NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена „Черноморски диалози“ открива шестото издание на Culturama
3280
Авансцена

„Черноморски диалози“ открива шестото издание на Culturama

Изложбата „Черноморски диалози“ открива на 11 юни шестото издание на Culturama (2024) – Water Live, съобщават от екипа на фестивала.  „Под водата има много повече живот, отколкото очакваме, когато гледаме повърхността на морето. Гмуркам се и снимам по цялото Южно Черноморие и смятам, че нашето е едно от най-живите морета в света. През последните години правя снимки без леководолазно оборудване, само с маска

| 09 Юни 2024, 10:07 ч.
„Черноморски диалози“ открива шестото издание на Culturama
„Черноморски диалози“ открива шестото издание на Culturama
Снимка © организатори

Изложбата „Черноморски диалози“ открива на 11 юни шестото издание на Culturama (2024) – Water Live, съобщават от екипа на фестивала. 

Йоанна Русева – цигулка, и Гийом Венсан – пиано, ще свирят на 22 юни в камерна зала "България", в рамките на 55-ото издание на "Софийски музикални седмици", съобщават от екипа на фестивала.

По думите им музикантите ще поднесат разнообразна музикална програма, изпълнена с виртуозност и осезаема емоционалност, посветена на жените композиторки и изследваща уникалния стил и изказ на Клара Шуман, с необичайния й хармоничен език и оригинален почерк. Поетиката на Алма Малер е следващият обект.

Втората част проследява пътя на няколко големи авторки от ХХ век – Галина Устволская и Адриана Хьолски с български премиери на творбите им.

Мюзикълът „Криворазбраната цивилизация“ ще има нов осъвременен прочит на сцената на Националния музикален театър "Стефан Македонски". 

Очаква се премиерата да бъде на 1 ноември, съобщи директорката на културния институт Еделина Кънева. Тя бе във Варна по повод гостуването на спектакъла „Здравей! Как си, приятелю?“, на който е автор на идейния проект.

Кънева припомни, че се навършват 50 години от първото излъчване на мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“ по националната телевизия и това е поводът трупата на Музикалния театър да реши да го възкреси на своя сцена. „Ще ползваме оригиналната музика на Дечо Таралежков, която е вълшебна. В нея има етно-джаз елементи и за времето си тя е била супер новаторска, а сега отново е много модерна“, каза директорката. Режисьор на новия спектакъл ще бъде Николай Гундеров, който е завършил в Чехия и е бил асистент на Иржи Менцел в

Американският изпълнител Шабузи оглави класацията на "Билборд" за сингли с A Bar Song (Tipsy), съобщи сайтът на изданието. 

Певецът, който е на 29 години, се върна на върха на чарта, където стъпи за първи път преди две седмици.

Сингълът A Bar Song (Tipsy) е включен в албума Where I`ve Been, Isn`t Where I`m Going на Шабузи, който комбинира хип-хоп, кънтри, рок и американа. Той излезе на пазара в края на месец май. 

Втората позиция в класацията е за Пост Малоун и Морган Уолън с I Had Some Help. Те се изкачват едно място спрямо изминалата седмица. 

Трети е Кендрик Ламар със сингъла Not Like Us, който слезе от върха, където беше преди седем дни. Той дебютира с хита в класацията на "Билборд" преди десет седмици.

Томи Ричман с Million Dollar Baby е на четвърто място в п

Актьорът Пол Мескал, режисьорът и сценарист Куентин Тарантино и актрисата, певица и танцьорка Рита Морено ще бъдат почетени на годишната благотворителна галавечер, организирана от Музея на киното към Американската академия за кинематографично изкуство и наука, съобщи Скрийн дейли.

Проявата, превърнала се в ключово събитие за набиране на средства за музея, открит през 2021 г., както и за неговите инициативи, ще бъде на 19 октомври. 

Ирландският актьор Пол Мескал, когото зрителите  ще могат да гледат във филма "Гладиатор 2" на Ридли Скот, ще получи награда за изгряваща звезда. 

Рита Морено ще бъде почетена с приза "Икона", присъждан на артист, чиято кариера е оказала значително влияние върху световната култура. Пуерториканската звезда е сред малцината членове на елитния клуб на носителите голямата четворка ЕГОТ - водещите отличия за телевизия ("Еми

Художникът Иван Бахчеванов ще открие нова самостоятелна изложба живопис в родния си град Бургас на 5 септември.

Тя се казва “Плаване в непознато море” и ще бъде подредена в Културен център "Морско казино", съобщават от културната институция. 

