NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения
3760
Калейдоскоп

Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения

На 6 юни в Музея на иконата в Трявна Мирян Колев ще изнесе концерта Plant/Human Duo, а при лошо време събитието ще се проведе в Старото школо. Това съобщи Юлия Нинова, директор на Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна. Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения. Проектът търси връзката между различни растителни вибрации и естетически звукови резултати

| 04 Юни 2024, 17:21 ч.
Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения
Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения
Снимка © DFA

На 6 юни в Музея на иконата в Трявна Мирян Колев ще изнесе концерта Plant/Human Duo, а при лошо време събитието ще се проведе в Старото школо. Това съобщи Юлия Нинова, директор на Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна.

Общо 32 филма ще участват във фестивала за операторско майсторство „Златното око“ в Попово.

Те са подбрани от селекционна комисия, в чийто състав са режисьорът проф. д-р Михаил Мелтев, операторът Калоян Божилов и кинокритикът Людмила Дякова.

Допуснати до участие са седем игрални филма – пълнометражни и късометражни, 15 документални и десет студентски филма, съобщават от общинската администрация в Попово.

В XII-ото издание на фестивала за операторско майсторство „Златното око“ ще се проведе от 15 до 19 октомври в Попово.

Форумът се организира в памет на големия български оператор Димо Коларов.

В Попово ще бъдат представени продукции от съвременното национално киноизкуство с публичен показ от последните две години – от юли 2022 г. до юли 2024 г. Организатор е Община Попово, съорганизатор е Съюзът на българските

На рапъра и продуцент Шон Кингстън и майка му бяха повдигнати федерални обвинения за извършване на измама в размер на повече от един милион щатски долара, съобщи Асошиейтед прес.

Кингстън, който е на 34 години, и майка му Джанис Търнър, на 61 години, се явиха пред федерален съд в Южна Флорида.

Рапърът беше задържан на 23 май тази година във Форт Ъруин, американска военна база в пустинята Мохаве, където имаше концерт. Търнър бе арестувана в същия ден в жилището му под наем във Форт Лодърдейл, Флорида.

Според обвинението двамата са лъгали, че са извършили банкови или други плащания за луксозни стоки, но трансфери не са били извършвани. Според следователите Кингстън и майка му са задържали и ползвали стоки на стойност над един милион долара, за които не са платили. В документите на щатското обвинение от октомври м.г. до март те са откраднали така бижута за почти 5

Творба на Банкси, изобразяваща пасаж пирани върху караулка на лондонската полиция, е преместена с цел безопасност, предаде ДПА.

Това е седмото произведение на уличния художник от поредицата на животинска тематика. То се намира на хълма Лъдгейт - близо до катедралата „Сейнт Пол“ в центъра на града. 

Графитът ще бъде временно съхраняван в офисите на корпорацията „Сити ъв Лондон“ (City of London Corporation), на по-малко от 15 минути пеша от предишното място.

„Преместихме творбата на Банкси, за да гарантираме, че е добре защитена и може да се разглежда безопасно от обществеността“, каза говорител на полицията.

В неделя Банкси потвърди, че той стои зад графита. На следващия ден много хора се събраха около него и го снимаха, докато беше охраняван.

В понеделник носорог, който изглежда така, сякаш се е

Някои от най-забележителните сгради в столицата в техния автентичен вид от началото на XX век ще бъдат показани в изложбата „София в минало време“. 

Експозицията ще бъде разположена в пространството за култура и изкуство „Сцена“ - Централни хали от 5 до 23 юни, съобщават организаторите.

„Като една от най-емблематичните сгради на София, Централни хали ще поставя силен фокус в културната си програма върху събитията, свързани с културното наследство на София и квартала. Затова и първата изложба там ще съдържа 15 кадъра, заснети от именития фотограф Димитър Карастоянов между 1910 и 1912 г. Те представят някои от най-забележителните сгради в столицата в техния автентичен вид от началото на XX век“, разказват от екипа. 

И уточняват, че кадрите, включени в изложбата, са предоставени от Виктор Топалов, създател на „Бохемска София“, и са поместени в по-късно издан

Второто издание на Street Music Fest ще състои на 27, 28 и 29  септември (петък, събота и неделя) на площад „Славейков“ в София.

Цветният и весел форум ще събере на едно място любителска музика, стрийтарт, фотография, танцови и театрални изпълнения, стендъп,  и много други улични и градски форми на изкуство, съобщават организаторите от от Mish Mash Fest.  

