NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Творчески отражения Група R.E.M. се събра отново на сцената
5844
Творчески отражения

Група R.E.M. се събра отново на сцената

Група R.E.M. се събра отново на сцената, предаде Асошиейтед прес

| 14 Юни 2024, 11:00 ч.
Група R.E.M. се събра отново на сцената
Група R.E.M. се събра отново на сцената
Снимка © Evan Agostini / Invision / AP

Група R.E.M. се събра отново на сцената, предаде Асошиейтед прес.

Официалния старт на снимачния процес на първия български анимационен филм с документални елементи на тема Антарктида бе даден вчера. Това съобщи проф. Христо Пимпирев, основател и председател на Българския антарктически институт и директор на Националния център за полярни изследвания.

Филмът „Куцото куче на Антарктида“ ще представи пътя на антарктическите експедиции от Амундсен-Скот до българския принос към изследванията на Ледения континент.

“Куцото куче” е името на най-старата постройка на българската полярна база на остров Ливингстън от 1988 г. с размери 6 метра на 3.5 метра. През 2012 г. е обявена за музей – филиал на Националния исторически музей в София и е включена през 2015 г. в списъка на културно-историческото наследство на Антарктида, изготвен от Консултативното съвещание на Антарктическия договор. 

Филмовият екип се ръководи от режисьора Стефа

В петък вечерта, 30 август, в Археологически комплекс „Калето“ в Мездра се представя постановката „Исмаел в Париж“ на пътуващ театър „Бабел“ от Франция.

Преди Мездра актьорите са играли на сцена във Венеция, коментира Йоана Константинова – учител по английски и френски език в СУ „Иван Вазов“, Мездра.

Тя е поканила тримата комедианти с основна цел да се популяризира френският език.

По думите й в пиесата участват майка, баща и син. Естел Бониер Бел Хадж, Мансур Бел Хадж и техният 12-годишен син Исмаел Бел Хадж разказват историята на млад тийнейджър с вечно бързащи родители, който открива случайно, че неговите баба и дядо са били парижки кабаретни артисти. Когато те се появяват пред очите му, Исмаел открива един вълшебен Париж.

„Постановката е забавна, играе се в 28 държави, а нашата публика ще ра

Започва второто издание на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ в Бургас, на името на примабалерината и дългогодишен директор на балетната трупа на Софийската опера и балет Сара-Нора Кръстева, съобщиха организаторите. Състезанието се организира от Международна балетна асоциация „Сара-Нора Прима“ и Държавна опера – Бургас, с подкрепата на Община Бургас и Министерството на културата.

От днес до 5 юли в Бургаската държавна опера ще се провеждат конкурсните вечери с начало от 18:00 ч. Очаква се да пристигнат около 140 млади балетисти от няколко континента. Галаконцертът ще бъде на 6 юли, от 19:00 ч.

Успоредно с конкурса като съпътстващо събитие отново ще бъде организирана и академия "Сара-Нора Мастър", която ще продължи от 1 до 9 юли и ще включва майсторски класове и подготовка по репертоар и съвременни техники. 

Тази година в състава на журито отн

Петър Славов-син, Христо Йоцов и Антони Дончев дадоха старт на осмия ден от програмата на Празниците на изкуствата „Аполония“.

Те участваха във формата „Цената на успеха“, в който разказаха за етапите на своята кариера.

Модератор на разговора бе Таня Иванова. В началото на срещата тя описа всеки от музикантите с по няколко думи.

Според нея Антони Дончев живее в разбирателство с тишината. Живеем в кресливо време, обаче Тони знае кога да каже нещо, каза Иванова.

За мен Христо Йоцов е една от най-важните фигури в живота ми. Той ме запали по джаза, но е запалил и толкова много хора по джаза, че можем да напълним цял стадион, отбеляза тя. По думите й той е хиперактивен – постоянно прави нещо, не може да не прави нищо, не може да седи спокойно, обясни тя.  

Петър е приятел мечта. Това е наистина приятел, за когото мо

Програмата на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ продължава тази вечер с втори тур на най-голямата възрастова група С. Тя включва общо 20 участници на възраст между 17 и 26 години. Сред тях има 12 индивидуалисти и осем двойки.

Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на първия тур, журито обяви участниците, които преминават на следващия етап. Общо 45 финалисти от седем държави бяха допуснати до втори тур. В сряда от тях се представиха балетисти от първите две възрастови групи – петима от група А и 15 от група Б.

