NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Филмовият фестивал в Цюрих ще отличи легендарния филмов композитор Хауърд Шор с награда за цялостно творчество
2853
Авансцена

Филмовият фестивал в Цюрих ще отличи легендарния филмов композитор Хауърд Шор с награда за цялостно творчество

Канадският композитор и трикратен носител на „Оскар“  Хауърд Шор ще получи награда за цялостно творчество на 20-ия филмов фестивал в Цюрих през октомври, съобщи „Холивуд репортър“. Шор е известен най-вече с емблематичната си музика за филмовите трилогии „Властелинът на пръстените“ и „Хобит“ на Питър Джаксън.  Освен това канадският композитор ще ръководи международния конкурс за филмова музика на фестивала за неговото 20-о издание. Като председател на журито той ще оценява млади таланти

| 11 Юни 2024, 19:31 ч.
Филмовият фестивал в Цюрих ще отличи легендарния филмов композитор Хауърд Шор с награда за цялостно творчество
Филмовият фестивал в Цюрих ще отличи легендарния филмов композитор Хауърд Шор с награда за цялостно творчество
Снимка © DFA

Канадският композитор и трикратен носител на „Оскар“  Хауърд Шор ще получи награда за цялостно творчество на 20-ия филмов фестивал в Цюрих през октомври, съобщи „Холивуд репортър“.

В Ямбол на 24 юни, Свети Дух, когато се отбелязва и празникът на града, ще бъде открита 19-ата традиционна годишна изложба "Светлината". Тази година специален гост е роденият в Ямболско художник Николай Димитров, който от години живее в Норвегия. Ще бъде представена неговата живописна експозиция "Преображения на светлината", съобщиха организаторите и домакини от ямболската Художествена галерия "Жорж Папазов".

"Черпя вдъхновение от богатия и наситен с очарование на съкровени знамения и смисъл, микро- и макрокосмос. Едновременно отминал и актуален със силата на емоционалната памет. Чрез въздействието на истинските пориви и неподправен интерес към всичко, което ме заобикаля, аз пресъздавам природата и единството на човека и природата, на духовната спойка и дълбока връзка между Аз-а и Всемира. Изграждам субективно обагрен образен микрокосмос, звучащ абстрактно, където намирам упов

Концерт на Васил Найденов постави тази вечер кулминацията на тържествата по повод 55 години от обявяването на Стралджа за град.

В продължение на два часа жителите и гостите на града пяха и танцуваха на препълнения площад „Демокрация“ с обичания от поколения българи изпълнител.

На сцената с Васил Найденов се качиха Стоян Бозов (соло китара) и Станислава Христова (беквокал). Още след първите няколко песни – „Веднъж“, „Като слънце в огледало“, „Старата любов“, публиката избухваше в бурни аплодисменти. Последваха непреходните хитове „Сбогом, моя любов“, „Всичко ми е наред“, „Синева“, „По първи петли”, „Телефонна любов“, „Бързаш няма време“, „Джули“, „Казано честно, всичко ми е наред“, „Сигурно“.

Няколко пъ

Изложба, с картини от проведения край силистренското село Ветрен национален пленер по изобразително изкуство "Творецът и природата" бе открита в художествената галерия в Силистра.

Представени са творби на 8 художници. Всеки от тях по традиция ще подари по една своя творба на Силистренската община.

„По време на пленера творците използваха различни техники на рисуване - пастели, молив, креда, наблегна се на рисуването с маслени бои. Много са красотите на крайдунавското село Ветрен и може би най-добрият начин те да бъдат разкрити и показани, е чрез творбите на художниците. Затова дружеството на художниците и Община Силистра наложиха като традиция провеждането на пленера. Подобни събития са  подходящи и за начинаещи художници, и за творци с богат рисувателен опит. Разбира се, темите са много и те не се изчерпват само и единствено с природните красота“, каз

Китайската Кунчю опера "Среща сред цъфналите праскови" постави снощи начало на деветия оперен сезон "Сцена на вековете" във Велико Търново. Тя бе изпълнена от гостуващата в страната ни Шанхайска оперна кунчю трупа. Заради прогнозата за нестабилни метеорологични условия, представлението бе изиграно в Народно читалище "Надежда 1869" вместо на хълма Царевец с вход свободен. Спектакълът беше представен на китайски език със субтитри на български и английски.