В творчеството на Бахчеванов обикновено се преплитат митологичното, класическото и модерното пластическо изкуство, пишат домакините. Произведенията му са описвани още като поетичен експресионизъм, кинетична живопис, а трети определят Иван Бахчеванов като "четириполюсен". Това определение избира за заглавието на филма си, посветен на художника, Христо Димитров - Хиндо.

За себе самият Бахчеванов казва, че е художник на деня и нощта. През деня работи по своето монументално, публично изкуство, а през нощта рисува картините си. Сред популярните му публични творби са арката „Св. Николай Чудотворец” в

„Под водата има много повече живот, отколкото очакваме, когато гледаме повърхността на морето. Гмуркам се и снимам по цялото Южно Черноморие и смятам, че нашето е едно от най-живите морета в света. През последните години правя снимки без леководолазно оборудване, само с маска. Искам да покажа, че не е необходимо да имаш специални умения, за да видиш богатството на подводния свят. Има огромно изобилие от живот – морски кончета, морски игли, 40-50 вида риби, няколко вида скариди, 7-8 вида раци, над 100 вида водорасли – и това може да се види на метър дълбочина“, разказва авторът на изложбата Михаил Заимов.

„Синьото сърце на океана бие в ритъма на всички живи същества на нашата планета. Необходимостта да познаваме, съхраняваме и ценим този огромен организъм е витална за човешкото добруване и просперитет. Родното Черно море, свързано чрез проливите със световния океан, е огромен музей, притихнал в очакване на посетители. Липсата на кислород в недрата му предпазва следите от древни цивилизации, развили се покрай бреговете на някогашното езеро преди повече от 8 000 години, както и на всички кораби потънали във водите му оттогава. Завесата над неговите тайни се повдига пред смело противопоставящите се на безчетните предизвикателства и опасности, съпътстващи несъвместимата с човека водна среда. Малцина са избраните да посветят живота си на този висш идеал“, смята авторът на „Черноморски диалози“.

Морето не знае ни логика, ни милост е написал преди много години Антон Павлович Чехов, припомня Заимов. „Нашите, човешки отношения с него са многолики подобно на отношенията между нас, хората. Има такива добри и любовни, а има и развълнувани и даже бурни като самото море в моментите, когато палавият вятър си играе с вълните без мисъл и умора. Да се познава, обича и играе с морето е моята кауза. Изобилието на живот в родното Черно море остава слабо познато за широката публика. Смея да твърдя, че по отношение на изобилие на сюжети за макрофотография българският бряг на Черно море се нарежда измежду най-добрите дестинации“, казва още той.

„Водната среда е естествена за човека, всеки от нас е прекарал в нея деветте месеца преди раждането си. Реенето под водата е най-близко възможното състояние до дълбоката медитация. Само от нас зависи дали светът, от които нявга сме излезли, ще ни изпълва с ужас, или ще се превърне в най-голямата авантюра на живота ни. Всичко това ме тласна да се впусна в танц с „голямото синьо“, което е и името на любимия ми филм за морето, да го откривам за себе си и да споделям преживяванията си с хора на които темата им е по далечна или чужда. Този танц, вярвам ще продължи дълго защото знай, че най-хубавата обич е постоянната", казва Михаил Заимов.

Откриването на „Черноморски диалози“ е на 11 юни в Градската градина, в София.

Концерт на хор Тiscali ще се състои на 13 септември в Националното музикално училище, в София по повод 120-годишнината му. Входът е свободен, съобщават организаторите от Италианския културен институт в България и сдружението за социални и културни инициативи на Сардиния „Сардика“, в София. 

Тiscali е група хорови изпълнители от Сардиния, обединени от взаимна, голяма и устойчива страст към музиката и пеенето. Специфичните интереси на хора са насочени към музиката, в частност – към народното пеене. Репертоарът предлага прочит на откъси от произведения от музикалната и поетичната култура на Сардиния, от религиозни събития, особено песнопенията от Страстната седмица или от молитвената деветница за Рождество Христово, но и свързани със социални теми, сатира, забавления, т

Националният конкурс “Мелодията на водата” ще представи 15 нови български песни в Хисаря. Това съобщи организаторът Иван Димов от сдружение „Петнадесет лалета“. 

Конкурсът ще се проведе на 13 юли на сцената на Летния театър в Хисаря от 21:00 часа. Съорганизатор на събитието е Община Хисаря.

Предварителната селекция за третото издание на Националния конкурс за нова българска песен бе проведена от комисия, в която влизат поп изпълнителите Мими Иванова, Снежина Темелкова и Снежана Петкова, музикантът и композитор Кристиан Илиев, режисьорът Боян Даскалов, композиторът, аранжор и диригент Георги Милтиядов и музикалният педагог Иван Димов. 