Финалистите ще се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъд

Комета трябва да е стигнала на церемонията за въвеждане в Залата на славата на авторите на песни в САЩ тази година. Броени часове преди началото й музикантите от група R.E.M. се шегуваха, че ще трябва да се появи "комета", за да се събере групата отново за изпълнение на сцена. Групата обаче се събра на гала церемонията на хотел "Мариот Маркиз" в Ню Йорк в четвъртък вечерта.

Традиционното събитие, което се провежда всяка година, почете талантлива група от автори на песни, сред които R.E.M., "Стийли Дан" и Тимбаланд.

Бил Бери, Питър Бък, Майк Милс и Майкъл Стайп от R.E.M. са автори на множество хитове на алтернативния рок като Everybody Hurts и It`s the End of the World as We Know It (And I Feel Fine). В четвъртък те изненадаха публиката с безспорното събитие на вечерта - събраха се на сцената за акустична версия на Losing My Religion.

"Ние сме R.E.M. и правехме ето това", каза Стайп. Много хора вярваха в нас, добави той, след като обобщи накратко пътя на групата.

На церемонията авторката на хитове Хилари Линдзи бе въведена в Залата на славата заедно с Дийн Пичфорд. Звездата на кънтри музиката Кари Ъндърууд почете Линдзи, създала много от песните й, и я нарече "кралицата на съвременните автори на песни в Нашвил".

Театралната сцена дава сила, тя ни зарежда. Смятам, че това става, когато изпълнявам нещо стойностно. 

Думите са на актьора Коста Цонев, днес се навършват 95 години от рождението му.

Той завършва актьорско майсторство през 1952 г. при Стефан Сърчаджиев, в Държавното висше театрално училище (днес НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов”). В същия клас са Георги Калоянчев, Иван Тонев, Луна Давидова, Катя Зехирева, Катя Динева, Жани Божинова, Ани Дамянова, Васил Мирчовски, Георги Костов, режисьорите Вили Цанков, Рангел Вълчанов, Николай Люцканов, Никола Корабов.

През 1952 г. актьорът дебютира в ролята на Антон, в „Младостта на бащите” от Б. Л. Горбатов в Народния театър за младежта (днес Младежки театър „Николай Бинев“). Там работи в продължение на 14 години. Успоредно с това, трупа опит и от естрадата, която го учи да пее и т

Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян.

Експозицията е подредена в зала „Петър Стайков“ в Клуба на дейците на културата и включва 60 репортажни фотографии на известни личности при посещенията им в Родопите.

Дори при снимането на тези лица, а и от самата изложба личи, че те са привлечени от Родопите, от красивата природата и от хората, които ги посрещат с обич, заяви Сашо Сарандалиев.

Според него Родопите са  благословена планина и предразполагат хората, затова снимките показват нови нюанси от портретите на известните личности.  

Обективът на фоторепортера Сашо Сарандалиев е уловил мигове от пребивавания в Смолян и Родопите на Бисер Киров, Георги Чапкънов, Дмитрий Лихачов, Веско Ешкенази, Николай Хайтов, митрополити

Младият български тенор с международна кариера Марин Йончев ще изнесе първия си самостоятелен оперен концерт у нас на 1 септември в Дома на културата „Борис Христов", в Пловдив, съобщават организаторите от компанията на Соня Йончева – SY11 Events.

Рециталът, озаглавен „Италианска оперна вечер", представя арии, написани от знаменити класически композитори, сред които са имената на Джузепе Верди, Джакомо Пучини, Гаетано Доницети, Франческо Тости.

„Изключително съм развълнуван, че ще пея за прекрасната ми родна публика и ще отдам почит на един от любимите ми световни тенори - Марио Ланца, изпълнявайки знакови арии от неговия репертоар, написани от емблематични италиански композитори. По време на рецитала ще представя и няколко популярни неаполитански канцонети", казва

Драматично-кукленият театър в Силистра ще подари на публиката две безплатни представления този месец. Това съобщиха от културната институция.

На 15 септември най-малките зрители ще могат да гледат куклената пиеса „Работна Мецана“ по едноименната приказка на Леда Милева. Драматизацията и постановката са на Теодора Попова-Лазарова, сценографията – на Диана Тодорова-Узунова, музиката- на Гергана Василева. Участват актьорите Елена Кешишева, Мима Дапкова и Недялко Неделчев.

Представлението е по повод празника на Силистра – Кръстовден.

На 22 септември - Ден на независимостта на България, по инициатива на кмета Александър Сабанов силистренските театрали ще изиграят комедията "Криворазбраната цивилизация" по Добри Войников. 

Сценичната адаптация и постановката са дело пловдивския режисьор Ивомир Игнатов – Кени. По думите му до

Постерната изложба „ Хора и улици. Град като град“ бе открита днес в Търговище. Тя съдържа шест метални табла с двустранни постери, проследяващи историята на търговищките улици и на част от хората, чиито имена носят. Паната са подредени в централната част на града.

