NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Започват Националните Славейкови празници
5918
Калейдоскоп

Започват Националните Славейкови празници

За първи път Държавна опера Стара Загора ще вземе участие в програмата на Националните Славейкови празници, които започват от днес в Трявна. Това съобщиха от пресцентъра на културната институция. Утре, 14 юни, жители и гости на Трявна ще имат възможността да се насладят на балетния спектакъл „Гето“ по музика на Клезмер и Горан Брегович, представен от Държавна опера Стара Загора на сцената на Народно читалище „Пенчо Славейков 1871“ веднага след официалното откриване на празниците. На 15 юни в парк „Етнографски комплекс“ в града ще бъдат представени спектаклите за най-малките - „ДО РЕ МИ в пелени“ и „ФА СОЛ ЛА“

| 13 Юни 2024, 09:28 ч.
Започват Националните Славейкови празници
Започват Националните Славейкови празници
Снимка © DFA

За първи път Държавна опера Стара Загора ще вземе участие в програмата на Националните Славейкови празници, които започват от днес в Трявна. Това съобщиха от пресцентъра на културната институция. 

Музеят „Мария Калас“ в Атина, в сътрудничество с Консерваторията, организира в гръцката столица безплатни концерти по пълнолуние през юли и август, съобщи в. „Катимерини“.

Концертите ще се проведат на 21 юли от 20:00 ч. до 23:00 ч. и на 19 август от 19:00 ч. до 23:00 ч.

Студенти от Консерваторията ще изпълнят арии и дуети от репертоара на Калас на фона на гледка към Акропола, с възможност за купуване на аперитиви и разглеждане на изложби на голямата гръцка дива.

Входът в свободен, но местата са ограничени. За повече информация може да се разгледа сайтът на музея: mariacallasmuseum.gr.

В Регионален исторически музей – Кърджали бе подредена изложба "Лято в музея", създадена от децата, участвали в едноименната образователно-развлекателната школа на институцията.

През погледа на малчуганите са представени едни от най-емблематичните експонати, сред които нефритената свастика от VI хил. пр. Хр., открита в региона; ажурен сребърен ключ от X – XI в.; бронзова двойна брадва (лабрис) от XI в. пр.Хр. и други предмети от различните отдели на музея.

„Всяко дете само избра какво да нарисува. Голям бе интересът като цяло, там където има цвят. Впечатление ни направи също, че децата се придържаха стриктно към цветовете на рисуваните предмети“, каза Галена Вълова, уредник и инициатор на „Лято в музея“.  Тя подчерта, че в рамките на две седмици през образователната школа са преминали 40 деца.

По думите на Вилдан Расим, същ

„Златният лъв“ на испанското кино Педро Алмодовар знае как се правят филми и как се печелят филмови награди. В интервю за британския в. „Гардиън“ той разказва случка от детството му, когато бедната му, но образована майка е четяла писмата на съгражданите си в малко градче в областта Естрамадура, в което те живеели по онова време. Малкият Педро, който също по онова време можел да чете, установил, че майка му променя понякога съдържанието на писмата, докато ги чете. Ако в дадено писмо внуците са забравили за баба си, тя им казвала, че те питат как е тя и й пращат поздрави. Ако думите в писмото били по-груби, тя ги заменяла с по-нежни. Когато Педро я попитал защо заблуждава читателите по този начин, майка му казала, че така реалността става по-поносима за хората.

Магическата формула: „Животът се нуждае от фантазия, за да бъде по-поносим“, науче

Десетото издание на фестивала Анимафикс (Animaphix) за анимационни филми в Сицилия, Италия, ще посвети специална ретроспектива на Теодор Ушев, който ще бъде удостоен с наградата "Гутузо" за 2024 г., съобщава сайтът на проявата.

Ушев ще бъде почетен за цялостна кариера и за приноса си в развитието на рисуваното движещо се изображение. 

С постоянното си търсене на нови форми на изразяване и любопитство към всеки аспект от света, българо-канадският режисьор се утвърди като една от водещите фигури на анимационното кино на 21-и век, отбелязва сайтът. 

Изложбата предлага изчерпателен преглед на творчеството му и на иновациите, белязали кариерата му, като включва почти всички филми, които той е създал за четвърт век - от "Тауър Бауър" (2005) през "Друкс Флукс" (2008) и "Глория Виктория" (2012) до номинирания за "Оскар" за късометражен анимационен филм "Сляпа

Изложбата "Балчик: свят на изкуството, 100 години по-късно" на румънските галерии „Ротенберг – Узунов“ и „Александру Ръдулеску“  е подредена в Държавен културен институт „Културен център “Двореца“ в Балчик.

