NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“
2740
Авансцена

Четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“

На 23 юни е четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“, съобщават от Столичната община. Събитието е на няколко локации в столицата, входът е свободен. Програмата включва дискусии, работилници и концерти, в които ще участват млади таланти от музикални училища в страната. Две работилници в галерия „Сезони” на дома на културата „Средец“ са част от програмата

| 18 Юни 2024, 18:35 ч.
Четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“
Четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“
Снимка © DFA

На 23 юни е четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“, съобщават от Столичната община.

Общо 430 малки графики на 143 артисти от 38 страни по целия свят показаха в казанлъшката Художествена галерия в рамките на 12-ото издание на международната изложба Минипринт – Казанлък. Изложбата откриха организаторът на форума Петър Бояджиев и директорът на културния институт д-р Пламен Петров, а поздрав към присъстващите отправи заместник-кметът Даниела Коева. 

Д-р Петров подчерта, че събитието ежегодно привлича творби на визуални артисти от цял свят, работещи в полето на класическата и съвременна графика, което го прави едно от най-значимите в художествения живот на града. 

Петър Бояджиев благодари за съдействието на Община Казанлък и на екипа на Художествената галерия. Той напомни, че за 12-те си издания Минипринт има показани над 4200 оригинални графики на повече от 550 артисти от над 55 държави. Наградени са повече от 80 творци от над 30 страни по целия

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години. Неин автор е главният уредник в отдел „Нова и най-нова история“ на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище д-р Тоня Любенова. 

Върху три постера са разположени факсимилета на фотографии и документи, обединени под наименованието „Спомен за голямото наводнение на р. Врана в Търговище, 6 юли 1914 г“. От Регионалния музей посочват, че това е най-стихийното и унищожително природно бедствие в града, случило се през последните 150 години, или поне, откакто се води статистика и има документирани спомени, снимки и дописки в пресата. А шокът, преживяното и последствията са толкова големи, че дори при кръщаването на улиците през 1927 г., улицата от големия мост до Боровата гора получава името „6 юлий”, допълват специалистите от РИМ-Търговище. 

Сред поместените

Джошуа Бел, носител на „Грами”, „Меркюри”, „Грамофон” и „Ехо класик”, се завръща на сцената на зала „България", на 14 октомври, съобщават от Софийската филхармония.

Заедно с маестро Найден Тодоров и националния оркестър той ще представи Концерт за цигулка №2 от Хенрик Виенявски. Програмата на вечерта включва и Симфоничен танц № 7 из „Седем симфонични танца” от Панчо Владигеров и Органовата симфония от Сен-Санс.

Джошуа Бел е един от най-прославените съвременни цигулари, чиято кариера като солист, камерен музикант, студиен изпълнител, диригент и режисьор обхваща повече от тридесет години. Неговата любознателност и яснота на прозрението свидетелстват за вярата му в силата на музиката като обединяваща сила на културата. 

Свирил е с всички известни световни оркестр

Певицата Синди Лопър обяви, че тръгва на прощално турне в Северна Америка, съобщи електронното издание на "Варайъти".   

По време на обиколката изпълнителката и авторка на Girls Just Wanna Have Fun ще се изяви в 23 града тази есен, преди да сложи край на активната си музикална кариера. 

Лопър не направи изявление, в което да обясни причините, поради които е решила да направи прощално турне сега, въпреки че се очаква по-късно тази седмица да съобщи подробности. Певицата планира да представи  новия документален филм за кариерата си, наречен Let the Canary Sing, чиято премиера ще бъде по "Парамаунт плюс" във вторник, 4 юни.

Прощалното турне на Синди Лопър, което се определя като първото голямо на певицата от десетилетие, ще започне на 18 октомври в Монреал и ще завърши на 5 декември в  Чикаго.

Сред градовете, в които певицата ще се

Сопраното Анна Нетребко и тенорът Юсиф Ейвазов се разделят, предаде Асошиейтед прес, като цитира съобщение, разпространено от мениджъра на оперната прима.

Те са заедно от 2014 г., когато се появиха заедно в "Манон Леско" на Пучини в римския Teatro dell`Opera. Нетребко и Ейвазов се ожениха през 2015 г.

"След 10 щастливи години заедно взехме трудното, но приятелско решение да се разделим", се казва в съобщението. "Ще останем ... приятели, обединени от любовта си към Тиаго, ще очакваме с нетърпение вече обявените и бъдещите ни сценични сътрудничества".

