NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Стефан Георгиев подготвя за 70-годишния си юбилей изложба Time Mashine
2897
Калейдоскоп

Стефан Георгиев подготвя за 70-годишния си юбилей изложба Time Mashine

Художникът Стефан Георгиев подготвя юбилейна изложба със заглавие Time Machine, която ще бъде открита на 18 юни в Дружеството на бургаските художници. Експозицията ще бъде представена по-малко от седмица преди Маринов да навърши 70 години, съобщават от културната институция в морския град.  Роденият във Велико Търново художник, завършва Художественото училище в Казанлък през 1974 г. След това продължава образованието си във Великотърновския университет “Св

| 11 Юни 2024, 17:26 ч.
Стефан Георгиев подготвя за 70-годишния си юбилей изложба Time Mashine
Стефан Георгиев подготвя за 70-годишния си юбилей изложба Time Mashine
Снимка © Дружество на бургаските художници

Художникът Стефан Георгиев подготвя юбилейна изложба със заглавие Time Machine, която ще бъде открита на 18 юни в Дружеството на бургаските художници. 

В шест града ще гостуват до края на юли артистите от Музикално-драматичния театър „Константин Кисимов“ във Велико Търново, съобщиха от културната институция.

Оркестър и солисти ще поднесат на публиката концертите „Симфонично пътешествие“, „Балканика“ и „Дихание“, в които участват популярни и обичани родни изпълнители. Музикалните вечери са част от лятната програма на Великотърновския театър, която започна с поредица от успешни турнета още през юни.

Концертът „Симфонично пътешествие“ е посветен на 80-годишнината на големия Кирил Маричков, в който участва и той самият. В арт събитието музикантите Иван Лечев, Добрин Векилов - Дони, Славчо Николов и Венко Поромански от супергрупата „Фондацията“ свирят с оркестъра на Великотърнвоския театър под диригентската палка на маестро Георги Патриков. В програмата участват и солистите на театъра Теодора Петрова и Миряна Калушкова.

Една от най-известните картини на британския уличен художник Банкси - „Момиче с балон“, е намерена след кражбата от лондонска галерия миналата седмица, а двама мъже са обвинени, съобщава Ройтерс.

На творбата е изобразено момиченце, което се протяга към отлитащ червен балон с форма на сърце, а в Лондон и на други места има няколко стенописа, изобразяващи същия сюжет.

Картината е била единственият предмет, откраднат на 8 септември, съобщиха от полицията и добавиха, че тя ще бъде върната на галерията.

Двама мъже, на възраст 47 и 53 години, бяха обвинени в кражба с взлом в четвъртък и остават в полицейския арест.

Те вече се явиха в съда, където бяха пуснати под гаранция, и ще се явят пред съдия на 9 октомври.

„Момиче с балон“ се появява за първи път по улиците на лондонския квартал Шордич през 2002 г. Банкси създава версии на

Първата самостоятелна изложба на Иван Пазламачев в София след 33 години работа зад океана ще бъде подредена в галерия „Астри“. Експозицията живопис ще бъде открита на 26 септември и ще продължи до 18 октомври, съобщават домакините на събитието.

„Тази първа изложба на Пазламачев в София, след 33 години в Америка, включва около 30 платна, рисувани в последните пет-шест години. Фигуративни, сюжетни, портретни, автопортретни... Всъщност, последното е винаги и при всички вярно. Образът на художника се появява или прозира в собствените му произведения независимо от жанровете в изобразителното изкуство, които го вълнуват в момента. В случая, това е едно смело саморазкриване на художника, което винаги предизвиква нашето възхищение. Както и предизвиква самите нас, напомня за възможната свободата, която носим в себе си“, разказват организаторите. 

Голямата награда на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024 за най-добър филм се присъжда на копродукцията от Грузия, Франция и България „Гражданинът светец“ на режисьора Тинатин Кайришвили, който е автор и на сценария. Това стана ясно на официалната пресконференция на международното жури в последния ден на кинофорума. 

„Според мен този филм е изключително добър и артистичен. Той е истински арт хаус, направен в традициите на доброто старо грузинско кино. Филмът е заснет по умопомрачително добър начин в черно-бяло от нашия оператор Крум Родригес, който има българо-аржентински корени“, каза председателят на журито Геновева Димитрова.

