NRD Начало
Сряда, 18 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Французин, японец и мексиканка ще обновят центъра „Помпиду“ в Париж
5601
Цветни аспекти

Французин, японец и мексиканка ще обновят центъра „Помпиду“ в Париж

Центърът „Помпиду“ за съвременно изкуство в Париж разкри имената на тримата архитекти, отговорни за преустройството на културната институция, която трябва да бъде затворена за ремонт през септември 2025 г., предаде АФП.  Французинът Никола Моро и японецът Хироко Кусуноки ще бъдат водещите архитекти на този проект, заедно с мексиканската архитектка Фрида Ескобедо. Моро и Кусуноки проектираха централния павилион в кампуса на престижната гимназия Sciences Po Paris през 2021 г

| 20 Юни 2024, 17:37 ч.
Французин, японец и мексиканка ще обновят центъра „Помпиду“ в Париж
Французин, японец и мексиканка ще обновят центъра „Помпиду“ в Париж
Снимка © DFA

Центърът „Помпиду“ за съвременно изкуство в Париж разкри имената на тримата архитекти, отговорни за преустройството на културната институция, която трябва да бъде затворена за ремонт през септември 2025 г., предаде АФП. 

Форумът „Изкуството като противодействие“ на Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна среща публиката с историята на най-стария фестивал за съвременно изкуство у нас „Процес - Пространство”, създаден от изкуствоведа Димитър Грозданов през 90-те години на ХХ век.

Подредената в няколко зали експозиция представя малка част от богатата колекцията на събитието, започнало през 1992 г. За своята идея Димитър Грозданов казва, че е замислена през 80-те години на ХХ век и тогава словосъчетанието „Процес - Пространство“ му се струва най-обобщаващо за постмодернистичните тенденции. По-късно, през 2012 г., изкуствоведът намира, че подобна формулировка днес би се концентрирала повече около процеса и неговите смисли и антоними. 

След кончината на Димитър Грозданов фестивалът „Процес - Пространство“, кой

Актьорите Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в дебютния късометражен игрален филм на Емил Спахийски - „Денят, в който тя ще се роди“.

Снимките на продукцията се състояха в София и Искрец и приключиха преди дни, съобщиха от екипа на продукцията.

Филмът е финансиран от Националния филмов център и е по едноименния разказ на Йорданка Белева. 

„Темата е брутална, защото е социална и е посветена на хората, белязани с проклятието на деменцията и сложните им отношения с близките... Но филмът е за любовта, която ни спасява в бедствията на живота“, посочват от екипа. 

Сценаристи са журналистът Емил Спахийски и румънският режисьор Богдан Мурешану, чийто последен филм „Новата година, която така и не дойде" е избран за състезателната секция „Хоризонти" на Международния филмов фестивал във Венеция.

Румънеца и Енчев записаха песен с украинския музикант, изпълнител, диригент и продуцент Евгений Баяниста. „Кражба“ пристига точно навреме, за да отключи смелия плажен ритъм и да докаже, че единственото нещо, за което си заслужава да се пее, е любовта, разказват от екипа на българския дует. 

„И не случайно песента се казва „Кражба“. Да „откраднеш“ сърцето на една жена, да я съблазниш, да покажеш истинско джентълменско отношение – това си е изкуство, което сякаш понякога мъжете забравяме“, казват Румънеца и Енчев.

Евгений Баяниста, с рождено име Приходько, приема артистичния псевдоним Баяниста. Той от няколко години живее в София със съпругата си. 

„Абсолютно международна продукция е това, снимана от украински екип, в Турция и България, с участие на българи и един румън

Тони Димитрова ще изнесе концерт под надслова „Ах тази Тони“ в Летния театър в Шумен на 7 август. Той е част от турне, което преминава през редица градове на страната.

Минаха девет концерта, първият беше в зала 1 на НДК, после следваха изяви в Благоевград, Плевен, Враца, Кюстендил, Пазарджик и други градове, беше прекрасно и сега продължаваме втората част на турнето, каза Тони Димитрова. 

Тя добави, че след концерта в Шумен турнето продължава с още шест концерта, в Пловдив на 10 август, в Бургас на 17 август, във Варна на 18 август, в Стара Загора на 23 август и в Русе на 30 август.

В Шумен Тони Димитрова ще пее с музиканти, с които работи от години. На сцената ще бъдат Светльо Михайлов и Христо Нейчев - китари, Стефан Попов - барабани, Иво Дуков - клавири, Юрий Божинов - бас и три вокалистки - Стефка Емилова, Божана и Богомила. Тони Димитрова каза още, че

Фотографска изложба по повод 110 години от рождението на Борис Христов ще бъде официално открита в Общинския културен институт (ОКИ) „Красно село“.