Анна Нетребко (52 г.) има син Тиаго, чийто баща е бившият й партньор - бас-баритонът Ервин Шрот, с когото бяха двойка в периода 2007 - 2015 г. Момчето е на 15 години. 

През 2022 г. операта "Метрополитън" в Ню Йорк отстрани от програмата си Нетребко, тъй като според ръководството тя не разкритикува президент

Събитието е на няколко локации в столицата, входът е свободен. Програмата включва дискусии, работилници и концерти, в които ще участват млади таланти от музикални училища в страната.

Две работилници в галерия „Сезони” на дома на културата „Средец“ са част от програмата. Хореографът Петър Герзилов ще поведе в магията на танца, ритъма и джаза. Доротея Люцканова, Даниела Станкова и Павел Цонев ще развият уменията на младите таланти в областта на вокалната импровизация. 

Ще има и дискусионна среща между участниците в „Един джаз ден". Ученици, преподаватели и гости ще обсъдят теми, свързани с реализацията в полето на джаза във всичките му аспекти. Ще бъдат дадени примери за добри практики, които да послужат на всички в тяхното усъвършенстване.

Джаз празникът ще се премести в Борисовата градина и ще продължи с музикално-танцова изненада на входа на парка, която ще отведе публиката до лятната естрада за концерти, с които ще завърши програмата.

Възпитаниците на Националното училище по изкуствата „Панайот Пипков" (Плевен) ще представят проекта си „С песните на Мими Николова", със специалното участие на самата джаз прима. 

Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи“. Това съобщиха днес директорът на форума – младата художничка Мария Иванова и творческият му координатор Нина Лишовска, която е скулптор и преподавател в Националното училище по изкуствата „Проф. Веселин Стоянов“ в Русе.

„Графити фестивал Русе „Пристанище на 60 корабни статуи“ наследява традицията на форумите „Екоарт“ и „Ломея“, които екипът ни е създал и организирал от 2000 насам“, обясни Нина Лишовска.

Изявените артисти и учениците от русенски средни училища ще участват съвместно в творчески работилници и акции за намеса в градската среда, ще фокусират енергия в дискусии, инсталации и графити арт. „Използв

Картина на Рембранд бе продадена на търг в щата Мейн, САЩ, за 1,4 милиона щатски долара, съобщи АП.

Творбата от XVII в., наречена „Портрет на момиче“, нарисувана от нидерландския художник Рембранд Харменсон ван Рейн, е открита от оценителя на произведения на изкуството и аукционер Каджа Вейльо на тавана в имение в щата Мейн в САЩ. На етикета на гърба на рамката било отбелязано, че картината е била предоставена на Музея на изкуствата във Филаделфия за изложба през 1970 г. 

„При домашни посещения често влизаме на сляпо, без да знаем какво ще намерим“, казва той в изявление. „Домът беше пълен с прекрасни предмети, но именно на тавана, сред купища произведения на изкуството, открихме този забележителен портрет“. 

Роденият през 1606 г. Рембранд е плодовит художник, който се занимава с разнообразни теми - от портрети и пе

Изложба, посветена на чешмите и тяхното значение за хората и биоразнообразието, бе открита в Регионална библиотека „Пенчо Славейков“ във Варна. 

Тя е създадена съвместно с Българска фондация „Биоразнообразие“, нарича се „Да ти върви по вода“ и може да се види до 15 юли.

Експозицията представя фотоси и филм, направени по време на теренно проучване във Варненска област на чешмите и малките влажни зони край тях, които по думите на организаторите имат голямо значение както за биоразнообразието, така и за опазването на културно-историческото ни наследство. 

Много чешми и кладенци са изграждани от хора или цели родове като дарение (хаир), за душевно спасение, избавление от беда или болест, като изкупление за извършен грях или пък при даден обет, припомня се в текстовете към изложбата и се посочва, че такъв пример е Въльовата чешма близо до скалния манастир „Св.

Има много пари за култура,  каза министър Найден Тодоров, след като обяви, че до 2026 година трябва да бъдат усвоени над 95 милиона лева по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ). Една от програмите му е свързана с Националния фонд „Култура“ (НФК), който отскоро има нов изпълнителен директор – Диана Димитрова.