Наградата „Златна липа" 2024 за най-добра женска роля получава актрисата Ели Скорчева за ролята на пенсионирана учителка, която попада в клопката на телефонна измама във филма на Стефан Командарев „Ур

С награждаване и галаконцерт на лауреатите официално бе закрито второто издание на Международния балетен конкурс "Сара-Нора Прима" в Бургас. 

Общо петима балетисти от Република Корея взеха награди в най-високата възрастова категория за професионалисти между 17 и 26 години. 

За първи път бе присъдена и голяма награда - Гран При, за изключително представяне, която получи Мун Джон-у от Република Корея. Тя е на стойност 10 000 лв. и е придружена от гастрол в Софийска опера и балет, както и награда от "Джефри балет" в Чикаго, щата Илинойс, САЩ.

Най-високото отличие бе връчено от министъра на културата Найден Тодоров. "Балетът е най-красивото сценично изкуство, но балетът е и една от най-трудните професии въобще. Фактът, че конкурсът "Сара-Нора Прима" се случва и надявам се, ще продължи да се случва, говори страшно много за град Бургас. България винаги е била с

Експозицията ще бъде представена по-малко от седмица преди Маринов да навърши 70 години, съобщават от културната институция в морския град. 

Роденият във Велико Търново художник, завършва Художественото училище в Казанлък през 1974 г. След това продължава образованието си във Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”. От 1979 г. се фокусира върху живописта и илюстрацията. Участва в множество групови изложби, а между 2000 и 2014 г. живее и работи в гръцката столица Атина, където е част и от Съюза на художниците на Гърция. Успоредно с това илюстрира детски книги за няколко гръцки издателства и има в биографията си 28 издания, които включват негови творби.

Стефан Георгиев обича смесените техники, като смесва акрилна паста, златни и сребърни метални фолиа, колаж, акрил и маслени бои. Композициите му са предимно фигуративни, с детайли, които са реалистични, но стилизирани и декоративни. Негови картини са включени в частни колекции в различни страни от Европа, Северна Америка и Азия.

Пианистът Деян Денчев поведе публиката на музикално пътешествие с дипломния си клавирен концерт. В залата на разградската филхармония присъстващите имаха възможността да съпреживеят първата самостоятелна изява на младия изпълнител. Талантливият пианист подари на близки, приятели и почитатели на класическото изкуство празник, превеждайки ги през подбрани произведения от Моцарт, Бетовен, Шопен, Рахманинов, Димитър Ненов.

Концертът бе открит от секретаря на Народно читалище "Развитие" 1869 г. в Разград Виолета Антонова. Тя представи Деян Денчев на присъстващите и благодари за уважената покана да бъдат част от неговия първи самостоятелен концерт. Тя посочи, че Деян Денчев завършва с отличие класа по пиано на Галина Героева от Музикалната школа „Илия Бърнев“ при Народно читалище „Развитие 1869“. Той участва в национални и международни конкурси и е носител на множество награди, сред

Пост Малоун и Доджа Кет, две от най-големите звезди на поп музиката, ще бъдат хедлайнери на тазгодишния фестивал „Глабал ситизън“, който ще се проведе в Сентръл парк в Ню Йорк на 28 септември, съобщава АП.

Пандемията КОВИД-19 заличи годините на напредък, който светът беше постигнал в борбата с крайната бедност, а тези неуспехи се задълбочиха от войните в Украйна и Газа и се усложниха от изменението на климата, каза главният изпълнителен директор на „Глобал ситизън“ Хю Евънс и добави:“Ето защо сме толкова развълнувани, че най-известните артисти в света се активизират в момент, когато са абсолютно необходими“.

„Глабал ситизън“ отдавна си партнира с прочути музиканти - от Бионсе и Джей-Зи до „Куийн“, от Стиви Уондър до Ед Шийран, за да привлича вниманието върху своите инициативи. Организацията работи за убеждаване на държавите да увеличат вноските си в Международната

Този петък започва Международният фестивал за популярни песни и танци „Дъга над Клептуза“ във Велинград, съобщава на официалната си страница Община Велинград.