Събитието ще е на 19 август с участието на проф.Пламен Джуров и Анна-Мария Гюзелева, съобщават домакините.

Експозицията включва фотоси, запечатали най-значимите роли, семейни снимки и моменти от творческия път на оперния певец.

Изложбата е осъществена по идея на отдел „Култура, археология и културно наследство“ на Община Пловдив и Български културен институт в Рим с куратор доц. Никола Лаутлиев.

Французинът Никола Моро и японецът Хироко Кусуноки ще бъдат водещите архитекти на този проект, заедно с мексиканската архитектка Фрида Ескобедо. Моро и Кусуноки проектираха централния павилион в кампуса на престижната гимназия Sciences Po Paris през 2021 г. От своя страна Ескобедо бе избрана да обнови крилото в музея на изкуството „Метрополитън“ в Ню Йорк, през 2022 г. 

Открит преди почти половин век, центърът „Помпиду“ ще бъде затворен за посетители от септември 2025 г. до 2030 г. за мащабно премахване на азбест и ремонтни дейности. Разходите за тази техническа работа се оценяват на 262 млн. евро и се финансират от френското правителство.

Архитектите ще работят по преустройството на пространствата, оценено на 186 млн. евро. Те се поемат от центъра „Помпиду“. 

„Това, което искахме да направим, беше да разработим проект, който да е едновременно уважителен към сградата и иновативен“, каза президент на центъра "Помпиду" Лоран льо Бон на пресконференция в четвъртък.

В рамките на този ремонт победителите ще преобразят „част от пространствата“ на сградата, като същевременно ще запазят първоначалния облик на сградата, проектирана от италианския архитект Ренцо Пиано и британския архитект Ричард Роджърс, се посочва в съобщение за медиите, припомня АФП.

От днес в Кнежа започва двудневният фестивал "Джаз в парка", който тази година е и с международно участие. Той обединява изпълнения на четири джаз формации, творчески работилници за деца и младежи, арт базар на традиционни занаяти и изкуства, съпътстващи концертни програми, джем сешън и изложба на местни художници, които са част и от програмата на панаирните дни на Кнежа. 

Идеята за създаване на джаз фестивал в Кнежа се роди, след като от 2008 г. проведохме девет издания на фестивал за аматьорски театър. На всяко издание през всичките девет години имаше съпътстващи прояви – джаз концерти, разказа директорът на "Джаз в парка" и секретар на Народно читалище "Борба 1869" Искра Цанкова. 

"През този период на различни сцени и пространства в града преминаха почти всички от известните лица на джаза в България. Така се създаде една културна традиция в града ни

Фестивалът на американското кино в Довил, чието юбилейно 50-о издание е тази година, е открит, обявиха американският актьор Майкъл Дъглас и кметът на града Филип Ожие, предаде АФП.

Публиката стана на крака, за да аплодира влизането на Дъглас, който получи почетната награда за цялостно творчество на церемонията във френския град късно снощи.

“За пети път съм в Довил и няма да е последен", заяви 79-годишният американски актьор. "Трудно е да се обясни, но форумът е много, много специален. В света има много фестивали, но за мен този в Довил е най-добрият“, каза Майкъл Дъглас пред AФП на френски език.

Още на червения килим той предизвика бурни аплодисменти, като поздрави Малия Ан, младата американска режисьорка и дъщеря на бившия президент Барак Обама, отличена с наградата "Следващо поколение". Дъглас разказа как се е запознал със съпругата си Катрин Зита-Д

Програмата на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ продължава тази вечер с втори тур на най-голямата възрастова група С. Тя включва общо 20 участници на възраст между 17 и 26 години. Сред тях има 12 индивидуалисти и осем двойки.

Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на първия тур, журито обяви участниците, които преминават на следващия етап. Общо 45 финалисти от седем държави бяха допуснати до втори тур. В сряда от тях се представиха балетисти от първите две възрастови групи – петима от група А и 15 от група Б.

Финалистите ще се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъд

Пост Малоун и Морган Уолън са начело на класацията на "Билборд" за сингли с I Had Some Help за трета поредна седмица, съобщи сайтът на изданието.

Пост Малоун за шести път застава на върха на чарта за сингли, а Уолън - за втори.

Кендрик Ламар и тази седмица е на второто място със сингъла Not Like Us. В средата на май той дебютира с песента в подреждането на "Билборд", като застана начело. 

Трети в подреждането за сингли е Томи Ричман с Million Dollar Baby. Той също запазва позицията си от миналата седмица. Ричман успя да достигне и до второто място в класацията.