По думите им, освен нови участници, фестивалът ще представи и нов формат – програма от миниконцерти на многобройни локации, които имат за цел да настанят уличната музика буквално из целия град. Амбицията на организаторите е с времето фестивалът да обхване локации из целия град и постепенно да се превърне в празник на уличните, любителски и независими артисти.  

Откриването е с музикална програма.

На сцената ще излезе Дидо

Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения. 

Проектът търси връзката между различни растителни вибрации и естетически звукови резултати. С помощта на устройства и сензори, прикрепени към листата на растения, техните биоритми се преобразуват в звук и биват допълнително манипулирани с помощта на звукови ефекти в реално време, посочват организаторите.

„Има изследвания в областта на биоакустиката, които се отнасят до електрическите сигнали протичащи през растенията и преобразуването им в звукови вълни. Но целта на този проект не е само да преобразува тези сигнали в звук, а да се придаде звукова естетика на цялата тази генеративна органична електронна музика и да се покаже как хората и растенията могат да си взаимодействат и да станат части от общ „оркестър“. Този проект също има за цел да покаже как технологията може да ни позволи да разберем по-добре нашата среда и да общуваме с нея. Във времена на технологичен прогрес и задълбочаваща се екологична криза е много важно да се намери балансът между технологията и природата, и те да се интегрират една в друга, вместо да се противопоставят“, посочи Нинова.

Мирян Колeв е музикант и мултидисциплинарен артист, живеещ в Стара планина и работещ в сферата на експерименталната, електроакустична, ембиънт, импровизационна музика и саунд арт. 

За последните 10 години е осъществил около 300 събития в близо 30 страни в Европа, Азия и Африка. Той също така работи и по съвместни проекти с други музиканти, визуални артисти, танцьори, пърформари и композира музика за арт инсталации, видеа и танцови изпълнения. 

„Устойчиви реалности – автохтонни архетипи“ е заглавието на изложбата, която Деян Янев представя в галерия „Аросита“.

Експозицията ще бъде подредена там от 4 до 18 септември, съобщават организаторите.

„Митове или съвременни архетипи? Това е въпросът, който ни задава художникът Деян Янев в пространството на галерия „Аросита“.

Създаден като мощен архетип на нашето актуално битие, проектът провокира и предизвиква резонанс посредством използваните асоциативни знакови символи и емблеми.

"Художникът стимулира въображението и креативното мислене на зрителя, като си служи с езика на метафората, иронията и фикцията“, казва кураторът на изложбата Диана Драганова-Щир.

По думите й изложбата „Устойчиви реалности – автохтонни архетипи“ посреща публиката с открито изразеното намерение и ст

В Регионален исторически музей – Кърджали бе подредена изложба "Лято в музея", създадена от децата, участвали в едноименната образователно-развлекателната школа на институцията.

През погледа на малчуганите са представени едни от най-емблематичните експонати, сред които нефритената свастика от VI хил. пр. Хр., открита в региона; ажурен сребърен ключ от X – XI в.; бронзова двойна брадва (лабрис) от XI в. пр.Хр. и други предмети от различните отдели на музея.

„Всяко дете само избра какво да нарисува. Голям бе интересът като цяло, там където има цвят. Впечатление ни направи също, че децата се придържаха стриктно към цветовете на рисуваните предмети“, каза Галена Вълова, уредник и инициатор на „Лято в музея“.  Тя подчерта, че в рамките на две седмици през образователната школа са преминали 40 деца.

По думите на Вилдан Расим, същ

Музикантът Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново на сцената, казвайки, че е "зает с други неща", включително с работа по нов албум и писане на мемоари, предаде Ройтерс.

В интервю за агенцията китаристът, певец и текстописец споделя, че е харесвал времето, прекарано в рок групата, на която е съосновател през 1965 г., но не планира да свири отново с двамата си бивши живи колеги - барабаниста Ник Мейсън и китариста Дейвид Гилмор.

Уотърс, творческата сила зад албуми като "The Dark Side of the Moon" и "The Wall", напусна "Пинк Флойд" през 1985 г. след лични и творчески разногласия.

Роджър Уотърс беше въвлечен в правни спорове относно използването на името на групата, тъй като бившите му колеги продължиха без него.

Двамата с Гилмор са в конфликт от години в една от най-известните вражди в рока, като наскоро се конфронтираха в социалн

От 17 до 20 юли в Севлиево ще гостува „София филм фест“, съобщават организаторите. 

