NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Галерия „Париж“ представя нова изложба на Станислав Вардев
5650
Тонът на времето

Галерия „Париж“ представя нова изложба на Станислав Вардев

Пета част на изложбата „Обекти в пространството“ на Станислав Вардев ще бъде представена в галерия „Париж“ от 17 до 30 юни. Всяка негова изложба носи това име тъй като именно обектите и тяхното парадоксално позициониране в пространството вълнува автора, отбелязват организаторите. От екипа уточняват, че изложбата може да се разгледа, както на живо, така и в сайта на галерията. „Ще бъдат показани дванадесет нови платна, като основните линии, които са развити са за изтичащото време, човешката душа, изкуството и вярата

| 14 Юни 2024, 15:09 ч.
Галерия „Париж“ представя нова изложба на Станислав Вардев
Галерия „Париж“ представя нова изложба на Станислав Вардев
Снимка © Галерия „Париж“

Пета част на изложбата „Обекти в пространството“ на Станислав Вардев ще бъде представена в галерия „Париж“ от 17 до 30 юни. 

Камерен концерт под заглавието Un Amore Grande ще представят тенорът Яни Николов, пианистът Сергей Султанов и цигуларката Наталия Султанова на 27 юли в Експозиционен център "Флора" в Бургас, съобщават от Държавната опера в морския град. 

Програмата на съботния концерт включва популярни вокални произведения, възпяващи любовта. По думите на младия тенор Яни Николов идеята е да бъде съчетана музика от различни епохи, обединена от темата за любовта и изпълненията да бъдат поднесени като изискан букет от творби на различни композитори.

Сред творбите, които ще прозвучат, са ”Каро мио Бен” от Джузепе Джордани; неаполитанската песен за цветята A vuccella, песен от Шуберт, „Елегия“ от Жул Масне, O, sole mio, Mama son tanto felice, ария из оперетата „Графиня Марица“ от Имре Калман, песен из мюзикъла „Моя прекрасна лейди“ от Фредерик Лоу, италиански и испански канцонети и др.

Завърши състезателната част от Втория международен балетен конкурс „Сара-Нора Прима“. Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на последната състезателна вечер, журито ще проведе заседание, на което ще бъдат определени лауреатите. До втори тур бяха допуснати общо 45 финалисти в трите възрастови групи. От Група А се представиха петима балетисти, а от Група Б – 15 артисти. От най-голяма възрастова група С преминаха 12 индивидуалисти и осем двойки.

Финалистите се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъдат обявени на 6 юли, когато е и галаконцертът с участието на лауреатите. 

Между

Бьорн Улвеус от ABBA заяви, че световноизвестната група има "глупаво име" и той лично искал формацията да се казва по друг начин, предаде ДПА /Пи Ей мидиа.

Шведският музикант, който е на 79 години и е един от основателите на формацията, каза, че с колегите му Агнета Фелтскуг, Ани-Фрид Люнгста, и Бени Андершон споделяли това име с "много известна фабрика за херинга в Швеция".

Улвеус разказа подробности в подкаста Rosebud.

"... Направихме първите си записи като Агнета, Бени, Бьорн и Ани-Фрид. Диджеите по радиото и навсякъде другаде, в нашия офис, се умориха да казват това ... , можете да си представите. Затова просто го съкратиха до инициалите AББA", разказа музикантът.

Според него с колегите му не са има избор по този въпрос. "Мислех, че това е толкова глупаво име. И то е!", отбелязва Бьорн Улвеус.

Той допълни, че "това е и името на една много из

Австралийската актриса Кейт Бланшет сподели в интервю за американското предаване Watch What Happens Live, че е получила „безплатни сандвичи“, но не е и добър хонорар за участието си във „Властелинът на пръстените", предаде ДПА. 

„Шегуваш ли се с мен? Не, на никого не са платили нищо“, отговаря актрисата на въпроса на водещия Анди Коен кой филм й е донесъл най-много пари.

На последващ въпрос на Коен дали е получила процент от печалбата, 55-годишната Бланшет отговаря, че не е.

„Исках да работя с Питър Джаксън. Това, което получих за ролята бяха безплатни сандвичи и ми дадоха да задържа ушите на елф. Всъщност, това не е малко, тъй като те ме хранеха. На никой не беше платено“. Бланшет добави, че на жените не се плаща толкова много, колкото хората си мислят.