На четвърто място в класацията на "Билборд" остава и Шабузи с A Bar Song (Tipsy). 

Сабрина Карпентър и нейният сингъл Espresso се качват позиция нагоре, достигайки пето място в класацията тази седмица.

Художникът Клеменс Бер ще представи първа самостоятелна изложба у нас. Той развива идеята си за „Призрачни хоризонти“ на три локации в София.

Откриването е на 13 юни, като стартира в галерия „Пунта“, постепенно преминава към галерия „Поста“, а след това и в двора на „Гьоте институт“ - България. 

Експозицията „Призрачни хоризонти“ може да бъде разгледана до 6 юли, съобщават организаторите.

„Призрачни хоризонти“ на Клеменс Бер се разгръща едновременно в галериите Пунта и Поста и в двора на Гьоте-институт в София. Отправна точка на работите, инсталациите и обектите, е идеята за руини, не само като останки от нещо отминало, а и като изкуствена структура („фалшиви руини“), романтизираща миналото“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че при първото си посещение в София художникът е заинтригуван от историята на хотел „Арена ди Сердика“ (срещу „Гьоте инстит

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Резбовани приказки
Синът на писателя Николай Хайтов - Здравец Хайтов, откри изложба "резбовани приказки" в Пловдив по повод 105 години от рождението на баща си. Откриването беше част от тазгодишното ...
Едгар Барера, Бед Бъни и Карол Джи водят по номинации за наградите "Грами" за латино музика
Едгар Барера - продуцент и автор на песни, известен с работата си с изпълнители като Мадона, Карол Джи, Песо Плума, Шакира, "Групо Фронтера" и други, за втора поредна година води п ...
Компания съди Майли Сайръс, че е копирала песен на Бруно Марс за хита си Flowers
Компанията „Темпо мюзик инвестмънтс“ (Tempo Music Investments) съди певицата Майли Сайръс, че е копирала песента When I Was Your Man на Бруно Марс за създаването на хит ...
Национален театрален фестивал на любителските театри
Национален театрален фестивал на любителските театри ще се състои на 27 и 28 септември в Нова Загора, каза Станимира Кънчева, началник отдел „Култура, медийна политика и инте ...
Ралица Енчева показва жената в различни образи в изложбата "Пъзел"
Плевенската художничка Ралица Енчева представя жената в различни образи и разказва за сънищата си в изложбата "Пъзел". Тя е подредена в арт център "Къщата на художниците" и е четв ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на ...
Украйна предприе културен десант в САЩ
Украинският творчески проект „Културен десант“ предприе втория етап от американското си турне, което този път ще обхване южната част на САЩ, съобщава Укринформ. Основна ...
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин ...
С празничен концерт на симфоничния оркестър на БНР започват честванията за Деня на независимостта
Светлин Русев е солист в празничния концерт на симфоничния оркестър на БНР с диригент Константин Илиевски, посветен на Деня на независимостта на България. Събитието е тази вечер в ...
Резбовани приказки
Синът на писателя Николай Хайтов - Здравец Хайтов, откри изложба "резбовани приказки" в Пловдив по повод 105 години от рождението на баща си. Откриването беше част от тазгодишното ...
Тикер в 10:00 ч.
Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публи ...
Начало Цветни аспекти
5601
Цветни аспекти

Французин, японец и мексиканка ще обновят центъра „Помпиду“ в Париж

Французинът Никола Моро и японецът Хироко Кусуноки ще бъдат водещите архитекти на този проект, заедно с мексиканската архитектка Фрида Ескобедо.Открит преди почти половин век, центърът „Помпиду“ ще бъде затворен за посетители от септември 2025 г. до 2030 г. за мащабно премахване на азбест и ремонтни дейности.

| 20 Юни 2024, 17:37 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Французин, японец и мексиканка ще обновят центъра „Помпиду“ в Париж
Французин, японец и мексиканка ще обновят центъра „Помпиду“ в Париж
Снимка © DFA

Центърът „Помпиду“ за съвременно изкуство в Париж разкри имената на тримата архитекти, отговорни за преустройството на културната институция, която трябва да бъде затворена за ремонт през септември 2025 г., предаде АФП. 

Французинът Никола Моро и японецът Хироко Кусуноки ще бъдат водещите архитекти на този проект, заедно с мексиканската архитектка Фрида Ескобедо. Моро и Кусуноки проектираха централния павилион в кампуса на престижната гимназия Sciences Po Paris през 2021 г. От своя страна Ескобедо бе избрана да обнови крилото в музея на изкуството „Метрополитън“ в Ню Йорк, през 2022 г. 