Прожекциите са насрочени за 21:00 ч., непосредствено след залез на площад „Свобода“ в Севлиево.

Първа ще бъде прожектирана документалната лента на Цветан Драгнев „Балканска черна кутия“, чиято премиера е състоя на 28-ия "София филм фест".

След това зрителите ще могат да видят филмът "Присила" на София Копола.

На 19 юли ще бъде прожектирана най-новата творба на Вим Вандерс – „Прекрасни дни“.

В последния фестивален ден, 20 юли, от 16:00 ч. във фоайето на Община Севлиево ще може да се гледат късометражни прожекции на VR, а от 20:00 ч. финал на гостуването на "София филм фест" в града ще постави лентата „Паднали листа“ на режисьора Аки Каурисмаки, информират организаторите. 

Община Севлиево заедно с Арт Фест/София филм фест организира съвместно 12-о

Експерти по изкуство са установили, че картина, приписвана на известния немски пейзажист-романтик Каспар Давид Фридрих от колекцията на музей в Дрезден, е дело на друг художник, съобщи ДПА.

Технически експерти са прегледали внимателно картини на Фридрих в Държавната художествена колекция в Дрезден (Staatliche Kunstsammlungen Dresden - SKD). Това се случва непосредствено преди голяма изложба, посветена на 250-годишнината от рождението на известния художник през 1774 г., която се открива утре в Дрезден.

„Сега вече разполагаме само с 13 картини“, заяви кураторът Холгер Биркхолц на събитие, представящо новата изложба.

Фридрих е роден в град Грайфсвалд на брега на Балтийско море, но като млад се установява в Дрезден и прекарва там остатъка от живота си. Голяма част от най-известните му творби са създадени, докато живее в града.

Според п

Музиката му е минималистична, атмосферна и дискретно психеделична, а импровизацията е съществена част от всяко негово изпълнение на живо, превръщайки го в експресивен саундтрак на времето и пространството. Музиката му на моменти е мрачна, на моменти медитативна, на моменти космическа, а меланхолията често присъства в нея, както и в светът около него, посочват организаторите.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
Неизвестно досега кратко произведение, приписвано на Моцарт и вероятно написано от австрийския композитор в младостта му, е открито в Лайпциг, Германия, съобщиха изследователи, цит ...
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация. Събитията са част от културния календар на общината, а мястото ...
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната инст ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Калейдоскоп
3760
Калейдоскоп

Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения

На 6 юни в Музея на иконата в Трявна Мирян Колев ще изнесе концерта Plant/Human Duo, а при лошо време събитието ще се проведе в Старото школо. Това съобщи Юлия Нинова, директор на Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна.Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения.

| 04 Юни 2024, 17:21 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения
Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения
Снимка © DFA

На 6 юни в Музея на иконата в Трявна Мирян Колев ще изнесе концерта Plant/Human Duo, а при лошо време събитието ще се проведе в Старото школо. Това съобщи Юлия Нинова, директор на Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна.

Plant/Human Duo е концерт на Мирян Колев, в който той генерира звуци от различни растения. 

Общо 32 филма ще участват във фестивала за операторско майсторство „Златното око“ в Попово.

Те са подбрани от селекционна комисия, в чийто състав са режисьорът проф. д-р Михаил Мелтев, операторът Калоян Божилов и кинокритикът Людмила Дякова.

Допуснати до участие са седем игрални филма – пълнометражни и късометражни, 15 документални и десет студентски филма, съобщават от общинската администрация в Попово.

В XII-ото издание на фестивала за операторско майсторство „Златното око“ ще се проведе от 15 до 19 октомври в Попово.

Форумът се организира в памет на големия български оператор Димо Коларов.

В Попово ще бъдат представени продукции от съвременното национално киноизкуство с публичен показ от последните две години – от юли 2022 г. до юли 2024 г. Организатор е Община Попово, съорганизатор е Съюзът на българските

На рапъра и продуцент Шон Кингстън и майка му бяха повдигнати федерални обвинения за извършване на измама в размер на повече от един милион щатски долара, съобщи Асошиейтед прес.

Кингстън, който е на 34 години, и майка му Джанис Търнър, на 61 години, се явиха пред федерален съд в Южна Флорида.

Рапърът беше задържан на 23 май тази година във Форт Ъруин, американска военна база в пустинята Мохаве, където имаше концерт. Търнър бе арестувана в същия ден в жилището му под наем във Форт Лодърдейл, Флорида.