На събитието присъстваха заместник-кметът на Велико Търново Нейко Генчев, директорът на дирекция "Култура, туризъм и международни дейности“ в Община Велико Търново Нелина Църова и директорът на Регионалния исторически музей в старата столица Иван Църов. Сред гостите бяха деканът на Филологическия факултет на Великотърновския университет и ръководител катедра "Класически и източни езици и култури" доц. д-р Полина Цончева, к

Американският рапър Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин, след като съдия отхвърли предложението на хип-хоп магната да бъде пуснат под домашен арест, предаде Асошиейтед прес. Рапърът искаше да изчака началото на процеса в луксозното си имение във Флорида.

Американският окръжен съдия Андрю Картър каза, че планът на Кумс е включвало предложение за гаранция от 50 млн. щатски долара, GPS наблюдение и строги ограничения за посетителите. Според съдията това е „недостатъчно“, за да се гарантира безопасността на обществото и целостта на делото. 

Адвокатите на Кумс правят втория си опит в рамките на няколко дни да го измъкнат от Центъра за задържане в Бруклин, където е настанен в специално помещение. 

Прокурор Емили Джонсън каза, че екипът на защитата на Кумс „омаловажава и ужасяващо подценява“ склонността на рапъра къ

Шор е известен най-вече с емблематичната си музика за филмовите трилогии „Властелинът на пръстените“ и „Хобит“ на Питър Джаксън. 

Освен това канадският композитор ще ръководи международния конкурс за филмова музика на фестивала за неговото 20-о издание. Като председател на журито той ще оценява млади таланти. Всеки от тях ще има за задача да създаде оригинална музика към един и същ 8-минутен късометражен филм. Три композиции ще бъдат изпълнени на живо от оркестъра на Тонхале Цюрих под диригентството на Франк Щробел на 5 октомври. Това ще се случи по време на галата „Кино в концерт“ (Cinema in Concert) в Цюрих в присъствието на тримата номинирани. Печелившата композиция ще получи парична награда в размер на 10 000 швейцарски франка (11 500 щатски долара).

„За мен е чест да дойда в Цюрих за 20-годишнината на фестивала, да получа това признание за цялостно творчество и да оглавя журито на конкурса за филмова музика. Очаквам с нетърпение галавечерта „Кино в концерт“, която ще чества изкуството на музиката във филмите“, каза Шор.

Плодотворната кариера на Шор обхваща над 80 филма, сред които повече от дузина с дългогодишния му сътрудник Дейвид Кроненбърг - от „Скенери“ и „Мухата“ до неотдавнашното участие в конкурса на Кан с The Shrouds („ПокровЧ). Той работи и за режисьори като Джонатан Деми („Мълчанието на агнетата“), Том Маккарти („Спотлайт“) и Мартин Скорсезе („Изобретението на Хюго“). Има и безброй, концерти, опери и други класически произведения. 

Фестивалът нарича Шор „един от най-известните композитори на нашето време“, чиято музика е „завладяла хора от всички поколения“.

До 20 юли се приемат заявки на художници от страната и чужбина за участие в дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, което се провежда в Плевен. Това се посочва в статута на творческия форум, публикуван на официалната страница във фейсбук на Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен.

Кандидатстването за участие е чрез изпращане на цифрови репродукции на творби от желаещите автори. Одобрените от тях ще бъдат уведомени до 10 август, след което трябва да изпратят творбите си до галерията.

Селектираните творби ще бъдат представени в изложба при откриване на биеналето на 25 октомври. Тогава ще бъдат обявени и отличените автори в категориите живопис, графика, скулптура, както и за млад автор (до 35 години). От номинираните се определят носителите на останалите отличия: Голяма награда на Община Плевен, която дава право на носителя й да подреди самос

Две четириметрови скулптури красят крайбрежната улица на Созопол.

Мъжката и женската фигури са дело на Павел Койчев и бяха представени днес, в първия ден на Празниците на изкуствата „Аполония“. 

„Бях си наумил да я направя преди близо четири-пет години, даже направих и малкия проект и не съм мислил къде ще бъдат. Само да са някъде на морето. Просто ги виждах морски скулптури“, разказва Павел Койчев.

Преди две години Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“, вижда скулпторите на снимка и предлага на автора да ги покаже на фестивала. 

Той е от творците, които обичайно не харесват работите си. Тази обаче прави изключение.

„Като ги видях вчера, ми харесаха как стоят, както си го представях - отзад са мачтите, вижда се морето, тази морска атмосфера. Хареса ми.

Изложба живопис на Александър Панайотов ще бъде представена в Общинския културен институт „Красно село“ в столицата. Експозицията е озаглавена „Песента на сърцето“, а вернисажът й е на 11 юни. 

Картините може да бъдат разгледани до 30 юни, съобщават организаторите.