Фестивалът ще продължи три дни, като изпълнителите и танцьорите ще имат възможност да покажат таланта си, да създадат приятелски отношения и да обменят добри практики, казват още те.

Пояснява се, че идеята на фестивала е градът да се утвърди като фестивален център и предпочитана туристическа дестинация. Основна цел е утвърждаване на музикална култура и обмен на добри практики.

Певицата Тейлър Суифт за единайсета поредна седмица е начело в класацията на „Билборд“ за албуми, съобщи сайтът на изданието.

Изпълнителката запазва първенството си с The Tortured Poets Department, от който за едноседмичния период на отчитане са продадени 114 000 албумни еквивалентни единици. 

The Tortured Poets Department на Тейлър Суифт се задържа 11-та поредна седмица на първо място в класацията на „Билборд“, с което се изравнява с други два нейни албума - 1989 и Fearless. Ако последната музикална продукция на певицата достигне 12-та седмица на върха, това ще бъде първият албум на жена с подобно постижение, откакто албумът "21" на Адел направи 24 непоследователни седмици на челна позиция през 2011 и 2012 година.

The Tortured Poets Department е и първият албум на жена, който прекарва 11 поредни седмици на първо място, от

Юджийн Чаплин, синът на кино легендата Чарли Чаплин, ще се срещне с български студенти от консерваторията на проф. Елена Дикова и актьори от Пловдивския театър по време на гастрола му у нас със спектакъла Chaplin Pianissimo, съобщават организаторите.

Заедно със световноизвестните пианисти Жан-Паскал Бентюс и професора от консерваторията De Musique de Paris –  Силвен Моризе, Юджийн Чаплин ще обмени опит с младите музиканти.

Специално за концерта в Пловдив на сцената на театъра ще бъдат два рояла на австрийската фирма „Бьозендорфер“, която е  една от най-добрите европейски фирми в производството на пиана и рояли. В света има само 25 такива рояла, всеки със свой уникален номер. С  изключителните си звукови характеристики, роялът е истински шедьовър, инкруст

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
Неизвестно досега кратко произведение, приписвано на Моцарт и вероятно написано от австрийския композитор в младостта му, е открито в Лайпциг, Германия, съобщиха изследователи, цит ...
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация. Събитията са част от културния календар на общината, а мястото ...
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната инст ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Калейдоскоп
2897
Калейдоскоп

Стефан Георгиев подготвя за 70-годишния си юбилей изложба Time Mashine

Художникът Стефан Георгиев подготвя юбилейна изложба със заглавие Time Machine, която ще бъде открита на 18 юни в Дружеството на бургаските художници.Роденият във Велико Търново художник, завършва Художественото училище в Казанлък през 1974 г. След това продължава образованието си във Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”.

| 11 Юни 2024, 17:26 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Стефан Георгиев подготвя за 70-годишния си юбилей изложба Time Mashine
Стефан Георгиев подготвя за 70-годишния си юбилей изложба Time Mashine
Снимка © Дружество на бургаските художници

Художникът Стефан Георгиев подготвя юбилейна изложба със заглавие Time Machine, която ще бъде открита на 18 юни в Дружеството на бургаските художници. 

Експозицията ще бъде представена по-малко от седмица преди Маринов да навърши 70 години, съобщават от културната институция в морския град. 

В шест града ще гостуват до края на юли артистите от Музикално-драматичния театър „Константин Кисимов“ във Велико Търново, съобщиха от културната институция.

Оркестър и солисти ще поднесат на публиката концертите „Симфонично пътешествие“, „Балканика“ и „Дихание“, в които участват популярни и обичани родни изпълнители. Музикалните вечери са част от лятната програма на Великотърновския театър, която започна с поредица от успешни турнета още през юни.

Концертът „Симфонично пътешествие“ е посветен на 80-годишнината на големия Кирил Маричков, в който участва и той самият. В арт събитието музикантите Иван Лечев, Добрин Векилов - Дони, Славчо Николов и Венко Поромански от супергрупата „Фондацията“ свирят с оркестъра на Великотърнвоския театър под диригентската палка на маестро Георги Патриков. В програмата участват и солистите на театъра Теодора Петрова и Миряна Калушкова.