Тя представя 48 произведения на румънски художници, творили в Белия град. Сред представените творци са Дан Яломицеану, Еустациу Стоенеску, Жан Леон Космовичи, Иполит Стръмбу, Йосиф Изер, Николае Дъръску, Сесилиа Куцеску-Щорк, Теодор Палади, Лучиан Григореску, румънската кралица Мария, Георге Дору Йонеску, Жан Александру Стериади, Константин Пилиуцъ. Към тях се присъединяват антични снимки и покана за кръщенето на Мария Александра Виктория (бъдещата кралица Мария Румънска) с неоценима историческа стойност, както и снимка с паспарту, рисувано от Нейно Величество. Представено е и самото кръщелно свидетелство на кралица Мария Единбургска.

Любопитен момент от експоз

Утре, 14 юни, жители и гости на Трявна ще имат възможността да се насладят на балетния спектакъл „Гето“ по музика на Клезмер и Горан Брегович, представен от Държавна опера Стара Загора на сцената на Народно читалище „Пенчо Славейков 1871“ веднага след официалното откриване на празниците.

На 15 юни в парк „Етнографски комплекс“ в града ще бъдат представени спектаклите за най-малките - „ДО РЕ МИ в пелени“ и „ФА СОЛ ЛА“.

В последния фестивален ден след отличаването на лауреатите в Националния конкурс за лирично стихотворение на името на Петко и Пенчо Славейкови и официално връчване на Славейкова награда 2024 година в салона на НЧ „Пенчо Славейков 1871“ Държавна опера Стара Загора ще представи концерта STING THE OPERA с песните на британската легенда Стинг в изпълнение на джазмена Петър Салчев, диригент Цветомир Василев, оркестър на Държавна опера Стара Загора и бигбенд.

„В средата на юни възрожденска Трявна ще се превърне в културната столица на България. Поводът – Национални Славейкови празници 2024, които ежегодно се провеждат под патронажа на президента на Република България и с гордост могат да се определят като най-значимото събитие в културния календар на местната власт“, каза Юлияна Цанева, експерт за връзки с обществеността в Община Трявна.

Откриването ще се състои на 14 юни на площад „Капитан дядо Никола“ в Трявна.

Има два вида диригенти. Едните са сопаджии с истински сопи. А другите са с истинска диригентска палка. Това мое мнение не е един вид нахалство, а преценка, защото съм преживял и следвал, учил съм се и съм наблюдавал най-големите диригенти на нашето столетие.

Думите са на големия български диригент Асен Найденов след гостуване зад граница.  

„Преди години бях поканен да дирижирам в Цариград, в Анкара и в Измир. Трябва да ви кажа, че турците ме посрещнаха изключително добре. Когато тръгнах една заран за репетицията, на входа на залата ме посрещна елегантен турчин с думите „Сопа вар?“. Вар значи има. Казах: „Вар!“ Защото имах палка. Оттогава научих, че турците наричат диригентската палка сопа. И това понятие, но вече наше, залегна в мисълта ми“, разказва Найденов.

„Беше изискан, възпитан човек, с

Фенове на хитовата поредица „Игра на тронове“, която приключи през 2019 г., могат да наддават за костюми, реквизити, декори и сувенири, предаде Асошиейтед прес.

Повече от 2000 предмета ще бъдат предложени на търг през октомври от аукционната къща „Херитейдж Окшънс“ (Heritage Auctions).

Началните цени  за емблематичните предмети варират от 500 до 20 000 щатски долара. Сред тях са доспехите и мечът на сър Джайм Ланистър, както и дребни реквизити като зъбни протези, използвани от белите бродници. 

Сред другите забележителни предмети са наметалата, палтата и кожените ансамбли на Денерис Таргариен, носени от Емилия Кларк, мечът Longclaw на Джон Сноу, изигран от Кит Харингтън, и брошката Hand of the Queen, носена от Питър Динклидж в ролята на Тирион Ланистър.

Очакват се дори предмети, които не са имали много екранно време, ка

Врачанският художник Александър Василев – Василевса представя в Париж едни от най-добрите български атлети, чрез изложба, която съчетава изкуството и спорта и е без аналог в света, съобщи самият той . 