Миналата година в същия период авторът представи изложба пак в Общинския културен институт „Красно село“. Тогава показа 50 живописни платна - пейзажи и изображения на животни, птици и риби.

Александър Панайотов е роден през 1987 година. Живее в София, където от ранно детство започва да учи живопис. Още 13-годишен печели награда от престижен национален конкурс за художествено изкуство.

/ВСР

Изложба „Небето, риза нетъкана” на студента по трансмедийни изкуства във Виена Александър Габровски се откри в галерия „A&G Art Meeting“ във Варна.

Творбите на младия автор, който е родом от Варна, са посветени на тъканта на реалността и нишките, които изплитат всичко около нас. Той представя маслена живопис, керамика, фотографски колажи, поезия. На откриването авторът прочете свои лирични творби и участва в 15-минутен пърформанс заедно с танцьорката Звезделина Станева и Калоян Васев. 

В своето представление тримата чрез танц и песен събраха три разноцветни нишки, в които след това оплетоха и публиката. Танцът бе придружен и от четене на поетични творби и диалози. „Аз не танцувам, аз рисувам във въздуха. Не, аз не рисувам, а изписвам букви и изречения с тялото си. Не, аз не пиша с тялото си, аз танцувам“, изрече авторът по време на своя танц. Той бе облечен в

Организацията на ООН за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) реши да не включва Лумбини - родното място на Буда в Непал, което привлича поклонници, в списъка си на застрашените обекти на културното наследство, предаде Асошиейтед прес. 

Вместо това ЮНЕСКО реши да даде на властите в Непал повече време, за да помогнат за възстановяването на известните градини и храм, които са в окаяно състояние.

Според будистката традиция Лумбини е родното място на Буда и през 1997 г. ЮНЕСКО го включи в списъка на световното културно наследство.

Експерти на организацията препоръчаха то да бъде включено в списъка на застрашените обекти, посочвайки влошаването на негови "ключови характеристики" и "тревожно състояние на опазване". 

Басанта Махарджан, непалски експерт по обекта и будизма, каза, че Непал "напълно е пренебрегнал" предишните предложения и предупреждени

Наградата на филмовия фестивал в Цюрих за цялостно творчество ще бъде връчена на Шор по време на галавечерята „Кино в концерт“ в Тонхале Цюрих на 5 октомври. Двадесетият филмов фестивал в Цюрих ще се проведе от 3 до 13 октомври.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 03:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
2853
Авансцена

Филмовият фестивал в Цюрих ще отличи легендарния филмов композитор Хауърд Шор с награда за цялостно творчество

Канадският композитор и трикратен носител на „Оскар“  Хауърд Шор ще получи награда за цялостно творчество на 20-ия филмов фестивал в Цюрих през октомври, съобщи „Холивуд репортър“.Шор е известен най-вече с емблематичната си музика за филмовите трилогии „Властелинът на пръстените“ и „Хобит“ на Питър Джаксън.

| 11 Юни 2024, 19:31 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Филмовият фестивал в Цюрих ще отличи легендарния филмов композитор Хауърд Шор с награда за цялостно творчество
Филмовият фестивал в Цюрих ще отличи легендарния филмов композитор Хауърд Шор с награда за цялостно творчество
Снимка © DFA

Канадският композитор и трикратен носител на „Оскар“  Хауърд Шор ще получи награда за цялостно творчество на 20-ия филмов фестивал в Цюрих през октомври, съобщи „Холивуд репортър“.

Шор е известен най-вече с емблематичната си музика за филмовите трилогии „Властелинът на пръстените“ и „Хобит“ на Питър Джаксън. 

В Ямбол на 24 юни, Свети Дух, когато се отбелязва и празникът на града, ще бъде открита 19-ата традиционна годишна изложба "Светлината". Тази година специален гост е роденият в Ямболско художник Николай Димитров, който от години живее в Норвегия. Ще бъде представена неговата живописна експозиция "Преображения на светлината", съобщиха организаторите и домакини от ямболската Художествена галерия "Жорж Папазов".

"Черпя вдъхновение от богатия и наситен с очарование на съкровени знамения и смисъл, микро- и макрокосмос. Едновременно отминал и актуален със силата на емоционалната памет. Чрез въздействието на истинските пориви и неподправен интерес към всичко, което ме заобикаля, аз пресъздавам природата и единството на човека и природата, на духовната спойка и дълбока връзка между Аз-а и Всемира. Изграждам субективно обагрен образен микрокосмос, звучащ абстрактно, където намирам упов

Концерт на Васил Найденов постави тази вечер кулминацията на тържествата по повод 55 години от обявяването на Стралджа за град.