Актрисата каза, че ако бъде помолена, би играла отново в предстоящото продължение на „Властелин

До 20 юли се приемат заявки на художници от страната и чужбина за участие в дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, което се провежда в Плевен. Това се посочва в статута на творческия форум, публикуван на официалната страница във фейсбук на Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен.

Кандидатстването за участие е чрез изпращане на цифрови репродукции на творби от желаещите автори. Одобрените от тях ще бъдат уведомени до 10 август, след което трябва да изпратят творбите си до галерията.

Селектираните творби ще бъдат представени в изложба при откриване на биеналето на 25 октомври. Тогава ще бъдат обявени и отличените автори в категориите живопис, графика, скулптура, както и за млад автор (до 35 години). От номинираните се определят носителите на останалите отличия: Голяма награда на Община Плевен, която дава право на носителя й да подреди самос

Всяка негова изложба носи това име тъй като именно обектите и тяхното парадоксално позициониране в пространството вълнува автора, отбелязват организаторите.

От екипа уточняват, че изложбата може да се разгледа, както на живо, така и в сайта на галерията. 

„Ще бъдат показани дванадесет нови платна, като основните линии, които са развити са за изтичащото време, човешката душа, изкуството и вярата. Часовници и метрономи неумолимо отмерват изтичащите часове и непрекъснато напомнят, че всичко е преходно и тленно. Един празен стол, една везна, по средата виола и бели пера ни напомнят за някого, който вече го няма, който може би е бил музикант и чиято душа полита нагоре лека като летящите бели пера. Бяла вана насред полето, която прилича на лодка с гребла, летящи балони от пухени завивки и красив грамофон с туба – цвете грамофонче ни разказват за нечий сън, но скоро спящият ще бъде пробуден от преминаването на една пчела“, разказва галеристът Надя Павлова. 

По думите й, има много скрити истории в картините на Вардев, различни пластове, които се откриват на всеки според знанията му, защото всеки вижда това, което знае. „Но това е и характерното на сюрреализма – да можеш да погледнеш отвъд реалността, да разчетеш семантиката и да потънеш в лабиринтите на различните метафори“, отбелязва тя.

Станислав Вардев е възпитаник на Великотърновския университет, специалност „Живопис“, самият той е преподавател по рисуване, има множество изложби и награди, а негови картини са притежание на държавни и частни колекции в България и чужбина.

Режисьорът и аниматор Теодор Ушев представи за втори път своята специална селекция "Акуанима" (Aquanima) с най-доброто от света на анимацията от изминалата година в рамките на Бургаския международен филмов фестивал (Burgas International Film Festival). 

Веднага след откриването той потегли към Италия, където ще бъде удостоен с наградата "Гутузо" в рамките на десетото издание на фестивала "Анимафикс" и ще представи своя изложба. 

Догодина може да ни трябва нова, по-голяма зала, пошегува се от сцената Ушев по повод големия интерес на публиката към прожекцията, а по-късно написа във Фейсбук, че "за тази вълшебна бургаска публика могат да завидят и най-големите фестивали по света".

"Само за две години студията вече са горди да бъдат част от програмата на Бургаския международен филмов фестивал, което е успех за нас и за екипа на фестивала. Много от филмите бя

Театър в „Маймунарника“ ще има през август и септември в София, съобщават организаторите и продуценти от Artvent. 

По думите им сцената на емблематичното място в Борисовата градина ще бъде адаптирана за всеки един спектакъл, така че да създаде за публиката по-различно театрално преживяване.

„Вярваме, че с тази инициатива ще допринесем за активния културен живот в София и през лятото, като предоставим на хората в столицата допълнителни възможности да прекарат вечерите си пълноценно с качествено театрално съдържание“, коментират от Artvent.

Началото на поредицата театрални събития ще постави чешката комедия „От всички страни“ – на 19 август. Александра Сърчаджиева, Стефания Колева, Дарин Ангелов и Деян Ангелов се забъркват в сложни отношения между две д

Близо 50 заглавия – театрални спектакли, танцови пърформанси и концерти, ще има по време на годишната среща на IETM в София, съобщават организаторите. Те ще бъдат представени в „Топлоцентрала“, както и на сцените-партньори на събитието, сред които Yalta Art Room, Народен театър Иван Вазов, I AM Studio, „Дерида“ и сетивен театър „Портал“.