Изложбата е българското участие в така наречената културна олимпиада, която ще се провежда във френската столица успоредно с най-голямото световно спортно събитие. Тя се организира по покана на Българския културен институт в Париж и лично от неговия директор Десислава Бинева.  

Изложбата се открива днес и в нея са включени най-вече платна от специалните съвместни проекти на художника с различни атлети. От 10 години врачанският творец създава картини - мозаечна живопис, които преди това спортисти, доказали се в своя спорт на световно ниво, са докосвали с четка или оцветени ръце. Затова и изложбата се казва „Споделени движения“.

„Това е моята почит към

Корейското дуо „Олот“ ще изнесе концерт в Троян на 15 септември, съобщи Тереза Георгиева, главен специалист „Култура“ към общинската администрация.

Двете половинки на дуото -  Хангул Ким и Санчан Ю се определят като мултиинструментални изпълнители. Те ще представят новаторска минималистична музика, изпълнена с корейски народни инструменти. Творчеството им се базира на традиционната корейска музика, с фокус върху звуковите експерименти, разказа тя.

Входът за концерта, който ще се проведе в парка пред Туристическия информационен център в Троян, е безплатен.

Концертът се организира с подкрепата на Държавната фондация за Корейски традиционни сценични изкуства, Хана Арт Нетуърк и Община Троян.

Авторите на продукцията „Джон Уик“ подготвят нов сериал, озаглавен John Wick: Under the High Table, съобщи „Холивуд репортър“. 

Киану Рийвс, който изигра главната роля в четирите филма, и режисьорът Чад Стахелски са сред изпълнителните продуцентите на сериала, по който работи студио „Лайънсгейт“. Робърт Ливайн, един от създателите на сериала The Old Man с Джеф Бриджис, е сценарист на проекта.

Стахелски, който е режисьор на четирите игрални филма за „Джон Уик“, ще режисира пилотния епизод на новата продукция. 

John Wick: Under the High Table ще бъде вторият телевизионен сериал от поредицата „Джон Уик“. През 2023 г. се излъчи предисторията на поредицата в минисериала The Continental: From the World of John Wick.  

Описанието на новия сериал обещава съчетание на ново и старо, както и да позиционира вселената на Уик в нова епоха. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
Неизвестно досега кратко произведение, приписвано на Моцарт и вероятно написано от австрийския композитор в младостта му, е открито в Лайпциг, Германия, съобщиха изследователи, цит ...
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация. Събитията са част от културния календар на общината, а мястото ...
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната инст ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Калейдоскоп
5918
Калейдоскоп

Започват Националните Славейкови празници

За първи път Държавна опера Стара Загора ще вземе участие в програмата на Националните Славейкови празници, които започват от днес в Трявна.Това съобщиха от пресцентъра на културната институция.

| 13 Юни 2024, 09:28 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Започват Националните Славейкови празници
Започват Националните Славейкови празници
Снимка © DFA

За първи път Държавна опера Стара Загора ще вземе участие в програмата на Националните Славейкови празници, които започват от днес в Трявна. Това съобщиха от пресцентъра на културната институция. 

Утре, 14 юни, жители и гости на Трявна ще имат възможността да се насладят на балетния спектакъл „Гето“ по музика на Клезмер и Горан Брегович, представен от Държавна опера Стара Загора на сцената на Народно читалище „Пенчо Славейков 1871“ веднага след официалното откриване на празниците.

Музеят „Мария Калас“ в Атина, в сътрудничество с Консерваторията, организира в гръцката столица безплатни концерти по пълнолуние през юли и август, съобщи в. „Катимерини“.

Концертите ще се проведат на 21 юли от 20:00 ч. до 23:00 ч. и на 19 август от 19:00 ч. до 23:00 ч.

Студенти от Консерваторията ще изпълнят арии и дуети от репертоара на Калас на фона на гледка към Акропола, с възможност за купуване на аперитиви и разглеждане на изложби на голямата гръцка дива.

Входът в свободен, но местата са ограничени. За повече информация може да се разгледа сайтът на музея: mariacallasmuseum.gr.

В Регионален исторически музей – Кърджали бе подредена изложба "Лято в музея", създадена от децата, участвали в едноименната образователно-развлекателната школа на институцията.