„Темата за Търговище в миналото и днес, като присъствие и хора в него, вълнува нашите съграждани. Постерната изложба е форма да се излезе от музея и да достигнем до повече съграждани“, коментира идеята директорът на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автори са главните уредници в отдел „Нова и най-нова история” на РИМ – Търговище д-р Тоня Любенова и Светлана Аврамова. Изложбата е посветена на 90 години от преименуването на града и 65 години от обявяването му за окръжен център и се реализира с финансовата подкрепа на Община Търговище по Програма „Култура плюс“.

Тоня Любе

Тимбаланд каза, че признанието като автор на песни е най-добрата награда, която би могъл да получи. "Аз не говоря много, изразявам се чрез песните си", каза той. Той дирижира изпълнение на група музиканти, които изпълниха потпури от най-известните му песни - Are You That Somebody на Алия, SexyBack и Suit & Tie на Джъстин Тимбърлейк, Drunk in Love на Бионсе и Promiscuous на Нели Фуртадо.

Преди церемонията в четвъртък кънтри звездата Синди Уокър бе въведена посмъртно в Залата на славата на авторите на песни. Уокър е автор на песни, изпълнявани от някои от най-ярките имена в историята на кънтри музиката като Джони Кеш, Би Би Кинг, Глен Кембъл, Бинг Кросби, Рой Орбисън.

Залата на славата на авторите на песни е създадена през 1969 г., за да почита създателите на популярна музика. Автор на песни с богат каталог може да бъде въведен в Залата на славата двадесет години след първоначалния запис на песен. В Залата на славата на авторите на песни са въведени Глория Естефан, Пол Саймън, Били Джоуъл, Том Пети, бил Уидърс, Нийл Даймънд, Фил Колинс и други.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София, в „Топлоцентрала“, съобщават организаторите от посолството на Република Корея в България и Корейската фонд ...
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
Представителна изложба на проф. Иван Газдов с творби, дарени през 2010 г. на родния му Ямбол, отново може да бъде разгледана в обновената Художествена галерия „Жорж Папазов&l ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Американският рапър Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин, след като съдия отхвърли предложението на хип-хоп магната да бъде пуснат под домашен арест, предаде Асош ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 04:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Творчески отражения
5844
Творчески отражения

Група R.E.M. се събра отново на сцената

Комета трябва да е стигнала на церемонията за въвеждане в Залата на славата на авторите на песни в САЩ тази година.Броени часове преди началото й музикантите от група R.E.M. се шегуваха, че ще трябва да се появи "комета", за да се събере групата отново за изпълнение на сцена. Групата обаче се събра на гала церемонията на хотел "Мариот Маркиз" в Ню Йорк в четвъртък вечерта.

| 14 Юни 2024, 11:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Група R.E.M. се събра отново на сцената
Група R.E.M. се събра отново на сцената
Снимка © Evan Agostini / Invision / AP

Група R.E.M. се събра отново на сцената, предаде Асошиейтед прес.

Комета трябва да е стигнала на церемонията за въвеждане в Залата на славата на авторите на песни в САЩ тази година. Броени часове преди началото й музикантите от група R.E.M. се шегуваха, че ще трябва да се появи "комета", за да се събере групата отново за изпълнение на сцена. Групата обаче се събра на гала церемонията на хотел "Мариот Маркиз" в Ню Йорк в четвъртък вечерта.

Официалния старт на снимачния процес на първия български анимационен филм с документални елементи на тема Антарктида бе даден вчера. Това съобщи проф. Христо Пимпирев, основател и председател на Българския антарктически институт и директор на Националния център за полярни изследвания.

Филмът „Куцото куче на Антарктида“ ще представи пътя на антарктическите експедиции от Амундсен-Скот до българския принос към изследванията на Ледения континент.

“Куцото куче” е името на най-старата постройка на българската полярна база на остров Ливингстън от 1988 г. с размери 6 метра на 3.5 метра. През 2012 г. е обявена за музей – филиал на Националния исторически музей в София и е включена през 2015 г. в списъка на културно-историческото наследство на Антарктида, изготвен от Консултативното съвещание на Антарктическия договор. 

Филмовият екип се ръководи от режисьора Стефа

В петък вечерта, 30 август, в Археологически комплекс „Калето“ в Мездра се представя постановката „Исмаел в Париж“ на пътуващ театър „Бабел“ от Франция.