Според обвинението двамата са лъгали, че са извършили банкови или други плащания за луксозни стоки, но трансфери не са били извършвани. Според следователите Кингстън и майка му са задържали и ползвали стоки на стойност над един милион долара, за които не са платили. В документите на щатското обвинение от октомври м.г. до март те са откраднали така бижута за почти 5

Творба на Банкси, изобразяваща пасаж пирани върху караулка на лондонската полиция, е преместена с цел безопасност, предаде ДПА.

Това е седмото произведение на уличния художник от поредицата на животинска тематика. То се намира на хълма Лъдгейт - близо до катедралата „Сейнт Пол“ в центъра на града. 

Графитът ще бъде временно съхраняван в офисите на корпорацията „Сити ъв Лондон“ (City of London Corporation), на по-малко от 15 минути пеша от предишното място.

„Преместихме творбата на Банкси, за да гарантираме, че е добре защитена и може да се разглежда безопасно от обществеността“, каза говорител на полицията.

В неделя Банкси потвърди, че той стои зад графита. На следващия ден много хора се събраха около него и го снимаха, докато беше охраняван.

В понеделник носорог, който изглежда така, сякаш се е

Някои от най-забележителните сгради в столицата в техния автентичен вид от началото на XX век ще бъдат показани в изложбата „София в минало време“. 

Експозицията ще бъде разположена в пространството за култура и изкуство „Сцена“ - Централни хали от 5 до 23 юни, съобщават организаторите.

„Като една от най-емблематичните сгради на София, Централни хали ще поставя силен фокус в културната си програма върху събитията, свързани с културното наследство на София и квартала. Затова и първата изложба там ще съдържа 15 кадъра, заснети от именития фотограф Димитър Карастоянов между 1910 и 1912 г. Те представят някои от най-забележителните сгради в столицата в техния автентичен вид от началото на XX век“, разказват от екипа. 

И уточняват, че кадрите, включени в изложбата, са предоставени от Виктор Топалов, създател на „Бохемска София“, и са поместени в по-късно издан

Второто издание на Street Music Fest ще състои на 27, 28 и 29  септември (петък, събота и неделя) на площад „Славейков“ в София.

Цветният и весел форум ще събере на едно място любителска музика, стрийтарт, фотография, танцови и театрални изпълнения, стендъп,  и много други улични и градски форми на изкуство, съобщават организаторите от от Mish Mash Fest.  

По думите им, освен нови участници, фестивалът ще представи и нов формат – програма от миниконцерти на многобройни локации, които имат за цел да настанят уличната музика буквално из целия град. Амбицията на организаторите е с времето фестивалът да обхване локации из целия град и постепенно да се превърне в празник на уличните, любителски и независими артисти.  

Откриването е с музикална програма.

На сцената ще излезе Дидо

Проектът търси връзката между различни растителни вибрации и естетически звукови резултати. С помощта на устройства и сензори, прикрепени към листата на растения, техните биоритми се преобразуват в звук и биват допълнително манипулирани с помощта на звукови ефекти в реално време, посочват организаторите.

„Има изследвания в областта на биоакустиката, които се отнасят до електрическите сигнали протичащи през растенията и преобразуването им в звукови вълни. Но целта на този проект не е само да преобразува тези сигнали в звук, а да се придаде звукова естетика на цялата тази генеративна органична електронна музика и да се покаже как хората и растенията могат да си взаимодействат и да станат части от общ „оркестър“. Този проект също има за цел да покаже как технологията може да ни позволи да разберем по-добре нашата среда и да общуваме с нея. Във времена на технологичен прогрес и задълбочаваща се екологична криза е много важно да се намери балансът между технологията и природата, и те да се интегрират една в друга, вместо да се противопоставят“, посочи Нинова.

„Устойчиви реалности – автохтонни архетипи“ е заглавието на изложбата, която Деян Янев представя в галерия „Аросита“.

Експозицията ще бъде подредена там от 4 до 18 септември, съобщават организаторите.

„Митове или съвременни архетипи? Това е въпросът, който ни задава художникът Деян Янев в пространството на галерия „Аросита“.

Създаден като мощен архетип на нашето актуално битие, проектът провокира и предизвиква резонанс посредством използваните асоциативни знакови символи и емблеми.

"Художникът стимулира въображението и креативното мислене на зрителя, като си служи с езика на метафората, иронията и фикцията“, казва кураторът на изложбата Диана Драганова-Щир.