През погледа на малчуганите са представени едни от най-емблематичните експонати, сред които нефритената свастика от VI хил. пр. Хр., открита в региона; ажурен сребърен ключ от X – XI в.; бронзова двойна брадва (лабрис) от XI в. пр.Хр. и други предмети от различните отдели на музея.

„Всяко дете само избра какво да нарисува. Голям бе интересът като цяло, там където има цвят. Впечатление ни направи също, че децата се придържаха стриктно към цветовете на рисуваните предмети“, каза Галена Вълова, уредник и инициатор на „Лято в музея“.  Тя подчерта, че в рамките на две седмици през образователната школа са преминали 40 деца.

По думите на Вилдан Расим, същ

„Златният лъв“ на испанското кино Педро Алмодовар знае как се правят филми и как се печелят филмови награди. В интервю за британския в. „Гардиън“ той разказва случка от детството му, когато бедната му, но образована майка е четяла писмата на съгражданите си в малко градче в областта Естрамадура, в което те живеели по онова време. Малкият Педро, който също по онова време можел да чете, установил, че майка му променя понякога съдържанието на писмата, докато ги чете. Ако в дадено писмо внуците са забравили за баба си, тя им казвала, че те питат как е тя и й пращат поздрави. Ако думите в писмото били по-груби, тя ги заменяла с по-нежни. Когато Педро я попитал защо заблуждава читателите по този начин, майка му казала, че така реалността става по-поносима за хората.

Магическата формула: „Животът се нуждае от фантазия, за да бъде по-поносим“, науче

Десетото издание на фестивала Анимафикс (Animaphix) за анимационни филми в Сицилия, Италия, ще посвети специална ретроспектива на Теодор Ушев, който ще бъде удостоен с наградата "Гутузо" за 2024 г., съобщава сайтът на проявата.

Ушев ще бъде почетен за цялостна кариера и за приноса си в развитието на рисуваното движещо се изображение. 

С постоянното си търсене на нови форми на изразяване и любопитство към всеки аспект от света, българо-канадският режисьор се утвърди като една от водещите фигури на анимационното кино на 21-и век, отбелязва сайтът. 

Изложбата предлага изчерпателен преглед на творчеството му и на иновациите, белязали кариерата му, като включва почти всички филми, които той е създал за четвърт век - от "Тауър Бауър" (2005) през "Друкс Флукс" (2008) и "Глория Виктория" (2012) до номинирания за "Оскар" за късометражен анимационен филм "Сляпа

Изложбата "Балчик: свят на изкуството, 100 години по-късно" на румънските галерии „Ротенберг – Узунов“ и „Александру Ръдулеску“  е подредена в Държавен културен институт „Културен център “Двореца“ в Балчик.

Тя представя 48 произведения на румънски художници, творили в Белия град. Сред представените творци са Дан Яломицеану, Еустациу Стоенеску, Жан Леон Космовичи, Иполит Стръмбу, Йосиф Изер, Николае Дъръску, Сесилиа Куцеску-Щорк, Теодор Палади, Лучиан Григореску, румънската кралица Мария, Георге Дору Йонеску, Жан Александру Стериади, Константин Пилиуцъ. Към тях се присъединяват антични снимки и покана за кръщенето на Мария Александра Виктория (бъдещата кралица Мария Румънска) с неоценима историческа стойност, както и снимка с паспарту, рисувано от Нейно Величество. Представено е и самото кръщелно свидетелство на кралица Мария Единбургска.

Любопитен момент от експоз

На 15 юни в парк „Етнографски комплекс“ в града ще бъдат представени спектаклите за най-малките - „ДО РЕ МИ в пелени“ и „ФА СОЛ ЛА“.

В последния фестивален ден след отличаването на лауреатите в Националния конкурс за лирично стихотворение на името на Петко и Пенчо Славейкови и официално връчване на Славейкова награда 2024 година в салона на НЧ „Пенчо Славейков 1871“ Държавна опера Стара Загора ще представи концерта STING THE OPERA с песните на британската легенда Стинг в изпълнение на джазмена Петър Салчев, диригент Цветомир Василев, оркестър на Държавна опера Стара Загора и бигбенд.

Има два вида диригенти. Едните са сопаджии с истински сопи. А другите са с истинска диригентска палка. Това мое мнение не е един вид нахалство, а преценка, защото съм преживял и следвал, учил съм се и съм наблюдавал най-големите диригенти на нашето столетие.