Излъчените 15 финалисти са от общо подадени за участие 36 нови български  песни.

Събитието ще бъде заснето и излъчено в програмите на БНТ, коментира Димов. Изпълненията на участниците ще са под съпровода на Фес

Осем филма от цял свят получиха награди от 21-вото издание на In The Palace, съобщават от екипа на международния фестивал за късометражно кино.

Проектите на Андрей М. Паунов с „2X2“ и Иван Попов-Заека – „Семеен портрет на чернозема”, триумфираха в националния конкурс, състоял се в Двореца на културата в Перник.

Наградите за най-добри късометражни филми в професионалното игрално, документално и анимационно кино отидоха при продукции съответно от Турция, Швейцария-Белгия и Франция

В студентския конкурс режисьори от Швейцария, Великобритания и Полша взеха призове от фестивала за игрално, документално и анимационно кино, а в експерименталното кино наградата отиде при продукция от Белгия. В конкурса за най-добър пълнометражен филм първото място взе грузинския

Галерия „Лик“ удължава изложбата на Теодора Маринова до 5 юли, съобщават организаторите.

В експозицията посетителите ще могат да видят жанровото и стилово многообразие в творчеството й до момента, отбелязват домакините. „От етюдното, през класическото и детайлното, до ярките абстракции, които са едно своеобразно откровение за творческите търсения на автора, който искрено заявява пред публиката своя път до момента. От притихналите пейзажи до шумното цветоусещане на някои композиции, светът на автора се разкрива ту плахо и загатнато, ту бурно и смело, за да разкаже със своите краски и форми за вълненията на един млад автор в търсене на самия себе си като творец“, разказват от екипа.

/ВСР

Третата самостоятелна изложба на Алиса Софиянска бе открита снощи в Художествена галерия "Христо Градечлиев" в Каварна, съобщиха от местната администрация. 

Оттам допълват, че от няколко години Алиса Софиянска рисува активно, черпейки вдъхновение от романтиката на Северното Черноморие и село Поручик Чунчево, където семейството й често отсяда.

В изложбата са представени 59 платна в различни размери, рисувани с акварелни бои. Тематиката е разнообразна, като включва море, архитектура, абстракция, цветя и плодове. Експозицията се отличава с многоцветност.

Жителите и гостите на Каварна ще могат да разгледат изложбата в галерия "Христо Градечлиев" до края на месец август. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 04:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
3280
Авансцена

„Черноморски диалози“ открива шестото издание на Culturama

Изложбата „Черноморски диалози“ открива на 11 юни шестото издание на Culturama (2024) – Water Live, съобщават от екипа на фестивала.„Под водата има много повече живот, отколкото очакваме, когато гледаме повърхността на морето.

| 09 Юни 2024, 10:07 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Черноморски диалози“ открива шестото издание на Culturama
„Черноморски диалози“ открива шестото издание на Culturama
Снимка © организатори

Изложбата „Черноморски диалози“ открива на 11 юни шестото издание на Culturama (2024) – Water Live, съобщават от екипа на фестивала. 

„Под водата има много повече живот, отколкото очакваме, когато гледаме повърхността на морето. Гмуркам се и снимам по цялото Южно Черноморие и смятам, че нашето е едно от най-живите морета в света. През последните години правя снимки без леководолазно оборудване, само с маска. Искам да покажа, че не е необходимо да имаш специални умения, за да видиш богатството на подводния свят. Има огромно изобилие от живот – морски кончета, морски игли, 40-50 вида риби, няколко вида скариди, 7-8 вида раци, над 100 вида водорасли – и това може да се види на метър дълбочина“, разказва авторът на изложбата Михаил Заимов.

Йоанна Русева – цигулка, и Гийом Венсан – пиано, ще свирят на 22 юни в камерна зала "България", в рамките на 55-ото издание на "Софийски музикални седмици", съобщават от екипа на фестивала.

По думите им музикантите ще поднесат разнообразна музикална програма, изпълнена с виртуозност и осезаема емоционалност, посветена на жените композиторки и изследваща уникалния стил и изказ на Клара Шуман, с необичайния й хармоничен език и оригинален почерк. Поетиката на Алма Малер е следващият обект.

Втората част проследява пътя на няколко големи авторки от ХХ век – Галина Устволская и Адриана Хьолски с български премиери на творбите им.

Мюзикълът „Криворазбраната цивилизация“ ще има нов осъвременен прочит на сцената на Националния музикален театър "Стефан Македонски". 