Преди Мездра актьорите са играли на сцена във Венеция, коментира Йоана Константинова – учител по английски и френски език в СУ „Иван Вазов“, Мездра.

Тя е поканила тримата комедианти с основна цел да се популяризира френският език.

По думите й в пиесата участват майка, баща и син. Естел Бониер Бел Хадж, Мансур Бел Хадж и техният 12-годишен син Исмаел Бел Хадж разказват историята на млад тийнейджър с вечно бързащи родители, който открива случайно, че неговите баба и дядо са били парижки кабаретни артисти. Когато те се появяват пред очите му, Исмаел открива един вълшебен Париж.

„Постановката е забавна, играе се в 28 държави, а нашата публика ще ра

Започва второто издание на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ в Бургас, на името на примабалерината и дългогодишен директор на балетната трупа на Софийската опера и балет Сара-Нора Кръстева, съобщиха организаторите. Състезанието се организира от Международна балетна асоциация „Сара-Нора Прима“ и Държавна опера – Бургас, с подкрепата на Община Бургас и Министерството на културата.

От днес до 5 юли в Бургаската държавна опера ще се провеждат конкурсните вечери с начало от 18:00 ч. Очаква се да пристигнат около 140 млади балетисти от няколко континента. Галаконцертът ще бъде на 6 юли, от 19:00 ч.

Успоредно с конкурса като съпътстващо събитие отново ще бъде организирана и академия "Сара-Нора Мастър", която ще продължи от 1 до 9 юли и ще включва майсторски класове и подготовка по репертоар и съвременни техники. 

Тази година в състава на журито отн

Петър Славов-син, Христо Йоцов и Антони Дончев дадоха старт на осмия ден от програмата на Празниците на изкуствата „Аполония“.

Те участваха във формата „Цената на успеха“, в който разказаха за етапите на своята кариера.

Модератор на разговора бе Таня Иванова. В началото на срещата тя описа всеки от музикантите с по няколко думи.

Според нея Антони Дончев живее в разбирателство с тишината. Живеем в кресливо време, обаче Тони знае кога да каже нещо, каза Иванова.

За мен Христо Йоцов е една от най-важните фигури в живота ми. Той ме запали по джаза, но е запалил и толкова много хора по джаза, че можем да напълним цял стадион, отбеляза тя. По думите й той е хиперактивен – постоянно прави нещо, не може да не прави нищо, не може да седи спокойно, обясни тя.  

Петър е приятел мечта. Това е наистина приятел, за когото мо

Програмата на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ продължава тази вечер с втори тур на най-голямата възрастова група С. Тя включва общо 20 участници на възраст между 17 и 26 години. Сред тях има 12 индивидуалисти и осем двойки.

Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на първия тур, журито обяви участниците, които преминават на следващия етап. Общо 45 финалисти от седем държави бяха допуснати до втори тур. В сряда от тях се представиха балетисти от първите две възрастови групи – петима от група А и 15 от група Б.

Финалистите ще се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъд

Традиционното събитие, което се провежда всяка година, почете талантлива група от автори на песни, сред които R.E.M., "Стийли Дан" и Тимбаланд.

Бил Бери, Питър Бък, Майк Милс и Майкъл Стайп от R.E.M. са автори на множество хитове на алтернативния рок като Everybody Hurts и It`s the End of the World as We Know It (And I Feel Fine). В четвъртък те изненадаха публиката с безспорното събитие на вечерта - събраха се на сцената за акустична версия на Losing My Religion.

Театралната сцена дава сила, тя ни зарежда. Смятам, че това става, когато изпълнявам нещо стойностно. 

Думите са на актьора Коста Цонев, днес се навършват 95 години от рождението му.

Той завършва актьорско майсторство през 1952 г. при Стефан Сърчаджиев, в Държавното висше театрално училище (днес НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов”). В същия клас са Георги Калоянчев, Иван Тонев, Луна Давидова, Катя Зехирева, Катя Динева, Жани Божинова, Ани Дамянова, Васил Мирчовски, Георги Костов, режисьорите Вили Цанков, Рангел Вълчанов, Николай Люцканов, Никола Корабов.

През 1952 г. актьорът дебютира в ролята на Антон, в „Младостта на бащите” от Б. Л. Горбатов в Народния театър за младежта (днес Младежки театър „Николай Бинев“). Там работи в продължение на 14 години. Успоредно с това, трупа опит и от естрадата, която го учи да пее и т

Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян.

Експозицията е подредена в зала „Петър Стайков“ в Клуба на дейците на културата и включва 60 репортажни фотографии на известни личности при посещенията им в Родопите.