Думите са на големия български диригент Асен Найденов след гостуване зад граница.  

„Преди години бях поканен да дирижирам в Цариград, в Анкара и в Измир. Трябва да ви кажа, че турците ме посрещнаха изключително добре. Когато тръгнах една заран за репетицията, на входа на залата ме посрещна елегантен турчин с думите „Сопа вар?“. Вар значи има. Казах: „Вар!“ Защото имах палка. Оттогава научих, че турците наричат диригентската палка сопа. И това понятие, но вече наше, залегна в мисълта ми“, разказва Найденов.

„Беше изискан, възпитан човек, с

Фенове на хитовата поредица „Игра на тронове“, която приключи през 2019 г., могат да наддават за костюми, реквизити, декори и сувенири, предаде Асошиейтед прес.

Повече от 2000 предмета ще бъдат предложени на търг през октомври от аукционната къща „Херитейдж Окшънс“ (Heritage Auctions).

Началните цени  за емблематичните предмети варират от 500 до 20 000 щатски долара. Сред тях са доспехите и мечът на сър Джайм Ланистър, както и дребни реквизити като зъбни протези, използвани от белите бродници. 

Сред другите забележителни предмети са наметалата, палтата и кожените ансамбли на Денерис Таргариен, носени от Емилия Кларк, мечът Longclaw на Джон Сноу, изигран от Кит Харингтън, и брошката Hand of the Queen, носена от Питър Динклидж в ролята на Тирион Ланистър.

Очакват се дори предмети, които не са имали много екранно време, ка

Врачанският художник Александър Василев – Василевса представя в Париж едни от най-добрите български атлети, чрез изложба, която съчетава изкуството и спорта и е без аналог в света, съобщи самият той . 

Изложбата е българското участие в така наречената културна олимпиада, която ще се провежда във френската столица успоредно с най-голямото световно спортно събитие. Тя се организира по покана на Българския културен институт в Париж и лично от неговия директор Десислава Бинева.  

Изложбата се открива днес и в нея са включени най-вече платна от специалните съвместни проекти на художника с различни атлети. От 10 години врачанският творец създава картини - мозаечна живопис, които преди това спортисти, доказали се в своя спорт на световно ниво, са докосвали с четка или оцветени ръце. Затова и изложбата се казва „Споделени движения“.

„Това е моята почит към

Корейското дуо „Олот“ ще изнесе концерт в Троян на 15 септември, съобщи Тереза Георгиева, главен специалист „Култура“ към общинската администрация.

Двете половинки на дуото -  Хангул Ким и Санчан Ю се определят като мултиинструментални изпълнители. Те ще представят новаторска минималистична музика, изпълнена с корейски народни инструменти. Творчеството им се базира на традиционната корейска музика, с фокус върху звуковите експерименти, разказа тя.

Входът за концерта, който ще се проведе в парка пред Туристическия информационен център в Троян, е безплатен.

Концертът се организира с подкрепата на Държавната фондация за Корейски традиционни сценични изкуства, Хана Арт Нетуърк и Община Троян.

Авторите на продукцията „Джон Уик“ подготвят нов сериал, озаглавен John Wick: Under the High Table, съобщи „Холивуд репортър“. 

Киану Рийвс, който изигра главната роля в четирите филма, и режисьорът Чад Стахелски са сред изпълнителните продуцентите на сериала, по който работи студио „Лайънсгейт“. Робърт Ливайн, един от създателите на сериала The Old Man с Джеф Бриджис, е сценарист на проекта.

Стахелски, който е режисьор на четирите игрални филма за „Джон Уик“, ще режисира пилотния епизод на новата продукция. 

John Wick: Under the High Table ще бъде вторият телевизионен сериал от поредицата „Джон Уик“. През 2023 г. се излъчи предисторията на поредицата в минисериала The Continental: From the World of John Wick.  

Описанието на новия сериал обещава съчетание на ново и старо, както и да позиционира вселената на Уик в нова епоха. 

„В средата на юни възрожденска Трявна ще се превърне в културната столица на България. Поводът – Национални Славейкови празници 2024, които ежегодно се провеждат под патронажа на президента на Република България и с гордост могат да се определят като най-значимото събитие в културния календар на местната власт“, каза Юлияна Цанева, експерт за връзки с обществеността в Община Трявна.

Откриването ще се състои на 14 юни на площад „Капитан дядо Никола“ в Трявна.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.