Очаква се премиерата да бъде на 1 ноември, съобщи директорката на културния институт Еделина Кънева. Тя бе във Варна по повод гостуването на спектакъла „Здравей! Как си, приятелю?“, на който е автор на идейния проект.

Кънева припомни, че се навършват 50 години от първото излъчване на мюзикъла „Криворазбраната цивилизация“ по националната телевизия и това е поводът трупата на Музикалния театър да реши да го възкреси на своя сцена. „Ще ползваме оригиналната музика на Дечо Таралежков, която е вълшебна. В нея има етно-джаз елементи и за времето си тя е била супер новаторска, а сега отново е много модерна“, каза директорката. Режисьор на новия спектакъл ще бъде Николай Гундеров, който е завършил в Чехия и е бил асистент на Иржи Менцел в

Американският изпълнител Шабузи оглави класацията на "Билборд" за сингли с A Bar Song (Tipsy), съобщи сайтът на изданието. 

Певецът, който е на 29 години, се върна на върха на чарта, където стъпи за първи път преди две седмици.

Сингълът A Bar Song (Tipsy) е включен в албума Where I`ve Been, Isn`t Where I`m Going на Шабузи, който комбинира хип-хоп, кънтри, рок и американа. Той излезе на пазара в края на месец май. 

Втората позиция в класацията е за Пост Малоун и Морган Уолън с I Had Some Help. Те се изкачват едно място спрямо изминалата седмица. 

Трети е Кендрик Ламар със сингъла Not Like Us, който слезе от върха, където беше преди седем дни. Той дебютира с хита в класацията на "Билборд" преди десет седмици.

Томи Ричман с Million Dollar Baby е на четвърто място в п

Актьорът Пол Мескал, режисьорът и сценарист Куентин Тарантино и актрисата, певица и танцьорка Рита Морено ще бъдат почетени на годишната благотворителна галавечер, организирана от Музея на киното към Американската академия за кинематографично изкуство и наука, съобщи Скрийн дейли.

Проявата, превърнала се в ключово събитие за набиране на средства за музея, открит през 2021 г., както и за неговите инициативи, ще бъде на 19 октомври. 

Ирландският актьор Пол Мескал, когото зрителите  ще могат да гледат във филма "Гладиатор 2" на Ридли Скот, ще получи награда за изгряваща звезда. 

Рита Морено ще бъде почетена с приза "Икона", присъждан на артист, чиято кариера е оказала значително влияние върху световната култура. Пуерториканската звезда е сред малцината членове на елитния клуб на носителите голямата четворка ЕГОТ - водещите отличия за телевизия ("Еми

Художникът Иван Бахчеванов ще открие нова самостоятелна изложба живопис в родния си град Бургас на 5 септември.

Тя се казва “Плаване в непознато море” и ще бъде подредена в Културен център "Морско казино", съобщават от културната институция. 

В творчеството на Бахчеванов обикновено се преплитат митологичното, класическото и модерното пластическо изкуство, пишат домакините. Произведенията му са описвани още като поетичен експресионизъм, кинетична живопис, а трети определят Иван Бахчеванов като "четириполюсен". Това определение избира за заглавието на филма си, посветен на художника, Христо Димитров - Хиндо.

За себе самият Бахчеванов казва, че е художник на деня и нощта. През деня работи по своето монументално, публично изкуство, а през нощта рисува картините си. Сред популярните му публични творби са арката „Св. Николай Чудотворец” в

„Синьото сърце на океана бие в ритъма на всички живи същества на нашата планета. Необходимостта да познаваме, съхраняваме и ценим този огромен организъм е витална за човешкото добруване и просперитет. Родното Черно море, свързано чрез проливите със световния океан, е огромен музей, притихнал в очакване на посетители. Липсата на кислород в недрата му предпазва следите от древни цивилизации, развили се покрай бреговете на някогашното езеро преди повече от 8 000 години, както и на всички кораби потънали във водите му оттогава. Завесата над неговите тайни се повдига пред смело противопоставящите се на безчетните предизвикателства и опасности, съпътстващи несъвместимата с човека водна среда. Малцина са избраните да посветят живота си на този висш идеал“, смята авторът на „Черноморски диалози“.

Морето не знае ни логика, ни милост е написал преди много години Антон Павлович Чехов, припомня Заимов. „Нашите, човешки отношения с него са многолики подобно на отношенията между нас, хората. Има такива добри и любовни, а има и развълнувани и даже бурни като самото море в моментите, когато палавият вятър си играе с вълните без мисъл и умора. Да се познава, обича и играе с морето е моята кауза. Изобилието на живот в родното Черно море остава слабо познато за широката публика. Смея да твърдя, че по отношение на изобилие на сюжети за макрофотография българският бряг на Черно море се нарежда измежду най-добрите дестинации“, казва още той.