„Имаше известни проблеми с тази програма. Фонд „Култура“ работи по „Проект 42“, който е изключително важен за развитието на културата в България. Важен е в няколко направления. От една страна, подпомага създаването на културен продукт. От друга страна, подпомага разпространението му. От трета страна, подпомага развитието на културните политики на общините. Това са шест програми към този проект, които са свързани с тези три цели&ldq

Родената в България и израснала в Клиши-су-Боа, Франция, Силви живее сред музика още от детските си години - баща й и дядо й са музиканти. Когато пораства, под влияние на брат си започва да слуша джаз.

Живях в България до шестата си година, казва Вартан в интервю, публикувано в „Телерама“ по повод 80-ия й рожден ден. Описва семейството си като много грижовно и любящо. Баща й е франкофон, работещ във френското посолство в София. На седем години бъдещата звезда пристига в Париж. Цели четири години семейството живее в хотел, преди да може да си позволи къща. Бъдещата певица тръгва на училище и научава френски „на терен“. Оттогава, по думите й, остава извънредно срамежлива. 

Когато семейството вече може да си позволи къща, първата вещ, която купува баща й, е пиано. 

Влиза за първи път в легендарната зала „Олимпия&ld

Учениците от училището за певци D Stars (София) под съпровода на Светослав Миланов (пиано), Самуил Даскалов (контрабас), и Адриан Николов (ударни) ще изпълнят класически джаз стандарти в съвременни интерпретации в концерта си „Модерни времена"

Последният концерт за вечерта ще представи талантите от Националното училище за музикални и сценични изкуства „Христина Морфова“  (Стара Загора) и новосъздадения The Herbie Hancock Project с песните на Хърби Хенкок.

„Един джаз ден” е еднодневен джаз фестивал, който дава възможност на млади артисти да изразят себе си, творческите си виждания, да обогатят познанията си и да се вдъхновят, музицирайки с едни от най-известните лица на българската джаз сцена. Събитието обединява концертния формат с интерактивни работилници, в които публиката може да се запознае с различни стилове и течения в джаза, да вземе активно участие, да се забавлява, пее и танцува. Фестивалът показва, че джазът освен многопластов, е разнообразен и привлекателен жанр, до който всеки може да се докосне“, разказват от Столичната община.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
2740
Авансцена

Четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“

На 23 юни е четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“, съобщават от Столичната община.Събитието е на няколко локации в столицата, входът е свободен.

| 18 Юни 2024, 18:35 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“
Четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“
Снимка © DFA

На 23 юни е четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“, съобщават от Столичната община.

Събитието е на няколко локации в столицата, входът е свободен. Програмата включва дискусии, работилници и концерти, в които ще участват млади таланти от музикални училища в страната.

Общо 430 малки графики на 143 артисти от 38 страни по целия свят показаха в казанлъшката Художествена галерия в рамките на 12-ото издание на международната изложба Минипринт – Казанлък. Изложбата откриха организаторът на форума Петър Бояджиев и директорът на културния институт д-р Пламен Петров, а поздрав към присъстващите отправи заместник-кметът Даниела Коева. 

Д-р Петров подчерта, че събитието ежегодно привлича творби на визуални артисти от цял свят, работещи в полето на класическата и съвременна графика, което го прави едно от най-значимите в художествения живот на града. 

Петър Бояджиев благодари за съдействието на Община Казанлък и на екипа на Художествената галерия. Той напомни, че за 12-те си издания Минипринт има показани над 4200 оригинални графики на повече от 550 артисти от над 55 държави. Наградени са повече от 80 творци от над 30 страни по целия

Фото-документална изложба разказва за голямото наводнение на река Врана в Търговище отпреди 110 години. Неин автор е главният уредник в отдел „Нова и най-нова история“ на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище д-р Тоня Любенова. 

Върху три постера са разположени факсимилета на фотографии и документи, обединени под наименованието „Спомен за голямото наводнение на р. Врана в Търговище, 6 юли 1914 г“. От Регионалния музей посочват, че това е най-стихийното и унищожително природно бедствие в града, случило се през последните 150 години, или поне, откакто се води статистика и има документирани спомени, снимки и дописки в пресата. А шокът, преживяното и последствията са толкова големи, че дори при кръщаването на улиците през 1927 г., улицата от големия мост до Боровата гора получава името „6 юлий”, допълват специалистите от РИМ-Търговище. 