В продължение на два часа жителите и гостите на града пяха и танцуваха на препълнения площад „Демокрация“ с обичания от поколения българи изпълнител.

На сцената с Васил Найденов се качиха Стоян Бозов (соло китара) и Станислава Христова (беквокал). Още след първите няколко песни – „Веднъж“, „Като слънце в огледало“, „Старата любов“, публиката избухваше в бурни аплодисменти. Последваха непреходните хитове „Сбогом, моя любов“, „Всичко ми е наред“, „Синева“, „По първи петли”, „Телефонна любов“, „Бързаш няма време“, „Джули“, „Казано честно, всичко ми е наред“, „Сигурно“.

Няколко пъ

Изложба, с картини от проведения край силистренското село Ветрен национален пленер по изобразително изкуство "Творецът и природата" бе открита в художествената галерия в Силистра.

Представени са творби на 8 художници. Всеки от тях по традиция ще подари по една своя творба на Силистренската община.

„По време на пленера творците използваха различни техники на рисуване - пастели, молив, креда, наблегна се на рисуването с маслени бои. Много са красотите на крайдунавското село Ветрен и може би най-добрият начин те да бъдат разкрити и показани, е чрез творбите на художниците. Затова дружеството на художниците и Община Силистра наложиха като традиция провеждането на пленера. Подобни събития са  подходящи и за начинаещи художници, и за творци с богат рисувателен опит. Разбира се, темите са много и те не се изчерпват само и единствено с природните красота“, каз

Китайската Кунчю опера "Среща сред цъфналите праскови" постави снощи начало на деветия оперен сезон "Сцена на вековете" във Велико Търново. Тя бе изпълнена от гостуващата в страната ни Шанхайска оперна кунчю трупа. Заради прогнозата за нестабилни метеорологични условия, представлението бе изиграно в Народно читалище "Надежда 1869" вместо на хълма Царевец с вход свободен. Спектакълът беше представен на китайски език със субтитри на български и английски.

На събитието присъстваха заместник-кметът на Велико Търново Нейко Генчев, директорът на дирекция "Култура, туризъм и международни дейности“ в Община Велико Търново Нелина Църова и директорът на Регионалния исторически музей в старата столица Иван Църов. Сред гостите бяха деканът на Филологическия факултет на Великотърновския университет и ръководител катедра "Класически и източни езици и култури" доц. д-р Полина Цончева, к

Американският рапър Шон „Диди“ Кумс остава в затвора в Бруклин, след като съдия отхвърли предложението на хип-хоп магната да бъде пуснат под домашен арест, предаде Асошиейтед прес. Рапърът искаше да изчака началото на процеса в луксозното си имение във Флорида.

Американският окръжен съдия Андрю Картър каза, че планът на Кумс е включвало предложение за гаранция от 50 млн. щатски долара, GPS наблюдение и строги ограничения за посетителите. Според съдията това е „недостатъчно“, за да се гарантира безопасността на обществото и целостта на делото. 

Адвокатите на Кумс правят втория си опит в рамките на няколко дни да го измъкнат от Центъра за задържане в Бруклин, където е настанен в специално помещение. 

Прокурор Емили Джонсън каза, че екипът на защитата на Кумс „омаловажава и ужасяващо подценява“ склонността на рапъра къ

Освен това канадският композитор ще ръководи международния конкурс за филмова музика на фестивала за неговото 20-о издание. Като председател на журито той ще оценява млади таланти. Всеки от тях ще има за задача да създаде оригинална музика към един и същ 8-минутен късометражен филм. Три композиции ще бъдат изпълнени на живо от оркестъра на Тонхале Цюрих под диригентството на Франк Щробел на 5 октомври. Това ще се случи по време на галата „Кино в концерт“ (Cinema in Concert) в Цюрих в присъствието на тримата номинирани. Печелившата композиция ще получи парична награда в размер на 10 000 швейцарски франка (11 500 щатски долара).

„За мен е чест да дойда в Цюрих за 20-годишнината на фестивала, да получа това признание за цялостно творчество и да оглавя журито на конкурса за филмова музика. Очаквам с нетърпение галавечерта „Кино в концерт“, която ще чества изкуството на музиката във филмите“, каза Шор.

До 20 юли се приемат заявки на художници от страната и чужбина за участие в дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, което се провежда в Плевен. Това се посочва в статута на творческия форум, публикуван на официалната страница във фейсбук на Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен.