По думите й изложбата „Устойчиви реалности – автохтонни архетипи“ посреща публиката с открито изразеното намерение и ст

В Регионален исторически музей – Кърджали бе подредена изложба "Лято в музея", създадена от децата, участвали в едноименната образователно-развлекателната школа на институцията.

През погледа на малчуганите са представени едни от най-емблематичните експонати, сред които нефритената свастика от VI хил. пр. Хр., открита в региона; ажурен сребърен ключ от X – XI в.; бронзова двойна брадва (лабрис) от XI в. пр.Хр. и други предмети от различните отдели на музея.

„Всяко дете само избра какво да нарисува. Голям бе интересът като цяло, там където има цвят. Впечатление ни направи също, че децата се придържаха стриктно към цветовете на рисуваните предмети“, каза Галена Вълова, уредник и инициатор на „Лято в музея“.  Тя подчерта, че в рамките на две седмици през образователната школа са преминали 40 деца.

По думите на Вилдан Расим, същ

Музикантът Роджър Уотърс отхвърля идеята "Пинк Флойд" да се съберат отново на сцената, казвайки, че е "зает с други неща", включително с работа по нов албум и писане на мемоари, предаде Ройтерс.

В интервю за агенцията китаристът, певец и текстописец споделя, че е харесвал времето, прекарано в рок групата, на която е съосновател през 1965 г., но не планира да свири отново с двамата си бивши живи колеги - барабаниста Ник Мейсън и китариста Дейвид Гилмор.

Уотърс, творческата сила зад албуми като "The Dark Side of the Moon" и "The Wall", напусна "Пинк Флойд" през 1985 г. след лични и творчески разногласия.

Роджър Уотърс беше въвлечен в правни спорове относно използването на името на групата, тъй като бившите му колеги продължиха без него.

Двамата с Гилмор са в конфликт от години в една от най-известните вражди в рока, като наскоро се конфронтираха в социалн

От 17 до 20 юли в Севлиево ще гостува „София филм фест“, съобщават организаторите. 

Прожекциите са насрочени за 21:00 ч., непосредствено след залез на площад „Свобода“ в Севлиево.

Първа ще бъде прожектирана документалната лента на Цветан Драгнев „Балканска черна кутия“, чиято премиера е състоя на 28-ия "София филм фест".

След това зрителите ще могат да видят филмът "Присила" на София Копола.

На 19 юли ще бъде прожектирана най-новата творба на Вим Вандерс – „Прекрасни дни“.

В последния фестивален ден, 20 юли, от 16:00 ч. във фоайето на Община Севлиево ще може да се гледат късометражни прожекции на VR, а от 20:00 ч. финал на гостуването на "София филм фест" в града ще постави лентата „Паднали листа“ на режисьора Аки Каурисмаки, информират организаторите. 

Община Севлиево заедно с Арт Фест/София филм фест организира съвместно 12-о

Експерти по изкуство са установили, че картина, приписвана на известния немски пейзажист-романтик Каспар Давид Фридрих от колекцията на музей в Дрезден, е дело на друг художник, съобщи ДПА.

Технически експерти са прегледали внимателно картини на Фридрих в Държавната художествена колекция в Дрезден (Staatliche Kunstsammlungen Dresden - SKD). Това се случва непосредствено преди голяма изложба, посветена на 250-годишнината от рождението на известния художник през 1774 г., която се открива утре в Дрезден.

„Сега вече разполагаме само с 13 картини“, заяви кураторът Холгер Биркхолц на събитие, представящо новата изложба.

Фридрих е роден в град Грайфсвалд на брега на Балтийско море, но като млад се установява в Дрезден и прекарва там остатъка от живота си. Голяма част от най-известните му творби са създадени, докато живее в града.

Според п

Мирян Колeв е музикант и мултидисциплинарен артист, живеещ в Стара планина и работещ в сферата на експерименталната, електроакустична, ембиънт, импровизационна музика и саунд арт. 

За последните 10 години е осъществил около 300 събития в близо 30 страни в Европа, Азия и Африка. Той също така работи и по съвместни проекти с други музиканти, визуални артисти, танцьори, пърформари и композира музика за арт инсталации, видеа и танцови изпълнения. 

Музиката му е минималистична, атмосферна и дискретно психеделична, а импровизацията е съществена част от всяко негово изпълнение на живо, превръщайки го в експресивен саундтрак на времето и пространството. Музиката му на моменти е мрачна, на моменти медитативна, на моменти космическа, а меланхолията често присъства в нея, както и в светът около него, посочват организаторите.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Неизвестна досега ранна творба на Моцарт е открита в Германия
В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.