Форумът „Изкуството като противодействие“ на Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна среща публиката с историята на най-стария фестивал за съвременно изкуство у нас „Процес - Пространство”, създаден от изкуствоведа Димитър Грозданов през 90-те години на ХХ век.

Подредената в няколко зали експозиция представя малка част от богатата колекцията на събитието, започнало през 1992 г. За своята идея Димитър Грозданов казва, че е замислена през 80-те години на ХХ век и тогава словосъчетанието „Процес - Пространство“ му се струва най-обобщаващо за постмодернистичните тенденции. По-късно, през 2012 г., изкуствоведът намира, че подобна формулировка днес би се концентрирала повече около процеса и неговите смисли и антоними. 

След кончината на Димитър Грозданов фестивалът „Процес - Пространство“, кой

Актьорите Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в дебютния късометражен игрален филм на Емил Спахийски - „Денят, в който тя ще се роди“.

Снимките на продукцията се състояха в София и Искрец и приключиха преди дни, съобщиха от екипа на продукцията.

Филмът е финансиран от Националния филмов център и е по едноименния разказ на Йорданка Белева. 

„Темата е брутална, защото е социална и е посветена на хората, белязани с проклятието на деменцията и сложните им отношения с близките... Но филмът е за любовта, която ни спасява в бедствията на живота“, посочват от екипа. 

Сценаристи са журналистът Емил Спахийски и румънският режисьор Богдан Мурешану, чийто последен филм „Новата година, която така и не дойде" е избран за състезателната секция „Хоризонти" на Международния филмов фестивал във Венеция.

Румънеца и Енчев записаха песен с украинския музикант, изпълнител, диригент и продуцент Евгений Баяниста. „Кражба“ пристига точно навреме, за да отключи смелия плажен ритъм и да докаже, че единственото нещо, за което си заслужава да се пее, е любовта, разказват от екипа на българския дует. 

„И не случайно песента се казва „Кражба“. Да „откраднеш“ сърцето на една жена, да я съблазниш, да покажеш истинско джентълменско отношение – това си е изкуство, което сякаш понякога мъжете забравяме“, казват Румънеца и Енчев.

Евгений Баяниста, с рождено име Приходько, приема артистичния псевдоним Баяниста. Той от няколко години живее в София със съпругата си. 

„Абсолютно международна продукция е това, снимана от украински екип, в Турция и България, с участие на българи и един румън

Тони Димитрова ще изнесе концерт под надслова „Ах тази Тони“ в Летния театър в Шумен на 7 август. Той е част от турне, което преминава през редица градове на страната.

Минаха девет концерта, първият беше в зала 1 на НДК, после следваха изяви в Благоевград, Плевен, Враца, Кюстендил, Пазарджик и други градове, беше прекрасно и сега продължаваме втората част на турнето, каза Тони Димитрова. 

Тя добави, че след концерта в Шумен турнето продължава с още шест концерта, в Пловдив на 10 август, в Бургас на 17 август, във Варна на 18 август, в Стара Загора на 23 август и в Русе на 30 август.

В Шумен Тони Димитрова ще пее с музиканти, с които работи от години. На сцената ще бъдат Светльо Михайлов и Христо Нейчев - китари, Стефан Попов - барабани, Иво Дуков - клавири, Юрий Божинов - бас и три вокалистки - Стефка Емилова, Божана и Богомила. Тони Димитрова каза още, че

Фотографска изложба по повод 110 години от рождението на Борис Христов ще бъде официално открита в Общинския културен институт (ОКИ) „Красно село“.

Събитието ще е на 19 август с участието на проф.Пламен Джуров и Анна-Мария Гюзелева, съобщават домакините.

Експозицията включва фотоси, запечатали най-значимите роли, семейни снимки и моменти от творческия път на оперния певец.

Изложбата е осъществена по идея на отдел „Култура, археология и културно наследство“ на Община Пловдив и Български културен институт в Рим с куратор доц. Никола Лаутлиев.

Открит преди почти половин век, центърът „Помпиду“ ще бъде затворен за посетители от септември 2025 г. до 2030 г. за мащабно премахване на азбест и ремонтни дейности. Разходите за тази техническа работа се оценяват на 262 млн. евро и се финансират от френското правителство.

Архитектите ще работят по преустройството на пространствата, оценено на 186 млн. евро. Те се поемат от центъра „Помпиду“. 

От днес в Кнежа започва двудневният фестивал "Джаз в парка", който тази година е и с международно участие. Той обединява изпълнения на четири джаз формации, творчески работилници за деца и младежи, арт базар на традиционни занаяти и изкуства, съпътстващи концертни програми, джем сешън и изложба на местни художници, които са част и от програмата на панаирните дни на Кнежа. 