Една от най-известните картини на британския уличен художник Банкси - „Момиче с балон“, е намерена след кражбата от лондонска галерия миналата седмица, а двама мъже са обвинени, съобщава Ройтерс.

На творбата е изобразено момиченце, което се протяга към отлитащ червен балон с форма на сърце, а в Лондон и на други места има няколко стенописа, изобразяващи същия сюжет.

Картината е била единственият предмет, откраднат на 8 септември, съобщиха от полицията и добавиха, че тя ще бъде върната на галерията.

Двама мъже, на възраст 47 и 53 години, бяха обвинени в кражба с взлом в четвъртък и остават в полицейския арест.

Те вече се явиха в съда, където бяха пуснати под гаранция, и ще се явят пред съдия на 9 октомври.

„Момиче с балон“ се появява за първи път по улиците на лондонския квартал Шордич през 2002 г. Банкси създава версии на

Първата самостоятелна изложба на Иван Пазламачев в София след 33 години работа зад океана ще бъде подредена в галерия „Астри“. Експозицията живопис ще бъде открита на 26 септември и ще продължи до 18 октомври, съобщават домакините на събитието.

„Тази първа изложба на Пазламачев в София, след 33 години в Америка, включва около 30 платна, рисувани в последните пет-шест години. Фигуративни, сюжетни, портретни, автопортретни... Всъщност, последното е винаги и при всички вярно. Образът на художника се появява или прозира в собствените му произведения независимо от жанровете в изобразителното изкуство, които го вълнуват в момента. В случая, това е едно смело саморазкриване на художника, което винаги предизвиква нашето възхищение. Както и предизвиква самите нас, напомня за възможната свободата, която носим в себе си“, разказват организаторите. 

Голямата награда на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024 за най-добър филм се присъжда на копродукцията от Грузия, Франция и България „Гражданинът светец“ на режисьора Тинатин Кайришвили, който е автор и на сценария. Това стана ясно на официалната пресконференция на международното жури в последния ден на кинофорума. 

„Според мен този филм е изключително добър и артистичен. Той е истински арт хаус, направен в традициите на доброто старо грузинско кино. Филмът е заснет по умопомрачително добър начин в черно-бяло от нашия оператор Крум Родригес, който има българо-аржентински корени“, каза председателят на журито Геновева Димитрова.

Наградата „Златна липа" 2024 за най-добра женска роля получава актрисата Ели Скорчева за ролята на пенсионирана учителка, която попада в клопката на телефонна измама във филма на Стефан Командарев „Ур

С награждаване и галаконцерт на лауреатите официално бе закрито второто издание на Международния балетен конкурс "Сара-Нора Прима" в Бургас. 

Общо петима балетисти от Република Корея взеха награди в най-високата възрастова категория за професионалисти между 17 и 26 години. 

За първи път бе присъдена и голяма награда - Гран При, за изключително представяне, която получи Мун Джон-у от Република Корея. Тя е на стойност 10 000 лв. и е придружена от гастрол в Софийска опера и балет, както и награда от "Джефри балет" в Чикаго, щата Илинойс, САЩ.

Най-високото отличие бе връчено от министъра на културата Найден Тодоров. "Балетът е най-красивото сценично изкуство, но балетът е и една от най-трудните професии въобще. Фактът, че конкурсът "Сара-Нора Прима" се случва и надявам се, ще продължи да се случва, говори страшно много за град Бургас. България винаги е била с

Роденият във Велико Търново художник, завършва Художественото училище в Казанлък през 1974 г. След това продължава образованието си във Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”. От 1979 г. се фокусира върху живописта и илюстрацията. Участва в множество групови изложби, а между 2000 и 2014 г. живее и работи в гръцката столица Атина, където е част и от Съюза на художниците на Гърция. Успоредно с това илюстрира детски книги за няколко гръцки издателства и има в биографията си 28 издания, които включват негови творби.

Стефан Георгиев обича смесените техники, като смесва акрилна паста, златни и сребърни метални фолиа, колаж, акрил и маслени бои. Композициите му са предимно фигуративни, с детайли, които са реалистични, но стилизирани и декоративни. Негови картини са включени в частни колекции в различни страни от Европа, Северна Америка и Азия.

