложба на варненския художник, припомниха на откриването организаторите от Общоарменския благотворителен съюз „Парекордзаган“ във Варна. Мардиросян рисува от дете, а любовта към морската шир с нейните различни състояния се ражда по време на военната му служба като моряк. Участва активно в изложби от 2015 г. Сред тях са „Армения и България - цветове и форми“ през 20

Симфониета Видин ще изнесе три поредни концерта в три града на Северозападна България. Публиката в Монтана, Белоградчик и Видин ще чуе избрани произведения от Моцарт и Салиери, каза директорът на културния институт Мирослав Кръстев.

В програмата са включени увертюра към операта La Fiera di Venezia, Венецианска симфония и Симфония в ре мажор Il giorno onomastico от Салиери. Във втората част на концертите ще звучи музика на Моцарт – Увертюра към операта „Сватбата на Фигаро“ и Симфония №41 в до мажор „Юпитер“, обясни Кръстев.

И Моцарт, и Салиери са били музиканти във Виена в края на XVIII век. Имало е много спекулации за тяхното съперничество, отбеляза Кръстев. Предлагаме един концерт, в който слушателите могат да сравнят музиката на двамата композитори, и нека публиката бъде съдия, допълни директорът на Симфониета Видин.

На диригентския пулт застава маестро Енри

Експерти по изкуство са установили, че картина, приписвана на известния немски пейзажист-романтик Каспар Давид Фридрих от колекцията на музей в Дрезден, е дело на друг художник, съобщи ДПА.

Технически експерти са прегледали внимателно картини на Фридрих в Държавната художествена колекция в Дрезден (Staatliche Kunstsammlungen Dresden - SKD). Това се случва непосредствено преди голяма изложба, посветена на 250-годишнината от рождението на известния художник през 1774 г., която се открива утре в Дрезден.

„Сега вече разполагаме само с 13 картини“, заяви кураторът Холгер Биркхолц на събитие, представящо новата изложба.

Фридрих е роден в град Грайфсвалд на брега на Балтийско море, но като млад се установява в Дрезден и прекарва там остатъка от живота си. Голяма част от най-известните му творби са създадени, докато живее в града.

Според п

В рамките на инициативата бяха представени и детски рисунки, участвали в конкурс за рисунка на проект на пощенска марка. Във връзка с филателната изложба официално беше валидирана пощенска серия от две пощенски марки „Римски императори, свързани с българските земи“. В следобедните часове ще бъде валидирана официално в Шумен и още една серия, също от две марки - „Български природни феномени”.

На щанд на Специализираното поделение на „Български пощи“ – „Българска филателия и нумизматика“ в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров" бяха представени филателни продукти и консумативи. Щандът ще работи с клиенти и в събота, уточниха от "Български пощи".

Програмата на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ продължава тази вечер с втори тур на най-голямата възрастова група С. Тя включва общо 20 участници на възраст между 17 и 26 години. Сред тях има 12 индивидуалисти и осем двойки.

Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на първия тур, журито обяви участниците, които преминават на следващия етап. Общо 45 финалисти от седем държави бяха допуснати до втори тур. В сряда от тях се представиха балетисти от първите две възрастови групи – петима от група А и 15 от група Б.

Финалистите ще се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъд

Към Вагнер трябва да се посегне, след като си натрупал повече опит. Това е като висшата лига във футбола, като формула 1 при състезателните коли или тежката категория при спорта. 

Това казва баритонът Веселин Михайлов. На Вагнеровия фестивал в Софийската опера (13-23 юни) той дебютира като Вотан в „Рейнско злато“.  

„Вагнер не е за всеки. Тук се иска не само психическа, но и физическа подготовка за актьора. Вагнер много пъти казва, че неговите произведения не са опера, а музикална драма. Така че актьорът на сцената трябва да е наистина подготвен“, допълва Михайлов. 

В „Рейнско злато“ той  не слиза от сцената в продължение на два часа. „Само този факт – физически да съм във фабулата, концентриран през цялото време, и тази отговорност, показва, че не е леко. От

Единадесетото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ беше открито тази вечер под бурните аплодисменти на пълната зала в сградата на Държавна опера Стара Загора.

Шествието с официалните гости на събитието поведе неговият директор Магдалена Ралчева заедно с тазгодишния носител на наградата „Златна липа“ за цялостен принос в киното Ели Скорчева, заместник-кметовете на община Стара Загора Милена Желева и Надежда Чакърова, председателят на конкурсното жури Геновева Димитрова, заедно с членовете на журито латвийският режисьор, сценарист и редактор Линда Олте, полският режисьор Мариуш Гжегожек, анлийската актриса Пандора Джоунс и филмовият и визуален творец Санжин Малесевич.

Старт на празничното настроение дадоха военният духов оркестър и пъстър мажоретен състав с възпитанички на Центъра за подкрепа на личностното развитие (ЦПЛР) към

Певица Селин Дион говори открито за "медикаментозните си ексцесии" - прекомерна употреба на много опасни лекарства, в интервю за френската телевизия TF1 преди излъчването на документален филм, посветен на болестта, която я принуди да се оттегли от сцената, предаде АФП.

Петдесет и шест годишната канадка от години се бори с рядко неврологично заболяване, известно като Синдром на скования човек (Stiff person syndrome, SPS). За болестта, която причинява силни болки, затруднено движение и спазми, няма известно лечение. 

Заради заболяването си Селин Дион не е в състояние да изнася концерти от 2020 г. 

Документалният филм, озаглавен "Аз съм: Селин Дион", ще се излъчи по Амазон Прайм Видео на 25 юни.

"Отмених много концерти, самозалъгвах се, започнах да приемам лекарства. Може би ще опитам противовъзпалително, спазмолитично или нещо друго", разказва п

Лени Кравиц изнесе първия си концерт в Бургас във вторник вечерта, който бе част от турнето му Blue Electric Light Tour. Световноизвестният изпълнител обеща да се върне в следващите пет години, докато са още на път с групата му.

Пространството на Морска гара в Бургас, където обичайно се провеждат големите концерти през последните години, рядко е било толкова препълнено, колкото бе в нощта за концерта на американската звезда. Тълпи прииждаха към района още с отварянето на вратите. Kратък дъжд свари неподготвена част от публиката около час преди излизането на Лени Кравиц на сцената, като междувременно с изцяло ретро музикален плейлист за настроението се грижеше DJ Toni.

Концертът започна ударно малко след 21:00 ч., с един от най-големите хитове на звездата - Are You Gonna Go My Way. В следващите малко над два часа Лени Кравиц направи своеобразна обиколка през някои от на

Шуменското филателно дружество е едно от най-старите в България, създадено е 1939 г., заяви Владимир Куртев, член на Управителния съвет на Съюза на българските филателисти. "В тази сравнително малка изложба са представени най-добрите филателни експонати в някои класове. В изложбата има около 65 табла и над 15 колекции", добави той.

Председателят на шуменското филателно дружество "Мадарски конник" Любомир Илиев каза , че изложбата е била подкрепена морално и финансово от Община Шумен. Той добави, че 80 деца са се отзовали на поканата да участват в конкурса за рисунка на проект за пощенска марка. Ръководството на шуменско средно училище е проявило интерес към провеждане в бъдеще на филателен семинар с ученици, коментира още Илиев.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.