Сред поместените

Джошуа Бел, носител на „Грами”, „Меркюри”, „Грамофон” и „Ехо класик”, се завръща на сцената на зала „България", на 14 октомври, съобщават от Софийската филхармония.

Заедно с маестро Найден Тодоров и националния оркестър той ще представи Концерт за цигулка №2 от Хенрик Виенявски. Програмата на вечерта включва и Симфоничен танц № 7 из „Седем симфонични танца” от Панчо Владигеров и Органовата симфония от Сен-Санс.

Джошуа Бел е един от най-прославените съвременни цигулари, чиято кариера като солист, камерен музикант, студиен изпълнител, диригент и режисьор обхваща повече от тридесет години. Неговата любознателност и яснота на прозрението свидетелстват за вярата му в силата на музиката като обединяваща сила на културата. 

Свирил е с всички известни световни оркестр

Певицата Синди Лопър обяви, че тръгва на прощално турне в Северна Америка, съобщи електронното издание на "Варайъти".   

По време на обиколката изпълнителката и авторка на Girls Just Wanna Have Fun ще се изяви в 23 града тази есен, преди да сложи край на активната си музикална кариера. 

Лопър не направи изявление, в което да обясни причините, поради които е решила да направи прощално турне сега, въпреки че се очаква по-късно тази седмица да съобщи подробности. Певицата планира да представи  новия документален филм за кариерата си, наречен Let the Canary Sing, чиято премиера ще бъде по "Парамаунт плюс" във вторник, 4 юни.

Прощалното турне на Синди Лопър, което се определя като първото голямо на певицата от десетилетие, ще започне на 18 октомври в Монреал и ще завърши на 5 декември в  Чикаго.

Сред градовете, в които певицата ще се

Сопраното Анна Нетребко и тенорът Юсиф Ейвазов се разделят, предаде Асошиейтед прес, като цитира съобщение, разпространено от мениджъра на оперната прима.

Те са заедно от 2014 г., когато се появиха заедно в "Манон Леско" на Пучини в римския Teatro dell`Opera. Нетребко и Ейвазов се ожениха през 2015 г.

"След 10 щастливи години заедно взехме трудното, но приятелско решение да се разделим", се казва в съобщението. "Ще останем ... приятели, обединени от любовта си към Тиаго, ще очакваме с нетърпение вече обявените и бъдещите ни сценични сътрудничества".

Анна Нетребко (52 г.) има син Тиаго, чийто баща е бившият й партньор - бас-баритонът Ервин Шрот, с когото бяха двойка в периода 2007 - 2015 г. Момчето е на 15 години. 

През 2022 г. операта "Метрополитън" в Ню Йорк отстрани от програмата си Нетребко, тъй като според ръководството тя не разкритикува президент

Две работилници в галерия „Сезони” на дома на културата „Средец“ са част от програмата. Хореографът Петър Герзилов ще поведе в магията на танца, ритъма и джаза. Доротея Люцканова, Даниела Станкова и Павел Цонев ще развият уменията на младите таланти в областта на вокалната импровизация. 

Ще има и дискусионна среща между участниците в „Един джаз ден". Ученици, преподаватели и гости ще обсъдят теми, свързани с реализацията в полето на джаза във всичките му аспекти. Ще бъдат дадени примери за добри практики, които да послужат на всички в тяхното усъвършенстване.

Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи“. Това съобщиха днес директорът на форума – младата художничка Мария Иванова и творческият му координатор Нина Лишовска, която е скулптор и преподавател в Националното училище по изкуствата „Проф. Веселин Стоянов“ в Русе.

„Графити фестивал Русе „Пристанище на 60 корабни статуи“ наследява традицията на форумите „Екоарт“ и „Ломея“, които екипът ни е създал и организирал от 2000 насам“, обясни Нина Лишовска.

Изявените артисти и учениците от русенски средни училища ще участват съвместно в творчески работилници и акции за намеса в градската среда, ще фокусират енергия в дискусии, инсталации и графити арт. „Използв

Картина на Рембранд бе продадена на търг в щата Мейн, САЩ, за 1,4 милиона щатски долара, съобщи АП.