Пианистът Деян Денчев поведе публиката на музикално пътешествие с дипломния си клавирен концерт. В залата на разградската филхармония присъстващите имаха възможността да съпреживеят първата самостоятелна изява на младия изпълнител. Талантливият пианист подари на близки, приятели и почитатели на класическото изкуство празник, превеждайки ги през подбрани произведения от Моцарт, Бетовен, Шопен, Рахманинов, Димитър Ненов.

Концертът бе открит от секретаря на Народно читалище "Развитие" 1869 г. в Разград Виолета Антонова. Тя представи Деян Денчев на присъстващите и благодари за уважената покана да бъдат част от неговия първи самостоятелен концерт. Тя посочи, че Деян Денчев завършва с отличие класа по пиано на Галина Героева от Музикалната школа „Илия Бърнев“ при Народно читалище „Развитие 1869“. Той участва в национални и международни конкурси и е носител на множество награди, сред

Пост Малоун и Доджа Кет, две от най-големите звезди на поп музиката, ще бъдат хедлайнери на тазгодишния фестивал „Глабал ситизън“, който ще се проведе в Сентръл парк в Ню Йорк на 28 септември, съобщава АП.

Пандемията КОВИД-19 заличи годините на напредък, който светът беше постигнал в борбата с крайната бедност, а тези неуспехи се задълбочиха от войните в Украйна и Газа и се усложниха от изменението на климата, каза главният изпълнителен директор на „Глобал ситизън“ Хю Евънс и добави:“Ето защо сме толкова развълнувани, че най-известните артисти в света се активизират в момент, когато са абсолютно необходими“.

„Глабал ситизън“ отдавна си партнира с прочути музиканти - от Бионсе и Джей-Зи до „Куийн“, от Стиви Уондър до Ед Шийран, за да привлича вниманието върху своите инициативи. Организацията работи за убеждаване на държавите да увеличат вноските си в Международната

Този петък започва Международният фестивал за популярни песни и танци „Дъга над Клептуза“ във Велинград, съобщава на официалната си страница Община Велинград.

Фестивалът ще продължи три дни, като изпълнителите и танцьорите ще имат възможност да покажат таланта си, да създадат приятелски отношения и да обменят добри практики, казват още те.

Пояснява се, че идеята на фестивала е градът да се утвърди като фестивален център и предпочитана туристическа дестинация. Основна цел е утвърждаване на музикална култура и обмен на добри практики.

Певицата Тейлър Суифт за единайсета поредна седмица е начело в класацията на „Билборд“ за албуми, съобщи сайтът на изданието.

Изпълнителката запазва първенството си с The Tortured Poets Department, от който за едноседмичния период на отчитане са продадени 114 000 албумни еквивалентни единици. 

The Tortured Poets Department на Тейлър Суифт се задържа 11-та поредна седмица на първо място в класацията на „Билборд“, с което се изравнява с други два нейни албума - 1989 и Fearless. Ако последната музикална продукция на певицата достигне 12-та седмица на върха, това ще бъде първият албум на жена с подобно постижение, откакто албумът "21" на Адел направи 24 непоследователни седмици на челна позиция през 2011 и 2012 година.

The Tortured Poets Department е и първият албум на жена, който прекарва 11 поредни седмици на първо място, от

Юджийн Чаплин, синът на кино легендата Чарли Чаплин, ще се срещне с български студенти от консерваторията на проф. Елена Дикова и актьори от Пловдивския театър по време на гастрола му у нас със спектакъла Chaplin Pianissimo, съобщават организаторите.

Заедно със световноизвестните пианисти Жан-Паскал Бентюс и професора от консерваторията De Musique de Paris –  Силвен Моризе, Юджийн Чаплин ще обмени опит с младите музиканти.

Специално за концерта в Пловдив на сцената на театъра ще бъдат два рояла на австрийската фирма „Бьозендорфер“, която е  една от най-добрите европейски фирми в производството на пиана и рояли. В света има само 25 такива рояла, всеки със свой уникален номер. С  изключителните си звукови характеристики, роялът е истински шедьовър, инкруст

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.