По време на събитието посетителите ще имат възможност да се запознаят с различни панели и дискусии, ориентирани към артистичната общност, както и да се включат в специалната туристическа обиколка, която представя независимите сцени в града. Гид в артистичната обиколка ще бъде Стефан Прохоров – председател на Асоциацията за свободен театър.

На 12 юни „Топлоцентрала“ е събитието Re(W)rite. Можем ли да разширим гра

Пианистът Силвен Моризе ще изнесе рецитал във Варна. Той пристига в България за участие в Международния театрален фестивал „Варненско лято“ с концерт-спектакъла „Чаплин Пианисимо“, в който свири на пиано. На 14 юни, ден преди събитието, посветено на Чаплин, Моризе ще свири програмата „Шопен, живот в изгнание“ в Радио Варна, съобщават от екипа на фестивала.

Пианистът ще изпълни на роял емблематични произведения от парижкия период на Фредерик Шопен, които композиторът създава след принудителното си изселване от Полша. Ще прозвучи първата от неговите балади оп. 23 в сол минор, написана след пристигането му в Париж, която съчетава драматичен лиризъм и технически иновации.

Публиката ще чуе и завладяващи валсове и интроспективни ноктюрни, чрез които Шопен улавя същността на романтичния дух на епохата, като същевременно влива меланхолични нотки. Програмата включва и мазурки,

Художествената галерия в Смолян ще бъде именувана на Анастас и Петър Стайкови, създали едни от най-красивите живописни образи на Родопите, реши на днешното си заседание Общинският съвет в Смолян.  

През 2025 г. се навършват 120 г. от рождението на Анастас Стайков. Той посвещава цялото си творчество на Родопите и неуморно, до старини, пресъздава екзотичния бит, самобитната етнография и живота на родопското население, посочи кметът на Смолян Николай Мелемов.

Решението за именуване на Художествената галерия на имената на Анастас и Петър Стайкови е по предложение на кмета. 

/ВСР

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
5650
Тонът на времето

Галерия „Париж“ представя нова изложба на Станислав Вардев

Пета част на изложбата „Обекти в пространството“ на Станислав Вардев ще бъде представена в галерия „Париж“ от 17 до 30 юни. Всяка негова изложба носи това име тъй като именно обектите и тяхното парадоксално позициониране в пространството вълнува автора, отбелязват организаторите.От екипа уточняват, че изложбата може да се разгледа, както на живо, така и в сайта на галерията.

| 14 Юни 2024, 15:09 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Галерия „Париж“ представя нова изложба на Станислав Вардев
Галерия „Париж“ представя нова изложба на Станислав Вардев
Снимка © Галерия „Париж“

Пета част на изложбата „Обекти в пространството“ на Станислав Вардев ще бъде представена в галерия „Париж“ от 17 до 30 юни. 

Всяка негова изложба носи това име тъй като именно обектите и тяхното парадоксално позициониране в пространството вълнува автора, отбелязват организаторите.

Камерен концерт под заглавието Un Amore Grande ще представят тенорът Яни Николов, пианистът Сергей Султанов и цигуларката Наталия Султанова на 27 юли в Експозиционен център "Флора" в Бургас, съобщават от Държавната опера в морския град. 

Програмата на съботния концерт включва популярни вокални произведения, възпяващи любовта. По думите на младия тенор Яни Николов идеята е да бъде съчетана музика от различни епохи, обединена от темата за любовта и изпълненията да бъдат поднесени като изискан букет от творби на различни композитори.

Сред творбите, които ще прозвучат, са ”Каро мио Бен” от Джузепе Джордани; неаполитанската песен за цветята A vuccella, песен от Шуберт, „Елегия“ от Жул Масне, O, sole mio, Mama son tanto felice, ария из оперетата „Графиня Марица“ от Имре Калман, песен из мюзикъла „Моя прекрасна лейди“ от Фредерик Лоу, италиански и испански канцонети и др.