Кандидатстването за участие е чрез изпращане на цифрови репродукции на творби от желаещите автори. Одобрените от тях ще бъдат уведомени до 10 август, след което трябва да изпратят творбите си до галерията.

Селектираните творби ще бъдат представени в изложба при откриване на биеналето на 25 октомври. Тогава ще бъдат обявени и отличените автори в категориите живопис, графика, скулптура, както и за млад автор (до 35 години). От номинираните се определят носителите на останалите отличия: Голяма награда на Община Плевен, която дава право на носителя й да подреди самос

Две четириметрови скулптури красят крайбрежната улица на Созопол.

Мъжката и женската фигури са дело на Павел Койчев и бяха представени днес, в първия ден на Празниците на изкуствата „Аполония“. 

„Бях си наумил да я направя преди близо четири-пет години, даже направих и малкия проект и не съм мислил къде ще бъдат. Само да са някъде на морето. Просто ги виждах морски скулптури“, разказва Павел Койчев.

Преди две години Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“, вижда скулпторите на снимка и предлага на автора да ги покаже на фестивала. 

Той е от творците, които обичайно не харесват работите си. Тази обаче прави изключение.

„Като ги видях вчера, ми харесаха как стоят, както си го представях - отзад са мачтите, вижда се морето, тази морска атмосфера. Хареса ми.

Изложба живопис на Александър Панайотов ще бъде представена в Общинския културен институт „Красно село“ в столицата. Експозицията е озаглавена „Песента на сърцето“, а вернисажът й е на 11 юни. 

Картините може да бъдат разгледани до 30 юни, съобщават организаторите.

Миналата година в същия период авторът представи изложба пак в Общинския културен институт „Красно село“. Тогава показа 50 живописни платна - пейзажи и изображения на животни, птици и риби.

Александър Панайотов е роден през 1987 година. Живее в София, където от ранно детство започва да учи живопис. Още 13-годишен печели награда от престижен национален конкурс за художествено изкуство.

/ВСР

Изложба „Небето, риза нетъкана” на студента по трансмедийни изкуства във Виена Александър Габровски се откри в галерия „A&G Art Meeting“ във Варна.

Творбите на младия автор, който е родом от Варна, са посветени на тъканта на реалността и нишките, които изплитат всичко около нас. Той представя маслена живопис, керамика, фотографски колажи, поезия. На откриването авторът прочете свои лирични творби и участва в 15-минутен пърформанс заедно с танцьорката Звезделина Станева и Калоян Васев. 

В своето представление тримата чрез танц и песен събраха три разноцветни нишки, в които след това оплетоха и публиката. Танцът бе придружен и от четене на поетични творби и диалози. „Аз не танцувам, аз рисувам във въздуха. Не, аз не рисувам, а изписвам букви и изречения с тялото си. Не, аз не пиша с тялото си, аз танцувам“, изрече авторът по време на своя танц. Той бе облечен в

Организацията на ООН за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) реши да не включва Лумбини - родното място на Буда в Непал, което привлича поклонници, в списъка си на застрашените обекти на културното наследство, предаде Асошиейтед прес. 

Вместо това ЮНЕСКО реши да даде на властите в Непал повече време, за да помогнат за възстановяването на известните градини и храм, които са в окаяно състояние.

Според будистката традиция Лумбини е родното място на Буда и през 1997 г. ЮНЕСКО го включи в списъка на световното културно наследство.

Експерти на организацията препоръчаха то да бъде включено в списъка на застрашените обекти, посочвайки влошаването на негови "ключови характеристики" и "тревожно състояние на опазване". 

Басанта Махарджан, непалски експерт по обекта и будизма, каза, че Непал "напълно е пренебрегнал" предишните предложения и предупреждени

Плодотворната кариера на Шор обхваща над 80 филма, сред които повече от дузина с дългогодишния му сътрудник Дейвид Кроненбърг - от „Скенери“ и „Мухата“ до неотдавнашното участие в конкурса на Кан с The Shrouds („ПокровЧ). Той работи и за режисьори като Джонатан Деми („Мълчанието на агнетата“), Том Маккарти („Спотлайт“) и Мартин Скорсезе („Изобретението на Хюго“). Има и безброй, концерти, опери и други класически произведения. 

Фестивалът нарича Шор „един от най-известните композитори на нашето време“, чиято музика е „завладяла хора от всички поколения“.

Наградата на филмовия фестивал в Цюрих за цялостно творчество ще бъде връчена на Шор по време на галавечерята „Кино в концерт“ в Тонхале Цюрих на 5 октомври. Двадесетият филмов фестивал в Цюрих ще се проведе от 3 до 13 октомври.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.