Творбата от XVII в., наречена „Портрет на момиче“, нарисувана от нидерландския художник Рембранд Харменсон ван Рейн, е открита от оценителя на произведения на изкуството и аукционер Каджа Вейльо на тавана в имение в щата Мейн в САЩ. На етикета на гърба на рамката било отбелязано, че картината е била предоставена на Музея на изкуствата във Филаделфия за изложба през 1970 г. 

„При домашни посещения често влизаме на сляпо, без да знаем какво ще намерим“, казва той в изявление. „Домът беше пълен с прекрасни предмети, но именно на тавана, сред купища произведения на изкуството, открихме този забележителен портрет“. 

Роденият през 1606 г. Рембранд е плодовит художник, който се занимава с разнообразни теми - от портрети и пе

Изложба, посветена на чешмите и тяхното значение за хората и биоразнообразието, бе открита в Регионална библиотека „Пенчо Славейков“ във Варна. 

Тя е създадена съвместно с Българска фондация „Биоразнообразие“, нарича се „Да ти върви по вода“ и може да се види до 15 юли.

Експозицията представя фотоси и филм, направени по време на теренно проучване във Варненска област на чешмите и малките влажни зони край тях, които по думите на организаторите имат голямо значение както за биоразнообразието, така и за опазването на културно-историческото ни наследство. 

Много чешми и кладенци са изграждани от хора или цели родове като дарение (хаир), за душевно спасение, избавление от беда или болест, като изкупление за извършен грях или пък при даден обет, припомня се в текстовете към изложбата и се посочва, че такъв пример е Въльовата чешма близо до скалния манастир „Св.

Има много пари за култура,  каза министър Найден Тодоров, след като обяви, че до 2026 година трябва да бъдат усвоени над 95 милиона лева по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ). Една от програмите му е свързана с Националния фонд „Култура“ (НФК), който отскоро има нов изпълнителен директор – Диана Димитрова.

„Имаше известни проблеми с тази програма. Фонд „Култура“ работи по „Проект 42“, който е изключително важен за развитието на културата в България. Важен е в няколко направления. От една страна, подпомага създаването на културен продукт. От друга страна, подпомага разпространението му. От трета страна, подпомага развитието на културните политики на общините. Това са шест програми към този проект, които са свързани с тези три цели&ldq

Родената в България и израснала в Клиши-су-Боа, Франция, Силви живее сред музика още от детските си години - баща й и дядо й са музиканти. Когато пораства, под влияние на брат си започва да слуша джаз.

Живях в България до шестата си година, казва Вартан в интервю, публикувано в „Телерама“ по повод 80-ия й рожден ден. Описва семейството си като много грижовно и любящо. Баща й е франкофон, работещ във френското посолство в София. На седем години бъдещата звезда пристига в Париж. Цели четири години семейството живее в хотел, преди да може да си позволи къща. Бъдещата певица тръгва на училище и научава френски „на терен“. Оттогава, по думите й, остава извънредно срамежлива. 

Когато семейството вече може да си позволи къща, първата вещ, която купува баща й, е пиано. 

Влиза за първи път в легендарната зала „Олимпия&ld

Джаз празникът ще се премести в Борисовата градина и ще продължи с музикално-танцова изненада на входа на парка, която ще отведе публиката до лятната естрада за концерти, с които ще завърши програмата.

Възпитаниците на Националното училище по изкуствата „Панайот Пипков" (Плевен) ще представят проекта си „С песните на Мими Николова", със специалното участие на самата джаз прима. 

Учениците от училището за певци D Stars (София) под съпровода на Светослав Миланов (пиано), Самуил Даскалов (контрабас), и Адриан Николов (ударни) ще изпълнят класически джаз стандарти в съвременни интерпретации в концерта си „Модерни времена"

Последният концерт за вечерта ще представи талантите от Националното училище за музикални и сценични изкуства „Христина Морфова“  (Стара Загора) и новосъздадения The Herbie Hancock Project с песните на Хърби Хенкок.

„Един джаз ден” е еднодневен джаз фестивал, който дава възможност на млади артисти да изразят себе си, творческите си виждания, да обогатят познанията си и да се вдъхновят, музицирайки с едни от най-известните лица на българската джаз сцена. Събитието обединява концертния формат с интерактивни работилници, в които публиката може да се запознае с различни стилове и течения в джаза, да вземе активно участие, да се забавлява, пее и танцува. Фестивалът показва, че джазът освен многопластов, е разнообразен и привлекателен жанр, до който всеки може да се докосне“, разказват от Столичната община.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.