Дори при снимането на тези лица, а и от самата изложба личи, че те са привлечени от Родопите, от красивата природата и от хората, които ги посрещат с обич, заяви Сашо Сарандалиев.

Според него Родопите са  благословена планина и предразполагат хората, затова снимките показват нови нюанси от портретите на известните личности.  

Обективът на фоторепортера Сашо Сарандалиев е уловил мигове от пребивавания в Смолян и Родопите на Бисер Киров, Георги Чапкънов, Дмитрий Лихачов, Веско Ешкенази, Николай Хайтов, митрополити

Младият български тенор с международна кариера Марин Йончев ще изнесе първия си самостоятелен оперен концерт у нас на 1 септември в Дома на културата „Борис Христов", в Пловдив, съобщават организаторите от компанията на Соня Йончева – SY11 Events.

Рециталът, озаглавен „Италианска оперна вечер", представя арии, написани от знаменити класически композитори, сред които са имената на Джузепе Верди, Джакомо Пучини, Гаетано Доницети, Франческо Тости.

„Изключително съм развълнуван, че ще пея за прекрасната ми родна публика и ще отдам почит на един от любимите ми световни тенори - Марио Ланца, изпълнявайки знакови арии от неговия репертоар, написани от емблематични италиански композитори. По време на рецитала ще представя и няколко популярни неаполитански канцонети", казва

Драматично-кукленият театър в Силистра ще подари на публиката две безплатни представления този месец. Това съобщиха от културната институция.

На 15 септември най-малките зрители ще могат да гледат куклената пиеса „Работна Мецана“ по едноименната приказка на Леда Милева. Драматизацията и постановката са на Теодора Попова-Лазарова, сценографията – на Диана Тодорова-Узунова, музиката- на Гергана Василева. Участват актьорите Елена Кешишева, Мима Дапкова и Недялко Неделчев.

Представлението е по повод празника на Силистра – Кръстовден.

На 22 септември - Ден на независимостта на България, по инициатива на кмета Александър Сабанов силистренските театрали ще изиграят комедията "Криворазбраната цивилизация" по Добри Войников. 

Сценичната адаптация и постановката са дело пловдивския режисьор Ивомир Игнатов – Кени. По думите му до

Постерната изложба „ Хора и улици. Град като град“ бе открита днес в Търговище. Тя съдържа шест метални табла с двустранни постери, проследяващи историята на търговищките улици и на част от хората, чиито имена носят. Паната са подредени в централната част на града.

„Темата за Търговище в миналото и днес, като присъствие и хора в него, вълнува нашите съграждани. Постерната изложба е форма да се излезе от музея и да достигнем до повече съграждани“, коментира идеята директорът на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автори са главните уредници в отдел „Нова и най-нова история” на РИМ – Търговище д-р Тоня Любенова и Светлана Аврамова. Изложбата е посветена на 90 години от преименуването на града и 65 години от обявяването му за окръжен център и се реализира с финансовата подкрепа на Община Търговище по Програма „Култура плюс“.

Тоня Любе

"Ние сме R.E.M. и правехме ето това", каза Стайп. Много хора вярваха в нас, добави той, след като обобщи накратко пътя на групата.

На церемонията авторката на хитове Хилари Линдзи бе въведена в Залата на славата заедно с Дийн Пичфорд. Звездата на кънтри музиката Кари Ъндърууд почете Линдзи, създала много от песните й, и я нарече "кралицата на съвременните автори на песни в Нашвил".

Тимбаланд каза, че признанието като автор на песни е най-добрата награда, която би могъл да получи. "Аз не говоря много, изразявам се чрез песните си", каза той. Той дирижира изпълнение на група музиканти, които изпълниха потпури от най-известните му песни - Are You That Somebody на Алия, SexyBack и Suit & Tie на Джъстин Тимбърлейк, Drunk in Love на Бионсе и Promiscuous на Нели Фуртадо.

Преди церемонията в четвъртък кънтри звездата Синди Уокър бе въведена посмъртно в Залата на славата на авторите на песни. Уокър е автор на песни, изпълнявани от някои от най-ярките имена в историята на кънтри музиката като Джони Кеш, Би Би Кинг, Глен Кембъл, Бинг Кросби, Рой Орбисън.

Залата на славата на авторите на песни е създадена през 1969 г., за да почита създателите на популярна музика. Автор на песни с богат каталог може да бъде въведен в Залата на славата двадесет години след първоначалния запис на песен. В Залата на славата на авторите на песни са въведени Глория Естефан, Пол Саймън, Били Джоуъл, Том Пети, бил Уидърс, Нийл Даймънд, Фил Колинс и други.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София
Проф. Иван Газдов подреди постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.