Концерт на хор Тiscali ще се състои на 13 септември в Националното музикално училище, в София по повод 120-годишнината му. Входът е свободен, съобщават организаторите от Италианския културен институт в България и сдружението за социални и културни инициативи на Сардиния „Сардика“, в София. 

Тiscali е група хорови изпълнители от Сардиния, обединени от взаимна, голяма и устойчива страст към музиката и пеенето. Специфичните интереси на хора са насочени към музиката, в частност – към народното пеене. Репертоарът предлага прочит на откъси от произведения от музикалната и поетичната култура на Сардиния, от религиозни събития, особено песнопенията от Страстната седмица или от молитвената деветница за Рождество Христово, но и свързани със социални теми, сатира, забавления, т

Националният конкурс “Мелодията на водата” ще представи 15 нови български песни в Хисаря. Това съобщи организаторът Иван Димов от сдружение „Петнадесет лалета“. 

Конкурсът ще се проведе на 13 юли на сцената на Летния театър в Хисаря от 21:00 часа. Съорганизатор на събитието е Община Хисаря.

Предварителната селекция за третото издание на Националния конкурс за нова българска песен бе проведена от комисия, в която влизат поп изпълнителите Мими Иванова, Снежина Темелкова и Снежана Петкова, музикантът и композитор Кристиан Илиев, режисьорът Боян Даскалов, композиторът, аранжор и диригент Георги Милтиядов и музикалният педагог Иван Димов. 

Излъчените 15 финалисти са от общо подадени за участие 36 нови български  песни.

Събитието ще бъде заснето и излъчено в програмите на БНТ, коментира Димов. Изпълненията на участниците ще са под съпровода на Фес

Осем филма от цял свят получиха награди от 21-вото издание на In The Palace, съобщават от екипа на международния фестивал за късометражно кино.

Проектите на Андрей М. Паунов с „2X2“ и Иван Попов-Заека – „Семеен портрет на чернозема”, триумфираха в националния конкурс, състоял се в Двореца на културата в Перник.

Наградите за най-добри късометражни филми в професионалното игрално, документално и анимационно кино отидоха при продукции съответно от Турция, Швейцария-Белгия и Франция

В студентския конкурс режисьори от Швейцария, Великобритания и Полша взеха призове от фестивала за игрално, документално и анимационно кино, а в експерименталното кино наградата отиде при продукция от Белгия. В конкурса за най-добър пълнометражен филм първото място взе грузинския

Галерия „Лик“ удължава изложбата на Теодора Маринова до 5 юли, съобщават организаторите.

В експозицията посетителите ще могат да видят жанровото и стилово многообразие в творчеството й до момента, отбелязват домакините. „От етюдното, през класическото и детайлното, до ярките абстракции, които са едно своеобразно откровение за творческите търсения на автора, който искрено заявява пред публиката своя път до момента. От притихналите пейзажи до шумното цветоусещане на някои композиции, светът на автора се разкрива ту плахо и загатнато, ту бурно и смело, за да разкаже със своите краски и форми за вълненията на един млад автор в търсене на самия себе си като творец“, разказват от екипа.

/ВСР

Третата самостоятелна изложба на Алиса Софиянска бе открита снощи в Художествена галерия "Христо Градечлиев" в Каварна, съобщиха от местната администрация. 

Оттам допълват, че от няколко години Алиса Софиянска рисува активно, черпейки вдъхновение от романтиката на Северното Черноморие и село Поручик Чунчево, където семейството й често отсяда.

В изложбата са представени 59 платна в различни размери, рисувани с акварелни бои. Тематиката е разнообразна, като включва море, архитектура, абстракция, цветя и плодове. Експозицията се отличава с многоцветност.

Жителите и гостите на Каварна ще могат да разгледат изложбата в галерия "Христо Градечлиев" до края на месец август. 

„Водната среда е естествена за човека, всеки от нас е прекарал в нея деветте месеца преди раждането си. Реенето под водата е най-близко възможното състояние до дълбоката медитация. Само от нас зависи дали светът, от които нявга сме излезли, ще ни изпълва с ужас, или ще се превърне в най-голямата авантюра на живота ни. Всичко това ме тласна да се впусна в танц с „голямото синьо“, което е и името на любимия ми филм за морето, да го откривам за себе си и да споделям преживяванията си с хора на които темата им е по далечна или чужда. Този танц, вярвам ще продължи дълго защото знай, че най-хубавата обич е постоянната", казва Михаил Заимов.

Откриването на „Черноморски диалози“ е на 11 юни в Градската градина, в София.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.