Идеята за създаване на джаз фестивал в Кнежа се роди, след като от 2008 г. проведохме девет издания на фестивал за аматьорски театър. На всяко издание през всичките девет години имаше съпътстващи прояви – джаз концерти, разказа директорът на "Джаз в парка" и секретар на Народно читалище "Борба 1869" Искра Цанкова. 

"През този период на различни сцени и пространства в града преминаха почти всички от известните лица на джаза в България. Така се създаде една културна традиция в града ни

Фестивалът на американското кино в Довил, чието юбилейно 50-о издание е тази година, е открит, обявиха американският актьор Майкъл Дъглас и кметът на града Филип Ожие, предаде АФП.

Публиката стана на крака, за да аплодира влизането на Дъглас, който получи почетната награда за цялостно творчество на церемонията във френския град късно снощи.

“За пети път съм в Довил и няма да е последен", заяви 79-годишният американски актьор. "Трудно е да се обясни, но форумът е много, много специален. В света има много фестивали, но за мен този в Довил е най-добрият“, каза Майкъл Дъглас пред AФП на френски език.

Още на червения килим той предизвика бурни аплодисменти, като поздрави Малия Ан, младата американска режисьорка и дъщеря на бившия президент Барак Обама, отличена с наградата "Следващо поколение". Дъглас разказа как се е запознал със съпругата си Катрин Зита-Д

Програмата на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ продължава тази вечер с втори тур на най-голямата възрастова група С. Тя включва общо 20 участници на възраст между 17 и 26 години. Сред тях има 12 индивидуалисти и осем двойки.

Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на първия тур, журито обяви участниците, които преминават на следващия етап. Общо 45 финалисти от седем държави бяха допуснати до втори тур. В сряда от тях се представиха балетисти от първите две възрастови групи – петима от група А и 15 от група Б.

Финалистите ще се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъд

Пост Малоун и Морган Уолън са начело на класацията на "Билборд" за сингли с I Had Some Help за трета поредна седмица, съобщи сайтът на изданието.

Пост Малоун за шести път застава на върха на чарта за сингли, а Уолън - за втори.

Кендрик Ламар и тази седмица е на второто място със сингъла Not Like Us. В средата на май той дебютира с песента в подреждането на "Билборд", като застана начело. 

Трети в подреждането за сингли е Томи Ричман с Million Dollar Baby. Той също запазва позицията си от миналата седмица. Ричман успя да достигне и до второто място в класацията.

На четвърто място в класацията на "Билборд" остава и Шабузи с A Bar Song (Tipsy). 

Сабрина Карпентър и нейният сингъл Espresso се качват позиция нагоре, достигайки пето място в класацията тази седмица.

Художникът Клеменс Бер ще представи първа самостоятелна изложба у нас. Той развива идеята си за „Призрачни хоризонти“ на три локации в София.

Откриването е на 13 юни, като стартира в галерия „Пунта“, постепенно преминава към галерия „Поста“, а след това и в двора на „Гьоте институт“ - България. 

Експозицията „Призрачни хоризонти“ може да бъде разгледана до 6 юли, съобщават организаторите.

„Призрачни хоризонти“ на Клеменс Бер се разгръща едновременно в галериите Пунта и Поста и в двора на Гьоте-институт в София. Отправна точка на работите, инсталациите и обектите, е идеята за руини, не само като останки от нещо отминало, а и като изкуствена структура („фалшиви руини“), романтизираща миналото“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че при първото си посещение в София художникът е заинтригуван от историята на хотел „Арена ди Сердика“ (срещу „Гьоте инстит

„Това, което искахме да направим, беше да разработим проект, който да е едновременно уважителен към сградата и иновативен“, каза президент на центъра "Помпиду" Лоран льо Бон на пресконференция в четвъртък.

В рамките на този ремонт победителите ще преобразят „част от пространствата“ на сградата, като същевременно ще запазят първоначалния облик на сградата, проектирана от италианския архитект Ренцо Пиано и британския архитект Ричард Роджърс, се посочва в съобщение за медиите, припомня АФП.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Резбовани приказки
Едгар Барера, Бед Бъни и Карол Джи водят по номинации за наградите "Грами" за латино музика
Компания съди Майли Сайръс, че е копирала песен на Бруно Марс за хита си Flowers
Национален театрален фестивал на любителските театри
Ралица Енчева показва жената в различни образи в изложбата "Пъзел"
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Под прожектора
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Творчески отражения
Украйна предприе културен десант в САЩ
Под прожектора
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.