Завърши състезателната част от Втория международен балетен конкурс „Сара-Нора Прима“. Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на последната състезателна вечер, журито ще проведе заседание, на което ще бъдат определени лауреатите. До втори тур бяха допуснати общо 45 финалисти в трите възрастови групи. От Група А се представиха петима балетисти, а от Група Б – 15 артисти. От най-голяма възрастова група С преминаха 12 индивидуалисти и осем двойки.

Финалистите се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъдат обявени на 6 юли, когато е и галаконцертът с участието на лауреатите. 

Между

Бьорн Улвеус от ABBA заяви, че световноизвестната група има "глупаво име" и той лично искал формацията да се казва по друг начин, предаде ДПА /Пи Ей мидиа.

Шведският музикант, който е на 79 години и е един от основателите на формацията, каза, че с колегите му Агнета Фелтскуг, Ани-Фрид Люнгста, и Бени Андершон споделяли това име с "много известна фабрика за херинга в Швеция".

Улвеус разказа подробности в подкаста Rosebud.

"... Направихме първите си записи като Агнета, Бени, Бьорн и Ани-Фрид. Диджеите по радиото и навсякъде другаде, в нашия офис, се умориха да казват това ... , можете да си представите. Затова просто го съкратиха до инициалите AББA", разказа музикантът.

Според него с колегите му не са има избор по този въпрос. "Мислех, че това е толкова глупаво име. И то е!", отбелязва Бьорн Улвеус.

Той допълни, че "това е и името на една много из

Австралийската актриса Кейт Бланшет сподели в интервю за американското предаване Watch What Happens Live, че е получила „безплатни сандвичи“, но не е и добър хонорар за участието си във „Властелинът на пръстените", предаде ДПА. 

„Шегуваш ли се с мен? Не, на никого не са платили нищо“, отговаря актрисата на въпроса на водещия Анди Коен кой филм й е донесъл най-много пари.

На последващ въпрос на Коен дали е получила процент от печалбата, 55-годишната Бланшет отговаря, че не е.

„Исках да работя с Питър Джаксън. Това, което получих за ролята бяха безплатни сандвичи и ми дадоха да задържа ушите на елф. Всъщност, това не е малко, тъй като те ме хранеха. На никой не беше платено“. Бланшет добави, че на жените не се плаща толкова много, колкото хората си мислят.

Актрисата каза, че ако бъде помолена, би играла отново в предстоящото продължение на „Властелин

До 20 юли се приемат заявки на художници от страната и чужбина за участие в дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, което се провежда в Плевен. Това се посочва в статута на творческия форум, публикуван на официалната страница във фейсбук на Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен.

Кандидатстването за участие е чрез изпращане на цифрови репродукции на творби от желаещите автори. Одобрените от тях ще бъдат уведомени до 10 август, след което трябва да изпратят творбите си до галерията.

Селектираните творби ще бъдат представени в изложба при откриване на биеналето на 25 октомври. Тогава ще бъдат обявени и отличените автори в категориите живопис, графика, скулптура, както и за млад автор (до 35 години). От номинираните се определят носителите на останалите отличия: Голяма награда на Община Плевен, която дава право на носителя й да подреди самос

От екипа уточняват, че изложбата може да се разгледа, както на живо, така и в сайта на галерията. 

„Ще бъдат показани дванадесет нови платна, като основните линии, които са развити са за изтичащото време, човешката душа, изкуството и вярата. Часовници и метрономи неумолимо отмерват изтичащите часове и непрекъснато напомнят, че всичко е преходно и тленно. Един празен стол, една везна, по средата виола и бели пера ни напомнят за някого, който вече го няма, който може би е бил музикант и чиято душа полита нагоре лека като летящите бели пера. Бяла вана насред полето, която прилича на лодка с гребла, летящи балони от пухени завивки и красив грамофон с туба – цвете грамофонче ни разказват за нечий сън, но скоро спящият ще бъде пробуден от преминаването на една пчела“, разказва галеристът Надя Павлова. 

Режисьорът и аниматор Теодор Ушев представи за втори път своята специална селекция "Акуанима" (Aquanima) с най-доброто от света на анимацията от изминалата година в рамките на Бургаския международен филмов фестивал (Burgas International Film Festival). 

Веднага след откриването той потегли към Италия, където ще бъде удостоен с наградата "Гутузо" в рамките на десетото издание на фестивала "Анимафикс" и ще представи своя изложба. 

Догодина може да ни трябва нова, по-голяма зала, пошегува се от сцената Ушев по повод големия интерес на публиката към прожекцията, а по-късно написа във Фейсбук, че "за тази вълшебна бургаска публика могат да завидят и най-големите фестивали по света".

"Само за две години студията вече са горди да бъдат част от програмата на Бургаския международен филмов фестивал, което е успех за нас и за екипа на фестивала. Много от филмите бя

Театър в „Маймунарника“ ще има през август и септември в София, съобщават организаторите и продуценти от Artvent. 

По думите им сцената на емблематичното място в Борисовата градина ще бъде адаптирана за всеки един спектакъл, така че да създаде за публиката по-различно театрално преживяване.

„Вярваме, че с тази инициатива ще допринесем за активния културен живот в София и през лятото, като предоставим на хората в столицата допълнителни възможности да прекарат вечерите си пълноценно с качествено театрално съдържание“, коментират от Artvent.

Началото на поредицата театрални събития ще постави чешката комедия „От всички страни“ – на 19 август. Александра Сърчаджиева, Стефания Колева, Дарин Ангелов и Деян Ангелов се забъркват в сложни отношения между две д

Близо 50 заглавия – театрални спектакли, танцови пърформанси и концерти, ще има по време на годишната среща на IETM в София, съобщават организаторите. Те ще бъдат представени в „Топлоцентрала“, както и на сцените-партньори на събитието, сред които Yalta Art Room, Народен театър Иван Вазов, I AM Studio, „Дерида“ и сетивен театър „Портал“.

По време на събитието посетителите ще имат възможност да се запознаят с различни панели и дискусии, ориентирани към артистичната общност, както и да се включат в специалната туристическа обиколка, която представя независимите сцени в града. Гид в артистичната обиколка ще бъде Стефан Прохоров – председател на Асоциацията за свободен театър.

На 12 юни „Топлоцентрала“ е събитието Re(W)rite. Можем ли да разширим гра

Пианистът Силвен Моризе ще изнесе рецитал във Варна. Той пристига в България за участие в Международния театрален фестивал „Варненско лято“ с концерт-спектакъла „Чаплин Пианисимо“, в който свири на пиано. На 14 юни, ден преди събитието, посветено на Чаплин, Моризе ще свири програмата „Шопен, живот в изгнание“ в Радио Варна, съобщават от екипа на фестивала.

Пианистът ще изпълни на роял емблематични произведения от парижкия период на Фредерик Шопен, които композиторът създава след принудителното си изселване от Полша. Ще прозвучи първата от неговите балади оп. 23 в сол минор, написана след пристигането му в Париж, която съчетава драматичен лиризъм и технически иновации.

Публиката ще чуе и завладяващи валсове и интроспективни ноктюрни, чрез които Шопен улавя същността на романтичния дух на епохата, като същевременно влива меланхолични нотки. Програмата включва и мазурки,

Художествената галерия в Смолян ще бъде именувана на Анастас и Петър Стайкови, създали едни от най-красивите живописни образи на Родопите, реши на днешното си заседание Общинският съвет в Смолян.  

През 2025 г. се навършват 120 г. от рождението на Анастас Стайков. Той посвещава цялото си творчество на Родопите и неуморно, до старини, пресъздава екзотичния бит, самобитната етнография и живота на родопското население, посочи кметът на Смолян Николай Мелемов.

Решението за именуване на Художествената галерия на имената на Анастас и Петър Стайкови е по предложение на кмета. 

По думите й, има много скрити истории в картините на Вардев, различни пластове, които се откриват на всеки според знанията му, защото всеки вижда това, което знае. „Но това е и характерното на сюрреализма – да можеш да погледнеш отвъд реалността, да разчетеш семантиката и да потънеш в лабиринтите на различните метафори“, отбелязва тя.

Станислав Вардев е възпитаник на Великотърновския университет, специалност „Живопис“, самият той е преподавател по рисуване, има множество изложби и награди, а негови картини са притежание на държавни и частни колекции в България и чужбина.

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.